נא להמתין...

חיפוש בפורומים

מ- עד-

נמצאו 31 תוצאות

המלצה לטיול רגלי בחבל זלצבורג

אשמח לקבל המלצות לטיול רגלי (למשפחה עם ילדים) בחבל זלצבורג.

בנוסף, אנחנו נוחתים בווינה ולוקחים רכב לכיוון החווה ליד זלצבורג. אשמח לקבל המלצות למקומות/אטרקציות לעצירה בדרך מוינה לזלצבורג

פורום: אירופה פורסם ב: 29 יולי 2014 18:02 מאת: עדי וייס חברוני

מינכן-זלצבורג (אוסטריה)

אני הגעתי לזלצבורג מוינה. רכבת נוחה ובמסלול יפה של כשעתיים וחצי. אבל תלוי לאן אתם מוצאים טיסה זולה Smile

פורום: אירופה פורסם ב: 21 יולי 2014 18:26 מאת: MegaMind

רכבת מוינה למינכן/זלצבורג

שלום לכולם, 

אנחנו רוצים ליסוע מוינה לכיוון זלצבורג או מינכן, תלוי בתעריפים, ובאתר הרכבות שלהם אנחנו רואים או מחירים מאד מאד יקרים, למשל - 200 יורו לזוג או שפתאום ראינו נסיעת לילה לזלצבורג ב-4 יורו!! (נסיעה הלילה).

יכול להיות שדווקא ברגע האחרון יש מחירים זולים? או ההפך? מישהו מכיר?

תודה

זה האתר -  http://fahrplan.oebb.at/bin/query.exe/en?ld=21&seqnr=1&a mp;ident=47.019855178.1402776605&OK#focus

פורום: אירופה פורסם ב: 14 יוני 2014 23:14 מאת: Meytal3194428

שאלה למומחי אוסטריה

שלום הילה

ראשית אוסטריה מדינה מקסימה ומלאה באתרי טיולים

חוץ מוינה לכל שאר האתרים חייבים רכב 

הצעה שלי או לקחת רכב משדה התעופה לצאת ישר לכיוון זלצבורג והאתרים סביבה

ובחזרה להקדיש יום וחצי יומיים לעיר וינה (אפשרי הפוך)

את הדרך לכיוון זלצבורג אפשר לעדות בשעות בודדות או בטיול לאורך יום מלא

לינה כדאי לבחור מדרום לזלצבורג ע"מ לקצר מרחקים ולעשות שבוע טיול כוכב.

כמו שכבר כתבו קודמיי את טירול תשאירו לטיול אחר (שבוע עד שבועיים בטירול)

בשום אופן לא לוותר על וינה 

אם חסר לכם אתרים לטיול או מסלול אשמח לעזור

ב ה צ ל ח ה

פורום: אירופה פורסם ב: 13 יוני 2014 10:45 מאת: Zvika guaron

שאלה למומחי אוסטריה

מאחר ואתן נוחתות בוינה ולא במינכן, אזי זלצברוגלנד קרובה בהרבה

והיא הבחירה ההגיונית. (בפעם הבאה שאתן מכוונת לטירול או זלצבורגלנד,

או אם עדיין אתן יכולות לשנות תבחרו לבוא ממינכן. היא קרובה יותר

משמעותית גם לטירול וגם לזלצבורג)

בניגוד לקודמתי, ממש לא ממליץ לכן "לבזבז" ימים על וינה. היא עיר

אירופאית מקסימה, אבל "לא לכך התכנסנו". טירול וזלצבורגלנד הן

אטרקציות שוות במיוחד! ושווה להתרכז בהן.

לגבי האם לפצל. 9 ימים זה קצת גבולי. היתי אומר שאם אתן ממש בענייני

טבע ומסלולים ונוף דרמטי של הרי האלפים, אז הטירול הוא האיזור המתאים.

זלצבורגלנד די דומה, טיפונת פחות מרשימה בנוף(עדיין מדהימה כמובן)

וקצת יותר "תיירותית" והמונית מטירול.  אני אישית מעדיף את טירול,

אבל באמת ששתיהן ישאירו לכם את אפקט ה"ואו", ושתיהן בחירה מעולה.

מאחר ואני מניח שהחזרה היא גם מוינה, רצוי שתתרכזו בלזצבורגלנד בלבד.

הנסיעה בינהן היא עניין של כמה שעות מתישות. אם אתן חוזרות ממינכן,

יתכן ויש מקום לשקול פיצול קל. טירול בהחלט עם קסם מיוחד משלה.

אגב חשוב: ממש אין לכן מה לעשות שם בלי רכב. גם בטירול וגם בזלצבורגלנד,

חייבים רכב!

פורום: אירופה פורסם ב: 12 יוני 2014 23:57 מאת: itzikc78

רעיונות לאתרי טיול בדרום בוואריה ושוויץ

שלום ירון

הטיול שלך (ע"פ דעתי) צריך להיות לפי הסדר הבא

1-2 וינה

3 הדרך מוינה לזלצבורג

4 זלצבורג - העיר והסביבה הקרובה

5 אזור האגמים

6 מזלצבורג דרומה ומקום לינה חדש באזור Zell am See / Mittersill

7 יום טיול למעבר Grossglockner

8 יום באזור קפרון ומפלי קרימל

ומכאן יש מס' אפשרויות

א. להמשיך לאזור אינסברוק ולחזור דרך אתרי דרום בוואריה

ב. לעשות את אזור דרום בוואריה (3 ימי טיול) וחזרה לטיסה מזלצבורג

במסלול הנ"ל יש יותר ימים ממה שיש לכם בפועל 

אבל לא חייבים לעשות את כל האתרים הקיימים (כל אחד והעדפותיו)

נ.ב. גם אני מחסידי ההרים ולא הערים במסלול המוצא שפע אתרי טבע פעילות לנוער ורכבלים

ב ה צ ל ח ה

פורום: אירופה פורסם ב: 06 יוני 2014 09:48 מאת: Zvika guaron

צימרים מומלצים ללינה באוסטריה

מחפשים עיירה נחמדה עם צימר ללינה בדרך מוינה לזלצבורג באוסטרייה. בנוסף מקום מהמם ללינה לכמה ימים באזור הטירול. המלצות יתקבלו בברכה. תודה.

פורום: אירופה פורסם ב: 10 מאי 2014 13:15 מאת: איילתדג

מוינה לזלצבורגלנד-ביום הנחיתה

תודה

רשמתי לפני

מירי.

פורום: אירופה פורסם ב: 02 מאי 2014 18:37 מאת: מיריש

המנזר בMELK מאוד מרשים, ולוקח זמן. דרנשטיין מדהימה - מאוד נהנינו שם, הנוף יפה ונחמד לטייל ולנוח שם. אנחנו עשינו את הדרך מוורפן לוינה עברנו דרך דורנשטיין, מלק ולינץ (לינץ מיותר - חבל על הזמן)

פורום: אירופה פורסם ב: 02 מאי 2014 12:13 מאת: Raneen3217019

הייתי עוצר ומבקר במנזר במלק. מעבר לזה לא יהיה לכם כח למקומות נוספים.

פורום: אירופה פורסם ב: 02 מאי 2014 12:08 מאת: sharoncc

שלום מירי

עמק הווכאו לאורך הדנובה  (מלק – דורנשטיין – קרמס)

הוא מסלול הטיול המומלץ לכיוון זלצבורג

ב ה צ ל ח ה

פורום: אירופה פורסם ב: 02 מאי 2014 11:12 מאת: Zvika guaron

מבקשת רעיונות למקומות אפשריים לביקור ביום הנחיתה בוינה בדרך לזלצבורג 

נוחתים בבוקר כך שיש לנו הרבה שעות יום ודרך ארוכה (כ 4 שעות) עד הגעה לצימר.כמובן בהתחשב במעט שעות שינה בלילה.

משפחה עם ילדים גדולים (12-27)

תודה 

מירי

פורום: אירופה פורסם ב: 01 מאי 2014 16:18 מאת: מיריש

בודפסט ווינה - גם וגם או טיול כוכב?

בלהה שלום,

בתגובה לתגובתך:

1. לפי הבנתי האנשים ששואלים על וינה ובודפשט אינם "נעולים" על שתי ערים אלה, ולכן הצעתי את זלצבורג וסביבותיה כאופציה נוספת.

2. כן, אני יודעת מה המרחק בין וינה לזלצבורג. הוא אכן רב ולכן לא הצעתי לעשות טיול כוכב מוינה, אלא לחשוב על זלצבורג וסביבותיה כטיול בפני עצמו. אולי לא הייתי מספיק ברורה.

3. אכן בטיול כזה נדרש רכב. אך אם תקראי היטב את פנייתם של השואלים, הם שואלים גם על השכרת רכב. כך שיתכן והם פתוחים גם לזה.

אז למה לנזוף סתם במי שנענה לפנייתם ומנסה לעזור???

הרי הם ביקשו את דעתנו. וזו דעתי.

פורום: אירופה פורסם ב: 26 אפריל 2014 13:26 מאת: hos62

מתחילים לתכנן את טיול הקיץ ליער השחור. איזה כיף!

כן, גם אנחנו נחתנו בוינה, וצלחנו את הנסיעה כ-3.5 שעות לאזור זלצבורגלנד יותר טוב ממה שחששתי בהתחלה. Smile

מצד שני, כאן אתה מדבר על נסיעה שהיא כבר בערך פי 2 מהנסיעה הזאת, כי אם אתה מכניס לגוגל מאפס מסלול מקלן דרך טירת אלץ, שטוטגרט ובסוף Egg , אתה מקבל כ-6:42 שעות, שזה מנסיוני לפחות 7 שעות. כלומר, אתה צריך לדמיין שאחרי שעשית את כל הדרך מוינה לזלצבורגלנד, עכשיו אתה צריך לחזור את אותה הדרך בחזרה, כשבאמצע אתה מטייל עוד 4.5 שעות.

בכל מקרה, אם ממילא אי אפשר לבטל, אז צריך להפיק את המקסימום ממה שיש. לדעתי פשוט תורידו או את הטירה או את המוזיאון, ואז העניין יהפוך שפוי יותר. שיהיה בהצלחה. Smile

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 21 אפריל 2014 16:37 מאת: פסגות מושלגות

טיול משפחתי בקיץ - אוסטריה + צפון איטליה (?)

כמה ימים יש לכם?

אם הטיסות הלוך חזור מוינה, אני ממליצה על זלצבורגלנד, 

אם יש לכם שבועיים לפחות, אפשר שבוע סלובניה ושבוע זלצבורגלנד, זה מה שאנחנו עשינו בשנה שעברה והיה מאוד מוצלח

אם יש פחות משבועיים הייתי מתמקדת בזלצבורגלנד, אפשר בקלות להעביר שם 10 ימים  בלי להרגיש שמספיק...

אנחנו ירדנו מוינה ישירות לאיזור בלד (נסיעה של כ-4-5 שעות שעברה בקלות)

אחרי שבוע בסלובניה עברנו לזלצבורגלנד לשבוע ומשם נסיעה חזרה לוינה עוד כ-4 שעות.

אם תרצי תוכנית מפורטת שלחי לי מייל בפרטי.

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 02 אפריל 2014 18:34 מאת: רונית נ

וינה/אוסטריה

לא ציינת כמה זמן הטיול כולו ואם  הכרטיסים לוינה כבר נקנו. 

בהנחה שהנחיתה בוינה ויש לכם נגיד שבוע - הייתי מקדישה שלושה ימים לוינה ועוד ארבעה לסיבוב בעמק ווכאו שעל גדול הדנובה. עיירות ציוריות, כפרים, שווקים, נופים, טירות - כל מה שביקשת. 

הנסיעה מוינה לזלצבורגלנד ארוכה ולטירול עוד יותר ארוכה. אם הטיול המתוכנן הוא יותר משבוע לכיוון השבועיים כן הייתי מגיעה לאזור זלצבורגלנד ומתמקמת שם. 

פורום: אירופה פורסם ב: 29 מרץ 2014 16:29 מאת: glasha

עזרה בתכנון מסלול טיול טבע לאוסטריה

שלום רב,

אנו 4 זוגות פנסיונרים טריים המבקשים עזרה לטיול - 8 ימים באוסטריה בתאריכים 14-22.4 כולל.

הנתונים הם:

הוזמנו 4 ימים במלון בוינה + 4 ימים במלון בלינץ (מקבלים רכב מוינה ללינץ ל-4 ימים).

מעוניינים במקומות המומלצים ביותר בוינה ובאזור (ללא רכב) ובמקומות המומלצים ביותר באזור לינץ (ברכב).

שואפים להגיע לזלצבורג, לאזור האגמים והלשטט. 

קניון ליכשטנשטיין, צל אמ זה, דגסטין ומעבר ההרים גרודגלוקנר.

האם זה אפשרי לעשות מסלולי טיול יומיים, כוכב ולחזור ללינץ כל יום בארבעה ימים?

נודה לכם מאד אם תוכלו לעזור לנו ואם יהיו המלצות ליל הסדר נשמח אף יותר Smile

תודה מראש

יעל וחיים

פורום: אירופה פורסם ב: 29 מרץ 2014 10:03 מאת: rabiy

הצעות לטיולי יום נופים בסביבות וינה-בלי אוטו

שירן שלום

אני "נדחפת"-:) האם יש לך צימרים מומלצים על הדרך מוינה לזלצבורג? 0בעיקר כאלו הקרובים בשלב ה 1 לוינה(נוחתים שם)

פורום: אירופה פורסם ב: 16 מרץ 2014 13:35 מאת: levnirit

הצעות לטיולי יום נופים בסביבות וינה-בלי אוטו

היי,

האגם הקרוב לוינה לא מצא חן בעינינו בכלל- לא דומה ליופי האגמים באזור זלצבורג ולינץ. נסו את אזור קרינתיה, שמכונה "אזור אגמי הקריסטל", על גבול סלובניה. קיבלתי משם הרבה המלצות. אם לא מעוניינים בכך, סעו לכיוון זלצבורג. בדרך וודאי תמצאו הפתעה נעימה- הבטחה שלי. כל הדרך מוינה לזלצבורג מלאה בהרים ירוקים ירוקים ובעיירות מקסימות. 

אם יש לך עוד שאלות באשר לאוסטריה, פני אליי, ביקרתי שם כבר מספר פעמים, והקיץ, בעזרת השם, נחזור לשם. אין על אוסטריה.

פורום: אירופה פורסם ב: 16 מרץ 2014 12:34 מאת: Shiran3251781

לגבי המלצות בדרך מוינה לפלכאו

- מנזר Melk - ממש יפה, בערך שעה מוינה

- העיירה Gmunden - בתחילת איזור האגמים. עיירה יפהפייה עם אגם, טיילת וכו'. צריך גיחה מהכביש הראשי (בערך 15 דקות לכיוון).

- Mondsee - עוד עיירת אגמים יפהפייה, יותר קרובה לזלצבורג. דקה מהכביש הראשי. גם פה יש אגם יפה עם טיילת ומרכז העיירה מקסים.

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 10 מרץ 2014 09:58 מאת: le_eran

איזה שדה תעופה מומלץ לטיול לחבל הטירול אוסטריה

טיסת המשך של אוסטריאן  45 דקות טיסה מוינה לזלצבורג . בנתב"ג מקבלים כרטיסים לשתי הטיסות .בוינה המתנה של 50 דקות  לדעתי גבולי מאוד. ברכב כ 3  שעות  נסיעה. עלות כרטיס טיסה באוסטריאן כ 580 $  ..מחיר לפני שלושה ימים. .

פורום: אירופה פורסם ב: 09 מרץ 2014 14:29 מאת: SPRR

איזה שדה תעופה מומלץ לטיול לחבל הטירול אוסטריה

כמה שעות זה נסיעה מוינה? זה לא רחוק? או שיש טיסת המשך לזלצבורג?

פורום: אירופה פורסם ב: 09 מרץ 2014 13:25 מאת: efratapp

נחיתה בפראג - מעבר לאוסטריה - כיצד לחלק את הלינה?

אנחנו זוג + 3 ילדים (6,12,15) סגרנו טיסות לפראג עם UP . זה יצא כל כך זול - חצי מחיר מוינה החלטנו שמשם ניקח רכב וניסע לזלצבורג. עכשיו רק נשאר לחלק את הימים בין פראג, זלצבורג, טירול וחזרה לפראג. אנחנו מאוד אוהבים את פראג - הילדים לא היו. נקדיש לפחות יומיים או שלושה.

למישהו יש המלצות?

אנחנו מאוד אוהבים פארקי מים, רכבות הרים, בעיקר אטרקציות. נשלב כמובן גם טיולי טבע. עד כמה שהילדים יוכלו לשאת...

אני רואה שאנשים כותבים שאין כבר הרבה מקומות לינה - והם הצליחו להלחיץ אותי.

אני אפילו עוד לא התפניתי לקרוא על כמות האטרקציות בכל מקום.

אז אשמח לשמוע מהמומחים - כמה ימים לישון בכל מקום? ובמקום מרכזי. - איפה?

הייתי שמחה למצוא באחד האזורים מקום לינה עם בריכה, ספא ואולי אטרצקיות לילדים (מגלשות וכו).

יש לנו 16 ימים נטו.

תודה!

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 29 דצמבר 2013 02:32 מאת: ORLYTA

אוסטריה בקיץ - עזרה בבקשה

אז קנינו כרטיסים לפראג בסוף יולי זוג + 3 ילדים (7,12,15) מה שחסך לנו יותר מ1000 דולר - סה"כ יש לנו 16 ימים מלאים!

הכוונה היא לקחת רכב ולנסוע לאוסטריה (המרחק בין פראג לזלצבורג 4 וחצי שעות ומוינה לזלצבורג 3 וחצי שעות - מצדיק מאוד את ההפרש במחיר...)

האם נספיק לעשות גם את זלצבורג וגם את טירול ויומיים את פראג?

ואם לא אז מישהו יכול לעזור לי כיצד לחלק את הימים?

אנחנו אוהבים מאוד אטרקציות.

תודה

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 15 דצמבר 2013 01:47 מאת: ORLYTA

אוסטריה בקיץ - מספר שאלות

מוסיפה את השנקל שלי:

אנחנו משפחה בהרכב דומה, סגרנו על 10 ימים באוסטריה ביולי הקרוב. בחרנו לטוס למינכן בטיסת אל-על ישירה ובשעות נוחות, עלה בסביבות 500$ לכרטיס, הזמנתי לפני כמה שבועות.

ממה שבדקתי, הטיסות לוינה אכן זולות יותר מאלו למינכן, אבל אנחנו מעדיפים בטיול להיות כמה שפחות זמן באוטו וכמה שיותר על הרגליים או על דברים כיפיים כמו רכבל או מגלשות הרים... עבורנו מחיר הנסיעה מווינה לאיזור זלצבורגלנד מתבטא לא רק בשעתיים הנוספות (לכל כיוון) המבוזבזות על הכביש בהשוואה למינכן, אלא גם בבזבוז אנרגיות ובמתח המסויים הכרוך בנהיגה ובניווט במקום זר, שמותירים פחות מקום וכוח להנות מהשאר.

ככלל, אנחנו בטיולים לחו"ל בוחרים תמיד בטיסות סדירות, ישירות, בשעות נוחות וליעד הקרוב ביותר למקום הטיול שלנו. אנחנו מטיילים בממוצע אחת לשנתיים, ושווה לנו להשקיע עוד כמה גרושים למען הנוחיות, ומיצוי מקסימלי של הזמן היקר העומד לרשותנו בחו"ל... אבל זה עניין של העדפה אישית.

אופציה נוספת שחברים שלנו בחרו בה והיו מרוצים היתה לטוס לוינה ולחזור ממינכן. אפשר כמובן גם הפוך. זה עדיין יוצא טיפה יותר זול (מבחינת הטיסות בלבד! כדאי לשקלל עם מחיר הדלק של הנסיעה ברכב מוינה לזלצבורגלנד). הם נסעו לוינה, בילו בה 3 ימים (בלי אוטו), משם נסעו לזלצבורגלנד, טירול, וקינחו ביומיים עם לינה בלגולנד וטיסה חזרה ממינכן. תבדוק גם את האופציה הזו - אבל רק אם אתם נוסעים ללא פחות משבועיים, אחרת המסלול הזה לא מומלץ.

בנוגע לעיתוי רכישת הכרטיסים - זה תמיד כרוך בהימור מסויים, ולכן גם תלוי באופי שלך - עד כמה אתה מוכן לקחת סיכון כדי לנסות לתפוס דיל. אישית אני מצאתי, אחרי 3 טיולי משפחה באירופה, שתכנון מוקדם, גם אם לא תפסתי בדיוק את הטיסות הזולות ביותר - נותן לי את התמורה הטובה ביותר לכסף במחיר הטיול הכולל. בכל מקרה אל תחכה לרגע האחרון - כי אז יש סיכון לא נמוך שתמצא כרטיסים לאוסטריה בעונת הקיץ רק ב-600-700$ לכרטיס ואולי אפילו יותר.

בהצלחה, תכנון נעים וטיול נהדר!

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 07 דצמבר 2013 11:40 מאת: יונה וקשת

טיול משפחתי בתקציב מוגבל - לאן?

ערב טוב לכולם,

קודם כל התנצלות על ההעלמות שלי. משום מה למרות שנרשמתי לנושא לא קיבלתי התראות mailcool. הערב נכנסתי במקרה וראיתי שיש הודעות חדשות באשכול.

המון תודה לכל העונים. אשתדל להתייחס לכל התשובות ומקווה שלא אשכח אף אחד. מתנצלת מראש אם אשכח.

איילת - הדקה ה- 90 - בתור אחת שכבר בנובמבר-דצמבר מזמינה כרטיסי טיסה לקיץ הבא זה ממש לא בשבילי. גם ככה קשה לי שאני לא יכולה להזמין כבר עכשיו בגלל הגיוס של הבת אבל לחכות לדקה ה- 90 It's too much for me!  מה גם שאיך בדיוק מתכננים טיול אם מזמינים בדקה ה-90? 

ליאור - תודה על החיפוש בנבכי האקסל המדוגמים שלך wink  אכן לפי התחשיב שלך זה מאוד מאוד גבולי. 

יאיר - מסכימה איתך לגבי כל התשובות שלך כאן. כמו שכתבתי לאיילת הדקה ה- 90 לא מתאים לכל אחד ובטח שלא לי. מסכימה איתך גם לגבי ההתייחסות שלך למסעדות ואוכל בטיולים. עד היום לא בישלתי בטיולים. גם המבשלת שלנו יוצאת לחופש כשאנחנו יוצאים לחופש. ארוחות בוקר וצהריים היו סנדוויצ'ים שהכנו ממצרכים שקנינו בסופרמרקט ובערב אכלנו במסעדה. השנה שמנו לב כמה הילדים גדלו וכמה תקציב המסעדות "גוזל" נתח כבד מתקציב הטיול. מאוד מאוד גדול. בערב שארוחה עלתה לנו רק 50 יורו הרגשנו ש"הרווחנו". בדר"כ זה היה סביב 60-65 יורו לארוחה. כשחשבתי האם אפשר לטייל בתקציב של 20000 ש"ח לקחתי בחשבון שחלק מהערבים אבשל בדירה ולא נאכל במסעדה. הבנתי שאם הברירה היא לצאת לטיול ובחלק מהימים לבשל או לא לצאת לטיול אני בוחרת באופציה הראשונה. 

אני חייבת לומר שאני די מפונקת בדרישות שלי מדירה ומרכב. דירה חייבת לכלול שני חדרי שינה. אף ילד לא ישן בסלון ובטח שלא כולנו ישנים בחדר אחד גדול. על לינה כזו אני מוכנה להתפשר רק לצורך טיול בארה"ב. 

רכב - חייב להיות בעל 7 מושבים ובעל גיר אוטומטי. נכון שמייקר מאוד אבל בשביל שלום בית זה MUST. 

ברנדי - את ברלין אני שומרת לטיול זוגי. אני מקווה שאפילו בקרוב. 

בודפשט בהחלט על הכוונת. בסוף אכתוב על כך. 

לפי הבנתי בחינת הבגרות האחרונה היא תמיד במתמטיקה מועד ב' והיא תמיד לא יאוחר מ-15-16/7. האם אני צודקת? בהנחה שכן אני מתכוונת לצאת כבר ב- 17/7 או אפילו ב- 16/7 בלילה. 

גם אצלי טיול בלעדיה בעודה מתגייסת לא עובר. אני לא מסוגלת לחשוב על סיטואציה בה אנחנו נוסעים והיא נשארת בטירונות לבד בארץ. נכון שיש משפחה רחבה מסביב אבל זה לא כמו אמא ואבא והבית שלך. אני עדיין לא הצלחתי לברר עם עצמי אם אהיה מסוגלת לנסוע בלעדיה גם כשכבר היא תהיה עמוק בתוך השירות. בטח לא בטירונות. זו אחת הסיבות שבגללן כ"כ חשוב לי לצאת לטיול משפחתי השנה. בעיניי זו אולי ההזדמנות האחרונה שלנו לעוד הרבה שנים (כשהיא משתחררת הבן האמצעי יתגייס). 

אנשיםטובים - אני לא כ"כ בטוחה ששימוש בתחבורה ציבורית חוסך רק כ- 20 יורו ליום. מנסיון של השנים האחרונות רכב שכור עולה הרבה מאוד כסף. בשנתיים האחרונות עלה לנו בכל שנה בסביבות 6500 ש"ח. אומנם לתקופה ארוכה יותר אבל עדיין סכום מאוד רציני שלא נראה לי שנוציא אותו אם נשתמש בתחבורה ציבורית. 

keler1 - המחשבה אולי לדחות את הטיול לכשירווח נכונה ומוצדקת אבל כמו שכתבתי לברנדי זו אולי ההזדמנות האחרונה שלנו לטייל בהרכב מלא לפחות לעוד מספר רב של שנים. ברור לי שהמשמעות היא הצטמצמות. אז אני מוכנה להתפשר על יעד זול יותר, על יותר ארוחות ערב בצימר ולא במסעדות רק כדי לנסוע. לשמחתי ילדיי אינם חובבי שופינג כך שסעיף קניות אצלנו לא גוזל הרבה, עד זניח למדיי, מתקציב הטיול.

על אטרקציות אני לא מוכנה לוותר ולא מוכנה לומר "לא" לילדים. הסיבה שבולגריה כנראה יורדת מהפרק היא היעדר אטרקציות לילדים. אנחנו מעדיפים טיולי טבע אל אחת ליום-יומיים צריכה להיות גם אטרקציה. בסעיף הזה לא חסכנו אף פעם ולא נחסוך. מה שכן נעשה זה הרבה יותר טיולי טבע. 

כמה שאת צודקת לגבי כושר הזלילה של מתבגרים. איזה תאבון שהם מתפתחים במיוחד  בחו"ל. מדהים. עד לפני כשנה הקצבתי ליום טיול 100-150 יורו שכוללים אוכל ואטרקציות. לפי אותו כלל יצאנו לאיטליה בשנה שעברה וחיש קל גילינו שאנחנו נשארים בלי מזומנים והכל בגלל האוכל... השנה התקציב כבר תפח ל-200 יורו ליום. לשמחתי עמדנו בו.

אלונה - בודפשט - למה לא? ועוד כזה חד משמעי ומוחלט? דווקא התחלתי לחבב את בודפשט בהקשר של טיול משפחתי בקיץ הקרוב angry את לא חושבת שזה מקרי שנפלתם על קיץ חם במיוחד? מזג האוויר בשנים האחרונות הפך לדי משוגע ולא צפוי. היינו באוסטריה בסוף יולי והטמפרטורות צנחו ל-11 מעלות באמצע היום. 

כתבת "מגלשות הרים" בבודפשט - איפה? 

לצערי, כמו שכבר כתבתי, טבע בלבד לא ילך במשפחה שלנו. ולצערי הרב עוד יותר בגלל זה בולגריה יורדת מהפרק. אבל אולי תלווי אותי עד למטוס לבודפשט? אני אשמח.... crying

salvador26 - כאמור, מדובר על אמצע יולי ולא אוגוסט. 

יונית - לא רק טבע. בעיקר טבע אבל גם אטרקציות. את עדיין חושבת שזה אפשרי לבלות בטירול שבוע בתקציב הזה? אשמח לשמוע איפה הייתם בטירול.

איזיג'ט - מבחינתי לעולם לא עוד! לא תמחייבת על זה אבל זו תחושתי כרגע. הטיסות שהזמנו דרכם לבאזל היו לא זולות בכלל, כ- 350 יורו לאדם כולל הושבה לא כולל מזוודה. מה זול פה? מזוודות הוסיפו עוד 140 יורו למחיר. ובכלל, ההרגשה באיזיג'ט היא שאתה נכנס למסחטת כסף. איפה נשמע שאפילו מים אי אפשר לקבל ללא תשלום? אין לי מושג איך אנשים מצליחים לרכוש כרטיסים ב- 150-200 יורו. אני לא הצלחתי והזמנתי מספיק זמן מראש. 

ולשאלתך לגבי נסיעה בלי הבת - תשובה היא לא. לא אטוס בלעדיה. 

טל גלינה10 - כנו שכתבתי יש דברים שאני לא מוכנה להתפשר עליהם וביניהם לינה בחדר שינה אחד והילדים בסלון. במקרה כזה מעדיפה להישאר בבית. 

תודה על העידוד לגבי סלובניה. כתבת סיכום טיול? את יכולה, בבקשה, לשלוח לי לינק אליו?

מיקה מיקה -  והנה גם את מעודדת בקשר לסלובניה. עד עכשיו אמרו לי שזה לא ריאלי אבל הנה שתיכן באתן ואתן אומרות שכן אפשרי. בהחלט שווה בדיקה.

נועה - את מחזקת את סלובקיה. תודה. מכיוון שטרם התחלתי לחקור את האזור האם תוכלי לתת לי תקציר לטיול שלכם? לאן טסתם? איפה התגוררתם? טיול כוכב או מתגלגל? בקיצור, כל מה שאת חושבת שיכול לעזור לי לקבל החלטה.

אלון ח.- איפה יש טיסות ב- 150 יורו? לאן? היום אני קונה ב- 150 יורו. כמו שכתבתי הקיץ טסנו עם איזיג'ט לבאזל ושילמנו מעל 350 יורו לאדם ברכישה מוקדמת של 10 חודשים מראש! 

אני מצטרפת לדעתם של אלו שחושבים שהמחירים שלך מוטים כלפי מטה. מאוד. אני לא זוכרת בני כמה הילדים שלך אבל הם כנראה עדיין צעירים מאוד. ראה מה שכתבתי ל-keler1. 

בשנה שעברה הזמנתי כרטיסי טיסה לאיטליה 10 חודשים מראש ושילמתי כ- 500 $ לכרטיס. שירלי הזמינה חודש וחצי לפני (לאותם תאריכים) ושילמה כ- 570 $ לכרטיס. אז נכון ש-70 $ כפול 5 זה 350 $ אבל עדיין אני לא יודעת אם זה מצדיק הזמנה כ"כ מוקדמת. אני מזמינה כ"כ הרבה זמן מראש כדי שאוכל להתחיל לתכנן ולחיות את הטיול הרבה הרבה זמן לפני... זה מה שמחזיק אותי במשך החורף... angel

רכב - 350 יורו? הלוואי. אנחנו שילמנו כ- 6500 ש"ח בשנתיים האחרונות.

הבלונדינים שלך - יפהפיים!! 

אפשר גם לקבל קישור לסיפור הטיול שלכם?

לי - מצטרפת לדעתו של אלון ואם הטיול הוא לפחות משבועיים אין מה לפצל ולעבור לזלצבורגלנד. לדעתי פחות משבוע לכל אזור לא כדאי. סתם תצאו בהרגשת פספוס. אנחנו היינו שבוע בטירול וכל הזמן ירד גשם עד כדי כך שאני מרגישה שלא הייתי בטירול. 

yana.s - גיאורגיה? לשם עוד לא הרחקתי במחשבות.... תודה.

ובכן, התחלתי לגלגל בראש את הרעיון של בודפשט + וינה. 4-5 לילות בבודפשט (תלוי במחירי הלינה שאמצא) ועוד 3 לילות בוינה. המעבר ביניהם יתבצע ברכבת/אוטובוס. התחלתי לחבב את הרעיון של חופשה עירונית שאיכשהו נתפסת אצלי גם כטיול אבל גם כחופשה - נינוח יותר. הבחירה בערים אלו נעשתה מתוך מחשבה שהאוכל יחסית זול. בבודפשט בוודאי. האם גם בוינה?

המחשבה שעוברת לי בראש שנטוס עם אל-על ונרכוש בקרוב כרטיסים ל- 17/7. כרטיסים שניתנים לשינוי (ידוע לי שיהיה קנס). אני מקווה שרכישה מוקדמת תאפשר לנו להשיג כרטיסים במחירים יחסית זולים שגם אם בעתיד נצטרך לשנות תאריכים עדיין המחיר ששילמנו + הקנס בגין השינוי יהיה זול יותר מאשר רכישה בעוד מס' חודשים. האם הגיוני?

האם כדאי לחכות למבצעי אביב? האם כרטיסים שמוצעים במבצעי האביב כוללים טיסות ביולי-אוגוסט?  האם 400 $ לכרטיס הלוך לבודפשט וחזור מוינה נחשב מחיר טוב?

בחיפוש מאוד ראשוני מצאתי לינה בוינה ב- 420 יורו לשלושה לילות. האם המחיר הגיוני? זול מידיי? יקר מידיי? 

למישהו יש קישורים ללינות מומלצות למשפחה בוינה ובבודפשט?

למה צריך לשים לב כשמחפשים לינה בוינה ובבודפשט?

ולשאלת השאלות - האם מציאותי במסגרת התקציב? 

ושוב, המון המון תודה.

המשך סופ"ש נפלא,

עפרה

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 27 ספטמבר 2013 23:25 מאת: ע ע

יום הראשון - כשהכל אבל הכל לא הולך

אוי איילת, זה בדיוק חוק מרפי בשיא התגלמותו. כל מה שאת כותבת כאן חולף במוחי בכל פעם שמישהו מתכנן טיול גרנדיוזי ביום הראשון ואני מנסה להסביר לו שהוא עלול להתעכב, אבל אפילו בדמיונות הגרועים לא חשבתי על כל העיכובים בבת אחת! בעצם אולי לא כולם, תתנחמי בכך שיכולת לעמוד באוטוסטראדה ממינכן לזלצבורג הרבה יותר מחצי שעה. Smile האוטוסטראדה הזאת מקוללת... ובעצם לא חווית את העיכוב שהיה לנו השנה. איזה כיף לך! Wink

אצלנו היה דווקא מזל גדול והכל הלך "חלק מדי" בנחיתה בוינה. נחתנו די הרבה לפני הזמן, ויצאנו מסיקסט ממש מהר עם אוטו משודרג שכלל גם GPS מובנה ומדהים, והיינו ממש מרוצים, ואז עלינו על כביש מהיר בדרך לאוטוסטראדה והאוטו התחיל לקבל ויברציות ממש מבהילות. הכביש נראה ממש לא חלק, אבל בכל זאת זה היה מאוד מפתיע. את כל הנסיעה באוטוסטראדה מספר אחת באוסטריה (מוינה לזלצבורג) בילינו בתהיות האם יתכן שהאוטוסטראדה הזאת כל כך גרועה כך שצריך לקפוץ אותה כל הדרך, או שהבעיה היא באוטו. בסוף החלטנו שהבעיה באוטו, והשלמנו עם העובדה שצריך לבזבז זמן על איתור סניף של סיקסט. למזלי הסכמתי כלאחר יד להצעתה של הפקידה ששאלה אותי אם אני רוצה מפה. במפה היו מסומנים באופן מפתיע ממש לא הרבה סניפים של סיקסט. משום מה לקח לי המון זמן להתאפס על זה שיש סניף של סיקסט בשדה"ת של זלצבורג, שהוא למעשה בדרך שלנו. עצרנו שם והחליפו לנו את האוטו בלי בעיה, אז יצאנו מרוצים שהכל נגמר באופן יחסית פשוט, אבל גם רצוצים מהתהליך. זאת היתה דוגמא למה אולי כן צריך לקנות סים מקומי לסלולרי עם גישה לאינטרנט. אילו לא הייתי לוקחת את המפה, היה לנו בלבול מוח הרבה יותר גדול לאתר סניף של סיקסט. פתאום הרגשתי קצת עיוורת בימי הביניים... Smile

בכל זאת אני אמשיך לשכור בסיקסט, כי בשורה התחתונה אני מעדיפה את הצרות שלהם על הצרות של חברות אחרות שעשו לי ולאחרים בעבר תרגילים מעצבנים של שיטת מצליח, וסתם של חוסר מקצועיות, ואחר כך החברה בארץ התנערה מאחריות למה שקרה בחו"ל.

ועכשיו אני אתרווח כדי לקרוא את סיפור הטיול שלך, שבטח יזכיר גם לי נשכחות מהשנה והשנה שעברה. אוי מזג האויר... אוי למה האוסטרים לא שמעו על מזגן?

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 11 אוגוסט 2013 12:19 מאת: פסגות מושלגות

msg_iconאטרקציות ומקומות בדרך מוינה לטירול

אשמח אם אקבל המלצות לכפרים ואטרקציות בדרך מוינה לזלצבורג ובהמשך לטירול (פרטיסאו)

תודה מראש 

פורום: אירופה פורסם ב: 10 אוגוסט 2013 11:25 מאת: igal6868

זלצבורג וינה (בודפשט?)

שלום לכם.

אני חי כרגע בגרמניה, ורוצה לטייל באוסטריה בתחילת ספטמבר. יש לי בערך 5-6 ימים פנויים. איך הייתם ממליצים לחלק את הימים בין וינה לזלצבורג אם אני רוצה לעשות טיול בסיסי בשתיהן בלי להרגיש שהפסדתי משהו חשוב מדי? 

שאלה נוספת - לטיול בזלצבורג והאזור חובה לקחת רכב? אי אפשר לעשות את רוב הדברים בלי?

ואחרונה (מבטיח) - מישהו יודע כמה עולה רכבת מוינה לבודפשט לטיול יום? 

תודה רבה,

גלעד

פורום: אירופה פורסם ב: 08 אוגוסט 2013 01:07 מאת: גלעד שושו

אוסטריה התלבטויות בקשר לזלצבורג

אנחנו נוחתים השבוע באוסטריה ביום שלישי אחהצ , מתכננים לשהות בעיר יום וקצת ובחמישי על הבוקר לאסוף את הרכב מסוכנות הרכב ולצאת לעבר זלצבורג , מעריכים שנצא מוינה בסביבות 11 בבוקר .

על מנת להקל על הנסיעה נעצור במלק ונבקר במנזר נסיעה של שעה ומשם נמשיך לזלצבורג ולטייל בה , 

התלבטות הראשונה - האם להישאר ללון בעיר ?

אנחנו מתלבטים אם בכלל לעשות טיול כוכב ואולי ללון דווקא בסוף כל מסלול (הרבה יותר מרגש לדעתנו ונוח כי אנחנו רק זוג ) ולכן מתלבטים אם ביום הזה ניתן לשלב אתר נוסף או שלא ולהישאר ללון בעיר ?

שאלה נוספת - לאן כדאי לצעת ביום השני אחרי זלצבורג  - אנחנו מתכננים לעשות את כל המסלולים הרגילים - אז מה מומלץ לדעתכם ?מדובר יהיה ביום שישי , ואנחנו אולי אולי אולי שוקלים לשוב לוינה לשוק פשפשים Smile

תודה ובטח נעלה עוד שאלות 

פורום: אירופה פורסם ב: 03 אוגוסט 2013 17:03 מאת: ronenazar
12
2 עמודים

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | ויזה ושגרירויות | מזג אוויר למטיילים

About Lametayel ; דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני ; צור קשר

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו

מוינה לזלצבורג