נא להמתין...

צפון אמריקה הגדולה, עם הערים האדירות של ארה"ב והנופים הנפלאים של קנדה - אין טיול יותר מספק מזה. כל מה שאתם צריכים על טיול ביעד נמצא ממש כאן בפנים. מנהל: מוני
חיפוש בפורומים

מ- עד-

נמצאו 79 תוצאות

איך כדאי לקנות כרטיסים לדיסנילנד יוניברסל וסי ורלד

שלום-

אנחנו נוסעים ביולי לקליפורניה-זוג ו3 ילדים

איך ואיפה כדאי לקנות כרטיסים לדיסנילנד יוניברסל וסי ורלד?יש כרטיסים משולבים?

ניתן לקנות FAST PASS לדיסני לנד?

כמה נורא להיות בסי וורלד בשבת?

פורום: צפון אמריקה פורסם ב: 09 ינואר 2015 16:06 מאת: AVITAL1612

חבילה באורלנדו

בוקר טוב שבת שלום לכולם

אני מאמין שהנושא עלה בפורום אך אני לא מצאתי , נושא השוואה בין לינה במלון בתוך דיסני או השכרת וילה. 

אנחנו הרכב של 3 משפחות 13 נפשות.

לאחר שעות רבות של קריאה וחיפוש אני פונה למומחים בפורום בשאלה :

האם כלכלי  יותר ללון מחוץ לפארק עם כל מה המשמעויות: רכב , חניה וכרטיסי כניסה?

או באחד ממלונות דיסני שבו הלינה והפארק משולבים ?

תודה

 

פורום: צפון אמריקה פורסם ב: 03 ינואר 2015 09:01 מאת: gomadi

מסלול מעגלי - דרום מערב ארה"ב - מספר התלבטויות

שוב תודה על כל התגובות, כיף ללמוד מכם!

ערבה - תודה על הקישור לפרטי הטיול שלכם, אעיין עוד הערב (:

vovka ואנשיםטובים - תודה על הטיפים בקשר לפארקים. ואם כבר נפתח דיון קטן בנושא (לא חשבתי שנחקור את הנושא כ"כ מוקדם בתכנון (Smile, אציין פרטים שמצאתי בנושא זה:

כרטיס seaworld combo - סי וורלד+יוניברסל - עולה כ-140$ בממוצע 

כרטיס southern california (שכולל 3 ימים "הופר", כולל יוניברסל, סי וורלד, דיסני, אדבנצ'ר) עולה 331$ למבוגר ו- 289$ לילד.

כרטיסים בנפרד עולים בממוצע כ-90$ לכל אטרקציה 

(הנתונים הם "בגסות" - וכדאי כמובן לבדוק אותי כי יתכן ופספסתי/לא דייקתי וכו').

מכאן - שאכן יש חסכון יפה בכרטיסים המשולבים (לפחות 30$ לאדם). יחד עם זאת, ישנה כאמור ההגבלה של 14 ימים לכל התקופה. 

מאחר שהקרוואן שלנו כבר מוזמן, לא נראה לי שנוכל לשנות את סדר הטיול. כמו כן, נראה לנו עקרונית נכון יותר לפצל את הפארקים בסן דייגו ול.א. - קצת בהתחלה והרבה בסוף, שיהיה למה לצפות (:  לבסוף - יש סיכוי שנוותר על אדבנצ'ור, אם נראה שאנחנו עייפים ומספיק לנו "לדגום" רק בדיסני + יוניברסל.

לכן - יתכן שנשלם קצת יותר, אבל בשלב הזה כנראה זה מחויב המציאות, ובסופו של דבר אף יאפשר לנו גמישות.

(אגב - לגבי ה-Hopper - מאחר שנראה שכל אחד מהפארקים ענקיים במימדיהם ועמוסים באטרקציות, כנראה פחות יתאים לנו "לקפץ" ביניהם ולכן נפנה יום שלם לכל אחד).

 

אנשיםטובים - תודה על ההערות החשובות לגבי חגי תשרי - אכן במסלול המלא שלנו ציינו ערבי חג וכו'. בני אפילו חוגג בר מצווה בראש השנה במהלך הטיול, כך שנפנה קצת זמן להנחת תפילין (:.. גם חוויה

 

לשאלתך - לכל אחת מהמשפחות יהיה רכב בתחילת ובסוף הטיול. בחלק הטבע לכל אחת יהיה קרוואן משלה.

בהמשך אפתח שרשור חדש לגבי נושא חניוני הלילה.

 

 

 

פורום: צפון אמריקה פורסם ב: 16 דצמבר 2014 15:34 מאת: michal-p

מסלול מעגלי - דרום מערב ארה"ב - מספר התלבטויות

אני אתייחס קודם כל לפארקי השעשועים

 

אם מדובר על אחרי לייבור דיי אז סי וורלד אומנם פתוח רק עד 5 או 6 (תלוי באמצע / סוך שבוע). אבל כך גם כל שאר האתרים. כך שלהניח שתספיקו משהו מהאתרים של סו דייגו אחרי סי וורלד זה בעייתי.

אם מדובר על לפני לייבור די, אז פתוח עוד יותר מאוחר

 

הכדאיות הככלכלית של הכרטיס המשולב לכל הפארקים (סיטי פאס) גבולית. אם מדובר על 3 ימי דיסני, יום יוניברסל ויום סי וורלד (סך הכל 5 ימי פארקים) אז הוא בהחלט כלכלי. אבל אם כמו שאני רואה יש לכם 4 ימי פארקים אז הוא כבל לא כזה דיל טוב (הוא עדיין שווה אבל ברמה של דולר לפה או לשם) ולכן בעיניי זה לא שיקול לשנות את הסדר.

 

חגים - להבנתי הטיול נופל על חגי תשרי (לא חגים אמריקאיים). רק להזכיר שאם למשל רוצים לעשות משהו מיוחד בהם (לא חייב להיות יום צופ ותענית ביום כיפור. מספיק ארוחת ערב מיוחדת בערב ראש השנה) אז כדאי לוודא שיכול להשתלב בתוכנית. כמו גם אולי לשריין שעה לשיחות טלפון של "שנה טובה" בבוקר היום הרלוונטי. נשמע שטות, אבל את תהיו למשל עם הקראוון באיזור שאין בו קליטה זה יכול לגרום לברוגז עם הסבתא.

 

לא ציינתם תאריכים מדויקים ולא הזכרתם את ימי השבוע. יש לזה חשיבות (כמו שבארת יש לזה חשיבות).

 

שתי משפחות - אני מניח שמדובר על שני רכבים (או שני קראוונים, תלוי בשלב) נכון?

פורום: צפון אמריקה פורסם ב: 16 דצמבר 2014 11:15 מאת: אנשיםטובים

סיכום טיול - שיקגו ומדינות יוטה ואריזונה

בתחילת חודש נובמבר עשיתי טיול של 7 ימים (עם רכב) במדינות יוטה ואריזונה. את הרכב אספתי בלאס וגאס (שם ביליתי את סוף השבוע) והחזרתי בפניקס (עקב הקרבה לגרנד קניון, בהשוואה לוגאס). הרכב הוזמן מחברת Dollar, דרך אתר rentalcars.com.

יש לציין שלא שילמתי דמי כיוון אחד (החזרת הרכב במקום אחר), ולכן זה מאוד התאים לי (טסתי לניו יורק עם סיום הטיול, והטיסה מפניקס הייתה זולה משמעותית בהשוואה לטיסות מוגאס).

 

לפני שאספר על הטיול, כדאי לשים לב ל-2 דברים:

 

1. הטיול שלי היה בתחילת נובמבר, כלומר לא בשיא העונה, ולכן ייתכן שבחודשי הקיץ/חגים הדברים יהיו שונים במקצת.

מה שכן, מבחינת מזג האוויר היה לי מזל, שכן חוץ מיום גשום אחד, שאר הימים היו מלאי שמש והיה נעים במהלך היום (מעט קריר, אבל מתחממים במהלך הטיולים). בלילה היה קר, לעיתים קרוב/מתחת ל-0 מעלות.

2. עקב חוסר רציני בזמן (והזדמנות לשלב קצת כושר על הדרך), סיימתי את רוב המסלולים הרגליים בכמחצית מהזמן המשוער שצוין עבורם באינטרנט/בתחילת המסלול. אם אתם מטיילים עם ילדים/לא בכושר/אוהבים לקחת את הזמן, אז זה ייקח לכם יותר זמן, וכדאי לתכנן את הלו'ז בהתאם.

 

בנוסף, יצאתי לטיול הזה לבד עקב אילוצים שונים, ולפני הטיסה היו לי מעט חששות/התלבטויות. בסופו של דבר הטיול עבר לא רע בכלל, הן בגלל שהייתי לחוץ בזמן וכך יכולתי לבחור בעצמי את הקצב הרצוי, והן  בגלל שקבעתי לעצמי את סדר הטיול והמסלולים. במהלך רוב הימים גם חזרתי למלון עייף אחרי הרבה שעות של הליכה/נהיגה, אז לא היה לי אפילו זמן/כוח להרגיש בודד או משהו בסגנון.

יותר מזה, היו שם לא מעט מטיילים צעירים אחרים שעם חלקם דיברתי (כולל בחור גרמני שלקחת טרמפ, לרכבת...), ואילולא הלו׳ז הצפוף שלי כנראה שהייתי גם מתחבר לחלקם בצורה טובה יותר, ואולי גם מטייל איתם ביחד.

 

נהיגה בארה"ב - הנהיגה בארה"ב מעט שונה מהנהיגה בארץ, לא רק עקב חוקי תנועה שונים (אפשרות לפנות ימינה באדום, מתן זכות קדימה לתנועה המגיעה ממול בירוק וכדומה) אלא גם עקב תשתיות שונות מעט (נתיבי האצה קצרים יותר, סידור נתיבים שונה לפני צומת/רמזור ועוד).

לכן, חשוב לבדוק לגבי חוקי תנועה עיקריים במדינות בהן מתכוונים לנהוג, וכן לנהוג בזהירות בימים/שעות הראשונים. כמו כן, מאוד מומלץ לקחת מכשיר ניווט. מאוד עוזר!

אגב, האמריקאים אולי מאוד מנומסים ברחוב, אבל בכביש היו מקרים ששאלתי את עצמי אם אני לא בישראל...

 

 

כרטיס המקנה כניסה חופשית לפארקים הלאומיים - כרטיס שעלותו 80 דולרים, ותקף לתקופה ארוכה יחסית (אם אני זוכר נכון). הכרטיס מקנה כניסה חופשית לרכב (בפארקים התשלום הוא פר רכב, או פר אדם אם מגיעים רגלית) לפארקים דוגמת פארק ציון, ברייס קניון, גרנד קניון, גלן קניון וכדומה, לכן בדרך כלל כן משתלם לרכוש אותו (לשם השוואה, כניסה למשך 7 ימים לפארק ציון/ברייס/גרנד קניון עולה 25 דולר עבור כל אחד מהאתרים בנפרד).

את הכרטיס ניתן לרכוש מראש דרך אתר האינטרנט של ה-National parks או בפארק הלאומי הראשון שמגיעים אליו (עמק האש לצורך העניין לא נחשב לפארק לאומי, לכן הכניסה אליו לא כלולה בכרטיס).

 

 

עמק האש (Valley of fire) - נמצא במרחק נסיעה של כשעה מוגאס. נופים מדבריים נחמדים של אדום וכתום.

בילוי של כחצי יום אמור להספיק - ניתן להתחיל ממסלול נחמד Rainbow vista trail (כשעה וחצי), משם להמשיך על כביש White domes road צפונה, תוך כדי עצירות לצורך צילום תמונות, לכיוון White domes loop, ושם לעשות עוד מסלול נחמד ושקט של כשעה. לבסוף, ניתן לנסוע ל-Elephant rock loop לעוד מסלול קצר ותצפית נחמדה מראש ההר (ממש נחמד לקראת השקיעה).

מעמק האש כדאי לנסוע באותו היום לפארק ציון (נסיעה של כשעתיים) על מנת לישון טוב, ולהתחיל לטייל בפארק כבר בשעות הבוקר המוקדמות למחרת (אני חזרתי לוגאס כי רציתי לבלות שם עוד לילה, אבל בגדול זה לא משתלם מבחינת זמן ודלק).

 

פארק ציון (Zion park) - השיא של הטיול מבחינתי. מקום מדהים עם המון מסלולים שונים בדרגות קושי שונות. כדאי להקדיש לפחות יומיים.

יש לשים לב כי הנסיעה ברחבי הפארק במהלך חודשי הקיץ ובסופי שבוע של חלק מהחודשים (לפחות באוקטובר/נובמבר) אפשרית רק באמצעות שאטל שנוסע בין התחנות השונות (ולא עם רכב, אותו יש להחנות במרכז המבקרים או בחניון אחר). עם זאת, אורחים של ה-Zion lodge (מלון יקר הנמצא בתוך הפארק) יכולים להיכנס ולנסוע עם רכב ברחבי הפארק גם במהלך חודשי הקיץ/סופי שבוע.

ביום הראשון בפארק אפשר לצאת מוקדם בבוקר לטיול קליל לאורך הנהר במסלול ה-Riverside walk (כשעה וחצי).

לאחר מכן, כדאי לעשות את מסלול ה-Angels landing (גם כדי להגיע אליו רעננים מבחינה פיזית, וגם כדי להימנע מעומס במהלך המסלול). מדובר במסלול קשה (8 ק״מ להלוך וחזור, כ-4-5 שעות לפי הכתוב בתחילת המסלול). בחלקו הראשון המסלול קשה פיזית (עליות מאוד תלולות וארוכות שבחזור הופכות לירידות תלולות), ולקראת סופו הקושי הוא בעיקר עקב הליכה קרוב לפני תהום, מעברים קשים מבחינה טכנית וכדומה. המסלול לא מיועד לסובלים מפחד גבהים ואנשים עם כושר מאוד נמוך/ילדים קטנים, אבל הנוף בסופו פשוט מדהים (נוף של כל העמק בין 2 קבוצות ההרים מ-2 הצדדים) ושווה את המאמץ. ללא ספק אחד המסלולים המהנים והיפים בטיול.

אחרי התאוששות, ובמידה ונשארו כוחות, כדאי לעשות את המסלול ה-Kayenta trail (לא קשה מדי, כשעתיים), שבמהלכו יש נופים יפים של הפארק. אני התחלתי את המסלול ישר לאחר סיום מסלול ה-Upper emerald pools trail. מדובר במסלול חביב (אם כי התלהבתי יותר מה-Kayenta) של כשעתיים, שבמהלכו עוברים דרך ׳בריכות׳ ומספר מפלים, וכן יש גם נוף של הפארק.

למחרת אפשר להתחיל ממסלול ה-Hidden canyon trail. מסלול קשה (אם כי לא כמו מסלול ה-Angels landing) של כ-2-3 שעות שבמהלכו הולכים קרוב לפני תהום, יש תצפיות על הפארק ולבסוף מגיעים לסוג של קניון עם ׳בריכות׳ קטנות.

מסלול נוסף, שכדאי לעשות לפני הנסיעה לברייס (נמצא על הדרך, כ-20 דקות נסיעה מפארק ציון), הוא ה-Canyon overlook trail. מסלול לא קשה של כשעה, שבסופו יש תצפית נחמדה.

אם יש לכם זמן אז כדאי/ניתן לעשות מסלולים נוספים (יש עוד לא מעט). יש מספר מסלולים ארוכים של כ-8 שעות (דוגמת ה-Narrows הכולל הליכה במים ודורש קבלת אישור לפני היציאה אליו), ככה שיש איך להעביר את הזמן. לאוהבי הטיולים הרגליים והנופים ניתן להעביר בקלות 2-3 ימים מלאים בפארק.

 

לינה - אני ישנתי במוטל/מלון נחמד (Travelodge zion national park) בעיירה הוריקן (Hurricane). החדר היה מרווח, מאובזר (מקרר, מיקרו) ונראה ממש טוב, וכן ארוחת הבוקר הייתה כלולה במחיר (אומנם ארוחה פשוטה יחסית, אך לי זה הספיק לפתוח את הבוקר). בנוסף, הייתה חניה ו-Wifi בחינם במלון.

העיירה נמצאת כ-30 דקות נסיעה מהפארק, והלינה בה זולה יותר מאשר ב-Springdale הנמצאת מרחק מספר דקות מהפארק. בהנחה ומתכוונים לטייל כל היום ולחזור למלון רק ללינה, אז המרחק לא אמור להשפיע. עם זאת, העיירה היא די חור, ואין ממש מה לעשות שם (יש מספר מסעדות ורשתות כמו סאבוויי ואוכל מקסיקני, אבל זה הכל).

אם רוצים לצאת לפאב אז אפשר לנסוע ל-St George הנמצאת במרחק של כ-20 דקות נסיעה.

 

קניון ברייס (Bryce canyon) - מקום חביב עם נוף לא שגרתי (המון ׳צריחי׳ אבן אדומים/כתומים הבולטים מעל פני הקרקע).

המקום בהחלט שווה ביקור, והאווירה בו ממש נחמדה, אם כי לא נראה לי שיש מה לעשות בו יותר מכחצי יום. אני בעיקר ממליץ על ביקור בנקודות התצפית דוגמת Sunrise, Sunset, Inspiration וכדומה, וכן על נקודות התצפית לאורך הכביש המוביל לנקודת התצפית Rainbow point (נסיעה של כ-25 ק״מ).

בנוסף, כדאי לעשות את מסלול ה-Queen garden trail, היורד אל תוך הקניון ומספק נופים נחמדים (כשעה וחצי), וכן הליכה מנקודת Sunset ל-Sunrise (או להיפך). יותר מזה לפי דעתי כבר אין טעם לטייל, שכן הנופים מתחילים לחזור על עצמם בשלב מסוים.

עם סיום הטיול אפשר לנסוע לעיירה פייג׳. אני עשיתי באותו היום נסיעה מציון לברייס, ואז לקראת הערב נסיעה לפייג׳. מדובר בזמן מצטבר של מעל ל-5 שעות, ולכן לא כדאי לעשות את זה ביום אחד (שכולל בתוכו גם טיולים של מספר שעות), אלא אם אתם יותר מנהג אחד.

 

העיירה פייג' (Page) - עיירה הנמצאת ליד אגם פאוול. יומיים מלאים אמורים להספיק.

ביום הראשון ניתן ללכת לתצפית ה-Horseshoe bend (הליכה של כ-20 דקות מחניית הרכבים) הנמצאת כעשר דקות נסיעה מפייג׳. מדובר בתצפית מדהימה (לא לפספס) על ׳פיתול׳ של נהר הקולורדו. ניתן אפילו להגיע פעמיים, פעם אחת בצהרים ופעם שניה לזריחה/שקיעה. הנוף בהחלט שווה את זה.

בנוסף, אפשר לצאת לטיול ל-Upper antelope canyon, הנמצא כ-20 דקות נסיעה מפייג׳. הכניסה לאתר היא רק בליווי מדריך מקומי. ניתן להזמין את הטיול באחת מהחברות בפייג׳ עם ההגעה אליה (או אפילו ממש לפני מועד הטיול, אם אין הרבה תיירים). הטיול יוצא מספר פעמים ביום, נמשך כשעה וחצי ועולה בסביבות ה-40 דולר לאדם. סך הכל מקום נחמד, ואפשר לצלם בו תמונות נחמדות ולא שגרתיות (הטיול גם כולל נסיעה על ג׳יפים למקום וחזרה, והנסיעה הקופצנית מוסיפה לחוויה), אם כי העיקול של נהר הקולורדו היה מרשים יותר לפי דעתי.

ישנה גם אפשרות לבקר בקניון העליון (במקום התחתון). במקרה זה יש להגיע למקום עצמאית (החניה היא מול החניה של הקניון התחתון, בצד השני של הכביש). ניתן לעשות את שניהם, אך לפי דעתי מיותר.

אטרקציה נוספת שלא כדאי לפספס היא שכירת קיאק/אופנוע ים/סירה למספר שעות על מנת לשוט באגם פאוול. חוויה ממש נחמדה, אם כי רטובה, אז כדאי לבוא יחפים ובלבוש ספורטיבי (לא בג׳ינס וכדומה).

אני שכרתי קיאק לחצי יום במחיר של כ-20 דולרים ב-Antelope canyon marina הנמצאת באזור Upper antelope canyon (צריך פשוט להגיע למקום ולשכור). ניתן גם לשכור בפייג׳ עצמה, אבל אז יש לדאוג איכשהו לשינוע הכלי עד למים (החברות אומנם מספקות ציוד לחיבור הקיאק לגג הרכב, או עגלות לשינוע אופנוע הים, אבל זאת עדיין טרחה בהשוואה להשכרה במרינה עצמה).

אופציה נוספת היא לשכור במרינה שנמצאת ב-Glen canyon, הנמצאת במרחק כמה דקות מפייג׳, אבל במקרה זה יש לשלם 25 דולר כדי להיכנס עם הרכב לפארק. אם קניתם את הכרטיס לפארקים הלאומיים אז הכניסה למקום כלולה בכרטיס, וניתן לבקר, שכן יש שם גם נופים יפים. אם לא אז אפשר גם לוותר. בנוסף, החל מסוף אוקטובר (ועד למרץ/אפריל) חלק ממקומות ההשכרה אינם פעילים, אז כדאי לבדוק מראש.

בכל אופן, אני ממש ממליץ לצאת לשייט באגם, בין אם בקיאק (בעיקר לצעירים ולצעירים ברוחם הנמצאים בכושר), באופנוע ים (לצעירים ולצעירים פחות עם ממון, שכן השכרה לשעתיים עולה כ-130 דולרים, וכן יש צורך בפיקדון של 500 דולרים) או בסירה (קצת יקר, אבל יותר משתלם אם אתם 4-6 אנשים או משפחה עם ילדים).

 

לינה - לנתי במלון Quality inn at lake powell. מלון מעולה, עם חדרים מצוינים (מרווחים, מאובזרים), ארוחת בוקר טובה ויחסית מגוונת הכלולה במחיר, צוות מאוד אדיב וכן חניה ו-Wifi בחינם.

המלון נמצא על הרחוב הראשי, ולפי דעתי ממש מתאים לזוגות.

 

גרנד קניון (המצוק הדרומי) - המקום שהיה הכי מתוייר/עמוס במהלך הטיול שלי. גם במקרה זה כדאי להקדיש יומיים.

ביום הראשון, במהלך הנסיעה מפייג׳, כדאי לעצור בנקודות התצפית Desert view, Navajo ו-Lipan לאורך הכביש Desert view dr המוביל לכיוון הפארק. אני צפיתי בשקיעה בנקודת התצפית Desert view, והיה ממש נחמד.

למחרת כדאי לקום לצפות בזריחה בנקודות התצפית Mather point (אני הייתי בה בזריחה והנוף היה מאוד יפה) או Yavapai point. בטח יש גם נקודות מתאימות אחרות, אבל אלו הנקודות אותן אני בחרתי לאחר חיפוש מידע ותמונות באינטרנט.

לאחר מכן, ניתן לטייל בין נקודות התצפית השונות ברחבי הפארק. יש לשים לב שלא כולן פתוחות לתנועת כלי רכב (פרט לחודשי החורף), ויש להשתמש עבורן בשאטלים השונים שיוצאים ממרכז המבקרים, שם ניתן גם להחנות את הרכב.

מבחינת מסלולים - לי היה זמן רק למסלול ה-South Kaibab trail. מדובר במסלול קשה (אך ממש נחמד ועם נוף יפה) של 10 ק״מ (הלוך וחזור, עד לנקודת ה-Skeleton point) היורד אל תוך הקניון, עם עליות וירידות תלולות וארוכות (ההלוך הוא בעיקר ירידות והחזור זה עליות מהגיהינום). משך המסלול הוא כ-5 שעות. לי היו 3 שעות עד לשעת היציאה שלי אז רצתי אותו (תרתי משמע) כמו מטורף (בסוף סיימתי אותו תוך קצת יותר משעתיים), אבל הספקתי בדרך להנות מהנוף (של הקניון ושל השביל המתפתל לו לאורך המסלול).

המסלול הזה משלב גם טיולי חמורים (שרוכבים על חמורים), אז בנוסף לכך שיש לתת להם זכות קדימה במהלך המפגשים איתם לאורך המסלול, כדאי לשים גם לב כדי לא לדרוך על חרא שהם משאירים אחריהם לאורך המסלול.

גם בגרנד קניון יש לא מעט אפשרויות לטיולים רגליים (ניתן אפילו לעשות טיולים של מספר ימים הכוללים לינה בתחתית הקניון, בקרבת הנהר), ולכן יומיים זה המינימום הדרוש במידה ורוצים להספיק יותר מסיבוב בנקודות התצפית.

 

לינה - ישנתי בעיירה Tusayan הנמצאת כ-30 דקות נסיעה מהגרנד קניון. נשארתי שם רק לילה אחד ויצאתי מהמלון מוקדם בבוקר, אז לא בדקתי את האזור יותר מדי, אבל לפי מה שהבנתי יש מספר מסעדות/פאבים באזור, ויש יותר אפשרויות בילוי במקרה זה.

 

 

לסיכום - מדובר באזור מצוין לאוהבי הטיולים (רגליים ברמות השונות המשולבים עם נקודות תצפית) והנופים, המראות בהחלט שווים את הביקור (והמאמץ בחלק מהמקרים).

יתרון נוסף הוא שניתן לבקר שם גם בחודשים בהם צפון ארצות הברית כבר מושלג/גשום/קפוא, וזה אפילו יותר נחמד, שכן גם לא חם כמו במהלך חודשי הקיץ וגם יש פחות תיירים/עומס באתרים/מסלולים השונים.

 

מבחינת זמן הביקור - לפחות 7-8 ימים מלאים, וגם אז זה למטיילים צעירים שמטיילים כל היום ולא מבזבזים זמן. רצוי יותר כדי להספיק לטייל יותר או אם רוצים לקחת את הזמן/לישון יותר

 

פורום: צפון אמריקה פורסם ב: 13 נובמבר 2014 17:28 מאת: korolg86

טיפים וחוויות 2

השלמה - גרזי גרדנס מול , קימת רשת אינטרנט ציבורית חופשית , אבל ... היא איטית וחווה ניתוקים.

 

המשך יום 2 -

 

לאחר סיום מרתון הקניות בגרזי גרדנס הגיע השעה ליציאה לכיוון מקום הלינה שלנו , מרחק של שעת נסיעה  בעיר לייקווד , ניו גרזי , שם התארחנו אצל משפחה.

כידוע , אנו ללא GPS [לא ניתן להשיג כבל הטענה בקניון -אין חנויות אלקטרוניקה] , אך למזלינו מתברר מעיון בגוגל-מפס שנתיב הנסיעה שלנו נמצא ממש מחוץ לקניון ואין בו פניות כלשהם , ואנו מתחילים בנסיעה.

 

בדרך אנו רואים שילוט המפנה לוולמרט ויוצאים כדי לקנות כבל הטענה. בפועל באזור המסחר הזה קימת חנות של radio-shack המתמחה באלקטרוניקה וסלולר , ומוצאים בה את הכבל המבוקש, וואו , יש לנו GPS .

 

ממשיכים בנסיעה , שהופכת לקשה מאוד - למרות מרחק הנסיעה הקצר יחסית -  עקב השפעות הטיסה שבלילה הקודם .

לסיכום - מומלץ יום קצר בלבד אחרי הטיסה , במיוחד אם מתכננים לנהוג בו.

 

מגיעים למקום האירוח , אוכלים ארוחה חמה שממתינה לנו , מפטפטים והולכים לישון.

לפני השינה מבררים לגבי אפשרויות ההצטידות שלנו באוכל כשר (יש הרבה כאלה) וגם לגבי סניפי וולמרט לצורך הצטיידות כללית.

 

לצערינו , לא מאריכים בשינה טובה.

4 בלילה , ופיץ מתעורר ומכריז על בוקר. הערכת מצב מידית שנערכת ע"י צוות ההורים מגלה כי הלילה אבוד , ופיץ בשיא הפעילות בחדר קטן בבית מלא באנשים ישנים. מוכרחים לצאת.

אנו מחליטים  לנצל את השעות האבודות ובשעה 5 בבוקר ( קרררר ) נמצאים כבר בתנועה לכיוון הוולמרט האזורי , שכמובן פתוח 24 שעות ביממה.

 

שמתי לב , כבר מנסיעות קודמות כי העולם מתחלק לאנשי וולמרט , ולאנשי טרגט. איזה סוג אנשים אתם ? אודה לשיתוף דעתכם. - אנחנו בעד וולמרט.

 

הסניף שקט ורגוע , יש לקוחות בודדים וכמובן צוות פעיל למדי שעוסק בהטענת סחורה וסידורה.   אנו מבצעים את הקניות בנינוחות ומתענגים שוב על החוויה , ובשעה 7 בבוקר יוצאים בחזרה לעיר.

 

תפילה , הצטיידות באוכל כשר , פרידה , ועוד מספר דברים קטנים שמתארכים ובסופו של דבר אנו יוצאים בשעות הבוקר המאוחרות לפילדלפיה לפגישה.

הנסיעה נינוחה  , בחרנו מראש בנתיב נסיעה ללא כבישי אגרה , ותוך סיוע משולב של מפה מודפסת וה-GPS , מגיעים ליעד ללא בעיה, וללא תשלום.

היעד נמצא באזור  UNIVERSITY CITY ,  ואכן , האזור מלא ונושם אוירה סטודנטיאלית.

 

הפגישה אורכת זמן רב מהמצופה , והזמן שהקצינו לטובת היכרות עם העיר , מתקצר באופן משמעותי.

 

נוסעים למרכז העיר , לשדרה הלאומית. עוצרים בחניון מעט מרוחק (להליכה) , ומתחילים להתקדם לכיוון אזור פעמון אחרות. בדרך אנו פוגשים קבוצות ילדים בתלבושת אחידה ששבים מבתי הספר , ולכולם מכנה משותף, ילדים ממוצא סיני.

מסתבר שאנו נמצאים באזור המכונה chinatown ,  ואכן  במבט מסביב אנו רואים חנויות תבלינים , מסעדות וכולם סיניים לחלוטין. נחמד למדי. (אפילו נתן תחושה יותר סינית מקורית ולא תירותית מזויפת כמו ברובע הסיני בסן-פרנסיסקו)

 

מגיעים למרכז המבקרים החדיש , כל האטרקציות הרשמיות (וחלק מהעסקיות גם)מסימות את פעילותן בשעה חמש. אני אוהב מוזיאונים והרצאות ונרשם לסיור האחרון האפשרי ב- independence  hall.  פיץ והגברת הראשונה מעבירים את הזמן בשיטוט בסביבה.

 

לסיור שמתקים באולם העצמאות ומועברים על ידי רינג'רים (המול הוא אתר לאומי) יש להירשם מראש  ולקבל כרטיס כניסה במרכז המבקרים המרוחק כ-5 דקות הליכה. הסיור הינו חינם אך המקומות מוגבלים ל-80 משתתפים בכל פעם. בנוסף , יש צורך לעבור בידוק בטחוני בכניסה למתחם (דומה לבידוק בתחנה מרכזית) .

בכניסה לסיור , מגיעה משפחה ללא כרטיסים , ואני תורם לה את הכרטיס של פיץ והגברת , אך הרינג'ר מכניס אותם ומסביר שכל זמן שהסיור לא הגיע למגבלת המשתתפים (80) ניתן להצטרף  גם ללא כרטיס. שימו לב - אם נתקעתם , שווה לנסות.

הסיור עצמו , מועבר במקצועיות רבה , ומוגש באופן מעורר השראה , כיאה לרינג'רים.  נדרשת אנגלית ברמה טובה כדי להנות מהסיור.

 

השעה לאחר 5 , ואנו צופים מבחוץ בפעמון החירות המרשים , מחפשים את הכרכרות שאמורות לעמוד ברחוב ה-5 או ה-6 , אך גם הם סימו את יום העבודה.

נכנסים לחנות/אטרקציה המתהדרת בשם historic philadelphia   שמציעה מספר אטרקציות , נרשמים לצפייה בסרט  ומסתבר שאנו הצופים היחידים. הסרט מצריך משקפי תלת-מימד , ואינו מומלץ במיוחד למרות המחיר הזול.

בסוף הסרט ישנה הפתעה כאשר על המסך מופיעים פרצופי הצופים בקוביות קטנות, מאות פעמים. מאחר ואנו הצופים היחידים , אנו רואים את עצמינו כל כך הרבה פעמים , די מהנה וחביב , והמסקנה כי ההפתעה הזו סיפקה תמורה מתאימה למחיר.

 

כאשר אנו בחנות , פונה אלינו מבקר המזהה מידית את היותנו שומרי כשרות , לדבריו הוא אינו שומר כשרות אך בביקוריו בפילי (פילדלפיה) הוא פוקד בקביעות מסעדה כשרה למהדרין שנמצאת באזור , ונותן לנו את מיקום המסעדה הסמוך.

 

בדרך אנו עוברים בכיכר וושינגטון , ובה מזרקה חביבה ואנדרטת החייל האלמוני שבה שלהבת התמיד. בכיכר נמצאים מקומיים בני גיל הזהב , הורים צעירים וילדים קטנים המבלים יחדיו וגם נגן טרומבון  המנעים את האוירה.

 

זהו ביקורנו השני בפילי , והאוירה בה חביבה ורגועה,  בכל גן שהיינו פגשנו תושבים צעירים וילדיהם המבלים יחדיו שעות אחר צהריים/ערב ברוגע. 

האוירה הכללית שספגנו היא כזו של איכות חיים , שלוה , ונינוחות. מאוד מומלץ לביקור.

 

הערב יורד ואנו פונים למסעדה המוזכרת,  מוצאים די בקלות ונהנים לדבר עברית , המסעדה מהווה פתרון גם עבור מוסלמים וכך אנו מתברכים "שלום בן-דוד" ע"י אדם בעל חזות ומבטא ערבי.  גוף הכשרות למהדרין אינו מוכר לנו ואנו מתיעצים עם חברים טלפוניים ומסתבר כי לא מדובר בכשרות מהדרין , אלא כנראה ברמת כשרות רגילה בלבד. מומלץ במקרים כאלו לברר אצל אנשים המכירים את רמת הכשרות שלכם ושל המקום.

 

בלית ברירה , אנו מוותרים על ארוחת הערב במסעדה , מכריזים רשמית על סיום אירועי היום ,  ופונים לחזור לרכב ולנסיעה למלון.

 

בדרך חזרה , אנו נתקלים במשכנה של חנות הכלבו macys , אחת החנויות האהובות עלינו. הרעב נשכח ואנחנו בפנים.

אנו מופתעים , בנין החנות הינו מדהים מבחינה ארכיטקטונית , ונראה כמוזיאון יפהפה , שיחה בהמשך עם אחד הזבנים מוסיפה את הפרטים הבאים על הסניף - הוא השלישי בגודלו (אחרי הסניפים בנ"י ובס"פ) , והיפה בסניפי הרשת. מומלץ ביותר להתרשם מחנות במשכן מדהים שכזה. ראו מידע נוסף ב - קישור

 

ועוד הפתעה , כאשר אנו מבצעים חשבון ומבקשים את הנחת 10 האחוז הקימת לתירים במיסיס , הזבן מודיע לנו חגיגית: " אצלי כל הלקוחות מקבלים הנחה של 15 אחוז " , ואכן מלבד הנחות המבצעים שהיו אז אנו מקבלים הנחה נוספת , כך שבסיכום קיבלנו הנחה של 60-70 אחוז.

 

אגב ,מדיניות הרשת של מיסיס - מנסיון שלנו בסניפי סן-פרנסיסקו ופילדלפיה -הינה לאפשר לזבני המכירות שלהם חופש פעולה בנוגע למתן הנחות , והזבנים מציעים (בלי שתבקשו) הנחות אלו ללא היסוס ובשמחה. תרגישו בנוח לברר על הנחות אצלם.

 

זהו סיכום אירועי היום השני שלנו. המשך בקרוב.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

פורום: צפון אמריקה פורסם ב: 05 נובמבר 2014 19:14 מאת: ayb

יוניברסל

ליוניברסל יש שני פארקי שעשועים באורלנדו: Universal studios ו-Islands of Adventures.

מתחם הארי פוטר הוא רק אחד המתחמים ב-Islands of Adventure.

לשני הפארקים קופות כרטיסים משותפות וכניסות סמוכות ממש. לכל פארק נדרש כרטיס נפרד, אך יש גם כרטיס המשלב את שני הפארקים של יוניברסל והוא יקר יותר.

רעיון אפשרי: לקנות כרטיס אחד משולב ושאר הכרטיסים רגילים ואז בוקר אחד את תשכימי קום (למרות שאת בחופשה) ותלכי לבד למתחם של הארי פוטר. בשעה מוקדמת וביום ללא עומסים, תוכלי לעשות זאת בכשעה וחצי עד שעתיים ואז תחזרי ותאספי את שאר בני המשפחה ותסעו ליוניברסל סטודיוס.

פורום: צפון אמריקה פורסם ב: 06 אוקטובר 2014 09:21 מאת: צביקה

כרטיסים ליוניברסל ולעולם המים

נורא קשה לענות כי יש המון אפשרויות.

למשל יש בסי וורלד מבצע באוקטובר שילדים (3-9) נכנסים חינם (ילד לכל מבוגר). לא בטוח שזה ניתן לשילוב ען מבצעים אחרים

http://seaworldparks.com/en/seaworld-sandiego/pages/kidsfree /

באתר של סי וורלד אפשר גם למצוא את הכרטיס המשולב עם יוניברסל:

http://seaworldparks.com/en/seaworld-sandiego/pages/kidsfree /

 

יש טענה שסי וורלד מאפשרים כניסה חופשית למשרתים בצה"ל (תעודת מילואים) כולל בני משפחה. לא בדקתי אותה אף פעם

 

ביוניברסל יש גם מבצעים למחזיקי אמריקן אקספרס:

http://www.universalstudioshollywood.com/amexbenefits/

 

ויש עוד מבצעים וקופונים. צריך לחפש מה שמתאים לכם

 

פורום: צפון אמריקה פורסם ב: 21 ספטמבר 2014 11:06 מאת: אנשיםטובים

כרטיסים ליוניברסל ולעולם המים

בוקר טוב

 

מאיזה אתר מומלץ לקנות כרטיסים משולבים ליוניברסל סטודיו ולעולם המים 

מתעדים להיות שם בהפרש של כמה ימים 

 

תודה ויום נעים 

 

פורום: צפון אמריקה פורסם ב: 21 ספטמבר 2014 10:13 מאת: doron.b

msg_iconשיקגו - סוף שבוע מהנה!

רציתי קודם כל להודות למי שעזר לי בתכנון, לכותבי הפוסטים והבלוגים, ובמיוחד לדוד על הפירוט המצויין, ולסיגל שהמליצה על הפופוקורן Garett. בעלי יודה לך לעד, או כדבריו - אני לעולם לא אזלזל יותר בפופקורן. 

 

שיקגו עיר עירונית מדהימה, עם ארכיטקטורה מרשימה עד עוצרת נשימה. חבל רק שהיא כל כך באמצע שום מקום ולא מגיעים אליה ככה סתם. העיר נקייה ומסבירת פנים, קלה להתמצאות, מסעדות מצויינות, שופינג וקולטורה. אחלה אחלה סופ"ש היה לנו. 

 

ברמת התקציר (אכתוב בלוג מלא כשיהיה לי זמן) - 

 

יום 1 (שישי) - הגענו עם יונייטד דרך ניוארק ליום גשום. לקחנו רכבת למרכז העיר (10$ לכרטיס יומי) ואחרי קצת הליכה הגענו למלון Hyatt Magnificant Mile שהוזמן בהוטוייר. התמקמנו, אכלנו ארוחת צהרים מצויינת של המבורגרים (ברמה) Chef Burger Bistro. משם לקחנו אוטובוס למוזיאון האמנות הגדול Art Instritute Chicago . מאד מומלץ. מוזיאון גדול ומגוון. יש אפליקציה שאפשר להוריד לטלפון הנייד כדי לנווט בין יצירות מומלצות. המשכנו בשיטוט רגלי באיזור המוזיאון, ויתרנו על עליה לתצפית מבניין וויליס (אמרו לנו שיש שעתיים המתנה), עשינו סיבוב ברכבת העילית ב-Loop, חזרנו למלון באוטובוס לשנ"צ ארוכה ומג'וטלגת ובערב יצאנו לארוחת ערב במסעדה איטלקית Osteria Via Stato.

 

יום 2 (שבת) - תעריף החדר שלנו לא כלל ארוחת בוקר, אז ירדנו לבית הקפה הנחמד Corner Bakery Cafe לארוחה קלה. משם המשכנו רגלית לאיזור המזח Navy Pier. היה ממש מוקדם אז רוב המסעדות והאטרקציות היו סגורות עדיין. לקחנו סיור שייט משולב של הנהר ואגם מישיגן עם חברת Wendella Boats. מומלץ מאד. אחרי הסיור אכלנו ארוחת צהרים בפאב Elephant and Castle והמשכנו לטייל רגלית בפארקים של שיקגו - מילניום פארק וגראנט פארק. חזרנו למלון ברגל, שנ"צ וארוחת ערב מצויינת ועתירת בשר במסעדה של חברת הגרילים האמריקאית Weber.

 

יום 3 (ראשון) - שוב פותחים בארוחת בוקר בבית הקפה הפינתי, ומשם ממשיכים ברגל למגדל הנקוק לתצפית מלמעלה 360Chicago. ב-9 בבוקר ביום ראשון ריק לגמרי ומספר קטן של אנשים פוקד את המקום. בספונטניות בעלי הציע לבדוק בטלפון האם יש איזה קופון הנחה, והיה. תצפית מ-ה-מ-מ-ת. כדאי להשאיר את התצפית ליומכם האחרון בעיר, כך שתוכלו לזהות את האתרים שביקרתם בהם, הפעם מלמעלה. המשכנו בטיול למגניפיסנט מייל, הוא החלק הצפוני של מישיגן אבניו, ביקור במעדניה Eataly (הכל נראה מהם אבל המחירים גבוהים גבוהים) וארוחת צהרים ב Gyu-Kaku - גריל יפני מדליק שבו מבשלים לבד  את האוכל על גריל במרכז השולחן. טעים ומומלץ. אספנו את המזוודות, לקחנו מונית לתחנת ההשכרה של אויס ומשם יצאנו לקניון האאוטלט Fashion Outlets of Chicago ולהמשך דרכנו. 

 

 

 

פורום: צפון אמריקה פורסם ב: 18 ספטמבר 2014 23:29 מאת: שירליץ

דיסני או שאר הפארקים??

 

שלום רב,

 

אני וחברה שלי בני 26 ו24 אוהבים פארקים אבל לא את כל המתקני הקאה (הכוונה לרכבות עם הלופים), אנחנו מתכננים להיות בערך חמישה לילות באורלנדו ומתלבטים עם ללכת על חבילה של דיסני שזה מלון בדיסני וכרטיס משולב לכל הפארקים של דיסני

 

או תאפשרת השנייה של לקנות כרטיס משולב לפארקים של יוניברסל ועולם הים ושבתוך הכרטיס יש כרטיס גם לפארק מים "רטוב ופראי" ???

 

חברה מה עדיף מבינת הנאה וגם עלות???

פורום: צפון אמריקה פורסם ב: 14 ספטמבר 2014 23:29 מאת: Moshe_3436873

דיסני-לנד כן או לא? כרטיס המשלב מספר פארקים ?!?

לידע כללי לגבי הכרטיסים. יש שלוש רשתות של theme parks על הפרק פה: דיסני, יוניברסל, סי וורלד. לכל אחת יש יותר מפארק אחד (לא רק בלוס אנג'לס) והן בתחרות כך שהן לא מציעות כרטיסים משולבים בהנחה.

אתה יכול להכין את עצמך טוב יותר ע"י ביקור באתרים של כל אחד מהפארקים, צפייה ברשימות המתקנים וההופעות ואפילו צפייה ביוטיוב בסרטונים שצולמו במתקנים. כך תוכל להחליט איזה מהם מתאים לך. 

אישית, אני נוטה להמלצה ליוניברסל, שהוא מכוון יותר למבוגרים בזכות הסיור שלו. גם לי יש בעיה עם סי וורלד, לאור המידע שהתגלה בסרט, והייתי נמנעת (למרות שמודה שהביקור שם היה חווייתי).

פורום: צפון אמריקה פורסם ב: 11 ספטמבר 2014 17:00 מאת: israelimom

עזרה בתכנון מסלול לדרום קליפורניה בינואר

יוסמיטי והגרנד קניון יהיו קפואים בינואר, רק שתהיו מוכנים נפשית ועם ביגוד. 

אני מניחה שתהיו עם רכב בתקופה הזו. זה יכול לאפשר לכם טיולי יום ללוס אנג'לס. הנה קישורים לגבי לוס אנג'לס - 

http://gosite.co.il/westcoast/?page_id=9

http://gosite.co.il/westcoast/?page_id=178

 

סן דייגו מקסימה, ואם יש לכם זמן אז בהחלט מומלץ להקדיש לה שלושה ואפילו ארבעה ימים. יש את פארק בלבואה, שיש בו מגוון מוזיאונים (לא גדולים) שאפשר לקנות כרטיס משולב אליהם. יש את גן החיות הידוע של סן דייגו. יש את סי וורלד, שרבים מעדיפים להמנע ממנו אחרי הסרט על האורקות. יש את לגולנד, שמתאים לילדים, אבל גם למי שממש ממש אוהב לגו. בנוסף, איזורים לשיטוט בעיר: רובע הגזלמפס, העיר העתיקה והאי קורונדו.

 

אני מקווה שהקוסט טו קוסט שלכם בנתיב מאד מאד דרומי, וגם אז תהיו מוכנים לאפשרות של קור, קרח על הכבישים ושלג. זה מה שהיה בשנה שעברה גם בדרום טקסס. 

פורום: צפון אמריקה פורסם ב: 11 ספטמבר 2014 07:44 מאת: israelimom

פארקים באורלנדו - כמה הגיוני לבקר ב-2 פארקים ביום?

שלום

לא כתבתם מתי אתם מתכננים להיות שם ,זה הבדל גדול אם בתקופות עומס או לא .

בתקופות לא עמוסות (לפני ואחרי הקייץ בע"מ) כאשר אין תורים או כמעט ולא , ניתן טכנית לשלב בין יוניברסל לאיילנד אוף אדוונצ'ר שהם ממש אחד על השני (מרחק הליכה). צריך לעשות עבודת הכנה טובה ולדעת טוב להיכן הולכים ובאיזה סדר

וגם על מה לוותר מראש ואם קונים כרטיס לשניהם במשולב אז אפשר לנוע בין הפרקים ולעשות דברים נוספים בשעות יותר מאוחרות .

אבל: (גדול) האם אפשר גם להנות מזה ??? זאת שאלה שכנראה רק אתם תוכלו לחשוב עליה ואולי לספר כאן איך היה .

אילן

פורום: צפון אמריקה פורסם ב: 09 ספטמבר 2014 17:38 מאת: ilan_196

דיסני-לנד כן או לא? כרטיס המשלב מספר פארקים ?!?

היי, אם הייתם באורלנדו- אז שם יש כרטיס משולב. בלוס אנג'לס לדעתי אין כרטיס משולב. וכן חייבים להיות בשלושת המקומות ובכולם כמעט זה יום שלם. בהצלחה 

 

פורום: צפון אמריקה פורסם ב: 09 ספטמבר 2014 14:04 מאת: אורית 50

דיסני-לנד כן או לא? כרטיס המשלב מספר פארקים ?!?

שים רגע את נושא כרטיס משולב כן או לא בצד.

לדעת דיסני זה כיף בכל גיל. אני הגעתי בפעם הראשונה גם בטיול זוגי בקליפורניה בסוךף שנות העשרים שלי והיה נהדר.

 

מבחינת מחיר - מה שלא תעשה כרטיס לדיסני יעלה לפחות 80 דולר. אני בספק אם תצליחו לסגור דיל בפחות.

יש שתי סיבות בעיניי לדלג על דיסני - מחיר וזמן. לזוג ליום אחד אני חושב שהמחיר לא סוף העולם. המחיר דומה לכל הופעה גדולה שיש בפארק הירקון, וכמו ההופעות בפארק הירקון זה סוג של חוויה לכל החיים.

מבחינת זמן - זה שאלה שרק אתם יכולים לענות עליה (טוב האמת היא שגם שאלת הכסך היא אישית כי אני לא מתכוון לשלם עליכם). צריך לעשות סדרי עדיפויות.

 

לגבי כרטיסים:

יש את כרטיס סיטיפאס שמשלב את יוניברסל, דיסני וסי וורלד. אבל הוא מאד יקר כי הוא כולל 3 ימי דיסני + הופר. אם אתם רוצים יום אחד בדיסני הוא יהיה יקר מדי, וגם ליומיים דיסני הכדאיות שלו גבולית.

לסי וורלד ויוניברסל יש כל מיני כרטיס הנחה ולא בהכרח הכרטיס המשולב יהיה הזול ביותר. צריך פשוט לעשות הרבה חיפושים באינטרנט.

לדיסני יש הרבה פחות הנחות, אבל אפשר לחפש ולפעמים מוצאים.

וכמובן שווה לבדוק ב AAA

פורום: צפון אמריקה פורסם ב: 08 ספטמבר 2014 12:50 מאת: אנשיםטובים

דיסני-לנד כן או לא? כרטיס המשלב מספר פארקים ?!?

הכרטיס המשולב לאתרים שרשמת לא יתאים לכם מכיוון שהוא כולל בתוכו 3 ימים בדיסני. אם אתם לא מתכוונים להיות לפחות יומים בדיסני הוא לא יהיה כדאי לכם מבחינת המחיר.

 

לגבי דיסני כן או לא - אני מאוד חושב שכדאי לא לוותר על החוויה בטח ובטח אם לא הייתם אף פעם בפארק של דיסני. זאת אווירה שלא תקבלו בשום פארק אחר בטח ובטח לא עולם הים או יוניברסל (שהם פארקים מדהימים בפני עצמם). אם אכן אתם הולכים ליום אחד אני מציע שתיקנו כרטיס הופר שאומנם קצת יותר יקר אבל מאפשר להכנס לשני הפארקים ולא רק לאחד מהם.

פורום: צפון אמריקה פורסם ב: 08 ספטמבר 2014 12:25 מאת: itai1111

דיסני-לנד כן או לא? כרטיס המשלב מספר פארקים ?!?

היי, אנחנו זוג ללא ילדים, אנו עתידים להגיע ללוס אנג'לס בחודש אוקטובר.

נדגיש כי בחרנו ללון בסנטה מוניקה, חשבנו לקנות כרטיס משולב לעולם המים בסן דייגו וליוניברסל סטודיו.

כרגע מתלבטים קצת לגביי ביקור של יום אחד גם בדיסני (אולי טיפה ילדותי מצד אחד, מצד שני אומרים שאסור לפספס).

האם קיים כרטיס המשלב את 3 הפארקים (יוניסרבל, עולם המים, דיסני)? 

 

יש לנו משהו כמו יומיים וחצי נטו לבלות באזור L.A. 

 

תודה מראש לעונים.

פורום: צפון אמריקה פורסם ב: 08 ספטמבר 2014 12:16 מאת: עמיתלבקו

חזרנו מהחוף המזרחי וההרים הלבנים

 

שלום ושוב תודה לכל מי שסייע, הרכב משפחתי - 2 מבוגרים ו-3 ילדים בני: 8,4,ו-10

 

להלן המסלול כולל הערות שיתכן ויעזרו למטיילים בעתיד:

 

ניו-יורק - 3 ימים - ביום השני לקחנו את האוטובוס שנוסע בין האטראקציות של העיר, השיקול היה שכל כניסה לרכבת התחתית עולה ל-5 אנשים 12.5 דולר, היתרון של האוטובוס שניתן להסתכל על העיר מבלי כל רגע לחפש בן משפחה אחר שהלך לאיבוד וגם לעבור באזור הטיימס סקוור מבלי להדרס על ידי המוני אנשים.

 

יום 4 - נסיעה לכיוון ניו פורט, רוד איילנד

יציאה מאוחרת מניו יורק, פקקים בדרך עקב עבודות תשתית, עצירה במיסטיק והגענו לניו פורט לקראת ערב כאשר כבר כל האחוזות סגורות, היות והלינה הייתה בפליימות', מסצ'וטסט קצת פספסנו את המקום.

 

יום 5 - קייפ קוד

Chattam - עיירה עם חוף נפלא, שוק דייגים שבו ניתן לראות כלבי ים שמחכים לשלל סירות הדיג.

Provincetown - חוף RACE POINT מקום נחמד לצפות בשקיעה, לקראת ערב להקות של כלבי ים חולפות בסמוך מאוד לחוף, ארוחת ערב בעיירה.

כאשר חיפשנו מקום לינה בעיירה, המחירים היו מאוד גבוהים, בדיעבד כאשר ביקרנו בעיירה הבנו כי בעיירה אמור להתקיים יום למחרת מצעד גאווה, גם יום לפני המצעד העיירה הייתה מאוד "צבעונית".

 

יום 6 - פליימות'

ביקור (קצת יקר ולא יותר מחביב) במייפלאואר אוניית מפרשים שהגיעה מאגליה בשנת 1620, ניתן להסתפק גם בצילום מבחוץ.

לקראת הצהריים יציאה להפלגה של 4 שעות לצפייה בלויתניים, הסירה מפליגה קצת יותר משעה לכיוון Provincetown ולכן אם ניתן למצוא לינה בעיירה ניתן לחסוך בזמן הפלגה, השייט היה חוייה, סופסוף זכינו לראות לוייתנים במרחק מטרים מהסירה, להלן הלינקים    ליו טויוב למי שמעוניין לצפות בשני סרטים קצרים מההפלגה.

https://www.youtube.com/watch?v=_16xsy-oGiM

https://www.youtube.com/watch?v=VpRBD-8yIgk

 

יום 7 - בוסטון

 

יום 8 - שופינג Wrentham Village Premium Outlets

כדאי להרשם באתר ולקבל קופונים המזכים בהנח ה נוספת

 

יום 9 - מיין

עיירה Ogunquit - מומלץ לטייל לאורך שביל החוף Marginal Way ולבקר ברחוב הראשי בעיירה ולבקר בחוף הים.

עיירה Kennebunkpork  - מומלץ לנסוע לאורך Ocean Ave למי שאוהב לראת בתים יפים לחוף האוקינוס.

 

יום 10 - מיין

פורטלנד הד הייט - המגדלור המפורסם באזור 

כפר הדייגים היפה Boothbay Harbor

Pemaquid Penisula  - מגדלור ומפגש של סלעים ומי אוקינוס גועשים

 

יום 11 - התכנון היה לנסוע לאקדיה, בפועל עקב העייפות ולא מעט ק"מ החלטנו להשאר בעיירה קמדן

 

יום 12 - 15 - נסיעה ממיין להרים הלבנים דרך נורט קונויי (כביש 112) ולינה למשך 4 ימים בעיירה לינקולן, העיירה יחסית קטנה, אבל היא נמצאת בקירבה ל- Lost River Flume Gorge , מפלי Sabbaday, פארק המדינה Franconia North  ופארק אטראקציות LOON : פארק חבלים, אומגה, השכרת אופניים, רכבל וכדומה.

 

ראיתי באתר למטייל (אם אני לא טועה בטיפים) שמישהו רשם שהלוסט ריבר ו- Flume Gorge הם שני אתרים זהים שכדאי לוותר על Flume Gorge  עקב מחירו הגבוה, קודם כל מדובר בשני אתרים שונים המיוחד בלוסט ריבר (בעיקר לילדים) שאפשר להזדחל למספר מערות ולגבי המחיר, שני האתרים גובים את אותו מחיר 18$ למבוגר ו-12 לילד$, Flume Gorge מאפשר לקנות כרטיס משולב לעלייה ברכבל ב-30$, אבל זוהי אופציה בלבד, מומלץ ב- Flume Gorge ללכת לכל אורך המסלול ולסיים את הקפתו, למרות שלאחר הגעה למפל יש אפשרות לחזור לכניסה. 

 

יום 16 נסיעה דרך כביש 3 בחזרה לכיוון קנדה, בדרך ניתן כבר לראות לא מעט עצי מייפל שצמרותיהם כבר נצבעו אדום.

 

פורום: צפון אמריקה פורסם ב: 07 ספטמבר 2014 03:04 מאת: jardine

כרטיסים לפארקים ב LA ,הופעות בוגאס ואתרי טבע

עוד חודש לנסיעה וזמן לברר על כרטיסים.. 

משפחה זוג _+ 3 

איפה לקנות את הכרטיסים ?

האם כדאי בכלל להזמין מהארץ ?

האם לקנות כרטיסים משולבים לפארקים ? 

 

יונברסל סטודיו ובעולם המים

וגאס הופעות של :KA או O 

פארקים של דיסני 

פארקי טבע : ברייס, ציון , יוסמיטי 

שייט אגם פאוול

 

אשמח לכל מידע 

תודה מראש ויום שקט ובטוח

דורון

 

פורום: צפון אמריקה פורסם ב: 24 אוגוסט 2014 11:36 מאת: doron.b

ריכוז שאלות לקראת טיול של חודש בארהב (ביקור ראשון)

ברוכים הבאים לפורום!

אני זוכרת בחיבה רבה את ההכנות וההתרגשות לקראת הביקור הראשון בארה"ב.

חייבת לציין שיעזור מבחינת ייעוץ לדעת מה הרכב הנוסעים (זוג, משפחה).

אני לא מומחית בניו-יורק אבל אשמח לעזור בחלק של מערב ארה"ב, לגביו אני יודעת מעט יותר.

הכרטיס המשולב עליו אתם מדברים נקרא Southern California CityPass והנה האתר שלו:

http://www.citypass.com/southern-california

כפי שניתן לראות הפס כולל את דיסני (שני הפארקים) ל-3 ימים, כולל hopper (מעבר בין הפארקים באותו יום); אולפני יוניברסל; Sea World בסן דייגו. 

ניתן להוסיף גם את גן החיות או הספארי בסן דייגו ואת לגו-לנד.

 

Six Flags Magic Mountain אינו כלול בכרטיס המשולב הזה. בכל מקרה כדאי לכם לראות מה אתם רוצים לעשות והאם הכרטיס הזה באמת יחסוך לכם כסף. בנוסף, יש להשתמש בכרטיס תוך 14 ימים מיום הכניסה הראשונה לפארק הראשון (כל אחד מהפארקים הכלולים בכרטיס יכול להיות הפארק הראשון).

חשוב: בכרטיסים הנמכרים כרגע יש להתחיל להשתמש לפני 31/12/2014 (כניסה ראשונה לפני 31/12/2014).

 

אביה

פורום: צפון אמריקה פורסם ב: 17 אוגוסט 2014 10:15 מאת: aviatiko

ריכוז שאלות לקראת טיול של חודש בארהב (ביקור ראשון)

שלום לכולם.

 

זו תהיה הפעם הראשונה שלנו בארה"ב ורציתי לשאול כמה שאלות:

  1. מנסה להבין איך מגיעים מ-JFK למלון. להלן המסלול:  https://www.google.co.il/maps/dir/John+F.+Kennedy+Internatio nal+Airport,+New+York,+NY+11430,+United+States/311+W+39th+St ,+New+York,+NY+10018,+USA/@40.7026863,-73.9628292,12z/data=! 3m1!4b1!4m20!4m19!1m5!1m1!1s0x89c26650d5404947:0xec4fb213489 f11f0!2m2!1d-73.778139!2d40.641311!1m5!1m1!1s0x89c259ad2800f e61:0x31f4dff7167e4d0d!2m2!1d-73.9917944!2d40.755791!2m4!5e0 !5e1!5e2!5e3!3e3!5i1?hl=en האם מדובר על רכבת אחת או 2? לא הצלחתי להבין. האם מומלץ לסוע כך למלון? או שעדיף לקחת מונית?
  2. האם צריך וכדאי להזמין כרטיסים מראש לפסל החירות?
  3. לגבי ברודווי, מאיפה מומלץ לקנות כרטיסים מהיום להיום?
  4. איך אתם ממליצים להגיע לג'רזי גרדנס מהמלון שיש בלינק מהמפה? (אגב אנחנו ניסע לשם עם מזוודה...)
  5. שמעתי שיש כרטיס משולב לגן החיות בסן דייגו, ולדיסני וסיקס פלאגס... מישהו מכיר את הכרטיס ויכול לתת עליו קצת פרטים?

תודה לכולם

פורום: צפון אמריקה פורסם ב: 17 אוגוסט 2014 09:17 מאת: snboger

באקספדיה בתהליך ההזמנה יש לינק לחוקי הכרטיס

fare rules and restrictions

2 עמודים  שמלאים באותיות קטנות של כל תנאי הכרטיס מחברת התעופה,

לשמחתי הדפסתי אותו,

 

דמי ביטול, שינוי  וכדומה, 

 

לגבי היתרון של הזמנה מחברת התעופה על פני   סוכן / אתר. -

 

רציתי לשנות  תאריכים במסגרת   המבצע בדרום,  

אייר קנדה הפנו אותי למי שרכשתי ממנו את הכרטיס,  - אקספדיה.

ושם הפנו אותי לחוקים של אייר קנדה  - 180 $ דמי שינוי... הם לא שמעו על מלחמה בישראל, וזה ממש לא עניין אותם. 

 

לא שהייתי נוהג אחרת כי ההבדל היה 400$ לטובת אקספדיה.

תמורת 50$ הבדל - הייתי מעדיף להזמין  מאייר קנדה ישירות, 

בכלל יש גישה של  תפנה למי שקנית ממנו את הכרטיס לגבי  דברים רבים

 

 

( אצלי זה באמת כרטיס משולב בין חברות  ויעדים, אבל בסופו של דבר הצלחתי לקבל תשובות מאייר קנדה ישראל,  עם קצת אסרטיביות...)

 

וגם לגבי שינויים  במקום ישיבה, ארוחוה מיוחדת ודברים מסוג זה,  האתר של אייר קנדה לא משתף פעולה עם הזמנות מסוכן/ אתר חיצוני. 

פורום: צפון אמריקה פורסם ב: 12 אוגוסט 2014 18:52 מאת: yaar3

בחירת 4 פארקים באורלנדו, מה אתם ממליצים?

אנחנו היינו בשנה שעברה (גם אנחנו זוג צעיר) באותה תקופה באורלנדו, היינו בחמישה פארקים:

 

פארק Epcot של דיסני- פארק מדהים! מתאים יותר למבוגרים, יש בו הרבה מתקנים ממש מושקעים ויפים בנושא המדע, ומתחם ענק של מדינות העולם.  מומלץ להיות שם יום שלם.

 

פארק Sea world- הרבה יותר טוב לדעתי מהפארק בסן דייגו. יש מתחם חדש של אנטארקטיקה ומלא הופעות מרשימות של דולפינים, אריות ים וכמובן הלוויתן הקטלן. בגלל כרטיס משולב שרכשנו, יכולנו לחזור שוב לפארק, וכמובן שחזרנו לעוד יום Smile

 

פארק Magic kingdom של דיסני- גם אנחנו התלבטנו אם ללכת בגלל שרוב המתקנים מתאימים לילדים ולא קנינו כרטיס. אבל כשהגענו לאורלנדו גילינו שבתקופה הזו (ספטמבר- נובמבר) יש במהלך כמה ימים בשבוע "מסיבת הלואין" שבה הפארק נשאר פתוח משעה 6 בערב עד 1 בערך, והכרטיסים זולים יותר בהתאם, וכולם מתחפשים (ולא רק ילדים). היתרונות- בשעות הלילה יש פחות ילדים ויותר מבוגרים, חלוקת ממתקים בכל צעד ומופע זיקוקים מרהיב מעל הטירה. החסרונות- צפוף קצת, חלק מהמתקנים סגורים. בסך הכל היה ממש שווה, ואם זוגתך לא הייתה בפארקים של דיסני, אז כדאי שהיא תהיה.. תבדקו באתר שלהם מתי יש מסיבות הלואין כאלו. (קחו בחשבון שזה רק חצי יום).

 

פארק Discovery Cove- אם זה מתאים לכם, זה פארק שבו החוויה העיקרית היא שחייה עם דולפינים. המחיר די גבוה, אבל לנו זו הייתה חוויה מדהימה ובהחלט שווה את המחיר. הכרטיס כולל ארוחת בוקר וחצי שעה של שהייה במים עם הדולפינים בקבוצות קטנות, ויש גם עוד כמה מתחמים ובריכות מדהימות בפארק.

 

פארק Aquatica- פארק מים שמתאים בעיקר לילדים קטנים. יש בו בערך 3 מתקנים שמתאימים למבוגרים (וגם הם לא כל כך) ומתחם עצום לילדים והאוכלוסיה בהתאם. הלכנו אליו רק כי רכשנו כרטיס משולב לפארקים של Sea world ו- Discovery cove, והיינו בו 3 שעות.. לא הייתי ממליץ.

 

לגבי Universal studios- לא היינו כי ביקרנו בו בלוס אנג'לס. אם היינו נוסעים רק לפלורידה כנראה שהיינו מעדיפים אותו על Discovery Cove. בוש גרדנס לא משך אותנו כל כך.

פורום: צפון אמריקה פורסם ב: 07 אוגוסט 2014 10:40 מאת: gal_b

דילמה לגבי לינה באורלנדו

הי

כמה דברים חשובים.. ראשית מומלץ לעשות יום מנוחה אחרי שני ימי פארקים. העומס הוא עצום וחשוב לאפשר לגוף להתאושש. לפי התכנית שלך את מעמיסה יותר מדי פארקים. [ תפסת מרובה לא תפסת ]

שנית מרוב המלונות באזור יש שאטלים לפארקים הגדולים. צריך לברר בכל מלון לפני שמזמינים אם יש ולאיזה פארק. אם את פוחדת לנהוג האופציה של מעבר מלונות קיימת אם כי לא הכי נוחה. 

לגבי כרטיסים בוולמארט... אם הם קייימים אז רק באורלנדו. כמעט ואין הנחות לכניסה לפארקים. מומלץ לקנות כרטיס משולב של כמה פארקים לכמה ימים ואז מקבלים את ההנחה הגדולה ביותר שניתן לקבל. קחי בחשבון שכניסה לכל פארק של דיסני עולה בסביבות ה 90 דולר לאדם. 

פורום: צפון אמריקה פורסם ב: 31 יולי 2014 13:48 מאת: hrobert

15 לילות בניו יורק (וגם אחד בעמאן...) - סיכום

אתמול חזרנו מניו יורק וראשית ברצוני להודות לחברי הפורום שסייעו לי רבות בתכנון ביקורנו בניו יורק, לרוב ללא ידיעתם...יש כל כך הרבה שאלות בנושא ניו יורק וכל כך הרבה תשובות מפורטות, סיכומים ועצות שכל מה שהייתי צריכה זה לגלוש בקביעות בפורום, לחפש קצת אחורה ולעשות לעצמי הרבה "העתק הדבק". לא אפרט את שמות כל המסייעים מחשש לשכוח מישהו מהם, אך יש קבוצה די קבועה שעונה בנושאי ניו יורק ואני מודה לכולם. בנוסף הוצאתי מידע רב גם מפורומים זרים, בעיקר מהפורום של טריפאדויזור וגם  נעזרתי בספרים.

בכל שבעת ביקורינו האחרונים בצפון אמריקה דלגנו על ניו יורק, טיולינו היו בדגש חזק על טבע. השנה, לאור מחסור חמור בימי חופשה, הוחלט לתת לניו יורק את הכבוד המגיע לה ולהשקיע בה את כל 15 הלילות של חופשתנו.

כוונתנו היתה לטייל לשם שינוי באופן זורם ספונטני ונינוח, תוך התחשבות ב"עוגנים" מסוימים כגון "לא מומלץ וול סטריט בסוף שבוע" , "פסטיבל אוכל בברוקלין בסוף שבוע" או "קונצרט צהריים בבריאנט פארק". החומר שהכנתי לפי אזורים/שכונות כלל בנוסף לאטרקציות קלאסיות גם דברים בסגנון "הכספומט של הקאפקייקס", "הגלידה מס' 1 בארה"ב ומס' 5 בעולם" ואפילו "המקום שמוכר פודינג אורז ב-15 טעמים".

מתוך הרצון לטייל באופן קצת יותר חופשי מהרגיל לא הזמנתי כרטיסים מהארץ לאף מוזיאון או הצגה. בדקתי ארוכות את נושא רכישת הפאסים השונים לאתרי ניו יורק ולאחר שהחלטנו פחות או יותר על המוזיאונים והאטרקציות אותם אנחנו רוצים לבקר בדקתי באתר המשווה את כדאיות רכישת הפאסים השונים והבדיקה הראתה שבמקרה שלנו אין כל יתרון כספי ברכישת פאס כלשהו.

לינה - לנו במלון ברחוב 48east במרחק הליכה מתחנת הגרנד סנטרל ומתחנה נוספת, אין ספק שבבחירת מלון צריך לקחת בחשבון את נושא הקרבה לתחנת רכבת תחתית. המלון כלל גם ארוחת בוקר וגם מטבחון, שני דברים שהקלו על ההתנהלות השוטפת שלנו. מכיון שהיינו עם שני בנינו הבוגרים, הזמנו סויטה שאפשרה קצת הפרדת כוחות. 

תחבורה - קנינו כרטיס שבועי (פעמיים). מבחינת עלות, הכרטיס משתלם למי שעושה יותר מ-13 נסיעות בשבוע. הכרטיס משמש גם לסאבווי וגם לאוטובוס. אנחנו התנהלנו בעיקר בסאבווי, שתי נסיעות האוטובוס שעשינו היו כה מייגעות וארוכות עד שהוחלט לוותר על אמצעי תחבורה זה.

תקשורת - רכשתי בארץ סים מחברת פרי-סים ששמש גם לגלישה וגם לשיחות למדינות שונות (אני השתמשתי בו לתקשורת מקומית, עם הארץ , עם קנדה ועם אוסטריה). אין ספק שבטיול עירוני יש יתרון לאפשרות גלישה רציפה. בנוסף היה לנו וי-פי במלון וגם סים ישראלי של הדואר לחרום.

מוזיאונים - בקרנו במומה, גוגנהיים, 9/11, אינטרפיד וגם מאדאם טוסו...למוזיאון 9/11 הזמנתי כרטיסים ערב לפני הביקור ולדעתי זה כדאי, חוסך חלק מהתור. לאינטרפיד לא הזמנו מראש ואני חושבת שיתכן וכדאי לעשות זאת מאחר והתור היה ארוך למדי. כמו כן, למזמינים ברשת יש אפשרות לכרטיס משולב עם שיט, אפשרות שלא קיימת בקופה עצמה. המקום היחיד בו תכננו לבקר ולא בקרנו לבסוף מכיון שכבר לא ניתן היה לקנות כרטיסים היה האו"ם. אני זוכרת את הביקור שם בילדותי כחוויה, והצטערתי על כך שיצאתי מהנחה שלא תהיה בעיה להשיג לשם כרטיסים.

המשך יבוא....

פורום: צפון אמריקה פורסם ב: 29 יולי 2014 12:56 מאת: karnielr

תכנון טיול לרוקי'ס (סופי?)

את ההליכה על הקרחון דוקא עשיתי.  יוצא סיור כל חצי שעה.  הסיור מתחיל בנסיעה קצרה באוטובוס.  אז עולים לרכב עם גלגלי טרקטור שממשיך עד לקרחון עצמו.  שם יוצאים מהרכב ואנחנו הסתובבנו על הקרחון 25 דקות.  השטח איננו גדול וסך הכל זה מעל ומעבר.  סך כל הסיפור הוא שעה ו- 20 דקות.

 

בכל אתר ניתן לקנות כרטיס בנפרד.  את הכרטיס המשולב יש לשקול אם מתכוונים לבקר במספר אטרקציות ואז חוסכים כסף.  לשיקולכם.  אני רק לקחתי את סיור הקרחון, ולכן קניתי כרטיס ב- icefields center רק לזה.

חברת התירות Bewster מפעילה את כל האטרקציות הללו.

 

פורום: צפון אמריקה פורסם ב: 27 יולי 2014 22:19 מאת: dhz

ניו המפשייר - ההרים הלבנים

יום שישי, 25.7.14

 

התעוררנו קפואים.
מסתבר שקר בלינקולן בלילות. בלילה הקרוב נוסיף עוד שמיכה..

יצאנו למסעדה הסמוכה לארוחת בוקר של פנקייקים: הילדים בחרו בסוג הפשוט ואנחנו בחרנו באופציה של פנקייקים עם Blueberries בפנים. היה גם רוטב בטעם דומה בנוסף למייפל המוכר. (ועכשיו אנחנו כבר יודעים שאין קשר למייפל אמיתי...)

 

לאחר שהתארגנו, יצאנו לכיוון כביש 112, דרך הקנקמגוס המפורסמת. עצרנו בתחילתה ליד Lincoln woods והתייעצנו עם ריינג'ר לגבי המסלולים במקום. היות והמסלול המוליך למפלים רחוק מידי החלטנו להמשיך, לא לפני ששוחחנו איתו על המצב בארץ. הוא העלה את הנושא והיה מאוד אמפטי. הוא סיפר שאשתו והוא רוצים לבוא לארץ, אבל לא לבקר אלא לעזור! הוא סיפר שהוא שומע חדשות בערוץ הטלויזיה הנוצרי שלהם והוא מתפלל לשלום ישראל – מחמם את הלב (גם המלצרית בבוקר היתה מאוד אמפטית  - נותן הרגשה טובה באופן כללי ובימים הנוכחיים בפרט).

נסענו בכביש הטבול בירוק – יפה אך לא מאוד מיוחד בעינינו, שעברנו מספר כבישים באמריקה הצפונית. בתצפית הראשונה שעצרנו לא נפלנו מהרגליים מהנוף, אבל שמחנו להיתקל בארנב גדול שיצא מבין העצים, הסתכל עלינו וברח פנימה במהירות, עוד לפני שהספקנו לצלם, חבל...

בעצירה הבאה לתצפית כבר הגענו למסקנה שמן הסתם העונה הזו לא ממש מתאימה לטיולים  - ניסינו לדמיין גוונים של כתום ואדום, ללא הצלחה של ממש – אין ברירה נצטרך לתכנן טיול נוסף לאיזור מתישהו בסתיו...

 

בתחנות הבאות דווקא נהנינו – צעידה למפלי Sabbaday , ו- Rocky Gorge scenic area  שכללו את ה-Falls Pond. משם המשכנו לכיוון Diana's Bath. ה-GPS  לא ממש מצא את הנקודה.

בגלל חוסר הביטחון במקום המתאים (ה-GPS החליט שהגענו כמה מיילים לפני הנקודה), הגענו למקום יפהפה אחר. פנינו בכביש לעבר Cathedral Ledge  (באותה פניה מכביש 16 לאגם אקו). המשכנו עם הכביש בתוך היער כחצי מייל עד למעלה והגענו לנקודת תצפית מרהיבה על האיזור . משם חזרנו לכביש הראשי וכעבור מרחק קצרצר ראינו בצד ימין את חוות לוסי לגידול אלפקות – פשוט ראינו אלפקות בכל מיני צבעים קצוצות פרווה רועות בדשא !

משם הגענו תוך דקות למחוז חפצנו – הולכים ביער מרחק של ק"מ ומגיעים לאיזור של מפלונים, סלעים ובריכות טבעיות והרבה אנשים בחוץ ובתוך המים.

ה - Diana's Bath נחמד, אבל כשמו כן הוא: בריכות קטנות ומוגנות שאמהות צעירות מביאות לשם את ילדיהן הקטנים – לטבילה נעימה ובטוחה. אבל מכיוון שכך, כל האיזור מלא בריח של טיטולים ותכולתם. הרגשנו בגנון אחרי ארוחת צהריים...

[הנחיות: ה- GPS  מביא עד סוף כביש West Side Road, North Conway NH, משם לפנות שמאלה , אחרי שילוט ל- Cathedral Ledge, רואים על הכביש חוות אלפקות. ורק בשמאלה הבא – שלט ל Diana's Bath.]

 

סיימנו בצהרים את החלק הנופי של היום ולאחר ארוחת צהרים בפיצה האט הגענו לאאוטלט.

*** כשישבנו בפיצה האט עם כוסות שתיה והמתנו בסבלנות לאוכל, לפתע בננו הבכור קפץ ממקומו תוך צעקות ונפנוף ידיים שהעיף את כוס הקולה שלו על השולחן ומשם לרצפה. מסתבר שעל הטרנינג שלו הוא ראה תולעת ירוקה, שכנראה תפסה עליו טרמפ בטיול ביער. מזל שהמסעדה היתה ריקה למדי וגם המלצרית נרגעה כשהסברנו לה שהתולעת כנראה לא מקומית... ***


בין הקניות באאוטלט ראויה לציון חפיסת שוקולד לינדט 99% שקנינו לבננו הבכור שהגשים בזאת חלום ! השוקולד הזה למקצוענים ומגיע עם "הוראות הפעלה": מכניסים לפה ומחכים שיימס, לא מומלץ ללעוס!
אף אחד מאיתנו לא מסוגל להתקרב לאחוזי מרירות שכאלה רק הבן הכניס לפה חתיכה לטעימה וחיוך רחב של אושר התפשט על פניו.

אנחנו זכינו לטעימות שוקולד חלב מהמוכר. כמה מדהים ככה יקר. אז הסתפקנו בטעימות.

רגע לפני שיצאנו ממרכז הקניות פגשתי מכר ותיק, איתו עבדתי לפני שנים ...
העברנו חוויות ויצאנו לדרכנו חזרה.

סה"כ עבר עלינו יום מהנה וארבעת הימים עברו ביעף אפילו שאנחנו מרגישים כמו שבוע או יותר.

 

יום שבת , 26.7.14

היום אכלנו בבוקר בחדר, שוחחנו בכיף עם בעלת המוטל ויצאנו לכיוון ה-Flum Gorge, מרחק של דקות מהמלון שלנו. הגענו יחסית מוקדם והיו מעט מכוניות בחניה.

טיפ: בזמן שקנינו את הכרטיסים שאלו אותנו האם נרצה לקנות את הכרטיס המשולב לטיול ולטראם להר Cannon. היות ומזג האוויר היה מעונן במקצת ולא היינו בטוחים, אמרו לנו שניתן להגיע לשם מאוחר יותר ולהציג את הקבלה על רכישת הכרטיסים ולקבל שדרוג (הנחה של 2$ לכרטיס).

התחלנו את המסלול ולא ממש ידענו למה לצפות, עד שהגענו לראשונה לאיזור הנהר. כבר שם בננו הבכור אמר "יפה פה!"  יש לציין שכשרצינו להישען על גדר העץ כדי לתצפת טוב יותר, חזינו בתולעת ירוקה בדיוק כמו זו שזחלה על הסווצ'ר שלו אתמול ...

ככל שהדרך התארכה אהבנו יותר ויותר את מה שראינו, במיוחד בקטע הגדול שעלינו לצד הנהר הזורם, בתוך הקניון – מה שייחד את האיזור היו הסלעים הגדולים משני הצדדים והעצים שגדלו מעל. במיוחד בלט גזע עץ שצמח בצורה מאוזנת ומעליו צמחו מספר גזעים נוספים בצורה אופקית. לאחד הבנים זה הזכיר חנוכיה. דרך אגב, גם היום ראינו בדרך מידי פעם פטריות קטנות וצבעוניות...
לאחר שסיימנו את העליה בחרנו במסלול הישר לעבר ה-Cascade pool. התצפית היתה יפה וגם תצפיות נוספות בדרך, במיוחד באיזור הגשר המקורה והבריכה שהיתה מתחת. אין ספק שהטיול הזה הפתיע לטובה!

 

התחנה הבאה היתה ה-Basin. פה החניה היתה מצומצת בהרבה והצלחנו למצוא מקום ביציאה בצד הדרך. עברנו מתחת לגשר והתלבטנו בין 2 מסלולים. לקחנו את השמאלי – Baby Flum. זה מסלול שעובר בתוך היער, בצד הנהר. ההליכה על אדמה רכה מלאת שורשי עצים – אחרי כחצי שעה החלטנו שזהו, חוזרים. חזרנו לנקודת ההתחלה וצעדנו במסלול הימני. לאחר שהגענו ל-Basin – אגן/בריכה קטנה ,המשכנו בשביל שעולה למעלה עד שהגענו לאיזור של מפלים על פני סלעים – ראינו שם אנשים מתרחצים והחלטנו שזהו, אין לנו יותר כח להמשיך והעיקרון הובן!

 

משם המשכנו לכיוון הטראם. פה איזור החניה היה גדול יחסית אך מלא. בכל זאת לא התקשינו למצוא חניה ולאחר שקנינו כרטיסים מצאנו את עצמנו בראש התור לקרון הקרוב – יתרון נהדר בבחירת המקום. יש לציין שלמרות שהיום שבת והשעה היתה שעת צהריים לא היה עומס גדול מידי של אנשים ולכן גם לא הרגשנו מעוכים מידי בקרון... לפי המלצת המפעילה בחרנו בקצה ה"תחתון" כך שהתצפית היתה כלפי מטה (בניגוד לכיוון הנסיעה). הנסיעה ארכה מספר דקות ובסופן הגענו לפסגה. משם צעדנו במסלול שמוביל למגדל תצפית (כ-10 דקות הליכה). סה"כ הראות היתה טובה למדי. כמובן יש להביא בחשבון שעליה כזו בגובה מתאפיינת ברוחות וטמפרטורה קרה יותר על הפיסגה. כשהגענו לתחנה של הטראם לקראת הירידה, שוב היינו בין הראשונים וגם עכשיו לא היו יותר מידי אנשים בקרון. שוב בחרנו בקצה הנוגד את כיוון הנסיעה. רגע לפני שהגענו לתחנה ראינו חיה עומדת על שתי רגליים בתוך הדשא. בגלל ההפתעה גם כשהצלחתי לצלם אותה החיה כבר ירדה ל-4 והיה קשה לזהות אותה. המפעיל אמר שנראה לו שזה Woodchuck  (מרמיטה).

 

משם המשכנו לעבר Littleton כ-14 מייל, לוולמארט המקומי, השוכן באיזור עם הרבה חנויות ומסעדות, שם העברנו את השעתיים הבאות.
כשחזרנו לחדר, פרקנו את הקניות ונסענו לכיוון המכבסה. את הזמן העברנו בשיטוט ב-Family Dollar ובסופר שליד (שם הצטיידנו קלות לקראת הנסיעה הארוכה מחר, למיין).

פורום: צפון אמריקה פורסם ב: 27 יולי 2014 14:57 מאת: דורבן

תכנון טיול לרוקי'ס (סופי?)

כמו שאני רואה הכרטיס המשולב זה של איזו שהיא חברת תיירות לא כן?

אין אפשרות לקנות כרטיס לרכבל באתר עצמו? וכרטיס לאוטובוס שנוסע בגליישר?

קראתי שמישהו אומר שמחכים שעה ומעלה עד שמגיעים לקרחון ואז נשארים שם 5 דקות? זה נכון?

פורום: צפון אמריקה פורסם ב: 26 יולי 2014 20:50 מאת: kuku10

תכנון טיול לרוקי'ס (סופי?)

"אם תחשבו על אטרקציות נוספות לגונדולה בבאנף, ניתן לשקול קניית כרטיס משולב שיוצא זול יותר מכרטיסים נפרדים לכל אטרקציה."

 

בבקשה פאט על הכרטיס הזה

 

פורום: צפון אמריקה פורסם ב: 26 יולי 2014 19:45 מאת: dolevho
123
3 עמודים

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | מזג אוויר למטיילים

About Lametayel ; דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; צור קשר

Copyright © 1999 - 2015. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2015 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו

כרטיס משולב