נא להמתין...

מה יותר נפלא מלחוות את הטיול בחו"ל עם האנשים שאתם הכי אוהבים? בפורום טיולי משפחות תוכלו למצוא את כל המידע שחשוב לכם לגבי טיול עם הילדים - באירופה, בארצות הברית ובעולם כולו. מנהלת: יונית
חיפוש בפורומים

מ- עד-

נמצאו 111 תוצאות

חופשה עם הילדים – עזרה בהכנת מאמר

מספר תשובות

מועדון שמאפשר צבירת כרטיסים משפחתית יהיה גורם משפיע בהחלט מבחינתנו וחבל לנו מאוד שבאל על זה לא כך.

 

הטיסה לא נבחרת רק על פי המחיר, אלא גם נוחות ובטחון . ועם ילדים גם ללא קונקשן

 

סדר הישיבה בטיסה עם ילדים מאוד חשוב לא רק הביחד אלא גם גישה למעבר ולתיקים הנמצאים מעל המושבים בלי להטריד אדם זר. ומבחינתנו בחירת מושב היא הכרח.

 

רכבים- למי שיש יותר משני ילדים בד"כ עוברים למיניוואן שמתאים בעצם לשבעה כי הכסא האחורי גם בדגמים הרחבים יותר במשפחתיות לא מאפשר לשלושה ילדים לשבת בנוחות בלי חיכוכים בטח אם יש לאחד מהם דרוש כסא בטיחות.

 

לינה - אם התקציב מאפשר אנחנו מעדיפים מלונות על דירות. שני חדרים עם דלת מקשרת (מה שמאפשר גם שני חדרי אמבטיה/ שירותים) וזה חשוב במיוחד עם ילדים גדולים. סוויטה שבה שני חדרי שינה ושוב שתי מקלחות היא אופציה עוד יותר טובה אבל ברוב מוחלט של היעדים מחוץ לטווח המחירים.

חדר משפחתי- אופציה הרבה פחות מועדפת  ואם היא סבירה כשהילדים קטנים זה מאוד לא נח עם גדולים יותר.

 

לגבי התאריכים כבר הסבירו כאן שהם קשיחים בדרך כלל החל מעשירי באוגוסט אין כבר שום סידור בגני הילדים.. כמו כן ילדים בתיכון לא יכולים לצאת בימי הלימודים כי לפי שיטה חדשה של משרד החינוך "שיטת המנות" הציון נפגע אחרי מספר העדרויות מסויים ועל כן תמצא את רובנו נוסעים בחלק השני של אוגוסט.

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 01 יוני 2014 16:44 מאת: keler1

לגביי גרמניה

אכן בגרמניה ועוד מדינות באירופה החוק דורש בוסטר עד גיל 12 או עד גובה מסויים.

אגב - אם זה לא ברור זה מטענמי בטיחות. אם תסתכל על הצורה שחגורהת הבטיחות יושבת על הילדים שלך באוטו תראה שזה עשוי בהחלט לחתוך להם את הצוואר.

 

לגבי לסחוב בוסטר פעמים רבות דמי ההשכרה של בוסטר הם כמו של כסא, ויכולים להגיע לכמה אירו טובים ליוםף ועשרות אירו לשבוע ויותר.

האם איזיג'ט מאפשרים להטיס בחינם - בתשובה היא לא חד משמעית. המדיניות הרשמית של איזי ג'ט היא שהם מטיסים ציוד כזה כך עוד הפקיד בצ'ק אין משתכנע שיש צורך. מבירור שעשיתי בזמנו עלה שלגבי כסאות בטיחות לילדים קטנים - ברור שיש צורך ולכן ברור שזה בחינם. לגבי בוסטר לילד גדול - לא בטוח 100%.

בכל מקרה - בוסטר הוא מספיק קטן לרוב שאפשר לקבור אותו במזוודוה או לקחת אותו כמטען יד.

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 25 מאי 2014 05:52 מאת: אנשיםטובים

msg_iconכסא בטיחות ביער השחור

חברי פורום יקרים,

מי מכם שטייל ביער השחור (שוויץ, גרמניה וצרפת) עם ילדים בגיל 6 ויודע לומר לי אם אפשר להשתמש עבורה ככסא בטיחות בבוסטר לא משענת גב (או במילים אחרות , המושב המרובע בלבד)?

אני לא מצליח למצוא לכך תשובה חד שמשמעית....

תודה רבה

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 24 מאי 2014 19:40 מאת: yuvaln11

כסא בטיחות לתינוק - לקחת מהארץ או להשכיר עם הרכב?

חוסר הנוחות בשינוע מתגמד לעומת הנוחות של הילד שיושב בכסא שמוכר לו

וגם מוכר לנו מבחינת חגירה התאמה וכו..

 

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 20 מאי 2014 22:31 מאת: dubyco

כסא בטיחות לתינוק - לקחת מהארץ או להשכיר עם הרכב?

שני חסרונות אחד צריך לסחוב קצת בשדה והשני מקבלים את הכסר בנפרד מהכבודה הרגילה. לדעתי הם מתגמדים מול היתרונות. כמו קודמי באל על מעולם לא נתקלתי בבעיה. לעומת זאת התעכבתי פעם שעה וחצי בתחנת השכרת רכב בחברת השכרה ידועה ובמדינה מתוקנת כיוון שלא הצלחנו להתקין את כסא הבטיחות שחברת ההשכרה סיפקה ואף אחד לא ידע איך להתקין אותו בצורה נכונה. אחרי החלפה של שני כסאות יצאנו עם השלישי לדרך ברמת התקנה רחוקה מאוד מזו של הכסא שיש בבית. יש אמנם מקומות שבהם תקבלי את הכסא כבר מותקן ברכב ובצורה נאותה אבל  לא הייתי סומכת על זה. בקיצור לדעתי שווה בהחלט להסחב עם כסא מהבית. לשיקולכם אפשר לעטוף את הכסא בשקית גדולה או ניילון נצמד להבטחת נקיון +מצב הרצועות השונות.

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 20 מאי 2014 18:54 מאת: keler1

כסא בטיחות לתינוק - לקחת מהארץ או להשכיר עם הרכב?

בכל הטיסות שלנו עם אל על שלחנו הן עגלה והן כסא בטיחות בלי שום תוספת -  כך שהמחיר הוא רק לסחוב את הכיסא בהלוך ובחזור. התמורה: חסכון בכסף\בטיחות\ומונע אפשות שחברת ההשכרה תשכח לספק או תספק כיסא לא נוח.

נראה לי (ולרוב האנשים ששמעתי) שהיתרונות בהבאת כיסא עולים על החסרונות (במקרה של בוסטר אין בכלל שאלה).

 

שרון

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 20 מאי 2014 16:51 מאת: שרון75

msg_iconכסא בטיחות לתינוק - לקחת מהארץ או להשכיר עם הרכב?

אנחנו באחת הנסיעות קנינו כסא בחו"ל.

א-ב-ל זה אומר שעד לרגע הקניה אתם בלי כסא...

אצלנו זה היה מסודר כי היינו אצל קרובים בארה"ב והם דאגו לנו לכסא עד שקנינו ונסענו הלאה.

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 20 מאי 2014 15:34 מאת: xfwind

כסא בטיחות לתינוק - לקחת מהארץ או להשכיר עם הרכב?

השיקול הבטיחותי לא פחות חשוב מהשיקול הכספי.

לעיתים כיסאות מושכרים נראים לא הכי משכנע ולא הכי בטיחותי, לפחות כך התרשמתי. את הכיסא שלכם אתם מכירים וסומכים עליו.

לדעתי - רק לקחת מהארץ.

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 20 מאי 2014 15:29 מאת: Salvador26

כסא בטיחות לתינוק - לקחת מהארץ או להשכיר עם הרכב?

אנחנו לקחנו כסא בטיחות.

המחיר בשכירות לא מצדיק את נושא ה "אי נוחות".

בטיסה לא היתה לנו בעייה להעלות אותו (לא נכלל במשקל של המזוודות).

 

ומעבר לזה,

בדרך לשדה היינו צריכים את הכסא הזה, כך שזה פתר את כל ההתלבטות.

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 20 מאי 2014 15:18 מאת: I_7

כסא בטיחות לתינוק - לקחת מהארץ או להשכיר עם הרכב?

קודם כל יש שיקול פיננסי - כמה עולה לשכור מול כמה עולה להטיס כסא?

בהשכרה יכולה לעלות 5 אירו ליום או 10. היא יכולה להיות מוגבלת בתקרה או לא. כלומר יתכם שהשכרת כסא תעלה 35 אירו לכל התקופה, ויתכן ש-100 אירו ויותר. זה תלוי בחברת ההשכרה.

 

מצד שני באופן רשנמי באלעל תוכלו לקחת לתינוק או כסא או עגלה וגם מזוודה של 10 קילו. נכון שסיכוי גבוה שיצנו לכם לקחת גם וגם וגם. אבל רשמית לא.

אז בהנחה שעגלה אתם לוקחים בכל מקרה, באופן רשמי תוכלו לבחור בים כסא למזוודה של 10 קילו, או לשלם על פריט כבודה נוסף.

 

אחרי שעברנו את השיקול הפיננסי יש את עניין הנוחות:

אין ספק שלא נוח להסתובב עם הכסא בשדה וכו'. אבל זה לא נורא.

בהשכרת כסא - אים לכם מושג מה המצב של הכסא - נקי או מלוכלך כסא יוקרתי או פשוט. סביר חלהניח שהכסא תקין, אבל מעבר לזה אין לכם מושג

 

מקווה שעזרתי

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 20 מאי 2014 15:12 מאת: אנשיםטובים

כסא בטיחות לתינוק - לקחת מהארץ או להשכיר עם הרכב?

אשמח לשמוע מניסיונם של אנשים, האם כדאי להביא כסא בטיחות לתינוק (שנה וחצי) מהארץ או להשכיר עם הרכב? אנחנו טסים עם אלעל.

תקופת הטיול - 15 יום בהולנד.

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 20 מאי 2014 15:04 מאת: chen0106

יוצאים מסיאול ברכב השכור

יום ראשון - 20/4:

 

התעוררנו לבוקר שמשי

 

אכלנו ארוחת בוקר זריזה בחדר ועזבנו את הדירה. בתכנון הטיול חשבנו להגיע לתחנת ההשכרה של AVIS במטרו כיוון שנמצאת יחסית קרוב לדירה שהיינו בה... אך לאחר מספר ימים בסיאול הבנו שאין מצב להיסחב עם המזוודות במטרו ועצרנו מונית ברחוב.

 

העמסנו את המזוודות במונית ועלינו אליה. ביקשתי מהנהג שייקח אותנו ל-avis באוניברסיטת hongik, אך הנהג לא הבין מילה באנגלית. הראינו לו את הכתובת המדוייקת בקוריאנית, אך כנראה שגם אינו יודע קרוא וכתוב וביקש שנתקשר אל חברת ההשכרה. לאחר מספר דקות של שיח חירשים החלטנו לרדת מהמונית ולעצור אחת אחרת.

 

לאחר מפר שניות עצרה מונית נוספת, אך הפעם למודי ניסיון, שאלנו קודם האם מכיר את הכתובת. הנהג אמר בבטחון מלא שמכיר, עלינו למונית והתחלנו בנסיעה. תוך כדי נסיעה הבנו שלנהג אין מושג לאן הוא נוסע והרגשנו כמו ב"מירוץ למיליון" וסוף סוף הבנו מה עובר על המתחרים- כל כך מתסכל שאתה עולה על מונית ולנהג אין מושג לאן הוא נוסע, אבל הוא ממשיך בנסיעה ואומר כי יודע לאן לנסוע. בסופו של דבר הגענו לאוניברסיטת hongik, אך מדובר במקום ענקי!!! כיאה לסיאול ולא ראינו תחנת avis בסביבה.  השארתי את אשתי והבנות ונכנסתי בשערי האוניברסיטה בתקווה שמישהו יוכל לסייע לי למצוא את התחנה (ממש "המירוץ למיליון"...).

 

לשמחתי השומר שעמד בכניסה דיבר אנגלית ועשה ככל שביכולות לסייע לי- התקשר לחברת ההשכרה בכדי לברר מולה היכן הכתובת המדוייקת, נכנ לגוגל מפות והראה לי בדיוק את המיקום המדוייק, הציע שאצלם בטלפון שלי את המפה ואמר לי שהמקום נמצא במרחק של 5 דקות הליכה בירידה laugh כך שלא תהיה לנו בעיה להמשיך רגלית עם המזוודות. דרך אגב דילינו שגם אם היינו מחליטים להגיע במטרו, המקום בו הוריד אותנו נהג המנונית זה המקום שהרכבת הייתה מביאה אותנו, כך שבמקרה הזה למרות כל ההתברברות בסופו של דבר ההחלטה להגיע עם מונית הייתה נכונה.

 

לאחר כ-5 דקות ראינו את התחנה של avis- תחנה קטנטנה בסמטה.

קיבלו את פנינו שני נערים בני 18 שלא ידעו מילה באנגלית (איך יכול להיות??? הרי מדובר בחברת השכרה לתיירים???). את התחנה עזבנו לאחר כשעה וחצי בעיקר בגלל קשיי השפה, אך גם כיוון שהזמנתי חצי שנה מראש gps באנגלית ונאמר לי שנגמר להם ושהם מצטערים... הייתי בהלם cool אין מצב שאני יוצא מסיאול או מתנייד בקוריאה בלי gps. לאחר דין ודברים ושיחות מול המנהלים צץ לו מתוך הארון שנמצא מאחורי הדלפק gps באנגלית. לאחר הסבר קצר בתפעולו יצאנו לדרך.

 

זה המקום לציין שבקוריאה חברות ההשכרה לא מספקות כסאות בטיחות לילדים (נראה לי שאין חובה כזאת בחוק... לא ראינו אף ילד במושב בטיחות במהלך הטיול)  ולכן בהכנות הטיול התלבטנו מה לעשות, כיוון שלא ראינו את עצמנו סוחבים את 2 כסאות הבטיחות של הבנות. מספר חודשים לפני הטיול גיליתי את הבוסטר המתנפח - לו מספר יתרונות- קל, אינו תופס מקום ונוח לשימוש. הזמנו 2 בוסטרים והיינו מרוצים מאוד!!!! במספר נשיפות מתנפח והוצאת האוויר פשוטה ביותר. חששנו שלאחר שנפתח לא נוכל לקפלו חזרה לגודל קטן, אך התבדינו שכן חזר לגודלו הטבעי no עד היום שילמנו 50 אירו ויותר לכיסא להשכרה, מהיום 50 אירו חד פעמי surprise וישמש אותנו לטיולים הבאים - ממליץ בחום!!! nonono

 

את הרכב קיבלנו כמעט ללא דלק, כך שעם כל הלחץ בנהיגה בסיאול, אז עכשיו גם צריך לחפש תחנת דלק mail 

 

לנהוג בסיאול זה אתגר לא פשוט. עד עכשיו הרגשנו את הגודל של סיאול מלמטה (במטרו) או מלמעלה (מהר namsan). עכשיו אנחנו ממש בתוכה. כבשים ענקיים!!! 8 מסלולים לכל כיוון והמון המון תנועה. מזל שבחרנו מלכתחילה לעזוב את סיאול בראשון בכדי להימנע מעומסים גדולים בכבישים, אחרת המצב היה הרבה יותר גרוע...

לחצות את סיאול לקח יותר משעה וחצי - עיר ע-נ-ק-י-ת!!! (כמו שכבר אמרתי מלא פעמים)- נסיעה של שעה וקצת לעבר היעד הראשון בטיול התארכה ליותר משעתיים.

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 19 מאי 2014 00:43 מאת: rubit

חופשה בספרד עם תינוקת

אפשר להביא מהארץ כפי שאמרו לפני וברוב חברות התעופה זה מותר אפילו בנוסף למזוודות (אבל תבררו ספציפית עם מי שאתם טסים).

אופציה שניה היא לשכור רכב ואז אפשר לשכור כסא בטיחות.

נכון שלבטן גב זה די מיותר רכב צמוד, אבל עם תינוקת זה מאד נוח.

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 17 מאי 2014 21:41 מאת: ענתנת

חופשה בספרד עם תינוקת

אפשר להביא כסא בטיחות מהארץ.

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 17 מאי 2014 13:12 מאת: karnielr

מבקש עצה לגבי לינה לאחר טיסה בהולנד

בכלל לא הייתי פוסל את האפשרות למלון צמוד לשדה עם שאטל חינם, וחוסך מעצמי את שכירת הרכב בערב.

אני מסכים עם ההערכה של כשעה וחצי מרגע הנחיתה ועד להתנעת הרכב.

מלון צמוד עם שאטל טוב אומר שבסביבות 10 בלילה (אולי טיפה אחרי) אתם כבר במלון.

בבוקר אחד מגם קופץ לקחת את הרכב. כשרעננים. אולי אפילו בזמן שמתארגנים.

קושרים את כסא הבטיחות בנחת ולא כשעייפים, מעמיסים את הרכב או מהנדסים את הציוד, מאפסים את ה GPS וכו'.

 

 

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 12 מאי 2014 15:50 מאת: אנשיםטובים

מבקש עצה לגבי לינה לאחר טיסה בהולנד

אתם תצאו משדה"ת בשעה מאוד מאוחרת. להערכתי לא לפני 22:00, אפילו 22:30. אם יהיו תורים ועיכובים במזוודות ובהשכרת הרכב אז זה עלול לקחת אפילו יותר. גם ההתארגנות עם כל הציוד והילדים לוקחת זמן. העמסת המזוודות, הטיולון, כסאות הבטיחות, ניווט, כל זה לוקח את הזמן שלו. אני הייתי בוחרת במלון בקרבת שדה"ת, כדי שכולם יספיקו לישון שנת לילה טובה, ולקום למחרת רעננים. אם אתם בכל זאת רוצים לנסוע בשעות כל כך מאוחרות אז תוודאו שהמלון שהזמנתם אכן מוכן לעשות Check-In גם בלילה.

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 12 מאי 2014 15:04 מאת: פסגות מושלגות

כמה שאלות בודפשט וויזאיר

שלום חברים

קראתי בימים האחרונים עוד על בודפשט (בראש וראשונה הסיפור של עדי) ויש לי עוד שאלות, גם על ויז וגם על בודפשט:

 

להזכירכם - 3 ילדים - 3,6,9, אמצע אוגוסט.

 

מטען בטיסה - אם אני מבין נכון 'חינם' זה רק תיק ביתספר. אני מבין שכל מזוודה זה 35 אירו לכיוון כלומר 70 אירו הלוך ושוב? אני מניח שאני צריך לפחות 2 מזוודות + עגלה. אם אני מצליח לחבר את העגלה למזוודה עם ניילון נצמד או משהו בסגנון ואני לא חורג מהמידות וממשקל של 32 קילו - זה יעבור כפריט אחד?

 

הסעה מהשדה לעיר וחזרה - אני רוצה טיול עירוני בלי רכב שכור ובלי להביא איתי כסאות בטיחות (בטח לא במחיר הזה של מטען). איך הולכת הסעה מהשדה לעיר? מה המרחק/זמן? יש אוטובוסים/רכבת או רק הסעות פרטיות? יש הסעות שיספקו לי כסאות בטיחות?

 

נגישות לעגלות - עד כמה כל/רוב העיר נגישה לעגלות? אני מכיר ערים עתיקות באירופה שמרוצפות באבנים לא חלקות שמאד מאד מאתגרות את העגלה שלי.

 

מסעדות - רוב סיפורי הטיול פה הקדישו חלק לא קטן למסעדות. אנחנו אוכלים כשר במידה כזו או אחרת (בשר חייב תעודה), ובכל מקרה אני לא כלכך אוהב מסעדות שירות מלא כי לילדים אין מספיק סבלנות לשבת יפה. כך שאני מאד אוהב מסעדות שירות עצמי (שבהן אני רואה מה יש באוכל שלקחתי) ואפילו פיקניק עירוני שבו קונים צ'יפס, סלט וכו' וישובים על ספסל לאכול. השאלה היא עד כמה מסעדות כאלה זמינות בבודפשט? כי לא ראיתי הרבה התייחסות אליהן. כלומר אני בטוח שצ'יפס אני אמצא, אבל משהו מעבר?

 

מלון / דירה - אנחנו לא רוצים להצטופף בחדר מלון אחד 5 נפשות. כלומר או זוג חדרים או דירה (ועדיפות כמובן לדירה עם שני חדרי שינה ולא אחד). הסתכלתי קצת על המלונות שהוזכרו בפורום. אז המלונות מתחילים ב-80 אירו ליום לחדר, כלומר 160 אירו לזוג חדרים (ומתחילים הכוונה בלי ארוחת בוקר תשלום מראש וכו'). גם דירות 7 העונות שהוזכרו ע"י עדי רוצים תעריפים דומים של סביבות ה-150 אירו ללילה. הכי טוב שמצאתי בינתיים זה מלון דירות של מריוט ב-100 אירו ללילה בתשלום מראש. אלו באמת המחירים או שאני מפספס משהו? תמיד חשבתי שבודפשט זולה יחסית. אגב, ב-100 אירו לחודש אין ארוחת בוקר, אין בריכה במלון, והאינטרנט בתשלום נוסף.

 

קרקס - אף פעם הייתי בקרקס עם חיות (זה פחות מקובל בימינו) אני לא 'יפה נפש' בהחלט הייתי בדולפינריום, או סי וורלד. עד כמה יפריע לי הקרקס? ומצד שני - זה עשוי להפחיד? הילדים שלי פחדנים בכל מה שקשור לחיות. אז חיות טרף, נחשים וכו' לא בא בחשבון

 

עיר/ילדים - עד כמה העיר (באוגוסט) מתאימה לשיטוט של הילדים? יש הופעות רחוב? גינות ציבוריות? מזרקות שאפשר לקפוץ אליהן? משהו אחר מעניין?

 

פארק המים - יש להם הסעות מהכיכר. אבל אני בספק אם אני אשן ליד הכיכר. יש גם אוטובוס ישיר מתחנת הרכבת, אבל גם שם אני לא בטוח שאני אשן. אז מה - מתחילים לנסוע בשני אוטובוסים עם כל הציוד? אני מודה שמעולם לא נסעתי לבריכה באוטובוס.

 

תודה!

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 12 מאי 2014 06:03 מאת: אנשיםטובים

בוסטרים בסלובניה וקרואטיה

היי איילת.

אכן כן. גם לי  היה זכור דבר כזה והלכתי לבדוק בוואוצ'ר שהוצא לנו לפני שנה לשכירת רכב בסלובניה.

 

מצויין שם בלשון זו: המחיר אינו כולל "כסא בטיחות (חובה עד גיל 12).....". (אפילו לא מדברים על בוסטר אלא בלשון "כסא בטיחות").

 

כדאי, אולי, להתייעץ עם החברה שאת שוכרת מהם את הרכב. אני זוכרת שאת שוכרת באוסטריה אבל מן הסתם הם משכירים רכבים גם בסלובניה. הבת שלנו הייתה לפני שנה בת 13 אבל רזה  ונמוכה יחסית, ואיש בחברת ההשכרה לא אמר לנו דבר ולא שאל לגבי גילה. לא הייתי מסתמכת על זה ובהחלט יש טעם גם בנושא הביטוחי שהעלת (טפו טפו טפו, חמסה חמסה חמסה).

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 11 מאי 2014 20:25 מאת: טל גלינה10

חופשה עם 3 ילדים קטנים בהולנד

שלום,

 

ושוב תודה על כל העצות - לאט לאט אני מתחילה להתכוון על הטיול...

ברשותכם, עוד מספר שאלות:

 

1. אנו כאמור זוג + 3 ילדים קטנים (5, 2, 1), כאשר כולם צריכים כסאות בטיחות (שתופסים מקום רב). בארץ יש לנו מיניואן - אך לאחר בדיקה עם מספר חברות השכרה גיליתי כי עלות השכרת מיניואן כפולה (!) מהשכרת רכב משפחתי. ועל כן שואלת, האם יש כבר משפחה בת 5 נפשות אשר טיילה בחו"ל בטיול כוכב ויכולה להמליץ לי על רכב משפחתי גדול ומרווח (עם בגאז' גדול ומרווח...) שיוכל להתאים לטיול שלנו?

2. אנו כאמור מתכננים לסוע ל - 12 ימים - כאשר מורידים את יום ההגעה ויום העזיבה - זה משאיר 10 ימים מלאים. בתוכנית שבניתי יש לי כבר 7 ימים מלאים בהולנד - ועתה אני חושבת אולי בכל זאת כדי קצת להתרענן במדינה אחרת ל - 3 ימים מלאים נוספים (מאד בא לי טיול בטבע וקצת נוף שונה מזה של הולנד). המחשבה נובעת מכך שהטיסה שלנו תהיה או לדיסלדורף או לבריסל, לאור עלויות הטיסה הנמוכות יחסית בהשוואה לאמסטרדם. אני מניחה שאני לא הראשונה שעושה זאת - אשמח לקבל המלצה למילוי אותם 3 ימים (בבלגיה או בגרמניה באזור דיסלדורף).

3. אני רואה הרבה המלצות לרכיבה על אופניים וכל הזמן תוהה האם יש פתרון גם לכסא על האופניים לתינוק בן חצי שנה?

 

אלו הן כל שאלותיי לעת עתה -

ושוב המון המון המון תודה על העזרה והסיוע!!!!

 

שלי

 

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 11 מאי 2014 15:00 מאת: שליגו

חופשה עם 3 ילדים קטנים בהולנד

הי,

 

שוב תודה על העצות המועילות (והמהירות!).

רשמתי לעצמי את טיפ הבוסטרים - אני אעשה זאת עם בן ה - 5 (לבת השנתיים חייבת כסא בטיחות - שלא לדבר על סל קל לבן החצי שנה).

אני שוקלת גם לקחת את הסלקל של התינוק - גם במטוס יהיה לו נוח יותר אני מניחה (אלא אם כן למישהו יש רעיון אחר?...).

 

לגבי הרכב - ממשיכה לעשות סקר שוק... העניין הוא שאני מעוניינת במיניואן ל - 12 ימים - למישהו יש מושג כמה בערך אמור להעלות השכרה של רכב כזה לתקופה זו? לי אין אפילו כיוון...

 

לגבי הטיסות - מבחינתי החשוב ביותר זה השעות (היות ומדובר בילדים קטנים) ודווקא הטיסה הטובה ביותר שמצאתי היא בהלוך עם עצירה באמצע (של שעה) ובחזור טיסה ישירה, אבל ההמראות בהלוך בחזור הן בצהרים - וזה ניצח אצלי (דרך אגב - טיסה זו יקרה יותר מהטיסה הישירה, שהיא בהלוך בשעות הלילה).

 

אני ממשיכה לעקוב אחרי הטיפים ומודה לכולכם!

 

שלי

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 10 מאי 2014 00:58 מאת: שליגו

התייעצות לגבי מחיר השכרת רכב

שירלי,

מה ההרכב המשפחתי שלכם מבחינת כסאות בטיחות וכו...

חשוב לזכור יש חובת בוסטר בגרמניה עד גיל 12.

אני תמיד מעדיף לקחת קטגוריה אחת למעלה שזה אומר רכב 5+2 או 7 מקומות.

יש יותר מקום למזוודות ולשעות הקשות יש מקום להפרדת כוחות.

 

יש מבצע לסופ"ש בהרץ לימים שלך פורד מונדאו סטיישן  413 יורו

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 09 מאי 2014 23:11 מאת: dubyco

חופשה עם 3 ילדים קטנים בהולנד

אלונה ו'אנשיםטובים',

 

תודה רבה!

האמת שמאד הרגעתם אותי ומאד התחברתי לדבריכם -

אז אני חוזרת לתוכנית, הכי הלהיבה אותי עד כה וזה הולנד.

 

כאמור, התחלתי לבדוק טיסות והשכרת רכב - והופתעתי מהמחירים (מזמן לא טסתי לאירופה) - השאלה האם כדאי כבר עכשיו לסגור טיסות או שיש סיכוי שהמחיר ירד?...

העניין הוא שאנו מעוניינים לטוס ל - 10 ימים-שבועיים, כך שטיסות שכר לא באות בחשבון.

ממה שראיתי עד כה, עלות טיסה הלוך-חזור לבריסל תעלה בסביבות 600$ - האם זה מחיר ריאלי? האם יתכן והמחיר ירד עם הזמן - או שרק יעלה?

 

לגבי השכרת רכב - דווקא המחיר ההתחלתי לא נורא, אבל כל התוספות (כסאות בטיחות לילדים, GPS, נהג נוסף וכדומה) מעלות את המחיר במאות יורו - האם יש לכם טיפים בכל הקשור להשכרת רכב?

 

ושוב, המון תודה על התייחסות והמענה המהיר!

 

שבת שלום,

 

שלי

 

 

 

 

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 09 מאי 2014 21:11 מאת: שליגו

חזרנו מבודפשט

היי לי , עפרה ולימור - שמחה שהצטרפתן !

 

איריס - מסכימה עם לי ! בביקור של אמא ובת הייתי כנראה מתפנקת במלון (ולא שהדירה לא היתה מפנקת ! היתה נהדרת ! אבל מלון עם ארוחת בוקר יכול להיות נחמד ! )

 

עפרה- ממש לא יודעת באיזה מתחם ממוקמות דירות ה-2 חדרי שינה.

בכל מקרה , הרעש לא נוראי והרגשנו את זה רק טיפה ביום שבת (סופ"ש ) אבל זה לא היה משהו שימנע מאיתנו ללון שם שוב. זה פשוט חלק מלהיות ממש במרכז... ועדיין היתרונות עולים על החסרונות בהרבה !

הערת אגב: לעומת דירות 7 העונות  , ראינו את דירות גוז'או שהומלצו כאן בעבר בפורום , והן ממוקמות ממש ממש מעל חצרות גוז'או ולדעתי יש שם רעש מטורף מעל הפאבים ...(שם לא הייתי ישנה) .

 

אנחנו העדפנו להתפצל לכמה דירות קטנות יותר ולקחנו דירות חדר שינה אחד שאת כולן קיבלנו בחלק B. אחי היה בדירת סטודיו בחלק C וגם שם לא היה רועש .

 

לגבי המזגן - מציעה לך לברר במייל שכן באוגוסט יכול להיות יותר קריטי ...

אני התכתבתי עם מישהי בשם קריסטינה וזכיתי ממנה לתשובות לכל שאלותיי .

במידה ויש מזגן רק בסלון אולי שווה לשקול להתפצל לשתי דירות קטנות יותר ?

כל יש יותר סיכוי שהמזגן יקרר את כל חלל הדירה ...

תשאלי כי ייתכן ובדירות הגדולות יותר יש 2 מזגנים.

 

אנסה להמשיך קצת ... יודעת שיש הרבה שמחכים לסיפור ....(זוכרת איך אני ציפיתי לכל סיפור של מי שחזר ... ) אז הנה :

 

הגענו בלילה (טיסת ערב) . בשדה התעופה חיכה לנו מיניבוס שהוזמן מראש של חברת טרנספר פלוס שההמלצה עליה נלקחה מהפורום :

http://www.budapestairporttransfer.hu/prices.html

הכל היה מצויין ויעיל . שילמנו לנהג במקום ביורו (לא כדאי להמיר כסף בשדה התעופה אלא רק בעיר עצמה ! )

הזמנו אותם גם בחזור והם דייקו בזמנים והנהג אף המתין בסבלנות ובחיוך כשאנחנו התעכבנו (משהו שנשכח בחדר...)

העניין היחיד היה שהכסאות בוסטר וכסא התינוק שהוזמנו (והובטחו ) לא היו ברכב  ....

אז זרמנו (היתה ברירה ? ) וחגרנו את הילדים עם חגורות הבטיחות הרגילות ואת התינוק החזקנו חזק על הידיים ...  (בדרך חזרה היה כסא תינוק יחיד... אבל שוב בלי בוסטרים.... )

לידיעתכם.

 

 

התעוררנו לבוקר קריר (כיף ! ) ונסענו לתחנת OPERA  במטרה לשוטט בשדרת אנדראשי שאיכשהוא לא הגענו אליה בביקורנו  הקודמים בבודפשט .

החלטנו לפתוח את הבוקר בקפה ועוגה בבית הקפה אלכסנדרה שבקומה העליונה של חנות הספרים שבמספר 39 .

היה נחמד מאוד , והתקרה אכן יפה והעוגות טעימות , אבל המקום התגמד לעומת בית הקפה שבו ביקרנו בהמשך הטיול =קפה ניו יורק שהוא חלק ממלון בוסקולו היוקרתי .

ארחיב על כך בהמשך , אבל כרגע אציין שאם תרצו לבחור בית קפה אחד מוצלח אז אין ספק שקפה ניו יורק הוא המנצח !

השדרה היתה מבחינתנו ממש לא משהו .... אלא אם כן אתם מחפשים מותגים כמו לואי ויטון או גוצ'י ...  ויכולה להגיד שעם ילדים אין ממש מה לחפש שם ... חוץ מדבר אחד :

וזה דבר גדול מאוד :  - חנות SUGAR  !!!

היא נמצאת ממש שם , מתחבאת לה בסמטה אחורית באזור האופרה ... ובהחלט שווה לנסוע לתחנת OPERA רק כדי לבקר שם !

נכנסנו לשם ומאוד מאוד מאוד התלהבנו !!! כמובן שלא פסחנו על ביקור בשירותים היפים בבודפשט  (ותכלס?  12 איש זה אומר שבדקנו כל חדר שירותים אפשרי אחר בבודפשט ...)

אז נכון שאזור סוכריות הגומי וה- M&M קסם בעיקר  לילדים (קנינו , ברור שקנינו ) וכך גם מקרר הגלידות הצבעוניות (הבת חובבת הצבע הורוד זכתה אפילו בגביע ופל בצבע ורוד והיתה בעננים ! )

אבל גם אנחנו המבוגרים הרגשנו כמו ילדים ... התלהבנו מאוד ממראה מקרר עוגות הבצק סוכר , מהעיצוב של המקום והצבעוניות שלו , מתצוגת הקינוחים ומשקאות השוקולד ומעוגיות המקרונים הצבעוניים (שמהן גם טעמו האמיצים מבינינו שעוד נותר להם מקום בקיבה אחרי העוגות באלכסנדרה - ובהחלט התרשמו !  )

אז תודה לריקי שאמרה : עזבו את הסוכריות ותנסו את משקאות השוקולד ....

ריקי , חשבתי עליך שם בעוד אני עומדת שם וממש ממש ממש מצטערת שאכלתי רגע לפני זה עוגות באלכסנדרה ואין לי מקום להכניס עוד כלום...

בקיצור - עם כל הכבוד  לאלכסנדרה ... היכנסו , צלמו שם את התקרה ורוצו להנות דווקא  ב- SUGAR...

 

הבטחנו לעצמנו לחזור לשם לעוד גיחה  בהמשך הטיול ... וכמובן שזה כבר לא קרה ....

אז אתם עוד מתפלאים שחזרנו שוב הביתה עם תחושת חשק לחזור לבודפשט ? ....

 

 

לאחר התפצלות ושיטוט בשדירה (ללא יותר מדי תוצרת ... הבעל קנה לעצמו משהו קטן בחנות NORTH FACE ואני קניתי לעצמי קרם פנים של HELIA בסניף של DM )

נפגשנו שוב כולם לארוחת צהריים במסעדת מנזה (MENZA) שבכיכר פרנץ ליסט.

מאוד מאוד אהבנו ונהננו !

המסעדה היתה מאוד מלאה (גם בפנים וגם בחוץ על המדרכה) ונראה שהיא מאוד פופולרית כך שחובה להזמין מראש . מכיוון שזוהי המסעדה היחידה שבה אין אימייל להזמנת מקומות , ביקשתי במייל מקריסטינה מהדירות להזמין עבורנו מקומות בטלפון וקיבלתי ממנה אישור שהזמינה עבורנו . כשהגענו השולחן כבר היה ערוך ומוכן והיה נהדר .  התלהבנו במיוחד ממרק השום שמגיע עם לאנגוש הונגרי מסורתי - טעים !

אבל באמת שכל מה שהזמנו שם היה טעים ומוצלח !

 

 

לאחר ארוחת הצהריים נסענו במטרו ל- VOROSMMARTY TER

ומשם טיילנו ברגל  בניחותא לאורך גדת הדנובה בצד של פשט  , עברנו את גשר האריות נהננו מהנופים של בודה הנשקפים ממול והגענו עד לאנדרטת הנעליים שלמרגלות הפרלמנט .

המקום מרגש מאוד וקיבל משמעות נוספת בביקורנו ממש לאחר יום השואה ולאחר ששמענו את סיפורו של יאיר לפיד . יאיר לפיד סיפר שאביו כשהיה ילד , היה מבין 600  היהודים שהובלו למקום הזה במטרה לירות בהם אל תוך נהר הדנובה (זאת משהמשלוחים הופסקו והנאצים חיפשו דרכים נוספות ויצירתיות להשמדת עוד יהודים )

מכיוון שלאביו היה פיפי ... והחינוך היה שלא עושים ברחוב... אמו לקחה אותו לחפש שירותים קרובים וכך הם בעצם ניצלו .... כשחזרו הוא ואימו גילו שכל שאר 598 היהודים שהיו איתם נורו והושלכו לדנובה . ויאיר לפיד מספר ששם גילה אביו את הציונות לראשונה ...

בעיני יש משהו מרגש ומצמרר באנדרטה הסמלית הזאת שאין בהרבה אנדרטאות גדולות ומרשימות אחרות . ויכולה לדווח שלמרות שהמקום מבודד ולא בולט , ראינו שם מבקרים רבים - גם שאינם יהודים .  אגב , לוח הזכרון המוטבע על הרצפה  , הוא בעברית בלבד !

 

בשעה 17:00 הוזמן מראש סיור באוטובוס האמפיבי .

אני חושבת שמי שזו הפעם הראשונה שלו בבודפשט מאוד יהנה !

אנחנו שכבר הכרנו את בודפשט פחות התלהבנו באופן אישי ....

אך זוהי אטרקציה ראויה המשלבת סיור יבשתי ברחבי פשט + שייט על הנהר .

ואין ספק שרגע הספלאש והירידה למים היה מאוד מרגש לילדים !

יש לציין שהאוטובוס האמפיבי (הראשון מסוגו באירופה) מהווה אטרקציה בבודפשט ויכולנו לראות שאנשים עוצרים ומצלמים אותנו ואף מנפנפים לנו לשלום ....

 

חייבת לציין שהשעה 17:00 היתה פחות מתאימה .... היינו כבר קצת עייפים והנסיעה האיטית והשייט האיטי + ההסברים של המדריכה (שהיו מעניינים אבל היא חזרה עליהם ב-3 שפות שזה היה קצת מעיק ...) גרמו לחלקנו לנקר ולנמנם קצת ....

כמו כן , מחשיך מאוחר בבודפשט ולכן לא זכינו להיכנס עם הסיור לשעות החשיכה ולהפוך את חלק השייט שבסיור לשייט לילי ...

 

מסקנות : בהחלט מומלץ למבקרים בעיר בפעם הראשונה , במיוחד עם ילדים (להפתעתי , דווקא היו יותר מבוגרים מאשר ילדים על האוטובוס.... )

כדאי לקחת את הסיור בבוקר (10:00 או 12:00) של היום הראשון כדי לקבל מושג כללי על העיר ומומלץ מאוד להזמין מראש אונליין כי האוטובוס היה לגמרי מלא , וראינו שכך גם היה בסיור שחזר וירד לפני שעלינו.

 

כמו כן , לדעתי למרות חלק השייט זה ממש לא  מחליף שייט לילי בבודפשט שהוא מאוד מומלץ וכדאי להוסיף אותו לתוכנית שלכם , בין אם בזוג או כמשפחה .

כמו כן , לתצפית לילית נוספת מומלץ לעלות על חשמלית מספר 2 שנוסעת לאורך הדנובה .

 

לאחר הסיור אכלנו ארוחת ערב במסעדת פומודורו (יש צורך בהזמנה מראש) וקינחנו בגלידה מצויינת שבמדרכה ממול למסעדה (הכל טעים שם אבל נהננו במיוחד מגלידה בטעם אמרנה = עם דובדבנים) .

לגבי מסעדת פומודורו - נהנינו מאוד גם הפעם בביקורנו השלישי במסעדה .... אבל שמתי לב שהמנות קטנו ....היינו אחרי ארוחת ערב צהריים במנזה אז לא באנו מורעבים .... וגם זה ממש התאים לאחר הסיור באוטובוס האמפיבי שכן זה לא רחוק משם .

עדיין אני חייבת לומר שאכלנו הפעם במסעדות טובות יותר ....אבל אני חושבת שזו עדיין מסעדה מצויינת עם ילדים (ובכלל) ואם בוחרים בה מנות נכונות , מאוד תהנו  .

נסו למשל טורטליני ירוק תוצרת בית , ממולא בגבינת גורגונזולה ועם רוטב שמנת ואגוזים (נשמע קצת כבד אבל זו מנה עדינה , מעודנת ומצויינת ! )

בקיצור- היה טוב ומוצלח . אבל ההפתעה הקולינרית האיטלקית היתה בהמשך הטיול ....

 

המשך יבוא ....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 07 מאי 2014 15:44 מאת: adivelednizki

טיול קראוון עם ילדים קטנים - האירו את עיניי

על סקאלת הבטיחות גם אני במחמירים, אבל הרי הילדים ישנו באותה מידה בכסא שלהם אם ניסע ברכב רגיל, אז אני לא רואה סיבה שלא יהיו חגורים בקראוון.

הצפיפות זו אכן סוגיה, יכול להיות שיהיה לנו קשה עם זה, גם צריך לקלח אותם במקלחון.

מבחינת מטבח אין לנו בעיה, אנחנו תמיד שוכרים דירות בדיוק בשביל שתהיה לנו האופציה לבשל ולא להזדקק למסעדות אז זה אכן מתאים לנו.

 

תודה על התובנות,

אשמח לשמוע עוד ואם מישהו התנסה בעצמו.

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 23 אפריל 2014 15:30 מאת: Inbal900

טיול קראוון עם ילדים קטנים - האירו את עיניי

לא מנסיון אישי. מעולם עשיתי טיול קראוון, בדיוק מהסיבות שאני תיכף אזכיר

 

קודם כל ממה ששמעתי מכמה סיפורי טיולים זה אכן שכדאי לתת לילדים להסתובב גם לא חגורים. אם זה שינה, שירותים, מישהו שמכין אוכל וכו'.

אם אתם מאלה ש'מחפפים' בבטיחות ומרשים דברים כאלה - אז הקראוון מאד עוזר גם להעביר זמן בנסיעות.

אם אתם פריקים של בטיחות שלא זזים סנטימטר בלי שכולם חגורים - יהיה לכם הרבה יותר קשה. כי אם רוצים לנסוע כשהילד ישן - זה אומר שהוא ישן בכסא בטיחות ולא במיטה. ואם צריך משהו אז עוצרים בדיוק כמו באוטו רגיל.

אני שייך למחנה הפריקים של הבטיחות Smile

 

דבר נוסף שחשוב לזכור על קראוון הוא שהוא מבוסס על שהות בחוץ. כלומר הרעיון היא לא לשבת בערב בקראוון אלא לשבת מחוץ לקראוון - צמוד לקראוון על כסאות מתקפלים / של הקמפ או יותר רחוק.  גם פה זה פחות מתאים לאופי של המשפחה שלי.

 

עוד דבר הוא שהכל יחסית צפוף. למרות שהבית על הגב, הקראוון אצמו הרבה יותר צפוף מצימר ממוצע. אין שטח רצפה גדול להשתוללות, או לפרוס את כל הצעצועים, וחשוב לסדר הכל בתוך הארונות לפני הנסיעה.

 

ודבר אחרון - קראוון די גורר כלכלה עצמית ולא מסעדות. ברור שאפשר להגיע למסעדה וכו', אבל זה פחות מסתדר. שזה אומר שאתם צרכים להיות יותר במטבח. בהחלט יתכן שאם ילדים קטנים זה נוח. מצד שני זה גם מאמץ.

 

כך זה לא בא לרפות את ידכם. יש הרבה משפחות שהאופי שלהם תואם לקראוון.

 

 

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 23 אפריל 2014 14:50 מאת: אנשיםטובים

טיול קראוון עם ילדים קטנים - האירו את עיניי

ענבל שלום,

לא יצא  לי לטייל עם שני ילדים קטנים אבל במידה ואתם מרגישים שזה מתאים לכם אז לדעתי טיול בקרוואן יהפוך את החוויה לבלתי נשכחת.

במידה ואתם לוקחים קרוואן שמתאים ל-5 נפשות עם מיטת קומותיים או מיטה זוגית מאחור לא תצטרכו להסב את שולחן האוכל למיטה וככה תוכלו להשאיר את כסאות הבטיחות של הילדים לנסיעה בטוחה ואפילו לישיבה ליד שולחן האוכל לארוחות בתוך הקרוואן.

היתרון הגדול בקרוואן הוא שהכל תמיד אתכם ואין צורך לארוז כל יום את מה שאתם חושבים שתצטרכו להמשך היום. וכמובן שבכל מקום שהילדים מתעייפים אפשר לעצור ולנוח בצורה נוחה יותר עם מיטות וכל ה"אקססוריז" של הילדים שלקחתם איתכם.

למרות שאסור לסוע כשהילדים לא חגורים בכסאות הבטיחות שלהם אני יכול להעיד על עצמי שלא פעם הקטנה (שהייתה אז בגילאי הילדים שלך) היתה מתגנבת למיטה התחתונה וישנה שנת צהרים כשאנחנו צמצמנו טווח ליעד הבא... והגדולים היו תוך כדי נסיעה נכנסים ויוצאים מהשירותים חופשי.

 

בהצלחה ונסיעה טובה

 

אמיר והלקחים

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 23 אפריל 2014 14:42 מאת: הלקחים

כיסא בטיחות לתינוק בטיסת אל-על

בהחלט שווה, ולא אמור להיות מאמץ רב. על הכסא שהיה לבן שלי היה כתוב שהוא תקני למטוסים. זה היה אחד הדגמים המובילים באותו זמן (לפני 5-6 שנים), נדמה לי של אוונפלו, ואני משערת שזה נכון לרוב כסאות הבטיחות מהדרגה הגבוהה. חייבים שזה יהיה כתוב על הכסא.

מבחינת שווה - מאד שווה אם כבר קניתם לה מושב. היא תשב ככה כמו שהיא רגילה באוטו. תאר לך שלך היה במטוס מושב כמו ברכב, כמה זה היה יכול להיות נוח, נכון? יש סיכוי שהיא תרדם ככה הרבה יותר טוב מאשר על כסא רגיל של המטוס - במיוחד אם באוטו שלכם היא רגילה לישון.

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 03 אפריל 2014 20:23 מאת: ענתנת

רכב לשישה אנשים - התייעצות בקשר לפורד גלקסי

יובל, 

 

אני חושב שאתה עושה טעות גדולה!! לך על רכב 9 מקומות ולא על רכב 7 מקומות, חד משמעית!! עזוב סמנטיקות ותמונות וקח רכב 9 מקומות.. כשתחזור, תכתוב לנו כאן לחבר'ה תודהnolaugh

 

בוא נתחיל מהסוף: מי מבטיח לך שתקבל פורד גלקסי?? אולי תקבלו רכב 7 מקומות אחר? יש לך התחייבות כתובה מסניף ההשכרה במדינת היעד כי ההזמנה שלך היא אך ורק לרכב גלקסי או לפורד גלקסי או רכב דומה לו בקטגוריה 7 מקומות? התקשרת לחברת ההשכרה, לחו"ל לסניף ההשכרה ווידאת שזה הרכב שתקבל? כי למיטב ידיעתי ונסיוני, אף חברת השכרה לא מתחייבת מעולם על דגם ספציפי אלא על קבוצת ההשכרה ועזוב מה אומרים לך בחברות ההשכרה כאן.. מה שקובע זה אך ורק מה יש בצי המכוניות בתחנת ההשכרה שלך בחו"ל ומה שהבטיחו, אם הבטיחו, באותו סניף... כל היתר, הבטחות....

 

אתה מודע לכך שבפורד גלקסי אין גלגל רזרבי, נכון? גם לא גלגל קטן וצר כמו שיש במיצובישי גרנדיס... אם יש פנצ'ר, יתנו לך ערכת ניפוח...

 

טוב, אבל בוא נעבור לעיקר.. אנחנו משפחה עם ארבעה ילדים ומטיילים הרבה בארץ ובחו"ל.. יש לנו כרגע פורד גלקסי ולפני זה היה לנו רכב מיצובישי גרנדיס.. ברכב הזה, כשיושבים 6 אנשים, אין מצב בעולם שתכניס 3 מזוודות גדולות + טיולון.. ההגדרה תא מטען חוטאת לאמת, כי אין תא מטען.. בגלקסי המצב יותר גרוע מבפורד גלקסי... גם אם תקפל את המושב האחד (כן, ניתן לקפל רק אחד מהם) בסט השלישי לא תצליח להכניס מזוודות, מה עוד שיש לך גם כסא בטיחות לילדה שתופס מקום... במצב רגיל, לקניות בסופר אין מקום מאחורה בגלקסי ובגרנדיס ואנחנו היינו יותר משלוש שנים עם כל רכב.. כך שאי מדבר מנסיון יומי מגוון

 

בכל הטיולים האחרונים שלנו בשנים האחרונות אנחנו מטיילים עם רכב 9 מקומות וזה פתרון נהדר ומעולה!! טיילנו איתו בפרובאנס, בריביירה צרפתית, בפורטוגל, במדירה.. אחרי שתי דקות מתרגלים וזה עונג גדול.. ובכלל, יותר נעים לכולם כי זה לא צפוף כמו ברכב 7 מקומות..

 

מכאן, ההחלטה היא שלך..blush

 

רק בשמחות!

אורן    

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 02 אפריל 2014 16:29 מאת: oeoaio1609

רכב לשישה אנשים - התייעצות בקשר לפורד גלקסי

כמה תובנות אישיות שלי (לא חייבים להסכים איתי):

קודם כל לגבי ציוד - אני מניח שיש גם עגלה או טיולון ולא רק מזוודות. זה גם משהו שתופס מקום.

ולקטנה אני באופן אישי לוקח כסא בטיחות ולא בוסטר, מה שאומר שעוד יותר צפוף.

לא יודע איך תכננתם לשבת. אני מניח שאתה מלפנים ושני הילדים בשורה השניה? ואיפה יושבים סבא וסבתא? יהיה להם נוח לשבת בשורה אחת עם כסא בטיחות ובוסטר? אפילו בגלקסי זה לא הדבר הכי נוח בעולם.

 

לגבי אוטומטי ידני - כולם מסתדרים בסוף. אם ביומיום אתה מעדיף אוטומטי, אבל מדי פעם חוטא בידני (למשל במילואים) אז זה לא נורא. אבל אם פעם אחרונה שנהגת בגיר רגיל הייתה בטסט, זה יכול להיות מאד מאד קשה.

 

לגבי לנהוג ב'טנק' - ברור שלנהוג במיניואן עשוי להרגיש יותר נוח מטרנזיט. אבל זה גם תלוי מה המצב. כי אם המיניואן צפוף לחלוטין כך שהציוד חוסם את המראה הפנימית, ומאחור יש הרבה קיטורים של ריבים וצפיפות, אני לא בטוח שטרנזיט יותר מרווח לא יהיה יותר נוח.

 

לגבי מעט נסיעות עם הציוד - הטיול שלך הוא לא טיול כוכב אלא רב-כוכב. המשמעות היא שאולי למשל לא תביאו טואלטיקה מהארץ, אבל כן תקנו אותם בתחנה הראשונה שלכם, ואני מניח שתסחבו אתכם לתחנה השניה והשלישית. ומצד שני אתם עשויים לקנות דברים (שופינג/מזכרות) ולהסחב איתם כל הטיול. קטעי הנסיעה משדה התעופה למלון ומהמלון לשדה התעופה הם הפחות קשים, כי צמצמנו ככל הפשר (למשל בדרך חזרה זרקנו שאריות של דברים) וארזנו טוב. מעברים במהלך הטיול יותר קשים כי כבר צברנו ציוד, וגם לא בהכרח יש לנו הרבה כח לארוז. למשל אולי קניתם ציידנית?

 

שוב - רק דעות אישיות שלי.

 

אגב, לגבי כביסות - אני עושה כביסות כל 3 ימים בערך בטיול. ועדיין לוקח לפחות 3 מזוודות ל-זוג + 3. גם ספרים, צעצועים, תיק תרופות וכו' תופסים מקום.

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 02 אפריל 2014 06:11 מאת: אנשיםטובים

תאילנד עם ילדים??

איזה כיף לכם! אנחנו היינו פעמיים בתאילנד עם הילדים. לא היינו בכל המקומות שציינת. היינו בבנגקוק ובקוסמוי. הפעם הראשונה הייתה רק בבנגקוק במסגרת טיול ארוך של חמישה חודשים לניו זילנד ואוסטרליה. אז היינו עם בת שלוש וחצי ובת שנה וחצי והיה נפלא. 

הפעם השניה הייתה שלוש שנים אחר כך, במסגרת טיול שכלל את בנגקוק-קוסמוי ודיסנילנד הונג קונג. בפעם הזו היינו עם בנות שש וחצי, ארבע וחצי ושנה וחצי. גם היה מעולה.

 

מבחינת לטייל, אנחנו התמקמנו במקומות שמאפשרים טיול רגלי או באמצעות רכבות (בבנגקוק) מאחר ואנחנו לא נוסעים עם הילדות לא חגורות בכסאות בטיחות ומוניות לא היו אופציה עבורנו. לכן, ריכזנו את המקומות שרצינו לראות ושלא היו נגישים ברכבת ליום מרוכז שבו שכרנו רכב עם נהג לכל היום (בטיול הראשון נסענו ללונה פארק ובטיול השני לארמון המלך והמקדשים (אליהם אפשר עקרונית להגיע באוטובוס נהר וברכבת, אבל היינו עם שלוש ילדות צעירות וזה פחות התאים. עם שתי ילדות בפעם הראשונה נסענו בתח"צ הנ"ל)). בהקשר של חגירה ברכב, בבנגקוק היה יחסית קל למצוא מונית/רכב עם חגורות בטיחות כדי לחגור את הבנות. אבל בקוסמוי זה לא היה מובן מאליו שלמונית יש חגורות בטיחות....שם כתוצאה מכך פחות טיילנו (אבל לא פחות נהנינו... ).

אני מקשרת לך את הרשומה הראשונה של הטיול הגדול והשבוע בבנגקוק (הרשומות אחריה הן המשך הימים בעיר):

http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?EntryId=15095 72&r=1

 

וגם את הטיול השני, שכלל את קוסמוי ואת הונג קונג:

http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?EntryId=16064 81

 

אם יש לך שאלות ספציפיות, אני אשמח לענות Smile

 

תיהנו המון!

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 30 מרץ 2014 20:15 מאת: FamilyTrip
1234
4 עמודים

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | ויזה ושגרירויות | מזג אוויר למטיילים

About Lametayel ; דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני ; צור קשר

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו

כסא בטיחות