חיפוש בפורומים

מ- עד-

נמצאו 92 תוצאות

ברלין בדצמבר - 2 שאלות בבקשה:

1. מי שהיה עם ילדים - איך מלבישים למזג האוויר הקר? 2. אם נוסעים במונית יש צורך בכסא בטיחות? מדובר על ילדה בת 4.

תודה.

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 24 נובמבר 2014 20:14 מאת: אמא של שירה

טיסות לופטהאנזה ליער השחור

לגבי טיסות לבאזל (איזי) יש כמה חסרונות בולטים:

 

חברת לאו קוסט - חלק מאיתנו זה מפריע, לחלק לא. לטעמי מי שמוכן לשלם על תוספות באיזי יקבל אותם תנאים בערך של לופטהאנזה, אבל יש אנשים שזה מפריע להם.

 

טיסה הלוך בשעות הצהריים  - חלק מאיתנו אוהבים טיסות בוקר שמאפשרות לנצל חלק גדול יותר מהיום. בנוסף אפשר בנחת לבצע סידורים כמו סופר או סים מקומי בשעות היום, אפילו ביום ראשון לפעמים.

 

טיסה חזור על הבוקר - שלרוב גם גוררת מעבר לינה שגם מסרבל וגם מייקר.

 

מבחינת נוחות כוללת וניצול ימים - אני לא רואה הבדל גדול בין טיסת לפרנקפורט - הלוך בבוקר וחזור בערב לבים טיסת איזי לבאזל.

 

בנוזף לפרנקפורט יש יתרון שבגרנמניה יש מבחר גדול יותר של רכבים להשכרה (עם דגש על אוטומטי גדול למי שמעוניים כמוני) ובמחירים מעט יותר זולים מצרפת או שוויץ.

ועוד יתרון - אם טסים רק ליער השחור - בטיסה לפרנקפורט לא מחליפים מדינה מה שמקל בשיקולי סים מקומי. טיסה לבאזל מערבת שהות מסויימת בצרפת או שוויץ. ברור שאפשר להסתדר, אבל יותר נוח.

 

שימו לב שלא דיברתי בכלל על מחירי הטיסה. רק על שיקולים אחרים

 

אגב מצד שני - איזיג'ט למשל מאפשרים הטסת כסאות בטיחות בחינם, ועד כמה שאני זוכר לופטהאנזה לא.

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 17 נובמבר 2014 07:04 מאת: אנשיםטובים

טיול ראשון עם הילדים בחו"ל -אוגוסט- ארה"ב ?אירופה?

כמה הערות:

 

תקציב:

בלי להכנס עוד ללאן בדיוק, אבל נניח מערב אירופה ולא מזרח.

באוגוסט יהיה לך קשה למצוא עכשיו טיסות ב300 דולר. לא אמרתי בלתי אפשרי אבל קשה. ובהחלט אפשר גם להגיע ל-600 דולר. אני מניח שהערכה ריאלית היא שתקציב הטיסות (כולל מזוודות כסאות בטיחות, מקומות ישיבה וכו' - כתלות בחברת התעופה) יעלה קרוב מעל 4000 ש"ח ואולי קרוב ל-5000.

כלומר התקציב שנשאר לנו הוא מתחת ל-20,000 ש"ח (וזה כשלקחתי את המקסימות שנקבת). ל-20 יום מדובר על גג 1000 ש"ח ליום (220 אירו) שצרכים להספיק ללינה, אוטו, דלק, אוכל, אטרקציות ושונות. המינימום שבמינימום למערב אירופה זה 50 אירו ללילה לצימר, 35 אירו לרכב, 15 אירו לדלק, קצת שונות (רק ביטוח זה 5 אירו ליום) וכו' - והגענו ל-120 אירו. כלומר נשאר לנו 100 אירו לאוכל ואטרקציות. וזה היה בתחשיבי המינימום. לינה יכולה גם לעבור את המ-100 אירו ליום, הרכב שספרתי הוא קטן ולא וגיר רגיל וכו'.

אז אפשר להסדר עם 100 אירו ליום, אבל הרבה לא תעשו. הזכרת אוכל טוב - זה דבר שעולה כסף. לא חייבים ארוחות יקרות, אבל לא תסגור ארוחה משפחתית טובה ב-10 אירו. גם עם התינוקת בקושי אוכלת.

מה שאני מנסה להגיד הוא שלפחות במערב אירופה יהיה קשה לסגור 3 שבועות באוגוסט בתקציב הזה. אפשר לעבור למזרח אירופה, אפשר לקצר את הטיול ואפשר להזיז לעונה פחות יקרה.

 

תינוקת:

קודם כל מזל טוב. אני מבין שהלידה היתה לא מזמן.

גיל 10 חודשים הוא כבר גיל די בעייתי לטיול. זה לא ילדה ראשונה אז אתם מכירים קצת. בכל מקרה - עד גיל חצי שנה תינוקות הם סוג של 'מטען' בטיול. יושבים בעגלה, אפילו ישנים חלק לא קטן מהזמן, ומקבלים בקבוק / ציצי שקל לנייד. מגיל שנתיים בקירוב הם ילדים לכל דבר. הגיל הזה של 10 חודשים עד שנה וחצי הוא גיל שבו הם כבר מתחילים לדרוש דברים (כמו מקום לזחול, ארוחות ולא רק בקבוקים, 'לבד' ועוד). מה שאומר שקצת הטיול והקושי שלו מאד מושפעים.

אם תגיעו לפארק שעשועים ל'גדולה' - ה'קטנה' תסכים לשבת בעגלה ולהסתכל עליה? או שתרצה לזחול באותו סוג של בוץ?

במסעדה - תוכלו לשבת עם שתיהן בנחת?

 

הגדולה:

גם הגדולה עוד לא כזו גדולה. כתבת טיולון לעת מצוקה - אצלי לפחות ילדים בני 3 משתמשים לאמעט בטיולון בטיול (לא בארץ). הגדולה עוד לא כזו ענקית, ואם מתכננים ימים ארוכים יחסית צריך לחשוב גם על זה. שנת צהריים, דכרים בגובה שלה וכו'.

 

משפחה מורחבת:

לא יודע מה ומי זה משפחה מורחבת שאולי תצטרך (סבא/סבתא?), אבל לא צריך לשאול את דעתם מה הם רוצים או יכולים להרשות לעצמם כלכלית?

 

אוגוסט:

החודש הכי גרוע בעיניי לטייל בו (ועשיתי כמה טיולים באוגוסט). יקר, צפוף, חם. דווקא עם ילדים קטנים יחסית שאין חשש שיפסידו חומר לימודי חשוב בבית הספר הייתי מנסה לא לטוס בחופש בכלל, ולא באוגוסט בפרט. אז אני מודע לנושא של ימי חופש (למה אתם חושבים שאני נוסע באוגוסט?) ולפעמים אילוצים של ההורים (למשל אם אחד ההורים מורה או שיש הדממה בעבודה), אבל אני חושב שאם יש אפשרות מעשית, שווה לעשות מאמץ ולמצוא תאריכים אחרים. ספטמבר ויוני למשל הרבה יותר נוחים.

 

שלושה שבועות:

לא הייתי עושה עם הילדים כרגע טיול כלכך ארוך. כלומר אם אתם מכוונים למשך ארוך יחסית הייתי מכוון יותר לכיוון חופשה. מתמקמים במקום אחד למשך שבוע לפחות, עושים טיולים קטנים בסביבה, הרבה מנוחה בצימר וכו'. גם יותר זול, גם יותר קל (בייחוד עם הילדים הקטנים) וכו'. מצד שני יש מי שיגיד שבשביל מנוחה חבל לטוס לחו"ל.

 

בקיצור - הייתי שוקל שינוי תוכנית: קיצור, שינוי עונה וכו'.

אגב - הקדמת הטיול תקל עליכם עם התינוקת.

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 10 נובמבר 2014 10:55 מאת: אנשיםטובים

התניידות בוינה בהרכב משפחתי

תחשבו על אפשרות שאחד מבני הזוג יתקדם לאחר הנחיתה ישירות לעמדת ההשכרה.

ושאר המשפחה תגיע עם המזוודות.

 

מבחינת ימים בוינה אנחנו בהתלבטות דומה נהיה בספטמבר הבא, 

נישן שתי לילות ליד וינה.

נראה לי שניקח את הרכב בנחיתה, ולחסוך הסחבות עם המשפחה,כסאות בטיחות

עגלה וכו.

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 02 נובמבר 2014 17:25 מאת: dubyco

היער השחור רבתי עם המשפחה או טיול גני משחקים

נתוני פתיחה: אבא נהג ותקתקן, אמא אחראית לו"ז וציוד, בר בת 7 וקצת, אילון בן 5.5 וינאי בן שנה ו-4 חודשים... אההה... וחצי בית J

תקציב: 30 אלף ₪ כולל הכל !

יעד: שבוע באזור אגם בודן (קוסנטאנץ) עם לינה במירסברג ושבוע נוסף ביער השחור עם משפחה נוספת ולינה בלופינגן

היו הרבה התלבטויות באריזה ובסוף הכל נשאר לרגע האחרון מה שגרם לי לזרוק דברים פנימה ולמלא מזוודות. חברת השכרת הרכב לא התחייבה לשמור לנו כסאות בטיחות והחלטנו לא לקחת סיכון ולהביא מהארץ את שלנו.

היינו עם 3 מזוודות (שבתוכן הבוסטרים), כיסא בטיחות ועגלת תינוק....

לפני שאגיע לסוף אומר שעוד בתכנון סגרתי עם צימרים שיש בהם מכונת כביסה כך שלא באמת היה צורך לקחת כל כך הרבה דברים, אבל ההתלבטות בין חורף לקיץ, פיקניק וטיולים רגליים, מנשא תינוק ועוד... שברו אותי ופשוט ארזתי הכל מכל כולל תרמוס גדול לקפה וצידנית רכה על כל מקרה...התרמוס דרך אגב התברר כלהיט J

חמישי ה 7.8  טיסה, הגעה לצימר והתארגנות

קמים (יש כאלה שהיו כבר ערים רצוף), אורזים ונוסעים לרכבת ב 1.15... רכבת בשביל החוויה לילדים ופחות לנו... מגיעים לשדה לפנות בוקר והיות ועצירת הביניים בדרך לציריך היא בקייב, הטיסה עמוסה בנשים שחוגגות עם הרבי נחמן באומן. אין צורך לפרט... אבל בואו נסכם שהיה דוחק והתורים היו מבולגנים כי הן דאגו אחת לשנייה ובטיסה עצמה אחת ממנהלות המסע לקחה לי ולבני את הארוחה הלא כשרה (מול דיילת המומה וחסרת אונים)... ורק לאחר שבעלי התערב ואמר שבשבילנו זה כשר מספיק... ואנחנו בודקים לעצמינו את הכשרות... חזר האוכל למגשינו הקט.

טיפ 1- באמצע הלילה עם 3 ילדים עדיף לנוסע ישירות לשדה התעופה בלי חוויות נוספות

טיפ 2- כדאי לוודא מראש את מקומות הישיבה (למרות שהיו לנו דרך סוכנת הנסיעות) כי מתברר שבטיסה השנייה אנחנו אפילו לא יושבים יחד.

יושבים במטוס... הכל רגוע... מחכים להמראה... והזמן עובר... ועובר.. ועובר... ככה ישבנו לנו שעתיים, בין השעות 5-7 בבוקר... וזה הזמן להזכיר שאני עם תינוק בן שנה וקצת וילד אנרגטי בן 5.5... ונשות נחמן שרות סביבי... מישהו רוצה להתחלף?

לפחות דאגו לנו למצב רוח טוב J. בטיסה חזרה, הכניסה למטוס בקייב לוותה במיקרופון ודרבוקה- ממש הילולה!

כמובן שהבנו מיד שלא נספיק לקונקשין והיות ואנחנו רווי ניסיון בתחום הטיסות (לפני שנתיים זה קרה לנו בפורטוגל), לא מיהרנו בנחיתה ופסענו באיטיות מרובה החוצה מהמטוס....

נחתנו בקייב חצי שעה אחרי שהטיסה הבאה שלנו הייתה אמורה להמריא....הרמקול הודיע במטוס שכל מי שיש לו קונקשיין ליעדים שונים מתבקש להגיע לדלפק של חברת התעופה, כולם יצאו מהמטוס בדוחק... והיות והיינו בסוף המטוס חיכינו בסבלנות עד שאחרון הנוסעים יצא – כי אין לאן למהר! מזל שלא חיפשנו את דלפק חברת התעופה והלכנו ישירות לשער שממנו אמרו שתצא הטיסה (לפי הבורדינג שלנו)... ועוד עיכבו אותנו בביטחון בגלל כיסא הבטיחות הגדול של ינאי ואני עוד אומרת לבעלי שחבל שהם שמו אותו יחד עם העגלה כי עשינו לו צ'ק אין במיוחד כדי לא להיסחב איתו... אבל ניכא.

הגענו לשער ומתברר שחיכו רק לנו (ואז אני נזכרת בבוקר ותוהה האם האנשים שמחכים לנו יושבים כרגע במטוס כמו שאנחנו ישבנו) !!! אבל אז הבנו שאנחנו עולים לטיסה בלי מזוודות כי אין סיכוי שבעולם שהן הגיעו ושיספיקו להעביר אותן למטוס ה3טן שלנו... הקפנו את השדה באוטובוס (ממש כמו פעם) והגעו למקום קטן שבו חיכו מספר מטוסים קטנים...התיישבנו, כמובן שלא ביחד... ויאללה המראה. בשלב הזה שמחתי שלפחות לקטנצ'יק יש כיסא בטיחות.... כי בוסטרים יותר קל לארגן.

נחתנו באיחור קל (כנראה שהטייס בזבז דלק יקר ופתח מבערים), חיכינו למזוודות שכמובן לא הגיעו...והלכנו לדלפק קרוב כדי להגיש תלונה... הכל לוקח זמן.. צריך לחכות.. ולחכות....ובכלל שכחתי שאת ההזמנה לרכב עשיתי לשעה 1130... זה עוד יעלה לנו במשהו... אבל כשלא חושבים ... לא יודעים ... יחד איתנו עומדות בתור עוד משפחה ישראלית ועוד כמה אנשים בודדים.

מסיימים את הגשת התלונה עם הבטחה שהמזוודות יגיעו לצימר מחר ושיש לנו פיצוי של 50 פרנקים לכל מזוודה ... 150 פרנקים זה נשמע מספיק כסף כדי לקנות דברים שחסרים אבל למי יש כח להתעסק... ובטח שלא אקנה פה ג'ינס ובגדי ים לכולנו...אבל זה מה יש!

הולכים שפופים וחסרי אונים לכיוון השכרת הרכב שנמצאת כנראה בתוך הקניון של שדה התעופה....יש שיפוצים, אין סבלנות ויחד עם מצב הרוח הירוד תופס את הילדים רעב ורצון עז לפרוק אנרגיה....

אנחנו נכנסים לקניות ולא מצליחים להחליט מה עושים קודם- קניות? סים לפלאפון? השכרת רכב? ושוב שוכחת פרט קטן והוא השעה המאוחרת והאיחור המצטבר לרכב שהזמנו....

אז כמובן שאוכלים ואז ניגשים לקנות סים ומגלים שהרבה יותר זול בגרמניה (היות ושם נשהה את מרבית הזמן) וזה כמובן הטיפ ה -3...

אז ניגשים לקניות ומגלים שהכל יותר זול בגרמניה... נכון שזה נאמר מיליון פעם בפורום... אבל כשאתה ללא מזוודות, עייף ורצוץ מהטיסה ומת שיהיה לך דיאודורנט... אתה שוכח את זה.

ניגשים להוציא את הרכב ובגלל האיחור מסתבר שכבר אין לנו את הרכב שביקשנו וכדי לקבלו עלינו לחכות כשעתיים-שלוש...

טיפ 4: להזמין לחצי שעה או שעה אחרי הנחיתה ולא סתם לשעה האוטומטית שיש במחשב... שהייתה נראית לי בזמנו הגיונית (לא ברור למה כי זה היה חצי שעה לפני הנחיתה)

אין לנו את הזמן הזה והיה הרבה יותר חכם קודם לקחת את המפתחות... אבל לא חשבנו על זה קודם. אני עומדת חסרת אונים מול הפקידה ומסבירה לה שאני חייבת להגיע לסופר בגרמניה כדי לקנות דברים במקום המזוודות ... ההסברים עוזרים ואנחנו מקבלים רכב משודרג עם ג'י פי אס מובנה (מה שמסתבר כהצלחה!!!), גיר אוטומטי (בעצם הכל אוטומטי כולל המגבים... בעלי ניסח את זה כחווית נהיגה שווה) – השאלה היחידה האם הרכב יכיל חצי בית??? כי אין לי איך לדוק בלי המזוודות....

שולחים את התקתקן לבדוק ולהעריך מרחב פיסי והוא חזור עם תובנות שיהיה בסדר... יאללה... יוצאים לדרך!

כמובן שכבר לא משנה שמעכשיו הכל הולך חלק... יש שינוי תכניות ... אנחנו עייפים ועסוקים עכשיו בסים ותקשורת עם העולם כמו גם ברשימת קניות מצטברת של דברים במקום המזוודות.

כדי לא להאריך בתיאורים- סיימנו את היום בלילה עם כל הציוד, אחרי כביסה (שעלתה לנו 8 יורו), בצימר חביב למדי שלא רגיל לארח ישראליים (אבל היינו שגרירים למופת)... וקדימה ליום הבא!

טיפ 5 – בסופרים ובהרבה מקומות לא מקבלים כרטיס אשראי.... זה טיפ שהיה לי חסר (או אולי לא בלט מספיק)... לא הבאנו איתנו מספיק מזומן כי אנחנו רגילים לעבוד עם כרטיסים... בדיעבד זו היתה טעות ואני מדגישה שכדאי להביא הרבה מזומן (בעיקר אם כבר בהתחלה הוכים להם 100 אירו על קניות של ציוד).

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 02 נובמבר 2014 15:21 מאת: yarden.mekaiten

רכב AUDI A4 ל-5 אנשים

הגדר ילדים? אם קטנים ולאחד הילדים עדיין יש כסא בטיחות  או בוסטר גדול עם משענת זה מוסיף לצפיפות. ברכבי 5+2 יש לפעמים וברכבי 7 כמעט תמיד שלושה מושבים נפרדים ולא ספסל ארוך מאחור וזה מונע חיכוכים בין הילדים ומאפשר ישיבה נוחה גם עם לאחד מהם יש בוסטר. אם הם בני נוער אז יש לקחת בחשבון כמו מבוגרים. צריך לזכור שבטיול יש הרבה נסיעות וזו לא נסיעה חד פעמית קצרה שאפשר להצטופף בה

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 24 ספטמבר 2014 12:45 מאת: keler1

הקיץ שלנו בתאילנד

אז אחרי כמה שנים של טיסות לאירופה , הקיץ הוחלט שהילדים כבר גדלו מספיק (4,6) ומוכנים לטיסות ארוכות , ושיום ההולדת 40 לבעל הוא סיבה מצוינת להתפנק בתאילנד ...

 

אז אמנם תאילנד שייכת לפורום אחר אבל אחרי הכל זהו פורום הבית שלי ... ומכיוון שהטיול היה עם הילדים אז זה בהחלט מתאים לכאן.

אני רוצה כמובן להודות לכל מי שעזר לי הפעם בפורום התאילנדי השכן עם שאלות שצצו לקראת הנסיעה - אז תודה רבה !

 

 

הקדמה:

 

אז תכננו חופשה ארוכה , דמיינו איים שאליהם כבר הספקנו להתגעגע (עידן טרום הילדים) ושקלנו איזה טיול בצפון ... אבל אז אילוצים שונים (טובים ! קידום בעבודה ...) גרמו לכך שעלינו לקצר את החופשה והיינו צריכים לחשוב על זה מחדש והוחלט שהפעם : לפטאיה ובנגקוק !

 

נכון :זה לא הטיול הקלאסי ...

נכון: עד שמגיעים לתאילנד בוודאי רוצים לטייל בצפון , לבקר באיים ....

אבל אני כאן כדי לספר שיש עוד דרכים .. ושכיף בתאילנד בכל מקום שבו תהיו !

 

אז בואו תצטרפו אלי וההנאה מובטחת !

אם יהיו שאלות- כמובן שאשמח לענות !

 

אז מתחילים :

שעה לפני היציאה לשדה התעופה , בשיא האריזות האחרונות , אזעקה ....

נכנסים לממ"ד ואני שואלת את עצמי  – "מה אזעקה עכשיו ? נקווה שלא תהיה לנו כזו בשדה עצמו או חלילה בעת ההמראה ..."  ולשמחתי אין עוד תקריות ואנחנו ממריאים בשמחה בטיסת אל על לבנגקוק .

הפתעה ראשונה : מקבלים במטוס את המשחק של אחוה (מסביב לעולם בקופסת פח מעוצבת ) . הילד הגדול מתלהב (הקטנה העדיפה את חוברת מיכל הקטנה ...) ואני מתרשמת . כל הכבוד אחוה !!!!!!

הפתעה שניה : הילדים נרדמים (וגם אנחנו) אחרי יום ארוך (הטיסה ב-23:00) ואנחנו מגלים איזה כיף זה טיסת לילה לעומת טיסת יום לאירופה שבה הילדים משגעים אותנו ואת כל המטוס...

בשרוול בעת העלייה לטיסה , הקברניט (שמזהה את הילדים כבר מההשתוללות שלהם על הפסים הנעים בשדה עצמו)  מזמין אותם לבקר בתא הטייס אבל הם ישנו כל כך חזק שזה לא קרה ...

בקיצור – טיסת לילה : להיט !

 

נוחתים בבנגקוק . איזה כיף שלא צריך עכשיו להמשיך לטיסת פנים לצפון או לאיים . (חיסכון בטיסות מפרכות עם הילדים וגם חיסכון בכסף...)

מצטיידים בשדה התעופה בסים תאילנדי מקומי ועכשיו במחיר סמלי יש לנו גלישה חופשית חינם לכל השהות (שאותה ניצלנו היטב בשימוש בווטצאפ למשפחה וכדי להתעדכן במצב בארץ)

יורדים לקומת המוניות ולוקחים מונית לפטאיה .

הדרך אורכת כשעה וחצי . הנהג נחמד ומציע לנו עצירה בדרך במתחם גדול עם מסעדות ובתי קפה ואנחנו מנצלים את ההצעה כדי לעשות טייק אווי לקצת אוכל לילדים ממקדונלדס (אחרי הכל כבר צהריים  בשעת הנחיתה בבנגקוק והם נהיים רעבים)  .

הנהג מנצל את הסכמתנו לעצור כדי לקנות לעצמו שתיה ומסטיקים לדרך...  ושוב ממשיכים .

אחרי שעה וחצי אנחנו בכניסה למלון .

הזמנו שבוע במלון המומלץ ביותר למשפחות בפטאיה : CENTARA GRAND MIRAGE BEACH RESORT PATAYYA

ואם אתם טסים לחופשה עם ילדים – זה המקום בשבילכם !

 

המלון מרוחק מעט ממרכז העיר ומכל הבלגן .... אבל אם תחפשו את האקשן אז הוא במרחק נסיעת מונית של כמה דקות...

מחוץ למלון שורה של מוניות וגם של טנדרים פתוחים שמסיעים נוסעים (הילדים רצו לנסוע רק בטנדרים....) והנסיעה זולה (כמובן שיש התמקחות של כדקה בכל פעם... כמו בכל תאילנד על כל דבר...)

 

החדר שהוזמן דרך בוקינג הוא דלוקס פמילי המאפשר שהות של זוג עם 2 ילדים (יש 2 מיטות זוגיות) . לכל החדרים יש מרפסת הפונה לים עם נוף מקסים ושקיעות מדהימות .

החדר הזה הוא מהזולים במלון (יש גם סוויטות וחדרים יקרים יותר הכוללים כניסה חופשית ללאונג'  עם אוכל ושתיה לכל אורך היום ) .

לדעתי אין צורך ביותר מזה כי גם ככה לא תהיו בחדר כמעט ....

 

המלון מלא בבריכות מכל הסוגים והחגיגה גדולה !  מלבד הבריכה הראשית שבה יש גם בר משקאות בתוך המים – פינוק אמיתי !!! וכיף גדול !!! ( שייקים של פירות בעיקר , עם או בלי אלכוהול , מילקשייקים וכו')

יש גם בריכת חול ים , בריכת קטנטנים , יש בריכות עם מגלשות בגדלים שונים ולכל הגילאים , יש נהר שבו שטים עם אבובים ויש בריכת שעשועי מים עם כל מיני מתקנים משפריצים , תותחי מים וכו '...

אפילו עצבו צוק של קפיצה למים (עם שומר שאחראי על בטיחות הקופצים ומפנה את הבריכה שתחת הצוק בין קופץ לקופץ)

וכל הטוב הזה ממש דקה מחוף הים הפרטי של המלון שבו גם שפע של סוגי ספורט ימי (אופנועי ים , בננות , סירות)  , תאילנדיות ששוזרות צמות בראשן של הילדות , ומסעדת פירות ים מומלצת ממש על החוף עצמו.

 

בקיצור – הכיף לא נגמר והילדים עוברים מבריכה לבריכה ונהנים מכל רגע !

יש בריכות עם מים רדודים שהילדים יכולים להיות בהן לבד (זכיתי לקרוא ספר שלם ! )

וכל האווירה היא של ריזורט מפנק והעיצוב כמו בטבע (לא פלסטיק או הרגשה של פארק מים בנוי או עמוס ...) . הכל עם סלעים טבעיים ובריכות לא סימטריות ... פסטורלי ועם מפלי מים ...

מסביב לבריכה "חושות" מפוארות (כמו מבני פרגולות מעץ) עם מזרנים שניתן להתפנק בהן ולרדת מהן ישירות למים.

 

לא הרגשנו לחץ או ריבוי מוגזם של אנשים למרות שהמלון היה מלא לחלוטין וזאת כנראה תוצאה של הבריכות הרבות והשונות.

 

עוד במלון עצמו : ספא מדהים !!!!   איזה יופי !!!!!!

חדר כושר גדול ומצוייד , מספרה וסלון יופי , אולם כנסים, חתונות (ביום האחרון נתקלנו בקבלת הפנים של חתונה הודית שנערכה במלון .... הייתה חוויה והילדים קיבלו שרשראות סחלבים לצוואר...ניגנו בכניסה עם תופים ... הפקה שלמה)

2 מועדוני ילדים (אחד לקטנטנים ואחד לגדולים יותר עם שולחנות משחק , משחקי מחשב וכו ) ,  בר/טרסה בלובי עם ספות מפנקות מול הנוף עם משקאות , עוגות ואוכל קליל.

שפע מסעדות מכל הסוגים (תאילנדית, איטלקית, אמריקאית , מאכלי ים , גריל ) כולל אחת על הבריכות ממש שבה אפשר לשבת בלבוש קז'ואל ואף בבגדי הים ולאכול תוך כדי הרחצה.

כמו כן , קיוסקים (שתיה,ארטיקים,גלידות,פופקורן וכו ) .

 

אם ממש לא בא לכם לקום מכסא הנוח – אז יש זמזם על כל שמשיה ותאילנדי חייכן יגיע עד אליכם עם התפריט ועם מה שהזמנתם ותוכלו לאכול או לשתות על מיטת השיזוף בבריכה .

אתם גם לא צריכים להסתובב עם כסף במלון . פשוט חותמים (אפילו עם ידיים רטובות...) עם מספר החדר ... והתשלום בצ'ק אאוט ביום האחרון.

 

בחנות של הבריכה שפע של משחקים לים (דליים לבריכת החול , מזרנים שונים לילדים , מצופים , שנורקלינג וכל מה שנחוץ) והכי כיף : הם מוכרים כיסוי שקוף אטום למים כך שאפשר היה להכניס אליו את הטלפון הסלולרי או את המצלמה ולצלם בתוך המים .

אחרי שראינו שהרבה עושים זאת , השתכנענו לשחרר את הפחד מהרס הסלולרי וקנינו גם ... ויש לנו סרטונים נהדרים של הילדים ןשלנו נהנים בבריכות !

 

בכל ערב יש ערב נושא הכולל בופה והופעה במסעדה אחרת במלון (ערב בוקרים עם סטייקים ובשרים במסעדה האמריקאית , ערב בופה פירות ים במסעדת הגריל וכו)  .

ראינו מופע נחמד של אש במסעדת הגריל (מבלי שאכלנו בה – סתם עברנו במקרה בעת המופע...) ומופע תאילנדי מסורתי יפה בבופה התאילנדי שבו אכלנו באחד מהערבים.

 

המסעדות במלון עצמו לא זולות יחסית לתאילנד ולכן לא אכלנו במלון בכל ערב (גם אין צורך) . אבל אם ממש תרצו – זה גם לא בשמיים ....

מחיר החדר כלל ארוחת בוקר בופה מגוונת ומלאה בכל סוגי המאכלים האפשריים .

 

מחוץ למלון : כמה מקומות שעושים מסא'ז . התפנקתי בכל ערב במסאז' רגליים (ואפילו בן ה-6 עשה איתי והתאהב ! )

יש גם כמה דוכני  וכל שהמוצלח שבהם הוא דוכן הבננה לוטי .... אז לפעמים היינו מקנחים בבננה לוטי אחרי מסאז' טוב... (אגב , יש גם עם פירות אחרים כמו מנגו ולא רק עם בננות...)

בנוסף, חנות של FAMILY MART  ממש בכניסה למלון = סוג של סופר קטן עם משקאות , מקרר ארטיקים ומקרר עם מוצרים כמו מעדני חלב, סנדוויצ'ים , חטיפים , שוקולדים ושאר מוצרים נחוצים.

את רוב השתיה הרגילה (לא שייקים , אלא מים ומשקאות מוגזים)  קנינו שם כי זה הכי זול ובוודאי זול יותר מאשר במלון עצמו , וקיררנו במיניבר של החדר.

 

לאחר כמה ימי חופש במלון עצמו החלטנו לצאת לטיולים ...

ביום אחד נסענו סתם ל"עיר" = למרכז פאטיה – שם יש הכל מהכל כמו בכל תאילנד , ויש גם קניון מוצלח במיוחד : סנטרל פסטיבל .

בקניון הסנטרל כל מה שתחפצו לקנות וגם רשתות מותגים בינלאומיים , ויש גם מה לעשות עם הילדים : 2 משחקיות , אחת מהן ממש ליד חנות טויס אר אס.

המחירים לא זולים במיוחד אבל סבירים  וכמובן אל תשכחו לבקש שימלאו לכם טופס החזר מס על כל קנייה שהיא מעל 2000 באט (את ההחזר מקבלים בקלות בשדה התעופה).

אם מישהו צריך הסברים על החזר המס אז אשמח לפרט  עוד.

בנוסף , שפע של מסעדות וגם קומת אוכל שבה משלמים עם כרטיס שיש להטעין בכסף מראש בכניסה , ואז בוחרים לפי מה שרואים ומעבירים את הכרטיס.

אטרקציה נוספת לילדים : מסעדת הרובוט בה רובוט בצורת אדם מגיש את האוכל לסועדים.

 

עוד במרכז פטאיה: נהננו מאוד מאוד בביקור במוזיאון החוויתי והאינטראקטיבי "ארט אין פרדייס" והעברנו שם אחר צהריים כיפי !

קצת קשה להסביר מה הולך שם אבל זהו מוזיאון של תמונות שונות שהמבקר הוא כאילו חלק מתוכן . אפשר להצטלם ולהפוך כאילו לחלק מהתמונה עצמה .

באגף שלם אחר התמונות שטוחות לגמרי אבל כתוב על הרצפה היכן לעמוד ומאיזו זוית לצלם כך שבתמונה שמצלמים יוצא כאילו התמונה היא תלת מימדית 3D.

וכך יוצא שעומדים על הרצפה כל הזמן אבל בעצם בתמונות נראה כי אתה על כסא ענק ... תלוי כמו בובת חוטים.... שט בגונדולה ... או עומד על גשר עץ בלב מפל סוער ... חוויה !

זה היה ממש משעשע ויצאו לי משם תמונות מדהימות !

 

 

כמו כן , בסביבת פטאיה תוכלו למצוא שפע של אטרקציות שיכולות למלא ימים שלמים.

תופסים נהג מונית ביציאה מהמלון , מתמקחים קלות כמה יעלה לנסוע איתו ואז שיחכה לכם עד שתסיימו ויחזיר אתכם למלון , ונוסעים...

 

נסענו ל-2 מקומות (מתוך רבים ! )

  1. לגנים הבוטניים – מאוד מרשימים ויש שפע של אטרקציות . העלות : 500 בהאט למבוגר ו-250 לילד .

נסיעה של כ-40 דקות מהמלון והנהג חיכה עד שסיימנו והחזיר אותנו למלון אחרי שגם עצר לנו לארוחת צהריים בדרך (הזמנו אותו לאכול איתנו כי הוא היה אחלה וכך יצא שגם חזרנו איתו אחר כך במונית לבנגקוק )

מלבד האטרקציות השונות והגנים עצמם ראינו שם מופע תאילנדי מסורתי מושקע ביותר וגם מופע פילים (הפילים רוקדים, מציירים , מפוצצים בלונים , משחקים כדורגל,כדורסל,באולינג ...)

וגם רכבנו על פילים ברחבי הגנים (בתוספת תשלום) .

לדעתי הגנים הבוטניים הם אחד המקומות היותר יקרים מבחינת עלות הכניסה , ולכן תוכלו לראות שהעלויות לא נוראיות...

 

  1. פארק "מיליון השנים" – פארק חדש יחסית , רק רבע שעה מהמלון , שאליו נסענו בעיקר בגלל חוות התנינים שבו (כי הילדים מאוד רצו וביקשו לראות תנינים ....)

היה שם מלבד שפע התנינים בתצוגה גם מופע תנינים (כזה שהתאילנדי מכניס את הראש לתוך לוע התנין...) והילדים לא נרגעו מזה  , אבל היו שם עוד אטרקציות ,גן חיות שלם  , אגם עם דגי ענק (אפשרות לקנות אוכל ולהאכיל) , גן שעשועים , ג'ירפות שאותן אפשר להאכיל בבננות  כי עומדים בגובה ליד הראש שלהן (חוויה ! ) וגם טיגריסים שאפשר להצטלם איתם (איזו חיה מדהימה ! ריחמתי עליהם שהם ישבו שם קשורים ומסוממים...)

 

בקיצור , אנחנו כבר היינו בעבר בצפון וחווינו את כל החוויות האלו ב"תאילנד למתחילים" אבל לילדים זו היתה הפעם הראשונה וחייבת לציין שזה היה לא שונה ממה שראינו בעבר בצפון .

הערה צדדית: אם נשאיר רגע את עניין השיפוטיות בצד (התעללות בחיות וכו ) , הרי שלילדים זו בהחלט היתה חוויה שונה לראות את החוות האלו עם בעלי חיים והמופעים שהם לא רגילים אליהם מגני החיות של אירופה ...

 

השבוע בפטאיה תם וברור לנו שיש דברים שלא הספקנו כמו קפיצה למסלול הקארטינג, ביקור במיני סיאם , ברכבל ובבודהה הגדול וגם בעוד אי אילו מקומות שתכננו , אבל היי : אנחנו בחופשה הפעם ...

 

אם תגיעו אחרינו אז בטח כבר תמצאו את פארק המים החדש שבבנייה כרגע בפאטיה - זה נראה שזה יהיה מדהים !

 

חוזרים במונית לבנגקוק . הפעם הנסיעה ארוכה יותר משעה וחצי כי צריך להיכנס לבנגקוק עצמה ולא לשדה התעופה .

 

המלון שהוזמן מראש : MERCURE SIAM

מלון חדש לגמרי במיקום מצוין מול ה-MBK  הפופולרי ובמרחק הליכה לסיאם – שם נבלה בחלק מהאטרקציות בימים הקרובים.

המלון הוזמן דרך אתר הבית כך שקיבלנו ארוחת בוקר כלולה במחיר לארבעתנו (ילדים מתחת לגיל 12 ממילא לא משלמים ) , בעוד שבאתר בוקינג זה היה המחיר ללא ארוחת הבוקר.

אגב , ארוחת הבוקר הייתה מצוינת ומגוונת והיה מאוד נוח להתחיל את היום ככה (בסופי שבוע ארוחת הבוקר עד 11:00 במקום עד 10:00 – בונוס נחמד למאחרי קום )

ביציאה מהמלון יש סניף של  7/11 (רשת סופרים) והכי חשוב : ממולו תחנה של הסקיי טריין – הרכבת העילית של בנגקוק .

 

מאוד נהנינו במלון הזה וממליצים עליו בחום !

למתעניינים : יש גם בריכה קטנה על הגג שלא יצא לנו לנצל (אחרי שבוע בפטאיה במלון עם הבריכות זה פשוט לא השתווה...)

חחח... פעם ראשונה ששקלתי לגנוב ברז אמבטיה במזוודה איתי לארץ....

 

למרות שיכולנו ללכת ברגל לכיכר סיאם (בונוס אדיר כי העיר מאוד פקוקה , וכמעט לא נזקקנו למוניות ) ת בחרנו לנסוע תחנה אחת בסקיי טריין שמול המלון .

הסיבה : בן ה-6 מאוד אוהב רכבות ובעיניו הסקיי טריין היתה מהדברים המרגשים בבנגקוק ....

מכיוון שהתחנה שמול המלון היא הראשונה בקו , תמיד כשעלינו היה ריק ומקום לשבת – נחמד !

 

בפעם אחת שלא רצינו לנסוע ברכבת  , תפסנו טוק טוק והילדים מאוד התלהבו .

מכיוון שבנגקוק מזוהמת , פקוקה (וגם חם ולח)  , לא מומלץ לעשות זאת לנסיעה ארוכה ... אנחנו עשינו זאת ממקום קרוב למלון רק כדי שהילדים יחוו את הנסיעה בטוק טוק.

 

אז מה עשינו ?

קניות כמובן ....

יש לי המון המלצות - אם מישהו זקוק אז אפרט יותר (מכירה את בנגקוק די טוב גם מנסיעות קודמות)

 

אבל לא רק :

 

ביקרנו ב-2 אטרקציות שהיו קרובות למלון , בתוך קניון סיאם פאראגון :

 

  1. כחצי יום הוקדש לביקור באקווריום (SIAM OCEAN WORLD)  בקניון סיאם פארגון . היה  מאוד מושקע ויפה . השיא מבחינתנו : מנהרת הכרישים והדגמת האכלת הכרישים ע"י צוללנים  .

 

  1. יום שלם מהבוקר ועד הסגירה (ואפשר היה עוד...) בילינו ב- KID ZANIA . זהו מקום חדש שנפתח לאחרונה בקומה 5 של קניון סיאם פארגון גם כן ,  ובו הילדים יכולים לחוות את עולם המבוגרים .

הכניסה היא לילדים בלבד . מקבלים שעון ליד שלא ניתן להוריד וכך יודעים איפה הילד בכל רגע .

ההורים צופים מבחוץ ... (או הולכים לעשות שופינג בינתיים ... כי זה בתוך קניון ... ומוקף בעוד כ-3 קניונים אחרים...)  וכדאי לצלם אותם עם כל התלבושות ובפעילויות כי זו ממש חוויה !

אגב , מצלמים אותם גם צלמים מקצועיים ויוצאות אחלה תמונות בסוף שמוצעות למכירה . אך הן מאוד יקרות ! ,  כך שעדיף צילומים עצמיים ....

 

היום של הילד מתחיל בבנק – הוא מקבל סכום כסף התחלתי כלשהו ,  ועכשיו יוצא לפעילויות כשבחלקן הוא יכול להרוויח כסף נוסף וחלקן עולות לו כסף.

כך למשל אפשר להרוויח כסף מעבודה ככבאי (כולל כל התלבושת , נסיעה בכבאית , כיבוי שריפה עם תותחי מים אמיתיים) , כפרמדיק (כולל נסיעה באמבולנס) או מנתח בחדרי הניתוח , רופא שיניים ,  וטרינר , צלם  (כולל תמונות שהילד יוצא לצלם בעצמו לאחר שלמד איך לצלם  ומקבל אותן הביתה) לעבוד בבנייה או בסניף 7/11.

במתחם יש אפילו מטוס אמיתי והילדים זוכים לעלות אליו ולהיות טייס/ת או דייל/ת  לבחירתם.

 

במקום גם מתחם אומנויות כך שאפשר היה אפילו להתלבש , להתחפש , להכין הצגה ואף להציג אותה בתיאטרון אמיתי לגמרי !  וגם ללמוד לנגן על כלי נגינה שונים כמו שיעור תופים או סדנת קוסמות.

לבנות היה בוטיק הלבשה – ויכלו להתלבש ולערוך תצוגת אופנה בתיאטרון זה .

 

פעילויות שצריך לשלם עליהן הם למשל סלון היופי שם אפשר למרוח לק , או להתאפר באיפור מקצועי כולל תסרוקת...

כמו כן , הפעילויות הכוללות מזון עולות גם הן : כך הם עבדו במקדונלדס וממש הכינו המבורגרים ועטפו אותם (וגם קיבלו אותם למאכל ) , היתה סדנת הכנה וגלגול סושי שאותו הם קיבלו לאכול.

יש חדר מטבח של סדנאות בישול שונות, ואפילו הכנת פנקייקים ...

 

לשם הבהרה : מדובר בכסף שהילדים קיבלו/הרוויחו מעבודה בפעילויות האחרות – לא בכסף אמיתי .... ואם היה חסר להם , הם פשוט עבדו עוד והרוויחו עוד ...

כמו כן , ישנה חנות שבה הם יכולים לקנות מוצר עם הכסף שעבדו עבורו .

יש מינימום לרכישה כך שהם חייבים לעבוד כדי שיוכלו לקנות...(מאוד חינוכי)

 

פרטים כלליים : כניסה לילד 850 בהט . להורה 450 בהט . יחסית לתאילנד זו אולי לא אטרקציה זולה אבל זה היה שווה כל שקל ! (וכלל גם אוכל במקדונלדס...)

יש הנחות אונליין לרכישה מראש באתר , ויש הנחה של 10% אם תבואו עם דרכון ותוציאו כרטיס תייר (בחינם) בקומה התחתונה של הקניון . הכרטיס מעניק הנחות והטבות שונות לתיירים בכל רשת הקניונים של סיאם

באזור כך שכדאי להוציא אותו בכל מקרה.

בכל מקום הילדים מקבלים הסבר (באנגלית ) ורוב הפעילויות מתאימות לילדים מגיל 4.

אנחנו הסברנו שילדינו אינם דוברי אנגלית אז פשוט הראו להם בתנועות מה לעשות . בכל מקרה , זה לא פגם בחוויה של הילדים כי ההתנסות היא חוויתית.

המקום ממוזג ובתוך קניון מרכזי – מאוד נוח !

יש חדרי שירותים המתאימים לילדים .

 

אם צריך לבחור אטרקציה אחת לילדים – אין לי ספק שה-  KIDZANIA יעשה את העבודה !  רק דאגו להקדיש למקום מספיק זמן ולבוא באמצע השבוע כי אז המקום לא מלא כמו בסופ"ש !!!

 

 

מקום נוסף די חדש בבנגקוק הוא המתחם הלילי  "אסיה טיק" .

המתחם נפתח משעה 17:00 בערך ועד הלילה  ומשמש כמתחם קניות ובילוי  (יש גם את הופעות קליפסו במקום ) .

מדובר בשטח גדול ששימש בעבר כרציפי נמל  והוסב לחנויות , דוכנים , מסעדות (סוג של מתחם בילוי כמו נמל תל אביב רק גדול יותר)

בחלק מהמסעדות מנגנות להקות חיות ואפשר לשבת ממש על קו המים -  אחלה אווירה !

 

מתאים מאוד גם לבילוי זוגי בערב וגם כיף עם הילדים כי יש שם מסלול מכוניות באגי בנהיגה עצמית (הילדים עשו כמה וכמה סיבובים) והכי כיף : גלגל ענק !!!

 

ההגעה למתחם היא חוויתית בפני עצמה : בסירות השטות על הנהר .

יש לנסוע בסקיי טריין עד לתחנת SHAPAN TAKSIN  ואז לרדת למזח לסירות המובילות למקום .

שירות הסירות הוא בחינם. לא להיבהל מהתור – הסירות גדולות והתור מתקדם מאוד מהר !!!

 

 

זהו להפעם...

אולי אזכר בעוד דברים ... ואשתדל גם להוסיף תמונות בהמשך...

אם יש שאלות – בכיף !

 

עדי

 

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 10 ספטמבר 2014 10:32 מאת: adivelednizki

לא כל חברות הלאו קוסט אותו דבר - גם עם ילדים

לא כל חברות הלאו קוסט מתנהלות אותו דבר ויחסן לילדים אותו דבר. כזכור לך הילדים שלנו בערך באותו גיל, אז כן התעמקתי קצת בפרטים.

 

לאחרונה טסתי עם וויז והיה פחות נחמד. אבל תמורת 300 אירו נוספים (לכל המשפחה) הוספתי 3מזוודות (עד 32 קילו כל אחת), עליה מוקדמת ומושבים בשורות 2-3 (כך שלא צריך לרוץ או לריב על מקומות הישיבה). 300 אירו זה לא מעט, אבל זה עדיין השאיר את הטיסה במחיר מאד זול. הם גם אישרו לי עגלה בחינם למרות שהקטנה כבר עברה את גיל 3. היו אלמנטים אחרים שפחות אהבתי איתם (כמו שפרטתי בשרשור שלי), אבל לא אלו שהזכרתי.

 

 

איזיג'ט למשל עוד יותר נחמדים:

הם מאפשרים כסא בטיחות ועגלה חינם כל עוד הילד צריך (מעשית - סביבות גיל 5). לגבי הבוסטר פחות בטוח.

איזי גם מאפשרים טרולי בגודל מלא לכל אחד. כלומר אתם יכולים בשקט לקחת 2-3 טרולי + 2-3 תיקי גב. אז נכון - לא תוכלו לקחת רק 5 טרולי בלי מזוודות כמו שעושים כל מיני אנשים (כי הילדים לא סוחבים). אז תשלם על מזוודה או שתיים. צריך לעשות תחשיב כלכלי, אבל זה לא סוף העולם.

תמורת 4 אירו לאדם לכיוון (40 אירו סך הכל למפשחה של 5 נפשות) אתה יכול לבחור מראש את מקום הישיבה, ותמורת 45 אירו אתה מוסיף מזוודה לשני הכיוונים (2-3 מזוודות למשפחה נראה לי סביר). כלומר תוספת כוללת של 200 אירו ואתה מסודר עם מזוודות ומקום שמור.

אגב - איזי מאפשרים למשפחות עם ילדים עד גיל 5 לעלות בין הראשונים (לא רק עד גיל שנתיים).

אז לא טרולי קטן לכל ילד, אלא טרולי גדול יותר לכולם וכו', אבל נראה לי פתיר.

 

לצערי כל זה לא מנסיון אישי אבל איזי בהחלט קורצת לי.

 

אגב - אלעל למשל באופן רשמי מאפשרת או תיק גב או טרולי לאדם, ומעל גיל שנתיים לא נותנת לא כסא בטיחות ולא עגלה חינם (למרות שבפועל עגלה תמיד אישרו לי).

 

לגבי המחיר של כל התוספות -צריך לחשב ולשקלל. ברור ש-200 אירו תוספת למשפחה זה לא זניח. אבל כשאני רואה כרטיסים לג'נבה (בחורף) ב-75 אירו לאדם הלוך ושוב - פחות מ-2000 ש"ח למשפחה - אני מוכן להוסיף את התוספות.

הטיסה לבודשפט בשיא העונה עלתה לי בסופו של דבר בערך 1000 אירו לכולנו אחרי כלך התוספות. ממוצע של 280 דולר לאדם.

 

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 07 ספטמבר 2014 11:57 מאת: אנשיםטובים

המרוץ ל GATE

קמנו ב 15:00 מתחילים להתארגן לקראת יציאה ב 04:00,

 

3 שעות לפני כולל נסיעה של 45 ד"ק אמורים להספיק.

יוצאים מהמלון ב 04:05 הילדים הלכו לישון לבושים.

כבישים פנוים, מתעכבים 10 ד"ק לתדלק את הרכבים בכניסה לשווויץ, נכנסים

לג'נבה ו .... הכביש סגור לרגל שיפוצים מתחילים קצת להסתובב בסוף מוצאים נהג מונית נחמד אומר סכו אחריי, מגיעים לשדה בסביבות 05:20, מחזירים את הרכבים.

אבל אין עגלות באזור, הולכים עד למתחם הצרפתי חוזרים לוקחים עגלות מעמסים

כמו ביציאת מצריים.

ואז הטעות\פרצת אבטחה, אני נעול בראש על ללכת לגייט(שעתים של שינה)

ולא לצקאין, איכשו מגיעים לכניסה צדדים שהעגלות לא עוברות, מתחילים לקלל את השוויצרים, מורידים את כל הציוד מעבירים דרך הדלת ולאחר מכן במדרגות נעות

עד שמגיעים לביקורת, האישה מולנו בשוק, מה אתם עושים פה?

אנחנו הולכים לגייט אבל לא מסרתם את המזוודות - אופס השעה 17:50,

פתאום ראינו שאנחנו במתחם קבלת המזודות ואז נופל האסימון,

מעמיסים שב על עגלות עוברים במסלול הירוקsmiley וצריכים לעלות למעלה

אבל במעלית יש רק מקום לעגלה אחת, מגיעים לדלפקים הצוות בשוק...

העליה למטוס מתחילה עוד 5 ד"ק ואז מתחילים צקאין יש משקל יתר, אני אמור אנחנו בקבוצה, אין בעיה תמשיכו הלאה .משם מעמיסים את כסאות הבטיחות והולכים לבדיקה הבטחונית, מסתבר שמותר להעביר מים

לילדים, 2 בקבוקים של 2 ליטר עוברים עם הציוד הבא:

5 איש,

4 טרולים

תיק גב גדול

3 שקיות גדולות של הסופר מלאים בכל טוב ולכל אחד יש מעיל עד שניים עליו,

אחותי בינתיים הבינה שהחזר מיסים כבר לא תקבל ובכל מקרה הבינה יותר מאוחר

שאין להם הסכם החזר עם HM ,

מגיעים לביקורת הדרכונים ו.... משפחת כהן מתבקשים דחוף להגיע לשער הכניסה

השעה 06:55 טיסה צריכה להמריא ב 07:05 ,

רצים לכיוון הגייט הצוות כבר על קוצים ופתאום, חסר לי תיק מסמכים עם הדרכונים הזרים, אני מנסה לחזור לא נותנים לי, שולחים איש צוות שמוסר אין תיק אין כלום

מהלחץ לא מסתכלים מה אנחנו סוחבים איתנו ומה מעלים למטוס, לא מספיקים להתיישב והמטוס כבר באוויר, כולנו מזיעים כמו לאחר מסע כומתה.

 

תם ונשלם מסענו עם המשפחה המורחבת.

תודה לכל העוכבים ותודה לכל העוזרים.

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 06 ספטמבר 2014 16:23 מאת: dubyco

היער השחור- משפחה מורחבת -תכנונים לחוד מציאות לחוד

קיבלנו  כרטיסי עלייה למטוס, שמעתי בחצי אוזן שסוג המטוס הוחלף מ 320 ל 319.

בתת מודע אני יודע ששה פתח  לבעיות הושבה אבל משתדל להיות אופטימי.

בעלייה למטוס עוצרים את אחותי ומשנים לה מקומות (לפי הפרצוף ראיתי שזו פשלה שלהם) בינתיים נכנסים ופתאום יש רישום כפול של מקומות ועוד למי?

לחמים שלי!smiley

אני וגיסי מוותרים על המקומות שלנו העיקר שישבו ביחד בשביל שלא תיוצר תקרית(הייתה גם הייתה בהמשך) 

אנחנו מופנים לשורות הקדמיות שמחים שאולי נקבל קצת שקט מכולם.

הטיסה עוברת יחסית חלק, אוספים כסאות בטיחות (בהולנד שכחנו לאסוף) מזוודות

עגלות ועוברים לצד הצרפתי לקחת את הרכבים.

ההזמנה 2 רכבים של 9 וכיסא תינוק.

בפועל קיבלנו

1 רכב מסוג פיאט סקודו 9 מקומות .

1. רכב מרצדס וינו 8 מקומות.

הזמנה של כיסא בטיחות לא הייתה רשומה להם במשרד

ובנוסף לכך לטענתם עלות נהג נוסף עלה מ 42 ל 56 וכל ויכוח לא עזר.

מזג האויר היה דיי קריר 16 מעלות

יצאנו לכיוון  מלון נובוטל בעיירה פרני, 8 ד"ק נסיעה, התארגנו שם

ויצאנו לאכול  מבופאלו גריל בעיירה.

חזרנו לחדר מותשים מהיום ומחכים למחר.

 

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 26 אוגוסט 2014 16:57 מאת: dubyco

היום השמיני - שבת

בבוקר סיימנו לארוז, סיימנו את שאריות האוכל ועשינו צ'ק אאוט.

הטיסה ב16:30. תרמנו מראש עם המלון שיארגנו לנו הסעה ל13:45 עם כסאות בטיחות. בזמן הצ'ק אאוט הפקדנו את המזוודות והזכרנו שוב את נושא ההסעה וכסאות הבטיחות (פרמו - זה לא עזר).

החלטנו לבלות את השעות האחרונות בקניון westend. לא רצינו להזיע ולא להתעייף. ידענו שיש עוד יום ארוך ונגיע הביתה רק באיזור 10 בלילה.

 

נסענו בנחת לקניון ברכבת התחתית (תחנת Nyugati pályaudvar). יש חיבור מהתחנה לקניון בלי לעלות למפלס הרחוב.

הקניון סתמי. הוא אומנם גדול, אבל אין בו משהו מיוחד - גימיק, חנות מיוחדת או משהו בסגנון. כידוע המחירים בבודשפט לא זולים במיוחד או משהו כזה, כך שלא עשינו שופינג רציני.

אגב בקניון עצמו לא מצאנו שום מעליות (למרות שברור לי שהיו) רק מדרגות נעות.

 

באיזור 12:15 ירדנו לתחתית הקניון. יש שם מתחם מזון מאד גדול. אכלנו קצת, נחנו והתחלנו לזאת חזרה למלון.

בפועל יצאנו מהקניון ב-13:15, והגענו למלון ב-13:46. נהג ההסעו חיכה לנו, הוצאנו את המזוודות מהאפסון ו- גילינו שיש רק כסא בטיחות אחד (כמה מפתיע).

דיברתי עם הנהג שבאנגלית עילגת אמר "זה מה יש".

פקידת הקבלה גויסה למערכה. קודם כל היא התנצלה כמה פעמים (היא זו שתאמה לנו את ההסעה), דיברה עם הנהג וקצת צעקה עליו. אחרי דין ודברים קצר סוכם שעוד כסא בדרך אלינו וזה יקח ממש כמה דקות.

בפועל יצאנו לדרך ב-14:15, והגענו לשדה ב-14:45. לא היינו הישראלים האחרונים, אבל כבר התחיל להיות לחוץ.

עמדנו בתור למזוודות. הפקיד בכניסה לתור שלך אותי ושני הגדולים (שכל אחד החזיק מזוודה) לתור, ואץ אישתי והעגלה עם הקטנה לתור אחר. לא הבנו מה רוצים מאיתנו, אבל אנחנו ממושמעים.

התור לקח כרבע שעה ובסיומו מסרנו את המזוודות וגם קיבלנו מדבקה להדביק אחר כך על העגלה.

אשתי הגיע לדלפק שלה 2 דקות אחרינו ושם לא הבינו למה היא עמדה בתור (גם אנחנו לא) ופשוט הסתלכנו משם.

עצירה לשתיה, זריקת שארית המים (אבל שמרנו בקבוקים ריקים עם פקק ספורט), והלכנו לבידוק.

יש שם תור ארוך ויש שלט על מסלול מקוצר בתשלום. לא זוכר מה התשלום היה אבל הוא לא היה זניח (30 ש"ח לאדם? משהו בסגנון. כפול 5 זה כבר סכום לא קטן). אבל ברגע שראו אותנו עם העגלה הפנו אותנו למסלול הזה ללא תשלום. מי אני שאתווכח?

דווקא פה עצרו את אישתי לבדיקה ידנית (בדרך כלל אני עם הנעליים והחגורה שלי עושה בעיות), וגם את אחד הילדים (?). אבל שום דבר דרמטי כמובן.

חיפשנו אוכל לעלות למטוס. קנינו כמה בקבוקי מים וכמה חטיפים (במחיר מופקע כמובן של שדה תעופה) והלכנו לכיוון הגייט.

בגייט בעצם יש עוד מסלול הליכה שמוביל אותנו להאנגר. מסלול ההליכה מוקף גדרות צפופות (אני מניח שמטעמי בטיחות כי הוא עובר קרוב למטוסים), אבל עשה לי תחושה של מכלאה. ואז הגענו להאנגר שהיה כבר מלא אנשים. בכניסה להאנגר בדקו תיקים למי שהיה לו תיק גבולי ואז פצלו אותנו לשני תורים - למיוחסים (פריוריטי) ולפרולטריון. במקרה הזה הרגשתי כמו אחד מהאריסטוקרטים (כי שילמנו).

 

בדיוק כשהגענו ראינו את המטוס מתקרב, הנוסעים הקודמים יורדים ואנחנו מחכים לעלות.

למרות ששעת ההצראה שהיתה נקובה על הלוחות האלקטרוני היתה 16:20, הרי שבשעה הזו עוד היינו בהאנגר. כמובן שכולם מחכים מקוצר רוח ולא רוצים להתעכב. אז רוב האנשים כבר קיפלו עגלות, ארזו הכל שיהיה נוח לרוץ וכו'. לא תנאים אופטימלים לחכות בהם. למזלנו לא היה יום חם אז לא היה נורא.

ואז פתחו את הדלק וביקשו מנוסעי הפריוריטי לצאת החוצה. שמחנו, אבל בפועל הלכנו 5 מטר ושוב נעצרנו ל-10 דקות (אבל הפעם בשמש). התסכול מרקיע שחקים. אין כלכך עם מי לדבר (וגם מה זה יעזור?) וההתחושה היא שפשוט מנסים להתעלל בנו.

אני מודה שיותר מפעם אחת חלפו לי בראש סצינות אחרות מלפני 70 שנה.

 

זהו. בסוף נתנו לנו לעלות, ושניה אחרי זה פתחו לשאר הנוסעים את הדלת האחורית. למזלנו עמדנו יחסית בתחילת התור וגם היה לנו מקומות שמורים. אבל בפועל כל אחד שעולה (לפחות בדלת הקדמית - אין לי מושג באחורית) הצוות בודק לו את הכרטיסים ואומר לו איפה מותר לשבת. התוצאה היא שחלק מנוסעי הלא פריוריטי שעתו קדימה ותפסו מקומות וחלק מנוסעי הפריטריטי נאלצו להלחם קצת. שוב - לא ראיתי בדיוק כי התיישבנו מלפנים.

 

הטיסה עצצה עברה חלק, ללא אירועים מיוחדים. הילדים התנהגו יפה לשם שינוי.

ב-20:30 נחתנו. ברגע שיצאנו מהשרוול לרצפת הבטוח של הטרמינל חיכה לנו שלט "מרחב מוגן" וחץ. זהו - אנחנו בישראל של קיץ 2014.

 

הנמל מאד לא עמוס (מוצ"ש) והעניינים זורמים די מהר. יצאנו לכיוון השאטל שבדיוק הגיע. היו הרבה אנשים אבל היה עדיים מקום לעלות את כולם כולל המזוודות (כבר היו מקרים שראיתי שם מכות). העמסנו את האוטו, והביתה.

 

זהו הטיול נגמר. כמעט. נשאר רק לפרוק, לסדר, לעשות כביסות (לא הרבה כי הרוב כיבסנו שם), ולכתוב סיפור בפורום.

אה וכן - להחליף מצבר באוטו שנשאר בבית ולא התניע ביום ראשון. מה לעשות - גם זה חלק מהחוויות של הטיול.

 

 

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 20 אוגוסט 2014 08:51 מאת: אנשיםטובים

טוב אז נתחיל?

אחרי שהוצאנו את הקיטורים החוצה אפשר להתחיל נכון?

 

הטיסה יצאה ביום שישי ב-16:30 בקירוב. בבוקר עוד היה היום האחרון בגן לשני הקטנים (המון המון התרגשות כמובן, בייחוד כשלגדול מבניהם זה היה היום האחרון בגן חובה - עוד שבועיים כיתה א). מהגן (אחרי עוד סיבוב תמונות וחיבוקים) ישר הביתה למקלחת ולנסוע לשדה.

חנינו בחניון הגדול (וויז עוד יצאו מטרמינל 3), השאטל היה די נוח, תור מאד קצר בנתב"ג (הכי קצר שראיתי אי פעם) ואנחנו כבר עוד רגע במטוס.

לא הגענו מוקדם (לא מאנשי הדיוטי), וכשהגענו לגייט כבר השתרר תור ארוך וישראלי (כלומר משפך ולא קו ישר). ניסינו לברר איפה הפריוריטי (קנינו מקום שמור בשורה 2-3 שזה כולל פריוריטי) ואמרו לנו משהו בסגנון - תעמדו פה בצד ימין. כך שגם לפריוריטי היה קצת בלגן ואנשים רבו בינם לבין עצמם על התור. לא דרמטי, סתם לא נעים.

מאיחור קל נתנו לנו להכנס לשרוול ושם נעצרנו לעוד כמעט 10 דקות. להזכירכם השרוול לא/פחות ממוזג מהטרמינל.

בשעה טובה עולים למטוס. הדיילים בודקים לכל אחד את הכרטיס ואומרים לו באיזה שורות מותר לשבת. התוצאה היא עליה הרבה יותר איטית מטיסה רגילה.

הטיסה הייתה בסדר. הדיילים היו סבירים ולא יותר (אבל לא פחות), אבל גם ככה לא היה שום שירות מעניין (הבאנט אוכל ושתייה מהבית). הטייס היה גרועה. לא רק שהטיסה היתה מאד לא רגועה, אלא גם הנחיתה. הרגיש כמו תלמיד נהיגה בשיעור שני. והיו כמה אנשים במטוס שהקיאו במהלך הטיסה.

 

נוחתים בשדה ברבע לשבע שעון מקומי, אוטובוס, דרכונים, מזוודות - ואנחנו בחוץ. לבעלי העגלות תזכורת - כשיש אוטובוס אוספים את העגלה מתחתית המטוס. נשמע טריוויאלי, אבל אני לא היחיד ששכחתי. אבל העגלה הגיעה יחד עם המטען (אחרונה).

מיד אחרי היציאה מהמזוודות יש סופר קטן (מספיק לחלב / שתייה / מעדנים ליום הראשון) ועמדה של BKK חברת התחבורה הציבורית. ובתוך אולם המזוודות היה גם כספומט שניצלנו (אולי היה גם בחוץ - לא בדקתי). עגלות שדה תעופה - בתשלום.

הזמנו מראש הסעה דרך המלון (30 אירו). היינו צרכים 2 כסאות בטיחות לפחות (בארץ גם בת ה-9 יושבת על בוסטר, אבל פה ויתרנו). זו גם הסיבה שהזמנתי דרך המלון - הנחתי שחברת ההסעות תנסה יותר לרצות את המלון מאשר אותי כנוסע מקרי. בצהריים עוד צלצלתי (מנתב"ג) למלון להזכיר הסעה ושצריך 2 כסאות.

ואכן חיכה לי משיהו עם שלט ושם, הוביל אותנו לטרנזיט, והיה שם רק בוסטר אחד.

דין ודברים קצר וסוכם שניסע עד מחוץ לשדה ושם נאסוף בוסטר נוסף.

זה אכן מה שעשינו  נסיעה של 5 דקות כשהאמצעי בלי בוסטר, ואז פגשנו רכב נוסף שהעביר לנו עוד בוסטר.

הגענו למלון מעט אחרי 8, ארגנו את הילדים לישון, וקפצתי לסופר ליד לקנות כמה מצרכים לבוקר.

 

המלון חביב. הזמנו סוויטה עם שני חדרי שינה וסלון. יש מטבחון קטן, אבל באמת קטן. יש דלפק בין המטבחון לסלון שמאפשר ישיבה לשני אנשים על כסאות גבוהים. בפועל אכלנו מסביב לשולחן הסלון (הילדים על הספה והמבוגרים על הרצפה). שתי אמבטיות, טלביזיה בכל חדר + אחת עם DVD בסלון וכו'. שפע ארונות (יותר ממה שיש לי בבית),נוח, שימושי.

אבל המלון 'עלוב' יחסית. הארונות אלו ארונות איקאה הכי פשוטים בערך וחלקם קצת מתפרקים, הנוף היה לחצר פנימית ולא מעניינת, שירותי חדרנית יש 3 פעמים בשבוע (אבל ריקון זבל כל יום), הדיל שלנו לא כלל ארוחת בוקר, אבל הלכתי לראות אותה והיא די עלובה. אינטרנט בתשלום (15 אירו ליום, 60 לשבוע) וויתרנו כי היה לנו סלולרי. אין ממש לובי אלא פינת ישיבה קטנטנה ליד הקבלה הצפופה.

מה שכן - מכונת כביסה ומייבש בחינם (אבקה מוכרים בלובי בסכום זול). החדר שלנו היה ממש לצוד לחדר הכביסה (מטר) כך שפשוט עשינו כביסה כל ערב.

 

זהו הלכנו לישון. מחר מתחילים לטייל.

 

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 18 אוגוסט 2014 06:58 מאת: אנשיםטובים

אז למה פחות נהננו?

קודם כל חשוב להדגיש שהאשמה היא כמובן לא בדיירי הפורום. האזהרות הרלוונטיות רצות פה בפורום, אבל אני מניח שאני לא שמתי עליהן מספיק לב. כשחיפשתי אחר כך מצאתי שפע התייחסויות.

 

אז ככה:

 

מזג האויר:

הימים הראשונים היו חמים. היומיים הראשונים היו דומים לתל אביב, והיום השלישי היה פשוט סיוט מבחינתי. הבעיה היא שהמון מקומות ובמיוחד תחבורה ציבורית לא ממוזגים. האוטובוס מהקניון לקרקס למשל או הסיבוב של רכבת הילדים היו בהחלט קשים. אפילו המקומות שלכאורה הייתם מצפים שיהיו ממוזגים (כמו למשל הקניון או הקרקס) היו יותר נעימים מבחוץ, אבל ממש, ממש לא כמו בארץ.

היום השישי (גן חיות) היה מאד גשום. אולי אני לא הבנתי טוב את התחזית, אבל ציפיתי לגשם לפרקים ובפועל הגשם כמעט לא הפסיק. הגשם לא היה כבד, אבל גם לא טפטוף קליל שלא מפריע, והוא ירד במשך שעות ארוכות. למעשה מתשע בבוקר עד 5 אחה"צ היו הפסקות קצרות בלבד.

שאר הימים מזג האויר היה יותר טוב.

 

תחבורה ציבורית:

התחבורה הציבורית אולי יעילה ולא יקרה, אבל מאד לא נוחה. כאמור רבים מאמצעי התחבורה לא ממוזגים. הם מאד מרעישים ומרגישים מיושנים (כמו האוטובוסים בתל אביב לפני 20 שנה). היו קטעים שממש היה קשה לדבר. היו לא מעט מקרים שהיה עומס ולא היו מקומות ישיבה. לא נורא לנו כמבוגרים, אבל עם ילדים שקשה להם להחזיר, או עגלה שצריך לדחוס פנימה זה לא תענוג. אגב המקומיים בהחלט פינו לנו מקומות ישיבה בשביל הילדים. וכמובן תחבורה ציבורית אולי מאד יעילה ומהירה במרכז, אבל כשמתרחקים מהמרכז הנסיעות נהניות ארוכות ומתישות עם המון תחנות. נסיעה למשל לקניון קמפונה לוקחת למעלה מחצי שעה באוטובוס (לעומת רבע שעה באוטו).

 

עגלה:

העיר לא ידידותית לעגלות ילדים. אולי אני משווה לטיול העירוני האחרון שלנו (ניו יורק) או שסתם. לא מעט מדרגות, לא מצאנו מעליות כמעט בשום מקום (יש מקומות עם מדרגות נעות) אם כי אני מניח שהיה.המדרכות ברובן מרווחות ושם לא היתה בעיה, אבל בשווקים למשל זה לא ככה והיה צפוף עם העגלה. וברוב המקומות לא ראיתי חניית עגלות מסודרת. בסיור בבית הכנסת העגלה הייתה מאד בעייתית, מצד שני הסיור ממש לא הסתיים איפה שהתחלנו, אז לקחנו את העגלה איתנו.

שפה:

הרבה אנשים מדברים אנגלית, אבל גם הרבה לא. היו לא מעט קשיי תקשורת בחלר מהמקומות. שום דבר דרמטי, אבל קשה. זה גם קשור לעובדה שהונגרית לא דומה לאנגלית או גרמנית/צרפתית, אז קשה לנחש משמעויות, אבל גם נמגלל שיש מעט יחסית שילוט באנגלית וצריך לנחש. בחלק מהמקרים הניחוש קל, אבל בחלק לא כלכך.

 

השוואה לא הוגנת:

מטבע הדברים השוותי את הטיול הזה לטיולים קודמים. הטיול האחרון היה שבועיים וחצי לארה"ב, כולל דיסני וניו יורק. וגם לפניו היו מקומות אטרקטיביים למדי. אז מטבע הדברים בודפשט אולי פחות קורנת. השדרה זה לא שאנס אליזה, הטירה בפארק זה לא הטירה של סינדרלה, גן החיות זה לא סי וורלד. ההשוואה לא הוגנת, אבל אלו החיים.

 

רמאויות, כייסים, פדיחות וכו':

מאד הפחידו אותי מכייסים, והחשש ליווה אותי לאורך הטיול והשאיר תחושה לא נעימה. בנוסף פעמיים רימו אותנו - פעם אחת במתן עודף (ושמנו לה בזמן) ופעם שניה במחיר של משהו (ולא שמנו לב בזמן). זה אומנם כסף קטן יחסית, אבל משאיר טעם רע.

חוץ מזה, הן בהלוך והן בחזור היה פדיחות עם כסאות בטיחות בהסעות שעיכבו אותנו מאד (פרטים בהמשך). זה גרם לפרקי הנסיעה להיות יותר ארוכים, מתישים ולחוצים.

תוסיפו לזה שלל אירועים רגילים של נפילות של ילדים, מכות יבשות, הקאות ושלל צרות (שלא קשורות לבודפשט) ותקבלו סתם שפע אירועים לא נעימים.

 

כל זה לא אומר שלא נהננו, אבל פחות ממה שקיוויתי.המטרה היתה חופשה משפחתית מהנה במחיר סביר, ואת זה קיבלנו.

 

זהו לעכשיו. המשך הסיפור, פרטים ותובנות בשלב מאוחר יותר.

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 17 אוגוסט 2014 17:42 מאת: אנשיםטובים

נסיעה במונית/רכב הסעות בפריז עם ילדים קטנים

בארץ - הסעה כוללת כסאות בטיחות?

 

הסעות סטנדרטיות כמו גם מוניות מזדמנות אך פעם לא כוללות כסא בטיחות.

קצת עבודת חיפוש באינטנרט, המלצות פה באתר, או דרך המלון יעזר לכם למצוא נהג או חברת הסעות שמספקים גם כסאות. לעיתים זה כרוך בתשלום נוסף.

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 05 אוגוסט 2014 21:22 מאת: אנשיםטובים

הסעות בבודפשט וכסאות בטיחות

הבעיה עם הסים המקומי (שאני בתכנן לקנות) היא שצריך להגיע לחנות בשעות הפתיחה. אנחנו נוחתים בשישי בערב, וצריך יהיה לחכות עד שבת ב-10 שפותחים את החנות. אבל יתכן שאינטרנט בלובי יספק אותי לאותו ערב/בוקר.

 

אני ממש לא בונה על בתי קפה. השימוש העיקרי שלי באינטרנט הוא לתכנון הטיול - בזמן אמת תוך כדי הליכה ברחוב (מפות, תחבורה ציבורית וחיפוש אתרים וכתובות) ובערב/בוקר במלון (למשל מזג אויר).

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 30 יולי 2014 11:11 מאת: אנשיםטובים

וויזיאר - נגמר המקום בפריוריטי - מה עושים?

קודם כל תודה לכולם על ההרגעה והעצות

 

ניסתי קצת לחפש על חוקי תעופה ולא מצאתי משהו קונקרטי.

ככל הידוע לי אסור לילד מתחת לגיל 12 לטוס לבד. לגבי הושבה - לא ראיתי התייחסות קונקרטית.

יותר מזה - מה זה לשבת ליד מבוגר? יש לי ידידה שטסה לבד עם שלושת ילדיה. בהגדרה אחד מהם לא יושב לידה. ומה עם יש מעבר באמצ וכו'?

כלומר פרשנות מסויימת יכולה להיות שאם הילד יושב שתי שורות ממני זה עדיין נחשב לידי.

ראיתי בהחלט התייחסויות למצב שבו יש כסא בטיחות על המטוס (ואז מבוגר חייב לשבת על ידו), אבל לא למצב שבו אין כסא בטיחות.

 

בכל מקרה - תודה לכולם

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 30 יולי 2014 11:08 מאת: אנשיםטובים

הסעות בבודפשט וכסאות בטיחות

1. אני עוד לא נתקלתי בבית קפה או מסעדה בבודפשט שלא היה WIFI חינם.

2. ב-4050 פורינט (כ-13€) אפשר לקנות SIM מקומי עם 500M גלישה +שיחות.

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 30 יולי 2014 10:52 מאת: lbd

הסעות בבודפשט וכסאות בטיחות

ברור

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 30 יולי 2014 09:21 מאת: אנשיםטובים

הסעות בבודפשט וכסאות בטיחות

תודה .  אשמח לדיווח כשתחזרו. 

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 30 יולי 2014 09:00 מאת: איריס ס.

הסעות בבודפשט וכסאות בטיחות

אינטרנט 15 אירו ליום או 60 לשבוע

יש חינם בשטחים הציבוריים

 

אני מודה שאני לא בטוח שאני אשלם על האינטרנט, ויכול להיות שאתבסס על סלולרי (לא סגור עדיין).

בכל מקרה - זה שוקלל במבנה העלויות מבחינתי

 

אגב - לפי מה שקראתי בטריפ אדוויזיר, ארוחת הבוקר לא משהו

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 30 יולי 2014 08:09 מאת: אנשיםטובים

הסעות בבודפשט וכסאות בטיחות

גם אני חשבתי על המלון הזה לחופשת החורף הקצרה שלנו.

 

מה שפסל אותו אז היא תוספת התשלום עבור אינטרנט.

 

עכשיו ראיתי שיש מבצעים אטרקטיבים ללינה וארוחת בוקר.  האם ידוע לך מה עלויות אינטרנט במלון ? ( בטח ביררת...)

 

תודה

 

תהנו

איריס

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 30 יולי 2014 07:46 מאת: איריס ס.

הסעות בבודפשט וכסאות בטיחות

תודה

ברור שנהנה!

 

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 30 יולי 2014 07:18 מאת: אנשיםטובים

הסעות בבודפשט וכסאות בטיחות

 

רשת מריוט מעולה

מיקום פנטסטי של הלינה שלכם...

דירות ענקיות למשפחות - זו היתה גם אחת האופציות שחשבתי בשבילנו.

 

אגב, במרחק קצרצר נמצא מלון מריוט המשקיף לדנובה

אני חושבת שמגיע לכם לנצל חלק מהשירותים גם שם (חדר כושר למשל, למרות שזה לא רלבנטי בשבילכם)

 

ויש גם בופה מפורסם אחה"צ של עוגות, פירות וקפה חופשי במחיר מצחיק לכל סועד.

 

 

תיהנו

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 30 יולי 2014 06:58 מאת: לִי

הסעות בבודפשט וכסאות בטיחות

המלון הוא:

Marriott Executive Apartments - Millennium Court

 

נאמר לי שמומלץ להזמין לפחות יומיים מראש. זו לא בעייה.

בכל מקרה אני מתזכר יום לפני הכל.

 

אתמול למשל צלצלתי למלון גם כדי לוודא ש'זוכרים אותי', וגם כדי לשאול שאלות הבהרה רבות (האם יש תנור במטבחון, איזה ילדים צרכים לשלם ארוחת בוקר, מבנה מיטות מדויק, איפה הסופר הקרוב ועד מתי הוא בפוח ביום ההגעה, או אם יש להם אפשרות לוודא שיהיה לי חלב לקורנפלקס במקרר וכו'). אז באותה הזדמנות שאלתי גם על הסעות.

 

אני חסיד גדול של "נודניקיות". כמה שתשאל יותר - תהיה פחות מופתע. כמה שתזכיר יותר - יש פחות סיכוי שישכחו אותך או יטעו.

 

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 30 יולי 2014 06:53 מאת: אנשיםטובים

הסעות בבודפשט וכסאות בטיחות

 

היי אנשיםטובים,

אם אפשר לשאול.. באיזה מלון סגרתם לינה?

 

צריך לתת תזכורות בימים של הטיסות, ולהדגיש את חשיבות הכיסאות.

30 יורו מחיר סביר.. בשביל התוספת. נראה לי פתרון מצוין.

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 30 יולי 2014 06:36 מאת: לִי

הסעות בבודפשט וכסאות בטיחות

עדכון קצר

 

דיברתי אתמול בלילה עם המלון. הם אמרו שהם ישמחו לתאם לנו הסעה כולל כסאות בטיחות במחיר של 30 אירו לכיוון (סכום בהחלט סביר).

לא יודע על איזו חברת הסעות מדובר, אבל הפקידה במלון אמרה שאין בעיית אמינות.

אני מניח שכשהמלון מתאם, החברות פחות 'משחקות משחקים', אלא מקפידות יותר על הפרטים כי רוצים להמשיך לעבוד עם המלון.

 

אז אלא אם כן יש למישהו רעיון טוב יותר, נראה לי שאני אלך על ההצעה של המלון.

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 30 יולי 2014 05:45 מאת: אנשיםטובים

הסעות בבודפשט וכסאות בטיחות

תודה לשניכם

 

ריקי - יש הרבה הגיון במה שאת כותבת. אבל אני זוכר גם ספור (נדמה שלי של עדי) שהבטיחו כסא בטיחות ובפועל לא היה. אז בסטטסיטיקה הקטנה של הפורום זה אחוז מאד לא זניח של תלונות.

 

IM - הנחת העבודה (שהיא כמובן לא מושלמת) היא שתחבורה ציבורית (אוטובסים ורכבות) הרבה יותר בטוחים ברכב פרטי או מונית.

תאונות רכבות זה דבר מאד נדיר, ולרוב (רכבות עירוניות) נוסעות די לאט.

אוטובוסים אומנם יותר מסוכנים מרכבת, אבל לתחושתי פחות מרכב פרטי. בייחוד בנסיעה עירונית ואיטית יחסית.

 

אני מודה שואן של הסעות זה איפהשהו בדרך בין רכב פרטי לאוטובוס.

 

בנוסף על כך יש גם את העניין של חינוך - הילדים יודעים שלא נוסעים אף פעם ברכב פרטי בלי כסא בטיחות. אם אוותר פעם אחת (בלי קשר לסיכון) זה פתח לעתיד.

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 29 יולי 2014 15:05 מאת: אנשיםטובים

הסעות בבודפשט וכסאות בטיחות

אני בכל זאת הייתי מזמינה ב-budapest airport transfer (בהנחה שהם מבטיחים כסאות בהלוך ובחזור) 

 

כי:

 

1. יש יותר סיפורים שהם כן היו במקום ובזמן מאשר סיפורים על תקלות. בכל מקרה אתה לא משלם מראש אז אין סיכון. 

 

2. אם הם לא באים אפשר להתקשר ואז מתברר שהיה פקק או תקלה והם יבואו, למרות שאולי תצטרך לחכות קצת . מציעה שבמקרה שלך כשתנחתו תתקשר לוודא שבאמת מחכים לך  

במקרה של גלית היא התקשרה, חיכתה והם הגיעו. במקרה של איילה - היא לא חיכתה, אבל גם לא הפסידה כלום. 

 

3.  אם יש תקלה אמיתית אתה יכול לגשת לדלפק של החברה השניה ולברר אם יש להם כסאות. 

 

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 29 יולי 2014 14:51 מאת: ריקי 5

הסעות בבודפשט וכסאות בטיחות

 

מה קורה בתחבורה ציבורית ? להבנתי - גם שם נוסעים ילדים ללא כיסאות בטיחות . 

ז"א - שאם תיבחר  לנסוע בתחבורה ציבורית גם שם ילדיך יסעו ללא כיסאות בטיחות . 

נקודה למחשבה .

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 29 יולי 2014 14:47 מאת: IM

הסעות בבודפשט וכסאות בטיחות

דיברתי איתם והם אמרו שהם יכולים לספק כסא להלוך (שדה לעיר) אבל לא לחזור

 

After arrival please check-in at our Airportshuttle desk to use the service. At our desk you can ask for a free child safety seat. We can only provide the child safety seats for transfers from the airport into Budapest.

If traveling from Budapest to the airport , we can't provide the child safety seat service.

 

זו אומנם התחלה. אבל:

קודם כל - מה עם החזור?

ודבר שני - עד כמה הנושא הזה של "תבוא ותבקש" אמין?

 

 

לגבי החזור - אני מודה שאני מעט פחות מוטרד משתי סיבות. פעם אחת כי אני מניח שהצוות במלון יוכל לעזור לי (עם כל הכבוד לפורום ויש הרבה, אני מניח שהצוות במלון יותר מנוסה ומקושר), ופעם שניה כי במקרה הכי גרוע בחזור אחרי שאני מתורגל יהיה לי יותר קל לנסוע אפילו בתחבורה ציבורית. פחות נוח אבל אפשרי.

 

עוד רעיונות?

פורום: טיולי משפחות פורסם ב: 29 יולי 2014 14:17 מאת: אנשיםטובים
1234
4 עמודים

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | מזג אוויר למטיילים

About Lametayel ; דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; צור קשר

Copyright © 1999 - 2015. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2015 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו

כסא בטיחות