חיפוש בפורומים

מ- עד-

נמצאו 504 תוצאות

עזרה בתכנון מסלול לסין

היי,

הרבה תלוי עד כמה אתה פתוח להצעות, אם אתה רוצה לטייל רק במסלול המוכר או גם לצאת למקומות פחות מתויירים.

מתוייר הכוונה בתיירים זרים שהם לא סינים. המוני סינים תראה בכל מקום.

למשל אני טיילתי 3 חודשים בסין ועשיתי בחודש וקצת את המסלול המוכר:

הונג קונג - יאנגשו, גווילין (טרסות אורז), מעבר ליונאן: קונמינג (תחנת מעבר) - דאלי - ליג'יאנג - ערוץ דילוג הנמר - שנגרילה - יובאנג - כפרים ב"בק דור" (סצ'ואן) עד לצ'נגדו - לשאן+איימישאן. אני עוד הגעתי לשיאן ומשם עליתי למחוז גאנסו למדבר וחזרתי בחזרה לצ'נגדו.

מצ'נגדו תוכל גם לעלות לסונגפאן ושני הפארקים שנמצאים לא רחוק.

אחרי החזרה לצ'נגדו בפעם השנייה אני וויתרתי עליהם ובמקומם נסעתי למקום המדהים: Zhangjiajie כפי שגילי ציין מקודם. בעיר הזאת יש את פארק אווטאר והר טיאנמן. שני המקומות היותר יפים שראיתי בטיול. זה טיפה מחוץ למסלול המוכר. כמעט ולא תפגוש תיירים זרים, אז צריך לקחת את זה בשקלול אם זה בכלל שיקול.

משם אני הגעתי ברכבות עד להר הצהוב חואנגשאן אנחוי, מקום מומלץ ביותר ומשם תוכל להגיע לשנגחאי שנמצא במרחק רכבת של כמה שעות ואז תוכל לסיים בבייגין.

כמובן שאפשר לוותר על מקומות שציינתי ובהתאם לזמן ולקצר, בחודשיים בהחלט אפשר לעשות את המסלול המוכר בסין וגם להגיע למקומות פחות מוכרים.

הכל תלוי בך.

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 21 ינואר 2016 22:03 מאת: ניתאי א'

טיול למזרח הרחוק נפאל וייטנאם לאוס ופיליפינים

אם נקודות ההתחלה והסוף של הטיול שלך ידועות והתאריכים קשיחים תוכלי לחפש כבר עכשיו ולהזמין כרטיס הלוך חזור - גם מנקודות שונות.

אני למשל התחלתי בנפאל וסיימתי בהונג קונג, ומצאתי טיסה עם הקטארים.

את טיסות ההמשך בחברות הזולות במזרח שווה להזמין מראש, כמובן שאת משלמת בגמישות.

מנפאל תוכלי להזמין דרך סוויסה כרטיס לבנגקוק ולצאת להמשך אל וויטנאם, לאוס, פיליפינים.

יש מספיק טיסות על הקו של בנגקוק - הונג קונג - פיליפינים, או להאנוי ( חיפוש פשוט ב kayak.com  ואת מוצאת )

ישנם מעברים קרובים ( תאילנד - לאוס ) שאת לא חייבת טיסה עבורם.

והייתי מתחיל קודם בלאוס לפני וויטנאם כדי להוריד נסיעות.

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 21 ינואר 2016 21:49 מאת: ribel

עזרה בתכנון מסלול לסין

המסלול היותר פופולרי -
הונג קונג - גווילין ויאנגשואו - מחוזות יונאן וסצ'ואן - בייג'ין.

פחות פופולרי עם חלקים פחות מתויירים - הונג קונג - גווילין יאנגשואו - צפונה דרך

כפרים של מיעוטים מעניינים עד Zhangjiajie (מהסרט אוואטאר) - סצ'ואן ויונאן - טיסה לבייג'ין (בערך 100-200 דולר לטיסת פנים)
אפשרות שלישית - לשלב גם את צפון מערב סין , גם שם יש המון איזורים טיבטים לא כ"כ מתויירים במחוז גנסו.  

קח בחשבון שמזג האוויר באיזורים הגבוהים בסצ'ואן ויונאן יהיה קר.

חודשיים זה לא מעט זמן, לכן תוכל לשלב בין האפשרויות.

על יונאן וסצ'ואן תוכל לקרוא כאן בדף של הפורום למטה מצד שמאל.
מצרף כמה אתרי מידע, תבדוק מה מעניין אותך.

chinatrekking

travelchinaguide

אתר חדש ומומלץ מאוד בעברית

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 20 ינואר 2016 15:29 מאת: גילי ט

msg_iconעזרה בתכנון מסלול לסין

אהלן חברה, אני מנסה כרגע לתכנן מסלול לסין לחודשיים (סוף אפריל-סוף יוני פלוס מינוס).

אשמח להמלצות בנוגע למסלול עם התחשבות בעונה כמובן ובזמן שיש להקדיש לכל מקום. יש לציין שאני רוצה לסיים באיזור בייגינג ומשם לעבור למונגולי כך שאין צורך להתחיל את המסלול משם אלא רק לסיים אותו שם. מרבית העניין שלי לדעתי לפי מה שקראתי קצת באינטרנט זה דרום סין איזור סצואן-יונאן ועד לאיזור הונגקונג.

מקווה שתוכלו לעזור לי מניסיונכם. תודה רבה והמשך יום נהדר.. 

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 18 ינואר 2016 12:01 מאת: Nadavelkana

מסכים עם דניאלוס

עשיתי כמה שינויים במסלול. אשמח לשמוע מה דעתכם. גם לגבי חלוקת הזמנים וגם לגבי המעברים בין המקומות - האם הזמן ריאלי, האם ניתן לקצר (למשל, האם ריאלי להגיע מג'יאנשווי חזרה לקונמינג ולהספיק לטיסה באותו היום לגווילין ובכך לחסוך יום?

יום 1 - הגעה לבייג'ינג

יום 2-3 בייג'ינג

יום 4 - הגעה ליג'יאנג

יום 5-7 ליג'יאנג

יום 8-9 אגם לוגו (יום הגעה, יום שהייה)

יום 10 - חזרה לליג'יאנג

יום 11 - ליג'יאנג

יום 12 - הגעה לשאשי

יום 13-15 שאשי

יום 16 - הגעה לדאלי

יום 17-20 דאלי

יום 21 - הגעה לקונמינג

יום 22 - הגעה  Jianshui

יום 23 - Jianshui

יום 24 - חזרה לקונמינג

יום 25 - הגעה לגווילין

יום 26 - הגעה לטרסות

יום 27 - טרסות

יום 28 - חזרה לגווילין ונסיעה להונג קונג

יום 29 - הונג קונג

יום 30 - הביתה

על ג'יאנשווי אוותר במידה וארצה עוד זמן במקומות האחרים. 

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 17 ינואר 2016 18:36 מאת: adby

תודה

תוכן ההודעה...אני הייתי  בהונג  קונג  בחודש  מרץ לקראת  סופו אומנם  לפני  כמעט 9  שנים.

היה  חמים  עם  ממטרים לפרקים , בלילה  קצת  קריר. למיטב  זכרוני  18-26  [מעלות

זכור  לי  ההבדל  הגדול  במזג  האוויר  אחרי  ששבועיים  קודם  הייתי  בביגי'ן  ובבוקר  עוד  היה  קרח  על  המדרכות.  בחומה  היה  קפוא...

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 17 ינואר 2016 16:30 מאת: רוני

חג הTET בויאטנם. מישהו היה או יודע פרטים? מה סגור?

היי כוכי

את החג עצמו עשינו בהונג קונג, שם היה מדהים.

את כל השבוע שלפני החג עשינו בהאנוי. העיר לא הייתה עמוסה במיוחד. הדבר היחיד שהפריע הוא שכל בתי העסק נסגרו, כבר בשבוע שלפני, דוגמת מסעדות, חנויות וכו'. פרט לכך, לא הייתה בעייה. מבחינת טיולים, זה כבר היה סוף הטיול שלנו בכלל ובפרט סוף הטיול בויטנאם בה לבד היינו חודש וחצי, ולא הפעם הראשונה בהאנוי, כך שפחות הסתובבנו באטרקציות המאוד מתויירות, יותר בעיר עצמה, בשווקים שלה, וברבעים הפחות מתויירים, ושם לא הייתה בעייה, להיפך.

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 17 ינואר 2016 08:56 מאת: אורי

טרסות האורז

בוקר טוב,

תודה על הפירוט וההמלצה על ההוסטל.

אתה חושב שזה מעשי להגיע ביום אחד מהטרסות לגווילין, משם לשנז'ן ואז לעבור באותו היום להונג קונג? (הרכבת יוצאת בסביבות 15:30-16:00 מגווילין ומגיעה לשנז'ן לקראת 19:30-20:00).

ככל שאני קוראת יותר על שאשי היא נשמעת יותר אטרקטיבית. יצא לך להיות בעוד מקומות דומים?

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 17 ינואר 2016 07:37 מאת: adby

טיעונים משכנעים

באמת עשית שיעורי בית. Smile

אני לא זוכר בדיוק איפה ישנתי באגם לוגו, אבל נדמה לי שזה היה במקום שציינת. באכסנייה של YHA ממש על האגם. אני אפילו לא הקדשתי לאגם יום שלם. הגעתי אליו בשעות הצהריים, טיילתי במשך אותו יום, ולמחרת בבוקר כבר חזרתי לליג'יאנג. זה הספיק לי לגמרי. כאמור, הייתי לבד [כלומר בנפרד מבת הזוג שסיימה את שנת הלימודים שלה בווחאן], וכבר די מיציתי את הקטע של להסתובב בנופים יפים בלי נפש חיה מסביב. ואיזור האגם זכור לי כשומם באמת. אבל אני גם לא מתחרט שהלכתי. מאוד יפה ומעניין שם.

דאלי והסביבה נחמדות, אבל הן לא מההיילייטים של סין מבחינתי. אבל גם כאן צריך לזכור את ההקשר - הייתי בסופה של תקופה לא פשוטה בסין, וכל מה שרציתי בשלב הזה היה לגמור כבר עם הטיולים ולהירגע קצת בדירה בווחאן לפני המעבר המיוחל להונג קונג אהובתי [ומשם הביתה, ברוך השם]. לכן גם המסלול שלי ביונאן היה סטנדרטי לגמרי, ולא הייתי במקומות כמו ג'יאנשווי. בדאלי הייתי מסתפק ביום אחד בהרים שמסביב ויום אחד באיזור האגם [ובערבים סיבוב בעיר העתיקה החמודה]. ערוץ דילוג הנמר זה אחלה מסלול, ולא הייתי מוותר עליו. נכון שלא מדובר בנופים עוצרי נשימה, אבל הם בהחלט ראויים לראותם.

ההסבר שלך על הטראסות נשמע הגיוני [למרות שאני מתקשה להבין את עניין הצילום]. אבל אם כבר הייתי הולך לשם לא הייתי מוותר על עוד כמה ימים ביאנגשואו, גם אם מדובר בסיבוב שני. Smile

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 16 ינואר 2016 17:13 מאת: חתול רובוט

נראה יופי של מסלול

היי,

תודה על התגובה!

לגבי אגם לוגו -

הבנתי שההגעה לוקחת בין 7-9 שעות. זה שווה את הנסיעה בשביל יום אחד שם? כלומר, יום הלוך, יום חזור, ועוד יום אחד באגם? ואיפה היית ממליץ לישון? בכפר אליו מגיעים, או ב lige (ההמלצה שרשומה בלונלי פלנט)?

לליג'יאנג והסביבה אני מתכננת להקדיש 4-5 ימים. זה אמור להספיק?

לדאלי גם בסביבות ה-4 ימים שזה כולל טיולים באזור האגם ואולי לינה באחד הכפרים שם. זה יותר מדי לדעתך?

לגבי טרסות האורז, יש שני שיקולים מבחינתי להעדיף את גווילין. הראשון הוא שהן יהיו מוצפות במים ולא ירוקות כמו אלו ביונאן, מה שמבחינתי יותר אטרקטיבי כי אני רוצה לצלם את ההשתקפויות (ולוקחת איתי מצלמה dslr מהארץ). השיקול השני הוא נוחות ההגעה להונג קונג. אני יכולה לחזור לגווילין מהטרסות בצהריים ולקחת רכבת קצרה יחסית לשנז'ן. הבנתי שמעבר הגבול ממש בתחנת הרכבת ואני מניחה שלא אמורה להיות בעיה לעבור אותו בסביבות 8 בערב (או שאני טועה?). כך שזה יוצא יותר נוח.

האמת שבינתיים חשבתי לוותר על ערוץ דילוג הנמר שגם גילי וגם אנשים נוספים אמרו עליו שהוא over rated ולנסוע במקומו בהמשך הטיול (אחרי דאלי) ל Jianshui שכל כך הרבה ממליצים עליה. מה דעתך? היית שם?

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 16 ינואר 2016 16:31 מאת: adby

נראה יופי של מסלול

חוץ משאשי, שאותה אני לא מכיר.

אני אולי הייתי מוריד יום אחד מדאלי לטובת הונג קונג. ולפחות יום אחד בקונמינג - בגדול זו עיר די מבאסת, אבל יש בה כמה מקומות נחמדים מאוד, בעיקר פארק האגם, וגם יער האבן בשילין הוא אחלה ולדעתי כדאי להגיע לשם. לליג'יאנג שווה להקדיש כמה ימים - נורא כיף שם. אגם לוגו יפה מאוד, אבל אני טיילתי שם לבד והספיקו לי יום הגעה, יום חזרה ומה שביניהם. אם היה לי פרטנר אני מניח שהיה יותר נחמד להסתובב איתו סביב האגם, אבל בגפי קצת השתעממתי. ולבסוף - למה טראסות האורז של גווילין ולא אלה של יונאן? אם את כבר שם אז נראה לי שעדיף ללכת על האפשרות המקומית, ואחר כך לתפוס טיסה מקונמינג לשנז'ן.

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 16 ינואר 2016 15:39 מאת: חתול רובוט

הונג קונג במרץ - ביגוד?

סוג של אביב. הכל יכול להיות...ככלל - קריר/נעים. אבל יכולים להיות ימים חמים ויכולים להיות נעימים וקרים. אם תהיו במקומות הגבוהים (ויקטוריה פיק, בודהה בלנטאו) ביום סגריר - יהיה די קר (10-15 מעלות). קחו ביגוד "גמיש". גשם נפוץ בכל מיני פורמטים מזרזיף ועד ממטרים.

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 15 ינואר 2016 12:01 מאת: xfwind

אני לא זוכר בדיוק

אבל כן זכור לי מזג אוויר נוח מאוד יחסית לאיזור. מהתמונות שלי מסוף פברואר בהונג קונג ומקאו נראה שבחלק מהימים המצולמים מסתובבים עם חולצות קצרות ובחלקם עם חולצות קצת יותר חמות או אפילו עם מעיל וכובע גרב. בקיצור, כדאי להיערך לכל אפשרות.

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 15 ינואר 2016 08:58 מאת: חתול רובוט

סין, סיבוב שני

שלום לכם wink

טוב, אז אחרי הטיול המדהים שהיה לחברה שלי ולי בשנה שעברה, הרבה בזכות העצות והעזרה שקיבלתי פה בפורום, השנה אני חוזרת לסיבוב שני. הפעם לבד.

היעד העיקרי הוא יונאן. אני רוצה לטייל לאט יחסית, אבל חוששת שיהיה לאט מדי (כלומר שאגיע למקום מסוים ואגלה שלא באמת יש לי מה לעשות שם). כדי שיהיה מדד - ביאנגשואו היינו 5 ימים. בשינגפינג 3. הזמן שהקצבנו לשני המקומות היה מצוין. בשינגפינג אפשר היה אפילו להוסיף עוד יום. 

המסלול עליו אני חושבת בינתיים הוא מאוד ראשוני, ואשמח להערות והארות.

כל המלצה על מקום שכדאי להגיע אליו באזורים האלה תתקבל בברכה wink

עדיפות למקומות קצת פחות עמוסים בתיירים.

את המסלול אפשר גם לעשות הפוך מהקטע של גווילין (כלומר להגיע מבייג'ינג לגווילין ובסוף לטוס מליג'יאנג להונג קונג).

יום 1 - הגעה לבייג'ינג 

יום 2-3 - בייג'ינג  

יום 4 - טיסה לליג'יאנג (מה אמור להיות המחיר ומתי כדאי להזמין כרטיס?)

יום 5-10 (כולל) - ליג'יאנג + ערוץ דילוג הנמר, או כל מסלול אחר.

תחת ליג'יאנג אני מכניסה כל דבר שאפשר לעשות באזור, כולל לינה בכפרים סמוכים, הרים, טיולי יום וכו'. אשמח מאוד לשמוע המלצות.

יום 11-14 - אגם לוגו (הגעה יום, יומיים שם, חזרה יום).

יום 15 - ליג'יאנג

יום 16 - נסיעה לשאשי

יום 17-18 - שאשי

יום 19 - נסיעה לדאלי

יום 20-23 - דאלי והסביבה

יום 24 - הגעה לקונמינג

יום 25 - טיסה לגווילין

יום 26-27 - טרסות האורז 

יום 28 - חזרה מהטרסות ורכבת לשנז'ן + מעבר להונג קונג (אפשרי ביום אחד? ראיתי שיש רכבת אחה"צ. אפשר לעבור את הגבול להונג קונג בשעות הערב המאוחרות?)

29 - הונג קונג

30 - טיסה לארץ

מה אתם אומרים?

תודה מראש לכל העונים.

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 14 ינואר 2016 20:06 מאת: adby

שונה, לטוב ולרע

גם אני הייתי בהונג קונג במשך שבוע וקצת, סביב ראש השנה הסיני.

בימים שלפני החג העיר מתרוקנת מתושבים. כולם נוסעים לחופשות, או לבקר בני משפחה בסין גופא. מי שמשתלט על העיר הם המשרתים ועובדי משק הבית, בדרך כלל ממוצא פיליפיני או דרום-אסיאתי, שאותם אפשר לראות בכל מקום, בדרך כלל נופשים בפארקים היפים של העיר או על יריעות קרטון שהם פורסים ברחובות הראשיים ומרכזי העסקים. בכלל, זה זמן טוב לבלות בחוץ כי יש יופי של מזג אוויר [יחסית להונג קונג, כמובן].

זה נחמד מאוד, והאטרקציות התיירותיות, למיטב זיכרוני, לא נפגעות. אבל מבחינת קניות כמעט הכול סגור כבר כמה ימים לפני החג, וכמובן בחג עצמו. הכול נפתח מייד אחרי החג, אבל לפניו אין כמעט מבחר.

בכל מקרה, אם אתם מגיעים יום אחרי החג, אז העניינים אמורים להיות כרגיל, או לפחות לחזור להרגלם בתוך זמן קצר מאוד, והרחובות הראשיים יהיו צפופים ודחוסים עד אפס מקום כמו בכל יום.

בערב החג עצמו יש מופע זיקוקים מדהים מעל הנמל, וגם תהלוכה יפה מאוד בצים-שא-צוי. אם ייצא לכם להקדים קצת את ההגעה - מה טוב.

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 14 ינואר 2016 15:30 מאת: חתול רובוט

ראש השנה הסינית בהונג קונג

שלום לכם,

אנחנו שני זוגות בני 45,מגיעים להונג קונג ב 09/02/2016,

יום אחרי ראש השנה שהשנה הוא ב 08/02/2016,

האם משהו מחברי הפורום היה בתונג קונג בתאריכים האלה?

האם הכל פתוח?

אנחנו מגיעים לשבוע ימים,

תודה,

איריס

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 14 ינואר 2016 14:53 מאת: hodlihi

הונג קונג במרץ - ביגוד?

מה מומלץ לקחת?

איך ככלל מזג האוויר בחודש זה?

תודה וסופ"ש נעים?

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 14 ינואר 2016 11:17 מאת: אורן

קונקשן ארוך (כ-28 שעות) בהונג קונג - אשמח להמלצות

איך נפלתם על קונקשן כזה ארוך?

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 09 ינואר 2016 09:41 מאת: shimon amar

הערב בCNN

בתכנית BUSINESS TRAVELER עם ריצ'ארד קווסט תוקרן התכנית '24 שעות בהונג-קונג'

הסתכלו בלוח המשדרים וצפו בתכנית. תקבלו ממנה את כל הרעיונות 'הנכונים'

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 09 ינואר 2016 07:53 מאת: eytanin

לדעתי עדיף שיתמקדו בהונג קונג וקאולון

לנטאו מיותר להם בפורמט הזה (מה גם שכתבו שלנים בו)

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 08 ינואר 2016 19:32 מאת: xfwind

ממליצה על האי לנטאו, זה האי של שדה התעופה, מגיעים אליו ברכבת בקו אחד משדה התעופה. יש בו כמה אטרקציות חמודות

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 08 ינואר 2016 17:38 מאת: ayash1234

הונג קונג מרתקת. תחפרו בפורום ובעוד אתרים רלוונטים

ואם יהיו שאלות ממוקדות - נשמח לעזור.

שימו לב להכין תוכנית גמישה למקרה גשם (למרות שפברואר הוא מהיבשים).

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 07 ינואר 2016 19:39 מאת: xfwind

שלום לכולם,

אנחנו (זוג, 50+) נוסעים בחודש הבא לפסיפיק. נוחתים בהונג קונג בשעות הצהרים המאוחרות, לנים במלון לא רחוק משדה התעופה, וממריאים למחרת בערב.

זו פעם ראשונה שלנו במזרח הרחוק.

אשמח להמלצות מה כדאי לעשות בזמן הקונקשן.

בתודה מראש,

מיכל.

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 07 ינואר 2016 18:17 מאת: michalkls

טיול לתאילנד סינגפור והונג קונג..קניות ונייד

אלקטרוניקה בסינגפור:

1 - קניון SIM LIM

2 - קניון FUNAN

מקורי ואמין..

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 07 ינואר 2016 13:39 מאת: Anton3281441

שכח מהונג קונג. נהיה יקר....

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 02 ינואר 2016 21:42 מאת: xfwind

אלקטרוניקה  כדאי לרכוש  בסינגפור  שם  הסחורה  לרוב  מקורית ואמינה ,מה  שאי  אפשר  להגיד  על  בנגקוק  גם  בהונג  קונג  בקאולון , אפשר  לרכוש  אלקטרוניקה  .

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 02 ינואר 2016 18:49 מאת: רוני

המון תודה

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 02 ינואר 2016 18:04 מאת: yshmaya

קניות לעשות בבנגקוק ולסיים עם הסיפור שם (הונגקונגיהונגקונגים וקנטונזים נוסעים לבנגקוק גם לקניות). בכל יעד אפשר לקנות סים נטען ולהשתמש בו לאינטרנט. הכי פשוט, הכי זול, הכי יעיל.

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 02 ינואר 2016 15:40 מאת: Roi eco

מתכננים שבוע בתאילנד בחוף ג׳ומטיין ואחכ 4 לילות בסינגפור ואחכ 3 לילות בהונג קונג. היכן הכי כדאי לבצע קניות של בגדים הנעלה ואלקטרוניקה? איך כדאי להזמין חבילת גלישה לשלושה יעדים שונים? אשמח לקבל טיפים שבת שלום

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 01 ינואר 2016 17:06 מאת: yshmaya
5678910
17 עמודים
הונג קונג