נא להמתין...

אסיה, היבשת הגדולה בעולם, הפכה מזמן להיות המקום לטיולים. מסין והודו ועד אוזבקיסטן, בעזרת הפורום הזה המזרח הרחוק מעולם לא היה קרוב יותר! ואם אתם בראש של תאילנד, הכנסו לפורום תאילנד, שמוקדש כולו למדינה הנפלאה. מנהל: תאי
חיפוש בפורומים

מ- עד-

נמצאו 791 תוצאות

מישהו קרא לי ?

ראשית לגבי הקישור: מצטער צילה, אבל משום מה לא עולה לי כמו שצריךindecision.  ולגבי יהדות כלכתה: הקהילה של יהודי כלכתה היתה מורכבת כמעט כולה מבאגדדים - סוחרים שהגיעו מעיראק, חאלב ואיראן החל מסוף המאה ה 18. כום נשארו בכלכתה פחות מ 20 יהודים וכולם זקנים. לגבי מאפית "נחום": מדובר במאפיה יהודית שרצה כבר 5 דורות! עד לפני כ 15 שנה ניהל את המאפיה נורמן נחום (אני מניח שאותו פגשת תאי) ולאחר שנפטר המשיך אחיו הצעיר דיויד  את ניהול העסק. אני פגשתי את דיויד במאפיה בשנת 2007 (ולפני זה פגשתי גם את נורמן - האח הגדול, בשנת 1992) אבל היום דיויד כבר חולה וכמעט לא מגיע למאפיה. בין היהודים הבולטים מכלכתה - הגנרל ג'ק ג'ייקוב שהוא גיבור מלחמת 1971 (מלחמת הודו פקיסטן השלישית) וחי כיום בדלהי (בן 90 +. אני פגשתי אותו פעמים - לאחרונה לפני כשנתים).   ולגבי  המילים: השפה ההינדית (או יותר נכון הניב ההינדוסטני - הניב המדובר בכל האזור של עמק הגנגס ומכאן הקשר. יש עוד מילים רבות בהינדוסטני שמקורן בערבית למשל: kitab - ספר; lekin - אבל (בערבית - וואלאקין) ועוד. כמו כן יש הרבה מילים שהגיעו להינדי מהשפה הפרסית. ומצד שני לחלק מהמיליםהללו יש גם מקבילות נוספות בהינדי שמקורן בסנסקריט - לדוגמא: pustak - ספר; biman - אויר/רוח ועוד...   ועוד תיקון אחד - לתומר: אותו ששון שעל שמו הרציף בבומבי לא היה מעשירי שנגחאי והונג קונג, אלא מבומבי עצמה - זהו דיויד ששון שהיה אחד מהבאגדדים הבולטים בבומבי ובהודו כולה. בשנגחאי והונג קונג היה את משפת כדורי.

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 10 ספטמבר 2014 21:21 מאת: ranamitai

המלצה על מלון בהונג קונג - שני לילות

"צים שה צוי" זה האיזור בקאולון שקרוב למפרץ/תעלה/אוקינוס שבין היבשת לאי.

יש שם כמה מלונות טובים, והרחוב שם הרבה יותר מענין מהאי עצמו

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 10 ספטמבר 2014 14:28 מאת: תומר

קשור גם לשרשור בומבי-

הקשר היהודי-

הרציפים בנמל בומבי (הישן?) קרויים רציפי ששון, ע"ש מליארדר יהודי מהונג קונג/שנחאי. 

מעבר לזה, חברים שלי שבגלל עבודה היו הרבה בהולנד, ישבו פעם והגיעו ללפחות 20 מילים עבריות שנכנסו להולנדית, אמנם לא תמיד במשמעות העברית, אבל יש הקשר (יד=ידה במשמעות גנב או כייס, מישהו ששולח את היד לדברים)

כנראה גם בהודו וגם בהולנד (מעבר לחברת הולנד המזרחית), זה בגלל שיהודים עסקו במזסחר

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 10 ספטמבר 2014 13:47 מאת: תומר

אין הגיון לישון ליד השדה במקרה הזה.

השאלה כמה 'במרכז העיר' תרצו להיות - וזו בעיקר שאלת מחיר. הונג-קונג היא העיר היקרה ביותר בעולם לנדל"ן ומחירי המלונות בהתאם. ברוב התאריכים בשנה המלונות הטובים של העיר עושים בית-ספר לאחיהם מלונדון וניו-יורק. 

מה שכן, מערכת התחבורה הציבורית בהונג-קונג היא בין המפותחות והזולות ביותר בעולם, ולכן גם מלונות שקצת רחוקים מהנקודות החמות ביותר יכולים להיות נוחים. 

רוב התיירים, או לפחות אלו שיש להם מספיק כסף, אוהבים להתארח במלונות בצד של האי (דרומית למפרץ) איפשהו בין תחנות הרכבת התחתית "הונג-קונג" (ראשית משהו) ו"וואן צ'אי" או אפילו עד "קוסוואי ביי". קרוב יותר למים - יקר יותר. אני דווקא מעדיף את אזור צ'ים-שה-צ'וי שבגדה הצפונית. 

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 10 ספטמבר 2014 11:23 מאת: FlyingOut

שלום לכולם.

כמה טוב שיש עם מי להתייעץ- 

מחפשת מלון נחמד בהונג קונג בדצמבר.. לשני לילות.

בדרך לניו זילנד.

האם כדי לקחת מלון קרוב לשדה התעופה או לעיר?

מתכננים לטייל בעיר וללכת לדיסני עם הילדים.

תודה רינת

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 10 ספטמבר 2014 09:41 מאת: Rinat_3343213

רכישת גלאקסי S5 בהונג קונג

בדוק באתר של רשת FORTRESS - רשת די טובה עם 3 סניפים.

הכנס לפורוס סלולר בתפוז כדי לדעת אם יש כמה דגמים ואולי חסרון יחסי לאחד מהם בארץ.

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 08 ספטמבר 2014 22:38 מאת: xfwind

מומבאי לא פופולרית או שזה רק נדמה לי?

אלו שני הסנט שליsmiley: אין ספק שבבומבי יש הרבה מאד מה לראות, אבל בומבי היא עיר יקרה מאד - בעיקר מבחינת הלינה אבל גם האוכל, ולכן לא התפתח בה מרכז של תרמילאים כמו המיין בזאר בדלהי או הקאוסן בבנקוק ואם כבר ניתן להשוות את בומבי לערים אחרים באסיה - השוואה טובה היא אולי סינגפור והונג קונג וכן מנילה (בסינגפור לא הייתי אבל הייתי בהונג קונג ומנילה). מהסיבה הזו ובגלל יוקר המחייה - הרבה תרמילאים מעדיפים להתחיל את הטיול בדלהי שהאווירה בה "נוחה" יותר למטייל המתחיל מבחינת שירותים למטייל ואכסניות ומסעדות זולות (ואגב - גם בדלהי יש הרבה ש"בורחים" מהר מהעיר ולדעתי זה חבל. נקודה נוספת היא הריחוק היחסי מהרבה אתרי תיירות - דלהי נמצאת במרחק של 6-7 שעות מאתרים מעניינים בראג'סטן, אגרה או רישיקש וכ 10-12 שעות ליעדים אטרקטיבים נוספים כמו שימלה ודרמסלה ואמריצר. בומבי לעומת זאת מרוחקת יחסית מרוב האורקציות (מינימום של 10-12 שעות לגואה ויותר לאתרים רחוקים יותר) ולכן מטיילים מעדיפים לנחות בדלהי ולטוס ממנה הלאה או להמשיך באוטובוס/רכבת.  בקיצור - לדעתי הסיבות העיקריות הן יוקר המחייה וכתוצאה של זאת היעדר של אווירה מתאימה לחלק מהתרמילאים וכן המרחק היחסי מהאטרקציות התיירותיות הקרובות (גואה ושאר דרום הודו) לעומת הקרבה היחסית של דלהי על ההימלאיה ואל ראג'סטן.  גם אני חושב שבומבי היא עיר מעניינת ויש מה לעשות בה הרבה מה לראות - אבל מדובר אכן בעיר גדולה וסואנת. ולגבי השוואה בין בומבי לדלהי - ביליתי תקופות ארוכות בשתי הערים והיתרון של דלהי בעלות הזולה בהרבה הוא גורם משמעותי, אבל גם את בומבי אהבתי.

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 08 ספטמבר 2014 18:31 מאת: ranamitai

msg_iconרכישת גלאקסי S5 בהונג קונג

היייי,

עוד כחודש אהיה בהונג קונג ואני מתלבט האם כדאי לקנות גלקסי S5 שם או שכבר עדיף לקנות בארץ?

האם פערי המחירים בארץ להונג קונג משמעותיים?

ואם כן, איפה כדאי לרכוש?

אשמח לקבל תשובות

תודה!!!

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 08 ספטמבר 2014 16:29 מאת: yanivp32

טיול מאורגן לסין, טיסת אל על-עזרה

פריט אספנים שמשמש את החברות הנידחות בעולם.

לפני 4 שנים הבן שלי הגיע לביקור בישראל עם הוינטאג' הזה וציין את הארוע באופן שלא אשכח.

להונג קונג דווקא הם מפעילים 777 ראוי.

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 07 ספטמבר 2014 21:57 מאת: xfwind

שאלה חשובה בנושא כסף

נכון 1000.

אנחנו הוצאנו בדרום מזרח אסיה (וייטנאם, קמבודיה, לאוס, תאילנד, בורמה, הונגקונג וסין)-  6 חודשים מלאים - 41000ש"ח לא כולל הטיסות מהארץ וביטוח חו"ל ועם הכל - 54500. זה יוצא 840$ לחודש לאדם (בחדר זוגי) הוצאות "בשטח". זה בערך הממוצע שכתבתי עליו.

עכשיו, הכל תלוי ברמת "ההתכלבות". אנחנו הקפדנו על מינימום של חדר פרטי עם שירותים צמודים. כל היתר - נסיעות ואוכל (לא בישלנו לבד) היה ברמה המינימאלית. אם ישנים בחדרים משותפים וללא שירותים אפשר להוזיל.

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 07 ספטמבר 2014 09:59 מאת: רוני סופר

בטיסת אל על להונג קונג דרכון 5 חודשים תוקף ,בעיה?

היי,

בגדול לא אמורה להיות בעיה.

על מנת למנוע בעיות כל שיהיו תמיד מומלץ לצאת מהארץ עם דרכון בתוקף לפחות חצי שנה מיום הטיסה.

מניסיון בתור סוכן נסיעות נתקלתי בכמה מקרים קטנוניים ונדירים שגרמו לבעיות בעלייה למטוס, כך שהסיכוי אכן מזערי מאוד, אך כל עוד יש זמן עדיף לחדש דרכון בשביל הביטחון והשקט הנפשי.

תהנו

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 06 ספטמבר 2014 18:15 מאת: שלומון

אם זה הארכה יש לך סיכוי טוב שיעשו לכם את זה במקום.

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 06 ספטמבר 2014 12:07 מאת: יוסי ל

אי אפשר להאריך אותו?

בכל מקרה היא תצטרך לעשות את זה בזמן הקרוב

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 06 ספטמבר 2014 11:26 מאת: תומר

אהלן,

לדעתי לא צריכה להיות בעיה מכיוון שאינכם צריכים להוציא ויזה להונג קונג ותאילנד.

יחד עם זאת, בהליך מקוצר (ויכול להיות שיקר יותר) ניתן להוציא דרכון חדש.

גשו מחר בבוקר למשרד הפנים (קחו איתכם תמונות פספורט) וטפסים מלאים (ניתן להוריד מהאינטרנט) ותוציאו דרכון חדש.

תבקשו לבוא לקחת אותו (שלא ישלחו אותו בדאר, שנמצא בשביתה כרגע).

בהצלחה,

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 06 ספטמבר 2014 07:26 מאת: תאי - הנהלת הפורום

ברוב המדינות דורשים הצגת דרכון תק ל-6 חודשים נוספים.

אני ממליץ להוציא דרכון חדש / לחדש (תלוי מה גיל הבת ואם היא חידשה בעבר).

דרכון של בגיר תקף ל-10 שנים.

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 06 ספטמבר 2014 06:51 מאת: Roi eco

אנחנו טסים להונג קונג וחוזרים מבנגקוק בטיסות אל על ועכשיו גילינו שלבת שלנו יש 5 חודשים תוקף לדרכון ,האם תהיה בעייה בנתב"ג ? טסים לשבועיים בלבד .יש עדיין זמן להזמין דרכון חדש/מחודש ,האם יש צורך ?

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 06 ספטמבר 2014 06:34 מאת: sol11655

סין והונג קונג - שבוע ראשון של אוקטובר- חג מקומי

אולי נתראה שם Smile

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 03 ספטמבר 2014 06:21 מאת: orikan1

טיול למזרח תאילנד קמבודיה לאוס וויאטנם

תודה על ההמלצה

חשבתי להתחיל בתאילנד להמשיך ללאוס ואז קמבודיה מה שאומר שבערך אמצע \סוף פברואר אגיע לויאטנם מתכננת להשאר שם בערך שבועיים שלוש ואז אולי להמשיך לסין\הונג קונג השאלה שלי אם בתאריך זה מזג האוויר בויאטנם סביר וניתן לעשות בו טיולים והאם את כל הסבב הזה של המדינות אפשר לעשות רק ממעבר יבשתי ללא טיסות...בנוסף אשמח לדהמלצות בנוגע לאטרקציות בכל אחת המדינות הנל תודה רבה...

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 02 ספטמבר 2014 11:40 מאת: Revital_3435187

תודה לכל המשיבים

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 01 ספטמבר 2014 21:39 מאת: tamar eli

מצטרף למגיב האחרון בכל סעיף. ממש כך.

ואתם יודעים מה? במיוחד לסעיף 4, כי כמו ש-Papkin הסביר יהיה עומס לא רגיל.

אז אם אין ברירה, לפחות לקחת את זה כחוויה Smile

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 01 ספטמבר 2014 20:45 מאת: גילי ט

1. מזמינים מקום לינה כבר עכשיו.. ברוב המקומות אפשר לעשות את זה דרך אתרי הוסטלים או ישירות למקום. 

2. דואגים להיות במקום שאפשר לבלות בו כמה ימים טובים ודואגים להגיע אל המקום לפני שהשבוע הזה מתחיל. לדוגמא: הייתי בסין בזמן השבוע הזה , הייתי ביאנגשו אבל דאגתי להגיע לשם כמה ימים קודם לפני שהבלגאן הגדול מתחיל. 

3. לדאוג להיות במקום שיש בו דרכי מילוט מאתרים תיירותיים המוניים . כלומר מקומות שאפשר לקחת אופניים לכפרים , לטייל רחוק יותר מההמונים 

4. להנות.. לראות מיליון סינים ברחוב קטן זו גם חוויה שלא רואים כל יום . 

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 01 ספטמבר 2014 18:23 מאת: ori_ronen

שלום לכולם,

מה עושים תרמילאים כדי לחסוך בעלויות ולהבטיח מקום לינה ?

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 01 ספטמבר 2014 18:15 מאת: gil.baba

החג הלאומי של סין נחגג מ1 עד7 באוקטובר

בזמן זה מאות מליוני סינים יוצאים לטייל בכל רחבי סין,מה שאומר שאתרי התיירות השונים עמוסים מהרגיל,קשה למצוא לינה ומחירי הלינה מתייקרים,תחבורה ציבורית מתוגברת אך עדיין יש עומס מבחינת המחיר על התחבורה לא משתנה ונישאר רגיל (הטיסות כן מתייקרות)

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 01 ספטמבר 2014 14:25 מאת: Papkin3267264

השבילים עמוסים במטיילים, קשה למצוא חדרים בבתי מלון או מקומות באוטובוסים וברכבות והכל יותר יקר. בהחלט מפריע.

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 01 ספטמבר 2014 03:18 מאת: בסאם עבדול רחמן

ויזות להודו

שלום, אני מתכנן לטוס לנפאל באמצע אוקטובר ואח"כ לניו זילנד, חשבתי על אופציה לטייל ביניהן בדרום הודו. כמה שאלות לגבי זה. א. אחרי ניו זילנד התכנון הוא ליסוע לצפון הודו האם זה יהיה בעייתי מבחינת הויזות (בניו זילנד התכנון היות שלושה חודשים) להיכנס פעמיים להודו? ב. מישהו שמע על טיסות מהודו לניו זילנד? הבנתי שיש טיסות רק מבנגקוק והונג קונג ג. האם שווה לעשות את כל הבלגן בשביל שבועיים שלושה בדרום הודו או שזה לא מספיק זמן כדי הספיק שם משהו (מרחקים גדולים וכו')?

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 31 אוגוסט 2014 17:15 מאת: אוריקילי

אנחנו מתכננים טיול לסין (גווילין ויאנגו) והונג קונג בתחילת אוקטובר 1-8.10.

נאמר לנו שיש חג מקומי ורוב הסינים מטיילים בתקופה זו. האם משהו טייל הבתקופה זו באיזור? האם זה אמור להפריע מבחינת עומסים?

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 31 אוגוסט 2014 15:23 מאת: tamar eli

משקל מטען להונג קונג באל על מי יודע?

כדאי  שתבררי  עם  אל על,  אני  לא  בטוח  שאפשר  להביא  2  מזוודות

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 31 אוגוסט 2014 09:16 מאת: רוני

והעשרים קג האלה יכולים להיות בשני תיקים נכון?

תודה על תשובותיכם.

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 31 אוגוסט 2014 05:39 מאת: Galit3282215

בניגוד למה שאמרו מעלי, על פי נהלי אל על מותר להביא כבודה במשקל של עד 23 ק"ג 

נהלי אל על

מניסיוני, 24-25 קילו עבר ללא בעיה מיוחדת.

טיסות פנים במדינות זרות בדר"כ מאפשרות פחות.
אני טסתי בטיסה שהיה רשום בה 20 קילו, ולא עשו לי בעיה עם 22 קילו.

עריכה: כבודת יד - שקלו לי רק כאשר הגעתי עם טרולי. כשהייתי עם תיק גב לא שקלו (על אף ששקל כ-10 קילו)

פורום: אסיה-המזרח הרחוק פורסם ב: 31 אוגוסט 2014 00:58 מאת: קורלב
5678910
27 עמודים

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | מזג אוויר למטיילים

About Lametayel ; דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני ; צור קשר

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו

הונג קונג