נא להמתין...

אין יותר קלאסית מאירופה: הרומנטיקה של איטליה , האוכל של צרפת , האיים של יוון , הירוק של סלובניה - והכל כל כך קרוב... אירופה כולה - ממזרח ועד מערב נפרשת לפניכם בפורום הזה. מנהלת: יונית
חיפוש בפורומים

מ- עד-

נמצאו 768 תוצאות

הולד- כפר נופש? משהו אחר?

סדר גודל כללי מחושב למשפחה של 5 נפשות (6 כמובן קצת יותר יקר)-

יש רכיבים קשיחים:

טיסה

לינה

רכב

יש רכיבים גמישים:

כמות האטרקציות, איפיון הכלכלה (עצמאית/מסעדות)

כתבת- לא נקנה אוכל--- מה הכוונה? מטעמי כשרות? אז קונים מה שצריך. לא תוכלו לבוא מהארץ עם כול המוצרים ל11 ימי טיול, לפעמים צריך מוצרים טריים וגם למחמירים יש פתרונות (לא פשוטים ולא זולים).

אגב- לבוא מהארץ עם מזון שקונים בסופר מרקט= למחיר בסופרמרקט בהולנד פחות או יותר (לא נכנסת לתחשיב מילקי).

סדר גודל כללי לא פחות מ25.000€ למשפחה בממוצע .

או בגישה אחרת- תוסיף למחיר טיסה-לינה-רכב כ150-200€ למשפחה ליום עבור הוצאות (אתרים, כלכלה,דלק, חניה ושונות).

 

אם השאלה -איך אני יכול להוזיל את עלויות הטיול? -אז יש הצעות

ראשית- טיסה ביוני ולא בקיץ (כבר בחרת)

שנית-  טיסה ליעד  אחר (למשל בריסל) מחייבת בדיקה של לינות נוספות ,מחיר דלק,- כי אלו רכיבים שצריך להוסיף לעלות מחיר הטיסה הזולה יותר.

שלישית- לינה- לא חייבים ללון בכפר נופש , בוודאי לא בחודש יוני בו לא כל המתקנים מופעלים (למשל בריכות חיצוניות) או לא מתאימים בהכרח למשפחה שלך (רחצה מעורבת, גילאי הילדים). יש גם אפשרות ללון בבית, בחווה וכו- אלו לינות גמישות יותר בתאריכי הכניסה והיציאה מהלינה (כפרי נופש קשיחים שישי-שישי או שני-שישי) והעלות יותר זולה , בוודאי ביוני.

רביעית- לשקול איזה אתרים ואטרקציות רוצים לבקר- כי העלות שלהם מצטברת בהחלט.

 

פורום: אירופה פורסם ב: 01 דצמבר 2014 08:26 מאת: יונית - הנהלת הפורום

הולד- כפר נופש? משהו אחר?

קודם כל - אני חותם על כך מילה של שירלי. הבחירה היא מאד מאד אישית ותלויה בכם. אם אתם רואים את עצמכם מטיילים כל היום בחוץ וחוזרים בערב עם ילדים ישנים ישר למיטה - אז כניסה עם הרכב חשובה, ומאידך האטרקציות בכפר פחות חשובות.

אם אתם רואים את עצמכם עוד מבלים בערב (כולם או בפיצול) בפארק המים או באטרקציות אחרות - אז כפר נופש טוב זה דבר חשוב ושווה כסף.

 

אני מניח שעם בן ה-3 ואולי גם בן ה-6 לא תלכו לקרוע את הכפר כל ערב, ומאידך הגדולים עוד לא מספיק גדולים ללכת לבד לפארק המים. אבל אולי תתפצלו בערב - הורה אחד עם הקטן/קטנים והורה שני עם הגדולים.

 

השאלה היא גם האם באופן ריאלי אתם רואים את עצמכם נשארים בכפר יום אחד כדי להנות ממנוחה?

 

לגבי עלויות - באופן גס הדלק עולה כמו בארץ (לא ריב על גרושים), והרכב יהיה דומה או טיפה יותר גדול מזה שיש לכם בארץ (אבל אולי דיזל שיוריד טיפה בעלות הדלק). אז באופן כללי אותה עלות דלק שיש לכם בארץ לקילומטר.

אני נוטה להעריך 15-20 אירו ליום דלק. בהנחה שאתם לא טוחנים קילומטרז' כאילו אין מחר.

נסיעה ממבריסל למרכז הולנד תעלה פחות מ-50 אירו של דלק

 

לגבי עלויות כוללות - אני מציע להתחיל בבלוג שלי לחישוב עלויות - הוא יתן לכם רשימה של סעיפים לחשוב עליהם. יש הרבה דברים שהם אישיים.

למשל יש דרכונים לכולם? אם לא זה 1000 ש"ח רק על זה.

כתבת "בהנחה שלא נקנה שם אוכל". אני לא יודע איפה כן תקנו אוכל (ולמה לא תקנו - כשרות?) אבל אוכל זה הרבה מעבר ל-3 ארוחות ביום. אוכל זה גם ארטיק, קפה ועוגה, חטיפים לנשנש באוטו, וכו'. גם פה מדובר על עניין מאד מאד אישי, אבל אפילו 2-3 אירו לגביע גלידה כפול 6 זה 50-100 ש"ח למשפחה. פעם בטיול זה זניח, אבל פעם ביום זה למעלה מ-500 ש"ח בטיול. 3פעמים בטיול (טוב, לפעמים גלידה ולפעמים קפה/עוגה) זה 1500 ש"ח.

פורום: אירופה פורסם ב: 01 דצמבר 2014 06:50 מאת: אנשיםטובים

הולד- כפר נופש? משהו אחר?

שלום, אשמח לעזרה.

אני ומשפחתי נצא בחודש יוני לטיול בהולנד למשך 11 ימים (המלצה שלכםwink).

בהתחלה הכל היה ברור אך ככל שהעמקתי בנושא הכל התחיל לבלב אותי, אז אשמח לתגובה, הערה או הארה בנוגע להכל.

לינה- בהתחלה היה לי די ברור- דה אמהוף של סנטר פארקס. אבל עכשיו אני כבר נורא מבולבלת מכיוון שאחרי הכל לפי התגובות של הגולשים ישנם עוד מגוון של כפרי נופש שאינם מרשתות מוכרות ויש גם את לנדל שאותה לא הכרתי.

ובמחיר של קוטג' רגיל בסנטרפארקס אוכל לקנות את הקוטג' ה'מפואר' בלנדל כך שאני נורא מבולבלת, אשמח להסבר.

טיסה- מצאתי טיסה לבריסל בבלגיה ב500 דולר פחות מאמסטרדם, אז הנחתי שעדיף לטוס לבריסל ולשכור משם את הרכב ואולי גם ללון בבריסל ב2 הלילות האחרונים.

אבל מחירי הדלק- יתכן והדלק לנסיעה לאמסטרדם יעלה סכום לא קטן ויהיה עדיף לטוס ישירות לאמסטרדם. אז אשמח אם תכתבו לי כמה בערך עולה שם הדלק (למכונית עם 7 מושבים)

אז הבעיה העיקרית שלי היא הלינה, וכמה לדעתכם יעלה כל הטיול הזה (11 יום) לא כולל כל האטרקציות ובהנחה שלא נקנה שם אוכל.

פורום: אירופה פורסם ב: 30 נובמבר 2014 18:24 מאת: דניאל1245

נסיעה מהולנד לבריסל

מהכן בהולנד?

פורום: אירופה פורסם ב: 30 נובמבר 2014 16:16 מאת: lbd

רכב במערב אירופה

היי חן,

Rentalcars זה ברוקר בינלאומי שעובד עם כל מיני חברות השכרה בעולם.

יכול להיות שהמחיר זול אבל חשוב מאוד להשוות תפוחים לתפוחים.

הרבה פעמים אנשים לא יודעים להשוות ואז כשמגיעים לאסוף את הרכב פתאום מגלים שמחייבים אותם לשלם סכומים נוספים.

חשוב מאוד לוודא שההצעה כוללת ביטוח ביטול/החזר השתתפות עצמית, את כל המיסים וההיטלים וכו'.

ההמלצה שלי היא תמיד להתנהל מול נציגות מקומית של חברת השכרה או מול סוכן נסיעות, כי במידה ויש בעיה כלשהי, תמיד יש כתובת שאפשר לפנות אליה בישראל שתטפל בהכל.

להתנהל מול אתר אינטרנט בינלאומי זה הרבה יותר קשה.

 

לגבי הפיקדון בכרטיס האשראי, בהרץ זה עובד שונה, באוסטריה לוקחים פקדון של בין 1,200 – 800 יורו תלוי בסוג הרכב, בהולנד וגרמניה בין 300-400 יורו.

 

מקווה שעזרתי דני מהרץ Smile

פורום: אירופה פורסם ב: 30 נובמבר 2014 15:22 מאת: דני מהרץ

msg_iconנסיעה מהולנד לבריסל

אני ממש אשמח לעזרה ! דרך אפליקציה של b- europe מצאתי כרטיסים הרבה יותר זולים מהולנד לבריסל ב 99 אירו לשני אנשים הלוך וחזור. האם האפליקציה בטוחה לשימוש? אם אני מזמינה דרך האפליקציה איך אני מקבלת את הכרטיסים? תודה !! 😉

פורום: אירופה פורסם ב: 30 נובמבר 2014 14:50 מאת: shirnoy

msg_iconטיול בהולנד בתקופת הקריסמס

אני אשמח להמלצות למקומות לבקר בהם באמסטרדם או מסביב לאמסטרדם. וכל פרט לגבי הכרטיסי הנחות או התמצאות ברכבות. בנוסף, ביררתי לגבי כרטיס נסיעה ברכבת לבריסל ליום אחד ולפי מה שאני מבינה המחיר הוא 80 אירו הלוך חזור לאדם. זה הגיוני ? האם כדאי לנסוע לבריסל? יש מקומות יפים לראות שם? תודה רבה לכל העונים !

פורום: אירופה פורסם ב: 30 נובמבר 2014 13:02 מאת: shirnoy

שאלה לגבי eurail benelux pass

התעניינתי בנסיעה ברכבות בצרפת, בלגיה והולנד ואז גיליתי את הכרטיס pass הזה שמציעה חברת eurail. מישהו יכול להסביר לי איך הכרטיס עובד? כאילו, ראיתי באתר שלהם (http://www.eurail.com/eurail-passes/one-country-pass/benelu x) שהאפשרות המקסימלית היא 5 ימים בתוך חודש, השאלה היא במידה ואנחנו זוג שרוצים לטייל במשך שבועיים בערך בכל האזור , ישנה אופציה משתלמת יותר מאשר לקנות את הpass כמה פעמים לכל אחד? והאם הימים חייבים להיות רצופים? והכרטיס תקף גם בתוך המדינות (גם במטרו?) או רק בין לבין? 

פורום: אירופה פורסם ב: 28 נובמבר 2014 16:01 מאת: Chen3190919

אמסטרדם 8 ימים מאי 2015

אנחנו שכרנו דירה מדהימה בבוקינג מחברה שנקראת short stay grupe  המשכירה דירות בערים מרכזיות באירופה,היה נהדר.

יש כרטיס לטראם לפי שעות 24,36,72 ועוד.ככל שידוע לי זה לא כולל אוטובוסים ורכבות.

עצתי לך,אם את יוצאת מאמסטרדם לטייל בעיירות המדהימות מסביב,אין טעם ברכישת כרטיס לטווח ארוך,אפילו לא ל-24 שעות,אלא אם את נמצאת באמסטרדם כל היום.עלות נסיעה לתחנת הרכבת 2.6 אירו וחזרה 2.6 אירו לעומת כרטיסיה ל-24 שעות 7.5 אירו(תעריף 10/20113)אם תספיקי לנצל את הכרטיס היומי שוב למחרת בבוקר,הרווחת.

 

עלה לנו 10 אירו לאדם כרטיס יומי באוטובוס שלקחנו מהתחנה המרכזית,קיבלנו חוברת איזה קו מגיע לכל עיירה,ואיזה קו לקחת בכדי לעבור מעיירה לעיירה ,היינו בוולנדם,איידם,הארלם,מארקן ביום אחד.נסענו ברכבת לכפר קאזה סאחנס.לחיטהורן ברכבת שעתיים אולי יותר+אוטובוס עלות  של 45 אירו לאדם(היינו 4 נפשות -יקר)ועוד....

 

 קל מאוד להתנייד בהולנד,ואם זאת הייתי הולכת על השכרת רכב 5 ימים ליציאות מאמסטרדם(לבדוק לגבי חניה) ,ובאמסטרדם כרטיסיה ל-3 ימים לטראם,

בכל צורה אין לי ספק שתהנו.

 

פורום: אירופה פורסם ב: 27 נובמבר 2014 21:38 מאת: s0s1s2s3

רכב במערב אירופה

קודם כל תודה! אנחנו נוחתים בוינה וחוזרים מאמסטרדם (הטיסות כבר מוזמנות) . מוינה לאינסבורק אנחנו שוכרים רכב, מאינסבורק רכבת למינכן, ממינכן שוכרים רכב לטייל ביער השחור, אלזס ומפלי הריין . מחזירים את האוטו בפרייבורג ומשם רכבת לפריז; בפריז ההתניידות היא בתחבורה ציבורית ומפריז לאמסטרדם אנחנו מגיעים ברכבת. באמסטרדם שוכרים רכב לטיול בהולנד ומחזירים בנמל התעופה של אמסטרדם. בדקנו את האפשרות לעשות השכרה אחת מוינה לאמסטרדם אבל המחיר הכולל יחד עם הקנס על העברה בין מדינות ובחישוב של חניה בערים הגדולות וכל מה שכרוך בעניין יוצא יקר יותר...

פורום: אירופה פורסם ב: 27 נובמבר 2014 17:56 מאת: Chen3190919

רכב במערב אירופה

היי כולם, 

בן זוגי ואני נוסעים באפריל לטיול של 5 שבועות במערב אירופה : אוסטריה-גרמניה-צרפת- הולנד.תכננו להשכיר רכב באוסטריה, גרמניה והולנד והתחלנו להתעניין ולבדוק מחירים. בדקנו בכל מיני מקומות וההצעה הזולה משמעותית הייתה של חברת "rentalcars" . לאור ההצעה יש לי מספר שאלות שאשמח אם תוכלו לעזור לי בהן:

1. בהצעת המחיר שלהם , נאמר לנו שבכל השכרה יש דמי השתתפות עצמית שנמצאים כפיקדון בחברת ההשכרה שממנה אנו לוקחים את האוטו בכל מדינה. באוסטריה דמי ההשתתפות הם כ1000 יורו, גרמניה כ1560 יורו ובהולנד 550 יורו. כמו כן נאמר לנו שרק אחרי 8-10 ימי עסקים הפיקדון משתחרר. הדבר נראה לנו מעט הזוי שכן אנחנו צריכים למסור כרטיס אשראי במסגרת של 15000 שח במצטבר, ואז אין אפשרות להשתמש בו במהלך הטיול לפי מה שהבנו. יש מישהו כאן שמבין בנושא הזה ויכול לשפוך לנו קצת אור עליו? שנינו צעירים , חיילים משוחררים בני 20 ו22 וכדי לעשות מסגרת אשראי כל כך גדולה נצטרך להפקיד בצד 15000 שח מהחסכונות שלנו לטיול... האם הבנו נכון?

2. האם מישהו ניסה להזמין דרך החברה הנ"ל? אם כן, מה חוות דעתכם?

 

 

תודה לכל העוזרים

פורום: אירופה פורסם ב: 27 נובמבר 2014 16:47 מאת: Chen3190919

המון תודה למודים

מכיוון שפספסתי את השרשור המקורי ( הפורום הזה כל כך פעיל שאחרי יום יומיים שרשורים נדחקים לעמודים הבאים... laugh )

אני שמח על ההזדמנות השנייה שהוא הוקפץ לאחר חודשיים.

כאחד ש"חצה את הקווים" והפך מסמוי לפעיל ( חלקית... ) בהחלט תודה לכל הטיפים שקיבלתי פה האווירה המשפחתית פה זה משהו שראוי לציון !

ולשאלה שנשאלה:

אחרי טיולים רב משפחתיים בפרובאנס וטוסקנה באביב הקרוב מתוכנן פראג זוגי ורומנטי

ולשנה הבאה כבר יש הולנד בלגיה בתכנון מתקדם

זאת אומרת שיש אור בקצה הסערה... ( מנהרה )

פורום: אירופה פורסם ב: 27 נובמבר 2014 12:28 מאת: erez1166

centerparcs de eemhof- וילה קרובה לחניה

אני מציע לחשוב שנית על הבחירה בכפר נופש. לא כי זו בחירה לא טובה (וכמו שהזכרת הרבה ישראלים עושים אותה), אלא כי היא לא בהכרח אידאלית.

לכפר נופש יש כמה יתרונות:

1. שלל מתקני נופש שמאפשרים בילוי נעים של יום או ימים בכפר

2. חלק מהמתקנים פתוחים גם בשעות הערב (עם דגש על הבריכה) בעוד שבאופן גס הולנד נסגרת ש-6 בערב

3. מסעדות וסופר במרחק הליכה

4. עוד ישראלים

 

אבל לכפר יש גם כמה חסרונות בשהוואה לאפשרויות לינה אחרות:

1. יקר יותר. תלוי בהשוואה למה, אבל כל השירותים שהוזכרו קודם מתומחרים

2. יקר יותר, כי חלק מהדברים בכפר הם בתוספת תשלום, ובהחלטיתכן שהפארק יקר יחסית לאלטרנטיבות (המסעדה שלו בהשוואה למסעדה מחוץ לכפר או הספור בהשוואה לסופר אחר)

3. אילוץ על ימי השבוע - כניסה ויציאה בימי שני ושישי. ברור שאפשר להכסנ ולצאת בכל יום שתרצו, אבל תשלמו על כל התקופה. במקומות שאינם כפרי נופש תמצאו יותר גמישות

4. אילוץ על ימי השבוע עשוי גם לייקר את הטיסות. כל הישראלים טסים בשישי ושני Smile

5. אין כניסה לרכב, ומרגש החניה בעצמו לא קטן

6. אין כניסה לרכב גם לסופר ולמסעדה

7. ובמסגרת אין כניסה לרכב - צריך לזכור גם סיכוי לא זניח לגשם

8. עוד ישראלים (זה גם חסרון, לא רק יתרון).

 

אז אני לא טוען שכפר נופש זו בחירה רעה, אבל זו לא חייבת להיות בחירה 'אוטומטית'. שווה לשקול טיפה האם לא כדי גם אפשרויות אחרות.

 

 

פורום: אירופה פורסם ב: 27 נובמבר 2014 10:57 מאת: אנשיםטובים

אמסטרדם 8 ימים מאי 2015

שלום לכולם

חזרתי לפני שבוע מטיול בן 7 ימים מברלין הקסומה. היה מדהים מדהים מדהים.

הסתדרנו נפלא עם התחבורה הציבורית שזה פשוט היה תענוג, נוח, יעיל וכיפי.

וכן כבר מתכננת את הטיול הבא.

ברצוני לנסוע בחודש מאי לאמסטרדם לשבוע ימים . עשיתי כבר לפני כמה חודשים את הולנד ובלגיה 9 ימים ברכב אבל לא התרכזתי באמסטרדם.

 

על כן חייבת לקבל כמה טיפים על התחבורה הציבורית באמסטרדם וגם מחוצה לה.

לכן אסכם את שאלותיי:

  1. האם ניתן לקנות כרטיס נסיעה שבועי?  (הכולל רכבת , חשמלית, תחתית ואוטובוס?)האם כולל כמה ערים בסביבה?
  2. ברצוני לצאת החוצה לגאודה, חיטהורן, וכמה כפריי דייגים, מה עדיף לקחת רכב ליום אחד? או נסיעה ברכבת? אוטובוס? מה העלויות?
  3. ברצוני לשכור דירה במרכז העיר סמוך לכיכר דאם, האם מומלץ או שרועש מדי.
  4. אנו נטוס לבריסל, (טיסה זולה בהרבה דרך JETAIRFLY) נלון לילה ומשם נסע ברכבת ישירה לאמסטרדם כ 3 שעות – מחיר 80 יורו לאדם הלון ושוב, האם יש דרך זולה ומהירה יותר?

תודה לכל העונים

פורום: אירופה פורסם ב: 27 נובמבר 2014 09:05 מאת: ענברוש96

חופשה בהולנד- עזרה

תמיד חששתי לטוס לאמסטרדם,כי כל חבילה התחילה ב-800 אירו  לאדם למלון הכי פשוט,1300 אירו לאדם למלון ממוצע וכך הלאה(5 לילות).כשמדובר ב 4 נפשות זה אכן עסק יקר.נסענו בסוכות 2013 מצאתי טיסה במחיר שפוי 584$ לאדם(מחיר הטיסות שלכם סביר ביותר)ושכרנו דירה מדהימה באמסטרדם ל-5 לילות 650 אירו דרך בוקינג.מאוד אהבנו את הקטע של הדירה.נסענו ברכבות לכל מקום אפשרי(להשכיר רכב יותר זול מרכבות,ויותר נגיש)כל הטיול 4 נפשות עלה 16000 ש"ח כולל דיוטי פרי.

שורה תחתונה-אפשר לנסוע להולנד במחיר שפוי.

פורום: אירופה פורסם ב: 26 נובמבר 2014 19:27 מאת: s0s1s2s3

חופשה בהולנד- עזרה

ספרים משיגים כמו כל ספר אחר - בחנות, בספריה, ישירות מהמחבר או מחברים.

שני ספרים מאד פופולראיים להולנד הם:

המשפחה המטיילת של שלונית יפת ביאליק

ובלגיהולנד של יונית אבני (שהיא גם מנהלת הפורום הזה)

ברור שיש גם עוד.

שניהם ניתנים לרכישה בחנויות הספרים.

 

לגבי יעדי טיסה - כדי לטייל בהולנד הכי נוח לטוס לאמסטרדם (אלעל או KLM). יחד עם זאת ניתן לטוס גם למערב גרמניה (דיסלדורף, בון ואפילו בדוחק רק פרנקפורט), או לבריסל שבבלגיה.

כשבוחרים טיסה חשוב לשים לב לשעות הטיסה (ולהיות ריאלים כמה זמן יקח לנו למשל לצאת מהשדה אחרי הנחיתה או כמה זמן לפני ההמראה צריך להגיע לשדה), כמה השדה רחוק מהיעד ומקום הלינה, וגם מה יש לעשות בדרך.

האם למשל יש לכם כח אחרי הטיסה מישראל לבלות עוד 4 שעות באוטו מפרנקפורט? ויש משהו מעניין לעשות בדרך? ואם כבר 'בזבזנו' חצי יום על הנסיעה - זה משתלם בחסכון במחיר הטיסה?

 

עוד שיקול חשוב הוא רכב שכור. לא בכל מקום אפשר להשיג כל רכב שכור. למשפחה של 6 נפשות חשוב שתבחרו רכב גדול. אפילו המזדה 5 ומקבילותיה שאולי אתם נוסעים בהם בארץ יהיו מאד בעייתיים עם מזוודות וציוד. ואם עוד תתעקשו על רכב אוטומטי בכלל תמצמו את מבחר הרכבים שעומד לרשותכם ויתכן שעד לאפס. לכן לפני שסוגרים טיסה חשוב לבדוק שבאותו שדה תעופה אפשר למצוא רכב שעומד בצרכים שלכם.

ככלל אצבע בגרמניה יהיה מבחר רכבים יותר גדול מאשר בהולנד או בלגיה. אבל זה רק כלל אצבע.

 

פורום: אירופה פורסם ב: 26 נובמבר 2014 08:02 מאת: אנשיםטובים

המלצה לטיול באירופה

זה תלוי מה הציפיות מהטיול הזה. בד״כ זה זמן שפחות מתאים לטיולים בטבע, בטח לא במקומות כל כך צפוניים כמו דנמרק והולנד, אבל זה יכול להתאים לטיולים בעיר. הבעיה העיקרית היא שמחשיך מוקדם, וחוץ מזה קר (עד קפוא) ורטוב. 

לא יודעת למה בחרת דווקא בשלושת היעדים האלה (ויש לציין שמתוכם הייתי רק בשוויץ וגם זה מזמן), אבל אני חושבת שיש צורך באיזשהו תיאום ציפיות.

פורום: אירופה פורסם ב: 25 נובמבר 2014 23:10 מאת: שקד

חופשה בהולנד- עזרה

תודה רבה.

מאיפה משיגים את הספר?

פורום: אירופה פורסם ב: 25 נובמבר 2014 20:55 מאת: דניאל1245

חופשה בהולנד- עזרה

תודה רבה על ההתייחסות.

אני מניחה שבאמת כדאי לנו להאריך את החופשה, תודה על ההצעה אשקול אותה בחיוב.

פורום: אירופה פורסם ב: 25 נובמבר 2014 20:53 מאת: דניאל1245

המלצה לטיול באירופה

שלום לכולם

האם כדאי לטוס ליעדים הבאים לשוויץ דנמרק או הולנד באמצע ינואר ?

האם זה בזבוז זמן או כסף האם קר מדי שלא כדאי לטוס בכלל או שיש מה לעשות שם ואם כן אשמח להצעות מסלול

זאת פעם ראשונה באירופה

תודה

פורום: אירופה פורסם ב: 25 נובמבר 2014 20:47 מאת: antect

חופשה בהולנד- עזרה

אם אתם לא מתכננים על להישאר באמסטרדם, יכול להיות שתחסכו אם תטוסו עם air berlin  לדיסלדורף ותשכרו רכב שם.

 

אגב הספר של המשפחה המטיילת בהולנד ימומלץ מאוד כדי לקבל אינפורמציה בצורה מסודרת ולתכנן

פורום: אירופה פורסם ב: 25 נובמבר 2014 13:39 מאת: avigmar

חופשה בהולנד- עזרה

אגב לגבי מחיר הטיסה: 10,000 ש"ח ל-6 נפשות הם בערך 430 דולר לאדם. מחיר די סביר לטיסה להולנד באביב. פחות מ-350 למשל אני מניח שלא תמצאו.

אז אני לא אומר שאי אפשר לשפר את ההצעה, ושלא שווה לחפש חלופות. אבל אני לא מאמין שתשפרו בהרבה.

 

לגבי כפרי נופש - באופן כללי (אם כי לא בדקתי כל פארק לגופו) בכפרים של לנדל מותר להכנס עם הרכב בעוד שבכפרים של סנטר פרקס אסור (למעט ימי שני ושישי).

בהנחה שמטיילים כל יום (ולא נשארים בפארק) אז יש יתרונות לא זניחים לכניבה עם האוטו עד הוילה להבדיל מלחנות בחניה וללכת ברגל. בייחוד בשקלול העובדה שבן ה-3 ואפילו בן ה-6 עשויים להרדם בדרך חזרה בערב.

כמובן שיש עוד הרבה שיקולים כמו מיקום הכפר, מה הוא מציע וכמובן מחיר.

פורום: אירופה פורסם ב: 25 נובמבר 2014 13:32 מאת: אנשיםטובים

חופשה בהולנד- עזרה

כמה תשובות :

1. היינו לפני 3-4 שנים בערך בהולנד. (בשנים מאז, בארצות אחרות באירופה). ראינו בעיקר הולנדים ותיירים. באמסטרדם יש קצת יותר זרים, אבל אם תשארו באיזורי התיירות לא תהיה בעיה. 

בקיצור - לא חושבת שצריך לפחות מאנטישמיות.

2. ההבדל בין סנטר פארקס ובין לנדל הוא בעיקר בקרבה למרכז (הפארק הכי קרוב הוא de emhof) ובאפשרויות בתוך הפארק. תראי בתמונות. בפארקים של סנטר פארקס יש מיני פארקי מים. שווה למי שמתכנן להשאר יום-יומיים לפחות בפארק לדעתי.

עוד הבדל - במחיר. הפארקים של סנטר פארקס יקרים משמעותית מאלו של לנדל.

אנחנו היינו ב coldenhove של לנדל. נחמד ולא יקר.

צריך לזכור שיש ימי כניסה לפארק. אי אפשר למשל להכנס בימי שלישי לשבוע. 

3. טיסות - כדאי לבדוק אופציות נוספות חוץ מאלעל. klm, לופטהנזה... אולי טיסה לקלן בגרמניה.... 

יש אתרים שנותנים חיפוש חכם כמו skyscanner / google flight וגם לאיסתא ולטרווליסט (לא אוהבת את השינוי שעשו) יש אתרים טובים.

 

ונק׳ אחרונה - מסכימה עם אנשים טובים. עיקר העלות היא הטיסה. אני מעדיפה להאריך את השהות בחו״ל. העלות של תוספת של עוד כמה ימים מבחינת רכב ומלון זניחה לעומת הטיסה. בפעם הראשונה טסנו לשבוע (הולנד) ומאז אנחנו משתדלים לטוס לזמן ארוך יותר.

 

פורום: אירופה פורסם ב: 25 נובמבר 2014 12:16 מאת: רחל01

חופשה בהולנד- עזרה

אני אציע משהו אחר - תשקלו בחום למתוח את החופשה לסדר גודל של 10 ימים.

הבעיה היא שמבלינה אפקטיבית (ותלוי בטיסות כמובן) היום הראשון והאחרון לא מנוצלים טוב עד כדי לא מנוצלים בכלל. כך שטיול של שבוע שנשמע נהדר (8 ימים, 7 לילות) אומר בפועל 6 ימים ושני זנבות.

בנוסף לאן שלא תסעו (הולנד או יעד אחר) ברגע שתשבו לעומק על התוכניות תראו שאין לכם מספיק זמן וצריך לקצץ יעדים.

ולקינוח - כמו שכבר נוכחת לדעת מחירי הטיסה (וגם הוצאות קבועות אחרות כמו דרכונים לילדים, דיל לסלולרי וכו') מהווים  חלק די גדול מההוצאה, כך שהעלות השולית של כל יום נוסף ביעד יחסית קטנה (לא זניחה כמובן).

פורום: אירופה פורסם ב: 25 נובמבר 2014 11:39 מאת: אנשיםטובים

msg_iconחופשה בהולנד- עזרה

החלטנו (אני ומשפחתי) לצאת לחופשה בהולנד בחודש יוני למשך שבוע.

משפחתנו מונה ארבעה ילדים (14, 10, 6, 3)

הרעיון שלנו לא ממש מגובש ואנחנו עדיין פתוחים לכיוונים שונים (באיזור אירופה).

מכיוון שאינני מתמצאת בנופשים בחו''ל (החופשה הראשונה שלנו מחוץ לגבולות ארץ ישראל) אשמח אם תפרטו לי כמה שיותר על הדברים הבאים:

1) מהו בערך מצב האנטישמיות בהולנד כעת, האם לא כדאי לצאת לחופשה שם?

2)החלטנו בערך על כפר נופש, שמענו על רשת סנטר פארקס ועל רשת לנדל.

האם הם מומלצים? מהם בערך ההבדלים בין השניים? ולא הצלחנו ממש להבין מהם ההבדלים בין כפרי הנופש כמו בין DE EEMHOF לבין DE KEMPERVENNEN אשמח להסבר ופירוט.

3)טיסות.

הסתכלתי מעט על מחירי הטיסות והבנתי שאלו סכומים די גבוהים, ויצא לנו למעלה מעשרת אלפים שקלים באל על.

אז אשמח לכל טיפ, הצעה ופירוט על הולנד.

תודה רבה.

פורום: אירופה פורסם ב: 24 נובמבר 2014 22:19 מאת: דניאל1245

הרבה זמן עבר....

כבר קיבלתי כמה יעדים שלא חשבתי עליהם כלל

נורבגיה - שמעתי שיקרה מאוד האם יקרה כמו שוויץ או כמו אירופה הקלאסית (הולנד אוסטריה סלובניה וכו) ? דבר נוסף ראיתי במפה שנורבגיה היא מדינה ארוכה מאוד האם זה לא סיבה לחיסרון גדול בטיול ?

צרפת - אמרתי שמתי שהוא אסע לטיול טבע שם מלבד פריז שביקרתי בה , איזה חלק של צרפת מזכיר את האלפים של אוסטריה ? ירוק נחלים פרות וכו בקיצור פסטורלי 

אירלנד - מעניין צריך קצת לחקור 

 

פורום: אירופה פורסם ב: 23 נובמבר 2014 20:25 מאת: vtomer100

מהולנד ללונדון ברכבת

 

אפשר לטוס גם עם איזי ג'ט.

כשעה זמן הטיסה.

פורום: אירופה פורסם ב: 22 נובמבר 2014 18:35 מאת: חבל

מהולנד ללונדון ברכבת

תודה

פורום: אירופה פורסם ב: 22 נובמבר 2014 16:22 מאת: michalyu

מהולנד ללונדון ברכבת

בפעם האחרונה שעשיתי זאת, היה במעבורת לילה... אבל מאז חלו שינויים רציניים והנה כאן מתוארת הדרך מלונדון לרוטרדאם ברכבת טאליס המהירה:

 

https://loco2.com/destinations/london-to-rotterdam-by-train- eurostar-thalys

 

רבקה

 

 

פורום: אירופה פורסם ב: 22 נובמבר 2014 07:02 מאת: רבקה.ק.

מהולנד ללונדון ברכבת

עד כמה שידוע לי לא קיים קו ישיר בינהן אבל אפשר לנסוע מאמסטרדם עד בריסל בטאליס ומשם להמשיך ביורוסטאר ללונדון.

פורום: אירופה פורסם ב: 21 נובמבר 2014 22:18 מאת: shimdi
123456
26 עמודים

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | מזג אוויר למטיילים

About Lametayel ; דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; צור קשר

Copyright © 1999 - 2015. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2015 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו

הולנד