חיפוש בפורומים

מ- עד-

נמצאו 177 תוצאות

ומידע על ברזיל תקבל

קודם כול - התוכנית שלך נראית שאפתנית מאוד. אם משאירים חודש, אחרי השבועיים בריו וסאו פאולו, לא בטוח שזה יספיק גם לצפון וגם לדרום, גם לחופים וגם ליערות הגשם. אפשר כמובן לעשות את זה, אבל כדאי לתכנן היטב ולהתמקד קצת. ובהנחה שאתה מתכנן גם טיסות פנימיות, כדאי להזמין אותן בהקדם, אז תוכל ליהנות ממחירים זולים במיוחד. בעיקר עכשיו, כשהריאל בשפל מטורף.

 

עלויות עדכניות אני יכול לתת לך רק לגבי הערים, נכון למאי-יוני 2015. לדעתי כדאי לך לחפש דירות ב-Airbnb. זה גם מאוד מפותח בברזיל אחרי גביע העולם של 2014, גם זול יותר ממלון, וגם יאפשר לך לישון בלב האזורים המבוקשים ביותר. בריו, דירה באיזור של פוסטו 9 ורחוב Farme de Amoedo [מרכז הגייז של ריו, וגם אחד המקומות המגניבים בעיר באופן כללי, וגם הבטוחים בעיר] יעלה משהו כמו 90-70 דולר ללילה לפני מיסים. בסאו פאולו תוכל להשיג דירה באיזור וילה מדלנה-פיניירוס סביב 70-50 דולר ללילה לפני מיסים. ארוחה טובה בערים העלה תעלה לך 60-30 ריאל, תלוי אם אתה מזמין שתייה או לא. נסיעת מונית ממוצעת בערים העלה עלתה לי בערך 30-25 ריאל. נסיעה באוטובוס או ברכבת התחתית עולה כ-3.50 ריאל. כרטיס סים משולם מראש ברשת VIVO יעלה 10 ריאל, וחבילה בסיסית ביותר [10 דקות שיחה ו-75 מגה בייט מבישים של אינטרנט סלולארי לשבוע] תעלה כ-7 ריאל, אם כי ברוב המקומות יחייבו אותך לקנות קרדיט ב-30 ריאל או משהו כזה. ובכל מדינה חדשה שתגיע אליה [בתוך ברזיל] תצטרך כרטיס אחר.

 

אלה המחירים בשתי הערים המרכזיות. בשאר המקומות אני מניח שהם הרבה יותר זולים. בכל מקרה, מזג האוויר בתקופה שבחרת הוא מושלם לדעתי, הריאל בשפל שלא נראה כבר המון זמן, אם בכלל, ואני בטוח שתעשה שם כיף חיים. Smile

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 30 ספטמבר 2015 07:46 מאת: חתול רובוט

טיול לדרום\מרכז אמריקה בינואר - פברואר

היי,
 
אשמח להמלצה על טיול לדרום או מרכז אמריקה ל 3 שבועות ביונאר - פברואר.
אנחנו זוג, ומחפשים טיול שיכלול טבע (נופים), חופים, ותרבות מעניינת. רצוי מזג אוויר טוב שאפשר להסתובב בכיף ולא עם ביגוד חורפי מידי, שלא יהיו מסלולי קריעה, וללא שינה בשטח. חשוב לנו להנות מהכל, כלומר לא ללכת כל יום לחוף בטן גב ומצד שני גם לא כל יום לקום עם המוצ'ילה ולהיקרה בטרק קשה. 3 שבועות של גיוון זו הכוונה.
 
אנחנו פתוחים לגמרי להצעות.
אני חשבתי על אזור פטגוניה בארגנטינה, ראיתי שמומלץ באמת לבקר שם בינואר פברואר אבל השאלה איך באמת מזג האוויר שם בתקופה הזו? סובלים מקור או לא (זוגתי מאוד תסבול אם יהיה ממש קר). יש שם טיולים וטרקים שהם לא קריעה והם בדרגת קושי סבירה?
 
חשבנו גם על ברזיל, האם יש שם נופים מהממים מלבד הנוף בריו שנשקף מהפסל של ישו, ומפלי האיגוסו? (מה גם שיש מרחק גדול בין שתי אתרים אלו) פשוט לא הצלחתי לקבל רושם עד כמה המדינה שווה ביקור רק מהתמונות באינטרנט.
 
פרו - בולוביה נראות מהממות אבל הבנתי שרק ממאי הן זמן טוב לביקור.
 
אופציות שנראו לי נורמליות ומשלבות את כל הציפיות שלנו הן קוסטה ריקה\גואטמלה\קובה או שילוב של שניים מתוך השלושה.
 
דעתכם?
 
תודה Smile

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 27 ספטמבר 2015 00:41 מאת: Dan_3434925

תכנון טיול ל3 חודשים מתחילת דצמבר

היי אשמח לקבל המלצות למסלול לטיול של 3 חודשים.. 

רוצים להתחיל את הטיול בדצמבר 

טיול רגוע, פחות טיול של טרקים וכו' ויותר חופים ונחת.

וגם אם מישהו יודע מה לגבי מזג האוויר בדר"כ בחודשים האלה ביעדים 

 

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 24 ספטמבר 2015 22:15 מאת: itaypeleg

טיול בדרום אמריקה בדצמבר

דבר ראשון, אף אחד לא יכול לנבא לכם מעכשיו מה יהיה בדצמבר, וכמו שראיתם באובך הגדול גם בזמן אמת החזאים לא תמיד רואים מה מעבר לפינה. האקלים בכדור הארץ הוא בלתי צפוי והופך יותר ויותר משתנה ובלתי צפוי משנה לשנה, ובטח בשנת אל ניניו. צריך פשוט להחליט שנוסעים, לבחור עונה מיטבית ומעבר לזה רק להחזיק אצבעות ולקוות לטוב. זו התשובה הכי מדויקת לגבי מזג האוויר שתצליחו לקבל.

 

שנית, אל ניניו זו לא סופה. אז כל השאלות שלכם שנובעות מהקישור בין אל ניניו לסוג של סופת ענק לא נכונות מלכתחילה.

אל ניניו זו תופעה אקלימית של עלייה חריגה בטמפרטורת מי הים באוקיינוס השקט, המתרחשת בגלל היפוך בזרמי הרוחות. מכיוון שכדור הארץ זו מערכת אקולוגית שבה כל דבר משפיע על דבר אחר, לאל ניניו יש השפעות על הסביבה - לפעמים זו תמותה גדולה של דגי ים, לפעמים זה סופות במקום אחד ולפעמים בכלל חמסינים קשים ובצורת ביבשת אחרת. קשה לחזות אל ניניו ואת השפעותיו, וזה משתנה, במיוחד בעוצמה, בכל פעם. לפעמים בכלל יש שינויים אקלימיים רציניים יותר רק בשנה אחרי, בגלל תופעת נגד שנקראת אל ניניה.

 

בקיצור, סעו וקוו לטוב. זה המקסימום שאפשר לעשות.

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 22 ספטמבר 2015 14:57 מאת: keves160

טיול בדרום אמריקה בדצמבר

אני מציע בכל מקרה לבדוק באתרי מזג אוויר, אבל בהנחה שתגיעו למקומות בעונה המתאימה אמור להיות לכם בסדר

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 21 ספטמבר 2015 21:44 מאת: איתי א. - הנהלת הפורום

טיול בדרום אמריקה בדצמבר

אני אנסה לחדד - תופעת האל ניניו רלוונטית לאיזורים צפוניים הרבה יותר מהאזור שעליו דיברתי. החלק הזה של היבשת מתנהג בגדול עם מזג אוויר "נורמאלי" כמו זה שאנחנו מכירים מכאן או מאירופה. כלומר, קר וגשם בחורף, קר ויבש בקיץ וכו' וכו'

לכן, תקופה זו של השנה, שהיא שיא הקיץ, היא גם התקופה האידאלית לטייל

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 20 ספטמבר 2015 22:04 מאת: איתי א. - הנהלת הפורום

נוחת בארגנטינה לקראת סוף נובמבר וצריך קצת יעוץ

קודם כל, לא ברור לי למה מישהו חשב ש"תהיה בשוק מכדי ליהנות". אתה לא מגיע להודו, או יוצא מהקיץ הרותח בישראל אל מינוס חמש מעלות בקוטב הצפוני וחוטף היפותרמיה על היציאה משדה התעופה. זה כולה עיר, ואפילו מודרנית. השאלה היא רק האם אתה רוצה לבלות בעיר בתחילת הטיול, או מעדיף להתחיל בטבע ולהשאיר את בואנוס לאחר כך - איך שמתאים לך.

 

לגבי טרקים: אנחנו התחלנו מהדרום ופשוט השתגענו מהתרמילאים הישראליים הצעירים וחסרי הניסיון בטרקים לפני היציאה לטורוס - מדובר בטרק לא קל בגלל תנאי מזג האוויר הקשים והמשתנים כל רגע. שתבין, אנחנו חיכינו לא מעט זמן לתחזית מזג אוויר סבירה, ואז ביום השני פרצה סופת שלג שחסמה את העמק והיינו צריכים לשנות לגמרי את המסלול... וגם בשאר היו סופות של 90 קמ"ש שכמעט העיפו אותנו מהצוקים.

בעיניי, זה לא טרק מתאים להתחיל בו למישהו שלא עשה טרקים מעולם, וכשהסתכלנו מה אורזים רבים מהתרמילאים לא הבנו מה לעזאזל הם עושים, ולפעמים גם השתגענו מחוסר האחריות של חלקם שיצאו בלי ציוד מספק או עם כמות ציוד מופרכת וכבדה מדי (היה מישהו שסחב 3 קילו של קופסאות מיץ!).

 

רוצה לדעת אם טרקים מתאימים לך? עד נובמבר הטמפרטורות בארץ יירדו - שים תרמיל עם הציוד על הגב וצא למסלול בישראל. תראה אם בכלל מתאים לך ללכת יום שלם עם ציוד על הגב, ועוד בתנאים נוחים יותר מבצ'ילה.

בכל מקרה - תעשה טרק כלשהו באושוואיה לפני הטורס, כדי ללמוד מטעויות. ההמלצה שלי היא לנסוע לפארק הלאומי באושוואיה, לחבר שם כמה מסלולים להליכה של יום שלם עם הציוד על הגב, לישון בקמפינג, ולמחרת לעשות עוד מסלול או לחתוך לאכסניה לפי מצב הרוח. זה ייתן לך מושג ראשוני על החיבור שלך לטרקים.

 

בכל מקרה, לקנות מראש: האלף-בית - תרמיל גב מקצועי, נעלי טרקים טובות (ללכת איתן לפחות 3 שבועות לפני הטרק). בעיניי כדאי לקנות גם שק"ש, לגבי אוהל כדאי לשכור בשלב הזה. גזיה כדאי לקחת לטרקים, ואם אתה מתחבר לטרקים מומלץ בחום לקנות מקלות הליכה.

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 13 ספטמבר 2015 01:27 מאת: keves160

דרום אמריקה לחמישה חודשים

לא ציינת באילו מדינות תרצי לטייל מלבד ארגנטינה ומקסיקו..?
כל צפון ארגנטינה מתאים לטיול באוקטובר (סלטה,קורדובה,מנדוזה, מפלי האיגוואסו,רוסאריו ועוד המון ערים וכפרים). משם (עם בואנוס איירס בדרך) כדאי לרדת דרומה לברילוצ'ה ודרך הקרטרה אוסטרל עד לאושוואיה.
בנובמבר נפתחים כל הטרקים בפטגוניה (דרום ארגנטינה וצ'ילה) ומזג האוויר מצויין.

 

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 10 ספטמבר 2015 19:13 מאת: אופיר סחבק

פרו ובוליביה בנוב'

אהלן

בנובמבר אכן יורד גשם וחברות טיולים מקצועיות לא יוציאו לטרקים שיש בהם סכנה.
בעיר הווארז מזג האוויר יותר קיצוני ובאזור העיר קוסקו עדיין מתקיימים חלק מהטרקים בתקופה זו.

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 10 ספטמבר 2015 18:27 מאת: אופיר סחבק

קניית כרטיסים למשחק במרקאנה

היי.
השאלה האם מדובר במשחק "חם" או לא.
אם המשחק "חם" סביר להניח שיהיה קשה למצוא כרטיסים דרך הקבוצות, או במרקנה עצמו.

אם לא מדובר במשחק חם במיוחד בדרך כלל המחירים סבירים לכרטיס בודד ואפשר למצוא באיצטדיון או דרך אתרי האינטרנט של הקבוצות שמשחקות.

אם מדובר במשחק חם יהיה קשה למצוא כרטיס דרך קופות רשמיות או דרך המועדונים שמשחקים, הפתרון הוא לקנות חבילה של כרטיס פלוס הסעה דרך בתי המלון או דרך סוכנויות שמשווקות- סיבוב קצר בקופקבנה/לשאול במלונות אתה תמצא כאלה, כדאי לעשות סקר שוק לגבי הסוכניות,  לבדוק באינטרנט את שם סוכנות הטיול וכמובן להתמקח כי הם יורידו את המחיר(!) בריו כמו בריו תמיד מחפשים לעשות עוד כמה גרושים על התייר.. דרך הסוכנויות למשחק חם יהיה אפשר לקנות כרטיס עד 3 ימים לפני בדרך כלל יישאר להם.

נכון זה לא עולה זול במיוחד - גם תלוי במשחק, אבל בדרך כלל נותנים כרטיסים במקומות מעולים פעם אחרונה הושיבו אותנו בשורה 8 לאורך המגרש שזה נחשב ממש טוב במשחק שנחשב "חם" (פלמנגו-ואסקו משחק על המקום השני), וההסעה מהמלון ובחזרה אליו מועילה מאד מאד מאד!!

בעיקר לשים לב למזג האוויר גם, אם יורד גשם או חלילה מונסון (לבדוק בתחזית) ביום המשחק לא לנסות להיות גיבורים ולהגיע לשם ולחפש כרטיס כי זה ילך לא טוב! עדיף לסגור הכל לפני ההגעה לאצטדיון..

 

חוץ מזה שסתם ככה להסתובב במרקנה ולחפש איפה הכרטיסים זה לא כזה נחמד, הוא עצום ומדובר בלא מעט אוהדים שלעיתים נראים קצת מאיימים (האמת הופתעתי לטובה מהאוהדים הברזילאים לאחרונה על הסבלנות שלהם למרות הפנאטיות לקבוצה)

 

בכל אפן חוויה ולא לוותר עליה.
 

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 10 ספטמבר 2015 10:14 מאת: אלעד174

התניידות בדרום אמריקה .

צריך לקחת בחשבון שאחרי תקופה ארוכה יש מצב שקצת יימאס מהנסיעות והמעברים לכן לדעתי יש מקום לכלול בחישוב ההוצאות כמה טיסות פנימיות למקרה שתרצו להתפנק.

בכל מקרה תאמין לי שמאחר ואתם טסים לתקופה ארוכה אז תלמדו הכל על ההתנהלות והמעברים במהלך הטיול תוך חודש-חודשיים על בשרכם. אין מה לתכנן מעבר לחודשיים הראשונים,מלבד תיאום שלד הטיול הבסיסי לפי מזג האוויר.

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 06 ספטמבר 2015 17:14 מאת: ran222

גל עולה בינואר/פברואר - כדאי?

היי!

אני מתכנן לנסוע לבד לדרום אמריקה בגל העולה הקרוב.

הבעיה היא שאצטרך כמה חודשי עבודה, ולכן לנסוע בדצמבר לא אוכל.

השאלה אם כדאי/אפשרי להתחיל את הטיול בינואר - פברואר, הן מבחינת מזג האוויר, והן מבחינת חברת ישראלים (אם יש ונפוץ שמתחילים בחודשים אלה).

 

תודה Smile

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 29 אוגוסט 2015 15:53 מאת: Tal_3518753

איפה להתחיל באוק-נוב

היי,

 

אני רוצה לטוס לסביבות 3 חודשים לדרום אמריקה לארגנצ'ילה, פרו, (קולומביה?)

ולסיים במקסיקו.

 

אני יכול לטוס רק מה15 באוק', ואני בהתלבטות אם כדי לטוס ישר שאני יכול

ולנחות בפרו נגיד ב20 באוקטובר ואחרי פרו להגיע לארגנטינה באמצע נובמבר בערך.

או לחכות לתחילת נובמבר להתחיל בבואנוס ולהגיע לפרו לא בעונה, באיזור ינואר.

 

ואם עדיף להתחיל בפרו, יש למישהו טיפים למסלול מומלץ כדי לא להיתקע במזג אוויר לא נוח?

 

תודה

 

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 23 אוגוסט 2015 20:33 מאת: guylot

טרקים בסביבות ברילוצ'ה/פוקון באמצע ספטמבר

מה הטרקים המומלצים לעונה זו של השנה (שלהבנתי לא הכי סימפטית)?

מה הסיכוי שיהיו פתוחים? האם מזג האוויר פוגע בחוויה מבחינת נופים וכו'?

 

אשמח לסיוע.. אני מתקשה לקבל תשובה טובה מחיפוש באינטרנט...

 

תודה!

עידן

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 22 אוגוסט 2015 22:43 מאת: idanw

מסלול טיול בצ'ילה

 

עם כל כך מעט זמן (שבועיים), הייתי טס ישר לפונטה ארנס, ומשם ישר לפוארטו נאטלס ולהתארגן ולהתחיל לטייל. לשים לב למזג אוויר.

יש עוד דברים לראות ליד פוארטו נאטלס, תשאל שם.

אחרי שתגמור, יש מה לראות בצד הארגנטינאי - אל קלפטה ו אל צ'לטן הם הכי מוכרים, אבל בשבועיים זה קצת רחוק, במיוחד אל צ'לטן.

בפונטה ארנס יש עוד דברים לראות, אם בא לך. הייתי נשאר בדרום הרחוק.

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 19 אוגוסט 2015 14:18 מאת: niros82

עזרה בתכנון הטיול

העצה הכי טובה שאני יכול לתת לך - אל תתכנן הכל מראש. תחליט על מדינה שממנה אתה מתחיל ומשם תראה לאן בא לך להמשיך. אתה יכול לקרוא, ללמוד ולנסות לחשוב מראש מה בא לך, אבל בסופו של דבר אין טעם לנסות לקבוע הכל מראש. מבחינת מזג אוויר, באפריל אתה יכול להתחיל בקולומביה או אקוודור ולרדת דרומה משם. בקולומביה העונה הגשומה מתחילה במאי-יוני, אבל גם אז אפשר לטייל. כל עוד אתה לא מגיע לברזיל אין לך מה לדאוג מבחינת האולימפיאדה, אז אם אתה רוצה לחסוך בעלויות פשוט תמנע מלהגיע לברזיל בקיץ.

 

לגבי טיסה מארה"ב לדרום אמריקה - בשום אופן אל תחזור לארץ. אתה יכול לטוס ללימה מהחוף המערבי, וזה לא ייקח 17 שעות...

 

לא טיפסתי בדרום אמריקה, אבל מקומות ששמעתי שמטפסים בהם ושניתן ללמוד טיפוס כוללים את קולומביה, פרו וצ'ילה. 

 

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 16 אוגוסט 2015 12:15 מאת: amirmishali

ארגנטינה וברזיל בספטמבר- אוקטובר (סוכות)

ספטמבר זה חודש מעבר וגם תלוי באיזה אזורים מתכוונים לטייל.  אם חשבתם על הדרום, "הפטגוניה" עדיין קר מאד, לעומת זאת באיזור ה"פאמפאס" - כולל בואנוס איירס והפרובינציות שבמרכז המפה של ארגנטינה, בספטמבר המזג האוויר מתחיל להשתנות, אומנם יכולים להיות ימים קצת קרים אבל הטמפרטורות במגמה של עליה והמזג האוויר לרוב נעים מאד.  בכל זאת, יש לקחת בחשבון שהאקלים הוא סוב-טרופיקאל ותמיד -בקיץ ובחורף - יכולים להיות ימים גשומים. 

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 15 אוגוסט 2015 01:54 מאת: Deby

פנטנאל(Pantanal) בעונה הגשומה - כדאי?

שלום, אני וחברה שלי נהיה בדרום אמריקה מאמצע ספטמבר עד מרץ ורצינו להיות באזור הג'ונגלים(עדיפות לPantanal בגלל החיות). בגלל הבעייתיות של המזג אוויר בחודשים שנגיע אני לא בטוח איפה הכי כדאי לעשות את זה. יש לנו חודש וחצי לפרו ובוליביה ואני לא חושב שנספיק להיות שבוע בג'ונגל שם. ואחרי זה רק ברזיל נשארה מבחינת ג'ונגלים אבל נגיע רק באמצע ינואר-פברואר..

השאלה שלי היא אם זה בסדר להגיע בין ינואר למרץ לPantanal, או שבכל זאת כדאי למצוא מקום לג'ונגל בזמן שנהיה בפרו או בוליביה.(בבוליביה נהיה רק בסלאר בגלל הסיכון שלא נקבל ויזה)

תודה לכל העוזרים!!

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 11 אוגוסט 2015 16:20 מאת: galgal123

מאוד תלוי במה אתם אוהבים.

אני, למשל, לא אוהב ים ולא משתגע על חופים, כך שברוב המקומות שהייתם לא ביקרתי ואין לי יותר מדי מה לתרום. מה שבטוח, לריו הייתי מקדיש לפחות פי שניים מהזמן. וכן הייתי מבקר לפחות בעוד עיר אחת. אם אתם מתכננים להקדיש כל כך הרבה זמן לבאהיה אז הייתי מבקר בסלבדור, מן הסתם. אפילו אם הייתי חובב חופים, לבלות בהם כל כך הרבה זמן נראה לי קצת מיותר - אם משקיעים וטסים למדינה מדהימה כמו ברזיל, ועוד לתקופה של חודש, אז כדאי לדעתי ליהנות מצדדים נוספים ומופלאים שלה - תרבות, אמנות, היסטוריה, מוסיקה, טבע, ארכיטקטורה, כדורגל ומה לא. ואת אלה לא כל כך תמצאו בעיירות החוף [למרות שבאיליה גראנדה יש בית כלא מפורסם מתקופת הדיקטטורה הצבאית...].

 

אני גם לא בטוח שזו עונת הרחצה. בריו באוגוסט יש את מזג האוויר המושלם, מבחינתי, אבל אני לא יודע איך זה מבחינת להיכנס למים.

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 10 אוגוסט 2015 07:43 מאת: חתול רובוט

מזג אוויר בפרו

שיא העונה

החורף זה הזמן לבוא

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 07 אוגוסט 2015 15:04 מאת: הוסטל ריוונדל פרימיום לימה פרו

עזרה בתכנון מסלול בקוסקו ל11 יום

כמה עצות לבני גילנו לאחר הטיול.

ביקור במאצו פיצו יקר להחריד. רכבת מעל 150$, כניסה לאתר כ-50$, אוטובוס 24$ ומדריך עוד קצת (תלוי אם בקבוצה או לא). מצד שני אין ספק שהמקום מאוד מאוד מרשים. הדרכה באתר חובה. יש דרכים זולות יותר (שחוסכות את הרכבת) המחיר כרוך בנסיעה ארוכה מאוד ברכב, להבנתי.

הנסיעה ברכבת מאוד יפה, אבל כאמור מאוד יקרה. לו היה לי מספיק זמן מראש, הייתי הולך על האינקה טרייל. הבעיה שצריך להזמין חודשים מראש. אנחנו הגענו בבוקר בסביבות 10 וחזרנו ב7. האתר נסגר ב5 או 6 כך שהיה לנו מספיק זמן. מי שרוצה יותר זמן צריך להגיע בלילה קודם או לקחת רכבת עוד יותר מוקדמת. מי שמגיע ישר מהארץ במילא בג׳ט לאג, אז זה עובד לא רע. שימו לב לשעות האור, כדאי לפחות כיוון אחד ברכבת לעשות באור -- הנוף מאוד יפה. 

באופן כללי, נראה לי רעיון טוב להתחיל מהעמק בגלל עניין ההסתגלות לגובה. בגדול הסתדרנו בסדר, פרט לאזנגטה, שם הרגשתי את הגובה טוב.

 

לא בדקנו לעומק את העמק הקדוש. אני יכול להציע לחזור לאולינטמבו (אני מאיית לא נכון) ממאצו פיצו, ביחוד אם נוסעים ברכבת, לבלות שם לילה וחצי יום אחר כך -- יש שם אתר מעניין של האינקה - שכרנו מדריך ב50 סול, ושוק קטן ונחמד, ולעבור בדרך לקוסקו בבריכות המלח ובטרסות במאראס ומוריי.

 

ראפטינג -- עשינו יום אחד בנהר האורובמה. נחמד מאוד. באופן אישי, הספיק לי. לא הייתי עושה שלושה ימים אלא אם כן זאת דרך לראות דברים שלא רואים אחרת. לאור אחוז התאונות הגדול הייתי מוותר. מה שכן, היות וקר אחרי הראפטינג, הייתי לוקח את אחת החברות שמבטיחות סאוונה בסוף. אנחנו קיבלנו סאונת עשן...

 

קוסקו -- עיר חמודה עם ככרות ומבנים יפים. אני לא איש של ערים, ומבחנתי יומיים מספיקים שם. ביחוד בין פעילויות שוק נחמד וכד׳. הכל תלוי כמה אתם מתוכננים מראש. כי אחרת, צריכים זמן להתארגן על פעילויות.

 

אין ספק שהטרק לאזנגטה היה החלק היפה ביותר מבחינתנו. אבל הגובה לא פשוט.

בדרך כלל, ישנים בלילות בגבהים מעל 4000מ׳. המעבר לשם מקוסקו שהיא 3300 למיטב זכרוני, היה קשה. כאבי ראש, קוצר נשימה, וקושי בהליכה. אני לא יודע אם יש דרך לעשות את זה הדרגתי, אז בדיאבד, כנראה עדיף לקחת כדורים ולשתות הרבה.

כאבי הראש עברו אחרי לילה, אבל הקושי בנשימה ליווה אותי גם אחר כך בחזרה לקוסקו.

בעונה הנוכחית, הבעיה המרכזית היא הקור בלילה. אז מי שיוצא שיצא מצויד היטב.

לא מומלץ למי שלא ממש בעניין של טרקים, בטח לא כניסיון ראשון. הטרק המלא לוקח לפחות חמישה ימים. לא עשינו אותו כי נראה לנו יומרני, ועשינו שלושה ימים בלבד עם סוסים, מה שמאוד הקל כשהיה קשה לצעוד. אני לא בטוח אם את הטרק המלא אפשר לעשות עם סוסים -- כלומר יש סוסים שסוחבים את הציוד, אבל גם אם יש סוסים לרכב עליהם, אי אפשר לרכב בכל הדרך. מי שהולך על המלא, הייתי ממליץ לקחת באיזי ולעשות ביותר מחמישה ימים.

יש לא מעט ישראלים צעירים שעושים יום או יומיים. הם טוענים שהם הבינו את העניין אחרי יום. לא הסגנון שלי. מתחילים להכנס לטבע רק אחרי יום לפחות. גם יומיים, כשיש ארבע שעות נסיעה לכל כיוון לא ממש אידאלי מבחינתי.

לגבי מחיר -- אפשר לעשות את זה ב100$ לשלושה ימים ואפשר ב400$ וכמובן יותר לעוד ימים. אם כסף לא העניין, הייתי הולך על החברות בהיי-אנד. ביחוד אם עושים את הטרק המלא. נכון, הם גוזרים קופון יפה, אבל בגילנו קצת קשה יותר להתכלב. באופן כללי, אני מעדיף אוהל על לינה בבתים באיזור. בחברות היקרות יותר תקבלו חמום באוהל, ארוחות עשר ותה ב-5 ואפילו מים חמים להשטף. תבדקו טוב מה אתם מקבלים, ותדאגו שיהיה ציוד מתאים למזג האוויר, וגם אם הולכים ברגל, אפשרות לפינוי על סוס. 

 

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 06 אוגוסט 2015 22:41 מאת: rib1964

מזג אוויר בפרו

המזג אויר בפרו מאוד משתנה בהתאם לאיפה את נמצאת. בגדול רוב הדברים המעניינים נמצאים באיזורים גבוהים (הוארז, קוסקו...) ושם לרוב לא חם. מאמינה שבלימה לדוגמא חם הרבה יותר.

בכל מקרה, גם אני מעדיפה מזג אויר חם, אבל לדעתי פרו לגמרי שווה את זה.

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 06 אוגוסט 2015 15:05 מאת: נטע1

מזג אוויר בפרו

הי מי זה ran השני שקורא עלי תיגר?blush

 

סתם, תודה על תיקון הלינקno

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 06 אוגוסט 2015 09:07 מאת: ran222

מזג אוויר בפרו

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 06 אוגוסט 2015 08:08 מאת: ran713

ירח דבש בדרום אמריקה (פטגוניה + בוליביה \ פרו)

אהלן,

 

אנחנו מעוניינים לצאת לירח דבש בדרום אמריקה.

מחפשים נופים, חוויות, לא מסיבות וסטלנים. בעיקר טיולי יום, או טרקים קלים למפונקים (שינה במקומות סבירים).

 

התמקדנו באיזור פטגוניה ובמדינה אחת נוספת: פרו או בוליביה.

הבעיה היא מזג האוויר - העונות ב-2 האיזורים האלו לא מסתדרות, ולמיטב מה שהצלחתי למצוא באינטרנט זה יהיה מאוד לא טוב אם נגיע לפרו\בוליביה בפברואר.

יש לנו למעשה 3 אופציות:

* להתחיל בדצמבר עם פטגוניה, ואז פרו\בוליביה בפברואר (להבנתי - הזמן הכי גרוע, האם באמת גרוע בהנתן זה שאנחנו לא רוצים טראקים קשים אלא בעיקר טיולי יום?)
* להתחיל בינואר עם פטגוניה, ואז פרו\בוליביה במרץ (האם במרץ המצב משמעותית יותר טוב?)
* להתחיל בנובמבר עם פרו \ בוליביה ואז לרדת לאזור פטגוניה (נובמבר עונת מעבר - האם סביר? יותר טוב מאשר פברואר\מרץ?)

 

אולי רעיון אחר? (הקרנבל בברזיל לא כל כך מעניין אותנו, להפך - יהיו שם הרבה מדי אנשים...)

 

מה דעתכם?

ומעבר לזה, האם עדיף לנו בוליביה או פרו?

 

תודה!
 

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 05 אוגוסט 2015 22:58 מאת: shsh1

מאיפה מתחילים ומי מצטרף?

היי קוראים לי לאה, אני בת 22 ומתכננת לטוס לדרום אמריקה בתחילת חודש. ספטמבר לחצי שנה פחות או יותר. הבנתי שמבחינת מזג האוויר הכי כדאי לי לעשות את הגל היורד ולכן השאלה מאיפה כדאי להתחיל? קולומביה, הבנתי שזה יעד קשוח כיעד ראשון ומרכז אמריקה (פנמה,קוסטה ריקה) פחות מדבר אליי אבל אפשרי לחלוטין מבחינתי להתחיל שם אם למישהו יש הצעות אחרות אשמח לשמוע. בנוסף אני מחפשת מישהו או מישהי להתחיל איתם את הטיול אני מגניבה ספונטנית עם ראש פתוח, נוסעת בעיקר בשביל לעשות המון טרקים והמון טבע ומבטיחה המון כיף לכל מי שיצטרף אליי

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 04 אוגוסט 2015 20:07 מאת: Leah_3524474

מזג אוויר בפרו

קודם כל, איפה ראית תחזית שאומרת שממש קר שם? אני מסתכל על תחזית לשבועיים הקרובים ואני רואה שמדובר על 16-20 מעלות.

 

בכלל, אוגוסט זאת עונה טובה לטייל בפרו.

 

אבל בלי קשר, גם במרכז אמריקה זה לא "תמיד העונה". יש את העונה הגשומה ואת העונה היבשה.

 

ממליץ לך לקרוא קצת יותר לעומק, את יכולה להתחיל מהלינק הבא לפחות לגבי מזג האוויר כדי לקבל מושג כללי:

 

http://www.lametayel.co.il/להיכן+כדאי+לטייל+ה חודש

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 04 אוגוסט 2015 11:47 מאת: ran222

מזג אוויר בפרו

קניתי כרטיס לפרו ל 10/8 ועכשיו אני רואה שממש קר שם ואני מתלבטת אם בכלל לטוס... כמה קר? האם שווה להגיע? ממש מתלבטת אם אולי לחתוך וללכת על מרכז אמריקה שהבנתי ששם תמיד העונה .... המלצות מישהו??

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 04 אוגוסט 2015 11:22 מאת: שירן 023

טיול ל4 חודשים לדרום אמריקה

 

אני הייתי מוותר על מקסיקו.

מתחיל בפרו (לימה) ומשם לווארז ואז לקוסקו (בטיסה מלימה כנראה). דרומה לבוליביה דרך האגמים. מלה פאז לג'ונגלים וחזרה. כנראה כמה טיולים מלה פז אם יש עדיין מזג אוויר טוב. אחרת טיול בסלאר ומעבר לצפון ארגנטינה / צפון צ'ילה. משם דרומה לאורך הגבול.

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 02 אוגוסט 2015 13:10 מאת: niros82

דרום אמריקה

תסתכלי בצד שמאל בדף הפורום (כשנכנסים מהמחשב ולא מהנייד) ,

יש קישורים תחת "שאלות נפוצות" שיעזרו לך.

במיוחד הקישור "גלים, מסלולים ומזג אוויר"

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 30 יולי 2015 14:02 מאת: ran222
12345
6 עמודים

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד קמפינג, טיולים ומחנאות | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | מזג אוויר למטיילים

About Lametayel ; אודות למטייל ; דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; צור קשר

Copyright © 1999 - 2015. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2015 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו

מזג אוויר