חיפוש בפורומים

מ- עד-

נמצאו 215 תוצאות

תגובה ל: ויאריקה טרוורס Vs פויהיה Vs מעבר הרוחות?

אויש, לא טריוויאלי Smile

אני ממליץ על הויאריקה טרוורס, ואסביר דווקא על דרך השלילה (בהתחשב בזה שבבסיס שלושתם עוברים בנופים מדהימים) –

 

- מעבר הרוחות – מדובר בטרק מאוד לא פשוט מבחינת ניווט (איזור מאוד פינתי ונידח של הפארק) שכולל גם שתי סכנות פוטנציאליות – חציה של נחל ללא גשר, והליכה על קרחון (מלוכלך, ככה שהוא עביר, אבל בכל זאת). בנוסף, ולהבדיל משאר המסלולים בצ’אלטן, צריך בשבילו תחזית מאוד טובה כדי שבכלל יהיה טעם לצאת לדרך, ואם זמן הוא שיקול אז כנראה שלא תהיה לך האופצייה של לחכות בצ’אלטן כמה ימים למזג אוויר טוב. 

 

- הפויהווה – מסלול שעל פי מה שאומרים חלקים מכובדים ממנו נהרס בהתפרצות המפורסמת שהייתה ב-2011. הפארק אומנם פתוח, אבל ממה שהבנתי שזה כבר לא ממש אותו הדבר. אולי מישהו שהיה שם לאחרונה יוכל לתרום יותר מידע

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 09 דצמבר 2016 20:32 מאת: איתי א. - הנהלת הפורום

תגובה ל: מישהו צריך לכתוב על זה מחקר סוציולוגי.

אכן זמנים משתנים.

 

כשאני טסתי ל”טיול הגדול” ב2005-2006, רוב האנשים שאני מכיר היו טסים בגדול ל4-8 חודשים (ואף יותר). כמעט לא היו כאלו שטסים לחודש וחצי/חודשיים/שלושה.

 

וקצב הטיול היה הרבה יותר איטי...כל “מסמני הוי” למינם היו ממש בשוליים, בזמנו זה היה נראה הזוי להגיע למקום שנסעת בשבילו 18 שעות באוטובוס רק כדי לעזוב אותו אחרי 48 שעות…

 

אני גם חתכתי למרכז אמריקה אבל רק אחרי 7 חודשים בדרום , וגם לזה היתה לי סיבה מאד ספציפית כי ממש רציתי לטפס על הר געש פעיל (חלום ילדות) ולצערי במשך השבוע שהייתי בפוקון מזג האוויר לא איפשר טיפוס לוויאריקה...אז הייתי חייב לשנות מסלול ולטוס לגוואטמלה.

 

היום אתה שואל מישהו למה בכלל לדחוף את מקסיקו לטיול של 3 חודשים בדרום אמריקה, ואין להם תשובה הגיונית לענות לך...

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 06 דצמבר 2016 14:24 מאת: ran222

תגובה ל: פטגוניה - צריכה עצות

הקרחון המתנפץ - הייחוד שלו הוא ההתנפצויות, שאותן קל לראות מהתצפיות שמולו, כדאי להקדיש לכך מספר שעות (זה לא שכל דקה יש התנפצות). אם הבנתי נכון אתם מתכננים לשוט וללכת על קרחון גריי בפארק פיינה, אם כך ניראה לי מיותר לעשות את זה גם כאן.

 

אם בכל זאת תרצו ללכת על עוד קרחון אני ממליץ על ויאדמה, ליד אל צ'לטן. חוץ מההליכה על הקרחון תרוויחו גם הליכה על סלעים צבעוניים מדהימים שהוחלקו על ידי הקרחון ונחשפו לאחרונה, וגם נופים נרחבים של הקרחון הגדול בארגנטינה.

 

לגבי הפיץ רוי אפשר להגיע לנקודות התצפית היפות בטיולי יום לא קשים. כך שלא הכרחי לעשות טרק של מספר ימים, אלא אם אתם ממש אוהבים לסחוב ולישון בשטח. מה שכן, הטרק של השלושה ימים מאפשר להגיע לשתי נקודות התצפית (על פיץ רוי ועל הסרו טורה) בשעת הזריחה, שאז התאורה יפה במיוחד (כמובן אם מזג האוויר משתף פעולה... כדאי מאוד לשמור גמישות - כלומר זמן - למקרים הלא נדירים של מזג אוויר גרוע).

 

טרק מעבר הרוחות (4 ימים) מדהים ממש, אבל באמת קשה. רשימת הקשיים כוללת חציית נהר על גבי אומגה (פעמיים. כשהיינו שם בחודש שעבר המיים היו נמוכים אבל לא תמיד זה כך) - נדרש לכך ציוד שניתן לשכור בעיירה, רשימת הציוד אצל הריינג'רים, וחובה לקחתו); הליכה קצרה על קרחון, שבפני עצמה לא קשה ולא מסוכנת, אבל הירידה לקרחון והיציאה ממנו בעייתיות; עליה תלולה לפאס הרוחות עם שביל שלא תמיד ברור; חשיפה פוטנציאלית לרוחות בעוצמה מטורפת בהליכה מעל קרחון ויאדמה (ימים 2-3);  וירידה מאוד תלולה מפאס הואמול.

 

לדעתי הטרק הזה מתאים רק למטרקים מנוסים מאוד, וגם זה רק במזג אוויר טוב. אתר לא רע לתחזית בארגנטינה וצ'ילה הוא windguru.com - בכל מקרה אל תצאו אם התחזית לא טובה. ממליץ גם להוריד לטלפון גרסת gps של השביל זה עוזר מאוד בניווט (כמובן בנוסף למפת נייר).

 

תיהנו!

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 06 דצמבר 2016 04:11 מאת: zvikamr

תגובה ל: טורס דל פיינה למבוגרים

אין שייט מנטאלס לפארק. ההגעה היא בכביש בכל מקרה.

 

יותר נוח ברכב שכור, אכן אין תחנות דלק בפארק אבל אם יוצאים עם מיכל מלא מנטאלס זה אמור להספיק, ואפשר למצוא דלק בחלק מהמלונות (אבל במחיר כפול).

 

יש כמה אוטובוסים ביום מנטאלס לפארק ובחזרה, הם עוצרים במספר נקודות בפארק. לאגם גריי הם לא מגיעים, אבל אפשר לשכור שאטלים (יקר).

 

המלונות מציעים מסלול יום רכוב ברחבי הפארק במיניבוס. אם אתם שוכרים רכב אפשר בקלות לבד. הם מציעים גם טיולי הליכה מודרכים ברמות שונות, אבל בכולם אפשר להסתדר בלי הדרכה.

 

בנוסף לשייט באגם גריי (מצטרף להמלצה של רוני על המסלול הרגלי הקל סמוך לנקודת ההתחלה של השיט), יש שייט על אגם פהואה, עם נופים יפים של ההרים. מנקודת ההתחלה של השייט הזה יוצא שביל קל ולא ארוך למפל יפה ואחר כך לתצפית על אגם והרים. בנקודת הסיום של השייט הזה אפשר לישון (מלון פיינה גרנדה למיטב זכרוני, הזמנה מראש חיונית) ולצאת לטיולי יום לשתיים מצלעות ה- w.

לפני כמה חודשים עליתי עם אבי בן ה- 70 פלוס לתצפית על הטורוסים. זהו טיול יום לא קשה במיוחד, בהשוואה למסלולים בנגב למשל.

 

קחו בחשבון שמזג האוויר באזור הזה הפכפך ויכול לשבש תכניות דחוקות בזמן.

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 03 דצמבר 2016 18:10 מאת: zvikamr

תגובה ל: פטגוניה באפריל

זה ללא ספק גבולי מאוד, בטח מבחינת מאי. מה שהייתי מציע הוא כן ללכת על זה, אבל לנסות להגיע כמה שיותר מוקדם ולקצץ בקצוות – להתחיל מלקאלאפטה והטורס דל פאינה ולא מאושואיה, ובהתאם למזג האוויר להחליט למשל אם לעלות צפונה דרך הקרטרה או להגיע ישירות לאיזור ברילוצ’ה ופוקון.

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 03 דצמבר 2016 17:00 מאת: איתי א. - הנהלת הפורום

תגובה ל: מעיל יוניקלו?


לא ענית על השאלה: ליוניקלו או לדיאדורה יש המון מעילים מסוגים שונים. על איזה סוג בכלל אתה מדבר? זה פליס, זה פוך, זה מילוי דומה לפוך אבל לא נוצות, זה סופטשל? אי אפשר לענות בלי לדעת על מה אתה מדבר.

 

בקיץ לפעמים חם ולפעמים קר. תלוי איפה אתה, תלוי איך מזג האוויר משתנה. בגלל זה מתלבשים בשכבות.

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 27 נובמבר 2016 12:19 מאת: keves160

תגובה ל: מעיל יוניקלו?


יוניקלו זו פירמה יפנית, יש לה הרבה סוגי מעילים שונים. על איזה מדובר?

ובכלל, באיזה עונה אתה נוסע? יש הבדל עצום בין ינואר (הקיץ) ליולי (חורף).

בקיץ לפעמים יכול להיות חם לרמת ללכת עם קצר, גם במקומות שציינת – מזג האוויר מאוד משתנה מרגע לרגע לפעמים.

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 27 נובמבר 2016 01:31 מאת: keves160

תגובה ל: רפוחיוס בטורס דל פיינה


אפשר גם להתחיל מהצד השני, כלומר מהיום שבו מגיעים לטורוסים עצמם. זה מה שאנחנו עשינו (רצינו לנצל כמה שיותר ממזג האוויר המעולה של היום הראשון והקרחון לא עניין אותנו – הגענו בדיוק מאנטרקטיקה).

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 26 נובמבר 2016 00:42 מאת: keves160

תגובה ל: רפוחיוס בטורס דל פיינה

צריך להזמין מראש, גם לקמפינגים החינמיים, כולל לקמפינג שמתחת לטורוסים. ההזמנות נבדקות בכניסה לפארק (ניתן גם לבצע אותן שם, אבל בעונה ייתכן מאוד שלא יהיו מקומות בחלקם/כולם).

 

הכללים הם שלא ניתן לישון יותר מלילה אחד בכל קמפינג, מה שמקשה על שמירת גמישות לענייני מזג אוויר וכדומה. אפשר בעקרון לשנות תוך כדי הטרק אבל על בסיס מקום פנוי.

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 25 נובמבר 2016 21:56 מאת: zvikamr

שהייה בקאמפינס,ברזיל

הי , 

ביום שני הקרוב אני נוחת בסאו פאולו ומשם נוסע כשעה וחצי לקאמפינס,ברזיל . אני טס לבדי למטרת עסקים למשך שבוע ואשכיר רכב עם GPS .

ביום הראשון והאחרון יש לי ימים חפשיים , איזה אטרקציות אתם ממליצים לראות בקאמפינס ובדרך מקאמפינס לסאו פאולו או בסאו פאולו ?

ראיתי שמזג האוויר הוא 25-30 מעלות אך עם סופות רעמים , מה סוג הביגוד שצריך לקחת ? 

 

תודה , עודד .

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 25 נובמבר 2016 18:31 מאת: odedidush

תגובה ל: איגואסו

קודם כל כמו שאמרו חלק מקודמי שום דבר הוא לא חובה. וגם ברור שמידת ההנאה ממקומות שונים היא עניין של טעם אישי, ובסופו של דבר מושפעת גם מגורמים מקריים יותר כמו מצב רוח, מזג אוויר, אנשים שפוגשים וכדומה.

 

אני עכשיו בארגנטינה ואני יכול לומר שלטעמי האיגואסו הוא החוויה הכי עוצמתית עד כה. כל השאר (עד כה בעיקר פטגוניה, וקצת אזור האגמים הצ'יליאני וברילוצ'ה) מסתכם בעיקר בהרים, קרחונים ואגמים, חלקם יפים מאוד ואף מדהימים, אבל בחוויה המצטברת נוצרה אצלי תחושה של "עוד מאותו דבר".

 

הקרחונים כאן הם בהחלט תופעה יוצאת דופן, גם בהשוואה ליבשות אחרות ולהימלייה (לא יודע להשוות לאנטרקטיקה), ולדעתי שווה להשקיע זמן בלראות ולחוות לפחות אחד או שניים מהם. התלהבתי מטרק מעבר הרוחות מצ'לטן לשדה הקרח הדרומי וקרחון ויאדמה, אבל הוא בהחלט לא מהקלים. הקרחון המתנפץ ליד קלפטה מדהים וקל לביקור.

 

הקרטרה אוסטרל לדעתי משעממת, לפחות החלקים שעשיתי. מבין המקומות שרשמת בהודעה האחרונה זה הראשון שהייתי מוותר עליו.

 

ואסיים בכך שלטעמי פרו הרבה יותר מעניינת מארגנצ'ילה...

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 22 נובמבר 2016 02:16 מאת: zvikamr

msg_iconזה לא מדע מדויק

מזג האוויר, בעיקר באזורים ההרריים, הוא לא צפוי במיוחד בכל השנה. ספטמבר זה סוף העונה, אבל עדיין אפשר לטייל בכל מקום. באוקטובר זה כבר נהיה יותר בעייתי, ולכן אם מתוכננים טרקים, בעיקר בצפון פרו [הקורדיליירה בלנקה והסביבה], כדאי להתחיל כמה שיותר מוקדם. אני, בזמנו, הלכתי את הוואיוואש בתחילת-אמצע אוקטובר, והיו יום או יומיים קשים של גשם, ברד ושלג, אבל אפילו אז רוב הזמן מזג האוויר היה נהדר. בחלקים דרומיים יותר של פרו אפשר לטייל ולטרק גם בנובמבר ואפילו בדצמבר, למרות שכאמור, בשלב הזה גוברים הסיכויים ליפול על כמה ימים של מזג אוויר גרוע.

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 20 נובמבר 2016 18:42 מאת: חתול רובוט

תגובה ל: טרק לפארק דל פיינה


לא ישנתי בבקתות אז לא אתייחס לזה, אבל רק אומר כמה דברים:

 

אם רוצים למקסם את הזמן ולהגיע לתחילת המסלול מהר, לא ישנים בלילה קודם באל קלפטה, שמרוחקת יותר מ-200 ק"מ, מה שייקח יותר משלוש שעות רק להגיע לכניסה לפארק.

 

יפה שזו התוכנית שלכם עם תאריכים קשיחים, אבל כמי שנסעו באותה זמן בדיוק לפני כמה שנים, למזג האוויר אולי תהיה תוכנית לגמרי אחרת מכם. אנחנו חיכינו כמה ימים שמזג האוויר ישתפר, וגם אז אחרי יום הליכה פתאום פרצה סופת שלגים לא צפויה (בדקנו תחזית כל חצי יום) וסגרה את כל העמק בו התכוונו לישון ביום השני ונאלצנו לשנות את כל המסלול.

זו לא הליכה בטיילת בתל אביב בחודש יוני. צריך להיות מוכנים להכל, וגם זהירים. זה גם אומר שתבדקו בדיוק כמה קילומטרז’ אתם מתכננים ללכת ביום, שלא תדחסו יותר מדי ותתישו את עצמכם, מה גם שללכת עם ציוד על הגב בתנאים כאלו זה סיפור אחר לגמרי מללכת את אותו קילומטרז’ בעיר או ביער ממוצע בישראל.

 

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 18 נובמבר 2016 13:43 מאת: keves160

בחירה מושלמת של שורת הנושא!

לא שמעתי על החברה, אבל מבדיקה שטחית בגוגל עולה שזה מין מותג דיסקאונט של ציוד טיולים. הביקורות מעורבות, אבל נראה שזה בסך הכול ציוד לא רע אם את לא מתכננת לטייל בתנאי מזג אוויר קיצוניים. בכל מקרה, שווה לשאול גם בפורום ציוד.

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 16 נובמבר 2016 21:47 מאת: חתול רובוט

בהחלט

מזג אוויר מצוין. יופי של תיזמון לנסיעה.

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 16 נובמבר 2016 20:40 מאת: חתול רובוט

מזג אוויר באוגוסט ספטמבר בפרו

שלום

 

האם כדאי לטוס לפרו  באוגוסט וספטמבר ? איך מזג האוויר שם בתאריכים האלה?

 

תודה

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 16 נובמבר 2016 20:35 מאת: danmeir

תגובה ל: טרק ה W טורס דל פיינה

מזג האוויר שם מאוד מתעתע ויכול להשתנות ברמה של 4 עונות השנה בשעה. יצאתי ביום יפה מאוד , באמצע העלייה לטורוסים התחיל שלג קל ואחרי רבע שעה השמש יצאה. ולא נדבר על הרוחות בלילה שמעיפות אוהלים כאילו היו עלים. לכן , תמיד תצאו ערוכים למזג אוויר חורפי מאוד . 

בהמשך למה שכתבו קודם : אל תעשו את הטרק בימים הראשונים של הטיול. תיכנסו לכושר לפני כן , תעשו טרקים אחרים אפילו רק כאלו יומיים אבל רציניים של כמה שעות טובות ביום . מסלול ה W לא קשה במיוחד (חוץ מהעליה לטורוסים) אבל עדיין מצריך כושר טוב כדי להנות ממנו ולא לסבול. 

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 14 נובמבר 2016 14:32 מאת: ori_ronen

msg_iconתגובה ל: דרום אמריקה בסוף נובמבר

אכן אידיאלי לדרום צ'ילה ואגנטינה אבל קח בחשבון שבהחלט ייתכן מזג אוויר גרוע - גשמים ו/או רוחות חזקות - גם בעונה הזו.

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 10 נובמבר 2016 20:11 מאת: zvikamr

תגובה ל: פרו או צ'ילה?

אני עכשיו בצ'ילה והגעתי לכאן מפרו. לטעמי פרו הרבה יותר מעניינת. אבל זה כמובן עניין אישי. 

 

עיקר העניין בצ'ילה הם הנופים, שבאמת יפים. אבל בפרו, בנוסף לנופים יפים תמצא גם תרבות, היסטוריה וארכאולוגיה מעניינות, ערים וכפרים שכיף להיות ולהסתובב בהם, וג'ונגלים שהם עולם אחר לגמרי. וגם המדינה  יותר קומפקטית ויותר זולה.

 

מבחינת מזג אוויר, אם אתה נוסע עכשיו קח בחשבון שבפרו אמנם חם (למעט בהרים) אבל גשום עד אפריל (למעט לאורך החוף). זה לא צריך להפריע יותר מידי אלא אם אתה בענייני טרקים. לעומת זאת זו תקופה אידיאלית לפטגוניה.

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 10 נובמבר 2016 20:02 מאת: zvikamr

תגובה ל: טיול עם ילדים בדרום אמריקה

שלום אילן,

 

אפשר בהחלט לטייל עם ילדים בדרום אמריקה, לפני מספר שנים ערכנו טיול משפחתי עם ילדינו בארגנטינה וצ’ילה. יוני עד אוגוסט הם חודשי החורף בדרום אמריקה ולכן יכולים להיות בעייתיים בחלקים הדרומיים יותר שלה, כך שזו לא העונה האופטימלית. מזג האוויר במדינות האנדיות הצפוניות יותר אכן יהיה יותר נוח, אבל בהן טיילנו לפני שנים עוד לפני הילדים כך שזה אופי שונה לגמרי של טיול.

 

אני מצרף בכל מקרה קישור לתיאור הטיול שלנו בארגנטינה וצ’ילה, אולי תמצא אותו רלוונטי בכל זאת:

 

קישור לתיאור הטיול

 

אם יש לך שאלות נוספות אתה מוזמן.

 

   עמיר.

 

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 05 נובמבר 2016 20:58 מאת: Tulip123

תגובה ל: דרום אמריקה באוגוסט - מסלול מומלץ?

לדעתי כדאי לך לטוס לפרו, מלימה לקחת אוטובוס להוואראז, לעשות טרקים,

אחרי זה להמשיך בטיול בפרו כמה שאת רוצה, ואז לעלות לאקוודור .

קוו המשווה עובר באקוודור , זה אומר שאין כל כך הבדל בין חורף לקיץ שם .

לכל אורך השנה מזג האוויר די זהה . 

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 04 נובמבר 2016 19:11 מאת: .Doron

תגובה ל: דרום אמריקה באוגוסט - מסלול מומלץ?

בנוגע למה שאמרו לך מספר האנשים: הראשון לא נכון והשני גם לא נכון.
נשמע לי שדיברת עם בנים בני 22 שעלו עם הגל הישראלי…
את יכולה להתחיל בקולומביה, לצלול באקוודור ולהמשיך לפרו ובוליביה,
ספטמבר/אוקטובר זה קצת גבולי לשתי המדינות, אבל תלוי במה את מחפשת
כי הן מדינות גדולות עם מזג אוויר שונה בכל אזור

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 04 נובמבר 2016 15:41 מאת: gauntlet

טיול עם ילדים בדרום אמריקה

טיול עם ילדים בדרום אמריקה, יש דבר כזה???

היי

מתברר שיש לי חודשיים ימים לטיול עם אשתי והילדים (בני 6 ו-3 וחצי), מאמצע יוני עד אמצע אוגוסט. אשמח אם תגידו לי באילו יעדים כדאי לבקר עם ילדים בדרום אמריקה בהיבט מזג אוויר בפרט וכיעד ככלל.. אם מישהו היה ביעד אחר ו/או טייל עם ילדים במשך חודשיים אשמח לשמוע על יעדיו החוויות האישיות שלו כי אני כרגע בשלב הראשוני של לאתר את היעד/שילוב של יעדים.

תודה, אילן.

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 03 נובמבר 2016 23:37 מאת: ilanios

תגובה ל: צריכים עזרה בתכנון 3 חודשים בארגנטינה פרו וצ'ילה

היי

 

- לא רשמת באיזה חודשים אתם טסים וזה מאד חשוב מבחינת מזג האוויר במדינות.

 

- לפי שאלותיך אתה ממש בשלב התכנון הראשוני לכן תתחיל לקרוא את כל הקישורים שיש בצד שמאל בדף הפורום (“מידע נוסף” + “שאלות נפוצות” + “דיברנו על זה בפורום”).

 

אתה תמצא שם תשובות לרוב שאלותייך, לאחר מכן ממליץ שתחזרו לכאן עם שאלות נקודתיות אחרי שיהיה לך כבר שלד מסלול מובנה.

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 03 נובמבר 2016 14:57 מאת: ran222

תגובה ל: Dientes de Navarino

יש לי הרבה כבוד למפות נייר טופוגרפיות ואני משתמש ומנווט לפיהן המון. אבל דווקא כאן בפטגוניה מפות הנייר גרועות (לפחות במקומות שניסיתי).

לדוגמה, באל צ'אלטן המפה הכי טובה שמצאנו היא בקנה מידה של 1:100000 וקו גובה כל 50 מ'. וגרוע מזה - סימון השבילים במפה לא תמיד מדויק (ובמקום אחד אף הטעה מטיילים אחרים עד כדי הסתכנות).

אז מובן שצריך לקחת מפת נייר, אבל לדעתי העזרים הטכנולוגיים הכרחיים גם כן בטרקים היותר נידחים. מפת הנייר באיכות שקיימת כאן עוזרת להתמצאות כללית, להערכת מרחקים וכדומה, אבל מניסיוני אני יכול לומר שלמציאת השבילים ולמניעת התברברויות הטלפון/GPS הרבה יותר יעילים (כמובן בתנאי שתוואי השביל הרלבנטי אכן נמצא במפות הדיגיטליות).

בטרקים בעייתיים חשוב מאוד לדבר עם פקחי הפארק לפני היציאה, הם הכי מעודכנים, ויתנו לכם הסברים על נקודות בעייתיות, פגעי מזג אוויר, קמפינגים מותרים ללינה וכדומה.

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 01 נובמבר 2016 03:25 מאת: zvikamr

תגובה ל: Dientes de Navarino

עדיין לא עשיתי את הטרק הזה, אבל מסתובב בפטגוניה אז אולי בקרוב...

אני רוצה להתייחס לעניין הניווט - ממליץ להוריד לטלפון מפה של האזור באמצעות אפליקציה מתאימה. אני משתמש כאן במפות צ'ילה וארגנטינה של אפליקציית OSMand החינמית. במפות הללו מופיעים כמעט כל שבילי ההליכה הרלבנטיים - גם שביל הדיינטאס דל נווארינו, ובדיוק רב מאוד (עשרות מטרים היכן שיצא לי לבדוק. את הנווארינו כאמור טרם בדקתי אבל הסימון במפה עושה רושם של מדויק).

אמנם לא מדובר במפות טופוגרפיות (אולי יש גם כאלה ברשת), אבל במקרה של ספק אפשר לבדוק בקלות אם נמצאים על השביל או לא, ואם לא מה הכיוון והמרחק אליו. וגם להוציא נ"צ עבור המפה הטופוגרפית. במצב מטוס ובשימוש ספוראדי סוללה יכולה להחזיק מספר ימים (כמובן כדאי להביא סוללה רזרבית). כך אין כמעט סיכון לאיבוד השביל.

השתמשתי עכשיו בשיטה הזו בטרק Huemul circuit ליד אל צ'לטן (אגב מומלץ בחום אבל קשה), השביל באמת לא היה ברור לפעמים בשטח, אבל מסומן ממש במדויק במפה שהזכרתי מה שהקל מאוד על איתורו.

אם זה לא מספיק, אפשר להשתמש באפליקציית maprika. מעלים צילום של המפה הטופוגרפית, ומעגנים אותה באמצעות גוגל מפס בתהליך לא מסובך (כל זה כמובן כשיש אינטרנט). בשטח ניתן לראות על גבי המפה במסך הטלפון היכן נמצאים.

מזג האוויר כאן באמת בעייתי, בעיקר הרוחות שעלולות להגיע למהירויות לא הגיוניות. האתר הכי טוב לתחזית כאן הוא windguru, שנותן תחזיות לא רעות לשלושה-ארבעה ימים קדימה (בוחרים בשורת החיפוש את המקום הרצוי - יש המון). אין טעם לצאת במזג אוויר גרוע.

תיהנו!! יפה כאן. (לצערי לא מצליח להעלות תמונות באמצעות הטלפון.)

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 31 אוקטובר 2016 23:09 מאת: zvikamr

תגובה ל: Dientes de Navarino

הערה לגבי נאבארינו - זה לא רק שזה לא טרק למתחילים, זה עמוק בתוך ההגדרה של טרק למתקדמים. מזג האוויר לא פשוט, הסימון והשביל בעייתיים מאוד ואין כמעט אנשים שמטיילים בו ולכן אתם גם מאוד מאוד מבודדים במקרה של מצוקה כלשהי.

הנוף, לעומת זאת, פשוט בלתי נתפס...

 

במידה ותלכו על זה שתי המלצות -

1. מפה ממש טובה זה קריטי, ואני ממליץ בחום גם על GPS

2. קחו אקסטרא אוכל למקרה שתצטרכו להיתקע, בגלל מזג אוויר או בגלל שהלכתם לאיבוד

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 30 אוקטובר 2016 22:50 מאת: איתי א. - הנהלת הפורום

תגובה ל: דרום אמריקה בחודש וחצי-חודשיים המלצות

תוותר על צילה ארגנטינה, גם מבחינת מזג אוויר, גם מבחינת זמן, וגם מבחינת ההעדפות שלך.(כלומר אין פטגוניה)
פרו היא המרכז, והנטייה תהיה השכנות בוליביה ואקוודור, בהחלט ממלא חודשיים.
כשתגיע תוכל להחליט אם מתאים לך במקום בוליביה או אקוודור לטוס לקולומביה, הטיסות בקו לימה-בוגוטה יחסית זולות.

זה טיול שאתה יכול לזרום בו, ראשית מלימה תיסע לקוסקו או לחלופין להאוורז,
מקוסקו תוכל להמשיך לבוליביה ומהאוורז תוכל להמשיך לצפון פרו ולאקוודור,
שני הכיוונים יספקו לך שפע נופים ופעילויות. כשתסיים עם כיוון אחד, תראה אם יש לך זמן לכיוון השני.

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 28 אוקטובר 2016 01:52 מאת: gauntlet

תגובה ל: פרו במרץ

אין שום בעיה לטייל במרץ בפרו .

כל האיזור שממערב להרי האנדים זה בכלל מדבר . לא יורד גשם כמעט בכלל .

אין להם בעיה של מים בזכות הנהרות מהפשרת השלגים בהרי האנדים , אבל זה מדבר . גם בחורף לא קר שם . מזג האוויר די ממוזג .

בלימה הטמפרטורות נעות בין 14 מעלות צלזיוס בחורף, ל- 25 מעלות צלזיוס בקיץ .

זו הסיבה שנשארו שרידים של עיר החימר צ'אן-צ'אן במשך מאות שנים .

אפילו טרקים תוכל לעשות . עונת הטרקים בהווראז נפתחת באמצע מרץ .

אולי זה לא אידיאלי לעשות טרקים כל כך מוקדם בעונה, אבל אפשרי .

לדעתי, גם באיקיטוס אין שום בעיה לטייל במרץ .

 

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 26 אוקטובר 2016 23:50 מאת: .Doron

תגובה ל: הפלגה מאושואיה לאנטארטיקה

קודם כל אתה צריך לשאול את עצמך לאיזה טווחי מחירים אתה מכוון.

יש את הקרוזים של אנטרקטיקה הקלאסית שזה בין 10-13 יום, מדי פעם יוצאים קרוזים ל14-15 יום.

ויש את הקרוזים היקרים שהם ל21 יום שכוללים בנוסף למסלול של אנטרקטיקה הקלאסית, את איי ג'ורג'יה הדרומית.

המחירים משתנים כמובן, תלוי לא רק בכמות ימים אלא גם בכמות אנשים והמיקום וגודל החדר בספינה.

בחלק מהקרוזים מציעים דברי אקסטרה כמו שייט קייקים, להעביר לילה אחד על הקרח ועוד. כמובן שזה מתווסף למחיר.

 

אמנם זה היה ב2010 אך המתכונת נשארת זהה. כפי שרשמו לך 4 ימים הולכים על השייט הלוך חזור ובשאר הימים, (תלוי במזג אוויר כמובן) יורדים בין 2-3 פעמים לסירות זודיאק (סירות קומנדו). יורדים לחופים, מתהלכים בין בעליי החיים, נכנסים לבתי מחקר, מוזיאונים שקפאו בזמן, ולפעמים משייטים בין קרחוני ענק ומחפשים לווייתנים.

מקבלים 3 ארוחות ביום, קפה ותה חופשי לאורך כל שעות היום.

 

העונה מתחילה בסוף אוקטובר ונמשכת עד סוף מרץ.

כאשר התקופה המומלצת היא בסביבות פברואר, כאשר רוב בעלי החיים כבר הביאו צאצאים והגישה לחופים נוחה יותר עקב הפשרת הקרח.

לכל תקופה יש את היחודיות שלה. בחלק ניתן לראות את הפינגווינים הקייסרים ואת הפינגווין מקרוני ובחלק לא.

 

חברה מומלצת שאיתה אני עשיתי את הקרוז ל11 יום בקישור

 

אם אתה באמת רוצה לצאת ממליץ לך להגיע לאושוויה, קח את הזמן שם ותחפש בעצמך דיל טוב. אני הייתי שבועיים באושוויה. חיכיתי עד שהספינה תחזור בחזרה משייט.

 

פורום: דרום אמריקה פורסם ב: 23 אוקטובר 2016 23:26 מאת: ניתאי א
12345  הבא  »
8 עמודים
×
מזג אוויר