נא להמתין...

אין יותר קלאסית מאירופה: הרומנטיקה של איטליה , האוכל של צרפת , האיים של יוון , הירוק של סלובניה - והכל כל כך קרוב... אירופה כולה - ממזרח ועד מערב נפרשת לפניכם בפורום הזה. מנהלת: יונית
1.נסיעה זלצבורג- מעבר גרוסגלוקנר
שאלה לנסיינים: כמה זמן אורכת הנסיעה מזלצבורג לגרוסגלוקנר? הבנתי ששם הטיול (בנסיעה+ עצירות) הוא כ- 6 שעות.
הדבר חשוב לי כדי להרכיב מסלול מתוכנן לטיול לגרמניה +חבל זלצבורג, לאחר שאסיים את שיעורי הבית, אשמח להתייעץ עימכם על שינויים אפשריים. תודה על תשובתכם.
2.נסיעה זלצבורג- מעבר גרוסגלוקנר תגובה ל - 1
אורנה בוקר טוב
המרחק בין הפרברים הדרומיים של SALZBURG לבין העיירה BRUCK ליד מה שנקרא תחילת מעבר ההרים הגרוסגלוקנר (מחסום הכניסה והתשלום) הוא בערך 100 ק"מ חציו על אטוסטרדה וחציו השני בכביש די נוח ורחב .
נסיעה רצופה בערך שעה -שעה וחצי אבל אתם מפסידים בדרך הרבה מאוד אתרים יפים ואם לא ממהרים ויש זמן חבל לנסוע ישירות כי המעבר עצמו פעם שעברתם בו בטוח לא תחזרו כי היציאה שלו באיזור LIENZ ואז תפספסו בדרך מזאלסבורג דרומה את המפלים או "מערת הקרח" דרומית לגולין או טירת הבזים ובטח לא תבקרו את "אגם המלכים" לכן כדי לתכנן כך שלא תהיה נסיעה ישירה אלא קחו לפחות יומיים טיולים באזור לינות ואחר כך נסיעה של יום את המעבר ההרים הגרוסגלוקנר.
שבת שלום
יוסי
הודעה סגורה
3.נסיעה זלצבורג- מעבר גרוסגלוקנר תגובה ל - 2
רוב תודות, יוסי (ובוקר טוב!).
כיוון שכל הנסיעה מתוכננת ל- 5 ימים מלאים, חשבנו על יום א'- מינכן, יום ב'- נסיעה לאוסטריה דרך קן הנשרים, אגם המלכים.יום ג'- זלצבורג, הלברון, יום ד'- איזור האגמים, מערת הקרח, מכרה מלח, הלשטט (כל האתרים, כמובן, עם גמישות מבחינת זמן). חזרה למינכן.
יום ה'- מינכן, בערב טיסה חזרה.
כפי שאתה מבין, ההתלבטות היתה לגבי יום ד', אם גרוסגלוקר או המסלול הנ"ל. כיוון שאיננו שייכים לזן המסמן "v" בטיוליו, נראה לנו שאת מעבר גרוסגלוקר נשאיר לפעם הבאה. מה דעתך?
ועוד כמה שאלות: הבנתי מקריאה (טיפים + מדריך פספורט/ זאב יפת), כי מערת הקרח הינה למיטיבי לכת. האומנם? ומה באשר למכרה המלח? גם זה למיטיבי לכת?
ומה באשר למכרה המלח בברכטנסגאדן? האם יש שוני בינו לבין מכרה המלח באוסטריה? איזה מהם עדיף?
שוב, רוב תודות לך ולעונים הבאים!
הודעה סגורה
4.נסיעה זלצבורג- מעבר גרוסגלוקנר תגובה ל - 3
אורנה שלום
על פניו נראה שהמקומות שאתם רוצים לראות הם פחות או יותר המרכזיים.
ההיתי משנה מעט את הסדר וזו דעתי יתכן ואחרים יחלקו עלי אבל זה מנסיוני ואני לא יודע עם ישנם ילדים בטיול ואם כן אז צריך "לבדר" אותם ולכן הצעתי היא:
1.נסיעה ממינכן בתקווה שהנחיתה בבוקר ואם לא עז ביום המחרת לכיוון זאלסבורג בערך שעה וחצי עד שעתיים הגעה ל-ANIF שם נמצאים ארמונות הלבורן הסיור בערך שעתיים ואז אפשר לעלות לעי זאלסבורג ולטייל את כל שאר היום לחפש לינה באיזור אפילו להדרים לכיוון העיירות עד לעיירה HALLEIN
2.לאחר השקמה מוקדמת וארוחת בוקר נסיעה למערת המלח בצד האוסטרי ליד היילין זו אותה מערה בצד הגרמני ב- BERCTESGADEN הכניסה בעזרת רכבת קטנה למערה הטיול מהנה וקל מאוד אין מדרגות הכל כמעט מישורי ונהנים מאוד הסיור נמשך כשעתיים עד שעתיים ומחצה ואפשרי אפילו להמשיך משם דרך העיירה GOLLING למגלשות ההרים ב-ABTENAU שזו גם חוויה לכיוון הלששטט ביקור בעיירות באגמים וחזרה על כביש 158 דרך ST.WOLFGANG ללינה נוספת היכן שתרצו ליד זאלסבורג
3. יציאה ונסיעה לכיוון אגם המלכים זה כולל הפלגה לתחנה ראשונה בערך 4 שעות לפחות אישית לא הייתי מבקר בקן הנשרים זה קצת מעלה נשכחות ונכון להיום כמדומני יש שם איזה בית מלון או משהו אחר אבל זה לשיקולכם נסיעה כביש 311-312 לכיין דרום וחיפוש לינה באיזור הכניסה למעבר ההרים ליד BRUCK ולינה
4.יציאה מוקדמת לכיוון מעבר ההרים הגרוסגלוקנר יום שלם של טיול חזרה ויציאה ב-LIENZ חזרה על כביש 108 לצפון אפילו לכיוון KITZBUHEL ללינה או אם יוותר זמן למפלי קרימל על כביש 165 ואז לינה באיזור.
5.יציאה לכיוון מינכן לא מסתדר לי מתי טסים עם בערב היום החמישי או ביום השישי אבל נשר משהו למינכן
לגבי מערת הקרח דרומית ל-GOLLING מערת הקרח EISRIESENWELT ביקרתי בה ישנה הליכה רגלית מהחניה לכיוון המערה הליכה קשה מחולקת ל-2 בערך 40-60 דקות בעליה באמצע רכבל וכשמגיעים לפתח שנראה כמו מערות הר הכרמל יש עוד 700 מדרגות עליה ואותו מס' ירידה בקור פנימי אישית לא הייתי ממליץ לילדים קטנים ובטח לא למיטיבי לכת זה קשה עד קשה מאוד אפשר לוותר גם מבחינת קוצר הזמן ולהשקיע במקומות אחרים
בכל אופן זה נראה לי יותר הגיוני וניצול מירבי של הימים אם כוונתכם לנסוע בחודש יולי שריינו לינות מהארץ בצימרים באזורים יש הרבה מקומות מומלצים בפורום
אם תרצו עוד עזרה אשמח לעזור
יום טוב וטיול מהנה
יוסי
הכניסה למערת המלח בהיילין.jpgמעבר הגרוסגלוקנר
הודעה סגורה
5.נסיעה זלצבורג- מעבר גרוסגלוקנר תגובה ל - 1
במסגרת הזמן שלך הייתי מוותר על מעבר גרוסקלונר (לדעתי לא מלהיב ביותר בקיץ)

הייתי מתמקד יותר באזור אגמים עיירה סט .וולפרנג כולל עליה ברכבל נוף פשוט מדהים.

כמובן לא לוותר על הלשטט

מערת קרח אכן הליכה קשה למרות שאנחנו עשינו זאת עם ילדים בני 5 ו 8

הטיפוס קשה אך זו חוויה ואתגר צריך לקחת בחשבון שזה לוקח כ4 שעות ולאחר מכן עייפים מאוד.

אם מטיילים ביולי - אוגוסט להשתדל להגיע למערת קרח ו/או מלח מיד עם הפתיחה כי לאחר מכן התורים מתארכים. כמובן להשאיר ביקור במערות לימי גשם.
הודעה סגורה
6.נסיעה זלצבורג- מעבר גרוסגלוקנר תגובה ל - 3
שלום, אורנה
קודם כל אתייחס למסלול שרשמת. אם אתם לא כאלה שרק מסמנים V , אז לא נראה לי שתוכלו להספיק ביום הרביעי גם את אזור האגמים (איפה חשבתם לטייל?) , גם את מערת הקרח (מניחה בהלשטאט?) וגם את מכרה המלח שם. אם אתם מפחדים מההליכה הקשה אל מערת הקרח שמדרום לזצבורג EISRIESENWELT , אז בהחלט זו שליד הלשטאט קטנה יותר, אבל עדיין די יפה, והרבה פחות קשה להגיע אליה. לא בקתי במכרה המלח שליד הלשטאט אבל אני חושבת שהוא יכול להיות חלופה טובה לזה של הליין.

בניגוד למה שיוסי אמר, אני חושבת שקן הנשרים כן שווה ביקור. מהמקום עצמו נשקף נוף מדהים ביופיו, והוא גם חשוב מבחינה הסטורית. אין שם מלון, אלא מסעדה שההרווחים שלה מוקדשים לצדקה.
היה מלון באזור The Berchtesgadener Hof Hotel , שם התארחה הצמרת הנאצית, אבל הוא נהרס, כמו רוב הבנינים הנאציים באוזר הזה.
אשמח לספר לך עוד על האזור, אם זה מעניין אותך.

יש מלון חדש באחד האתרים האחרים הבאזור, והוא מאד שנוי במחלוקת (לא הייתי שם).
דרך הגרוסגלוקנר בקיץ (בפעמיים שהייתי בה) הייתה מקסימה. השנה, היות שירדו שלגים מאוחר, נראה לי עד יולי עדיין יהיה שם יפה ביותר. צריך לזכור שהיא רק נפתחת במאי.
הודעה סגורה
7.נסיעה זלצבורג- מעבר גרוסגלוקנר תגובה ל - 6
נירית שלום
כדי שלא תתבלבלי לא אמרתי שלא כדי לבקר בקן הנשרים אלא אני אישית לא ההייתי מבקר שם רק בגלל "הנוף ואתר היסטורי" אני יכול להמליץ לכם על הרבה אתרים עם נופים יפים בהרבה ובטח בעלי היסטוריה עם התכוונת לעם היהודי.
אבל לכל אחד יש את הדעות שלו וצריך לכבד אותם אישית אני חושב שבזמן קצר כמו שיש להם יקשה עליהם לבקר גם וגם וכפי שכתבת לסמן V ולומר היינו שם ושם בהתחשב שיש שם ילדים צריך לתת להם גם היסטוריה אבל את זה לומדים בביה"ס ולא מבזבזים זמן יקר בטיול של פעם בשנה
הביקור במערת הקרח ליד הלשטט באמת ממומלצת לכאלה שיתקשו במערה הגדולה דרומית לגולין ובל נשכח שיש גם את מצודת הבזים אגם המלכים ונכון שהחורף השנה באירופה מתמשך ובחודש יולי צפוי להיות שם עוד שלג כמו בשנה שעברה
בכל אופן לא לקחת אישית את הערותי Laughing
יוסי
מעבר ההרים הגרוסגלוקנר
הודעה סגורה
8.נסיעה זלצבורג- מעבר גרוסגלוקנר תגובה ל - 7
שוב תודות לכולכם.
הטיול הוא ללא ילדים (נשארים בארץ, לכן גם המגבלות בטיסה של חמישה ימים בלבד, ולא שבוע).
הנחיתה במינכן ביום א' בשעה 5:00 בבוקר, והחזרה היא בשעה 20:00 בערב, יום ה'.
באשר למקומות הלינה: חשבנו לסגור מהארץ הכל בשל מגבלות הזמן.
אני מניחה, שנסגור על שלושה מקומות: האחד ביום ההגעה למינכן, השני- מקום לשני לילות בזלצבורג. השלישי- במינכן, קרוב לשדה התעופה. אם יש לכם מקומות מומלצים ללינה- אודה לכם עד מאוד.
חשבנו על צימרים/ פנסיונים לינה+ א. בוקר במחירים של 60- 80 יורו לזוג.
שוב תודה.
הודעה סגורה
9.נסיעה זלצבורג- מעבר גרוסגלוקנר תגובה ל - 8
http://www.pension-linner.de/
מקום ליד מינכן מחירים סבירים ( 15 דק מהשדה )
הזמנתי לינה לארבעה בעקבות המלצה של יוסי ב90 אירו כולל א. בוקר

לגבי מקום ליד זלצבורג :תנסי את מריה בגולינג(המלצות רבות )
מאד חביבה וגם המחירים שווים לכל נפש
הזמנו דירה לארבעה ב: 70 אירו ללא א. בוקר

תהנו

דב
נכתב ב-12/04/2008 14:37[עודכן ב-:12/04/2008 14:39]
הודעה סגורה
10.יוסי תגובה ל - 7
נראה לי שאני מבינה ולא התבלבלתי. כמו שאתה אישית ממליץ על דברים מסוימים, אחרים ממליצים על דברים אחרים.זה חשוב שהשואלים יקראו כמה דעות ויוכלו לבחור על פי העדפותיהם האישיות ושיקוליהם. לפי הבנתי כל אחת מההמלצות בפורום היא מטבע הדברים אישית.

הרשה לי לחלוק עליך בעוד נקודה (וזה כמובן לא אישי!). כתבת
"בהתחשב שיש שם ילדים (בינתיים הברר שהטיול ללא ילדים) צריך לתת להם גם היסטוריה אבל את זה לומדים בביה"ס ולא מבזבזים זמן יקר בטיול של פעם בשנה "

אני חושבת שזה לא בזבוז זמן לטייל במקומות בעלי הקשר היסטורי, גם אם לומדים את הנושא בבית הספר. לראות את הדברים בעיניים, לשוחח עם הילדים על המשמעות של הדברים שנלמדו בבית הספר, היא תרומה אדירה לילדים ולהוריהם, ובעלת ערך מוסף גדול לטיול. ולא רוצה להרחיב על איך בדיוק לומדים בבית הספר בישראלים, כי זה לא קשור ישירות לפורום...).
בכלל, לא יכולה לחשוב על משהו שהוא בזבוז זמן יקר בטיול. כל אחד מנצל את הזמן כראות עיניו. בעיני, למשל, וזה אישי לחלוטין, קניות של דברים שניתן למצוא בישראל, זה בזבוז זמן יקר מאד, אבל אחרים יהנו מזה מאד וזה חלק מהחוויה של הטיול. בעיני, גם נסיעות ארוכות לאתרים מסויימים, "כשמתחת לאף" יש אתרים מענינים אחרים, גם היא בזבוז זמן. בעיני אחרים -פחות. ביקור באתר בעל חשיבות היסטורית אוניברסלית, והרהור על מקורות האידיאולוגיה הזוועתית ביותר שהתפתחה במאה ה20 לא נתפס בעיני כבזבוז זמן. אנחנו טיילנו עם בננו 3 ימים באזור, חרשנו את הטבע ואת האתרים בעלי ההקשר ההסטורי האפל. למדנו כמה דברים חדשים וזכינו בכמה הרהורים על טבע האדם..

ועוד דבר: הייתי באמת (זו לא טרוניה ולא ציניות או התגרות) רוצה להבין, איך ביקור במינכן, הידועה בתרומתה לעליית הנאצים, המקום שבו בגינות הבירה ובמרתפים ישבו החבורות הנאציות ושרו את שיריהם לא מהווה עבורך בעיה, ואילו ביקור בקן הנשרים כן? אם יש לך הסבר , אשמח מאד לשמוע (יש לי עיניין אישי בנושא). אני מאד יכולה להבין אנשים שלא מבקרים בגרמניה או באוסטריה , קשה לי לראות איך עושים את ההבחנה בין המקומות השונים בארצות אלה.
הנושא מרתק בעיני, ואשמח לשמוע את דעתך המוסברת.
המשך שבת שלום!
הודעה סגורה
11.נסיעה זלצבורג- מעבר גרוסגלוקנר תגובה ל - 8
שלום
ואני שואל שוב למה ביום ההגעה בשעה 05:00 לא לקחת את הרכב אמנם נפתח רק ב-07:00 ולצאת את מינכן לטיול וביום לפני האחרון לישון ליד שדה התעופה ולטייל משם למינכן וביום המחרת עד אחה"צ ברכבת הלוך ושוב ללכת לצימר להתקלח ולטוס הביתה.
לא מוצא סיבה למעט קניות שגם ביום א' הכל כמעט סגור (שבת למיניינם)
יוסי
הודעה סגורה
12.נסיעה זלצבורג- מעבר גרוסגלוקנר תגובה ל - 11
גם זוהי אפשרות שנלקחה בחשבון. חשבנו שנהיה מעט עייפים ולכן יהיה מוטב לו ניקח רכב, נתמקם בצימר, נצא לטייל במינכן (בה לא היינו ב- 15 השנה האחרונות), נחזור לצימר, נתאושש ופרק ב' במינכן אחה"צ. תודה על הצעותיך המועילות.
הודעה סגורה
13.נסיעה זלצבורג- מעבר גרוסגלוקנר תגובה ל - 11
ושכחתי עוד דבר: הקניות לילדים נעשות אצלנו טרם הנסיעה. שוק "רמלה-לוד" (ואנו מתגוררים בצפון הארץ)הוא מקום מצויין לכך. את הקניות לגדולים קונים בדיוטי פרי- עם היציאה, וכך נוסעים בראש שקט לטייל. אצלנו הטיולים מוקדשים לטיול, והקניות הסמליות- רק אם יוצא משהו מיוחד.... בדיוק כמו בארץ. ממליצה לכולם לנהוג כך.
הודעה סגורה
14.שוק רמלה-לוד תגובה ל - 13
אורנה
שוק רמלה לוד ליד הום סנטר בימי שני או נדמה לי אותו שוק בשבתות ליד כפר מסריק בדרך לעכו(גם אני "צפוני") Laughing
יוסי
הודעה סגורה
15.שוק רמלה-לוד תגובה ל - 14
זוהי "אחוות צפוניים": בימי חמישי+שבת בעין המפרץ, ביום ראשון ליד "פייסל". ואיך שעברנו מ"שיחה" על אוסטריה לשיחה על "שוק רמלה- לוד".
המשך שבת מוצלחת!
הודעה סגורה
16.נסיעה זלצבורג- מעבר גרוסגלוקנר תגובה ל - 13
סליחה שאני מתערב אבל אני חייב להתיחס לנאום של נירית:
מילים כדורבנות.
וכל המוסיף גורע.

ולגבי החבורה הצפונית - גם אני משתייך אליה - לפחות זאת שליד ההום סנטר-למה העבירו מביג?

נירית הרבה יותר צפונית מזרחית....

המלצתי בפורום המשפחות על מקום בארדינג שלא הייתי בו אבל נתקלתי בו במסגרת שיטוטיי - אפשר לנוח ולהרגע לפני החזרה לארץ:
http://www.therme-erding.de/

הג'מוס
הודעה סגורה
17.נסיעה זלצבורג- מעבר גרוסגלוקנר תגובה ל - 8
אתם לא מנצלים את היום הראשון -וחבל
עדיף ,כמו שהציעו לכם לקחת את הרכב עם הנחיתה ולהתחיל לנסוע לזלצבורג להיות בה,או אתרים בסביבתה וללון את שלשת הימים הראשונים באותו מיקום.
את היום הבא - ללון למרגלות גרוסלוקנר- אם חשוב לכם לבקר בו, ואת הלילה האחרון במינכן ואת היום האחרון לנצל לביקור בעיר וטיסה חזרה הבייתה.
היות והטיסה שלכם מאוחרת, אתם יכולים ללון במרכז העיר, להחזיר את הרכב (ולחסוך יום השכרה) ובסופו של היום האחרון לקחת את המזוודה מהמלון בו לנתם ולהגיע ברכבת אל שדה התעופה.

לגבי קושי העליה למערות הקרח- אייסה הולה, אני חולקת קצת על קודמיי,ולא שאני בעלת כושר גופני מהסוג של "מטיבי לכת" וגם עליתי עם ילדון בן 6 שרץ כמו עז הרים בעודי מתנשפת מאחוריו-אבל...החוויה שווה.
ומכרות המלח- זניח בנושא הכושר הגופני הנדרש.
הודעה סגורה
18.נסיעה זלצבורג- מעבר גרוסגלוקנר תגובה ל - 16
תודה לג'מוס. לא התכוונתי שיצא נאום, אבל בכל זאת הארכתי.. Rolling Eyes

כמו שג'מוס אמר, אני שייכת לחבורה המאד צפונית. מחכה לרגע שבו יפרוץ השלום, לא אקנה יותר בשוק רמלה לוד, אלא בשוק של דמשק... Laughing Laughing

לעצם העיניין של הטיול. מצד אחד אני חושבת שזה באמת חבל לא לצאת ישר ממינכן. מצד שני, אם הנחיתה ב 5 בבוקר, מדובר על לילה שלם ללא שינה (אם שייכים לזן שלא ישן בטיסות, אלא שומר על הטייס שלא יירדם.. Razz כמוני). גם אני במקרים כאלה, מוותרת על הנסיעה ברכב בכבישים לא ממש מוכרים, ומעדיפה לעשות משהו רגוע-או לחילופין -פשוט לישון שעתיים או שלוש איפה שהוא). מצד שלישי, יש כאלה שרק בזכות האדרנלין של היום הראשון מצליחים לנהוג ולטייל גם לאחר לילה ללא שינה. אורנה, אתם מכירים את עצמכם ואת היכולות שלכם.
ועוד 2 נקודות למחשבה. אם בכל זאת תחליטו להישאר במינכן-כדאי לתאם עם בעלי הצימר מראש על הגעה מוקדם בבוקר, זה יהיה לפני השעה הרגילה של צ'ק אין (לדעתי).
ושנית,חשבת מה לעשות ביום א' הראשון של הטיול במינכן וביום האחרון?
אמנם ביום ראשון החנויות סגורות (רובן) אבל אתרי התיירות פתוחים, וגם התחבורה הציבורית פועלת ...
שיהיה לכם טיול נהדר!
הודעה סגורה
19.בקשה לאורנה תגובה ל - 15
אודה לך מאוד אם תכתבי לי למייל:

תודה
הג'מוס
נ.ב.
נראה לי שכדאי לך להשלים את ההרשמה לאתר באופן מלא כי לפי סימן השאלה ליד השם שלך - זה בוצע חלקית.
הודעה סגורה
20.נסיעה זלצבורג- מעבר גרוסגלוקנר תגובה ל - 18
חן חן לכל שכניי ולמרוחקים יותר!
הודעה סגורה
21.נסיעה זלצבורג- מעבר גרוסגלוקנר תגובה ל - 18
אכתוב לכם בהמשך על המסלול המתוכנן (כאשר הכל עם בסיס לשינויים... רק יש בכך משום "עוגן") ואשמח לקבל תגובותיכם.
יום טוב!
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | מזג אוויר למטיילים

About Lametayel ; דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני ; צור קשר

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו