נא להמתין...

אסיה, היבשת הגדולה בעולם, הפכה מזמן להיות המקום לטיולים. מסין והודו ועד אוזבקיסטן, בעזרת הפורום הזה המזרח הרחוק מעולם לא היה קרוב יותר! ואם אתם בראש של תאילנד, הכנסו לפורום תאילנד, שמוקדש כולו למדינה הנפלאה. מנהל: תאי
1.**ספרים רבותי ספרים****
שלום רב לח`ברה בפורום עם פתיחת שבוע הספר אתם מוזמנים לשתף אותנו בספרי מסעות היסטוריה ותרבות שקראתם על המזרח הרחוק והקסום. ספרים אלו תורמים עומק רב לידיעותיו של המטייל ומספקים נקודות מבט חדשות ומרתקות להבנת אורח החיים ב
2.קניתיו, אך טרם הספיקותי תגובה ל - 1
קניתיו, אך טרם הספיקותי לעיין בו: וקצת ספרים על הודו - ספרי חובה למטיילים בתת היבשת הענקית הזו.. 1. ''הודו - יומן דרכים'' מאת עזריאל קרליבך (כן, על שמו הרחוב..) - מי שהיה עורכו הראשון של עיתון מעריב. 2. ''הודו תאהב אותי'' מאת דרעיה מעוז - לכל מי שטי
הודעה סגורה
3.ועוד על הודו תגובה ל - 2
ספרים נוספים על הודו: ''סמסרה'' - שני מצפון - סיפורו של נער הודי במסע התבגרות והתפכחות מאשליות. ''ילדים במלח'' - שני מצפון - זהו סיפורה של קמפאווה, ילדה הודית יפהפיה, שבגיל עשר קידש אותה נזיר הכפר להיות זונה. ספר המציג את הודו במבט רגיש ונשי, וחו
הודעה סגורה
4.קניתיו, אך טרם הספיקותי:Re תגובה ל - 2
והרי תרומתי לספרות על הודו : ''שידוך הולם'' של ויקראם סת, תמונה רחבה של בני המעמד הבינוני בהודו, מקסים ומשעשע. ''במפגש הנהרות'' של אסנת אלכביר, סיור מדהים לתוך המוסיקה, הנפש והגוף של הודו. אפשר ממש לגעת בה. והספר שאני הכי אוהבת, ''היהלום שבכתר'', תיע
הודעה סגורה
5.לונלי פלנט נחשב? תגובה ל - 1

טוב נו. אז בנוגע להודו: - ''אלוהי הדברים הקטנים''/רוי ארונדהטי: שני תאומים החיים בכפר קטן בקרלה נפרדים לאחר שבת דודתם שבאה לביקור מאנגליה טובעת בנהר. לאחר 20 שנה האחות חוזרת לכפר למפגש מחודש עם אחיה. ספר מרגש מלא בתיאורים פרטניים ואירוניים על חיי היום י
הודעה סגורה
6.ועוד... תגובה ל - 5
קצת ספרים על הבודהיזם הטיבטי ועוד: 1. ''ספר החיים והמתים הטיבטי'' מאת סוגיאל רינפוצ`ה - האדם לא יודע כיצד לחיות את חייו בציפיה למוות. מלמד איך לקבל את המוות וכיצד להתכונן לקראתו. ממש לא מדכא כפי שזה נשמע.. ספר חכם מאוד. 2. ''הנזיר והפילוסוף'' מאת ז`
הודעה סגורה
7.ועוד...:Re תגובה ל - 6
היישר מתאילנד: אנה ומלך סיאם - הספר ששימש רקע לסרט הנודע: ''המלך ואני'' - סיפור אמיתי על המלך ראמה הרביעי שהביא אלמנה מאנגליה ללמד אותו ואת ילדיו אנגלית ולמעשה הוא זה שפתח את תאילנד למערב - סרט וספר חובה. הסרט נאסר להקרנה בתאילנד בשל העמדתו של המלך כתלמי
הודעה סגורה
8.גם אני מוסיפה תגובה ל - 7

טאי פן - מתרחש במאה 18 , הצי הבריטי, איך קמה הונג קונג ועל מלחמת האופיום. ספר מרתק. כיסא הקשירה - קורות חייה של ילדה סינית עד למותה, על מנהגי, קשירת רגליים, זנות ובכלל, מרתק וסוחף! היכלות רחוקים - על הודו, שוב הבריטים (איך לא) בהודו מאה 18. סידה
הודעה סגורה
9.וגם אני מוסיף תגובה ל - 8
ושוב מהודו קאמה סוטרא - אמנות האהבה.
הודעה סגורה
10.ועוד כמה...היישר מהודו תגובה ל - 1
* five past midnight in Bhopal של דומיניק לאפייר (אותו אחד שכתב את ''עיר השמחה'' המומלץ גם הוא בחום, וחוויאר מורו) - סיפור הטרגדיה שהתרחשה בבופל 1984 שבו דלף מפעל כימיקלים והרג בין 16,000-30,000 איש. * המאהאבארטה והראמאינה - ה-קלאסיקות מהמיתולוגיה ההינ
הודעה סגורה
11.ועוד אחד קטן (אך שווה) תגובה ל - 10
באדולינה - של גבי ניצן - אין באמת צורך לפרט...נכון??
הודעה סגורה
12.וספר סיני אחד תגובה ל - 1
''דאו דה צ`ינג'' של לאו דזה לאו דזה הוא אבי הדאואיזם. לאחר עבודה כספרן ראשי של הקיסר, כשהקיסר העדיף את קונפוציוס בתור הוגה קוד הקיסרי, היות ולאודזה היה ע''עוף מוזר'', עזב לאו דזה את ביתו על תאו לכיוון טיבט. הקיסר שהבין את טעותו ציווה על החיילים במעברי
הודעה סגורה
13.וגם מבורמה תגובה ל - 12
”יומן בורמה - רשמי שליחות 1955-1953” מאת דוד הכהן מי שהיה השגריר הישראלי בבורמה. בורמה קיבלה את עצמאותה בדומה לישראל ב- 1948. או נו - ראש ממשלת בורמה מעריץ נלהב של דוד בן גוריון. שני ראשי הממשלה מתידדים ולומדים אחד מהשני רבות (עמידת הראש המפורסמת של ד
הודעה סגורה

אני מצתרפת להמלצה של עמיחי על הספר ברבורי פרא. בספר מסופר על שלוש דורות של נשים בסיןוכל מה שקרה למשפחתןבכל התקופה ,במהפכת התרבות וכו , דרך הסיפור על המשפחה בלי לשים לב לומדים את כל ההיסטוריה והתרבות של סין. מומלץ בחום
הודעה סגורה
15.בודהיזם, הודו תגובה ל - 14

כל הכבוד על היוזמה. אתם ממש משהו. הנה התוספת שלי: ויקראם סת: שידוך הולם - לא להחמיץ! שני כרכים שווים. יש עוד ספרים שלו בעברית, איני זוכרת כרגע. ניסים אמון: חידת הלוטוס - קריא, מחכים ומענין מאוד. מצטרפת להמלצה קודמת - ע. קרליבך: הודו, יומן דרכים. מקסים
הודעה סגורה
16.נסיון תגובה ל - 15
הספר are you experienced? (במקור של ג`ימי הנדריקס כמובן) של ויליאם סתקליף שיצא גם בתרגום לעברית לא מזמן ( לא זוכר את השם, ''האם אתה מנוסה?'' אולי או משהו משונה אחר). זה אולי לא יהיה הספר האהוב על אוהבי הודו המושבעים כי הגיבור הוא בחור אנגלי שנוסע לטייל
הודעה סגורה
17.הודי/סיקי/פקיסטאני... תגובה ל - 16

''מה שהגוף זוכר'' - שונה סינג בולדוון. סיפור על משולש בין הבעל, האישה והאישה השניה כולם סיקים וכל זה על רקע העצמאות ההודית/פקיסטאנית והמתיחות בצפונה של הודו...
הודעה סגורה
18.הודי/סיקי/פקיסטאני... תגובה ל - 16

''מה שהגוף זוכר'' - שונה סינג בולדוון. סיפור על משולש בין הבעל, האישה והאישה השניה כולם סיקים וכל זה על רקע העצמאות ההודית/פקיסטאנית והמתיחות בצפונה של הודו...
הודעה סגורה
19.חוכמת המזרח תגובה ל - 1

אני קורא עכשיו ספר שנקרא ''חוכמת המזרח'' של סקוט ליטלטון, הספר הוא בעצם סקירה על הדתות המרכזיות במזרח (הינדו,בודהיזם,שינטו ועוד ..) . הספר הוא ספר לימוד ולא ספר עלילתי , הוא מאוד מומלץ כי הוא מוסיף עוד רובד של הבנה לטיול. הספר עצמו סוקר את יסודות הדת, או
הודעה סגורה
20.ההמלצות שלי תגובה ל - 2

רוצה להמליץ לכם לקרוא את `באבא ג`י` - זה ספר חדש (2004) ואמנם אני רק באמצע שלו עכשיו אבל כבר יכולה להמליץ בחום.זורם ומהנה. למי שמתכנן לקחת את ההורים להודו - זה בשבילכם. ספר נוסף `החיים כבצל` של אורי לוטן.במיוחד מתאים למי שמתעניין באושו ו/או ברוחניות
הודעה סגורה
21.שיווה ביער האורנים תגובה ל - 1
שיווה ביער האורנים - סיפורים מהמיתולוגיה ההודית. תרגמה וליקטה: אופירה גמליאל.
הודעה סגורה
22.רוניה תגובה ל - 1
1.הודו : המהות, המודעות, הספרות והמיסטיקה של הודו ; לפנינה, למחנכת לימור ולמתעניינים, ספרים בנושא הודו, חלק א` (פנינה, ייתכן כי פריט זה או אחר השתרבב מהרשימה הקודמת) . 1. מבחר מתוך יצירות המופת ההודיות / א. הר-זהב (עורך) ‬
‫ הוד השרון : אסטרולוג, 2000

2. ‫הודו : אמונה ופולחן, האלים והיקום, מדיטציה ואמנויות היוגה / ריצ’רד ווטרסטון ; מאנגלית: דני רווה ‬
‫ אור-יהודה : הד ארצי, תש``ס, 2000 ‬ ‫3. ‬ הודו : אמונות ודעות / חיים שפילברג ‬
תל-אביב : הדר, 1985

4. ‫ ‬ קרליבך, עזריאל ‬
הודו : יומן דרכים ‬
תל-אביב : עיינות, תשט``ז

5.תאודור, איתמר ‬ ‫ ‬ ‫ הודו - מסע אל הנשמה : מדריך מקוצר למחשבת ההינדואיזם / איתמר תיאודור ‬
‫ ‬ ‫ אמירים : נעם גלעד, תשנ``ט, 1999 ‬

6.הודו: מקץ אלף מרידות / וי. סי. נאיפול ; עברית: אבי וייס ‬ ‬ ‫ הוד השרון : אסטרולוג, 1999 ‬

7. הודו תאהב אותי / דריה מעוז ‬

‫ ירושלים : כתר, 2002 ‬

8 .‫ ‫ מסעות פילוסופיים : הודו והמערב / שלמה בידרמן ‬

‬ ‫ תל-אביב משכל, 2003 ‬

‫ 9.‬ ‫ המבוא לחכמת הודו / איתמר תאודור ‬

‫ ‬ ‫ ברעם : דפוס קיבוץ ברעם, 1992 ‬

10.משירת הודו : הגות ושירה / בחר ותרגם: עמנואל אולסבנגר ‬
‬ ‫ ירושלים : ספרי תרשיש, , תש``ך, 1960 ‬

11.מוזיאון ישראל (ירושלים). אגף הנער. ‬
‬ ‫ הודו המופלאה : תרבות, דתות ואמנויות / טקסט: חנה סץ ואילה גורדון ; תצלומים: חנה נצר [ואחרים] ‬
‫ ירושלים : מוזיאון ישראל, ירושלים, 1987 ‬

12.סידהארתא :סיפור נוסח הודו /הרמן הסה; מגרמנית אברהם כרמי

13. ‬ קים :סיפור מחיי הודו /מאת רדיארד קיפלינג

14.היא :סודות מאחורי הסארי /רבינדרנת טאגור; מאנגלית: דפנה ‬

15. ‬ על כח ואי-אלימות; חייו ומשנתו של מהטמה גנדי.
‬ גרינשפון, יוחנן

16. הדו. ‬ רמן, ט. א (הערה: בספריות, לעיתים המילה ``הודו`` נכתבת כ ``הדו``)

17.מספריו של אושו:

כשהנעל מתאימה בהוצאת גל.
מדיטציה - ראשית החופש ומהותו בהוצאת גל.
החיפוש אחר המופלא - קונדוליני ושבעת הגופים בהוצאת אור עם.

18.מספריו של ויקרם סת:

שער הזהב, 1986
שידוך הולם, 1993, (יצא בעברית בהוצאת זמורה-ביתן, תרגמה שרון פרמינגר)
מוזיקה שקולה, 1999, (יצא בעברית בהוצאת זמורה-ביתן, תרגמה דפנה לוי)

19.מספריו של אמיטב גוש:
כרומוזום כלכותה
מעגל התבונה
בארץ עתיקה
ארמון הזכוכית
בארץ הגאות והשפל

20. ``למטרות נישואים``,`` אחות לבי``, ועוד.....וזה כבר לפעם אחרת.
קריאה מהנה

רוניה.

הודעה סגורה
23.הרשימה שלי תגובה ל - 22

יכול להיות שתהיה כאן חזרה על ספרים שכבר צוינו למעלה.
רבעיית הראג` - פול סקוט (היהלום שבכתר, יום העקרב, חלוקת השלל, מגדלי הדממה)
עיר השמחה - דומיניק לאפייר
סמסרה - שני מצפון
ילדים במלח - שני מצפון
שידוך הולם (א ו-ב) - ויקראם סת
במפגש הנהרות - אסנת אלכביר
החיים כבצל - אורי לוטן
אלוהי הדברים הקטנים - רוי ארונדהטי
חיי פיי - יאן מרטל
באדולינה - גבי ניצן
מה שהגוף זוכר - סינג בולדוון
קרון הנשים - אניטה נאיר
כרומוזום כלכתא - אמיטב גוש
אחות ליבי - צ`טרה בנרג`י
אהבה וערגה בבומביי - ויקרם צ`אנדרה
הטעויות הנעלמות של חיינו, אדונית התבלינים, תנאי נישואים וגפן התשוקה - כולם של צ`טרה בנג`י דיוואקרוני
קאל פנינה בר
השיבה מהודו - א.ב.יהושע
הודו, בתי ואני - אילנה רימלט
הרפתקה הודית - דודו דיין
מותו של וישנו - מאניל סורי
איזון עדין - רוהינטון מיסטרי
עניני משפחה - רוהינטון מיסטרי
מאגם הרקיע - ויקראם סת
הודעה סגורה
24.**ספרים רבותי ספרים****:Re תגובה ל - 1

ברבורי פרא... אחד הספרים המהממים שקראתי מעודי.... ספר מרגש..ספר מרתק על תרבות סין ובכלל על האנושות כולה... אכזרית וצנועה..מומלץ בחום...!!!:)
הודעה סגורה
25.**ספרים רבותי ספרים****:Re תגובה ל - 24
Shantaram של david Roberts - סיפור חיים אמיתי של פושע שנמלט מהכלא בניו זילנד ולאט לאט משתלב בתוך העולם התחתון של מומביי. 900 עמ' מרתקים שנותנים תמונה מדהימה על החיים במומביי, שכונות העוני שלה, בתי הכלא, חיי המאפיה ועוד. ספר חובה. קניתי אותו בחנות ספרים בדלהי. לאתר הספר:
http://www.shantaram.com/

a passage to India ע"י E.M. Forester - הודו בתקופת הקולוניה הבריטית.
הודעה סגורה
26.**ספרים רבותי ספרים****:Re תגובה ל - 25
אחד שעוד לא הופיע ברשימה: ירושה של אובדן מאת קיראן דסאי בהוצאת עם עובד מומלץ
הודעה סגורה
27.**ספרים רבותי ספרים**** תגובה ל - 26
1. מכתבים מתאילנד - הוצאת בוטן
2. כאילו התבוננו בהם עצמם - עם עובד
3. עץ המשי - ג'אנג שיאנליאנג - עם עובד
4. the good women of china - Xinran, וספרים נוספים שלה
5. Lost Horizon - James Hilton
6. The Places in Between - Rory Stewart
7. אדמונית מאוהבת - ליסה סי
8. קיסרית - שאן סה
9. לחיות את המוות - ג'אנג שיאנליאנג
10. Into Thin Air - Jon Krakauer
11. Letters from Burma - Aung San Suu Kyi
12. The road to Miran - Christa Paula
13. Twilight over Burma - My life as a Shan Princess - Inge Sargent
14. Seven Years in tibet - Heinrich Harrer
15. Falling Leaves - Adeline Yan Mah
16. Sky Burial - Xinran
17. My Journey to Lhasa - Alexandra David-Neel
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | מזג אוויר למטיילים

About Lametayel ; דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני ; צור קשר

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו