בחזרה לפורוםלתצוגה מדורגת

פורום טיולי משפחות

הכנסת מזון לאוסטריה ושאלת השכרת רכב

היי..

עזרתכם בנוגע להכנסת מזון יבש ובשר קפוא לאוסטריה. אפשרי? מוגבל?

וכן לגבי השכרת רכב בוינה האם הסוכנויות פתוחות גם בשעות הלילה? מדובר בטיסה שנוחתת ב9 וחצי בלילה.

תודה!

2.תגובה ל: הכנסת מזון לאוסטריה ושאלת השכרת רכב תגובה ל - 1

הכנסת בשר לאוסטריה מישראל אינה חוקית. זה גם לא היגייני, ובכלל למה לעשות את זה כשיש בוינה אופציות לרכישת אוכל כשר? 

3.תגובה ל: הכנסת מזון לאוסטריה ושאלת השכרת רכב תגובה ל - 2

מסתבר שנתקשה למצוא חנויות פתוחות  ב10 בלילה.

היעד הוא זלצבורג כך שלא מעונינים להתעכב בוינה כלל.

4.תגובה ל: הכנסת מזון לאוסטריה ושאלת השכרת רכב תגובה ל - 3

לא כדאי לצאת לנסיעה הארוכה לזלצבורג בלילה. במיוחד לא אם אתם מתכננים ללון בדירה בכפר. לא סביר שבעלי הדירה יסכימו לחכות לכם עד אמצע הלילה ולא כדאי לנסות לנווט בלילה בהרים ובכפרים.

זו שאלה שעולה בפורום הרבה והקונצנזוס הוא לישון ליד השדה ולצאת לנסיעה למחרת בבקר. זה יאפשר לכם להצטייד באוכל בוינה.

5.תגובה ל: הכנסת מזון לאוסטריה ושאלת השכרת רכב תגובה ל - 3

אסור להכניס אוכל טרי,בשר,ירקות וכו.

אפשר להכניס שימורים,אוכל יבש.

אבל נחיתה ב22.00 ממש ממש לא ממליצה להתחיל לנסוע את הכבישים לזצלבורגלנד.

לא בזוג ובטח לא עם ילדים.

וגם---מאד לא ממליצה להגיע ב02.00 לפנות בוקר לאיזשהו צימר אי שם ולהעיר את בעלי הבית. לא מקובל.

נחיתה בערב- מחייבת לינה סמוך לשדה התעופה. 

האפשרות הנוספת שעומדת לרשותכם היא נסיעה במונית לוינה -לינה בה- הצטיידות בבוקר- השכרת רכב- ואז נסיעה לזצלבורגלנד.

6.תגובה ל: הכנסת מזון לאוסטריה ושאלת השכרת רכב תגובה ל - 3

מה לעשות, זה החוק. ובכל מקרה, גם בזלצבורג תוכלו למצוא אוכל כשר, ולאותו ערב תוכלו לקחת קופסאות שימורים או אוכל יבש במקום בשר (גם מוצרי חלב אסור, אגב). 

7.תגובה ל: הכנסת מזון לאוסטריה ושאלת השכרת רכב תגובה ל - 6

אני לא בטוח שבזלצבורג אפשר להשיג בשר כשר, לכן גם אני מציע להצטייד בוינה. יש שם שפע של מוצרים כשרים.

8.תגובה ל: הכנסת מזון לאוסטריה ושאלת השכרת רכב תגובה ל - 7

אנחנו תמיד נוסעים עם אוכל מטעמי כשרות והפעם האחרונה שנחתנו בוינה עצרו אותנו ושאלו אם יש לנו על מה להצהיר. עניתי שיש לנו בשר מבושל והשוטר העביר את המזוודה בשיקוף ושחרר אותנו

הוא אמר שמה שמעניין אותם זה אם מנסים להכניס כמויות גדולות של אוכל. אוכל לצריכה אישית לא מפריע להם

אבל זה המקרה הפרטי שלנו

האמת היא שבזמן האחרון גילינו את המסעדות הטבעוניות 

כמובן כל אחד עם הקווים האדומים שלו אבל אם לא נוסעים עם ילדים שבעיתיים באוכל זה משדרג את החוויה של הטיול 

9.תגובה ל: הכנסת מזון לאוסטריה ושאלת השכרת רכב תגובה ל - 8

גם אם נוחתים בזמן עד שתעברו דרכונים ואיסוף מזוודות יהיה עשר וחצי. עד שתגיעו לדלפקי השכרת הרכב ותעשו את כל הפרוצדורה המייגת של תשלום, צילום מסמכים, הסברים, מציאת הרכב בחניה והעמסתו כבר יהיה קרוב לחצות.

לא נראה לי שזו שעה סבירה לצאת לנהיגה ארוכה כל כך במדינה זרה.

אפשר ללון בשדה ולצאת בבוקר אחרי הצטיידות בבשר ומוצרים כשרים בוינה.

הכנסת בשר לאיחוד האירופי אינה חוקית.

בפועל המון עושים את זה וכמעט אף אחד לא נתפס.

אישית אני לא אוהבת לקחת את הסיכון. במיוחד אם נוחתים בעיר שיש בה סופר כשר וניתן לרכוש בה את הבשרים לטיול.

10.תגובה ל: הכנסת מזון לאוסטריה ושאלת השכרת רכב תגובה ל - 9

הרבה אנשים גם עוברים באור אדום או חונים בחניית נכה ללא אישור בלי להיתפס. זו לא סיבה להגיד שזה חוקי, או להחליק את זה. יום אחד עלול לקום מישהו במכס ולהגיד שיש לא מעט ישראלים שמעבירים בשר באופן לא חוקי, ויקשיחו את הנוהל ספציפית נגדנו, כפי שקרה עם ויזות במדינות שבהן ישראלים רבים עברו על החוק. הגיע הזמן שהמנהג הזה לעבור על החוק ייפסק. 

11.תגובה ל: הכנסת מזון לאוסטריה ושאלת השכרת רכב תגובה ל - 9

לא מכיר את השדה בוינה ספציפית. אבל באירופה אני לרוב מעריך שעה משעת הנחיתה במיועדת ועד שהרכב השכור מונע ויוצאים לדרך. כלומר אני תמיד משריין שעה וחצי כי אני פסימי, אבל בפועל לרוב מדובר על שעה.

כמובן שיש עניין של מזל, ויש גם את הפן האישי (לכל משפחה הקצב שלה).

כלומר אם נוחתים ב 21:30 אני מעריך יציאה לדרך בין 22:30 ל 23:00. מהותית לפני חצות

מה שכן – גם ב-11 בלילה לא הייתי יוצא לנהיגה ארוכה Smile

12.תגובה ל: הכנסת מזון לאוסטריה ושאלת השכרת רכב תגובה ל - 9

כתבת

“הכנסת בשר לאיחוד האירופי אינה חוקית”

מבקשת להדגיש-

הכנסת מוצרים מהחי והצומח (כולל בשר, ירקות וכו) אינה חוקית.

13.תגובה ל: הכנסת מזון לאוסטריה ושאלת השכרת רכב תגובה ל - 12

גם אני מצטרף לכותבים ששוללים נסיעה לילית לזלצבורג,

נסיעה מאוד מונוטונית באוטוסטרדות,

וכמובן בלי להתחיל אם זה מקובל להגיע לצימרים באמצע הלילה.

בנוגע לאיסוף רכב, כאשר מזמינים רכב חשוב לציין בהזמנה רת שעת האיסוף (שעה עד שעה וחצי מהנחיתה)

14.לזלצבורג אני העדפתי להגיע ברכבת - שמישהו אחר ינהג תגובה ל - 13

הרבה יותר בטיחותי אם נוסעים בלילה, הנוף יפה אם נוסעים ביום, ומבחינתנו החוויה המשפחתית הרבה יותר חיובית כשכולם פנויים אחד לשני לגיבוש משפחתי במקום לנסות לא להשתעמם בנסיעה במכונית.

לא צריך רכב כדי לבקר בעיר עצמה, הוא רק מכביד ועולה כסף.

מעדיף להשקיע את הכסף במקום לינה נוח במרכז העיר כך שאפשר להנות ממנה גם בשעות הערב המאוחרות.

אגב יש גם אופציה להסעה מאוד נוחה להאלין לארמון הלברון שכוללת הפלגה על הזאלצאך. הרבה יותר נוח מיוחד וגם מדלג על התור בכניסה.

את הרכב לקחתי כשסיימנו את הטיולים בעיר ועברנו לטיולים מחוץ לעיר והלינה הועתקה אל מחוץ לעירבהתאם.

אין חוק שקובע שאת הרכב חייבים לשכור מיום החופשה הראשון ועד האחרון.

נכתב ב-19/02/2018 15:56[עודכן ב-:19/02/2018 15:59]
15.תגובה ל: לזלצבורג אני העדפתי להגיע ברכבת - שמישהו אחר ינהג תגובה ל - 14

תודה על ההענות.

בכל מקרה סגרנו על טיסת יום ובתאום עם בעלת הצימר שהפתיעה בגישה חיובית שכל שעה מקובלת עליה.בכל מקרה נצא באזור השעה 7 בערב. סביר

16.עשיתם כבר נסיעות כאלה? תגובה ל - 15

הטיסה נוחתת ב 19:00 (אלעל / אוסטריאן)? או שהטיסה נוחתת ב 18:00?

לא סיפרת מה ההרכב ומה מידת הנסיון שלכם בטיולים כאלה.

כעקרון מוינה לאיזור זלצבורג מדובר על 3-4 שעות נסיעה. עד כמה שאני יודע (לא הייתי שם) כבישים שבחלקם חשוכים. צימרים הרבה פעמים הם באיזורים כפריים, עם שילוט חסר, ללא תאורה, ולפעמים אתגר מסויים למצוא אותם, באופן כללי, ובחושך בפרט.

נסיעה ראשונה ברכב שכור במדינה זרה היא תמיד קשה. לא רגילים לאוטו, למנהגי התנועה וכו’. הרבה פעמים מדובר גם על רכב גדול יותר ממה שאנחנו רגילים בארץ, החלון האחורי חסום ע”י מזוודות (אם זה סטיישן/מיניואן).

ולא לשכוח שתמיד יש סיכוי שירד גשם בנסיעה הזו

אם יוצאים לדרך ב-7 בערב צפי ההגעה לצימר אי שם בין 10 ל-11 בלילה. אם הנחיתה היא ב-7 בערב זה אומר שתצאו ב-8 או אחרי, כלומר ההגעה לצימר כבר לכיוון חצות.

אם גם יש לכם ילדים קטנים – מצד אחד סביר שהם ירדמו. מצד שני אם משום מה הם לא ירדמו הם עשויים להציק בנסיעה ולשגע את הנהג דווקא כשהוא מנסה להתרכז בנסיעה קשה.

זה לא שזה בלתי אפשרי לעשות נסיעה ארוכה בשעה כזו, אבל זה מאד מאד מאד קשה.

אם אתם מנוסים בטיולים בסגנון, והילדים גדולים והכל ואתם מעריכים נכונה את היכולת שלכם להתמודד עם הנסיעה הזו – סבבה.

אבל אם זה טיול ראשון בסגנון – תחשבו טיפה האם הנסיעה הזו באמת נכונה.

מה שכן, אם נוחתים בערב ממש לא חייבים לישון בשדה. אפשר לנסוע איזה חצי שעה עד שעה. היתרון של שינה מחוץ לשדה הוא כפול – האחד מלונות בשדה הם טיפה יותר יקרים מאשר סתם מלונות. שני – בגלל שכבר נסעתם קצת אז אתם יותר מוכנים לנסיעה של מחר. תוכלו לצאת לדרך על הבוקר, בהשוואה ללינה בשדה, אולי השכרת רכב בבוקר, העמסתו בפעם הראשונה וכו’.

17.תגובה ל: עשיתם כבר נסיעות כאלה? תגובה ל - 16

גם אני ממליץ לישון באמצע הדרך ולא לנהוג אחרי טיסה 4 שעות אם אתם מתכננים ללון בכפר. אם אתם רוצים להגיע בחושך כדאי להבין היטב מראש איך בדיוק להגיע בעזרת בעלי הדירה ולא לסמוך רק על וויז או אפליקציה אחרת שתנווט בשבילכם.

18.תגובה ל: עשיתם כבר נסיעות כאלה? תגובה ל - 17

דווקא הנסיעה ברובה על אוטוסרדות ברורות.

אבל---המקטע האחרון אל הלינה-סביר להניח שהוא מאד כפרי

ושם אפשר להתברבר יפה.

מהי שעת הנחיתה? (משם אפשר לחשב לוח זמנים משוער)

לא מקובל להגיע בשעות הקרובות לחצות, גם אם בעלת הבית “מסכימה”

הנהיגה מוינה לזצלבורג בחשיכה אחרי טיסה -היא נהיגה קשה.

כאשר יש ילדים במושב האחורי- עוד יותר קשה.

מציעה לשקול לינת דרך- עם כל אי הנוחות הכרוכה בכך (וכן, זה לא נוח בכלל).

';