בחזרה לפורוםלתצוגה מדורגת

פורום טיולי משפחות

השיבה להודו אחרי 28 שנים

עברו חודשיים וקצת מאז חזרנו מעשרה ימים בהודו..

לפני שאתחיל קצת תמונות.

אני כבר מזהיר כי זה הולך להיות פוסט מאד צבעוני ועם הרבה דמויות מעניינות.

2.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 1
הודעה ללא תוכן
3.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 2

כמה דיוק וצבע בתמונות. מהמם.

4.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 3

מדהים .כל תמונה מיוחדת .מה הספקת לראות בהודו בעשרה ימים?באיזה מצלמה צלמו התמונות?מחכה לעוד תמונות חוויות.

5.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 4

היי יורם

איזו הפתעה נעימה! כבר חשבתי שעל הודו לא תספר.

תמונות נהדרות עם התחלה מבטיחה

אתה מחזיר אותי להודו שלי מלפני בערך אותו הזמן…

אהבתי את האזהרה על פוסט מאד צבעוני ועם הרבה דמויות מעניינות, – בשמחה וכמה שיותר!

לימור

6.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 5

ברוכים הבאים למצטרפים.

T.p – כשמטיילים בהודו, זה בלתי אפשרי שלא לראות את כל הצבעים שמסביב. צריך רק להרים מדי פעם את המצלמה, ותופסים מה שמסביב. לא צריך לחפש.

יעל – התמונות כולם צולמו רובם בנייד הסמסונג 7, וחלקם עד שהסוללה נגמרה ואת המטען השארתי בבית בניקון  D3200.

לימור – אני מקווה שתהני לחזור אחורה בזמן, ואולי אף יבוא לך לחזור לשם.

7.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 6

עוד תמונה אחת לפני שמתחילים ואיך אפשר בלי הצ’אי ההודי הנהדר שנמזג לתוך סלוני חרס חד פעמים שטעם החימר רק מוסיף לטעם הנפלא של הצ’אי.

8.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 7

בין דצמבר 1988 למרץ 1989 טיילתי בהודו כחלק מהטיול במזרח. עוד לא היו יחסים דיפלומטיים בין ישראל להודו, כך שבהודו כמעט ולא טיילו ישראלים, ורק מדי פעם אפשר היה לפגוש פה ושם בישראלים בודדים והיה בזה קסם מיוחד בשונה משאר מדינות המזרח.

ככל שטיילתי ככה יותר ויותר התאהבתי במדינה המיוחדת הזאת, שאי אפשר להישאר אדיש אליה. תאהבו אותה או תשנאו אותה. לא מכיר מישהו ששאלו אותו איך הודו ויגיד פשוט “בסדר”. 

ככה הרגשנו גם בטיול הזה.

9.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 8

איזה יופי יורם תמונות נהדרות, , מחכה בקוצר רוח להמשך...לי לקח רק 24 שנים לחזור..(.טיול ראשון ב 1982-3)   מבחינתי   אין על הודו בעולם,💞

10.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 8

חיפשנו יעד לטיול בנובמבר, וכל אפשרות שעלתה נפסלה מסיבה שונה. אחרי כל אפשרות כזו ניסיתי מול אשתי את הודו והיא נפסלה על ידה.

בסוף היא הסכימה.. אחרי ששכנעתי אותה שזה המקום הכי מתאים לנובמבר..

גם הודו הענקית נחלקת לאיזורי אקלים ומזג אויר שונים ולא כל אזור מתאים לכל עונה, ואחרי בחינה של כמה אפשרויות נפלה הבחירה על מדינת ראג’סטאן. 

המדינה הגדולה ביותר מבין כל המדינות שמרכיבות את הודו.  

הפירוש למילה הסנסקריטית ראג'ה הוא מלך, והכוונה בשם רג'סטאן היא לארץ-המלכים או בשפה המקומית לארץ המהרג’ות.

לכן, היא מלאה במבצרים, ארמונות, מקדשים וערים צבעוניות כמו ג'ייפור, אודייפור, גא'ייסלמר, פושקר ג’ודפור ועוד. 

רג'סטאן היא מדינה מדברית ועונת התיירות המומלצת מתחילה בספטמבר-אוקטובר ומסתיימת בחודש מרץ שאז הטמפ’ מאד נוחות ובערבים אף קריר קצת.

11.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 10

גולני, ניחשתי כי תגיע בקרוב. מי כמוך מבין את הודו.

12.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 10

יורם אין ספק שהודו מחכה לי .אחרי שבני חזר ממנה עם רק סיפורים וחוויות .כולם מסכימים עם המיוחדות שלה .אין מי שחזרה ממנה ולא מתאהב בה .לפחות עכשיו אני נהנת מהסיפורים ותמונות.

13.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 11

לוגיסטיקה ופרטים טכניים:

עמדו לנו 10 ימים נטו לטיול והזמנו כרטיסי טיסה למומביי עם אל על.

בגלל קוצר הזמן, התאים לנו מאד שסוכן מקומי יארגן לנו את הסידורי קרקע גם אם נשלם עמלה קטנה, אבל הנוחות וניצול הזמן היו כאן הרבה יותר חשובים.

קיבלנו כמה המלצות על סוכנים מקומיים, שבמסגרת הזמן שלנו כולם הציעו פחות או יותר אותו מסלול, כך שמה שהכריע בבחירה שלנו היה מהירות התגובה והקשר אתי באימיילים והמחיר. היה לי מאד חשוב סוכן זמין, שישיב לי מקסימום למחרת על שאלות בזמן בניית התכנית ולכן בחרתי ב- Piar Chand – .

piarchand@yahoo.com

piardogra66@hotmail.com

www.suziindiatour.com

לאחר שהסברתי לפיאר את מסגרת הזמנים והרצונות שלנו, הוא שלח לנו הצעה ראשונית למסלול, ואחרי לא מעט התכתבויות וסבלנות מצידו, התגבשה התכנית הזו:

2 לילות באודייפור

2 לילות בפושקר

2 לילות בג’אייפור

לילה באגרה

לילה בדלהי

לילה במומביי

שתי טיסות פנים (מומביי-אודייפור, דלהי-מומביי) הוזמנו על ידי מספיק זמן מראש בחברת אינדיגו הנהדרת.

ועכשיו, כשיש כרטיסי טיסה, בתי מלון שהוזמנו על ידי פיאר (חוץ משניים שאני הזמנתי), נהג ורכב צמוד לכל הטיול ומדריכים יהיו לנו בכל מקום, נשאר רק לחכות בסבלנות שה 13/11 כבר יגיע.

14.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 13

היי יורם,

הודו לא על הכוונת שלנו... אך מנסיון העבר הטיולים שלכם תמיד "עשו לנו את זה" ועוררו חשק להגיע בעקבותיכם…

אז אני כאן מחכה להנות מהצבעוניות הנהדרת הזאת surprise surprise

רובי 

15.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 13

יום רביעי 14/11:

טיסת אל על נחתה בזמן בשמונה וחצי בבוקר במומביי וב 12:15 יש לנו נטיסת המשך מנמל תעופה אחר בעיר שזמן הנסיעה אליו גם יכול בשעות הבוקר להתארך יותר מדי אבל ביקורת הדרכונים מתמהמהת ואנחנו בתור של התיירים עם הויזה האלקטרונית. אחרי זחילה איטית שמכניסה אותנו במהירות לקצב ההודי, מגיעים לבקר, מציגים לו את הויזה המודפסת ומקבלים אישור להיכנס לחצי היבשת ההודית. 

אוספים את המזוודות עוברים במהירות את ביקורת הדרכונים, אוספים מזוודות, מכס ויורדים לקומת המוניות. משלמים בדוכן מיוחד על הנסיעה ויוצאים לדרך לטרמינל השני. למזלינו, למרות העומס בכביש הנסיעה קצרה ומגיעים בזמן לטרמינל לטיסות הפנים. אנחנו אפילו מספיקים לשבת לקפה וכריכים ומתחיל הבורדינג.

16.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 15

אחרי טיסה קצרה שנמשכה שעה וחצי, נחתנו בשדה התעופה הקטן באודייפור, התחנה הראשונה שלנו בטיול. מחוץ לטרמינל המתין לנו ווקאם הנהג הצמוד שלנו שיסיע אותנו בנאמנות לכל מקום שנרצה ובשעות הנסיעה הארוכות גם יספר לנו על החיים בהודו, על החברה, הפוליטיקה, דת אבל בעיקר על חיי היום ועל משפחתו שהוא רואה אותה רק כשיש לו טיולים בחלק הצפוני של הודו.

הוא קיבל אותנו עם מחרוזות הפרחים המפורסמות, ונסענו למלון המעולה שלנו 

The Lalit Laxmi Vilas Palace Udaipur. 

גם שם התקבלנו ברוב טקס כמיטב המסורת הראג’סטאנית, עם מחרוזות נוספות, מי בשמים וטיקה במצח.

נכתב ב-10/02/2018 20:39[עודכן ב-:10/02/2018 20:39]
17.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 16

המלון היה בעבר ארמון של אחד המהרג’ות של אודייפור, ובשנים האחרונות המשפחה הפכה אותו לארמון. הקישוטים והעיצוב של המלון נשארו מלכותיים, והיה זה אחד מהמלונות הטובים שהיינו בהם בטיול. אחרי הצ’ק אין פקידת הקבלה הוליכה אותנו לחדר שנתגלה כענקי, מואר ועם נוף לאגם.

להפתעתינו, היא סרבה לקבל מאתנו טיפ, גישה שמצאנו בעוד בתי מלון במשך הטיול.

היו לנו שעתיים עד שווקאם יחזור וניסע אתו לארמון הרוחות לקראת השקיעה, ובנתיים ישבנו לצהריים במסעדת המלון, והתוודענו לחריפות האוכל ההודי. כדי לאזן את החריפות, מקבלים צלוחיות של יוגורט.

המלון
המלון
השוער הנאמן
השוער הנאמן
המלון
המלון
הנוף מהמלון
הנוף מהמלון
18.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 17

רובי,

פיספסתי שהצטרפת..

מקווה שתהנה ואולי אף תשנה את דעתך.

19.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 5

עוד לא היינו בהודו. ומשום מה תמיד חשבתי שצריך הרבה יותר זמן לטיול כזה. 
והודו שלך ממש מזמינה – צבעונית ואפילו הריחות מורגשים. 
כאן עם כל החבר’ה, מחכה להמשך. אולי יפתה גם אותנו להגיע לשם

20.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 19

הי,

כשאתה מספר חבל לפספס Smile

הודו הכי פחות מושכת אותי אבל סיפור שלך תמיד כדאי לקרוא. מי יודע, אולי אשנה את דעתי Smile

יעל

21.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 20

היי יורם,

סוף, סוף!

חיכיתי וחיכיתי ולבסוף האשכול נולדwink

אתה הרי יודע שאעקוב אחריך בדבקות מתוך כוונה לצאת בעקבותיך ובעקבות זוגתך.

התמונות כאן, עוד יותר יפות ממה שראיתי בפורמט המוקטן. תענוג!

נילי

22.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 1

בהחלט תמונות צבעוניות.

איזה כייף של טיול. האם מספיקים עשרה ימים בכדי לטעום את הודו?

23.emoji-E057.pngתגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 22

נראה מקסים וצבעוני, הודו נראית כמו חלום  

מחכה להמשך

שרה 

24.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 23

ריקי – הודו אכן צבעונית ו”ריחנית”..

יעל מס – גם אם את לא מתכננת על הודו, אני מקווה שתיהני מהתמונות.

נילי – אי אפשר היה לעמוד בשכנועים שלך! האשכול הזה נולד 90% בזכותך!

חן – הגדרת נכון. 10 ימים זה רק לטעום, ואם טעים חוזרים שוב ושוב.

שרה – שמח שגם את הצטרפת ותיכף אמשיך.

נכתב ב-11/02/2018 17:34[עודכן ב-:11/02/2018 17:35]
25.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 24

אודייפור (Udipur) היא אחת מהערים היפות ביותר בהודו. היא הוקמה במאה ה15 על ידי אודיי סינג  (Udai Singh)השני. בגלל מראה בתיה היא מכונה “העיר הלבנה”. היא נמצאת בדרום מדינת ראג’סטאן ובתוכה שבעה אגמים , כשהמפורסם ביניהם הוא אגם פיצ'ולה ( Lake Pichola שעליו אהבנו לתצפת מהמלון בו שהינו.

אחה”צ ולאחר נסיעה לא ארוכה הגענו לארמון המונסון.

הארמון, שנבנה במאה ה-19, משקיף מאחת הגבעות לעבר העיר, האגמים והסביבה; הוא שימש את משפחת המלוכה כמקום מפלט מהמונסונים והשיטפונות, וובהזדמנו זאת גם להנות מהנופים שמסביב. 

היום הארמון בבעלות ממשלת רג'סטאן ומהווה אתר ביקור פופולרי למקומיים שנוהגים להגיע אליו במיוחד בשעות אחה”צ לקראת השקיעה.  

נדמה שההודים מתחרים בינהם על הצילומים הכי מקוריים ורומנטיים וזה לא משנה אם הם באים כזוגות מאוהבים או חבורות של צעירים או צעירות בנפרד. 

הארמון עצמו די מוזנח, אבל התצפית ממנו נחמדה, וגם הצ’אי בבית הקפה הצמוד.

נכתב ב-11/02/2018 21:50[עודכן ב-:11/02/2018 21:54]
26.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 25

אכן הודו צבעונית, אי אפשר לפספס את זה. 

לא רק צבעונית, גם טעמים וריחות אבל הם לא עוברים בתמונות [אחותי אכלה דאל שהכנתי ואמרה שזה מזכיר לה את הודו]. 

גם אני חשבתי שעשרה ימים זה מעט להודו אז מעניין לקרוא מה עשיתם. עוקבת בעניין. 

27.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 25

אהבנו מאד את האוכל במלון והחלטנו שגם את ארוחת הערב נאכל במלון, החלטה שהתבררה כמוצלחת ביותר.

בחרנו לשבת בגינה ואז החלו הופעות של מוזיקה ורקדניות. במתחם אחר של הגינה זכינו לצפות גם בהופעה של תיאטרון בובות, שבלי להבין את השפה אפשר להכנס לאווירה.

האוכל – צ’יקן טיקה, צ’יקן מסאלה, קארי צ’יקן, אורז מעולה, סוגי תבשילים של תפו”א, עדשים וכו’.

היה טעים ביותר ההופעות מעניינות והאווירה מצוינת.

28.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 27

כייף שהצטרפת אוליב.  באמת חבל שעדיין אין טנולוגיה שמעבירה גם ריחות. מאד אהבנו את האוכל ההודי.

חבל שאי אפשר לעלות סרטונים.

29.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 28

יום חמישי 14/11

אחרי ארוחת בוקר מעולה וגדושה באוכל מערבי וגם תבשילי קארי למינהם, פגשנו את נהגינו הנאמן והמדריך המקומי שילווה אותנו במהלך היום Ganesh.

התחלנו את המסלול בשוק המקומי ההכי צבעוני והכי אותנטי שיכול להיות. כל הנשים ללא יוצא מן הכלל לבושות בסארי צבעוני עם שילובי צבעים שבעולם המערבי לא היו נתפסים ושום אישה מודרנית לא היתה מעזה להסתובב ככה.

אבל עמדנו צפינו בהם, והן כל כך יפות עם כל הצבעוניות והססגוניות וכזו ניגודיות לעליבות הסביבה.

30.emoji-E057.pngתגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 29

זוגתי שכחה להביא משקפי שמש והחלטנו להצטייד במשקפיים מקומיות.

החנות שהיא רכשה בהם את המשקפיים מוכרת בין היתר גם משקפי שמש..

31.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 30

הסתובבנו בין רוכלי השוק, מוכרות הפרחים, מכיני הצ’אי, מבשלי ארוחות הבוקר ובין כולם הפרות מסתובבות להם. מנסות לפלח או לנגוס מהירקות והפירות שבדוכנים, וההודים מגרשים אותם בעדינות רבה.

כל מספר מטרים, יש גומחה קטנה בקיר שבה פסל של אחד האלים ואף אחד מהם אינו מקופח וזוכה למנחה היומית שלו. אנשים עוברים לידם ועל הדרך מניחים משהו או מקבלים ממנו ברכה.

32.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 31

גם סניף דואר היה באמצע השוק

33.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 32
הודעה ללא תוכן
34.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 33
הודעה ללא תוכן
35.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 34

גם אני השנה בדצמבר ( לאחר 25 שנה) חזרתי להודו , בטיול מאורגן של 9 ימים. ממליצה על הבחירה הנל למי שלחוץ בזמן וגם מאוד זול (סביב 1500 דולר לאדם)

מאוד נהננו וממליצה בחום!

36.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 35

21 שנים מאז שאני הייתי בהודו - ונראה שהרבה לא השתנה. ברור לי שאחזור...

37.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 36

חזרתי הערב מגיחה קצרה משלי הישר אל האשכול הצבעוני והיפה הזה.

נראה מרתק במיוחד ואני נשארת לעקוב, למרות שהודו לא נמצאת בשום מגירה אצלי 😅

תודה על השיתוף

איריס

38.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 37

נגה5 – באיזה מסלול טיילתם בדצמבר?

ציידת – הרוב נשאר אותו הדבר. הודו מנסה להתאים אצמה לתיירים ולנצל את המשאב הזה לטובת הכלכלה. זה אומר שיש יותר סדר באתרים התיירותיים, ניקיון וגם מחירי הכניסה שעלו. אבל בבסיס, כשמסתובבים במרכזי הערים, עדיין רואים את הילדים העזובים, האנשים שיושבים בחוסר מעש, וכן, עדיין מנסים לתחמן.., אבל שזה לא ירתיע, המדינה עדיין מקסימה.

איריס – משח שמצאת כמה דקות לקפוץ לביקור, ומקווה שתמשיכי לבקר.

39.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 38

בהמשך, באמצע השוק הגענו לאחד המקדשים החשובים והעתיקים שבאודייפור – Jagdish Temple, שהוקם באמצע המאה ה 16, בו מתקיימים במשך כל שעות היום טקסים, הנחת מנחות, מזמורים ואווירה מיסטית. בתוך המקדש עברנו טקס קצר של טיקה במצח וטבילת ידיים במים קדושים אבל אסור היה לצלם בתוך המקדש וכל הצילומים מבחוץ. מדובר במבנה מפוסל עם דמויות מהמיתולוגיה והכל בעבודת מחשבת עשויה ביד. 

40.תגובה ל: השיבה להודו אחרי 28 שנים תגובה ל - 39

המקדשים בהודו משמשים כמו אבן שואבת להמון חסרי בית, שבתורם תופסים להם את המקום הכי מתאים שנכון לשכב בו ולישון.

';