בחזרה לפורוםלתצוגה מדורגת

פורום סקי - סנובורד

ניקוי מעיל סקי

האם ניתן לבצע ניקוי יבש למעיל סקי? 

2.לא הייתי עושה את זה. הג'קט הראשון שלי (לבן, שהיה מקור תגובה ל - 1

להסתלבטויות רציניות של החבר’ה פה על הלוק הכללי שלי שהסתכם ב”עתיק” דאז), נשלח פעם לניקוי יבש וזו היתה טעות. כביסה רגילה, לא במים רותחים, תעשה את העבודה יופי. וכמובן, אפשר להצמד למה שכתוב על התווית- זה הכי טוב שיש.

אפשר להוסיף חומר מיוחד לכביסת בגדי סקי שמסייע באיטום הבד, אבל ממש לא חייבים. המעילים הטובים באמת שורדים מצויין את הכביסה, והלאה לחופשות הבאות.

ואגב, היום לא הייתי גולשת בבגדים לבנים, שחורים, או חומים/הסוואה. בגדי סקי צריכים להיות צבעוניים ובולטים ולא בכדי.

3.תגובה ל: ניקוי מעיל סקי תגובה ל - 1

קראתי הרבה בנושא וגם התקשרנו לשירות הלקוחות של ספיידר, בקולורדו.  הם טענו שאין בעיה עם כביסה קלה.  האטימות לא תיפגע.

ניסיתי.

אל.

ניגוב קל עם מטלית עם חומר ניקוי עדין, לא יותר.

אני עדיין משתמש בחליפת הספיידר שלי, של שנת 2005, אבל האטימות ללא ספק נפגעה.

4.אחרי חופשות הסקי שלי המעיל שלי במצב כ"כ תגובה ל - 3

מזעזע שהוא חייב כביסה. השאלה היא איזו. ניקוי עם מטלית ניקוי לא יספיק לי בחיים. שלא לדבר על המכנסיים והבוץ...

5.תגובה ל: אחרי חופשות הסקי שלי המעיל שלי במצב כ"כ תגובה ל - 4

אכן לפעמים חייבים ניקוי אגרסיבי יותר.  למשל, מכנס לבן של זוגתי, ביום חם, כשהשלג והשמן מטפטפים מגלגלי הרכבל.

אבל, בשבילנו, אנשים מן היישוב, כאלו שגולשים סקי (ולא נופלים כמובן...) ולא ריקים ופוחזים שמשחקים בבוץ, לניקוי קל – שומר נפשו ירחק מכביסה.

6.תגובה ל: ניקוי מעיל סקי תגובה ל - 1

את שלי ניקיתי לפני שנה בבית בכביסה עדינה /רכה בטמפ’ מים קרה. לא יודע אם האטימות נפגעה . אם ירדה קצת לא הרגשתי וזה לא קריטי.  זה באמת משנה אם זה 10K או 8.5K לרובנו?

המעיל,[ לבן] אגב לא ממש חזר לצבעו המקורי אבל הוא יותר נקי משהיה קודם Smile

7.כמובן שאיני משחקת בבוץ, אבל אני כן גולשת בשלג עמוק תגובה ל - 5

כולל עד הברכיים ובמקרים קיצוניים גם עד הירך. בכזה מקרה אין מצב שהמכנסיים לא יירטבו ואחרי כן כשיוצאים לרכב או אחרי כן בקלות רבה מאד המכנסיים מתלכלכים. אין מה לעשות. לכן כביסה מבחינתי היא חובה, אבל החלפתי כ”כ הרבה קולקציות מאז שזה באמת כבר לא ממש משנה (לי). 

8.תגובה ל: ניקוי מעיל סקי תגובה ל - 7

איך לא לכבס אחרי חופשה? פרדון, אבל חייבים Smile אולי זה תלוי בבדים אך לגבי גורטקס וממברנות בכלל יצרנים תמיד ממליצים על כביסה בלבד. מדי פעם צריך לחדש את חומר נגד מים. ניקוי יבש נראה לי פשוט יהמיס את החומר הספוג ויגמור הגנה נגד מים.

https://www.bergzeit.co.uk/journal/washing-gore-tex-care-out door-wear/

9.אני מכבס אחרי כל שבוע גלישה תגובה ל - 6

כביסה עדינה בלי מרכך.

אחרת הצחנה פשוט נוראית.

פעם בשנה/שנתיים מוסיף סייקל של nikwax וגיהוץ בטמפ’ נמוכה (מומלץ ע”י היצרן)

10.אפשר לכבס תגובה ל - 9

כפי שכתבו כאן אחרים אם מכבסים כביסה קרה בלי מרכך לא יקרה כלום למעיל בהנחה שהוא מחברה טובה.

אצלי המעיל מתלכלך בעיקר בחלק התחתן של הזרועות וכן הכתפיים )אני הולך עם הסקי על הכתף כשצריך)

מכנסיים בעיקר החלק מתחת לברך מתלכלך. 

אני מכבס בסוף כל עונה ועד היום לא ראיתי הבדל.  

פולני –  קניתי Nikwax פעם אחת וכיבסתי איתו.  לא ראיתי הבדל משמעותי. אתה רואה?

11.היה הבדל תגובה ל - 10

אתה רואה את ההבדל בצורת טיפות המים – האם הן יושבות על המעיל כמו חרוז ומתגלגלות או נספגות. והתשובה שלי – כן רואים את ההבדל אחרי הטיפול.

ראה בקישור המלצות של חברת גורטקס לייבש את המעיל 20 דקות במייבש או לגהץ בחום נמוך.

12.תגובה ל: היה הבדל תגובה ל - 11
  1. הבעיה שמים לבד לא מנקים כתמים. לזה יש צורך אולי בקצת טקסטיל השמפו. ואולי הכי טוב פעם לתת לניקוי יבש
13.תשובה: זה תלוי תגובה ל - 1

היום יש כ”כ הרבה בדים/ממברנות/ציפויים, לכל חברה יש הפטנט שלה.  צריכים לציית להוראות של היצרן שמודפסות על התווית בתוך המעיל או במדריך למשתמש או אפשר לבדוק באתר של החברה תחת FAQ.  באופן כללי אני שומר על מעיל נקי (לא זורק על הרצפה במסעדה למשל) ונמנע מכביסות מיותרות.  אם לא משתמשים בטיפול נכון זה עלול לפגוע בתפקוד של הממברנה למשל.  ד”א במעיל שלי אין סימון לניקוי יבש.

14.תגובה ל: תשובה: זה תלוי תגובה ל - 13

תודה. אצלי הסימונים הם:  ניתן לכבס במכונת כביסה חום נמוך, ללא סחיטה. אפשר לגהץ בחום נמוך. 

15.תגובה ל: אחרי חופשות הסקי שלי המעיל שלי במצב כ"כ תגובה ל - 5

גם אני ממליץ להימנע מכביסה אגרסיבית, 

ללא ספק פוגע באיטום. נרטבתי לחלוטין ביום גשום.

יש כמובן גם קשר לאיכות של המעיל , האיכות במקור

אגב, קניתי עכשו בסן אנטון מיכל עם חומר איטום מיוחד [בחנות ציוד סקי] שמרססים על הבד.

בדקתי –  עובד מצוין. כמעט ולא עברה רטיבות. 14 יורו. 

16.תגובה ל: אחרי חופשות הסקי שלי המעיל שלי במצב כ"כ תגובה ל - 15

החומר הזה מבצע אימפגנציה על הבד. שמשמעותה ציפוי הבד בחומר דוחה מיים. זה טוב לגשם, אולם אוטם את המעיל. 

17.תגובה ל: אחרי חופשות הסקי שלי המעיל שלי במצב כ"כ תגובה ל - 16

מעיל או מכנס שכובס לעולם לא יחזור לאותה רמת אטימות שהיה טרם הכביסה

המלצות יצרן לכביסה נועדו לעודד אותנו להתחדש במוצר חדש

בטח ובטח שלא על פי הוראות יצרן יהרוס את הביגוד.

גם גלושתי בפאודר עד מותניים פלוס (ולהתחפר ) 

עם הציוד טוב וסגור לא נרטבים  

כך ששווה להשקיע בציוד איכותי 

חוץ מזה שאין סיבה להזעה בסקי/ סנובורד  (הזעה= להיות רטוב מזעה) 

ביגוד טוב ינדף אותו לפני שתצטבר רטיבות.

18.תגובה ל: ניקוי מעיל סקי תגובה ל - 1

אוי ואבוי אם מישהו סומך על הציפוי דוחה מים. זהו רק מרכיב קטן באטימות המעיל ( אולי קצת יותר דומיננטי בסופטשל)במעיל סקי האטימות אמורה להגיע מהממברנה (בhardshell)  ובמקרה כזה כביסה לא נכונה לא תפגע באטימות אלה בנשימה של הבד, הנקבוביות הקטנות ייסתמו ואדי זיעה לא ישתחררו.

19.תגובה ל: אחרי חופשות הסקי שלי המעיל שלי במצב כ"כ תגובה ל - 15

ראיתי כזה ספריי בחנות של למטייל השבת [חיפשתי משהו אחר] לא יודע כמה הוא טוב או מה המחיר.

';