בחזרה לפורוםלתצוגה מדורגת

פורום טיולי משפחות

בוסטר באוסטריה - עד איזה גיל/גובה?

האם מישהו יודע אם ילד בן 8 וחצי צריך בוסטר באוסטריה (הוא לא גבוה,  בערך 1:25). בארץ הוא כבר בלי בוסטר.

תודה wink

צפנת

2.תגובה ל: בוסטר באוסטריה - עד איזה גיל/גובה? תגובה ל - 1

אני במקומכם הייתי בודק באתר אוסטרי את החוק ולא מתבסס על ידע של חברי הפורום. אנחנו בגיל הזה בחול (וגם בארץ) עדין עם בוסטרים.

3.תגובה ל: בוסטר באוסטריה - עד איזה גיל/גובה? תגובה ל - 1

קודם כל ההמלצה של רוב גורמי הבטיחות היא שעד גובה של 145-150 ס”מ יש להשתמש בחגורת בטיחות

זו גם ההמלצה של ארגון בטרם הישראלי

נכון שהחוק בארץ לא מתייחס לגובה אלא רק לגיל 8. אבל זה לא אומר שבגיל 8.5 בטוח לנסוע בלי בוסטר.

ברוב מדינות אירופה מקובל עד גיל 12 או עד גובה 150, המוקדם מבין השניים. זה החוק באוסטריה ובגרמניה למשל.

אגב, אם הטיול הוא לא רק לאוסטריה (למשל נוחתים במינכן) אז חשוב לבדוק גם שםץ

4.תגובה ל: בוסטר באוסטריה - עד איזה גיל/גובה? תגובה ל - 3

תודה רבה! נדאג להצטייד בבוסטר באוסטריה.

אכן כך, אני מכירה את ההמלצות ואת החוק בארץ. למעשה מה שחשוב הוא גובה החגורה כך שהיא לא תהיה על הצוואר. ברכב שלנו בישראל (פורד smax) במושב האחרון הכסאות גבוהים והחגורה נמוכה כך שאין צורך בבוסטר. הזמנתי אותו גם לחו”ל (אם כי לא בטוח שנקבל את אותו הדגם), ולכן שאלתי על החוק באוסטריה. 

5.תגובה ל: בוסטר באוסטריה - עד איזה גיל/גובה? תגובה ל - 4

כשנסענו עם הילדים בגילאים דומים לקחנו איתנו בוסטרים (מאחר שמחיר ההשכרה של בוסטרים היה גבוה מאד). מעבר לענין הבטיחות – לפעמים החלון גבוה מידי לילד ובנסיעה ארוכה הילדים משתעממים. כשהם בגובה נכון הם נהנים גם מהנסיעה ומהמראות בדרך.

6.תגובה ל: בוסטר באוסטריה - עד איזה גיל/גובה? תגובה ל - 5

aby, צודקת בהחלט, תודהwink ניקח איתנו בוסטר. 

דרך אגב, באל על הוא נשלח לבטן המטוס עם המזוודות או שניתן לעלות למטוס (בוסטר ללא גב)?

7.תגובה ל: בוסטר באוסטריה - עד איזה גיל/גובה? תגובה ל - 6

בעיקרון תלוי בכם.

פעם אחת לקחנו איתנו למטוס בשקית גדולה – כביכול ככבודת יד של אחד הנוסעים, ובפעם השניה שלחנו לבטן המטוס בתיק גדול שכלל אותו ובוסטר נוסף עם משענת.

8.תגובה ל: בוסטר באוסטריה - עד איזה גיל/גובה? תגובה ל - 5

בעיית החלון – נכונה מאד. בנסיעה האחרונה קיבלנו טויוטה CHR – שדרוג נחמד מהאוטו הקטן שהזמנתי אבל הילד שלי מאחור, שגובהו 1.47 (והיה פטור מבוסטר בצרפת, שם זה עד 1.45) פשוט לא ראה כלום בחלון הקטנטן והגבוה שיש מאחור. נראה לי שלמעצבים של ימינו פשוט אין ילדים!!

';