בחזרה לפורוםלתצוגה מדורגת

פורום טיולי משפחות

רכב לשבעה

שלום,

אנו שוכרים רכב לכשלושה ימים. הורים + 4 ילדים (שניים מעל 10 ושניים בגילאי 5, 9) וכן תינוק. הנסיעה לדולומיטים. 

יש אפשרות לקחת מעין טרנספורטר, אולם בשל הכבישים הצרים אני מעדיף שלא לשכור רכב כה גדול, מה גם שזה יותר יקר. השאלה האם פורד פוקוס סטיישן תספיק לנו. באתר הרץ היא מיועדת לשבעה. יהיו לנו 6 תיקי עלייה למטוס, ועגלה. האם מניסיונכם זה מספיק או ללכת על דגם גדול יותר (=טרנספורטר)?

2.תגובה ל: רכב לשבעה תגובה ל - 1

אנו שכרנו לפירנאים ג'מפי והיה מצוין. מאחר והנסיעות ארוכות צריך רכב שיהיה נח לשבת בו עם כל הציוד והקניות.

תהנו!

3.תגובה ל: רכב לשבעה תגובה ל - 1

תלך על טרנספורטר. בכבישים לא תהיה בעיה. הבעיה היא ברחובות הצרים של העיירות האיטלקיות.

4.להערכתי רכב סטיישן מוסב ל 7 לא יספק תגובה ל - 1

אני לא יודע למה הכוונה בתיקי עליה למטוס, מהו גודלם אבל

ברכב סטיישן מוסב ל 7 מקומות ישיבה 2 הכסאות הנוספים הם על חשבון תא המטען, כך שבתא המטען לא נותר מקום לכמעט כלום.

ישנם רכבים ארוכים, בהם 2 המקומות לא על חשבון תא המטען והם יכולים להספיק.

5.תגובה ל: להערכתי רכב סטיישן מוסב ל 7 לא יספק תגובה ל - 4

כתוב בהזמנת הרכב שהוא פורד גלאקסי (או כל דומה לו) והוא מוגדר כמקום ל-7 מקומות ול-6 תיקים. תיק עלייה למטוס הכוונה למזוודה בערך של 56*25*35. איך אני יכול לדעת אם הרכב יספיק או לא יספיק לתיקים? אני רוצה להימנע ככל שאוכל מנסיעה ב’ג’יפ’, כדי לא לוותר על התחושה המשפחתית

6.לא יספיק תגובה ל - 5

הנה תמונה של תא המטען של פורד גלאקסי כאשר המושבים האחוריים פתוחים. וזה עוד הרכב הכי גדול בקטגוריה – כאשר שאר הרכבים קטנים יותר.

7.תגובה ל: להערכתי רכב סטיישן מוסב ל 7 לא יספק תגובה ל - 5

בשביל לשמור על התחושה המשפחתית אתה רוצה לדחוס את המשפחה שלך כמו סרדינים?

הסבא והסבתא הם מהצד שלך או של אשתך?
ואיפה תשים את העגלה?
מניסיוני אין מקום לשישה תיקים ולשבעה נוסעים בו זמנית. או שבעה נוסעים ובערך שני תיקים או חמישה נוסעים ואז יותר מטען.

הנה תמונה של תא המטען של פורד גלאקסי כשכל הכסאות פתוחים:

תוצאת תמונה עבור ‪ford galaxy cargo space‬‏

בשביל תחושה משפחתית יותר טובה תשכור אוטו גדול שלכל אחד יהיה מקום מרווח כמו שצריך וגם לא תצטרך להצטמצם בקניות ובמטען.

8.תגובה ל: להערכתי רכב סטיישן מוסב ל 7 לא יספק תגובה ל - 7

אין סבא וסבתא, רק ילדים… 

השתכנעתי. 

אגב, כללית כשכתוב באתר (של נניח חברה רצינית, כמו הרץ) שזה 7 מקומות ו-6 מזוודות, אתם תמיד לוקחים דגם יותר גדול? החברה תמיד יכולה לתת משהו מקביל מאותה רמה, שיהיה קטן יותר (אפילו רק 5 מקומות)?

9.תגובה ל: להערכתי רכב סטיישן מוסב ל 7 לא יספק תגובה ל - 8

כמה שתנסה לרבע את העיגול...לא יעזור laugh

חברת ההשכרה יכולה לתת כל רכב אחר שנמצא באותה קטגוריה/קבוצת כלי רכב.

אני גם לא כל כך מבינה את ההבדל בתחושה המשפחתית בין טרנספורטר לבין רכב 7 מקומות, כן מבינה את הנוחות של הנסיעה והגודל של הרכב.

מניסיון אישי- גם במשפחה של 4 ילדים שכרנו תמיד טרנספורטר (גם בלי להביא בחשבון מושבי ילדים, ועגלה)

ילדים צפופים במכונית (או רק הילדים שלי) הם מקור לויכוחים ו”הוא נגע בי” ו”היא יושבת עליי”----

אתם נמצאים הרבה שעות במכונית- בעיניי זה חשוב (לפחות) כמו לינה שמגיעים ישנים וקמים.

לשיקולך.

10.תגובה ל: להערכתי רכב סטיישן מוסב ל 7 לא יספק תגובה ל - 9

מה שנכון נכון. 

אבל אני זוכר את הסיבובים בדולומיטיים ונחמד לי יותר לנסוע עם פורד שהוא עם אחיזת דרך טובה, מאשר עם משהו גבוה.. אבל שכנעתם אותי שאין ברירה frown

[המחיר של הרכב הגדול יותר הוא גם השכרה משדה התעופה (דהיינו להגיע שוב מהעיר לשדה התעופה) במקום לנסוע למסטרה, שזה יותר נוח…מה לא עושים בשביל שיהיה לילדים נוח…  ]

11.אתה יכול לחפש רכב 7 מושבים ארוך תגובה ל - 10

בזמנו כשהיה לי רלוונטי שכרתי רכבים של 7 מקומות ארוכים, כאלה שהשורה השלישית לא באה על חשבון תא המטען.

למשל דוגמת פולקסוואגן קאדי מקסי, אני נהגתי את הדגמים הישנים יותר אבל נראה שגם זה יתאים.

הרכב לא מרגיש כמו אוטו פרטי אבל  גם לא כמו טרנזיט, בד”כ המחיר היה טוב יותר מטרנזיט.

12.תגובה ל: אתה יכול לחפש רכב 7 מושבים ארוך תגובה ל - 11

רכב 7 ל 6 איש מרוד בעייתי עם מזוודת אולה אם אתם באים עם תיקים רכים וטרולים.

גם אני הייתי ממליץ על רכב של 9 , יצא לי לנסוע הרבה בחול כולל אוסטריה, אלזס וכו, מבחינתי לא הייתה בעיה.

באיטליה יש לשים לב לעיתים מקבלים פיאט מסחרית(דוקאטו) , שהיא ענקית וגם גבוהה מאוד,

אז זהירות

13.תגובה ל: אתה יכול לחפש רכב 7 מושבים ארוך תגובה ל - 12

תודה. 

לגבי כיסא רכב, לילדים (5, 9). האם חברות ההשכרה לא משכירות לך אלא אם כן הן רואות כיסא רכב או שאתה שוכר מהן, או שהנושא תלוי באחריותך? 

14.תגובה ל: אתה יכול לחפש רכב 7 מושבים ארוך תגובה ל - 13

אתה יכול להביא מהבית

או לשכור שם (בהזמנת הרכב ובתוספת תשלום).

15.תגובה ל: אתה יכול לחפש רכב 7 מושבים ארוך תגובה ל - 14

תודה יונית, 

אבל השאלה הייתה אחרת: אני לא כ”כ רוצה להביא מהבית (יש לי רק מזוודה לכל אדם, ואני לא רוצה לשלם על בוסטר בנפרד) ובסה”כ גם לא נוסע כמעט באוטוסטרדות ולכן שאלתי האם יש חברות (או אולי כל החברות) לא ישכירו לי עד שיראו את הבוסטר או שזו בעיה שלי מול עצמי והמשטרה. 

16.תגובה ל: אתה יכול לחפש רכב 7 מושבים ארוך תגובה ל - 15

חברת ההשכרה לא בודקת .

הבעיה היא שלך בלבד מול בטיחות הילדים.

בוסטרים לגילאים שלכם ניתן לקנות בפחות מ 100 שח ולרוב לשלוח בחינם.

17.תגובה ל: אתה יכול לחפש רכב 7 מושבים ארוך תגובה ל - 15

לחברת ההשכרה לא איכפת עם או בלי בוסטרים

בעיה שלך.

אם הילד (5,9) נוסע ללא בוסטר -זה לא בטיחותי.

מעבר לכך-

אם אתה לא נוהג לפי תנאי החוק האיטלקי-

הביטוח שלך- לא תקף.

זה לא רק במקרה של מפגש עם שוטר (שאמרת שאתם לא תסעו באוטוסרדה אני מניחה שלכך התכוונת).

אלא בכל מקרה שמחייב תשלום ביטוח.

משקיעים בטיול כל כך הרבה תקציב, אז המחיר של השכרת בוסטר “ישבור “את הקופה?

מציעה לשקול מחדש ולא רק בהיבט החוק-ביטוח.

18.תגובה ל: אתה יכול לחפש רכב 7 מושבים ארוך תגובה ל - 17

תודה על המידע. 

יש לנו בארץ כמובן בוסטרים – השאלה היא האם בלואו קוסט ניתן לקחת אותם או שזה על חשבון מזוודה? 

19.תגובה ל: אתה יכול לחפש רכב 7 מושבים ארוך תגובה ל - 18

בטיסות לואו קוסט הבוסטרים נשלחים בנפרד כ”כבודה מיוחדת” ללא שום עלות.

דוקא בטיסות של חברות “רגילות” (למשל: אל על, גרמניה אירליינס) שלחנו את הבוסטרים בתוך המזוודות הרגילות.

שים לב, שבאירופה צריך בוסטרים עד גיל 12 או גובה 1.35 או 1.5 (תלוי במדינה הספציפית).

מחירי ההשכרה של בוסטרים בחברת הביטוח לא זולים.
אתה משלם פר יום כ-10 יורו לבוסטר.

אז אנחנו מעדיפים להביא בוסטרים מהבית ולשלוח למטוס.

20.תגובה ל: אתה יכול לחפש רכב 7 מושבים ארוך תגובה ל - 18

אין כלל אחיד לכל החברות. בכל חברה יש כללים שונים.

אם הטיסה היא עם ראיין – אז הם מטיסים בוסטרים בחינם. ראה כאן:

https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/terms- and-conditions

One fully collapsible pushchair/double pushchair/travel system/baby sling per child plus one of the following items: car seat or booster seat or travelcot can be carried free of charge. Any other additional items of  infant/child equipment (max weight 20kg per item) can be booked online at the rate of £10/€10 per item/per one way flight.

';