בחזרה לפורוםלתצוגה מדורגת

פורום טיולי משפחות

הפעם לונדון (סיפור):

את החלק הקודם של הסיפור סיימנו עם הנסיעה של הרכבת מליברפול ללונדון.

החלק הזה מתחיל כשירדנו מהרכבת לרציף בתחנת יוסטון דבר ראשון (אחרי הפיפי) עשינו בקופה בתחנה כרטיס טראוול כארד שבועי לכולנו כדי ליהנות מהמבצעים של 1+1 על חלק מהאטרקציות של לונדון.

אחר כך תפסנו שתי מוניות שחורות לדירה של כריס בדרך פינצ'לי.

2.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 1

אלעד,

חלק ראשון או חלק שני – אני איתך לכל אורך הדרך wink

ממתין להמשך. 

שמוליק

3.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 2

שלום אלעד,

גם אני פה מהחלק הראשון. היה מעניין מאד. מחכה להמשך no

4.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 3

לא יודעת אם ומתי נטייל באנגליה הכפרית , עם או בלי פנצ'ר ,  אבל לונדון בהחלט על הכוונת ואני מתייצבת לחלק השני 

5.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 4

שמוליק – תודה על הליווי הנאמן.
אני לא שואל אותך על ספר כי יש כל כך הרבה ספרים על לונדון.

יונה – נשאר לי לספר על שישה ימים בלונדון. יהיה סיפור מהיר.

עדי – עדיף בלי פנצ’ר. באמת הטיול באזור הכפרי של אנגליה הוא טיול קשוח יותר מאשר בלונדון. גשמים וכיכרות ונהיגה בצד שמאל. לעומת לונדון שקוראת לתיירים.

6.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 5

הדירה:
וואו. זה היה קשה!
הדיל המשתלם למשפחה בלונדון זה לשכור דירה דרך airbnb או אתר דומה. יש כמה בעיות: העיר ענקית ומבחר הדירות גדול ובאיזו שכונה כדאי לחפש? ליד אילו אטרקציות? הדירות השוות והיפות עולות המון כסף (מעל מאתיים פאונד ללילה) ורוב העסקאות הן moderate  או strict. זאת אומרת שהבחירה הראשונה צריכה להיות גם אחרונה כי להתחרט עולה המון כסף.
נוסף לכל הבעיות האלו, אנחנו חיפשנו דירה קרובה לבית חב"ד שיוכל לארח אותנו לארוחות שבת.

לצורך העניין נעזרנו בכמה חברות פורום ותיקות. ג'ני, יונה וקשת, אלונה, נועה ואוסי.
תודה לכל מי שעזרה.
בלי להגזים, כמה שבועות חיפשנו דירה (כבר צחקו עלי בעבודה אם אני מחפש דירה לשכירות או לקניה). כשהחיפושים התקדמו, התמקדנו בשכונה המפסטד או סוויס קוטג'.
בסוף מצאנו את הדירה של כריס. אמנם היא ברחוב ראשי אבל היא קרובה לקניון קטן (O2 center) ולתחנת טיוב, אוברגראונד ואיזיבאס.
ובמרחק חמש דקות מבית חב"ד ווסט המפסטד.
אחרי שהזמנו את הדירה, גילינו שהיא מעל סניף של דומינוס פיצה. אם היינו יודעים את זה מראש אז כנראה שלא היינו בוחרים אותה אבל למעשה הפיצריה לא הפריעה לנו. זה היה סניף של משלוחים בלבד ולא של ישיבה במקום והשקט בדירה נשמר. חוץ מזה שרחוב ראשי בלונדון יותר שקט מרחוב צדדי בישראל (המכוניות לא צופרות אחת לשניה).
איך היא הייתה? כמעט מושלמת. מיקום מעולה. קרובה להכל. נקייה ומצוידת. לכל חדר צמודים מקלחת ושירותים משלו.
רק מה? כמו שג'ני ציינה בפני מראש, העיצוב יותר מדי מודרני. הכל עם תאורת לד והכל נדלק וכבה אוטומטית. אפילו כשאתה עושה אפצ’י, נדלק לד איפשהו.
אלונה שאלה את כריס בעלת הדירה איך אפשר לנטרל את כל הלדים האלו? כריס ענתה שאי אפשר ולמה לכבות אותם? זה כל כך יפה.
לכו תסבירו לה ששבת וזה, לא נעים לנו שבשבת כל הזמן אנחנו גורמים למנורות לד להידלק.

חוץ מזה: 10.

https://www.airbnb.com/rooms/13249704

נכתב ב-08/01/2018 00:25[עודכן ב-:08/01/2018 00:30]
7.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 6

מי שטרח בערב שבת ....
קריטריון לבחירת הדירה היה שתהיה קרובה לבית חב"ד. יצרנו לפני הטיול קשר עם בית חב"ד ווסט המפסטד והשליחה ענתה לנו שהם היו שמחים לארח אותנו אם הם לא היו בעצמם בחופש באותו סוף שבוע.

נסתדר

שלושה חודשים לפני הטיול שלנו נפתחה מסעדה כשרה ליד בית חב”ד. בימים חמישי ושישי הם מוכרים אוכל לשבת.
סידור אפשרי!

שאלתי אותם דרך המסנג'ר והם ענו לי שביום שישי הם פתוחים עד השעה ארבע וחצי.
נפרדנו מכריס והילדים ומיהרנו למסעדה לפני שהיא תיסגר. הגענו אליה בזמן כדי לגלות ש...
נשארו רק סלטים.

חוץ מזה כלום.

שאלנו את המוכרות במקום מה אפשר לעשות? והן הציעו לנו לנסוע לגולדרס גרין. שם החנויות עדיין פתוחות.

תפסנו מונית בעזרת gett וכיוונו את הנהג לגולדרס גרין.
אחרי כמה דקות נסיעה הנהג שאל אותנו "איפה אתם רוצים לרדת? הגענו לדרך גולדרס גרין"
גמגמנו קצת שאנחנו לא יודעים בדיוק לאן, אנחנו מחפשים חנות כשרה.
הנהג ענה "אהה, לכושר קינגדום".
ב"כושר קינגדום" הצטיידנו בכל מה שצריך כדי להכין אוכל לשבת (חוץ מחלות שהם לא מוכרים כי יש מאפיה נפרדת לחלות) ופיצות קפואות לחמם בתנור עכשיו לילדים לארוחת אחר הצהריים.
חזרנו במונית לדירה שלנו, עשינו עוד השלמת קניות בסיינסבורי ממול (שם התיידדנו עם הקופאי האירני שהתפעל מזה שיש לנו שמות עבריים) והתחלנו להכין אוכל לשבת.

שבת שלום.

8.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 7

שבת בבוקר:

קמתי והתלבשתי ללכת לבית הכנסת בהמפסטד וויליג' (וויליג' שול). אחרי כמה רחובות פגשתי יהודי בדרכו לבית הכנסת ושאלתי אותו אם אני יכול להצטרף אליו? הוא אמר לי שהתפילה בוויליג' שול תתחיל אולי בעשר, אם יהיה מנין. עדיף שאני אצטרף אליו בדרך לבית כנסת אחר וגדול יותר. הלכנו ביחד לבית הכנסת ובדרך שוחחנו על הא ועל דא. הוא סיפר לי שלפני שנים רבות היו שלושה בתי מלון כשרים בבלקפול. בימים שבהם תיירות הפנים היתה גדולה. מי רוצה היום לנפוש בקיץ באנגליה כשמזג האוויר כזה אפור?
דיברנו על ביבי ועל ההפגנות נגדו בפתח תקווה. על הפנצ'ר שקרה לנו ...
אחרי חצי שעה הגענו לבית הכנסת.

9.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 8

התפללנו. אחרי התפילה היה קידוש (בעל הקידוש הזמין אותי לאכול ארוחת צהריים אצלו בבית). חזרנו ביחד מבית הכנסת. אכלנו ארוחת בוקר בדירה שלנו. ויצאנו לטייל בהמפסטד הית'.
בדרך עברנו ליד בית יתומות ישן. תזכורת לסיפורי צ'ארלס דיקנס.

10.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 9

אחרי הליכה מאומצת וארוכה הגענו להמפסטד הית'. זה פארק ירוק גדול ורחב בצפון לונדון. רצינו לטפס לגבעת הפרלמנט לראות את הסיטי של לונדון אבל נגמר לנו הכוח מהדרך עד לפארק ווויתרנו. שוטטנו בין השבילים של הפארק. נחנו על ספסל אחד שצופה לנוף וחזרנו לדירה שלנו.

אחר הצהריים הלכתי שוב עם רועי לבית הכנסת הרחוק להתפלל תפילת מנחה וחזרנו לדירה שלנו במוצאי שבת.

11.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 10

כשיצאה השבת לקחנו טיוב למרכז העיר, לכיכר פיקדילי. התוכנית שלנו היתה לאכול גלידה.
בחיפושנו אחר גלידריה טובה עברנו מכיכר פיקדילי לכיכר טראפלגר משם הציץ עלינו הביג בן והלכנו להגיד לו שלום. עדיין לא מצאנו גלידריה וחשבנו שאולי בצ'יינה טאון נמצא אחת טובה ופתוחה בשעה מאוחרת כזאת?

12.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 11

בדרך לצ'יינה טאון עברנו בכיכר לסטר ושם בפתח אחת המסעדות המארחת הציעה לנו להיכנס. שאלתי אותה אם יש להם גלידה? בוודאי. התיישבנו ומיד קיבלנו את תפריט הקינוחים.

13.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 12

הערת ביניים:
אנגליה וספונטניות – כבר לא.
בניגוד לארצות אחרות באנגליה כדאי ומשתלם להזמין ולשלם על אטרקציות מראש. לחלק מאטרקציות יש מספר מקומות מוגבל ואם לא מזמינים מספיק זמן מראש לא תמצאו יותר כרטיסים לאטרקציה (במיוחד הארי פוטר) חלק מהאטרקציות מציעות הנחה משמעותית על הזמנה מראש (פארקי השעשועים).
ולמה אני מספר את זה?
כי להיום הזמנו תור למגלשה הגבוהה בעולם לשעה עשר וחצי ואימון באופני BMX על המסלול האולימפי לשעה אחת עשרה. נכון שזה קצת צפוף אבל אם נהיה יעילים, נספיק.
ההפתעה הרעה התחילה עוד בארץ כשקראתי את מייל האישור לאופנים: אנחנו צריכים להקדים להגיע לפארק האופניים שלושת רבעי שעה לפני הסשן.
שלחתי מייל למנהל האופניים והסברתי לו את הטעות שעשיתי. הוא ענה לי שהגלישה לוקחת דקה והמגלשה במרחק חמש דקות מהפארק אופניים. העיקר שנגיע ברבע לאחת עשרה לתדריך הבטיחות כי אם נאחר, נפסיד.

(התמונה מגוגל)

נכתב ב-08/01/2018 21:02[עודכן ב-:08/01/2018 21:02]
14.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 13

זכרנו לקחת למגלשה בגדים עם שרוולים ארוכים כדי לא להשתפשף ממנה ולקחתי גם מכנסי ספורט קצרים לרכיבה על האופניים. אנחנו מסודרים.
יצאנו מהדירה שלנו בזמן ונסענו באוברגראונד לפארק האולימפי. הגענו למגלשה אופטימיים עוד לפני שהיא נפתחה. הפקיד בקופה ראה את ההזמנה שלנו (לשעה עשר וחצי אפס אפס) והודיע לנו שיש כבר תור והזמן שלנו להתגלש הוא בעשרים לאחת עשרה.
צריך להשאיר את כל החפצים כולל הכל (תיקים, מצלמה, שעונים...) בלוקר מתחת למגלשה ולעלות לקומת הגלישה עם בגדים בלבד במעלית.
מה עם השרוולים הארוכים? לא צריך. מקבלים שם מגיני מרפקים וקסדה והכל.

15.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 14

עד שעלינו ועד שהצטיידנו ועד שהמשפחה שלפנינו גלשה ועד שסיימנו ועד שקיבלנו את סרט הוידאו…

עשרה לאחת עשרה

מבואס ומיואש הבנתי שאיחרנו לאופניים

16.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 15

היי אלעד,

שמחה שאתה כותב על לונדון, והאמת היא שכלל לא משנה על איזה יעד אתה כותב...אני קוראת שבויה…wink

אני מחפשת יעד עירוני לטיול לבנות המשפחה...

לונדון היא אחת מהאופציות.

מזמן לא ביקרתי בלונדון…

האם היא עדיין יקרה כפי שהייתה לפני 17 שנה?

האם אתה ממליץ על הדירה בשל קרבתה לבית חב”ד או שהיא ראוייה גם לאלו שלא זקוקים לשירותי דת בלונדון?

נילי

17.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 16

נילי

תודה שהצטרפת.

לונדון לא יקרה כל כך. הפאונד ירד מתחת לחמישה שקלים.

בהרבה דברים לונדון יותר זולה מישראל (אקמול, פירות).
כרטיסים למשחק כדורגל עולים הון.
חוץ מזה, יש כמה אטרקציות יקרות כמו מחזמר בווסט אנד. לונדון איי. הצינוק, מדאם טוסו. אבל האטרקציות האלו הן לא חובה. אפשר לבלות בלונדון בכיף ובזול.

הדירה של כריס היא עם שלושה חדרי שינה. היא מתאימה למשפחה של חמישה או שישה בוגרים. להרכבים יותר קטנים היא יקרה מדי.
אני חושב שהיא השכירה אותה לטווח רחוק והיא לא זמינה יותר להשכרות קצרות. אם זה רלוונטי אני אשאל אותה ישירות.

המיקום שלה מצויין מבחינת תחבורה כי היא צמודה לכל התחנות.
יש רעד קטן ברצפה שלה. לא החלטנו אם זה רעד של הרכבות שעוברות לידה או שזה מהמאווררים של הפיצריה מתחתיה.

18.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 17

אלונה פרקטית ואומרת שנזדרז ונלך לפארק האופניים ונראה מה יהיה.
בהליכה מהירה מאוד אנחנו מגיעים לפארק האופניים בשעה אחת עשרה בדיוק
והידדno מקבלים אותנו לסשן. רק שנזדרז.

עברנו לחדר הציוד לקבל את הציוד לאימון. ביקשתי להחליף למכנסים הקצרות והמדריכים אמרו לי שלא. אסור מכנסיים קצרות. חייבים שרוולים ארוכים. (התבלבלנו לגמרי היום בין מי שדרש שרוולים קצרים למי שלא)

אין מצב שאני עושה עכשיו אימון BMX עם מכנסי ג'ינס צמודות.
שאלתי אם שרוואל תאילנדי זה חוקי? כן. בתנאי שהוא ארוך.
מזל.

(תראו אותי בתמונה פה עם השרוואל)

19.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 18

סיימנו להתארגן ויצאנו לפגוש את הקבוצה שלנו. הרבה ילדים צעירים וכמה בגיל של עומר. רועי בן שמונה עשרה ועוד שלושה או ארבעה בוגרים. (אני הזקן מכולם ויותר מפי שניים מהבא בתור).

קודם תרגלנו נסיעה בין קונוסים.
תוך כדי תרגול הסתבך לי השרוואל בשרשרת של האופניים ונקרע. לא נורא. המשכתי באימון עם שרוואל קרוע.

בשלב השני תרגלנו ירידה, סיבוב, וארבע גבעות.
בתירגול הזה עומר נפל, התרומם וחזר לרכב.

20.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 19

בשלב האחרון תרגלנו את כל המסלול שכולל ירידה לתנופה, ארבעה חלקים של גבעות ושלושה סיבובים ביניהם.

לקראת הסוף, ממש בפעם האחרונה שיצאנו לעשות את הסיבוב, עומר נפל והתרסק, כל הגוף שלו השתפשף מהקרקע.
לקח לו כמה דקות להתאושש ולהתרומם (המדריך לא הרשה לי לגשת לעזור לו) ולדדות החוצה.
הוא ניגש עם אלונה לקבל עזרה ראשונה. למזלנו לא נשבר כלום אבל השפשופים הם גדולים וכואבים.

21.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 20

היינו מספיק אקסטרימיים להיום ומפה הלכנו לבלות בקניון ווסטפילד.
בקומה העליונה יש פינת מסז'. אפשר להרגיש כמו בתאילנד. חוץ מהמחיר.
עומר ישב לנוח על ספסל בקניון. אחרי כמה דקות ניגש אליו אנגלי מבוגר וביקש ממנו לקום לכבודו. אילו הוא היה יודע כמה עומר פצוע וסובל היום...
בחנות של אפל יש יותר מוכרים מקונים. ויש הרבה. אפילו מוכר אחד ארגן כמה ילדים לשחק במרוץ מכוניות דרך האייפדים. ממש כמו קייטנה.
בגלל שהיום יום ראשון, הקניון נסגר בשעה שש ושוב לקחנו אוברגראונד לדירה שלנו.

מי שמשתעמם יכול בינתיים לחפש את ישו
מי שמשתעמם יכול בינתיים לחפש את ישו
הפסקת בירה בקניון
הפסקת בירה בקניון
החנות של אפל
החנות של אפל
22.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 21

ממול לדירה שלנו יש מרכז קהילתי יהודי ויש בו גם מסעדה חלבית כשרה בשם זץ.
הלכנו לזץ לאכול ארוחת ערב.
לכבוד הקיץ (או לכבודנו?) הכינו בחצר תפאורה של תל אביב. מי שנשאר לבלות בקיץ בלונדון במקום להתבשל בתל אביב, יכול לשחק גם פה בחול ים. (לא כיף. קר ורטוב)

האוכל היה בינוני.

23.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 22

תוך כדי ארוחה אנחנו רואים עשן עולה במורד הרחוב מאזור הדירה שלנו.
הפיצריה עולה באש? נשרפה לנו הדירה? עוד לא הספקנו ליהנות מהקניות שעשינו היום.

כשסיימנו לאכול ויצאנו לרחוב ראינו שלדירה שלום. אוטובוס קומותיים אדום עולה באש ממול לדירה. המנוע שלו התקלקל.

24.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 23

אתמול היינו בדרך לצ'יינה טאון ולא הגענו. עכשיו נצליח במשימה.
ארבעתנו עלינו שוב על הטיוב לכיכר לסטר  ופנינו ישירות לכיוון הצ'יינה טאון.
עברנו בשערי הכניסה (השער של ליברפול יותר יפה). התרשמנו מהברווזים המקורמלים (בלונדון: אם אתה ברווז, יצלו אותך בצ'יינה טאון ואם אתה אווז, יאכילו אותך בפארק סנט ג'יימס)

נכתב ב-08/01/2018 23:36[עודכן ב-:08/01/2018 23:40]
25.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 24

ונעמדנו בתור לBubble Warp. גלידה מוגשת בתוך וואפל בלגי טרי.
הגלידה הזאת היא להיט בקרב דף הפייסבוק של המטיילים ללונדון. והתור בהתאם. שעה לפחות.

26.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 25

היה לנו הרבה זמן לבחון את התפריט ואת האפשרויות ולהחליט מה לקחת.
אחרי שעה הגענו לקופה. האחרים בחרו גלידות ותוספות סטנדרטיות. אני התלבטתי בין שתי הגלידות הירוקות. פיסטוק או מאטשה. החלטתי להתאתגר ולנסות את הגלידה מאטשה.
כל אחד קיבל את המנה שלו ויצאנו מהגלידריה (היא נסגרה תוך כדי שעמדנו בתור).
התוספות של המנה שלי היו טעימות אבל הגלידה? גועל נפש. איך אפשר לעשות גלידה כזאת דוחה? ועוד עמדתי בשבילה שעה בתור.
אידיוט שכמוני.

ראינו עוד סניפים של bubble wrap בליברפול ובקמדן ושם לא היה תור כזה. או שלא היה תור בכלל.

27.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 26

בוקר טוב אלעד

גם אני הצטרפתי ללונדון 

כמה אתגריים ( ויפים ) אתם  !!  אמממא !!! 

איזה פחד  המגלשה הזו. וגם האופניים .  מקווה שעומר התאושש מהר מהנפילה וזה לא קלקל את ההמשך .

ממשיכה לעקוב בעניין.  יש לי גיחה ללונדון בפסח .  רק עם הבת .  ברגוע surprise

28.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 15

נו… הגעתם לאופניים?

מחכה להמשך הסיפור wink

29.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 20

עכשיו ראיתי שיש המשך לסיפור…

טיול אתגרי, כל הכבוד לכם. המגלשה נראית ממש מפחידה...

30.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 29

הצטרפתי, כי תמיד מעניין פה אצלך.

וגם הפעם, רק אתם מצליחים להפוך את עיר ההופעות והמוזיאונים למקום שאפשר גם להתרסק בו עם אופניים באקסטרים.

מחכה לראות לאן זה יתפתח- אולי סנפלינג על הביג בן?

מקווה שחזרתם בריאים ושלמים

31.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 30

איריס – כמו שיצא לנו להכיר את נגה דרך הסיפורים שלך, גם היא אוהבת אקסטרים.

אפשר לעלות על הארסלורמיטל אורביט גם בלי לגלוש, רק לתצפית. העליה היא בעזרת מעלית.

חן – התחושה שלי מהמגלשה היא שזאת אטרקציה יקרה ולא בטוח שהיא שווה את הכסף. בסופו של דבר זאת רק מגלשה. אמנם הכי גבוהה בעולם, אבל מגלשה.

16.5 פאונד למבוגר ו 10.5 פאונד לילד.

טל – מסלול האופניים הוא המסלול של האולימפידה. אותי זה ריגש לרכב באופניים על מסלול אולימפי אמיתי.
כל פארק האופניים הוא מהאולימפידה האחרונה בלונדון. והפארק כולל מסלול אופני הרים, מסלול אופני כביש וולודרום. אפשר לקנות כרטיס משולב לכמה סשנים של סוגי אופניים שונים.

הפארק האולימפי עצמו הוא ענק וכולל הרבה מתקנים. גם המגלשה היא חלק מהפארק האולימפי. המגדל של המגלשה הוא פסל שעיצב אניש קאפור לכבוד האולימפידה. אחרי כמה שנים הוסיפו את המגלשה למגדל.

ארסלורמיטאל אורביט

תסלחו לי שאני מצרף היום שיר כזה עצוב

נכתב ב-10/01/2018 00:32[עודכן ב-:10/01/2018 00:35]
32.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 31

יום שני:
להיום לא נרשמנו מראש לשום אטרקציה. יש לנו זמן ללכת לקלאסיקות.
פתחנו את היום בנסיעה עם האוברגראונד לצ'לסי. לאצטדיון סטנפורד ברידג'.
כשעלינו לטיסה של וויז ללונדון, תיירת מלונדון ראתה את הכיפה של עומר עם הסמל של צ'לסי והתלהבה. יש לה מנוי למשחקים של צ'לסי.

לא באנו לסיור אצטדיון (וגם לוח הזמנים של המשחקים לא התאים ללו"ז של הטיול שלנו וזו הסיבה בין השאר שלא ראינו משחק אמיתי), באנו רק לקנות חולצה מקורית בחנות הקבוצה.

בפתח המתחם עמד אוהד אמיתי שהסביר לנו על החומה שאנחנו רואים. זה היה קיר היציע הישן עד שנת 1994. והקיר עדיין עומד על תילו. אין ספק שזו ארכיאולוגיה מעניינת.
מצאנו לעומר את החולצה שהוא רצה וקנינו עוד כמה מזכרות כחולות. עשינו וי על צ'לסי והמשכנו.

33.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 32

מפה לקחנו אוטובוס קומתיים למרכז העיר. איזו אטרקציה!
לשבת בקומה העליונה, בספסל הקדמי עם כוס קפה ולראות את העיר מגבוה.
וגם זה בחינם עם הטראוול כארד.

34.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 33

ירדנו מהאוטובוס בפתח של הגרין פארק. חצינו אותו והלכנו להגיד שלום למלכה בארמון בקינגהם.

האמת שיותר עניין אותו לפגוש את האווזים של פארק סיינט ג'יימס.

35.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 34

עוד תמונות מפארק סיינט ג’יימס

36.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 35

אכלנו צהריים במזנון בדרך והמשכנו שבעים לכיוון הסוהו והחנויות המגניבות שלה.
אחרי כמה רכישות הגענו לכיכר פיקדילי ורצינו להיכנס לריפלי. אך שכחנו את חוברת הוואוצ'רים בדירה ובלי זה אי אפשר לקבל את המבצע של אחד פלוס אחד.
כשהגענו לאוקספורד סטריט התפצלנו. הבנות לקניות ואנחנו אחרי כמה דקות חזרנו לדירה למנוחת צהריים.

37.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 36

אחרי שאתמול התאכזבנו קצת מזץ, להיום בערב החלטנו לנסוע לגולדרס גרין ולאכול פיצה טריה וטובה.
אחת לא הספיקה לנו.
גם אחרי השניה הילדים היו עדיין רעבים והשלימו עם סושי מהסושיה הסמוכה.
איזו הפתעה. במסעדה מימין לפיצריה ישב המחנך של רועי מכיתה י"א ואכל עם המשפחה שלו. נפגשנו איתו והחלפנו חוויות.

עכשיו שוב עלינו על אוטובוס קומותיים מגולדרס גרין (אוטובוס ולא טיוב כי הטארוול כארד שלנו לא כלל את זון 3) למרכז העיר, לכיכר פיקדילי, ועם מבצע אחד פלוס אחד וכרטיס ילד אחד נכנסנו לחוויה של ריפלי תאמינו או לא.

בדיחה אנגלית: בריפלי יש הרבה מוצגים הזויים אבל הדבר הכי הזוי הוא מחיר הכניסה של 27.5 פאונדס לכרטיס.
כמובן שזו שערורייה להיכנס לשם בלי מבצע כל שהוא (בבלקפול הכניסה לריפלי עולה 5 פאונד).
חודש אחרי שביקרנו בריפלי לונדון הוא סגר את שעריו באופן מפתיע ומיידי. יש תוכנית לפתוח אותו שוב במקום חדש עם שכירות פחות יקרה מבכיכר פיקדילי.

38.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 37

דז'ה וו: תמונה של עדי מול המראה הדו כיוונית בריפלי לפני תשע שנים והיום.

39.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 38

כמובן שגם אני פה! 

וואו, אם יש באיזור שאתם מטיילים, אטרקציית אקסטרים, גם אם אפ'חד לא שמע עליה, בטוח שאתם שם!!  מהממת התמונה שלכם בבגדי המגלשה. רק מלראות את המגלשה התחברתי למכונת הנשמה שלי. 

לונדון זה תמיד כייף, ויפה לראות איך כל אחד מוצא לונדון אחרת שמתאימה לו. 

40.תגובה ל: הפעם לונדון (סיפור): תגובה ל - 39

אלעד,

אני עוקבת בהנאה גם אחרי החלק הלונדוני של הטיול וכרגיל נהנית מן הבחירות הלא שגרתיות שלכם, הרוח הספורטיבית וכמובן התקלות והכמעט-תקלות (אוטובוס שעולה באש על ידכם-ממש בקטנהblush).

חידשת לי עם בית היתומים לשעבר בהמפסטד , ואני הרי מכירה את האזור.

אני מאוד שמחה לקרוא שהדירה היתה בסך הכל מוצלחת, חוץ מעניין הלדים. את זה באמת אי אפשר היה לנחש מראש מן התמונות, ובכלל מי היה מעלה גימיק כזה על הדעה? כנראה הקארמה שלכם....

ולנילי- גם אם הדירה הספציפית לא פנויה, דירה באזורים של zone 2  של הtube  דוגמת

Finchley Road, Swiss Cottage, West Hampstead  שיחסית קרובים למרכז ועם תחבורה ציבורית נוחה בהחלט יכולה להוות פתרון לינה טוב מבחינת יחס עלות/מרחב/מרחק. אם אכן תתבייתו על לונדון, אז כמובן תתיעצי פרטנית.

';