בחזרה לפורוםלתצוגה מדורגת

פורום טיולי משפחות

וייטנאם וסיאם ריפ- עולם הולך ונעלם!!!

חזרנו מטיול מגוון וחוויתי עד מאוד בוייטנאם וסיאם ריפ שבקמבודיה. כבר עבר שבוע מחזרתנו ועדיין אני שבויה בקסמם של הוייטנאמים החייכנים ומראות ההרים, המפלים, הרמות, המקונג, שדות האורז וקוטפי התה, המטעים והשווקים, שספגנו לאורכה של וייטנאם ובאווירת מקדשי סיאם ריפ.surprise

הניסיון שלנו במזרח הרחוק עד לטיול זה היה מאוד מצומצם. טיילנו בזוג לפני 11 שנים בצפון תאילנד ובבנגקוק, ולא אהבנו את הצפון הממוסחר ואת בנגקוק המעושנת. לפיכך זו לא הייתה היוזמה שלי לצאת לדרך. גיסי הציע שאארגן טיול משפחתי (שני אחים ושתי גיסות), ואני נעניתי לבקשה. רק במהלך התכנון למדתי על וייטנאם והתחלתי להתלהב.

כעת אני ממליצה בכול פה, לכול מי שיש לו אפשרות- לטייל בוייטנאם, לפני שהתרבות המערבית תשתלט עליה...

הצטרפו אליי וירטואלית, בתקווה שאצליח להעביר לכם חלק מן המראות והתחושות.

נילי

טרסות אורז בצפון
טרסות אורז בצפון
מפל בקאט קאט
מפל בקאט קאט
בשוק אותנטי
בשוק אותנטי
האלונג ביי
האלונג ביי
בית טיפוסי ליד אגם לק
בית טיפוסי ליד אגם לק
כפר דייגים צף
כפר דייגים צף
2.תגובה ל: וייטנאם וסיאם ריפ- עולם הולך ונעלם!!! תגובה ל - 1

נילי,

את הסיפורים שלך אני הרי לא אחמיץ בשום פנים ואופן. 

התייצבתי ואני ממתין בציפיה דרוכה להמשך. 

חנוכה שמח,

שמוליק 

3.תכנית הטיול כפי שהתבצעה תגובה ל - 1

היו לי התלבטויות קשות, האם להיעזר בסוכנות טיולים מקומית בהאנוי לארגון הטיול בוייטנאם או לתכנן לבד, לחסוך כסף  ולזרום עם מה שיהיה. הייתי בקשר מיילים עם 3 סוכנים בוייטנאם ועם מדריך מקומי בסאפה. לבסוף בהשפעת יערי, יורם (סנצ'ו) ,שכניי ועוד גולשים בלמטייל החלטתי לשכור את שירותיו של טואן מטראוול אוטנטיק- החלטה שהצדיקה כול דולר, שהושקע בטיול.

TRAVEL AUTHENTIC Co., Ltd

30, lot10, Den Lu I, Hoang Mai, Ha Noi, Vietnam

Phone: + 84 4 36343446

Fax: +84 36343447

Hotline: +84 904338051

info@travelauthentic.com 

השירותים של טואן, היו מעולים! 4  המדריכים שהדריכו אותנו היו אנשים מקסימים עם אנגלית משובחת והמון ידע וסבלנות. בכול שדה תעופה המתינו לנו עם שלטים, שנשאו את שמי. טואן הקים עמנו קבוצת ווטסאפ ועדכן אותנו לגבי מועדי הטיסות הפנימיות והזמנים, שבהם נפגוש את הנהגים והמדריכים שלנו. בתי המלון שנבחרו בעצה אחת עם טואן היו נהדרים. רק במקום אחד- שהיה אמור להיות מקום הלינה הכי מיוחד שלנו- קמפ על אגם לק- התאכזבנו, בשל הגשם שירד על האוהלים המפוארים, שלנו בהם, ובשל המים החמים שאזלו.

בהאנוי טיילנו ללא הדרכה בשעות הספורות שהיינו בעיר.

בהוי-אן טיילנו לבדנו ללא הדרכה במשך שלושה וחצי ימים. ביום האחרון לשהותנו בה שכרנו נהג מן המלון, שלקח אותנו לטיול במי-סון ובהרי השיש.

בסיאם ריפ טיילנו לבדנו ללא קשר לטואן, ואולי בשל כך נחלנו אכזבה מנהג המכונית שהוביל אותנו למקדשים, אבל לא הדריך אותנו בהם.

תכנית הטיול שלנו כפי שהתבצעה (התכנון בצפון היה שונה , אך בשל מזג האוויר עברה שינויים):

23.11: טיסה לילית של אל- על לבנגקוק.

24.11: טיסת וייטנאם איירליינס להאנוי. לינה בהאנוי במלון פרימייר .

25.11: נסיעה לסאפה וטיול בקאט קאט ( תחליף לטרק שהיינו אמורים לבצע, אך בוטל בשל הגשם והעננות הרבה) לינה בסאפה במלון לג'נד.

26.11:נסיעה מסאפה לשוק מקומי אותנטי המרוחק כשעה וחצי מסאפה+ טיול.בכפר .לינה במלון לג'נד.

27.11:טיול בצפון- מערב. לינה בנייה-לו במלון היחיד שהיה בעיר, שהיה ממש טוב.

28.11:טיול בין ניי-ה לו להאנוי. טיול לעת ערב בהאנוי. לינה בהאנוי במלון פרימייר.

29.11: הפלגה בספינה אורכיד קרוז בהאלונג ביי. לינה על הספינה.

30.11: הפלגה בבוקר בספינה וחזרה להאנוי בצהרים. טיול בהאנוי ולינה במלון פרימייר.

1.12: טיסת בוקר מוקדמת לבון-מה-טוט. התחלת טיול אופנועים+רכב . לינה באגם לק.

2.12: המשך טיול האופנועים+ רכב . לינה בדאלאת במלון סמי הוטל.

3.12:טיסת בוקר להוי-אן. היכרות עם העיר העתיקה.  לינה בליטל הוי-אן בוטיק- מלון נפלא!

4.12:הוי-אן- בעיקר קניות: תפירת שמלות ערב וחולצות והזמנת נעליים. לינה בליטל הוי-אן בוטיק.

5.12:קורס בישול בהוי-אן .איסוף הכבודה שהזמנו... לינה בליטל הוי-אן בוטיק.

6.12:טיול במי- סון ובהרי השיש. לינה בליטל הוי-אן בוטיק.

7.12: טיסת בוקר להו-צ'י-מין (סייגון). טיול לדלתת המקונג. לינה בריזורט מדהים על שפת המקונג.

8.12:המשך הטיול בדלתת המקונג. הגעה אחר הצהרים לשדה התעופה של הו-צ'י-מין. טיסה בערב עם חברת וייטנאם אירליינס לסיאם ריפ, שבקמבודיה. לינה במלון מקסים ומפנק הכי שאפשר- מטה רזידנס וספא.

9.12: השכמה מוקדמת כדי להגיע לאנגקור וואט לפני הזריחה. טיול במקדשים המדהימים. טיול ערב בסיאם ריפ. לינה במלון מטה רזידנס וספא.

10.12:טיול בשווקים של סיאם ריפ. טיסה עם חברת בנגקוק אירליינס לבנגקוק.

11.12:טיסת אל -על מבנגקוק לארץ.

נילי

מפל הדריי סאפ
מפל הדריי סאפ
מוכרת הנרות להשטה בהוי-אן
מוכרת הנרות להשטה בהוי-אן
שוק בדלתת המקונג
שוק בדלתת המקונג
חיים בסירות במקונג
חיים בסירות במקונג
אנגקור וואט- זריחה
אנגקור וואט- זריחה
ta frohm
ta frohm
4.תגובה ל: וייטנאם וסיאם ריפ- עולם הולך ונעלם!!! תגובה ל - 2

נילי יקירתי

אפשר לעשות העתק הדבק ממה ששמוליק כתב? blush

ואת יודעת שאני מחכה לסיפור הוייאטנמי שלך, אז אני פה מצטרפת גם.

לימור

5.לימור ושמוליק תגובה ל - 4

לימור ושמוליק,

כמה שאני שמחה שאתם כאן עמי!

זה יהיה סיפור ארוך עם תמונות רבות ואזדקק לליווי שלכם.

תודה לכם 

crying

נילי

6.תגובה לנילי עם סיפור ויטנאם תגובה ל - 5

נילי היקרה ברוכים השבים!!!

איזה תמונות מהממות של הטרסות, של מפל קאט קאט,

הצבעוניות של השוק, השייט בלונג ביי.

אי כבר מזמן נכבשתי ביופיה של ויטנאם

ומקווה להגיע אליה בשנה הבאה.

אני כבר יודעת בדיוק לאן לטייל אחרי שקראתי את שלל הסיפורים

של יערי, ליאור וכעת שלך אני בצפייה להמשך הסיפור והתמונות.

רחל  לבון

7.תגובה ל: תכנית הטיול כפי שהתבצעה תגובה ל - 3

שמח שנהניתם, בתקווה שתמשיכו לשוטט במזרח

התמונות עד כה  broken heart

8.תגובה ל: תכנית הטיול כפי שהתבצעה תגובה ל - 7

נילי

אני גם כאן לשמוע ולראות איפה הייתם, בינואר הקרוב ימלאו 3 שנים לטיולי בויאטנם וקמבודיה שעשינו, טיול יוצא מן הכלל. כייף יהיה להיזכר דרך התמונות שלך

שרה

9.תגובה ל: לימור ושמוליק תגובה ל - 5

מסכימה איתך נילי לגמרי. אחרי הרבה ארצות במזרח ויטנאם וקמבודיה הן המיוחדות ביותר (חוץ מיפן שהיא משהו אחר). אשמח לשיתוף בחוויות

10.תגובה ל: לימור ושמוליק תגובה ל - 9

נשמע (נקרא) נפלא והצילומים הם נהדרים !

11.תגובה ל: לימור ושמוליק תגובה ל - 10

מצטרפת לליווי הצמוד

פיספסתי בכלל את התכנון לטיול הזה

ההתחלה מבטיחה

12.תודה חברים! תגובה ל - 11

רחל היקרה,

מקווה שאת חשה כבר בטוב. התרופה שאני ממליצה עליה- היא תכנון טיול לוייטנאםcrying

יוסי,

אני מאוד מקווה להמשיך לטייל במזרח.כרגע הוא בעיניי מעניין מאירופה. הבעייה היא שבן זוגי מעדיף את המערב.frown

שרה,

תודה שהצטרפת. אשמח אם תוסיפי הגיגים ותמונות מטיולך.

מיכל,

איזו תמונה נפלאה! יש לי גם תמונות צבעוניות של בנות המיעוטים, אך לא בצבעים אלו.surprise

צפריר,

תודה עבור המחמאה.

יודעת על מסעותיך בדרום קוריאה וממליצה מאוד על וייטנאם , אם לא ביקרת.

איילת,

אשמח לליווי צמוד. wink

וייטנאם מאוד שונה מתאיילנד. הרבה יותר אותנטית. אולי יתחשק לך בחורף 2018-2019.

נילי

13.האנוי ה-24.11 תגובה ל - 12

האנוי ה- : 24/11הגענו לנמל התעופה של האנוי ב-20:30 לאחר כ-18 שעות, שכללו טיסה מהארץ לבנגקוק, עצירה בבנגקוק ל-3 שעות וטיסה קצרה בויטינאם איירליינס להאנוי. היו מספר דקות של דפיקות לב מואצות, כאשר בן זוגי ,למוד הניסיון ,שאל את עובד החברה הוייטנאמית, האם כול מזוודותינו הגיעו לטיסה מנתב"ג, והוא ענה לאחר בדיקה, שחסרה מזוודה אחת. כאשר ישבנו במטוס ראיתי טנדר המוליך מזוודות למטוס, ולא נותר לנו אלא לקוות שהסיפור הסקוטי שלנו, לא יחזור על עצמו.( מזוודה שהגיעה לאחר 3 ימים ,ומזוודה נוספת, שהגיעה לאחר 5 ימים)

ככול התיירים נדרשנו לרכוש ויזה בשדה התעופה . התהליך היה מאוד איטי. למרות שמילאנו עוד בארץ טפסים ,שטואן שלח לנו, הדרכונים שלנו הושמו בקצה התחתון של ערימת הדרכונים המצולמים, ונאלצנו להמתין דקות ארוכות. בזמן ההמתנה ראינו מאכר שמעביר במהירות תיירים על פנינו...

סוף סוף קיבלנו את הוויזות וחברנו למזוודותינו. כול המזוודות הגיעו, וזו כבר הייתה התחלה טובה!!!

ביציאה מהשדה חיכה לנו נהג, שטואן שלח לקחתנו. נסענו למלון   Mk PRIMIER , שבעיר העתיקה של האנוי. זו הייתה פגישתנו הראשונה עם העיר הענקית, בירת וייטנאם, שמרכזה הופך למדרחוב בסוף השבוע. טואן חיכה לנו בפתח המלון. ערכנו היכרות קצרה והוא לקח אותנו לטיול לילי בסביבת המלון ונתן לנו הנחיות לגבי המשך הטיול. השעה הייתה מאוחרת, ונראה היה שאף אחד במרכז האנוי לא מתכוון ללכת לישון. לא יודעת מאין היו לנו כוחות לסקור את הרחובות העמוסים במבלים, לאחר יממה של טיסות. הלוואי שהיו לי אנרגיות כאלה גם בארץ. 

נילי

חיים ברחובות
חיים ברחובות
מבלים בלילה
מבלים בלילה
בהאנוי רבבות קטנועים
בהאנוי רבבות קטנועים
14.תגובה ל: האנוי ה-24.11 תגובה ל - 13

גם אני כאן אתך בטיול המרתק הזה. 
שמה את האשכול הזה במועדפים, כי מניחה שגם אנחנו נגיע יום אחד לשם

15.סאפה וקאט קאט ה- 25.11 תגובה ל - 13

סאפה וקאט קאט ה-25.11 :

גם בבוקר לאחר שאכלנו על גג המלון ארוחת בוקר, טואן הגיע אלינו. קיבלנו סימים ויטנאמים ממנו, והוא הפגיש אותנו עם נהג מיניבוס ה-v.i.p שלקח אותנו לסאפה. לגבי זו הייתה הפתעה-הייתי משוכנעת שניסע באוטובוס תיירים, ולאוטובוס היינו אמורים לחבור מוקדם הרבה יותר. המיניבוס נועד לקחת 8 אנשים. נסענו בו ארבעתנו, זוג אוסטרליות, וויטנאמי, שישן רוב הזמן.

הנסיעה לסאפה ארכה כ- 5 שעות, וכללה שתי הפסקות לקפה ולשירותים. גילינו במהלכה ששתי אוסטרליות מבוגרות יכולות להיות ממש מעצבנות, ושמחנו להיפרד מהן בפתח מלון לג'נד. שם חיכה לנו המדריך הצפוני המקסים שלנו לשלושת הימים הבאים- טי.

טי נולד בכפר המרוחק 200 ק"מ מהאנוי. הוא לימד את עצמו אנגלית בזמן שלמד בקולג' בהאנוי, ותוך המגע עם תיירים. הוא חיי בסאפה, בה הוא מדריך מטיילים, ורואה את אשתו ושתי בנותיו הקטנות החיות עם הוריו רק פעם בשלושה חודשים. מובן שהוא יודע גם מילים בעברית מתוך היותו מדריך של ישראלים. לפני שהדריך אותנו הוא היה בטרק ארוך עם קבוצת מטיילים אירופאים במשך 15 ימים...עמנו לא הייתה לו עבודה קשה...ניהלנו עמו שיחות ארוכות על החיים בוייטנאם.

לפי התוכנית טי היה אמור לקחת אותנו לטרק לא ארוך, אבל מזג האוויר היה ערפילי וקר. היה כול כך מעורפל, שאפילו לא ראינו שהמלון שלנו ממוקם ליד אגם, שכן האגם הוסתר על ידי ענן. בתחילה טי לקח אותנו לסיור רגלי במרכז של סאפה. אכלנו באחת מהמסעדות, שטי המליץ עליה. אחר כך נסענו לכפר קאט קאט, שבו הלכנו במורד מדרגות רבות וחלקלקות מהגשם כשני ק"מ. הכפר היה מלא תיירים, אך למדנו להתעלם מהם. במיוחד התענגתי ממראה המפל השוצף והמלאכות המסורתיות, שעדיין לא נעלמו מהעולם.

חזרנו לסאפה למלון סאפה לג'נד, שהוא מלון טוב עם ספא מצוין וארוחת בוקר עשירה. לנו בו יומיים.

נילי

טרסות אורז ליד קאט קאט
טרסות אורז ליד קאט קאט
16.תגובה ל: סאפה וקאט קאט ה- 25.11 תגובה ל - 15
הודעה ללא תוכן
מפל גועש בקאט קאט
מפל גועש בקאט קאט
נכתב ב-19/12/2017 22:12[עודכן ב-:19/12/2017 22:16]
17.ריקי תגובה ל - 16

ריקי היקרה,

תודה שהגעת לכאן. אני בטוחה שמאוד תהנו, שכן וייטנאם מרתקת!

נילי

18.תגובה ל: ריקי תגובה ל - 17

התמונות בהודעה 15 נהדרות no ומאוד מזכירות לי את נפאל, כולל טרסות האורז המקסימות

תמשיכי יקירה… לא אפריע יותר...

19.תגובה ל: ריקי תגובה ל - 18

איך באת לי בזמן

זוגתי שתחיה עוד לא הספיקה להטמיע את מה שעשינו עד לפני שבועיים וכבר שואלת ולאן מחר? אז אנגקור ואט זה חלום ישן שלי וכבר התחלנו לבדוק איך ממשים זאת לפני שיהיה מאוחר מידי. 

נראה לי שנחליף יעדים לשנה הבאה .

רנצי

20.תגובה ל: סאפה וקאט קאט ה- 25.11 תגובה ל - 16

איזה כיף וכמה מקסים.
איך המלון ספא בויאטנם יחסית למלון ספא בשוויץ?
והפנסוניק חזרה לעבוד?

21.תגובה ל: סאפה וקאט קאט ה- 25.11 תגובה ל - 15

וואוו!

מקנאה בכל הנוסעים למקומות אקזוטיים.

התמונות מקסימות.

22.תגובה ל: סאפה וקאט קאט ה- 25.11 תגובה ל - 21

נהדר!!! עדיין עמוק במגירה.אז כייף לטייל איתכם.

23.תגובה ל: סאפה וקאט קאט ה- 25.11 תגובה ל - 22

שלום נילי,

עוקבת אחרי הטיולים שלך כבר הרבה זמן ומאד נהנית מהבחירות שלך.

התמונות נהדרות ומכיוון שכנראה לא אגיע לוויטנם מעניין גם לקרוא עליה.

24.תגובה ל: סאפה וקאט קאט ה- 25.11 תגובה ל - 23

נילי 

סיפור שלך תמיד מתקבל בברכה והתמונות שלך כל כך נהדרות , שאולי אפילו בא לי לרגע לחשוב על וייטנאם כאופציה..( בלי האוסטרליות המציקות blush)

וזאת למרות שכבר הצהרתי קודם שאני לא בעניין שלה בכלל ...

נשארת לעקוב ומחכה להמשך

עדי

נכתב ב-20/12/2017 18:28[עודכן ב-:20/12/2017 18:29]
25.תודה חברים! תגובה ל - 24

לימור,

ממתי את מפריעה? מקווה שתמשיכי “להפריע”. טיול משפחתי לוייטנאם תפור עליך ועל משפחתך!

רנצ’י,

אני מאחלת לעצמי להחליף עימך יעדים תמיד, אך נראה לי שחלום ניו זילנד יצטרך לחכות. דרישת שלום לליאורה. תגיד לה שתתצטרף אליך בצפייה בתמונות ומבטיחה לך שזה יהיה היעד הבא שלכם.

אלעד,

אין על הזיכרון שלך!

הפנסוניק חזרה לעבוד. בכול זאת תמונות רבות צולמו על ידי הסמסונג שלי, כי הוא לא דורש עצירה והתמקדות כמו הפנסוניק. כמו כן, היו צילומים בהסתר, כמו צילומי השוק שאצרף עוד מעט, כיון שהמדריך ביקש זאת מאתנו.

לגבי הספא בשוויץ- בן זוגי מכור לבריכות זרמים הצמודות לנופים משכרים, וזה מה שהיה לנו בשוויץ. במזרח- הספא כולל מאסג’ים, שבהן מתמחות הבנות. מניחה שהתנסת בכך בתאיילנד.wink

חן,

תודה עבור המחמאה. תשארי עימי, יש עוד תמונות רבות, שצילמתי .

אמה,

הגיע הזמן לנוע מזרחה! מקווה מאוד שתגיעו.

ברושים,

איזה כיף לפגוש כאן מישהי, שאני כלל לא מכירה ועוקבת אחרי סיפורי טיוליי.

עדי,

גם אני לא העלתי בדימיוני שאגיע לוייטנאם, אבל אחרי יחסי הציבור שליאור עשה לה, ואני אמשיך בכך, אולי תשני את דעתך.

נילי

26.Muong Hum Sunday Market-Ta Gian Phinh-Sapa-26.11: תגובה ל - 25

Muong Hum Sunday Market-Ta Gian Phinh-Sapa-26.11:

בבוקר יום ראשון יצאנו מסאפה ונסענו שעתיים כדי לבקר בשוק אותנטי של בני מיעוטים, שהם אוסף של שבטים שהגיעו לוייטנאם מסין כבר לפני 300 שנה (הם אזרחים שווי זכויות, אך ברובם עניים מאוד).

בעת ההכנות לטיול, כאשר התכתבתי עם טואן , התכוונתי להגיע לשוק המפורסם של יום ראשון בבאק הא. טואן שכנע אותי, שזה מיותר, בשל עומס הטיולים המאורגנים המגיעים למקום. הוא סיפק לנו חלופה נהדרת ואותנטית- שוק יום ראשון של Muong Hum.

נסענו כשעתיים מסאפה כדי להגיע לשוק. זו הייתה חוויה נהדרת, כי למעט ארבעתנו, היו במקום רק עוד זוג תיירים. התהלכתי בשוק מוקסמת ממגוון הפנים, התלבושות והצבעים. הצילומים נעשו במחטף. טי, המדריך, אמר לנו, שהמקומיים לא אוהבים שמצלמים אותם.

נילי

27.תגובה ל: Muong Hum Sunday Market-Ta Gian Phinh-Sapa-26.11: תגובה ל - 26
הודעה ללא תוכן
28.תגובה ל: Muong Hum Sunday Market-Ta Gian Phinh-Sapa-26.11: תגובה ל - 27

כאשר סיימנו להתפעל ממראות השוק ,טי לקח אותנו לכפר של הבלק המונג.

כבר בכניסה לכפר פגשנו קבוצת נשים, שהזמינה אותנו לשבת עמה ,בעת שהן עסקו במלאכת רקמה ותפירה. כאשר ראו שאין בכוונתנו לקנות , ואנחנו נכנסים רגלית לכפר, מיהרו אחרינו. אחת מהן הזמינה אותנו להיכנס אליה הביתה.

הורדנו נעליים ונכנסנו לחדר אחד גדול , שבו גרות 6 נפשות. החדר כולל מדורה, טלוויזיה, אופנוע, מיטה זוגית עם כילה. בקצה יש מטבח ענק עם מכונה להפרדת גרעיני תירס, מכונה ידנית להפרדת גרעיני אורז וסיר חשמלי לבישול אורז.

מאוחר יותר הבנו שלכול בית וייטנאמי שניכנס, נתבקש להוריד נעליים בכניסה, ונגלה שבתוך הבית עומד קטנוע.wink

גם מדורה מחד, וטלוויזיה וסיר חשמלי מנגד ,מאפיינים בתים שבהם ביקרנו.

צילמתי רק תמונה אחת בבית, כי הרגשתי שלא בנוח...

נילי

נשות הכפר בכניסה לכפר
נשות הכפר בכניסה לכפר
ברווזים בצד הדרך בכפר
ברווזים בצד הדרך בכפר
תרנגולות מסתובבות בכפר
תרנגולות מסתובבות בכפר
חזירים מקדמים את פנינו
חזירים מקדמים את פנינו
גן ירק
גן ירק
מטבח הבית
מטבח הבית
29.תגובה ל: Muong Hum Sunday Market-Ta Gian Phinh-Sapa-26.11: תגובה ל - 28

נסענו בחזרה לסאפה.

הפעם טי המליץ לנו על מסעדה אחרת. הזמנו מנה ל- 4 מתפריט ההוט פוט . הגיעה לשולחן פלטה חשמלית עם סיר מלא מים רותחים עם תבלינים, פרוסות של ג'ינג'ר וירקות. המלצרית הכניסה לנגד עיננו בשר עוף ובשר בקר חתוכים לרצועות, ולבסוף הוסיפה המון עלים ירוקים ממינים שונים.

לאחר דקות מעטות הקפידה לחלק ביננו במידה שווה את הבשר והירקות. היא הייתה צמודה אלינו ודאגה להאביס אותנו בזה אחר זה.

היה ממש טעים, בריא, וללא שמן. מי שרצה יכול היה להוסיף למנתו רטבים שונים.

כאשר טי אסף אותנו מן המסעדה ושמע מה אכלנו, הוא אמר שאכלנו מאכל תאיילנדי.…

נילי

המלצרית המיומנת
המלצרית המיומנת
רצועות בקר ועלים ירוקים
רצועות בקר ועלים ירוקים
התבשיל מוכן
התבשיל מוכן
30.תגובה ל: Muong Hum Sunday Market-Ta Gian Phinh-Sapa-26.11: תגובה ל - 29

שבעים ומדושנים טיילנו ליד אגם סאפה.

הפלא ופלא, העננים נעלמו, וההשתקפויות היו נהדרות!

נילי

31.תגובה ל: Muong Hum Sunday Market-Ta Gian Phinh-Sapa-26.11: תגובה ל - 30

נילי חברתי היקרה,

איזה כיף שהתחלת לספר!!! 

חיכיתי מאד לסיפור הטיול שלך (כפי את יודעת...), לראות את שפע התמונות ולקרוא את הסיפורים המרתקים שברקע.

ההתחלה – מרהיבה ביופייה!!

תודה,

שירלי surprise

32.תגובה ל: Muong Hum Sunday Market-Ta Gian Phinh-Sapa-26.11: תגובה ל - 31

נילי,

איזה תמונות מרהיבות, המצלמה שלך ממש משתוללת בוייאטנם.

אני נהניתי לקרוא אותך,יודעת שזו רק ההתחלה ושצפוי לנו סיפור נהדר.

33.emoji-E056.pngחברותיי תגובה ל - 32

שירלוש,

ברוכה הבאה מוורצלאב!

תודה שאת כאן, וגם ליווית אותי במהלך הטיול.crying

יודעת שאת תאהבי מאוד את הטיול!

מיכל,

המצלמה שלי השתוללה, וגם אני. laugh

אפילו רכבתי על אופנוע במשך יומיים ונהנתי עד השמיים!surprise

תודה!

נילי

נכתב ב-21/12/2017 11:18[עודכן ב-:21/12/2017 11:24]
34.מפל הכסף והדרך היפיפייה עד Nghia Lo ה-27.11: תגובה ל - 33

בבוקר  טי בא לקחתנו. נפרדנו מעובדי מלון לג'נד בסאפה והתחלנו את הנסיעה לנייה לו.

העצירה הראשונה הממשית הייתה 8 ק"מ מערבית לסאפה במפל הכסף. זהו מפל הזורם מן ההרים שגובהם 1800 מ', והוא נראה למרחקים. בשל צבעם של המים, הנראה למרחקים כצבע כסוף, ניתן לו שמו.

יש מדרגות המטפסות לצד המפל, ובהמשך עוברים לצדו השני ויורדים במדרגות אחרות. טיפסנו ונהננו ממראות שצף המים.

למרגלות המפל יש דוכני מכירה עם עבודות יד של בנות המיעוטים. קניתי מפת שולחן גדולה יפיפיה!

נילי

ביציאה מסאפה
ביציאה מסאפה
מפל הכסף
מפל הכסף
35.תגובה ל: חברותיי תגובה ל - 33

מאוד מאוד שונה מכל דבר שהתרגלנו לראות מימך

טיולי חורף אצלי – לא עם ילדה שמתחילה תיכון שנה הבאה לצערי

ו

36.תגובה ל: מפל הכסף והדרך היפיפייה עד Nghia Lo ה-27.11: תגובה ל - 34

המשכנו בנסיעה ועצרנו ליד שדות תה ענקיים. בשדה היו מספר קוטפות. טי הסביר לנו שקוטפת תה מיומנת קוטפת 60 ק"ג של עלי תה ביום!!!broken heart

עצירת קפה ראשונה הייתה בבית קפה באחת העיירות. זו הייתה הפעם הראשונה שהבנו כי בוייטנאם האנשים גרים במקום העסק שלהם, משמע: בית הקפה היה חלק אינטגרלי מן הבית.

כמו כן הבנו שאת הכביסה בוייטנאם תולים בחוץ על קולבים. זה עשה רושם שבכול בית יש קולבים עם בגדים מחוץ לבית.

נילי

טיהמדריך עם התינוק של בעלת הקפה
טיהמדריך עם התינוק של בעלת הקפה
37.תגובה ל: מפל הכסף והדרך היפיפייה עד Nghia Lo ה-27.11: תגובה ל - 36

עצירה אחרת הייתה ליד מאגר מים גדול ויפיפה, שבקיץ שטות עליו סירות.

עצרנו בהמשך באיזו שהיא עיירונת לאכול.

שם היו הכנות לחתונה, אבל את החתן והכלה לא ראינו. ראינו מכלי פלסטיק  עם יין אורז שחיכו למוזמנים.smiley

עצירה נוספת הייתה בבית קפה המשקיף על נוף יפיפה. כאן פגשנו בחבורת וייטנאמים צעירה, ששרה שירי קריוקי ורקדה. אנשי החבורה צילמו אותנו, וניסו לשיר ולרקוד עמנו. בתחילה שתפנו פעולה עד שהבנו שהחבורה מתודלקת לחלוטין משתיית אלכוהול…

בהמשך חיכו לנו נופים יפיפיים של טרסות.surprise

כאשר הגענו עם השקיעה לנייה לו הרגשתי רע מאוד. היה לי כבר חום גבוה. לפיכך כול מה שרציתי היה לישון. אין לי תמונות מהמקום, מאחר ושותפיי לטיול הכריזו שאני מתכננת הטיול והמתעדת שלו. למזלי החום ירד בבוקר.

ישנו בבית המלון היחיד בעיר, שהוא מלון של 3 כוכבים. קיבלנו חדרי vip  ענקיים. כאמור הייתי חולה  והשכיבה על מזרון קשה דיי הקשתה עליי, אך שותפיי ,שחיכו למלון ירוד, הופתעו לטובה.

נילי

מאגר המים
מאגר המים
מיכלי יין אורז- הכנות לחתונה
מיכלי יין אורז- הכנות לחתונה
הוייטנאמית שהשתלטה על בן זוגי
הוייטנאמית שהשתלטה על בן זוגי
38.איילת תגובה ל - 37

איילת,

יש הפתעות בחיים!!!

אם מישהו היה אומר לי שכדאי שאסע לוייטנאם ובכלל למזרח, הייתי חושבת, שזה כנראה יקרה בגלגול הבא.

הייתי מאוד חולה בתאיילנד, וחווית הטיול הזה נצרבה בראשי.

כמו כן בן זוגי עבד בשנחאי וקיצר את שהייתו בה, כי לא הצליח לתקשר עם המקומיים, וירד שם במשקל, כי לא מצא מה לאכול.

היוזמה לטיול הייתה של גיסי וגיסתי, והפעם כדי לא לחזור על חווית תאיילנד, טואן עזר לי.

יש לי אלרגיה קשה לדגים, לפירות ים ולרטבים העשויים מדגים, שהם מאוד פופולרים במזרח במקום מלח. מכתב בוייטנאמית שכתב טואן, ויידוע מראש שלו למטבח של ספינת הקרוז בהאלונג ביי עשו את העבודה.

בכול מקום התייחסו בכובד ראש למכתב. המלצרים עברו עימי על התפריטים והראו את המכתב במטבח, וכך צלחתי את הטיול בכבוד!

נילי

39.תגובה ל: וייטנאם וסיאם ריפ- עולם הולך ונעלם!!! תגובה ל - 1

הי נילי,

גם אני מצטרפת לקריאה Smile

גם אנחנו נוטים לטייל בעיקר באירופה (חוץ מכמה גיחות לתאילנד ונפאל בעברנו), אז כייף לקרא על טיול אחר.

40.דיאנה תגובה ל - 39

דיאנה,

איזה כיף שהצטרפת!

אני ירוקה מקנאה בשל היעד הסקוטי הנוסף שלך הקיץ….

אצלנו, אין סיכוי, אלא אם יימצא נהג שיחליף את בן זוגי.

בכול אופן, ילדייך עדיין קטנים ואוהבי נסיעות והליכות- הילדים האידיאלים לטיול בוייטנאם! אז אם תחליטי לשנות כיוון- תשרקי לי.wink

נילי

';