נא להמתין...

מה יותר נפלא מלחוות את הטיול בחו"ל עם האנשים שאתם הכי אוהבים? בפורום טיולי משפחות תוכלו למצוא את כל המידע שחשוב לכם לגבי טיול עם הילדים - באירופה, בארצות הברית ובעולם כולו. מנהלת: יונית
1.לימונצ'לו, טירמיסו ומה שביניהם (הדרך האמלפיטית)
חזרנו משבוע מלא בנופים, מבושמים בריחות פריחת סוף אביב, ליקר לימונצ'לו בסוף ותחילת כל ארוחה, ולא מוותרים גם על טירמיסו.

נחיתה ברומא, עם "הפתעה" בשכירת הרכב, כי עקב איחור בהגעה- בוטלה ההזמנה, ששולמה מראש בארץ, ואין ולא יהיה להם רכב עבורנו...

צ'או איטליה- כמה האיטלקים יותר גרועים יכולים להיות מהישראליים - מסתבר שאפשר והם עושים את זה ביג טיים .

אקצר ואומר שנסענו במונית למרכז רומא על מנת לקבל רכב וביזבוז של חצי יום (ונפשית אף יותר).

והיידה- דרומה למלון עם המיקום יוצא הדופן: Mega Mare שנמצא כ-8 ק"מ לפני סורנטו בעיירה שנקראת VICO EQUENSE. המלון יושב על צוק ומכל החדרים נשקפים צוקי סורנטו וכל המפרץ כולו.
מנהל נמרץ וממולח חובב ישראליים.
ארוחת בוקר נחמדה (לחמים, ביצים, ג. צהובה ונקניקים). אחלה קפוצינו. אחלה שירות וצוות נהדר.

בדרך מרומא, התחיל לרדת גשם, שהתגבר בהדרגה למבול, אך לא וויתרנו על ביקור במנזר מונטה קזינו, הממוקם ע"י עיירה בשם קזינו.
המקום התפרסם בקרבות של בנות הברית במלחמת העולם השנייה לפרוץ קו זה שנשלט בידי הגרמנים, קרבות בהן ספגו שני הצדדים אבדות של אלפי אלפי חיילים.
כיום המקום משמש כמנזר הבנדיקטי הראשון (זוכרים את האפיפיור האחרון שפרש) - ועל כך בעצם הדגש במקום, ולצערנו, לא ניתן כמעט ביטוי להיסטוריה של המקום, אלא לקדושתו הנוצרית. אך המקום נמצא על גבעה נישאה, שכביש הגישה הופך לחוויה בפני עצמה עם נוף שנפרש כמעט עד הים.
כניסה ללא תשלום.

המלון:
http://www.hotelmegamare.com/en/
נוף מהחדר במלון.jpgלימונים קטנים גדולים לפני שהופכים למשקה הממכר.jpg
2.לימונצ'לו, טירמיסו ומה שביניהם (הדרך האמלפיטית) תגובה ל - 1
גליה איזה יופי - אל תתקמצני בסיפורים - מחכים
הודעה סגורה
3.לימונצ'לו, טירמיסו ומה שביניהם (הדרך האמלפיטית) תגובה ל - 1
גליה,
הסיפור עם הרכב-התחלה באמת מעצבנת לטיול, אבל העיקר שבסוף נהניתם .
מקווה שתעלי תמונות וסיפורים נוספים. Smile
הודעה סגורה
4.לימונצ'לו, טירמיסו ומה שביניהם (הדרך האמלפיטית) תגובה ל - 3
טובה ונירית תודה על העדוד.
בהחלט אמשיך לספר ולתאר, ואשבץ תמונות.

הרעיון לטיול שכב אצלנו במגירה הרבה זמן, וכל פעם התגנב טיול אחר לפניו, וכך במשך כמעט שנה קראתי סיפורים על דרום איטליה, כשהסיפור של סאנצ'ו נתן את הפוש וההשראה האחרונים.

אז אמנם פינטזנו על ג'ולייטה חתיכית (כמו של סאנצ'ו) אבל הסתפקנו ברנו סניק המגושמת אך המרווחת, שבדרכים המפותלות הפתיעה לטובה בגמישותה, ודווקא התגלתה מעלה נוספת של לשבת גבוה יחסית על הכביש. בכל מקרה, עשינו ביטול השתתפות עצמית כדי לא לחשוש משיפשופים שעלולים לצוץ - למרות שלא נזקקנו לזה.

למחרת, מאוששים קצת יותר, ראינו כי השמים כחולים והשמש מחייכת ונעימה, החלטנו לטייל בסורנטו, בחצי האי סורנטו עד לפוזיטנו ולחזור למלון.

התנועה זורמת באיטיות, מסלול אחד לכל כיוון, הכביש צר ואין מדרכה, כך שצריך הרבה סבלנות. אמנם מבחינת האיטלקים, חוקים הם רק בגדר המלצה (במקרה הטוב בלבד), ולא פעם נתקלים בחציית קו הפרדה לבן, נסיעה באור אדום וככל העולה על הדמיון - ויחד עם זאת - מדהים לראות שכולם מבינים את כולם. אז - לנהוג בזהירות - מכל כיוון יכול לצוץ רוכב אופנוע/אופניים , הולך רגל או זקנה שמתעקשת לעבור את הכביש בלי להסתכל לצדדים.

סורנטו מקסימה, יושבת על צוקים גבוהים. חניה - סיפור כואב לכיס, בכל מקום חייבים לחנות בחניונים מסודרים בלבד, בעלות של 2.5 אירו לשעה.... טיפ לערב: בסורנטו בערב, גילינו שאפשר לחנות ללא תשלום בהמשך רחוב איטליה (Corso Italy) כ100 מטר אחרי שעוברים את כיכר טאסו הראשית.

היות ואין חוף חולי בסורנטו, בנו מזחים מדק עץ עם בתי קפה מקסימים, ועליהם הציבו מיטות ושימשיות וגישה לים.

נכנסו ללשכת התיירות וקיבלנו מפת העיר + זמני רכבות שאיתם נשתמש בהמשך שהותנו.

ירדנו רגלית אל הנמל הקטן, וחזרנו רגלית אל המזח הגדול, וממנו טיפסנו חזרה עשרות מדרגות חזרה לכיכר טאסו שהחניון נמצא ממש צמוד אליה.

ככלל זו חופשה עם המוןןן מדרגות - לקחת את זה בחשבון.

שרותים חצובים בהר בחוף הים.jpgחרך אל הים בסורנטו.jpg
הודעה סגורה
5.לימונצ'לו, טירמיסו ומה שביניהם (הדרך האמלפיטית) תגובה ל - 4
ככה נראה החוף במבט על ומגובה פני הים:

מיטת שיזוף עם שמשיה תעלה 10 אירו לאדם. השמש והנוף - חינם!
"החוף" במבט על.jpgדק העץ בגובה פני הים.jpg
הודעה סגורה
6.לימונצ'לו, טירמיסו ומה שביניהם (הדרך האמלפיטית) תגובה ל - 3
רגועה כבר מההתחלה הלא מוצלחת, אבל המשך עם מלון מול כל הכחול הזה, הוכלת לצעדה שלי, נפגשות בחזור?
זאת אומרת אם הפורום עדיין יהיה ידידותי עד אז Rolling Eyes
הודעה סגורה
7.לימונצ'לו, טירמיסו ומה שביניהם (הדרך האמלפיטית) תגובה ל - 4
ככה נראה החוף במבט על ומגובה פני הים:
דק מעץ מבט מלמטה.jpg
הודעה סגורה
8.לימונצ'לו, טירמיסו ומה שביניהם (הדרך האמלפיטית) תגובה ל - 7
בראביסימו, גליה!

הטיול שלך מזכיר לי נשכחות, מחכה בסבלנות להמשך Smile

מירה
הודעה סגורה
9.לימונצ'לו, טירמיסו ומה שביניהם (הדרך האמלפיטית) תגובה ל - 7
קוראת את החוויות ונזכרת בערגה בטיול שלנו אשתקד, אוגוסט ... גם אנחנו היינו במלון המקסים . מריו האיטלקי- כמו בסרטים... והמבין יבין :lol Laughing שהיינו שבוע - וערכנו טיול כוכב . פשוט חוויה איטלקית מדהימה . הוא המליץ לנו כבר ביום הראשון על מסעדה משפחתית בעיירה הסמוכה למלון. הייתי בטוחה כי זו מלכודת תיירים אבל התבדיתי. מסעדה הממוקמת בכפר הסמוך, מנוהלת על ידי המשפחה המורחבת: סבא, אבא, אחים כלות וכו'. מוסיקה איטלקית ומטעמים איטלקיים... בכלל אין מה להשוות בין הצפון לדרום. הדרום עממי וחם... מזכיר את ... מסתבר כך אמר לי מריו כי מרבית אורחיו הגיעו בעקבות משובים מהמטייל Razz יחי החיים הטובים ושנזכה לעוד חויות ומסעות ברחבי הגלובוס
הודעה סגורה
10.לימונצ'לו, טירמיסו ומה שביניהם (הדרך האמלפיטית) תגובה ל - 9
לימונצ'לו, טירימיסו ואמלפי. לא צריך כותרת אחרת וישר נכנסתי איך שראיתי.

לפעמים יש תקלות, אבל הן נשכחות, ולפי התמונות עד עכשיו נראה שהיה לכם טיול פצצה.
הנוף מהמלון, מוכר לי, אבל מכיוון אחר, והטורקיז אותו טורקיז!!

איזה יופישל בחירה!

מחכה לשאר הסיפור והתמונות.
הודעה סגורה
11.לימונצ'לו, טירמיסו ומה שביניהם (הדרך האמלפיטית) תגובה ל - 10
היי גליה,
תמונות נהדרות!
פתיחה צולעת של טיול היא מתכון בטוח לטיול משובח- לפחות אצלנו!
ממתינה להמשך בעיניים כלות.
לא הייתי באיזור של סורנטו כבר 30 שנה...
תודה
נילי
הודעה סגורה
12.לימונצ'לו, טירמיסו ומה שביניהם (הדרך האמלפיטית) תגובה ל - 11
הי,

מסכימה עם נילי. התחלה צולעת היא רק קדימון לטיול נהדר. עכשיו יש לי עוד סיפור טיול למסלול שאעשה פעם. יפה ומעניינת האיטליה הזאת. איזה כביש הצלחת לצלם שם Shocked. והמרפסות האלה מעל לכחול של הים - יופי גדול.
הודעה סגורה
13.לימונצ'לו, טירמיסו ומה שביניהם (הדרך האמלפיטית) תגובה ל - 12
ערב טוב גראציה גליה וברוכה השבה!!!

נשביתי ביפי הנוף ממרפסת המלון. אני לא הייתי זזה מפה.

נהנית לקרוא ולהזכר בכל המקומות היפים , אצלי שלא כמו נילי לא 30 שנה רק מ-1996. אבל זוכרת את הנופים בערגה ומוכנה לראות שוב כל תמונה עם הטורקיז הזה.

רחל לבון
הודעה סגורה
14.לימונצ'לו, טירמיסו ומה שביניהם (הדרך האמלפיטית) תגובה ל - 13
אוי איזה תמונות יפהפיות חבל על הזמן.. (הלימונצ'לו והטירמיסו שלך כבר גירו את בלוטות הרוק עוד מהכותרת, מה יהיה? Laughing )
הודעה סגורה
15.לימונצ'לו, טירמיסו ומה שביניהם (הדרך האמלפיטית) תגובה ל - 1
איזה כיף. אלכוהול, מתוק ונופים של ים!
מה צריך יותר?

תודה על השיתוף
ג'מוס
הודעה סגורה
16.לימונצ'לו, טירמיסו ומה שביניהם (הדרך האמלפיטית) תגובה ל - 7
גליה

אני מ ת מ ו ג ג ת !!!!!!!!!

מוצ'ה גרציה על בלה איטליה ותביאי בבקשה עוד ועוד ועוד
הודעה סגורה
17.לימונצ'לו, טירמיסו ומה שביניהם (הדרך האמלפיטית) תגובה ל - 15
גליה, נהדר, תחזרי לעוד, נכון?
האזור חזק על הכוונת שלנו..
הודעה סגורה
18.לימונצ'לו, טירמיסו ומה שביניהם (הדרך האמלפיטית) תגובה ל - 17
איזה כיף חברים שאתם מלווים אותי:

שושי - גם אני כיוונתי היטב את הכוונת על המקום הרבה זמן עד שהתממש . בסופו של דבר זה הגיע. בעיקר באדיבות אלעל שיצא בחודש פברואר עם מבצעי מחירים לאביב בעלות של 350 דולר לרומא.

מירה -שמחה להזכיר נשכחות ולא לאכזב.

DALYUO - אכן, רק מי שפוגש את מארינו מבין את מהותו Smile.

יורם סאנצ'ו - בזכותך הגעתי למחוזות הנפלאים הללו. הרבה השראה נתת ועל כך התודה.

נילי- אכן צולע היה ולקח זמן להתאושש. שמחה כמובן להזכיר נשכחות ומקווה שגם אני בעוד 30 שנה לא אשכח את הצבעים.

זיוה - שמחה לתת השראה לעוד מסלול אחד מיני רבים ויפים שאת גם עושה.

רחל היקרה - גם אני פינטזתי לשבת כל היום מול הנוף המדהים, אבל הרגליים גם נשאו אותי להרבה מדרגות ולכיווצי שרירים Smile

ענתנת- גם אני נזכרת בלימונצ'לו והטירמיסו בערגה ובליעת הריר. ואוטוטו אקרא את הסיפור ההונגרי שלך.

ג'מוס - בעונג רב, קטונתי לידך בתיאוריך.

ג'ני - פור פאבורה , בכיף!

אז אמשיך:

הודעה סגורה
19.לימונצ'לו, טירמיסו ומה שביניהם (הדרך האמלפיטית) תגובה ל - 18
מסורנטו אפשר לחבור לכביש האמלפיטי או לעשות אותו בדרך הארוכה עד קצה חצי האי סורנטו- וזו הדרך שבה בחרנו. נסענו לאורכו של הכביש דרך עיירות קטנות ומנומנמות, עד לעיירה TREMINI. שם חנינו, והלכנו ברגל, בשביל נח להליכה וארוך (אך די תלול בדרך חזרה), בשטח חלקאי כשמסביבנו רק עצים וים לעבר השפיץ של לשון היבשה פונה דל קאמפונלה שעל ידו שרידי וילה רומית.
הדרך מלאה בחרדונים ירקרקים ופרחים שממלאים את האויר בריח מתוק.
זוהי למעשה הנקודה הכי קרובה שמשקיפה אל עבר קאפרי.
הפרס בגין ההליכה הארוכה הוא צפיה בנופים הקסומים של סורנטו ושל המפרץ, וכמובן של קאפרי.
שילוט בטרימיני.jpgהנוף מהחניה בטרימיני.jpg
הודעה סגורה
20.לימונצ'לו, טירמיסו ומה שביניהם (הדרך האמלפיטית) תגובה ל - 19
החרדונים שבדרך שהפרענו את מנוחתם, והפרחים הריחניים.
אני חרדון ירוק גאהסגולים וריחניים
הודעה סגורה
21.לימונצ'לו, טירמיסו ומה שביניהם (הדרך האמלפיטית) תגובה ל - 20
קשה לשבוע מהנופים ומגוון הצבעים הכחולים של המים והשמים.
הדרך והנוףהנוף והדרך .jpg
הודעה סגורה
22.לימונצ'לו, טירמיסו ומה שביניהם (הדרך האמלפיטית) תגובה ל - 21
וזוהי הפונטה דל קמפונלה:
קמפונלה.jpg
הודעה סגורה
23.לימונצ'לו, טירמיסו ומה שביניהם (הדרך האמלפיטית) תגובה ל - 22
איזו טעות משעששעת - התמונה הקודמת שייכת לנוף מהדרך, התחתונים הלבנים פשוט משכו את עיניי, לתהות למי הן שייכות Laughing

מצרפת את הקמפונלה הנכונה:
ה-הקמפונלה
הודעה סגורה
24.לימונצ'לו, טירמיסו ומה שביניהם (הדרך האמלפיטית) תגובה ל - 23
יפה יפה!
טיילתי באזור לפני 16 שנה, גם לי לפני שנה קרץ לחזור עם הבעלול, בסוף נסענו למקום אחר, אבל האזור בהחלט יושב בתכנית מגרה שתצא לפועל בשנים הקרובות.
וטוב שאת מזהירה לגבי המדרגות (לא זכרתי את זה)- כי עם עגלה זה לא מתאים. אזכור זאת.

ו-נראה לי שאני הבן אדם היחיד בעולם שלא נהנה מהקפה האיטלקי... Sad
הודעה סגורה
25.אצלי על הכוונת הא ! תגובה ל - 24
הי גליה, ותודה על הסיפור.

הייתי שם בירח דבש לפני 25 שנה, ואני זוכרת איזה כנסיה במעלה מדרגות, שלפיד האבא טען שמגיעים אליה אחרי 25 שנה שנה לנישואין חוזרים.....
אם זה לא סימן שאיזי צריכים לפתוח את איטליה אז מה ? Cool

המלון שלך זה המלון של סנצו'....אותו מלון על צלע ההר שהומלץ ע"י אורן ידידינו (בתקווה שלא עשיתי סלט ביצים גם הפעם) ?
הודעה סגורה
26.אצלי על הכוונת הא ! תגובה ל - 25
amysh - באמת במוןןןן מדרגות, לא רק לעלות, גם לרדת וצריך לזכור שהמדרכות והכבישים מרוצפים אבנים קטנות וגדולות -לא נתאים לעגלות ילדים וגם לא לעקבים Laughing

אניגמה - המלון ממוקם באמת על צלע הר, מ-ד-ה-י-ם במיקומו, והוא בניהולו הרם של מאריאנו (אליו התכוונת ?) הוא באמת טיפוס Shocked
ואפרופו חגיגת נישואין, גם כששטנו מסביב לאי קאפרי, עוברים בתוך סלע עם קשת, שהאגדה אומרת שאם מתנשקים מתחת לקשת, זוכים לחיי נצח ביחד - אז המדריך ביקש לחשוב היטב לפני הנשיקה .... Laughing

והאמת שכתבתי את המשך קורותינו, וכמיטב המסורת של האתר, נמחק לי הכל... אז אמשיך אוטוטו בתמונות ומעט טקסט (התעייפתי מבעיות האתר).

בדרך לפוזיטנו, הדרך מתפתלת, עם מפרצי חניה לצילום ומנוחה, וכדי שגם הנהגים יהנו מנוף.
הדרך מתפתלתהצבע מהפנט כל פעם
הודעה סגורה
27.אצלי על הכוונת הא ! תגובה ל - 26
כמה יפה

גם אני מקווה לעשות את המסלול הזה פעם. Smile

עכשיו צריך רק הזדמנות וכרטיסים במחיר שווה.

תודה על השיתוף

איריס
הודעה סגורה
28.אצלי על הכוונת הא ! תגובה ל - 27
גליה,
גם לי הזכרת נשכחות.
היינו לפני 12 שנים ונהננו מכל רגע.
אבל לא זכור לי שטעמנו את הטירמיסו שלהם.רק לימונצלו.
הנה סיבה טובה לנסוע שנית.
גם אני אשמח לעוד תמונות וקצת מלל.
תודה,
דבורה
הודעה סגורה
29.לימונצ'ילו טירמיסו ומה שבינהם - המשך תגובה ל - 28
איריס- מאחלת לך שגם ההזמנות וגם המחירים יגיעו בהקדם.

דבורה - הטירמיסו מככב בכל מסעדה, והוא תמיד משאיר טעם של עוד.

המשכנו על הדרך לפוזיטנו שמציצה אלינו עם כל סיבוב ופיתול ככל שמתקרבים אליה.

מחנים את הרכב איך שנכנסים לעיירה- גבוה על ההר.

יורדים רגלית ב....מדרגות הצרות בין הבתים.
פוזיטנו מבט עליורדים במדרגות
הודעה סגורה
30.לימונצ'ילו טירמיסו ומה שבינהם - המשך תגובה ל - 29
פוזיטנו מקסימה, כל הבתים כאילו נשפכים מהגבעות וההרים עד לשיפולי החוף.

החוף, כמו רוב החופים, לא חולי אלא עם אבנים קטנות, אבל זה לא מפריע לשבת ולהנות מהנוף.

יושבים לקפה ומתלבטים מה להזמין .
פוזיטנו עוד מבט עלמה להזמין ?
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | ויזה ושגרירויות | מזג אוויר למטיילים

דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו