נא להמתין...

אין יותר קלאסית מאירופה: הרומנטיקה של איטליה , האוכל של צרפת , האיים של יוון , הירוק של סלובניה - והכל כל כך קרוב... אירופה כולה - ממזרח ועד מערב נפרשת לפניכם בפורום הזה. מנהלת: יונית
1.5 ימים בסקוטלנד LOCH LOMOND
הי,
מתכננת נסיעה של כ- 7-8 ימים לאנגליה.
הגעה ליום-יומיים בקיימברידג' (ביקור חברים) ומשם להמשיך לכ-5 ימים צפונה.
חשבנו על פארק LOCH LOMOND.
1. בהתחשב במגבלת הזמן, האם 5 ימים הם זמן מספיק?
2. רעיון לגבי מסלול/ים מומלצים שיהוו טעימה מהמקום?
3. התכנון הוא להגיע מקיימברידג' ברכבת לאדינבורו. מהן דרכי ההגעה משם לפארק?
4. האם ניתן להתנהל בפארק ללא רכב?

תודה רבה מראש!
2.5 ימים בסקוטלנד LOCH LOMOND תגובה ל - 1
אני מניחה שאת מתכוונת לאזור ה-Trossachs.
אפשר להגיע ברכבת לגלזגו ומשם (ברכבת) ל-Balloch שבדרום אגם לומונד.
אפשר להגיע ברכבת ל-Stirling ומשם באוטובוס ל-Callander במזרח האזור.
יש שירות אוטובוסים (כלשהו...) בין היישובים שבאזור, אבל הוא לא מצטיין ביעילותו (מבחינת פריסה ותדירות). מצרפת קישור.

דרך אגב, אם זאת טעימה ראשונה שלך מסקוטלנד, תזכי בטיול כזה לנופים יפים אבל לא בהכרח להיכרות עם סקוטלנד... אני הייתי ממליצה אולי לעשות טיול מעגלי שכולל את ההיילנדס, ואולי אפילו להצטרף לטיול מאורגן מקומי.

נעה
הודעה סגורה
3.5 ימים בסקוטלנד LOCH LOMOND תגובה ל - 1
1. 5 ימים זה די והותר לטיול בהיילנדס (לפחות בהיילייטס של ההיילנדס). 5 ימים ב-Loch Lomond בלבד זה אפילו קצת יותר מדי, לדעתי. יש מספר אגמים ומספר מקומות לבקר בהם.

2. הייתי ממליץ על ביקור בטירת Stirling (אחד המרשימות בבריטניה, בעיניי) - נגיש בתחבורה ציבורית, על שיט ב-Loch Lomond (יציאה מ-Balloch) - נגיש בתחבורה ציבורית, ועל אזור ה-Trossachs - קצת פחות נגיש בתחבורה ציבורית.

3. מאדינבורו לסטירלינג יש רכבת, למיטב זכרוני, וגם אם לא אז אוטובוסים יש. גם ב-Balloch יש תחנת רכבת.

4. באזור ה-Trossachs די בעייתי בלי רכב לדעתי. אם ניקח למשל את Aberfoyle, עיירה בלב ה-Trossachs (שווה לישון שם), גם אם תגיעו לשם, יהיה בעייתי לטייל במקומות היפים באזור בלי אוטו.
הודעה סגורה
4.5 ימים בסקוטלנד LOCH LOMOND תגובה ל - 2
הי, נעה וכל מי שיכול לעזור. מנצלת את השאלה של אפרת ומבקשת עזרה בתכנון יום טיול בלוך לומונד. אנחנו משפחה עם 2 ילדות בגילאי 9 ו-16, רוצים להגיע ל-Balloch מאדינבורו(שם נשהה 5 ימים באוגוסט) ברכבת. המטרה לטעום קצת טבע אחרי טיול עירוני עמוס (לפני אדינבורו נהיה 11 יום בלונדון). אני יודעת שיש הרבה מקומות מדהימים בסקוטלנד שלצערי לא נראה בטיול הזה אבל עדיין רוצים לצאת קצת מחוץ לעיר. איך הייתם מתכננים את היום הזה בלוך לומונד? תודה מראש על העזרה. אינה
נכתב ב-24/04/2013 20:42[עודכן ב-:24/04/2013 20:43]
הודעה סגורה
5.5 ימים בסקוטלנד LOCH LOMOND תגובה ל - 4
היי אינה,
בהמשך לתגובה הקודמת שלי -
הייתי מציע להפוך את היום ליומיים ולשלב בו את סטירלינג (ולאחר מכן להגיע ל-Balloch ולישון שם - אין מחסור ב-B&Bs נפלאים באזור), וביום לאחריו שיט בלוך לומונד וסיור במקומות נגישים באמצעות תחבורה ציבורית (בהנחה שאין לכם אוטו).
הודעה סגורה
6.5 ימים בסקוטלנד LOCH LOMOND תגובה ל - 4
אינה שלום, אני גם חושב כמו נועה ש 5 ימים באיזור לוך לומונד הם קצת יותר מדי. מאחר ואת מתנייעת ברכבת זה קצת מגביל.
להלן מס' אטרקציות אפשריות באיזור.
ראשית, אני אישית מעדיף ללון באברפויל (ABERFOYLE) אבל לא ניתן להגיע לשם ברכבת.
באברפויל יש את פארק המלכה אליזבט הנמצא צפונית לעיירה על כביש A821. במקום יש פארק חבלים אקסטרימי הנקרא GO APE.
יש מסלולי טיול בפארק.
עוד מסלול טיול רגלי נחמד נמצא בסמוך לאברפויל על כביש B829 ליד לוך ארד (LOCH ARD).
גם בלוך קטרין הנמצא צפונית לאברפויל יש מרכז של פעילות למשפחות כגון שייט באגם, מסלולי טיול והשכרת אופניים למסלול סביב האגם.
יותר קרוב לבלוך: על כביש B837 בגדה המזרחית של אגם למונד יש את הכפר BALMAHA וממנו ניתן לשוט לאי באגם לוך לומונד ולטייל בו.
בגדה המערבית של האגם צפונית לבלוך יש את הכפר המקסים עם הבתים המיניטורים - LUSS. יש מסלול טיול בכפר. נמצא על כביש A82.
בעיירה ALEXANDRIA דרומית לבלוך יש מרכז אאוטלט גדול.
ברכבת אפשר יום אחד לנסוע לעיר הנמל המקסימה אובאן (OBAN).
אפשר גם לנסוע ברכבת לפורט וויליאם העיירה הנמצאת ליד ההר הכי גבוה בבריטניה - בן נויס. עיירה חמודה עם מדרחוב נחמד.
הודעה סגורה
7.5 ימים בסקוטלנד LOCH LOMOND תגובה ל - 6
mayank ואלון , תודה רבה על התשובות. יכול להיות שלא הסברתי את עצמי נכון. אנחנו נלון באדינבורו 5 ימים , המלון כבר הוזמן וזה לא ניתן לשינוי. הכוונה שלי הייתה להגיע ל-Balloch ברכבת לטיול של יום אחד ובערב חזרה לאדינבורו. השאלה מה אפשר לעשות שם חוץ משייט באגם וטיול רגלי.
הודעה סגורה
8.5 ימים בסקוטלנד LOCH LOMOND תגובה ל - 7
היי אינה,

עכשיו השאלה שלך ברורה יותר. אם אתם רוצים לעשות טיול של יום אחד ל-Balloch את צריכה לקחת בחשבון שמדובר בנסיעה של שעתיים ברכבת, לכל כיוון, כולל החלפה בגלאזגו באמצע. זה לא משאיר יותר מדי שעות לטייל.
לכן, נראה לי ששיט, בצירוף ארוחת צהריים והסתובבות ב-Balloch עצמה (לא זוכר מה יש לעשות שם שנגיש ברגל), אמור למלא יום שלם.

לאור הטרטור, הייתי שוקל לשכור רכב ליום אחד.

*ההצעה לגבי בילוי של יום בסטירלינג, בדגש על טירת סטירלינג (נגישה יותר - גם אוטובוסים וגם רכבות, כאשר רכבת אינה דורשת החלפה ולוקחת קצת פחות משעה לכיוון) עומדת בתוקפה.
הודעה סגורה
9.5 ימים בסקוטלנד LOCH LOMOND תגובה ל - 8
mayank ,תודה רבה על התשובה. זה נכון שההגעה ל-Balloch ברכבת קצת מסובכת ולוקחת די הרבה זמן. אבל אין לנו כל כך ברירה מאחר ושכירת רכב לא באה בחשבון. השאלה אם הטרטור הזה באמת שווה, האם המקום מספיק אטרקטיבי? ההמלצה שלך לגבי סטירלינג מעניינת אבל פחות רלוונטית מכיוון שאנחנו רוצים לראות טבע בטיול מחוץ לעיר. חשבתי גם על נסיעה ל-Pitlochry , יש שם מסלולי טיול יפים בסביבה. האם מומלץ?
הודעה סגורה
10.5 ימים בסקוטלנד LOCH LOMOND תגובה ל - 9
היי אינה,
אם אתם מעוניינים לראות טבע אז באופן חד משמעי הייתי ממליץ על Balloch. השיט בלוך לומונד יפה ומרשים מאוד בעיניי ובאופן כללי המקום פשוט יפה וכיף להסתובב שם.

בנוגע לסטירלינג - מעבר לעובדה שמדובר באחת הטירות המרשימות ביותר בבריטניה, הנופים (של הטבע כמובן) הנשקפים ממנה מרהיבים.

Pitlochry היא עיירה חביבה, אבל האטרקציות המרכזיות בה, למיטב זכרוני, הן טירת בלייר את'ול ומזקקת הוויסקי העונה לשם זה. ייתכן שיש מקומות לטיול בטבע.

שווה לך לבדוק אפשרות להגיע ל-Ben Nevis (סביר להניח שתוכלו למצוא גם טיול יום מאורגן מאדינברו) - זוהי הפסגה הגבוהה ביותר בבריטניה ויש שם רכבל. הנופים אמורים להיות יפים מאוד.
הודעה סגורה
11.5 ימים בסקוטלנד LOCH LOMOND תגובה ל - 9
אם את רוצה ללכת קצת ברגל ולהרגיש בטבע אפשר גם בלי לצאת מאדינברו.... לכו לפארק שליד ארמון Holyrood וטפסו ברגל ל- Arthur's Seat

ברכבת ניתן להגיע להמון מקומות, השאלה מה תעשו עם זה...
בפיטלוכרי יש את הסכר הגדול שכשבנו אותו נוצר לפניו אגם ענק. אפשר להקיף אותו ברגל, זה לוקח כחמש שעות.
ליד הסכר יש את סולם הדגים המפורסם, ועוד לפני שמגיעים לשם אפשר לטייל בגני היער המקסימים שליד מגרש החניה ( ליד תיאטרון הפסטיבל של פיטלוכרי). כלומר, אפשר בשקט לבלות שם יום שלם, הבעיה היחידה היא שברכבת לוקח כשעתיים להגיע (רבע שעה פחות / רבע שעה יותר, תלוי באיזו שעה ואם מחליפים רכבת באמצע). זה הרבה מאד זמן לכל כיוון.

אגב, תבדקי באתר של ה-National Trust for Scotland אם יש להם טיולי הליכה קצרים מודרכים על ידי הרנג׳רס שלהם ותראי אם זה במקום נגש מבחינת תחבורה ציבורית.

נעה

הודעה סגורה
12.5 ימים בסקוטלנד LOCH LOMOND תגובה ל - 11
mayank ונעה ,תודה רבה על הרעיונות. אבדוק את כל האפשרויות ונראה מה עושים עם זה... Arthur's Seat בהחלט בתכנון , אבדוק גם את האתר.
הודעה סגורה
13.5 ימים בסקוטלנד LOCH LOMOND תגובה ל - 12
אינה,
בדרך כלל כשיש לאתר (תיירותי) אתר (אינטרנט) יש שם גם פרק של "איך מגיעים", ואז זה (שוב, בדרך כלל) כולל גם תחבורה ציבורית. שווה לבדוק.
בהצלחה!

נעה

מעניין לאן אפרת, פותחת האשכול, נעלמה... Razz
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | ויזה ושגרירויות | מזג אוויר למטיילים

דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו