נא להמתין...

אסיה, היבשת הגדולה בעולם, הפכה מזמן להיות המקום לטיולים. מסין והודו ועד אוזבקיסטן, בעזרת הפורום הזה המזרח הרחוק מעולם לא היה קרוב יותר! ואם אתם בראש של תאילנד, הכנסו לפורום תאילנד, שמוקדש כולו למדינה הנפלאה. מנהל: תאי
1.תכנון מסלול-ויאטנם קמבודיה לאוס תאילנד
אהלן חבר'ה, אני וחברה נוחתות ב10.6 בבנגקוק, לתקופה של שלושה חודשים, רוצות להגיע לויאטנם קמבודיה לאוס ותאילנד כמובן, למטרת טיול תרמילאים, יותר טבע נופים וטרקים מאשר תיירות יקרה. אנחנו יודעות שזו עונה בעייתית ולכן אנחנו מבקשות הנחייה והמלצות איפה כדאי להיות ואיך לתכנן את המסלול שלנו, איזו מדינה קודם, לאן לא מומלץ להגיע בעונה זו, אם לקחת טיסה מתאילנד לאחת המדינות, או מעבר קרקעי.
אנחנו צמאות למידע אז כל דבר שתוכלו אנו נשמח.
שוב אנחנו מודעות שזו עונה בעייתית אבל ככה יצא אז עזרו לנו!
תודה רבה רבה רבה.
נועם ובר.
2.תכנון מסלול-ויאטנם קמבודיה לאוס תאילנד תגובה ל - 1
אני התחלתי בתאילנד, נסעתי לצפון, טסתי לדרום ומבנגקוק נסעתי קרקעית לקמבודיה (אפשר לעשות רק בנגקוק איים, ואת הצפון לעשות שנכנסים מלאוס),
בקמבודיה מקבלים ויזה בגבול בעלות של 20 דולר (או 40 כי לפעמים הם נוכלים) נכנסתי לגבול שהכי קרוב לסיאם ריפ, משם התקדמתי מזרחה, ירדתי לסיהנוקוויל, הייתי שבוע באי (במבו איילנד-קו רו, גן-עדן מומלץ בטירוף!), משם שעתיים נסיעה לקמפוט, עיירה נחמדה עם נהר, יש אופציה לטיולי יום אבל אין יותר מדי מה לעשות, משם לפנום פן- הבירה, יש שם שווקים, יש שם את המוזיאון לשואה הקמבודית (כלא 21), מפנום פן המשכנו למחוז ראטאנקירי, לעיירה בשם באן לונג, שם יש לוע של הר געש שהתמלא והפך לאגם כחול עגול ומושלם. יש כל מיני מפלים באיזור וכל מיני טרקים של יומיים שלושה. מבאן לונג חצינו ישר לויאטנם כי זה על הגבול (ויזה לויאטנם הוצאתי בסיהנוקוויל דרך הסוכנות של מלון סוקהום שהוא על החוף ומומלץ לישון בו, מומלץ לישון גם במונקי רפובליק שהוא קצת יותר למעלה, לא כדאי לישון בסיהנוקוויל באוטופיה, יותר מדי רעש)
בויאטנם חצינו ישר לדאלאת אז אז הו צ'ין מין אין לי מה להגיד, דאלאת זו עיר מגניבה, יש כל מיני ספורט אקסטרים, סנפלינג וכו' ואופציות למקומות יפים להסתובב עם טוסטוס, משם שכרנו אופנועים עם מדריך (הידועים בכינוי איזי ריידר) הם נוהגים על האופנוע ומסיעים אותך, מסבירים באנגלית וזה מאוד בטיחותי ונוח (לא זול כ60 דולר ליום שכוללים לינה אוכל והכל, אבל שווה כל כל דולר!) מדאלאת עשינו את האופנועים עד נאטראנג במשך 3 ימים. נאטראנג עיירת חוף עם מים משוגעים, משם המשכנו צפונה להויאן, ומשם להאנוי וסאפה, סאפה כפר קסום עם נוף מדהים הרבה אופציות לטרקים קצרים, יש גם את האלונג ביי שזה אחד משבעת פלאי עולם, מהאנוי נסענו לויינטיין (ויזה בגבול) בלאוס הייתי רק בצפון מפטת חוסר זמן, עלינו ללואנג פארבאנג גם הרבה אופציות לטיולי יום, טיולי סוסים, מפלים יפים (קואנג סי) ואווירה טובה, משם הצפנו לכפר מקסים ללא מכוניות וללא חשמל בשם מונגנוי (צריך לנסוע לננוג קיאו ומשם סירה למונגנוי) ירדנו חזרה לואנג ויאנג (העיירה עם האבובים המפורסמים, יש שם הרבה מה לעשות, לגונה כחולה, טיולי יום בשפע) ומואנג ויאנג אוטובוס לגבול ומשם רכבת לבנגקוק, אפשר כמו שאמרתי להיכנס מלאוס ואז לעשות את הצפון של תאילנד. בתאילנד מקבלים בנחיתה ויזה לחודש ובכניסה קרקעית ויזה לשבועיים.
הודעה סגורה
3.תכנון מסלול-ויאטנם קמבודיה לאוס תאילנד תגובה ל - 1
תתחילו לקרוא דיונים קודמים בפורום על המדינות האלה - הרבה מטיילים משלבים אותן יחד ככה שיש הרבה מידע כאן על מעברי גבול ביניהן, חלוקת הזמן, סדר הגיוני וכו'.
הודעה סגורה
4.תכנון מסלול-ויאטנם קמבודיה לאוס תאילנד תגובה ל - 1
במקרה כזה הייתי מסדר את הטיול ככה :
נחיתה בבנגקוק - טיול מספר ימים בבנגקוק
טיול בצפון תאילנד
מעבר "יבשתי" - חציית המקונג ללאוס
לאוס טיול מצפון לדרום
מעבר לקמבודיה - טיול בקמבודיה - קודמי פירט מספיק - הכנת ויזה לוייטנאם
וייטנאם טיול מדרום לצפון
טיסה באייר אסיה - האנוי בנגקוק - עדיף מהזחילה הדרכים המשובשות
ירידה לדרום תאילנד
קינוח באחד האיים - ההמלצה שלי קו-צאנג
חזרה לארץ עם חיוך רחב

זו הצעתי למסלול מסגרת ללא ירידה לפרטים
הודעה סגורה
5.תכנון מסלול-ויאטנם קמבודיה לאוס תאילנד תגובה ל - 4
היי נועם
אם אתן לא רוצות לטוס בין המדינות ,ולעבור בין המדינות יבשתית
אז המסלול ההגיוני מבחינתי הוא כך,
נחיתה בבנגקוק עליה לצפון,אזור צ'אנג מאיי,צ'אנג ראיי,פאיי.....
כמובן לטייל ולקבל את הרושם הראשוני של הטיול ברגיעה,
מעבר הגבול ללאוס באזור הצפוני,מלאוס לחצות את הגבול לצפון ויאטנם לכיון סאפא,לאו קאיי,הא נויי...... ,ולהדרים עד סייגון/ושפך המקונג,
משם מעבר יבשתי/שייט/אוטובוס (כל האפשרויות ניתנות גם בשילוב) לקמבודיה,אחריי קמבודיה מעבר גבול לתאילנד כמובן יבשתי,
אגב ללאוס צריך ויזה ,אותה ניתן לקבל במעבר הגבול.(הויזה ל 30 יום)
לויאטנם יש להערך מראש ולהוציא את הויזה כבר בלאוס.(הויזה ל 30 יום)
בשגרירות ויאטנם בלאוס,
לקמבודיה מקבלים ויזה במעבר הגבול (הויזה ל 30 יום)
לתאילנד במעבר יבשתי מקבלים ויזה רק ל 14 יום,את הויזה ניתן להאריך במשטרת הגבולות בבנגקוק ובערים אחרות (תמורת תשלום כמובן).
כל המדינות גובות כסף עבור הויזה ,למעט תאילנד.
ושיהיה בהצלחה
הודעה סגורה
6.תכנון מסלול-ויאטנם קמבודיה לאוס תאילנד תגובה ל - 5
תודה רבה חבר׳ה על המידע, אשמח לשמוע על המלצות שקשורות לעונת המונסונים, אם זה בעייתי או לא אפשרי לטייל בחודשים הללו, איזה חלקים במדינות כדאי להיות ולא להיתקע בגלל הגשמים.
תודה!
הודעה סגורה
7.תכנון מסלול-ויאטנם קמבודיה לאוס תאילנד תגובה ל - 6
טיול בעונת המונסונים הוא לא אידאלי אבל אפשרי , זה מצריך מספר צעדים , להיות קשוב למזג האויר , להצפות ושאר בעיות בדרכים , לתכנן את הטיול שלפני הטיסה מספר ימים מבלים קרוב לשדה החזרה .

גם טיול בתקופה היבשה אינו ערובה לכך שלא יהיו שיבושים בשל מזג האויר .

ומהצד השני רואים את הטבע במיטבו הנהרות מלאים , הכל ירוק ונקי .
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | ויזה ושגרירויות | מזג אוויר למטיילים

דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו