נא להמתין...

מה יותר נפלא מלחוות את הטיול בחו"ל עם האנשים שאתם הכי אוהבים? בפורום טיולי משפחות תוכלו למצוא את כל המידע שחשוב לכם לגבי טיול עם הילדים - באירופה, בארצות הברית ובעולם כולו. מנהלת: יונית
1.ברלין - תוכנית לשיפוטכם
על אף שהיה לי קשה להתיישב ולתכנן, מן עייפות מתכנונים (צרות של...) צלחתי את המשימה בסופו של דבר.
הסתבר לי שברלין היא יעד פופולרי ביותר וכל מי שרק שמע אותי הוגה את השם סבר שיוכל לתת לי מליון טיפים ולי יש בסך הכל 5 ימים ועל מי אני סומכת אם לא עליכם?
אז ככה: 2 זוגות, מנוסי טיולים (טבע ועיר), נוסעים באוקטובר.
נחיתה יום ד' חזרה יום ב'.
הדינמיקה ותחומי העניין דורשים את ההתייחסות הבאה: מעט מאד מוזיאונים. בלי מוזיאון שואה או יהדות (נעשה סיור ממצה, פרטים בהמשך)הרבה זמן נינוח, הרבה זמן קניות.
יום ד':
המלון על הקודאם. מסלול נינוח בו נעצור בכנסיית הזכרון לקיסר וילהלם, אירופה סנטר, חנות c&a, המשך ב KA DE WE, וקפה איינשטיין.
מנוחה בערב מסעדה שהומלצה לנו.
יום ה':
יום שהפך להיות מורכב כי הזמנתי סיור לרייכסטאג ל-17:30 והם החליטו ש - 15:30 זה מה שמתאים להם (המועדים הנוספים שנתתי היו בכלל לימים אחרים, לא יודעת למה החליטו ככה).
לכן השתבש לי כל היום. אעפ"כ, עשיתי תכנון שאולי יראה מוזר אבל הוא סביר לנו מבחינת מרחקי הליכה ותחומי העניין שלנו:
מוזיאון הטופוגרפיה של הטרור
כיכר פוטסדם
כיכר מרלן דיטריך
שד' אונטר דן לינדן
כיכר בבל
ביקור ברייכסטאג
שייט לעת ערב
יום ו':
10-15: סיור המיטב של ברלין של נדב גבלינגר
לאחר מכן האקשה הופה
יום ש':
10-15 סיור ברלין היהודית והרייך השלישי, שוב של נדב
לאחר מכן סיור באיסט סייד גאלרי
יום א':
שוק ה - 17.6
קניון אלקסה (פתוח ביום ראשון משעה 1)
מוזיאון המכוניות העתיקות

כמה נורא?
והשאלות:
1. איזה תוכנית מגירה הייתם מוסיפים אם ירד מבול?
2. למעט מוזיאונים, האם יש משהו משמעותי שהחמצתי בתכנון?
3. סיור באיסט סייד גאלרי: קראתי איפה שהוא שאפשר לקבל אוזניות לסיור קולי. האם יש למישהו פרטים על זה?
4. האם למישהו יש קישור למפעל/חנות הסוכריות החביבה שבהאקשה הופה?
5. האם שוק ה - 17.6 דומה לשוק הגדול הפועל ברומא ביום א'? האם אפשר למצוא שם משהו חוץ מאוכל?
6. למישהו יש המלצה על מועדון ג'ז נחמד, או בר עם מוזיקה חיה?
תודה רבה מראש,
גלית
נכתב ב-13/08/2012 17:08[עודכן ב-:13/08/2012 17:09]
2.ברלין - תוכנית לשיפוטכם תגובה ל - 1
הי גלית

כמה הערות:

מכל המוזיאונים בברלין הייתי מוותרת דווקא על הטופוגרפיה של הטרור. בעיקר כי לא מתחברת לקונספט שלו. אני אציע מוזיאון אחר, שאיננו מוזיאון לאמנות (למרות שזו ההעדפה הראשונה שלי) - מוזיאון ה-DDR.

ותרו על קניון אירופה - אין בו שום עניין זולת בפורומים של למטייל - סתם קניון, בארץ יש יפים ומעניינים ממנו. במקום אני מציעה לטייל יותר ברחובות. אגב, בקודם יש לכל חנויות המותגים הגדולות ייצוג.

מציעה להוסיף את רח' פרידרכשטראסה - בעיקר לווינדוסשופינג, אבל גם לקניות של ממש אם תיפלו על הוזלות...

לא מכירה את השוק של רומא יותר מדי שנים... שוק ה17 ביוני הוא בעיקר שוק פשפשים, אני התרשמתי שהוא בעיקר מיועד לתיירים (בגלל הקירבה הגאוגרפית שלו לאתרי התיירות), וגם זיהיתי ייצוג של כבוד למפעלים בסין. לעומת זאת שוק הפשפשים של מאוארפארק הרבה יותר אוטנטי, ואם תגיעו אליו, תוכלו להשלים ביקור בשכונת פראנצלאואר ברג, לפחות בשעות הצהריים התוססות.

כיוון שהכל מאוד מאוד דינמי בברלין, אני מציעה לקבל המלצות למועדון מאלו שממש עכשיו היו שם, או מאתרי אינטרנט מתאימים.

מפעל הסוכריות שאני מכירה הוא בהקמן הופה ולא בהקשה הופה.

תיהנו!

רבקה

הודעה סגורה
3.ברלין - תוכנית לשיפוטכם תגובה ל - 2
היי גלית,
מספר הערות:
כנסית הזיכרון לקיסר וילהלם- מכוסה כולה במבנה לרגל שיפוץ.תצטרכו להתאמץ כדי לזהותה.
כיכר בבל- אתר בנייה. תחפשו בה רק את הספריה הריקה של אולמן.
לא ראיתי איזכור לכיכר הזנדרמנמרקט.

מצרפת קישור לסיפור הטיול שלי מראשית יולי.

תחפשי את הקישור לסיפור של זיוה על ברלין. שם היא כתבה על האוזניות. אינני חושבת שהתכוונה לאיסט סייד גלרי אלא לחלק אחר בחומה.
נילי
הודעה סגורה
4.ברלין - תוכנית לשיפוטכם תגובה ל - 3
זיוה התכוונה למוזיאון המסמכים (מקווה שהשם נכון) במאואר פארק.

רבקה

הודעה סגורה
5.ברלין - תוכנית לשיפוטכם תגובה ל - 4
אני חושבת שאת הסיור "המיטב של ברלין" (שהינו מצויין ומומלץ מאוד בעיני), מומלץ לעשות ביום הראשון שלכם בברלין. הוא יתן סקירה מאד רחבה על המיטב, וכך תוכלו גם להחליט אח"כ לאן לחזור ואיפה להתמקד.
אבל - צריך לבדוק אם מתאים לימים שלכם.

את האיסט סייד גלרי הייתי משלבת עם השוק בפארק מאוור - שמתקיים בימי ראשון בלבד, ומשם לוקחת חשמלית-אוטובוס עד מוזיאון פרגמון - מוזיאון קטן יחסית, שמספק שעה וחצי של תרבות, במידה ותחליטו לוותר על מוזיאון הטופוגרפיה של הטרור.

וימי גשם - הכי מתאים קניות ובתי קפה נהדרים Laughing

תהנו!!

גליה
הודעה סגורה
6.ברלין - תוכנית לשיפוטכם תגובה ל - 5
מסכימה עם הכותבות הקודמות
טופוגרפיה של טרור - הצצנו וברחנו.. היינו כבר עייפים מכל הטרור הזה וממש לא התחברנו. י. עוד עשה סיבוב נימוסין. אני נשארתי בעיקר על הספסל.

לעומת זאת בפרגמון יש דברים שלא תראו בשום מוזיאון אחר. שווה להציץ באתר שלו ולהתרשם.

אם יש לכם זמן ואתם חובבי ארמונות יכולה להמליץ על ארמון שרלוטנבורג. גם הגנים מאד יפים כך אומרים - אנחנו ראינו אותם בשלג.

קו 200 מהקודאם יביא אתכם עד לשם

איריס
הודעה סגורה
7.ברלין - תוכנית לשיפוטכם תגובה ל - 6
אם הסיור של נדב עד 15, אז אולי תוכלי להקדימו ביום ולשלב הרייכסטאג מיד אחריו? ברייכסטאג לא הקפידו על הדקה. באנו למעשה חצי שעה לפני הזמן.
כי יוצא שאתם מתחילים משופינג ושיטוט ובעצם כל ההכרות המרוכזת עם העיר נדחית ליום השלישי לשהותכם.
על הקו-דאם יש לכם את המוזיאון האינטראקטיבי "סטורי אוף ברלין".
מקפה איינשטיין בעלי והחברים כלל לא התלהבו (אני הייתי חולה ולא באתי איתם- צלחת שבורה, שטרודל מחומם, יחס לא נעים- אלו היו הטענות). ומנגד, היללו את הקה-דה-וה.
אם תקדימו הסיורים ביום ויתפנה כך זמן- ממליצה על שילוב של ירוק- גנים וכד'.
נכתב ב-14/08/2012 10:49[עודכן ב-:14/08/2012 10:50]
הודעה סגורה
8.שוק ה-17 ביוני מאד תיירותי תגובה ל - 7
ממליצה על-אם כבר שוק- הבוקסהאגנר-שכונתי וחביב....

שניהם-שונים זה מזה ושונים גם מהשוק ברומא

ביקרתי בעשרות מוזיאונים ברחבי-העולם
אלו בברלין מושקעים במיוחד-התוכן וגם העיצוב
יש כמה מעניינים באי המוזיאונים וחבל לדעתי לא לבקר לפחות ב-1

רוניה
נכתב ב-14/08/2012 11:59[עודכן ב-:14/08/2012 12:02]
הודעה סגורה
9.שוק ה-17 ביוני מאד תיירותי תגובה ל - 8
היי גלית,

אני חושבת ששני הסיורים עם נדב בוודאי יכסו לכם את אתרי המאסט. לכן, לדעתי אין צורך ללכת במיוחד לכיכר בבל ואונטר דן לינדן, אולי תעברו בסיור המודרך דרך ה"טופוגרפיה". הייתי מחפשת את המקומות היותר מיוחדים, כמו למשל סיור בפרנצלאואר ברג או בחלקים של קרויצברג ההידועים כמוצלחים. אפשר למשל לשלב בין ברגמנשרטאסה ופארק ויקטוריה. בקרבת כיכר אלכסנדר - רובע ניקולאי. לא הספקנו להגיע אבל מספרים שנחמד שם בערב.
חוויה ברלינאית בטיול של מבוגרים עשויה להיות ישיבה בגני בירה. תערכי לך רשימה של גני הבירה הנחשבים של ברלין. יש אחד מפורסם בפארק ויקטוריה, אחד בפרנצלאואר. רבים מדווחים על ישיבה נעימה בגן בירה בטירגארטן (ובכלל כדאי לטייל שם. אנחנו רק הצצנו).
http://www.eurocheapo.com/blog/berlin-the-citys-best-beer-ga rdens.html

מאוד נהננו מישיבה ממושכת במסעדה של מגדל הטלוויזיה. חשבתי את החוויה הזאת לתיירותית ובנאלית, אבל יש משהו בפוזיציה הגבוהה מעל לעיר ובתחושת הניתוק מהמציאות (הארוחה יקרה והעלייה עצמה אף היא לא זולה, אז רוצים למצות את הזמן ולנצל כל רגע). אפשר להזמין מקומות באתר של המגדל דרך האופציה של "מסעדה" ולא בקניית כרטיסי VIP. חוץ מזה, המיקום של המגדל מאפשר תצפית הרבה יותר יפה מזו שמהרייכסטג, כך שאין כאן כפילות.
נכתב ב-14/08/2012 13:21[עודכן ב-:14/08/2012 13:29]
הודעה סגורה
10.שוק ה-17 ביוני מאד תיירותי תגובה ל - 9
לא נראה לי שיש אזניות בגלריית הצד המזרחי. אם באמת הכוונה למשהו שאני הזכרתי - התכוונתי למרכז התיעוד של החומה. זה מקום הרבה יותר מעניין מגלריית הצד המזרחי, כי הוא מאפשר להבין יותר לעומק. אבל שווה בהחלט לראות גם את "הגלריה".
הודעה סגורה
11.שוק ה-17 ביוני מאד תיירותי תגובה ל - 10
קודם כל תודה לכולכן על הזמן שהקדשתן לקריאת השאלה וההתייחסות.
לצערי לא ניתן לשנות את מועדי הסיורים של נדב זאת לאחר שהתייעצתי איתם לגבי עיתוי המתאים לסיורים בהתייחס למועד הנחיתה שלנו ושעת הסיור ברייכסטאג.
נילי, קראתי בנשימה עצורה את קורות הטיול הבין דורי שלך ואני מלאת הערצה על הנחרצות על אף התנאים.
רבקה האם תוכלי לשלוח לי את הקישור למפעל הממתקים?
קיבלתי את המלצותיכן בעניין מוזיאון הטופוגרפיה של הטרור והחלפתי ל ddr
החלפתי את שוק ה17 ביוני במאואר פארק.
רשמתי בפני את גני הבירה ואת השווקים הקטנים. האם אין מה לעשת באונטר דן לינדן כך שבאמת הסיור של נדב יספיק?
נכתב ב-14/08/2012 14:06[עודכן ב-:14/08/2012 14:07]
הודעה סגורה
12.שוק ה-17 ביוני מאד תיירותי תגובה ל - 11
גלית - אונטר דן לינדן כמו שד' רוטשילד בתל אביב - טיול באיזי לאורכו.

סוכריות - בערב.

רבקה
הודעה סגורה
13.שוק ה-17 ביוני מאד תיירותי תגובה ל - 12
הי שוב,

מפעל הסוכריות נמצא בהקמן הופה, לא רחוק מבית הכנסת החדש.

זו הכתובת:
heckmann höfe
Oranienburger Straße 32

וזה האתר שלהם:
http://www.bonbonmacherei.de/

רבקה

מפעל סוכריותמפעל סוכריות
הודעה סגורה
14.אונטר דה לינדן תגובה ל - 13
היי גלית,
גם באונטר דה לינדן מתבצעות עבודות.
היו לי זכרונות הרבה יותר נעימים משדרות אלו לפני 7 שנים.

לגבי הפרגמון- בעיניי חובה!!!אין מוצגים בסדר גודל כזה בשום מוזיאון בעולם. והמוזיאון לא גדול....תקדישו שעה וחצי ולא תצטערו...
נילי
הודעה סגורה
15.אונטר דה לינדן תגובה ל - 14
רבקה תודה על הקישור.
נילי, לקחתי בחשבון את הפרגמון למקרה של גשם. הסופרלטיבים עליו גבוהים ביותר אולם ארבעתנו מאד שבעי מוזיאונים ורצינו משהו אחר, רגוע, שלו, פחות לימודי (זאת על אף שאנו לוקחים את הסיורים של נדב).
אם עלי להתמקד רק באגף אחד, באיזה מהם כדאי לי? אני לא מהחוששים להכנס למוזיאון לצורך ביקור ממוקד וקצר.
הודעה סגורה
16.אונטר דה לינדן תגובה ל - 15
מפעל הסוכריות מדליק,היצרן איש נחמד מאוד.
בשנה שעברה הגענו ב 14:00 כי ככה היה כתוב בספר שלנו אבל הוא אמר שהייצור מתחיל בשעה 16:00 (תהליך לא ארוך ומעניין).
כדאי לבדוק כי חבל להגיע כשאין ייצור-זה סתם סוכריות בקופסאות.
זו אתנחתא מאוד נחמדה משיטוט בהקשר מארקט.
תהנו!!
הודעה סגורה
17.הפרגמון תגובה ל - 15
היי גלית,
המוצגים העצומים במימדיהם, שלא קיימים בשום מוזיאון אחר בעולם הם:
מזבח פרגמון
שער העיר מילטוס
שער אישתר הכחול והיפיפה, שאין דומה לו.
כולם נמצאים בקומת הכניסה, וממש לא מעיקים.
המוצגים בגודל מלא כפי שהם היו בשטח במציאות. הגרמנים העבירו אותם, והסתייעו בעבודת שחזור מדהימה.
אני כבר ראיתי אותם בעבר עם בני שהיה אז בן 14 והיה אחוז פליאה מהם. גם עכשיו בנותיי ואמי עמדו והסתכלו עליהם בהשתאות.
אין צורך לעלות לקומה השנייה של המוזיאון.

אני מציעה לך להתחיל את היום, שבו תסיירו ברייכסטאג , בפרגמון. עדיף לבוא בבוקר לפני שמגיעים המוני תיירים כדי לחזות בפלאי העולם העתיק, שבמוזיאון זה.
לא היינו ב-DDR. התייעצתי עם המדריך ששכרנו את שירותיו, אביחי בקר, וכאשר הבנות שמעו שמה שמוצג שם הוא אורח החיים בגרמניה המזרחית, המוזיאון ירד מן הפרק.
בכול אופן שני המוזיאונים נמצאים באותה סביבה (אי המוזיאונים), אך נראה לי דחוס מידי לבקר בשניהם באותו יום.
נילי
הודעה סגורה
18.הפרגמון תגובה ל - 17
נכנסנו לפרגמון כמו שנכנסנו עם הילדים ללובר- ממוקדים לראות מס' מוצגים (אפילו הגב' במודיעין כיוונה אותנו כך...), וכמו שנילי אמרה-זה קצר, ממוקד ומרשים.
לגבי גרמניה המזרחית- לא הייתי במוזיאון המדובר, אבל חייבת לציין שאלי נושא החיים בעיר שבליבה חומה מאד נגע בביקורי בברלין.
הודעה סגורה
19.הפרגמון תגובה ל - 18
ברנדי רק עבורך
במידה והחיים בעיר ובלבה חומה מעניינים לך המלצה על ספר שסיימתי לקרוא בשבוע שעבר, בדיוק על הנושא הזה.
הספר נקרא "שטאזילנד", כתבה אותו אנה פנדר (נדמה לי).
ספר חדש, יצא לאור בארץ לא מזמן
מרתק
תהני
הודעה סגורה
20.תודה על ההמלצה :) תגובה ל - 19
הודעה ללא תוכן
הודעה סגורה
21.ברלין - תוכנית לשיפוטכם תגובה ל - 1
היי גלית,

מצטרפת להצעה לנסות להקדים את סיור המיטב ליום הגעתכם, או למחרת.
בדקתי בלוז של נדב, ולפני שישי יתקיים סיור ברביעי ב- 10:00 אם זה יסתדר מבחינתכם עם הנחיתה.
אופציה אחרת, להזמין סיור פרטי, המחיר לא בשמיים ויש כמה מדריכים שכדאי לשריין מקום מראש (לאביחי, ולדב יש מחירים סבירים והם נחשבים מעולים).

טיילתי בברלין עם בעלי באוקטובר 2011, למזלנו מזג האויר היה נפלא, היה קריר ונעים, ובמשך ששת ימי הטיול לא ירד גשם.

תבדקי אם בתאריכים שלכם יתקיים פסטיבל האורות השנתי, בו מוארים כל האתרים החשובים, יתקיים מופע זיקוקים, סיורי אור ועוד..
בדף האירועים שצירפתי יהיו עדכונים שוטפים, כדאי לעיין בקישור גם בעוד חודש.

מאוד נהנינו במופע בתיאטרון בפרידרישטראסה - להזמין כרטיסים מראש.

אם תצטרכי עזרה, אשמח לעזור : )
נכתב ב-15/08/2012 16:31[עודכן ב-:15/08/2012 16:36]
הודעה סגורה
22.אונטר דה לינדן תגובה ל - 15
כמה טיפים נוספים:
1.טיילנו עם נדב לפני כמה שנים ולקח אותנו בערב לגן בירה במזרח ברלין והיה נהדר.
2. אנחנו היינו ברובע קרויצברג בפארק treptower שם נמצאת האנדרטה של "אמא רוסיה" - אנדרטת זכרון מאד מרשימה על שטח נרחב. שווה ביקור.
3. אנחנו היינו בכמה אנדרטאות לזכר השואה שמחוץ למסלולי הטיולים והיה מאד מעניין.
4. ובענין קניות - במדרחוב היוצא מככר אדנאאור (על קופרשטיין ברובע שרלוטנברג יש מגוון חנויות מותגים (הכל מרוכז ונעים להסתובב)
הודעה סגורה
23.ברלין - תוכנית לשיפוטכם תגובה ל - 21
תודה רבה לכולן.
חשבתי מראש על כל אלטרנטיבות השינוי מול נדב ואף התייעצתי עם הצוות שלו, הן לחלוטין לא ריאליות (ביום הראשון נהיה עייפים מדי וביום השני "נופל" לנו הביקור ברייכסטאג) ולכן הימים הללו לא ניתנים לשינוי. כן הזזתי את הסיור של שישי לאחר הצהריים.
כרגע התוכנית מקבלת מסגרת לאחר ההתאמות שביצעתי בהתאם להערות שניתנו כאן, ובוודאי בהתייחס לתוכנית יום א'.
בשלב הנוכחי ביטלנו את התוכניות לכל המוזיאונים, ציינתי על המפה היכן נמצא כל אחד שקיבל מכן נ"ז חשובות (דהיינו ה DDR והפרגמון) ונחליט נקודתית כאשר נהיה באזור.
אחזור בהמשך עם שאלות נוספות. תודה ושבת שלום.
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | מזג אוויר למטיילים

About Lametayel ; דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני ; צור קשר

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו