נא להמתין...

אסיה, היבשת הגדולה בעולם, הפכה מזמן להיות המקום לטיולים. מסין והודו ועד אוזבקיסטן, בעזרת הפורום הזה המזרח הרחוק מעולם לא היה קרוב יותר! ואם אתם בראש של תאילנד, הכנסו לפורום תאילנד, שמוקדש כולו למדינה הנפלאה. מנהל: תאי
1.תכנון טיול לצפון הודו - קינור, ספיטי
אנו מתכננים טיול לצפון הודו לאיזור קינור וספיטי ו-Joshimath. אנו מעוניינים לשכור ג'יפ עם נהג. השאלה שלי היא לשכור את הרכב בדלהי או לנסוע עד מנלי ומשם לשכור את הג'יפ?? האם יש למישהו טיפים למסלול הנ"ל??
2.תכנון טיול לצפון הודו - קינור, ספיטי תגובה ל - 1
היי amaliat,
תשכרו את הג'יפ במאנלי או בשימלה (תלוי בכיוון הטיול שלכם).

טיול מהנה,
הודעה סגורה
3.תכנון טיול לצפון הודו - קינור, ספיטי תגובה ל - 2
בשימלה ההשכרה יותר זולה מבמנאלי בסדר גודל של 400 רופי ליום, אבל כמו שתאי אומר תלוי בכוון הטיול.
הודעה סגורה
4.תכנון טיול לצפון הודו - קינור, ספיטי תגובה ל - 3
אני חושבת שנעשה תחילה את קינור ואח"כ ספיטי ולכן נגיע לשימלה - נעשה את הסיבוב ואז נגיע למנאלי. מהי הדרך הטובה ביותר להגיע מדלהי לשימלה?? אתה יודעים על סדר גודל של מחירים להשכרת גיפים עם נהג??

תודה
עמליה
הודעה סגורה
5.תכנון טיול לצפון הודו - קינור, ספיטי תגובה ל - 4
לשימלה - או רכבת לקלקה , או טיסה.

ג'יפ עם נהג- תלוי ברכב ובמרחק!
4000, 5000 ועד 7000 רופי.
כנסי בשימלה למספר סוכנויות ותשווי מחירי- שאלי תמיד על איזה רכב מדובר.

הרכב הנוח ביותר TOYOTA INOVA,

אבל אני מציעה לקחת ג'יפ : SCORPIO , MAHINDRA' TATA או TOYOTA JEEP.

הודעה סגורה
6.תכנון טיול לצפון הודו - קינור, ספיטי תגובה ל - 5
תודה. המחירים הללו הם לכמה זמן??? ליום?? זה יותר זול מאשר לעשות round trip מדלהי?? אני מתכננת לשכור את הג'יפ לחודש שלם.
הודעה סגורה
7.תכנון טיול לצפון הודו - קינור, ספיטי תגובה ל - 6
שכירות מקומית-אזורית תהיה יותר זולה מאשר מדלהי.

המחירים שנקבתי הם יומיים- באיזורים שונים בהימצ'אל.

נסיעות יומיות קצרות יותר- יכולות לעלות 3000 או 2500 רופי ליום.
הודעה סגורה
8.תכנון טיול לצפון הודו - קינור, ספיטי תגובה ל - 7
תודה על התשובה..
ואו, זה מאוד יקר - אם אחשב עלות לחודש ימים- יותר מ-3000$!!! לא לקחתי בחשבון מחירים כאלו..
הודעה סגורה
9.תכנון טיול לצפון הודו - קינור, ספיטי תגובה ל - 8
מחירי הדלק בהודו לא זולים ,יחסית לישראל כן
ולטיול של שבוע שבועים עוד אפשר לקחת רכב עם נהג צמוד
לטיול של חודש בהנחה שתשהו במקום אחד או איזור יותר מיום אחד ובימים אלו אתם לא צריכים רכב אז ממש אין טעם לקחת נהג צמוד
בכל מקום שתרצי תוכלו לשכור נהג רק לנסיעה לאיזור אחר או ליותר מיום

הודעה סגורה
10.תכנון טיול לצפון הודו - קינור, ספיטי תגובה ל - 9
ביוני 2010 שכרנו ג'יפ ב 1600 רופי ליום, עם התחייבות ל 9 ימים, הזמן שלקח לנו לטייל בקינור וספיטי בסדר הזה.
את הרכב (כולל נהג וכל הוצאותיו וכולל דלק) שכרנו בשימלה. באותו הזמן עלה רכב כזה 2000 רופי במנאלי.
סיימנו במנאלי ושם שחררנו את הרכב שחזר לשימלה.

שער הדולר היה אז 50 רופי, כך שתשעת הימים עלו לנו כ 300$.

לשימלה הגענו ברכבת "העמק" מקאלקה. רכבת מימי המנדט הבריטי שנוסעת לאט על פסים צרים. חוויה נחמדה, אם יש זמן.
DSCN1575.JPG
הודעה סגורה
11.תכנון טיול לצפון הודו - קינור, ספיטי תגובה ל - 10
תודה רבה לכם על התשובות.
העניין הוא שאנחנו לא רוצים לטייל רק בקנור וספיטי, אנחנו רוצים לטייל גם ב- Joshimath, Munsyari, REWALSA lake וגם Dharamsala ו- Rishikesh ולכן אנחנו רוצים לשכור רכב לחודש על מנת להתנייד בנוחות ובשקט.
האם נראה לכם מספיק חודש ימים לטייל באיזורים אלה?? האם יש לכם המלצות למקומות אלה או למקומות נוספים באיזור הנ"ל??
תודה רבה
עמליה
הודעה סגורה
12.תכנון טיול לצפון הודו - קינור, ספיטי תגובה ל - 11
לא מכירה כ"כ את רוב המקומות שציינתם אז קשה לי להתייחס לנחיצות ג'יפ צמוד ולזמנים, אבל לפחות ברישיקש ובדרמסלה אין סיבה להיות עם רכב כל הזמן. בשניהם יש תשתית תיירותית טובה מאד, ואם תצטרכו נסיעה למקום ספיציפי, תוכלו לקחת מונית (או משהו בסגנון) ליעד הדרוש. אין סיבה להחזיק שם נהג שצריך לשלם לו על שירות של 24 שעות (ולינה, וארוחות וכו') מה גם שבחלק מהימים סביר שבכלל לא תזדקקו להסעות אלא תטיילו תסתובבו ברגל.
הודעה סגורה
13.תכנון טיול לצפון הודו - קינור, ספיטי תגובה ל - 12
תודה גלית על התשובה..
אני קצת מנדנדת.. את צודקת מאוד שבמקומות הללו לא נצטרך רכב.. אך האם לא נבזבז זמן וכוח ועצבים להתחיל לחפש דרך להגיע ממקום למקום ולחפש מוניות או הסעות?? לא רוצה לעשות את הנסיעות הללו באוטובוסים..
תודה וסליחה על החפירה..
עמליה
הודעה סגורה
14.תכנון טיול לצפון הודו - קינור, ספיטי תגובה ל - 13
אם זה היה מנדנד, לא היינו עונים Smile

אם מדובר בנסיעה ממקום למקום (למשל מרישיקש לדרמסלה, מדרמסלה לדלהי, דברים בסגנון) לא אמורה להיות בעיה למצוא נהג - כל סוכנות נסיעות תוכל לטפל עבורך בזה. אולי זה מעט פחות נוח ממישהו שממתין לבקשתכם בכל רגע נתון, אבל זה יוצא הפרש גדול בכסף. בין יעדים מסוימים יש גם אוטובוסים לתיירים שהם זולים אפילו יותר ממונית, וברמה טובה ומספקת.

אחרי שתחליטו מה המסלול שלכן נוכל לייעץ לכן איפה רצוי רכב צמוד ואיפה אפשר יהיה להסתדר בקלות יחסית בלי.
הודעה סגורה
15.תכנון טיול לצפון הודו - קינור, ספיטי תגובה ל - 14
ממש מיותר גם לדעתי לטייל חודש שלם בצפון הודו עם נהג פרטי, מרחוק נושא הנסיעות נראה אולי קצת מסובך בשטח זה מאד פשוט ובטח גם יותר זול. הרי לא תשהו במקומות שתגיעו אליהם יום אחד בלבד מה אתם צריכים לממן את הנהג כל החודש. OK ספיטי קינור הגיוני לקחת נהג לכל הסיבוב אחר כך -תחבורה ציבורית (מיניבוסים אם אוטובוס קצת מפחיד אותכם)ומוניות לפי הצורך.
למשל כשתגיעו למנאלי אחריה בטח תמשיכו לדהרמסלה אם אתם רוצים לבקר באגם רלסוואר תצטרכו לעצור במאנדי וממנה נסיעה של שעה וחצי באוטובוס לאגם (שעה במונית)
מדובר בנסיעות קצרות במונחי הודו,מנאלי - מנדי -4 שעות + עלה לפני שנה בלוקל בס 125 רופי, מונית יכולה לעלות 1500. או הנסיעה הקצרה לאגם תעלה בלוקל כ 20 רופי ובמונית 450.
תנו פה ושם צ'אנס גם לנסיעות בתחבורה הציבורית זו חוויה וחלק לא פחות חשוב מהחוויה ההודית.
מדהרמסלה למנדי במונית עלה לפני שנה + 1500 רופי 4.5 שעות נסיעה.
הודעה סגורה
16.תכנון טיול לצפון הודו - קינור, ספיטי תגובה ל - 15
מסכימה עם הנאמר כאן לגבי החוויה של נסיעה בתחבורה מקומית
נכון, לא נוח, הרבה פעמים צפוף
אני אישית חרשתי את ספיטי וקינור והכול בתחבורה מקומית (או תחבורה רגלית של טרקים...)
לא הייתי מחליפה את החוויה. באחת הנסיעות עלו נשים קשישות מקומיות ושרו כל הדרך ... באחרת היה איזה באבא מצחיק. תמיד יש משהו
אז נכון, לא פשוט אבל שווה לשלב אם רוצים לנוח מפעם לפעם.
קחו בחשבון שיש עוד כאלו שמחפשים מפעם לפעם לנוח מהנסיעות הקשות ואז שוכרים רכב ביחד שמוזיל את העניין
תהנו !!! אילו מקומות מדהימים
דניאל
הודעה סגורה
17.תכנון טיול לצפון הודו - קינור, ספיטי תגובה ל - 16
תודה תודה לכל העיצות.. אז אם אני מסכמת את כל העיצות - כדאי לנו להגיע מדלהי לשימלה בכוחות עצמנו (איך?? יש מוניות?? כמה שעות??).
בשימלה לשכור רכב עם נהג לכ-10 ימים לקינור וספיטי (זה מספיק 10 ימים??) מגיעים למנאלי, ומה עכשיו?? ממנאלי למנדי ואחר כך דהרמסלה או להיפך?? ומשם לרישיקש. כל זה בתחבורה ציבורית.
אני רוצה לציין שאני מוגבלת מעט פיזית ולכן מנסה לדלות כמה שיותר מידע לגבי תחבורה והגעה ממקום למקום כך שלא נבזבז סתם כסף, אך גם שלא יהיה לי קשה מדיי.
תודה לכם
עמליה
הודעה סגורה
18.תכנון טיול לצפון הודו - קינור, ספיטי תגובה ל - 17
דלהי שימלה= טיסה או רכבת. רכבת עד קלקה כ 5 ש' משם או רכבת צעצוע או רכב לשימלה.

מספיק?? אף פעם לא מספיק. אם יש אפשרות להוסיף עוד מספר ימים- תראו לפי המחיר המוצע, תוסיפו.

מנאלי - מאנדי- רוואלסאר- מאנדי דרמסלה-

ממנאלי לרוואלסר ישירות תוכלי גם לגייס הסעה פרטית- מצטערת לא זוכרת מחיר .

ברוואלסאר תוכלו שוב לשכור רכב לדרמסלה- או מונית.

הבעיה עם המוניות שהן מכוניות קטנות, בהשכרב יש ג'יפ או טיוטה אינובה.
הודעה סגורה
19.תכנון טיול לצפון הודו - קינור, ספיטי תגובה ל - 18
הנסיעות בהודו לא קלות והדרכים לעיתים איומות, אם יש מגבלה פיזית אכן כדאי לשקול מוניות לנסיעות הארוכות. אגב כמה אתם? זוג או יותר? אם אתם ארבעה נושא המוניות נעשה כמובן משתלם יותר.
הודעה סגורה
20.תכנון טיול לצפון הודו - קינור, ספיטי תגובה ל - 17
שימי לב שבעצם מדובר על שלוש אפשרויות לנסיעה קרקעית (בגדול. כמובן שיש אופנועים, משאיות, פיקאפים משונים וכו' וכו'):
רכב פרטי - מונית/ג'יפ עם נהג שאתן שוכרות עבורכן (על כל מה שמשתמע מכך - יאסוף אתכן מהמלון בשעה שתגידו, יעצור לכן אם תראו משהו מעניין בדרך או תרצו להשתין/לאכול/לחלץ עצמות וכו')
"אוטובוס תיירים" - אוטובוס ברמה פחות או יותר של אוטובוס אגד בינעירוני ולפעמים קצת יותר מזה. משמש בעיקר תיירים והודים ממעמד בינוני+, ובד"כ נוסע בין יעדים מרכזיים. קו מנאלי-דרמסלה, למשל, זו נסיעת לילה של 12 שעות (יוצאים בערב, מגיעים לפנות בוקר), שבמהלכה עוצרים פעם אחת בשביל לאכול משהו בדרך.
לוקלבוס - תחבורה ציבורית. רעשנים, צבעוניים, עמוסים, נסיעה שעולה פרוטות -בהחלט חוויה, אם כי יהיו מי שיגדירו אותה כחוויה מפוקפקת. הכלל שלי אמר שנסיעות של עד עשר שעות אני עושה בלוקלבוס, וארוכות יותר באוטובוס תיירים (למרות שגם את הגבול הזה חציתי בשלב מסוים). אבל אם יש מגבלה פיזית (או סתם רגישות לנסיעות מטלטלות/קשות) עדיף לוותר בגדול על הדרך הזו, אבל כן כדאי לנסוע ככה פעם או פעמיים בנסיעה קצרה של שעה-שעתיים. זו באמת חוויה, בד"כ משהו לא צפוי יקרה בדרך, תראי חלקים מהודו "הרגילה" ולא זו שפונה לתיירים, ובעיקר זה קצת מאפשר לדבר עם אנשים בגובה העיניים ולא מתוך פוזיציה של נותן שירות/לקוח.
תמונה מחורבנת של לוקלבוס מבפניםלוקל בוס בעמק צ
נכתב ב-20/06/2012 22:50[עודכן ב-:20/06/2012 22:51]
הודעה סגורה
21.תכנון טיול לצפון הודו - קינור, ספיטי תגובה ל - 20
אני כל כך מודה לכם על הפרטים והמידע..
אנחנו רק 2 אנשים (תשובה לגולני..)
העניין שיש לנו הרבה זמן - חודשיים , ולכן אנחנו רוצים להיות גם ברישיקש וגם ב- Joshimath. האם מישהו מכם היה ב-Joshimath? אני מבינה ששם גם חייבים לטייל עם רכב. היציאה תהיה מרישיקש??
השאלה היא לנסוע מדלהי לרישיקש ואז Joshimath ואחר כך שימלה - עמק קינור, ספיטי, מנאלי-מנדי-REWALSAR-מנדי-דהרמסלה.
תודה
עמליה
הודעה סגורה
22.תכנון טיול לצפון הודו - קינור, ספיטי תגובה ל - 21
מצרף עוד שאלה קטנה:
האם ניתן ממנאלי לעשות טיול בג'יפ לספיטי בלבד שאינו חוזר מאותה דרך למנאלי וגם לא עובר בקינור (כי בקינור הייתי לפני כמה שנים)?
כלומר ממנאלי לקיבר, צ'אנדרטל, קאזה ולחזור למנאלי?
לפי מה שראיתי במפה, זה בלתי אפשרי (מבחינת דרכים).
האם סוכנויות מוציאות טיולים לספיטי בלבד?

תודה
MG
הודעה סגורה
23.תכנון טיול לצפון הודו - קינור, ספיטי תגובה ל - 22
וכי למה לא Very Happy אני בטוחה שתמצאו ג'יפ שעושה סיבוב "מלמעלה" דרך הקונזום לה.
אמנם נסעתי בסםיט בכיוון הפוך ךךאדאק ב 2009, ובדרך היא דרך ....הודית.

אבל הנוף והמנזרים יפים!

צ'נדרה טאל, והבודהה הצופה לטיבט מעל לכפר לינגזה.
IMG_2430.JPGIMG_2442.JPG
נכתב ב-23/06/2012 20:12[עודכן ב-:23/06/2012 20:12]
הודעה סגורה
24.תכנון טיול לצפון הודו - קינור, ספיטי תגובה ל - 23
אז לא בודהה אלא פאס הקונזום לה, והנה הבודהה! Rolling Eyes
IMG_2214.JPG
הודעה סגורה
25.תכנון טיול לצפון הודו - קינור, ספיטי תגובה ל - 22
היי MG,
יפה שחזרת...
לספיטי אפשר להגיע מכיוןן קינור, או מכיוון רוטאנג פאס (שעה וחי צפונה למאנלי).
כך שאתה צריך לבחור בין שתי הדרכים (הלוך ושוב, או סבוב שלם דרך קינור).

טיול מהנה,
הודעה סגורה
26.תכנון טיול לצפון הודו - קינור, ספיטי תגובה ל - 21
הי,
אני הייתי בג'ושימאת
אז ככה - אין מה לעשות שם זוהי עיירה עכורה שממנה אפשר להגיע למקומות קסומים אחרים :
1- טרק עמק הפרחים והם קונד - אם אתם בעניין של טרקים
2- באדרינאת והכפר מאנה - מקומות מהממים, אותנטיים בלי הרבה תיירים. שילוב של נוף של צפון הודו עם התרבות של המרכז. רואים הודו "אמיתית" בעיקר בבדרינאת על צלע ההימלאיה שזה מדהים ושווה. ומומלץ לעשות בג'יפ.
3- כפר בשם צ'ופטה - לא הייתי אבל פגשתי אנשים שהיו שם ואמרו שזה קסום
4 - אתר סקי בשם אולי אליו לוקחים רכבל בג'ושימאת - זה הדבר היחיד שמעניין לעשות שם אם כי לא הייתי טורחת להגיע לג'ושימאת בשביל זה

אני אישית הגעתי לג'ושימאת דרך קסר דווי ובחזרה ירדתי לרישיקש ככה שזה אפשרי מרישיקש. אם נוסעים דרך קסר דווי יש מקומות מעניינים לעצור בדרך שלא נהוגים במסלול התיירים השחוק:
מקום בשם קוסני שיש בו מפעלי תה ועוד מקום קטנטן עם כמה מקדשים - Baijanet tempels
Kosani
ראו תמונה של קוסני

עוד מקומות שתוכלו לשלב באיזור אוטראצ'אנל (איזור רישיקש - קאסר דווי) זה Mussoorie & Nainital
גם אילו פחות מתוירים על ידי מערביים אך כן מתוירים על ידי הודים שזו חוויה מצד אחד, מצד שני לא כל אחד מתחבר לחוויה הזו.

תהנו !
kosani.jpg
הודעה סגורה
27.תכנון טיול לצפון הודו - קינור, ספיטי תגובה ל - 26
הי
תודה..
האם הטרק לעמק הפרחים הוא קשה?? כמה ק"מ הטרק?? לא ניתן להגיע עם רכב קרוב לשם? שמעתי שבפארק הנ"ל יש את ההתחלה של הגנגס, האם זה נכון? היכן המקומות - באדרינאת והכפר מאנה יחסית ל- Joshimath או לרישיקש?
תודה
הודעה סגורה
28.תכנון טיול לצפון הודו - קינור, ספיטי תגובה ל - 27
לפי מה שאמרו לי, יש קאץ' עם עמק הפרחים- הפריחה בספטמבר.. שזה משתלב יופי עם המונסונים ואז הגישה לשם מאד קשה כיוון שהאזור הררי ביותר.
אז זה תלוי בעונה גם.
אני יודעת שיש גישה יחסית ישירה אל העמק ויש טרק שמגיע אל העמק מכיוון מערב, גנגוטרי (מקורות הגנגס)- טרק די קשה שדורש ציוד מתאים, מדריך וכו'.
הודעה סגורה
29.תכנון טיול לצפון הודו - קינור, ספיטי תגובה ל - 27
אז ככה לגבי הטרק של עמק הפרחים
מג'ושימאת צריך לסיוע לנקודת ההתחלה, אני לא זוכרת כמה זמן זה לקח אבל לא משהו רציני במונחי הודו
אחרי זה יש הליכה עם קצת עליות של 6-7 שעות עד שמגיעים לכפר נוסף
יש שם פורטרים שיעזרו לכם עם הציוד ומעבר לכך יש גם פורטרים שנוסעים אנשים על גביהם ...גם את זה ראיתי
יש מעקה וכל קילומטר יש "דאבה" שאפשר לנוח ולאכול ולשתות.
חשוב לציין שזה טרק לכל דבר למרות הנוחות.
בכפר שמגיעים אליו יש שני מקומות שאפשר לראות - עמק הפרחים המפורסם יותר, אני הייתי ביוני לפני הפריחה וזה עדיין מאד יפה. אם אני לא טועה זה משהו כמו 4 שעות הליכה.
מה שיותר מרשים ופחות מוכר זה עמק בשם הם קונד שניתן לקחת גם סוס פוני אליו ואז ההליכה נחסכת. זה מקום מאד גבוה עם אגם קדוש לסיקים. מהמם ביופיו, הסיקים עולים אליו לרגל ורואים אותם שם עם כל מיני תלבושות. בקיצור קסום.
Smile
לגבי המיקום של המקומות גו'שימאת נמצאת מצפון לרישיקש, באוטובוס מקומי מה שאני עשיתי בזמנו זו נסיעה מעל עשר שעות ובדרינאת נמצאת עוד כמה שעות ממנה (לא יותר משלוש שעות אבל אל תתפסו אותי במילה הייתי לפני כמה שנים טובות...). מאנה צמודה לבדרינאת.
ממליצה להסתכל במפה או בלונלי פלנט. שם תראו את הדברים יותר בדיוק.

הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | ויזה ושגרירויות | מזג אוויר למטיילים

About Lametayel ; דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני ; צור קשר

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו