נא להמתין...

אסיה, היבשת הגדולה בעולם, הפכה מזמן להיות המקום לטיולים. מסין והודו ועד אוזבקיסטן, בעזרת הפורום הזה המזרח הרחוק מעולם לא היה קרוב יותר! ואם אתם בראש של תאילנד, הכנסו לפורום תאילנד, שמוקדש כולו למדינה הנפלאה. מנהל: תאי
1.סרילנקה- אוגוסט או ספטמבר
הי
אנחנו מתכננים לנסוע לסרילנקה ל- 3 שבועות עם 3 ילדים (די קטנים..). התכנון הוא טיול כשבועיים ועוד כשבוע חופים.
מבחינת מזג אויר- מה עדיף אןגוסט או ספטמבר? עןד לא התחלתי לתכנן מסלול- יש איזההמלצות או מידע חשוב? מבחינת חופים מה מומלץ?
תודה מראש
2.סרילנקה- אוגוסט או ספטמבר תגובה ל - 1
אין הרבה הבדל בין אוגוסט לספטמבר. סרי לנקה נחלקת מבחינת מזג אויר מומלץ לטיולים. אם בוחרים בחופים בצד המזרחי אז התקופה המומלצת היא מאי-ספטמבר במידה ומחליטים על החופים במערב או בדרום אז דצמבר-מרץ. מבחינת גשם, כל השנה יורד גשם כאשר גם העונה היבשה היא למעשה רטובה, אולם מזג האוויר החם והלח שורר בה מרבית ימות השנה, החדשים הקרירים יחסית הם נובמבר עד ינואר. הגשם מגיע מהר, לעתים נשאר ולעתים מסתלק מהר.

יש המון מידע כאן בפורומים, בכתבות, בדיווחים ובטיפים, צריך רק לעשות חיפוש.

החופים המומלצים בדרום מערב:

Galle

Bentota

marisa

גילוי נאות:
לא הייתי בחופים, אולם בעת שתכננתי הטיול לסרי לנקה, קראתי עליהם המון מידע איכותי.
נכתב ב-25/11/2011 00:08[עודכן ב-:25/11/2011 00:09]
הודעה סגורה
3.סרילנקה- אוגוסט או ספטמבר תגובה ל - 1
אירית שלום! כמו שציין reef2003 לפני, עונת התיירות המומלצת היא דצמ'-מרץ, אני ביקרתי בסרי לנקה גם בעונה וגם מחוץ לעונה וטיילתי בעונה עם גשם שירד במשך שבוע, ואילו כשטיילתי מחוץ לעונה לא ירד גשם כלל. מניסיון שלי עם משפחות שטיילו עם ילדים באוגוסט השנה, ניתן לתכנן טיול בחודש זה, ולהצטייד בהתאם עם מטריות ומעיל ניילון לילדים שניתן לרכוש שם במקרה הצורך. לגבי תכנון הטיול, מציעה לטייל שבועיים ושבוע מנוחה באחד החופים של טרינקומלי-נילוולי בחוף המזרחי, שכמו שציין קודמי בפורום, נוח יותר ומתאים יותר בעונה זו של השנה. במהלך הטיול ממליצה להגיע גם לחוף הדרומי והמערבי ולהתרשם גם שם מהחופים. חוף מיריסה-חוף יפהפה, חוף בהיקדואה-לצורך שייט בסירת זכוכית ושנורקל לצפייה בשוניות אלמוגים. בבנטוטה ניתן לשלב ספורט מים. ואם תחליטו לנפוש בחוף המזרחי ממליצה להגיע לאי היונים אי קטן ומהמם עם שוניות אלמוגים ושלל דגים, מתאים גם לילדים לבילוי של יום. מהחוף המזרחי בעונה זו ניתן לצאת גם לשייט לצפייה בלווייתנים ודולפינים. הצעה שלי למסלול באי: להתחיל מניגומבו ואולי לשקול לשהות בה אחרי טיול קצר בסביבה בגלל טיסת הלילה. פינוואלה-בית יתומים לפילים, דמבולה-מערות הזהב, סיגיריה-מצודת סלע האריה, הברנה-אזור כפרי מומלץ לרכיבת פילים ולהתרשמות מחיי התושבים באיזור כפרי זה, פולונורואה-עיר בירה עתיקה ומעניינת, אנורדפורה-עוד עיר בירה עם מקדשים ועתיקות, ניתן לשלב פה טיולי אופניים, מפה ממליצה להמשיך לנופש בחוף המזרחי בטרינקומלי או נילוולי, בגלל המיקום, ואח"כ להמשיך לכיוון קנדי-מקדש השן, חוות תבלינים וצמחי מרפא, הגנים הבוטניים המהממים, נואר אליה-עיר הררית באזור של טרסות מטעי תה יפהפיות, להכנס לאחד ממפעלי התה במקום, ניתן לשלב מכאן רפטינג בקיטולגלה, תלוי במ"א. טיול רגלי בשמורת מישורי הורטון-מדובר בטיול רגלי מעגלי של כ-8 ק"מ כאשר בשמורה נמצאים מפלי בייקר ונקודת "קצה העולם". משם להמשיך לשמורת הטבע יאלה-ספארי ג'יפים, ביקור בקטרגמה ובטיסמהרמה, ולהמשיך לאורך העיירות בחוף הדרומי:טנגלה, מטרה, ווליגמה, מיריסה, גלה/גול-ביקור במבצר הענק ובמגדלור, היקדואה, בנטוטה, ברואלה, ניתן לשהות באחד העיירות החוף הללו יותר מלילה אחד, ואז להמשיך דרך החוף המערבי לכיוון קולומבו, ניתן גם לעצור בחוף מאונט לביניה. אני יכולה להמליץ לך גם על מדריך מנוסה שטייל עם משפחות ישראליות בדומה לשלכם, עם ואן מרווח לכל המשפחה, עם כל הפינוקים: כריות, שמיכות, מטריות וכו'. יש לשים לב לחיסונים הנדרשים באי, נא קראי המלצות של דר' אנט בפורום בריאות מה-6/11/11 על החיסונים הנדרשים בסרי לנקה. נסיעה מהנה!
הודעה סגורה
4.סרילנקה- אוגוסט או ספטמבר תגובה ל - 3
תודה רבה!!! על התשובה המפורטת. אני עוד בשלב מקדים לתכנון וזה עשה לי חשק לעלות כבר על המטוס Smile איזו באסה שיש עוד כמעט שנה... אני כרגע רוצה להזמין את הכרטיסים וממה שאני מבינה הרבה הבדל בין אוגוסט וספטמבר מבחינת מזג אויר אין. קראתי על פסטיבל מקסים באוגוסט (נדמה לי בקנדי). האם יש משהו גם בספטמבר?
אנחנו גם צוללים עוד לא התעמקתי גם בזה אבל הבנתי שיש אפשרויות צלילה. האם זה במקומות המתאימים גם לעונה?
שוב תודה!
הודעה סגורה
5.סרילנקה- אוגוסט או ספטמבר תגובה ל - 4
עכשיו פתחת את הנושא לדיון...

אמרת שאתם צוללים ואני חייב לומר שאם הגעתם עד סרי לנקה כדאי להשקיע מאמץ ולהגיע לאיים המלדיביים.

עבור צוללי מדובר על גן עדן תת מימי, דגים ואלמוגים בכל הצבעים, דולפינים, כרישים, צבי ענק ומנטות. הכל בנגיעה מהחוף.

אפשר רזורט מפנק החל מ-150$ ללילה ואפשר גסט האוס מתוק החל מ- 60$ ללילה.

באזור מאלה אטול יש אתר צלילה שנקרא manta point ובאוגוסט שזה השיא של התופעה, מתקבצות להן במקום עשרות מנטות ענקיות, משהו שרואים רק בנשיונל ג'אוגרפיק.

אם זה יעניין אתכם, ארחי יותר. בינתיים ניתן לקצת תמונות לדבר:

mal04.jpgmal03.jpg
הודעה סגורה
6.סרילנקה- אוגוסט או ספטמבר תגובה ל - 5
ספטמבר כי זה קרוב יותר לעונה
ועדיף אוק-מרץ
חופים?
בספטמבר יתאים רק אונווטונה
היקדואה מריסה יהיו סוערים מאד
קראו כתבתי לא מעט על הטיול באי יש שם המלצות והערות שונת

רוניה
הודעה סגורה
7.סרילנקה- אוגוסט או ספטמבר תגובה ל - 6
האיים המלדיבים.....חלום מתוק...יום אחד זה יקרה....אבל לא עם 3 קטנטנים ושיקולי תקציב. הבנתי שאפשר לצתול בסרילנקה והאתרים סבירים (כנראה לא מעבר).
הודעה סגורה
8.סרילנקה- אוגוסט או ספטמבר תגובה ל - 7
שווה לדעתי להוריד יומיים או שלוש בסרי לנקה ולהשקיע עוד טיפונת בטיסה 180-200$ לאדם למלדיביים שם אפשר למצוא מקומות לינה זהים בעלותם לסרי לנקה, אפשר למצוא באגודה גסט האוסים ובתי מלון החל מ-30 יורו ליום. המעבר לאי גם הוא במעבורת שעלותה דולרים בודדים.
אתם מגיעים עד מרחק 40 דק' טיסה, תחשבו על גן העדן לצוללים שהמקום מציע.

בכל מקרה ממליץ לכם להתייעץ עם מדריך מקומי בסרי לנקה, מומחה לטיולי גלישה ומשפחות שיכול לסייע גם בתחום הצלילה וגם מלדיביים. שמו שמיקה , טיילנו אתו - בחור אמין, מקצועי ומקסים!
הודעה סגורה
9.סרילנקה- אוגוסט או ספטמבר תגובה ל - 4
שלום! אכן יש פסטיבל שנתי מפורסם המתקיים בקנדי במהלך 10 ימים באוגוסט, הנקרא פסטיבל פרהרה (Kandy Perahera), זהו פסטיבל ססגוני עם תהלוכות פילים ותלבושות, מתופפים ורקדנים ברחוב, אז אם יש באפשרותכם לטייל בתקופה זו, מה טוב! אם תחליטו על טיול בתקופה זו עליכם לשריין, כמו שציינת בחוכמה קודם, את כרטיסי הטיסה וכמובן לסגור על לינות בקנדי או בסמוך לה. בקשר לצלילות, אז כמו שכתבתי בעונה זו של השנה האתרים המתאימים לצלילה נמצאים בחוף המזרחי באיזור טרינקומלי ונילוולי, וכמובן לא לוותר על צלילה באי היונים בחוף המזרחי (Pigeon Island) האי הוא שמורת טבע הנמצא מז' לחופי נלוולי, שמסביבו ניתן לשנורקל במי הבריכה הצלולים ולצפות בשלל דגים צבעוניים יפהפיים ובשוניות אלמוגים מהממים, הוא מתאים גם לשנורקל עם ילדים, את הציוד ניתן לשכור בסירה המביאה אתכם לאי. בחוף הדרומי ניתן לצלול באזור היקדואה, אבל בעונה זו של השנה, בגלל תנאי מ"א, מרכזי הצלילה שם סגורים בדרך כלל. צלילה מהנה!
הודעה סגורה
10.הפסטיבל נחמד אבל לא הייתי מכוונת את הטיסה בגללו... תגובה ל - 9
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | ויזה ושגרירויות | מזג אוויר למטיילים

About Lametayel ; דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני ; צור קשר

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו