נא להמתין...

אין יותר קלאסית מאירופה: הרומנטיקה של איטליה , האוכל של צרפת , האיים של יוון , הירוק של סלובניה - והכל כל כך קרוב... אירופה כולה - ממזרח ועד מערב נפרשת לפניכם בפורום הזה. מנהלת: יונית
1.גוגל מפס. למנוסים ומביני ענין
חשבתי שאני מבינה אותו. כבר שמרתי לי אי אילו מפות אם מסלולים לא הכי קצרים אבל היום אני בבעיה. אולי שכחתי משהו?
אתמול בניתי מסלול עם 18 נקודות.
שמרתי.
כשנכנסתי למפה לעריכת כותרת ראיתי רק 8 נקודות. היום אני רואה את כולן אבל ב 2 קטעים אין דרך..למה ראיתי רק 8 ? ולמה ולמה..
היום בניתי מסלול עם 17 נקודות וראיתי רק 15 (הישג) אז החלטתי לבטל נקודה, לבנות את ההמשך ולצרף.
זה הצליח לי ואפילו הצלחתי להחליף צבע לדגלונים. אני יודעת שבמפה השמורה אני צריכה למחוק כפילות בחיבור.
למה רק ככה המסלול ארוך??
מה יקרה כשאשלח קישור? כמה נקודות יראה הצופה במפה?
2.גוגל מפס. למנוסים ומביני ענין תגובה ל - 1
אוי,אוי, כן, לפעמים המפה נשמרת יפה ,לפעמים עוברת יפה, לפעמים לא, למה? נדמה לי שלאלוהים פתרונים, ומאחר ואיני חושבת שהוא עסוק בגוגל מפס החידה נשארת חידה.

וכל הדגלונים והציורים , לא יודעת איך להשתמש בהם, אבל במפות אני מגיעה גם עד האות Z וזה נשמר - רוב הפעמים.
הודעה סגורה
3.גוגל מפס. למנוסים ומביני ענין תגובה ל - 2

r.o. קיבלתי את פסיקתך.
ואם מעניין אותך התהליך שאני מבצעת להחלפת צבע אז תמשיכי לקרוא
הדגלונים הממוספרים הופכים במפות האישיות לבלונים כחולים אחידים ולכן אני אוהבת לשנות את צבעם לפחות לפי ימי הטיול.
כך אני עושה את זה:
במפות שלי (בשבוע האחרון זה התחלף למקומות שלי)- עריכה
סמן על הדגלון(בלון).לחיצה על הלחצן השמאלי.
נפתח חלון, למעלה משמאל יש לך דגלון.
סמן על הדגלון.לחיצה על הלחצן השמאלי.
נפתח חלון עם "נבחרת" של דגלוניים צבעוניים וצורות נוספות.
לחיצה על הרצוי
אישור .

כשאת במפות שלך מופיעים 3 סמלים משמאל לציור קו. ליצירת דגלון ועוד אחד שעוד לא הבנתי.
איתם אני לא ממש מסתדרת. ניסיתי לבנות מפה לבד אבל הקו אף פעם לא מתחיל ממש איפה שאני רוצה והתאור המילולי הסתבך לי אז אני מסתפקת בהחלפת צבע הדגלון
הודעה סגורה
4.מצורף לינק למדריך המצויין של סוזי מפורום צפון אמרי תגובה ל - 1
מאז כתיבת המדריך, חלו מספר שינויים בעיקר קוסמטיים, אבל העיקרון זהה.

קריאת כל השרשור תבהיר נקודות נוספות הקשורות לשימוש במפות גוגל.

שוב תודה לסוזי על המדריך המועיל.
הודעה סגורה
5.אני מכירה שרשור זה. תגובה ל - 4
וחזרתי וקראתי (בקושי רב כי כל כמה דקות דף האינטרנט "הפסיק להגיב")

כיון שטרם נתקלתי בבעיה בשמירה במפות שלי-(כיום המקומות שלי) לא שמרתי אף פעם את הקישור למפה טרום שמירה (תמיד יש פעם ראשונה אז אשתדל לשמור קישור)וכמו שאמרתי כבר הכנתי מסלולים ארוכים ולא היתה לי בעיה בהכנתם ושמירתם או בצרוף המשך שהכנתי מאוחר יותר.
כשאני מכינה מפה לרוב אני מיד מעתיקה לי את שמות המקומות כמו שגוגל רושם אותם לקובץ וורד (שבו רשום לי מידע על המקום).
זה אמנם מקל על הכנה מחדש של החלק שנעלם אבל....למה הוא נעלם???
רק בגלל המשחק בזום?
הודעה סגורה
6.אני מכירה שרשור זה. תגובה ל - 5
לדעתי זו בעיה מקומית כלומר משהו עם המחשב שלך.
אני שומר מפות עם 30-40 מקומות ואף פעם עד היום (טפו טפו טפו... לא לפתוח פה לשטן - סתם Twisted Evil ) לא היתה לי כל בעיה.
לא נעלמו לי מקומות ולא בעיות אחרות. הכל עובד חלק.

אולי כדאי לך לעבור לדפדפן כרום של גוגל, ואז גוגל מפות והדפדפן עובדים מצויין יחד.
הודעה סגורה
7.אני מכירה שרשור זה. תגובה ל - 5
האמת היא שעוד לפני תקופת google maps (נראה לי)הייתי משתמשת בתוכנת road planner. היתרון שלה היה שניתן היה להגדיר לא רק נקודות ומרחק\זמן נסיעה, אלא גם זמן שהייה במקומות. בצורה כזו ניתן היה לתכנן ימי טיול בצורה מאוד נוחה תוך התחשבות בשהייה המתוכננת בכל אתר\אטרקציה, ואפילו כולל עצירות לינה(כאשר אין מדובר בטיולי כוכב).הייתי מגדירה למשל יציאה מהמלון בשעה 8:00 ואז הוא גם היה אומר לי מתי בערך נגיע לכל מקום ומקום ובאיזה שעה מגיעים למקום הלינה הבא... כמובן שהכל היה הערכות, אבל זה כלי שעוזר להעריך מה וכמה ניתן להספיק...
חבל שגוגל עוד לא עשו את זה...(ואולי כן....?)
הודעה סגורה
8.אני מכירה שרשור זה. תגובה ל - 5
הי ח.ג, דודו, רותי ואילי,

ח.ג, אם אחרי הכנת המפה את אכן שומרת לבאפר את הלינק הנכון, ואחרי השמירה חלק ממנו נעלם, המסקנה המתבקשת היא שהחלק הולך לאיבוד במהלך השמירה.

כאשר שומרים לינק ב-MSWord (לפחות עד וורסיה 2003) יש לזכור שיש מגבלה על מספר התווים בלינק (כמדומני 255 תווים):

1. אם את מכניסה Hyperlink, ה-Word פשוט לא שומר את כל החלק שנמצא אחרי 255 התווים הראשונים.
2. אם מעתיקים לקובץ את הלינק כטקסט והוא הופך להיות Hyperlink כחול כדרכן של מחרוזות המתחילות עם http, ה-Word לא יתמודד עם הגלישה אל הלינק אם הוא מכיל יותר מ-255 תווים.

לכן -
הדרך הטובה ביותר לשמור לינקים ארוכים היא לשמור אותם בקובץ וכאשר מעוניינים לגלוש לתוכם, פשוט להעתיק אותם לתוך הכתובת בחלון ב-browser של האינטרנט.

עשי את הבדיקה הבאה:
שמרי את הלינק בכתבן (ולא ב-Word), העתיקי מהכתבן ושפכי ל-browser.
אם המפה לא נבנית נכון, סימן שאת לא מקבלת את הלינק בשלמותו מהמפה.
אם המפה נבנית נכון, הבעייה היא בשמירה כפי ציינתי קודם.

מקווה שהמידע הנ"ל יעזור לך.

יום טוב,
סוזי.
נכתב ב-10/07/2011 18:36[עודכן ב-:10/07/2011 18:38]
הודעה סגורה
9.לסוזי ולכולם. זה הרבה הרבה יותר פשוט. תגובה ל - 8
נכנסים לאתר
http://tinyurl.com/

אל תוך השדה שנפתח עם הכיתוב מעליו
Enter a long URL to make tiny:

מדביקים את כל הלינק של מפת גוגל, גם אם הוא הרבה יותר מ 255 תווים.
זה עובד כמובן על כל לינק

לוחצים על הכפתור - Make TinyUrl!

ומתקבל לינק מקוצר שנכנס לכל שורת כתובת ולכל היפר לינק.
לדוגמה הלינק לשירשור הנוכחי
שהוא ארוך יחסית
http://forum.lametayel.co.il/forum_threadt/frm_id-20/msg-341 4412/#msg_3414412

הזנתי כפי שהסברתי והתקבל הלינק המקוצר
http://tinyurl.com/5rllpa4

בלחיצה על הלינק החדש, יפתח בעצם הלינק המקורי.

היתרון הכי גדול של השימוש ב TinyUrl במפות גוגל,
כל שינוי שעושים במפת המקומות שלי - ומקושר ללינק,
יתקבל מבלי לשנות את הלינק המקוצר.

תהנו
הודעה סגורה
10.לסוזי ולכולם. זה הרבה הרבה יותר פשוט. תגובה ל - 9
הי דודו,

נחמד מאד!
כל יום לומדים משהו חדש...

תודה וערב מקסים,
סוזי.
הודעה סגורה
11.לסוזי ולכולם. זה הרבה הרבה יותר פשוט. תגובה ל - 9
סוזי יקרה, כשהבעיה שלי התעוררה בכלל לא שמרתי לינק אלא בצעתי רק שמירה במפות שלי כמו שנהגתי לעשות עד עכשיו.
היום שיחקתי עם אופצית הקישור. העתקתי לקובץ וורד את הקישור . (זה לא יצר קישור כחול).
שמרתי במפות שלי. נוצרו רק 10 נקודות.
העתקתי את הקישור , הדבקתי בשורת הכתובות ... קיבלתי את המפה המלאה
ושוב ביצעתי שמירה למפה חדשה והמתנתי הרבה זמן...קיבלתי את כל הנקודות. חסרו לי שלושה קוים/כבישים והשלמתי.
דודו-מאוד ייתכן שאתה צודק וזו בעיה במחשב שלי.
לפני מספר ימים בכלל לא יכולתי לגלוש ובזקבינלאומי טענו שהתקלה לא אצלם. מאז שהגלישה חזרה (ואני לא בצעתי שום שינוי על המחשב שלי)היא איטית יותר בהרבה אתרים והיום הכניסה לפורום איטית מאוד.
איך אצלכם?
מחר אתקין את גוגל כרום כהמלצתך ואשכנע את בני להגיע לבקור כדי לבדוק אם יש עוד בעיה סמויה.

רשמתי לי את המלצתך ל"כווץ" כתובת.
תודה לכם.
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | ויזה ושגרירויות | מזג אוויר למטיילים

דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו