נא להמתין...

אין יותר קלאסית מאירופה: הרומנטיקה של איטליה , האוכל של צרפת , האיים של יוון , הירוק של סלובניה - והכל כל כך קרוב... אירופה כולה - ממזרח ועד מערב נפרשת לפניכם בפורום הזה. מנהלת: יונית
1.המלצה לטיול משפחתי בקיץ בצרפת
שלום,

אנחנו משפחה עם 3 ילדות (15 , 12, ו8) ואת הטיול בת מצווה ביולי נרצה לעשות בצרפת. חשבנוו על שהייה בפריז כשבוע ולאחר מכן שבוע טיול (מחוף לפריז)שיכלול ראפטינג, פארק חבלים, קצת טיולים בטבע, קייקים וכמה שפחות "עיר". יש לכם רעיון באיזה אזור בצרפת אפשר להשיג את כל האטרקציות שאנו מחפשים?

תודה,
מירי
2.המלצה לטיול משפחתי בקיץ בצרפת תגובה ל - 1

לדעתי איפה שתניחו את האצבע בצרפת תמצאו אפשרויות של שייט קייקים, טיולים בטבע ופארקי חבלים. רפטינג יש רק במקומות מסוימים שבהם נמצא נהר גועש. דווקא הנהרות הגדולים והמפורסמים של צרפת שקטים, עד כמה שידוע לי, והרפטינג אפשרי בהם או ביובלים שלהם, אם בכלל - רק באביב ולא בקיץ. אבל בוודאי אפשר למצוא מסלולי רפטינג באלפים, אולי במאסיף סנטרל ובפירנאים(סתם מנחשת על פי למידה של הנושא באינטרנט).

לעומת זאת, כמעט בכל אזור תיירותי תוכלו למצוא חלופות כמו טיפוס על צוקים, רכיבה על סוסים (גם לכאלה שאינם יודעים לרכוב), נסיעה באופני רכבת, מסלולים לרכיבה באופניים המתאימים למשפחות, באזורים מסוימים - השתלשלות למערות בדרכים יצירתיות וכו'. אז אולי בכל זאת תחשבו היכן אתם רוצים לטייל?
הודעה סגורה
3.המלצה לטיול משפחתי בקיץ בצרפת תגובה ל - 2
שלום זיוה,

תודה על דברייך. אני מנסה למצוא מקומות לטיול שיכללו כמה שיותר אטרקציות. (נשמע לי מאוד מעניין מה שציינת - כניסה למערות בדרכים מגוונות, נסיעה באופני רכבת וכו). נראה לי שאת מכירה טוב את צרפת, את מכירה אזור שכדאי לי להתמקד בו בחיפוש אחר אטרקציות?

תודה מראש על עזרתך?
מירי
הודעה סגורה
4.המלצה לטיול משפחתי בקיץ בצרפת תגובה ל - 1
אזור שיענה על הסף לבקשתך לפעילות אקטיבית מהסוג הנ"ל חבל דורדון בצרפת.
אבל הוא 500 ק"מ מפריז ויש קושי לצרף אותו לטיול ממושך בעיר עצמה(אלא אם תחליטו לקצר חלק מהימים שבה).

אפשרות נוספת אחרת היא לצרף טיול בארדנים בבלגיה לטיול בפריז -גם פה יש אפשרויות אקטיביות,אבל זה אינו טיול בצרפת.

יעדים אחרים בצרפת כמו האלפים הצרפתיים,פירנאים, הרביירה -רחוקים מדי עבור טיול שמתחיל ומסתיים בפריז.
הודעה סגורה
5.המלצה לטיול משפחתי בקיץ בצרפת תגובה ל - 4
מירי שלום,
הלוואי שהייתי כזאת מומחית לצרפת. הרבה מהידע הוא מחריש ברשת. בשנה שעברה התלבטתי הרבה לגבי מסלול הטיול שלנו וקראתי על הרבה מחוזות. בסופו של דבר היינו בעיקר בדורדון. זה נכון שטיילנו באופניים, רכבנו על סוסים ושטנו בקייק, אבל האזור לא מתקשר לי דווקא עם ההבט של הפעילות האקטיבית. דומיננטית יותר בזיכרון שלי החוויה של ביקור בהרבה אתרים, שבינהם עיירות עתיקות, שווקים, מוזיאונים מקומיים (שמאוד מותאמים לילדים ונוער ובכל זאת מציעים משהו אחר) ואתרים הקשורים בחיי האדם הקדמון. רפטינג אין בדורדון, כי הנהרות של האזור - הדורדון והווזאר - שקטים מאוד. אפשר לעוף בבלון פורח, רק שזה עולה בערך 200 אירו למבוגר ומאה אירו לילד. פארקי חבלים יש שם בכל פינה.

אני חושבת שבגלל המרחק מפריז ובזכות מגוון האפשרויות שהדורדון מציע, צריך בכל זאת גם מוטיבציה מסוג אחר כדי להגיע אליו.

בקישור הבא את יכולה לראות באלו אזורים בצרפת ניתן לעשות רפטינג:
http://www.rafting.com/france/

וכאן תראי איפה בצרפת יש אופני רכבת:
http://veloraildefrance.com/

בחבל הארדנים בבלגיה היינו במסלול כזה, ומשם ההיכרות עם הנושא. רציתי לנסות גם את המסלול של הדורדון, אבל יונית העירה לי שדווקא הוא לא מוצלח במיוחד. נראה שלא כל המסלולים מוצלחים באותה מידה, ויש איזשהו אלמנט של סיכון כשמנסים אתר שאין עליו המלצות קודמות. אנחנו מנסים לא מעט מקומות שאין עליהם המלצות קודמות בפורום, אבל כדאי לקחת את זה בחשבון.

סתם בשביל הקוריוז - זוהי המערה שניתן להשתלשל אליה בחבל, בתקופת הקיץ , בכל יום שישי:
http://aven-armand.com/index2-eng.html
זו מערת נטיפים שנחשבת ליפה ומרשימה, בנוסף לאתגר שהיא מאפשרת. אלא שהיא נמצאת בדרום צרפת, בחלק הדרומי של מאסיף סנטרל, באזור קניון טארן. בדורדון היינו במערה שמשתלשלים אליה בסל, אבל זו הייתה חוויה די תיירותית ולא מאתגרת בכלל.

נסיעה מפריז לאלפים הצרפתיים לדעתי די דומה באורכה לנסיעה אל אזור הדורדון. היות שהנסיעה עצמה לוקחת יומיים מהטיול (יום להגיע ויום לחזור), זה דורש להאריך את הטיול או לקצר באחד משני המרכזים של הטיול. אם תטוסו באלעל או בחברה כלשהי שיש לה קו מישראל גם לפריז וגם לג'נבה (השדה המשמש בסיס לטיול באלפים הצרפתיים), תוכלו לשלב יעדים.

אני חושבת שגם בעמק הלואר (שבו התעכבנו לשהות קצרצרה בדרך מהדורדון לפריז) ניתן לשוט בקייק, לבלות בפארק חבלים ולמצוא פעילויות אקטיביות אחרות, כגון רכיבה על סוסים או באופניים. עמק הלואר קרוב יחסית לפריז. בטח גם בנורמנדי ניתן למצוא את המרכזים המפעילים פעילויות כאלה. בנורמנדי אולי תמצאו גם פעילות ימית. זה כיוון שאולי כדאי לשקול.

בדרך מ"שארל דה גול" (שבו נחתנו) אל הדורדון התעכבנו בצימר שמפרסם גם טיסה בכדור פורח. לא התעניינתי במחירים. אולי מאחר שהאזור פחות מתויר מאחרים, המחיר שם טיפה יותר זול. אולי תרצי לברר:
http://www.labergerie-blancafort.fr/en/vol_montgolfiere.htm

מאוד נהננו ביממה שבה השתהינו באזור הזה. יש שם כמה דברים לראות.

כמו כן, בדרך מהדורדון לפריז השתהינו לילה ועוד חתיכת יום דרומית לפואטיה, בפארק שבו לנים בבקתות על העצים:
http://www.parcdelabelle.com/
הבת שלנו אמנם צעירה יחסית, הייתה בת פחות מ-10 בקיץ, אבל נהננו שם מאוד והצטערנו שלא הזמנו את המקום לשני לילות.
בהמשך היינו בפארק פוטורוסקופ, שהוא פארק עתידני עם טכנולוגיות קולנוע מתקדמות, ולסיום ראינו את המופע האורקולי הלילי בטירת שמבור. הרגשנו שזה טיול עמוס באטרקציות. אטרקציות הן לא תמיד רק כשמתעופפים באוויר. יש כל מיני סוגים Smile
נכתב ב-27/01/2011 08:00[עודכן ב-:27/01/2011 08:04]
הודעה סגורה
6.למה רחוקים מדי? היום, כשיש רכבות מהירות תגובה ל - 4
לאביניון, מרסיי, גרנובל, אנסי, בורדו (נדמה לי שנפתח גם קו חדש לביאריץ או באיון), אפשר לנסוע ברכבת עד אחת מאלה ואז לשכור רכב ולטייל באותו האיזור - ריביירה, אלפים, דורדון. כשקונים כרטיסים מספיק זמן מראש זה גם לא כל כך יקר ובדרך חזרה אפשר לפעמים גם לנסוע ברכבת היישר לשדה התעופה ללא מעבר בפריז.
הודעה סגורה
7.למה רחוקים מדי? היום, כשיש רכבות מהירות תגובה ל - 6
אזור האלפים הצרפתיים בהחלט מזמן הרבה מאוד אטרקציות פעילות כפי שביקשת:
יש רפטינג, טיפוס צוקים, צניחת ריחוף, מסלולי אומגות וחבלים מעץ לעץ, רכבלים, שלגים, מסלולי אופניים בדרגות קושי שונות, והרבה מאוד ספורט מים באגמים וכ'ד.
מפריז לאלפים מומלץ להגיע ב- TGV הרכבת המהירה לאקס-לה-בן או לאנסי או לשמברי. כ- 3 שעות נסיעה.
אם אתם טסים לפריס בהלוך, מומלץ לחזור מג'נבה אם זה לא מייקר יותר מידי כי אז חוסכים את הרכבת בחזור.ניתן לטוס בכיוון אחד לפריס בצ'רטר ולחזור באיזיג'ט, כיוון אחד. זה הכי משתלם
הודעה סגורה
8.והנוף של הרי הז'ורה מאקס לפריז או הפוך - רווח נקי תגובה ל - 7
הודעה ללא תוכן
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | ויזה ושגרירויות | מזג אוויר למטיילים

About Lametayel ; דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני ; צור קשר

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו