נא להמתין...

מה יותר נפלא מלחוות את הטיול בחו"ל עם האנשים שאתם הכי אוהבים? בפורום טיולי משפחות תוכלו למצוא את כל המידע שחשוב לכם לגבי טיול עם הילדים - באירופה, בארצות הברית ובעולם כולו. מנהלת: יונית
1.טיול לצפון גרמניה
נוסעים עם ילד בן 17 והורים בני 80 כמעט לגרמניה בקיץ. בגלל החום חשבנו לנחות בברלין ולהמשיך צפונה. המטרה- שילוב של נופים, ערים וכמובן שפארק שעשועים כל שהוא, בשביל בן ה- 17. האם יש המלצות? למסלול, למקומות לינה? לפארקים? מדובר על כשבוע עד 10 ימים. תודה. יעל
2.טיול לצפון גרמניה תגובה ל - 1
היינו ביוני,חם לא היה בכלל.גרמניה פחות חמה מספרד ואיטליה.פארקים שווים לבן 17-פארק אירופה באזור היער השחור.שם גם שפע של אפשרויות לינה משפחתיות ומסלולי טיול.האם חשבתם על לינת כוכב?.רק לברלין צריך להקדיש כמה ימים טובים אז מה ישאר לשער המקומות?הרכב המשפחתי שלכם לא פשוט וצריך להתאים את החופשה כמה שניתן לגילאים השונים.
נסו לבדוק את היער השחור-נראה לי מתאים יותר להורים וכולל פארק אירופה לא רק לצעיר לכולכם,ההורים יכלו לבלות יום במרחצאות בריאות או לנוח בחווה/גסט האוס.
אמה
הודעה סגורה
3.טיול לצפון גרמניה תגובה ל - 2
הי אמה. תודה על התגובה. יש לי כבר נסיון נפלא שקשור להמלצות שלך. הבעיה היא שגם הוריי וגם אנחנו , הבוגרים, היינו כבר ביער השחור וגם בברלין. יתכן שנחזור לשם, אם לא נמצא משהו אחר, אבל חשבתי שאולי גם בצפון גרמניה יש אטרקציות מעניינות להרכב לא פשוט זה. טיול כוכב בודאי שעדיף, בעיני, כדי לא להחליף מקום כל לילה,אבל אני ממש פתוחה לרעיונות חדשים, כולל ארצות אחרות, רק קרירות, יחסית.. אני ואמי סובלות מאד מהחום. תודה.
הודעה סגורה
4.טיול לצפון גרמניה תגובה ל - 3
הי, יעל.
הכרטיסים לברלין כבר נקנו? אם את אומרת שאת פתוחה לארצות אחרות אני מניחה שלא, או שהכוונה היא לנחות בברלין ולהמשיך ל"ארצות אחרות"?

לעניין הפארקים לבן 17 - האם הוא עדיין בהתלהבות ממגלשות (לא, חלילה, לא צוחקת, שני הגברים שלי בן 10 ובן 39 מתלהבים מזה באותה המידה...)? או שהוא צריך משהו יותר לכיוון של "אקסטרים"? ונניח ונמצא פארק כזה בצפון גרמניה הרי שמדובר על יום אחד בלבד, זה לא שתתחילו לבנות את הטיול סביב המגלשות, נכון?

צפון גרמניה (מפי שמועה, לא ידע אישי לצערי) האזור של Schleswig-Holstein הוא פשוט יופי טהור. וגם קריר. וכן, יש שם פארק שעשועים אחד. אם לא יותר.
תציצי באתרים האלה להתרשמות:

לינות אפשרויות
http://www.holiday-rentals.co.uk/search/refined/germany/balt ic-sea-mainland/region:1571/Bedrooms:3

הפארק באזור:

http://www.germany-tourism.de/ENG/nature_active_recreation/t heme_parks_hansapark.htm

קצת על האזור:

http://www.germany-tourism.de/ENG/destination_germany/master _tlbundesland-id24.htm

אלונה
הודעה סגורה
5.טיול לצפון גרמניה תגובה ל - 4
מתקדמים. בזכות הצעותיה של אילנה אני מתמקמת או באיזור עמק הריין, או צפונה יותר לאיזור Schleswig- משהו בסגנון. מה אתם אומרים, מבחינת אטרקציות לילדים? נוף 'שווה'? מחירים שפויים?
הודעה סגורה
6.טיול לצפון גרמניה תגובה ל - 5
אזור צפון גרמניה היא אכן פנינה

המסלול האפשרי לטוס לברלין ולעלות דרך אזור האגמים (שקוראים לו גם שוויץ ) לשוורין(עם טירה מרשימה) לצפון גרמניה - אפשר לנסוע גם לאיים ולחזור חזרה מהבמורג.
המחירים בצפון גרמניה מאוד סבירים לפי מה שבדקתי.הפארק האנסה מאוד מרשים.

גם אזור של עמק הריין ועמק המוזל מקסים

תחליטו ונהיה לשירותכם
הודעה סגורה
7.טיול לצפון גרמניה תגובה ל - 6
תודה רבה לג'ן, אני כבר מבולבלת לגמרי. או עמק הריין, או צפוןמזרח גרמניה, ואלונה בכלל צירפה לתמונה את סקוטלנד, אז אני באמת צריכה לחשוב. תודה תודה.
הודעה סגורה
8.טיול לצפון גרמניה תגובה ל - 7
ומה דעתכם על איזור מרכז-צפון אנגליה.
לא רוצה אגמים, הייתי, מדהים אבל הייתי.
לא בווילס, לפחות לא בחלק הדרומי, גם היינו כמשפחה.
האם יש מה לעשות באיזור מנצ'סטר? אולי קצת דרומה משם? זהו בערך, מבטיחה שבקרוב אקבל החלטה לאן ואז נתקדם. בנתיים אשמח להמלצותיכם החמות (ומזל טוב לנעה, למרות שאני לא מכירה אישית, אבל אחרי קריאה רבה בפורום כבר מכירה כמעט את כל הקבועים. וחוץ מזה לדעתי זה בזכות אמא שלך ה- 2 באפריל ולא אבא שלך ... )
הודעה סגורה
9.טיול לצפון גרמניה תגובה ל - 8
הי יעל, תודה על הברכות! (וזה כן בזכות אבא שלי - הוא ביקש מאמא שלי להתאפק, כשהתחילו לה הצירים. היה נהג מונית אחד במושבה, ואף לא רכב אחד אחר - אם לא מחשיבים טרקטורים - והנהג הזה, חבר של אבי, הכיר את אבא כ"ג'וקר" ו"מתחן" סדרתי. אז אבא אמר שאם הוא יבוא לקרוא לו להסיע את אמא שלי באחד באפריל ההוא לא יתייחס, כי הוא יאמין שזאת מתיחה. לכן, הוא התייצב אצלו בחצות, ואמר לו: עכשיו כבר 2 באפריל, יאללה, נוסעים. והיות ואמא שלי תמיד שמחה לרצות את אבא שלי היא שיתפה פעולה גם בעניין הלידה שלי. אז זהו, בזכותו! Laughing )

אז אחרי הסיפור הארוך, בצפון/מרכז אנגליה יש כמה וכמה אפשרויות. אפשרות אחת היא צפון וויילס. שבוע יספיק לכם לראות די הרבה. אזור סנודוניה - ההר הגבוה ביותר בבריטניה מלבד סקוטלנד - הוא אזור מקסים! באזור הזה מתרחשת עלילת הספר הענתיק "מה יפית עמק נווי" על חיי הכורים הוולשים.
יש את העיירה חלנגוחלן Llangollen היפה, יש רכבת קיטור המקיפה את האגם, ורכבת כורים העולה לפסגת ההר סנואודון עם כמה תחנות-מצפור לאורך הדרך, יש את קונווי המיוחדת עם שני המפרצים שלה (והכביש המקיף את הצוק שלה), הטירה, וגם מרכז עליסה בארץ הפלאות (הילדה שהיוותה השראה לסיפור היתה נופשת שם עם הוריה ושאר משפחתה). יש את הכפר הדמוי-איטלקי פורטמייריון, שידוע בזכות הבתים הביזאריים שלו, הקרמיקה שלו, וגם בזכות היותו הלוקיישן של סדרת הטלויזיה של שנות השבעים "האסיר" - ויש בו מוזיאון קטנטן על נושא.
ויש עוד טיולי טבע ופעילויות אחרות. אם תחליטי על האזור אני מוכנה להרחיב.

אפשרות אחרת היא לכיוון יורק וצפונה. ביורק ניתן לבקר יומיים, בסביבה עוד כמה ימים נינוחים. אפשר ורצוי לטייל במורס Yorkshire Moors או ב-Yorkshire Dales - נדמה לי שבטיפים יש נקודות עניין שנתתי באזור (אחפש ואנסה להעלות אותן כאן שוב). זהו גם האזור של האחיות ברונטה ואפשר לבקר בבית שלהן, או ללכת הליכה במסלול יפה ולא קשה למפל שקרוי על שמן.
מקומות נוספים: צ'סטר, שגם לה אפשר להקדיש יומיים ולראות את האתרים הרומיים שלה.
אזור Stoke on Trens עם מפעלי הקרמיקה הוותיקים שבו. ולצידו כל אזור ה-Peak District (העיירה Baxton מהווה את לב האזור ההררי המרשים הזה). אם תסעו לשם, בקרו גם בכפר Leek - נדמה לי שהוא "הכפר הגבוה ביותר באנגליה", אבל אני לא בטוחה...
כמובן, למתבגר - פארק השעשועים הכי אקסטרים באירופה, Alton Towers.

זהו בינתיים (יש עוד אבל אני קצת מטושטשת מהיין של ארוחת הצהריים המדהימה שהכינו לי הבנים שלי! Razz ),

נעה
נכתב ב-02/04/2010 15:08[עודכן ב-:02/04/2010 15:12]
הודעה סגורה
10.יורקשייר - מצאתי תגובה ל - 9
זה מה שכתבתי מזמן-מזמן למישהו ששאל בפורום על האזור:

------------------------------------------------------

שימו לב ש``יורקשייר`` בעצם מחולקת לתתי-מחוזות, משום שהיא נפה גדולה כל כך... מציעה לכם לבדוק את האתר הבא, שמרכז את כל האיזורים של יורקשייר באחד: http://www.yorkshirenet.co.uk.

נתחיל מזה שזמן הנסיעה מלונדון לעיר יורק הוא קרוב ל-5 שעות, כלומר כחצי יום. אם מעניין אתכם להיות בעיקר ביורקשייר, אתם יכולים לנסוע ישירות, על הכביש המהיר M1. אם לא, אתם יכולים לנסוע על ה-A1 ולסייר בקמברידג`, מה שאומר שתגיעו ליורק בערב. ביורק אסור לפספס את המרכז הויקינגי! אם במקרה יש תור ע נ ק בכניסה, אני ממש ממליצה שאחד מכם יתנדב לעמוד בתור בזמן שהשאר מבלים במקום אחר (אתם תראו שילוט שאומר: ``מנקודה זו - 4 שעות המתנה``, לא להיבהל, בדרך כלל זה לא כך. וחוץ מזה - האתר שווה!). כמו כן מומלץ המוזיאון העירוני York Castle Museum (יש בו רחוב משוחזר, יפה). York Minster - הכנסיה הגותית הגדולה ביותר בצפון אירופה, ומכילה את האוסף הגדול ביותר של חלונות ויטראז` מימי הביניים, והליכה על חומות העיר העתיקה. אם יש ביניכם משוגעים לרכבות, המוזיאון הלאומי לרכבות נמצא גם הוא ביורק (ומתאים לכל גיל).

אתרים נוספים- ביורקשייר:

Rievaulx Abbey -מאד דרמתי ומרשים.

Whitby שנמצאת על מצוק ואוטוטו נופלת לים. שרידי מנזר מפורסמים ונמל ציורי. וגם - מוזיאון לזכרו של קפטיין קוק.

ביתן של האחיות ברונטה - Bronte Parsonage Museum בעיירה Haworth באיזור היורקשייר דיילז. אגב, כשעוברים בעיירה אפשר להתרשם מהצורה שבה מטוויות הכותנה ``שלטו`` באיזור. ועל ידה יש מסלול הליכה יפה שמוביל למפל מים קטן -המפל של ברונטה , ואפשר לדמיין שם את קאת`י והית`קליף רצים בגבעות...

Yorkshire Sculpture Park - מוזיאון פסלים פתוח על שטח של למעלה מארבע מאות דונם! נמצא על יד Wakefield.
אתר אינטרנט: http://www.ysp.co.uk

ובאותו איזור - המוזיאון הלאומי למכרות פחם (הכניסה חינם). כדאי שיהיה לכם משהו חם ללבוש. לא הייתי שם, אבל במכרות אחרים שביקרתי מאד קר.

יש המון טירות באיזור - ברובן לא הייתי, ולא יכולה לומר מה עדיף - תלוי גם בסף הסבילות שלכם לטירות \בכל אופן, טירת הווארד, ריפלי, סקיפטון.

כמו כן יש שני פארקים לאומיים ענקיים - North Yorkshire Moors ו-Yorkshire Dales שבהם יש שפע של מסלולי הליכה, לא בהכרח קשים.

היות ואני לא יודעת כמה טבע/מוזיאונים/עיר/וכו` אתם אוהבים, ברור שאני לא יכולה ``לבנות מסלול``. מי שמטורף על גלריות יכול לבלות חמישה ימים תמימים רק בעיר יורק!
אך אני מקווה שהמידע כאן עוזר בתור התחלה.

-------------------------------------------------

נעה
הודעה סגורה
11.טיול לצפון גרמניה תגובה ל - 9
איזה פלאשים הקטע של האסיר. שנים ציטטתי משם את המנטרה- I'm not a prisoner, i'm a freeeeeeeeee man
תודה על ההמלצות, המשך חגיגה נהדרת, (אכן, מודה, נשמע בזכות אבא שלך ) מוסיפה שושנת מים, ישר ממונה, בגי'באנשי.
DSCN2772.JPG
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | מזג אוויר למטיילים

About Lametayel ; דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני ; צור קשר

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו