נא להמתין...

אין יותר קלאסית מאירופה: הרומנטיקה של איטליה , האוכל של צרפת , האיים של יוון , הירוק של סלובניה - והכל כל כך קרוב... אירופה כולה - ממזרח ועד מערב נפרשת לפניכם בפורום הזה. מנהלת: יונית
1.תכנון מסלול פראג לאמסטרדם
שלום,
אני רוצה לתכנן טיול עצמי מפראג לאמסטרדם, אני טס ב 31/3/10 וחוזר ב 20/4/10 הנחיתה מהארץ תהיה בפראג, כמה ימים טובים בפראג ואז להשכיר אוטו ולנסוע לגרמניה, מינכן לשהות כמה ימים ומשם להמשיך לברלין אח"כ משם לנסוע לאמסטרדם לכמה ימים ואז לחזור לארץ.
השאלה:
האם יש עוד משהו שאני יכול לראות ולקפוץ בדרך בנסיעות שלי?
או שאפשר לוותר על מינכן....
כמה עולה בערך להשכיר אוטו, איזה חברות?
כמה כסף לדלק אני אצטרך?
האם כדאי להזמין בתי מלון כבר מהארץ, או שאפשר להסתמך על מוטלים בדרך?
האם אני אצטרך לשלם כסף לכבישים שאני אסע בהם?

כל הטיולים שהיו לי עד עכשיו התרכזו רק במרכז העיר... אף פעם לא השכרתי רכב בחו"ל אז כל המלצה אפשרית תתקבל בברכה...
תודה מראש

2.תכנון מסלול פראג לאמסטרדם תגובה ל - 1
הי, ג'ים.
בוא נעשה קצת סדר. מה ההיגיון שמסתתר מאחורי המסלול הארוך והמסובך הזה? אם תגיד שהחלום שלך לראות את ארבעת הערים שציינת - אני איתך. אבל על פניו גם אם יש לך שלושה שבועות המסלול נראה מבולגן. אתה מחפש טיול ערים? אם כך עדיף לעשות אותו ברכבות או טיסות פנים. אתה לוקח את הרכב למעשה רק כדי לעבור מעיר אחת לשנייה ובתוך העיר אין לך מה לעשות בו. אתה משלם עליו ועל החניה שבה הרכב ממתין עד ליציאה ליעד הבא. בנוסף לזה לקיחת רכב ממדינה אחת והחזרה במדינה אחרת מייקר את כל העסק. בנוסף לזה חברות רבות לא אוהבות להוציא רכבים ממזרח אירופה למערב וזה עלול להתבטא במחירי הביטוח.
לשאלה מה אפשר לראות בדרך - אתה חוצה שלוש מדינות - אפשר לראות המון. השאלה כמה זמן תתעכב בכל עיר ועיר וכמה נשאר לך לדרך? לעניין המלונות אם אתה סגור על התוכנית - תזמין מראש, אם אתה לא בטוח כמה זמן תתעכב בכול מקום - תזרום.
באיזה חברה להזמין את הרכב - בזאת שמציעה את המחיר הטוב ביותר ואת הביטוחים הטובים ביותר. איך יודעים? שיעורי בית - משווים בין חברות. בדרך כלל יוצא זול יותר להזמין את הרכב מהארץ. לא תמיד.

בגדול הייתי ממליצה לקחת מפה ליד, לבדוק את המרחקים ולבחון מחדש את כל התוכנית. אם גם אחרי זה תישאר "נעול" עליה, נמשיך את השיחה.

אלונה
הודעה סגורה
3.תכנון מסלול פראג לאמסטרדם תגובה ל - 2
הי ג'ים.
לפי התכנון רואים שלא פתחת מפה ולא עשית שעורי בית.
מפראג אתה יכול לנסוע ברכבת או ברכב נסיעה של כ 2.5 שעות לדרזדן בגרמניה משם לעלות לברלין ופוסטדאם. מינכן נמצאת בכלל בכיוון השני רחוקה מאד ונסיעה לשם תעלה לך המון זה בהחלט לא בכיוון.
יש המון מקומות יפים בגרמניה שאתה יכול להמשיך לנסוע מאזור ברלין אך בטח לא לבזבז יום שלם על נסיעה למינכן.מברלין ניתן לנסוע להמבורג
ומשם לכיוון הולנד שזו גם נסיעה לא קצרה אך יותר קצרה מאשר לנסוע למינכן. השאלה מה אתה רוצה לראות ואילו יעדים חובה?
בקשר להשכרת רכב הייתי ממליצה לך לקנות כרטיס הלוך חזור ברכבת מפראג לדרזדן גרמניה , ומדרזדן להשכיר את הרכב אך צריך לבדוק מה יותר זול ולהתחיל להשוות.
הודעה סגורה
4.תכנון מסלול פראג לאמסטרדם תגובה ל - 3
עשיתי שיעורי בית, ואני יודע שברלין רחוקה ממינכן, אני יודע שרעבת מפראג תעלה בערך 80 יורו לגרמניה, השאלה כמה יעלה רכבת בתוך גרמניה ואח"כ להולנד... אין לי עדיין מקומות ספציפיים שאני רוצה לבקר בגרמניה, רק בפראג ואמסטרדם אני יודע מה אני הולך לבקר.
הודעה סגורה
5.תכנון מסלול פראג לאמסטרדם תגובה ל - 4
הי, ג'ים. התקדמנו צעד אחד. אתה יודע שאתה רוצה להיות בפראג ואמסטרדם. יופי. כמעט 1000 קילומטר מפרידים בין השתיים. בדרך הרבה מאוד ערים ועיירות גרמניות והולנדיות. אם תגיד כמה זמן אתה רוצה להיות בפראג ואמסטרדם מכאן נדע כמה זמן יש לך לעשות את הדרך הזאת, והאם כדאי להיכנס בכלל לברלין (על מינכן הייתי מוותרת בשלב הזה). יכול להיות טיול נהדר ברכב, כמו שרצית, בין פראג לאמסטרדם כשאתה מתעכב כל פעם יום או יומיים בערים שבדרך.

אפשרות אחרת להגיע מפראג ברכבת לברלין, לשהות בברלין ורק אחר כך לקחת רכב לנסיעה להולנד כשאתה מתעכב בדרך כמה ימים נעימים. מחיר הרכבת מפראג לברלין 40 יורו. נסיעה של כחמש שעות.

http://czech-transport.com/index.php?menu_id=trainres&la ng=en

רכב - כמו שכבר אמרתי קודם, להשוות בין החברות הישראליות קודם כל. באוויס המחירים לקחת מפראג להחזיר מאמסטרדם כוללים כבר ביטוח מורחב כלומר, ביטול השתתפות עצמית. בדקתי ל-10 יום - 410 יורו שקודה פאביה.

אלונה
הודעה סגורה
6.תכנון מסלול פראג לאמסטרדם תגובה ל - 4
טוב נראה לי אני אוותר על האוטו מפראג לגרמניה, ואני אגיע ברכבת, אבל גרמניה לאמסטרדם אני אקח אוטו.
הסיבה שאני רוצה להשכיר אוטו, זה מכיוון שאני רוצה גם לטייל מחוץ למרכזי העיר, כל הטיולים עד עכשיו היו מרוכזים במרכז העיר ומקומות שכל התיירים נוסעים, זה אני רוצה לשנות קצת אווירה ולהתנסות במשהו חדש. אני חושב אני גם אוותר על מינכן ואתמקד רק בברלין ובאיזור ומשם אני אסע באוטו שכור לאמסטרדם (יומיים שלושה בברלין), אני יודע שהמרחק הוא 656 ק"מ 6 שעות נסיעה ,לכן אני רוצה לעשות את זה ביומיים 3 ולעצור בדרך בכל מיני אטרקציות יפות שיש! אשמח אם מישהו ינחה אותי מה יש מעניין באיזור ברלין וזה בדרך לאמסטרדם, הדברים שמעניינים אותי זה כמעט הכל: לראות מפלים, נוף יפה, בארים כדי לשתות את הבירה האיכותית שלהם, הרים וכל דבר שעולה לראש.
תודה מראש
הודעה סגורה
7.תכנון מסלול פראג לאמסטרדם תגובה ל - 6
אלונה תודה על התגובה, אני אגיד מה אני רוצה
זה 3 לילות בפראג 1/4-4/4
ביום הרביעי לקחת רכבת לברלין שני לילות בברלין 4/4-6/4 ומשם להשכיר אוטו לשלושה 4 ימים, תלוי מה יש בדרך וכמה זמן אני אצטרך לעשות את זה, אני מאמין שארבעה עד שישה ימים זה יספיק לי, ואח"כ להגיע לאמסטרדם ששם אני אשהה את כל ה 7-8 יום האחרונים שלי, ואחזור לארץ.
בקשר למלונות, מלון בברלין אני אקח כבר מהארץ ומלון מאמסטרדם, ומלון בפראג, כל השאר אני אזרום מה שיבוא.. זה בעקרון התכנון.
הודעה סגורה
8.תכנון מסלול פראג לאמסטרדם תגובה ל - 7
הי, ג'ים. 4 ימים פראג, אחלה. 4 ימים הדרך מברלין לאמסטרדם גם כן. 8 ימי אמסטרדם נהדר (הייתי מכפילה ומשלשת אבל זה מה יש). נותן לנו 16 ימים. אולי להתעכב בברלין במקום יומיים, שלושה ימים ולהוסיף יום לדרך. אני יודעת שאמרת שאתה רוצה נופים ולא ערים, אבל אם אתה כבר מגיע לברלין לא חראם להתחיל להתרוצץ בה? מה שאומר שיש לך לתכנן משהו כמו 5 ימים של הדרך לאמסטרדם. אתה רואה כמה פשוט כשמדברים? הכול מתבהר בסוף.

מכאן זה כבר קל - מפה של ויאה מישן ביד אחת, 1001 טיפים ביד השנייה. בודק עיר\הר\אזור\אגם שנמצאים בדרך ומחפש אותם באתר. מצאת? נראה לך? מסמן V, לא נראה לך -מוותר. לא מצאת - הולך לאלוהיינו גוגל. אפשרות הרבה יותר נעימה לדעתי זה לצאת לדרך כשהכיוון הכללי הוא אמסטרדם ולסטות ממנה ברגע שאתה רואה משהו מעניין, לא לקחת אוטוסטרדות אלא דרכים צדדיות ולזרום עם העין והלב.

לשאלתך על הבירות והברים, באמת שעם הבירה הגרמנית כל בר נראה ומרגיש נהדר.

אלונה
הודעה סגורה
9.תכנון מסלול פראג לאמסטרדם תגובה ל - 8
הייתי כבר באמסטרדם והייתי כבר בפראג, אז באמסטרדם יש להשלים כמה דברים שלא עשיתי לכן יספיקו לי 8 ימים כולל להנות שם מסיבות ופאבים, פראג למעשה יש דבר אחד שלא עשיתי ואני רוצה להיות שם, לכן יספיקו לי שם 4 ימים, בטיול הזה אני רוצה יותר להתרכז על גרמניה, אין לי בעיה גם לנסוע לערים שנמצאות בדרך לאמסטרדם מברלין, אם שווה להיכנס לשם למה לא? הסיבה שאני רוצה לעבור במקומות שהייתי שם כי חברה שלי לא הייתה.
אז כן עעכשיו ניכנס לגוגל וכל האתרים ונבנה מסלול מברלין לאמסטרדם, תודה רבה על העזרה מהבלאגן שהיה לי בראש עד לסדר Very Happy
הודעה סגורה
10.תכנון מסלול פראג לאמסטרדם תגובה ל - 9
גם אם "עשית" את פראג, תקרא את האשכול של נירית:

http://forum.lametayel.co.il/forum_msg/th-1079323/start-0

בטוח שתמצא דברים נוספים שעוד לא גילית בפראג.

והמון דברים מעניינים על ברלין באותה הזדמנות, שני האשכולות של רבקה, אחד לפני ואחד אחרי הנסיעה:

http://forum.lametayel.co.il/forum_msg/th-1081067/start-0

http://forum.lametayel.co.il/forum_msg/th-1078074/start-0

שיהיה בכיף. ד"ש לאמסטרדם.

אלונה
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | ויזה ושגרירויות | מזג אוויר למטיילים

דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו