נא להמתין...

מה יותר נפלא מלחוות את הטיול בחו"ל עם האנשים שאתם הכי אוהבים? בפורום טיולי משפחות תוכלו למצוא את כל המידע שחשוב לכם לגבי טיול עם הילדים - באירופה, בארצות הברית ובעולם כולו. מנהלת: יונית
1.בודפשט ווינה בחורף-8 ימי טיול קסומים עם סוף דרמטי
חברים יקרים שלי-
אתמול חזרנו וראשית ברצוני להודות לכולכם על התמיכה המקצועית והמורלית החל מבחירת היעד,הטיפים הנהדרים העצות והתמיכה.
אכן ביעדים הנ"ל עבורנו היו מתאימים כולל הבחירה להתחיל עם ה"צועניה"(לא פחיתות כבוד) ולסיים ב"קלאסית".

לפני שאתחיל אומר שיש כל כך הרבה מה לשתף כך שהחלטתי ראשית לתת רקע ומתווה כללי ואח"כ תאור פרטני ואח"כ תמונות.
(עמכם הסליחה כך זה בא לי..)

אז מהו הסוף הדרמטי-בואו נלך אל הסוף המתוק ברשותכם.
אין לי מושג אם נומרלוגית או אסטרולוגית קרה שלשום משהוא אבל מרגע שעלינו על האוטובוס אחה"צ בתחנת סודטירולר פלאטץ בוינה בשעה 1630 (במקום 1600)והגענו לתחנת בנימינה למחרת ב1600 קרו הרבה דברים לא צפויים..
חשוב לציין שבתחנה זו הייתי אמור להיות ב0530 וללכת לעבודה ב0700.
איחור של 11 שעות!!!

כשיצאנו מוינה נאמר לנו שעקב מזג האויר הגעה צפויה לבודפשט ב2000 במקום 1900 בתוכנית המקורית.
בפועל עקב נסיעה איטית בגלל תנאי הכביש(פלוס כניסה לא מתוכננת לתחנת אוטובוס בגיור ועצירה של 45 דקות!! של הנהג בתחנת דלק(יש לו זכות לפי הנורמה ולפי המחשב שיש לו להפסקה שכזו הסביר הדייל באוטובוס כשאמרנו שאנו ממהרים לשדה התעופה)והזדחלות בטורי תנועה בלתי נגמרים-הגענו לבודפשט ב2230 ולנמל במונית רק ב2318 (עשרים דקות בלבד לפני המראה!!-טרם קרה לי לו"ז שכזה).

אף על פי שהיינו בקשר עם חבר שעובד בשדה התעופה שם ושהבטיחו שיכניסו אותנו-הגענו לבידוק ודיילת לא ממש נלהבת ספרה לנו שלא נוכל לעלות כי הקפטן סגר את הדלתות ונכנס למסלול המראה.

להערכתי פספסנו בכ5-7 דקות-היינו מאוכזבים,המומים לא ממש מעכלים.
גם לא היה עם מי לבדוק האם בודאות יהיה לנו מקום על הטיסה הקרובה לת"א ב0920 בבוקר-קרב לעשר שעות אחרי המקור!!

מצאנו מקום לנמנם ולנוח בקרבת הקפיטריה.
לא יכולנו שלא לחשוב איך יכולנו ל"חסוך" את הדקות שחסרו-אולי זה היה היציאה ב1633 במקום 1630 (האוטובוס שהיה אמור להגיע מוינה ב1500 הגיע רק ב1545 (45 דקות מנוחה כבר אמרנו-אולי הכניסה לגיור(למה?אין לי מושג)אולי הייתי יכול להיות יותר תקיף ולהזיז אותו אחרי 45 דקות?אולי אם נהג המונית היה מצליח לנסוע בדרך המקורית?
והמחשבה על הילדים שיקומו לבי"ס ולא נלווה אותם?

סוף סוף ב0500 נפתח סניף מאלב בטרמינל והצלחנו לבל 4 כרטיסים לטיסה.
לא לפני שפקידה חמורת סבר(זכרון לתקופה הקומוניסטית) הודיעה לי שנצטרך לקנות כרטיסים חדשים!!
אמרה לי בצורה ברורה-אם המטוס המריא בזמן סימן שהמזג אויר בסדר..
אחרי שעמדתי בתוקף על זכותנו וגלגלתי אליה עיניים ירוקות התרצתה ופתאום אפשר היה לקבל כרטיסים ללא חיוב.
המצחיק שבאותו יום היו עיכובים רבים ורק הטיסה שלנו יצאה בזמן.
טיסת הבוקר עברה בשלום(לא לפני עיכוב של חצי שעה-איפה היית ערב לפני?..).

כשהגענו לארץ הבידוק והמעבר לרכבת עבר חלק אבל תאמינו או לא הרכבת שלנו(האם זה אנו או משהוא למעלה?)נעצרה באיזור כפר ויתקין עקב תקלה טכנית ומשם עד בנימינה כל כ7 -10 ק"מ נעצרה למספר דקות.
בבנימינה החליפו להם רכבת לחיפה..
ירדתי עייף אך מעודד לחניית הרכבת ופה חיכתה לי עוד הפתעה.
בתחנת בנימינה יש המצאה חדשה-חברינו הישראלים הנאורים מצאו שיטה -חניה אורכת במרכז החנייה.
לא להאמין-הצלחתי אחרי דקות ארוכות לצאת כי טויוטה פריוס-רכב כלאיים מתקדם של אדם משכיל ונאור ואולי גם שומר כדור הארץ אך לא שומר על כללי כבוד ותרבות בסיסיים הוא שחסםן אותי.
הצלחתי עם הרבה מאמץ להתגבר על התסכול והעצבים ואולי טוב שאותו יפה נפש לא בא באותם רגעים לאוטו.

הנסיעה הביתה כ2.5 ק"מ עברה בשלום.השבח לאל חוויה לא צפויה ובחלט בלתי נשכחת.האמת שאולי(לא לקחתי בחשבון את התנאים הקשים)שרכבת היתה עדיפה אבל באותו יום היורוסטאר בין אנגליה לצרפת גם נתקעה..מי יודע?

וואו-זה היה ארוך.
מקווה שלא שעממתי אתכם.

אתחיל בתאור של מתווה הטיול.פחות נכנס לצד הפיננסי-אם צריך אכנס אבל לא ברמת דיוק מירבית-אני לא נוהג לעשות את זה.

לוקח הפסקת מים ומיד אמשיך-רונן
2.בודפשט ווינה בחורף-8 ימי טיול קסומים עם סוף דרמטי תגובה ל - 1
רונן,
קודם כל ברוכים השבים.

איזו דרמה! אני הייתי צריכה ללכת לעשות הפסקת מים... Laughing Laughing Laughing

לא נעים בכלל לסיים כך טיול עם תלאות מורטות עצבים. מקווה שהכל נרגע ושכך ואפשר עכשיו להיזכר רק בטיול היפה....

מחכה לשמוע בשורות טובות, Smile

אוסי
הודעה סגורה
3.בודפשט ווינה בחורף-8 ימי טיול קסומים עם סוף דרמטי תגובה ל - 1
שבת 12\12 0200 בבוקר- -יציאה במונית שני זוגות לנתב"ג.350 ש"ח.

יום א 12\13 -הגעה לבודפשט ב830.
המארחת אוספת אותנו ברכב שלה(נעים ונוח-4000 פורינט-כ20% פחות ממונית)-הגעה לשתי דירות הארוח הסמוכות והנוחות(ליד הפרלמנט).
יציאה לשיטוט בפשט העליונה-סיור ליד הפרלמנט-מספר ככרות כולל כיכר העצמאות וביקור בשוק חג המולד בכיכר ורושומרטי.
שוק בהחלט צבעוני וטעים.
הצטרפות לסיור לבודה במסגרת המיזם -סיורי חינם בודפשט.
היה נחמד אבל קר ואולי מעט יותר מידי ליום הראשון.
עברנו את גשר השלשלאות,עלינו לטירת המלך ומשם לבאסטיון וכנסית מטיאש.קפה ועוגה מצוינים ברוזוורם-ומשם בסמטאות נמענינות של בודה ירדנו לכיכר מוסקבה ובקרנו במרכז קניות ענק-ממותה 1 ו2.
בהחלט מרכז מרשים אבל הכל ובמיוחד מותגים בינלאומיים יקר מאד.(הביקור הזה עזר לנו להבין שבבודפשט כנראה כדאי לקנות בעיקר בשוק המקורה מה שאפשר ולחכן ויתרנו על ביקורים בקניונים נוספים).
נפרדנו עוד לפני זה מהמדריך(סיור נחמד לא משוכנע שממש חובה-נתתי לו בהשראת הקור טיפ נדיב במיוחד של 100 ש"ח-מה קרה לי?)וחזרנו להתחמם בבית.

ושוב סליחה-הרס"ר קורא לי אחזיר בלילה(קניות,עזרה בבית וכו)
הודעה סגורה
4.בודפשט ווינה בחורף-8 ימי טיול קסומים עם סוף דרמטי תגובה ל - 2
רונן, אין לי מילים פשוט. אם זה היה קורה לי כבר מזמן היו מביאים אותי לשכב ליד אריק שרון במיטה הסמוכה. והשיא מבחינתי זה החניה החסומה, זה כאילו הכפית האחרונה. כאן באמת הייתי נשברת ושלמותו של הרכב החוסם היה מוטל בספק רב. שאפו על הסבלנות, על היכולת לקחת את הדברים בפרופורציה, על זה שאין בקולך ולו טיפה של "מסכנות" אחרי הסיוט הזה. עכשיו הכול כבר קטן עליך. מחכה להתחלת הסיפור. לא מבטיחה שלא אפריע באמצע.

אלונה
הודעה סגורה
5.בודפשט ווינה בחורף-8 ימי טיול קסומים עם סוף דרמטי תגובה ל - 4
היי רונן
העיקר שחזרתם ועם חוויות שתוכל לספר עוד הרבה שנים.
האמת מרוב שעות ומספרים קצת התבלבלתי אבל התיאור הזה ממש מתאים לסרט ואף אחד לא מאמין שזה יכול לקרות לו.
כנראה שבחורף צריך מקדם זהירות כפול למנוע כזה מתח.
בכל מקרה, מחכה לשמוע את הכל במיוחד אחרי החורף האירופאי שראינו בחדשות.
וחוץ מזה, למשנו ממך טיפ נוסף- עינים ירוקות עובדות.
כאלה?
מיוחד לדילות
הודעה סגורה
6.בודפשט ווינה בחורף-8 ימי טיול קסומים עם סוף דרמטי תגובה ל - 5
יום א-12\13-טיול לאורך הדנובה מאחורי הפרלמנט-אנדרטת הנעליים.
שדרת אנדראשי-בית האופרה-ביהכ"נ היהודי.
סיור בכיכר הגיבורים ופארק העיר.
חזרה לאנדראשי-מוזיאון הטרור.
ארוחת ערב ב"מנזה" בכיכר פרנץ ליסט.
אופרה הונגרית מודרנית (ומשעממת)בבנין האופרה המרשים.

יום ב-12\14 -רכישת כרטיסים לביקור בפרלמנט-הליכה לשוק חג המולד-חזרה לסיור "חובה" בפרלמנט.
הליכה לואצי -שיטוט בו ובשוק המקורה הנהדר.
אכילה ב"פור סייל" הידוע והמומלץ-שווה ביותר.
מנוחה בדירה ובילוי ערב בלתי נשכח במרחצאות סצייני.

יום ג-12\15 -מעבר לבודה -כוס קפה ובלינצס טוב ליד תחנת בטאני(ליד כנסית אנה)ושיטוט בבודה.
חזרה והגעה לתחנת האוטובוס ונסיעה נעימה של 3 שעות לוינה.
הגעה לדירת הארוח המשותפת-התארגנות ויציאה ל"שוס" של רחובות וינה המקסימים והמוארים-קארנטר,גראבן,קוהלמרט והגעה לשוק הגדול והמדהים שברחבת בית העיריה.

יום ד-12\16-בהמלצת לשכת התירות המאורגנת והיעילה הנמצאת באלברטינהפלאטץ בנינו מסלול של 3 ימים.
מסלול הליכה של 13 אתרים בולטים בתוך הרובע המרכזי מס 1(בתוך הרינג).למעשה מומלץ גם לשלב עם רינג רכוב-אנו "הסתפקנו" בחריש רגלי.
בין האתרים-האופרה,קתדרלת סטפן,רובע המוזיאונים,ארמון הופבורג,בית המוסיקה,בית הקונצרטים,פסל יוהאן שטראוס בפארק העיר וכו.

רכשנו(מאד משתלם) את ה"וינה כארד" ל72 שעות.
דרך ה"וינה כארד" אפשר להנות מ72 שעות תחבורה ציבורית חינם וכן הנחות נוספות למרבית האתרים המקובלים.
לדוגמא מי שרוכש את כרטיס סיסי המקנה כניסה ל5 אתרים ב 22.5 יורו יהנה מהנחה של כ-10% נוספים!
האתרים של "סיסי"-אוסף כלי הכסף,החדרים המלכותיים בהופבורג,מוזיאון סיסי,מוזיאון הרהיטים,ארמון שונבורן.

בערב הכרות ראשונית עם רח מאריה היליפר-רחוב הקניות של וינה.

יום ה-12\17-נסיעה לארמון שונבורן-ביקור בגנים ובמוזיאון הכרכרות המקסים.שיטוט קצר בשוק חג המולד במקום.
ב1130 סיור מודרך באנגלית עם מדריך מצוין ב40 מחדרי הארמון.
חזרה לעיר-סיור בנאשמארקט-השוק הנהדר של וינה.
ארוחת צהריים בשוק והמשך הכרות עם הרובע העיקרי.
בערב ישיבה במרתף יין-נחמד אך היין שלהם לא משהוא..

יום ו-12\18-ארמון בלוודר העליון והתחתון-חוויה לאוהבי אומנות ואסטתיקה.
וכמו בהזמנה-ממש בצמוד לו מסעדת "סלאם בראו"-אוכל ובירה מצוינים(כפי שהומלץ ב1001 טיפים).
סיבוב נעים בסמטאות קטנות ומיוחדות
קניות במאריה ה. וסיום היום בקפה ועוגה נהדרים בקפה לנדטמן המיתולוגי.

יום שבת-12\19-שוק הפשפשים השבועי ליד הנאשמארקט ועוד סיבוב בנאש ומשם לבית הונדרווסר ולמוזיאון הסמוך-חובה לחובבי גאודי וסגנונות מיוחדים.
אחה"צ הגעה לתחנת האוטובוס וההמשך תואר.
זהו בינתיים-נשתמע Smile
הודעה סגורה
7.בודפשט ווינה בחורף-8 ימי טיול קסומים עם סוף דרמטי תגובה ל - 6
רונן

אחרי שקראתי את הדרמה שלך, נזכרתי בדרמה שלנו שחווינו בפאריז וזה ממש לא היה בחורף אלה במזג אוויר מקסים באביב.

אני כל כך מבינה מה הרגשתם
הינו צריכים להחזיר את הרכב והיו שיפוצים בכבישים פנימיים של שדה התעופה ופשוט הסתבכנו כשעתיים בתוך השדה - זה היה הזוי, ידענו שאנו במקום ויצאנו כל כך מספיק זמן מראש ולא הגענו בזמן.
פשוט הגענו כמוך באיחור של כלום דקות....

אלונושקה שלנו הפעילה עליך לחץ פסיכולוגי מתון להקיא את הטיול..ואתה היית צריך להתאושש ועוד מאיזה חוויה....

טוב הכל מאחוריך, אני חייבת להגיד שעם הזמן תיזכר בזה בתור עוד חוויה בלבד והעיקר שהטיול הצליח.

היה כייף להיזכר איתך במקומות שבוינה המדהימה.

תגיד לי, איך היה מזג האוויר? האם אהבתם את התקופה הזו לטיול בערים אלה? מה אהבת יותר? את וינה?- אני מנחשת נכון?
הודעה סגורה
8.בודפשט ווינה בחורף-8 ימי טיול קסומים עם סוף דרמטי תגובה ל - 6
היי רונן
ברוכים השבים
אני מניח שהיה לכם טיול בלתי נשכח - לטוב ולרע,
אכן דרמטי ביותר הסוף .
שאלה שאני לא ממש מבין.נתב"ג בנימינה ברכבת ובודפשט וינה באוטובוס? למה בעצם הלכתם על האופציה הזאת?יש יתרון כלכלי באוטובוס?
נראה שמיציתם יפה את שתי הערים ואת האוירה של טרום חג.
מחכה להמשך
ג'מוס
הודעה סגורה
9.בודפשט ווינה בחורף-8 ימי טיול קסומים עם סוף דרמטי תגובה ל - 7
רונן היקר
לדעתי אחרי מה שעברת אתה ראוי להדליק משואה ביום העצמאות
תסריט כזה הוא אחד מחלומות הזוועה הקבועים שלי (צמוד לחלום שטרם סיימתי את בחינות הבגרות\אוניברסיטה) וזו הסביבה שאני תמיד מוסיף שעה אקסטרא לכל חישוב הגעה לשדה.
קח את הזמן,תנוח תתאושש ןתן כמה תמונות
לבודפסט מקום כבוד אצלי והטיול שלך מזכיר נשכחות

ליאור
הודעה סגורה
10.בודפשט ווינה בחורף-8 ימי טיול קסומים עם סוף דרמטי תגובה ל - 6

הי רונן

ברוכים השבים!
איזו דרמה בחזור....... לא נעים!
שמחה שנהנתם וביליתם וחזרתם עם חוויות.
הודעה סגורה
11.בודפשט ווינה בחורף-8 ימי טיול קסומים עם סוף דרמטי תגובה ל - 1
היי רונן
את הרכבת היהודית אני מכיר טוב !!!

כנראה שכולנו עוברים חוויה אחת רעה בחיים.
גם לי נסגרה הדלת בפרצוף (אפילו שהשחלתי רגל). אני לפחות המתנתי רק שעה עד ל"מונית הבאה"

ממתין לתמונות, יואל
הודעה סגורה
12.בודפשט ווינה בחורף-8 ימי טיול קסומים עם סוף דרמטי תגובה ל - 11
רונן, ברוכים הבאים.

הסיפור של "הסוף" כל כך מתסכל ומייאש ומלחיץ כשזה קורה, אבל אתה יודע איך זה - זה הופך ל"סיפור", כזה שמספרים במסיבות, מפגשים ובהזדמנויות שונות לאורך חיים שלמים. במבט לאחור זה בודאי לא מקלקל את הטיול היפה.
איזה כיף לכם שהצלחתם לטייל כך בשנה שבה חשבת שזה לא יתאפשר!

ועכשיו, התמונות, בבקשה.

נעה
הודעה סגורה
13.בודפשט ווינה בחורף-8 ימי טיול קסומים עם סוף דרמטי תגובה ל - 11
לילה טוב,
עכשו מובן למה היית צריך זמן למנוחה.סוף כזה לטיול לא קורה כל יום וטוב שכך.זה שמצאת את הרכב שלם,לא פרוץ,רק חסום-כבר הישג.במיוחד בתחנות שלנו(בנימינה-קיסריה).שמחה בשבילכם שהלחתם להוציא את הטיול לפועל.נהניתי לטייל שוב בבודפשט ולקרוא על וינה.כיכר מוסקבה זכורה לי כאפורה,לא נקיה במיוחד(להבדיל מכיכרות האחרות-חשבתי אולי בגלל שמה ומה שהיא מסמלת לחלק ההונגרים )אבל ריחנית במיוחד.עמדו בה מכל צעד בבושקות וצועניות עם זרים של פרחי סירן סגול,ריחני בנייר עיתון כמו שהיה זכור לי פעם, לפני שנות דור.
את הקיורטש אכלתם? אם לא תהיו חייבים להגיע לעיר הגדולה,לטעימות Laughing .איך מזג האויר השפיע על הטיול?איך היו הדירות?יש אתר?האם הטיסה_דירה היו שוות במחיר לדיל המוצע לטיסה+מלון?יש לי הברבה שאלות. Confused לא ניסינו לינה בדירות ,בערים. מעניין לדעת הבדלים.
אמה,
הודעה סגורה
14.בודפשט ווינה בחורף-8 ימי טיול קסומים עם סוף דרמטי תגובה ל - 13
רונן,

נו, בכל זאת הכל מאחוריכם, טוב לנסוע ולטייל וטוב לחזור הביתה.
אין כמו בבית, לא?

ומה המסקנה? רצוי להיות בסביבת שדה התעופה לפני החזרה הביתה, ככה אני חושבת בכל אופן.

ועכשיו, מה עם התמונות? אתה לא תמשוך אותנו עד שתקבל את התמונות מהחברים, נכון?

מבטיחה לך שזה רק נראה קשה להעלות תמונות. אחרי הפעם הראשונה, זה כבר "ירוץ". מוכן להתחיל לנסות?

ענת
הודעה סגורה
15.בודפשט ווינה בחורף-8 ימי טיול קסומים עם סוף דרמטי תגובה ל - 14
לענת וכל היקירים,
ראשית שילדיי היקרים יואילו ל"שפוך" את התמונות לתוך המחשב אחר כך אעזר בכם ואשמח לתת לכם את תחושת החג.

לגבי החוויה-כך זה בחיים פעם חמקתי מהוריקן עכשיו לא כל כך הצליח אבל הכל חוויות.

אתיחס למה שנשאל-כמובן שתקבלו ממני עוד הרבה תמונות ומידע.

1)סוגיית הרכבת\אוטובוס-הכיוון היה רכבת-אפשר לנסוע ב31 יורו כולל שלושה ימי תחבורה ציבורית אלא שאנו נסענו ל4 ימים (לא רציתי ואכן וינה אוששה את התאוריה-לקצץ בוינה)לכן הדיל הזה לא היה אקטואלי-כשש אלתי טלפונית(לא הסתפקתי במייל)כמה יעלה לי רכבת הלוך חזור אמרו משהוא כמו 40 יורו לא כולל תחבורה ציבורית!!
האופציה שעלתה היתה חברת האוטובוסים "יורוליינס"-העלות כ35 יורו לאדם (ללא תחבורה בוינה).ממש לקראת היציאה שמענו על "אורנג"-העלות 470 ש"ח לכל הארבעה כלומר כ21 יורו לאדם!
תוסיף לזה את כרטיס הוינה כארד בעלות 18.5 לאדם מגיעים ל40 יורו לאדם פתרון סביר וטוב(שגם ממשיך להניב הוזלות).

2)לינה של הלילה האחרון-זו אכן סוגיה חשובה.מעצם היותי פולני דייקן ואחד שלא לוקח בד"כ ריזיקות מיותרות רציתי לשהות יומיים בודפשט-4 וינה וליממה האחרונה לבוא להשלמה בבודפשט.
במצב זה אין לי ספק שהיינו מגיעים בזמן.הנשים לא רצו להטלטל פעם נוספת למלון או דירה.זה מה שיצא.
לעתיד לבוא מאמין שאתקרב יותר ערב הטיסה.-תודה!!

לאמה-קורטוש אכלנו גם אכלנו וגם לנגוש וגם בליצעס וגם גולש.
המטבח ההונגרי מצוין ועשיר-אשתי נהנתה מהדובוש ולצערה לא מצאה בכל וינה..כיכר מוסקבה היא לא מקום משמעותי במיוחד הגענו אליה כי רצינו לבקר בקניון העצום ממותה.
מזג האויר היה קר אך סביר עם אניצי שלג בימים הראשונים והמשך בשלגים משמעותיים.האמת ששיטת הבצל משתלמת למרות שלפעמים זה טרטור ומגושם להכנס ולצאת מחום לקןר או להיפך.
הדירות בהחלט נתנו לנו פתרון מצוין-כפי שחשבנו בבודפשט היא היתה פרקטית נחמדה וזולה ובוינה מושקעת יותר כולל מטבח סופר מאובזר כמו שהאוסטרים יודעים.
החוויה של דירה במקום מלון נעימה ונותנת תחושה של בית.
שתי הדירות-אתן אחכ אתרים-ממוקמות במיקום מצוין.
בודפשט-עלות דירת חדר וחצי מרווחת 36 יורו-ליד הפרלמנט!!
וינה-ברובע ה5-דירת 80 מ"ר שהתחלקנו שני הזוגות-כ-109 יורו ללילה כולל ניקיון סופי.

לא לשכוח שאנו היינו מוגבלים בדילים כי טיסות בימי החופש היו מועטות למעשה אל על יצא מן הפרק-אוסטריאן לא היה מקום למעשה רק מאלב נשאר.ברגע שצרפנו עוד עיר למעשה "ירדנו" מאפשרות הדיל ה"זול"-אבל כמו שראיתם המחירים סבירים בהחלט.

לגניצקה-אמת שוינה השאירה עליי רושם עז אבל כנראה שתמיד זוכרים יותר את העיר המסיימת.באיזשהוא שלב אמרתי לאשתי תשמעי כמעט שכחתי את בודפשט..
אבל אם להיות הוגן בודפשט מקסימה ומעודכנת עם נוף מיוחד וחיי לילה תוססים.בשתי הערים הללו אפשר לבלות לפחות 5 ימים מבלי להתחיל לצאת לסיורי המומלצים מחוץ לעיר.יש דמיון מסוים בין הערים אבל גם שוני בולט באנשים,המראות,ריכוזי האטרקציות,האוכל חיי הלילה.

עוד תשמעו ממני-מוזמנים לשאול שאלות קונקרטיות.
רונן
נכתב ב-22/12/2009 19:47[עודכן ב-:22/12/2009 19:50]
הודעה סגורה
16.בודפשט ווינה בחורף-8 ימי טיול קסומים עם סוף דרמטי תגובה ל - 15
כל הספור של הטיול מתגמד לי מול הסיוט של התחבורה.
במקומך? מזמן הייתי מאושפזת בשלוותה.

זה בהחלט סוף דרמטי לטיול.
הודעה סגורה
17.בודפשט ווינה בחורף-8 ימי טיול קסומים עם סוף דרמטי תגובה ל - 15
הי רונן,תודה על התשובות.גם אנו ,בזמנו,עברנו את כיכר מוסקבה בדרך לתחנת האוטובוס הקטן(כחול)למצודה ולארמון.ערב אחד הסתובבנו קצת גם בקניון,במיוחד בפאב אירי.כמו שחשבתי,לפני כחודש היו לוינה רק טיסות בדיל ל3 ליות ומהשבוע היו כבר ל5.לצערי אי אפשר היה לצאת(שוב עליה לאויר)השבוע יוחלט האם כל הביטולים של הצוות היו הכרחיים ואם באמת היעד(21.01.10) אקטואלי.אישית-לא נראה לי בכלל.אבל אין ברירה.את שווקי הכריסמס נראה בשנה הבאה.השנה הימרתי אותם לוואדי ניסנס. Sad
אין על האוכל ההונגרי.והעוגות.השלמתי את החור בהשכלה,קיורטש בתל אביב,בזכותה של רבקה.את גולש הונגרי-מכינים עד היום עם התבלין המקורי(משחת פלפלים כתומה בשפורפרת) -שכר יעוצים וספרים/מפות לעיר Laughing Laughing :lol:אפילו בידיעות השבוע היה מירשם לבצקניות.אבל אסור-אנו בדיאטה.
מזל שנגמר טוב ולא הייתם צריכים להוסיף תשלום.הסיפור הזכיר לי את הקבוצה השניה בסיור פולין שלנו.בגלל מזג האויר נדחתה הטיסה שלהם מקראקוב ולאחר יום נוסף בעיר הוחלט להסיע אותם באוטובוס לוורשה.בקור נוראי,בהפסקות בתחנות דלק ללא שרותים ,לאחר כמעט יום שלם הם הגיעו.ונחש מה-גם מוורשה ביטלו טיסות.אז ערכו להם סיור בעיר ונתנו לאחר ויקוח חדר.מזל שהיו בקבוצה גדולה ומאורגנת(משולמת)היטב.
מבינה אותך לגבי העברת תמונות וכו'...מבטיחה ללמוד להסתדר לבד ,אבל עדיין לא מצליחה.קל יותר לעשות התאמת בנק Laughing Laughing
אמה
הודעה סגורה
18.בודפשט ווינה בחורף-8 ימי טיול קסומים עם סוף דרמטי תגובה ל - 16
האמת יונית שלפחות בשעה הראשונה הייתי די מבואס וכלל לא לקחתי את זה ברוח טובה-לקחתי מקדם די יפה וכל שעה אני רואה שלמרות הכל העסק "מתפקשש" זה בהחלט מתסכל ומורט עצבים.
אך כמו שציינה נועה חוויה שעוד ידובר עליה במסיבות ובסלון והאמת שמהר מאד מתאוששים ונשארים בעיקר עם החוויות הטובות.
טוב שהטבע האנושי בונה אותנו ככה.
תודה על תשומת הלב-יונית.
רונן
הודעה סגורה
19.בודפשט ווינה בחורף-8 ימי טיול קסומים עם סוף דרמטי תגובה ל - 18
אמה יקרה שלי,
התמונות יגיעו גם יגיעו ושומר לעצמי את הזכות להיות חלק מטיול שלך לאוסטריה או וינה-בשלב התכנון לפחות..
תשאלי את "צונאמי" זה באמת תמיד הפליא אותי איך רוב רובם של האוסטרים כאלו חטובים לעומת אחיהם הגרמנים?
רק להרגיע אותך שאפשר להנות ממטעמי וינה ולא להעלות במשקל!!במיוחד אם זה בחורף ושורפים המון קלוריות.
יש אגב דוכן קיורטוש בקניון אורות-20 ש"ח יחידה(כ950 פורינט)טעים אך לא מגיע למקור.
אפשר להפגש שם או אצל טניה.
בכיף-רונן
הודעה סגורה
20.בודפשט ווינה בחורף-8 ימי טיול קסומים עם סוף דרמטי תגובה ל - 18
רונן, הסבתות שלי מעולפות פה מהסיפור שלך. ככה שעניין "עוד יסופר במפגשים חברתיים" כבר התחיל. לעניין הטבע האנושי, אותי הוא בנה אחרת. אני בקטע הזה עם יונית, היא בשלוותה אני כאמור ליד אריק שרון - התוצאה זהה. מה שכן, תמסור לגברת שאני מלאת הערכה אליה על זה שהיא שרדה את זה.
וגם תוסיף בבקשה קישור ללינה בוינה ובודפשט, למען הדורות הבאים.

אלונה
הודעה סגורה
21.בודפשט ווינה בחורף-8 ימי טיול קסומים עם סוף דרמטי תגובה ל - 20
לאלונה(לה יש קרדיט רב במתן עצות ואתרים)ולחברים הנוספים-

1)לינת בודפשט אצל גברת מלינדה בודאי(מאיזור בודה שגרה בפשט..)
http://www.melindaapartment-budapest.com

2)לינה ברובע 5 בוינה אצל רנטה נורמן.
http://www.netland.at
http://www.netland.at/wien/norman/

נכתב ב-22/12/2009 21:22[עודכן ב-:22/12/2009 21:25]
הודעה סגורה
22.בודפשט ווינה בחורף-8 ימי טיול קסומים עם סוף דרמטי תגובה ל - 15
רונן,

איזה סיום. איזו דרמה!!!
אכן, יהיה מה לספר לנכדים....זה מסוג הסיפורים המשפחתיים, שאצלנו לפחות עוברים מדור לדור.

שמחה לשמוע את חוויותיכם מהטיול, ונא לעודד את החבר'ה למהר ולהוריד את התמונות למחשב Smile

אורה
הודעה סגורה
23.בודפשט ווינה בחורף-8 ימי טיול קסומים עם סוף דרמטי תגובה ל - 22
אורה המון תודה,
התמונות ירדו למחשב נשאר שלב הלימוד איך לדחוס ולשגר אליכם-הערב בעזרת השם.
רונן Smile
הודעה סגורה
24.בודפשט ווינה בחורף-8 ימי טיול קסומים עם סוף דרמטי תגובה ל - 23
הודעה סגורה
25.בודפשט ווינה בחורף-8 ימי טיול קסומים עם סוף דרמטי תגובה ל - 24
מתנצל על חבלי הלידה-נסיון
 בודפשט
הודעה סגורה
26.בודפשט ווינה בחורף-8 ימי טיול קסומים עם סוף דרמטי תגובה ל - 24
רונן
נושא העלאת התמונות דרמטי לא פחות מסוף הטיול....

יש כמה שכבר בלי ציפורניים
מה יהיה?
ג'מוס

בכל מקרה ממליץ על התוכנה הזאת:
http://download.microsoft.com/download/whistler/Install/2/WX P/EN-US/ImageResizerPowertoySetup.exe
להתקנה במחשב - ללחוץ על הפעל אחרי לחיצה על הקישור. כלי יעיל ביותר של מיקרוסופט לכיווץ תמונה בודדת או מספר מצומצם של תמונות!
הודעה סגורה
27.תמונות חורפיות מבודפשט תגובה ל - 26
בואו נהנה קצת מבודפשט וגם מוינה
   בודפשט 008.jpg  ובודפשט 015.jpg
הודעה סגורה
28.סופתח וינה תגובה ל - 27
ארמון שונבורן מלמעלה ובית הונדרווסר.
ארמון שונבורןבית הונדרווסר
הודעה סגורה
29.סופתח וינה תגובה ל - 28
חברים-כרגע ברור לי איך להעלות תמונות-יוצא לברייק ואחזור בהמשך.
מוזמנים לשאול גם שאלות או שהכל ברור או שמתביישים.
בידידות-רונן
הודעה סגורה
30.בודפשט תגובה ל - 29
בואו נצא למסע קצר-קתדרלת אישטוון וארמון המלך-מהאתרים הבולטים ביותר בעיר.
 קתדרלת אישטוון  ארמון המלך מבט מפשט
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | ויזה ושגרירויות | מזג אוויר למטיילים

דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו