נא להמתין...

אין כמו תאילנד: אפשר לנקות את הראש על אחד החופים באיים שלה, ליהנות ממגוון התרבויות של צפון המדינה וכמובן לטייל בבנגקוק הענקית, עם המקדשים הרבים, הקניונים ושווקי הלילה. הפורום הוא המקום לתכנן טיול מוצלח! מנהל: הרוזן מקוסמוי
1.****אישיות השבוע**** אישיות השבוע******
שבת שלום וסוף שבוע נעים לכולם .
סוף שבוע זה נמשיך במה שהתחלנו שבוע שעבר , "אישיות השבוע" ,
מאחר ואמרתי שבשבועות הקרובים אני מעוניין לבחור דווקא באלו שלא יצא להם להיות במפגש פורום ולא יצא לחברים האחרים (לאו דווקא לי ) להכיר אותם .

אז השבוע יהיה יוסי.ר מפאטייה אישיות השבוע .

יוסי קדימה , צא לדרך , השרשור הוא שלך ובשבילך .
2.****אישיות השבוע**** אישיות השבוע****** תגובה ל - 1
או קי
הבכתם אותי עם המינוי הזה אבל אנסה להיות עיניני ולתת פרטים רלוונטיים לפורום.

לפני שש שנים הגענו לתאילנד לטיול בן חודש ימים, זה היה טיול במקום נסיעה ארוכה לברזיל שהייתה מתוכננת אבל לא יצאה לפועל בגלל עסקים שעדיין היו לנו בארץ ושבמהלכה היה מתוכנן לקנות יחידת דיור בריו דה ז'נרו, זה היה החלום שלנו.

לאחר נחיתה בבנגקוק הגענו לפטיה, לא מצא חן בעינינו, המלון שלנו היה באזור סוי בוקאו למי שמכיר, מרכז ה "ברדק", לא מתאים לזוג נשוי , "מרובע" ,ירושלמי לשעבר. המשכנו לאחר יומיים לצ'אינג מאי פוקט וכו' והחלטנו לחזור לפטיה. כנראה שהעיר בכל זאת עשתה לנו משהו ומשם הביתה.
אחרי שלושה חודשים ועבודה מאומצת באינטרנט החלטנו שהבית בחו'ל יהיה בפטיה במקום בריו דה ז'נרו ,הגענו שוב וקנינו את הדירה הראשונה בג'ומטיין ,במקביל החלטנו שבלי רכב קשה לטייל ולהכיר את תאילנד והתחלנו ליסוע עם רכב שכור לכל חור אפשרי .היתרון בתאילנד שהכל קל זמין ונח. ניתן לשים אצבע על המפה, להגיע למקום בקלות ולהסתדר בלי בעיה. החיים טובים , מענינים , האוכל נהדר והכל זול. אנחנו מבלים בתאילנד כ 6 חודשים בשנה בסך הכל , לפעמים זה מתחלק ל2 נסיעות ולפעמים ליותר.

הכרנו אישית אנשים נפלאים בפורום וגם היכרות דרך הטלפון , אנחנו מקבלים אורחים מהארץ וכפי שכבר כתבתי בעבר וכמו שאר חברי הפורום שגרים פה תמיד נהיה מוכנים לעזור ולייעץ בכל עניין למי שיהיה מעוניין.

ומשהו על פטיה.
העיר היא בירת הזנות של תאילנד, זה כל אחד יודע. אבל יחד עם זה היא עיר מלאה באטרקציות לתייר המערבי.אני ממליץ בחום על בילוי בפטיה למשפחות וגם עם ילדים. יש פה המון מה לעשות. אפשר בקלות לדלק על חלקי העיר שבהם הזנות נראית ברחובות ובשאר החלקים הגדולים של העיר זוהי עיר ככל הערים.

רויאל פלורה צלוי טארטונג פטיה
הודעה סגורה
3.אחלה יוסי... תגובה ל - 2
הזכרתה לי שב 2001 כשהגעתי פעם ראשונה לתאילנד עם שני חברים
הגענו גם לפטיה ונכנסנו ל"הלם תרבות" שרצינו לעזוב אותה עוד באותו יום, למוחורת פגשנו בישראלי בעל בית מלון בפטיה שהרגיע אותנו וסיפר לנו על כל מיני אטרקציות שיש לפטיה להציע ואכן מימשנו אותם ולאט לאט גילינו שאכן פטיה זה לא רק "העובדות הצווחניות" בוולקין סטריט,
וזה טיפ שאני נותן לכל מכריי שנוסעים לתאילנד לפטיה לקחת נשימה ארוכה ביום הראשון ולהינות ממה שיש לפטיה להציע.
לכל מקום בתאילנד יש את היחודיות שלו ובגישה חיובית אפשר להנות בכל מקום ובטח ובטח בפטיה.
חשבתי שאתה יותר צעיר ושזוגתך ממין אחר...אבל אני בטוח שאכן הנך צעיר בנפש... Razz
הודעה סגורה
4.icon12.gifהחלום שלנו....החיים שלכם. תגובה ל - 3
אני חייב לציין כי בינואר האחרון כשהייתי בפאטיה, דברתי עם יוסי והוא העיר את תשומת ליבי לתהלוכה שתערך באותו היום.
הרווח היה כולו שלנו.
P1010435.JPGP1010425.JPG
הודעה סגורה
5.נכון סמי תגובה ל - 3
אני אחד מזקני הפורום (62). לפני כשבע שנים החלטנו לסגור את העסקים שלנו אישתי ואני, להיסתפק במה שיש ולהתחיל לחיות.

בפטיה ישנם המון זוגות מערביים שקנו נכסים וחיים פה מספר חודשים בשנה. בבנין שבו אני גר יש כ - 900 דירות ויש מספר לא מבוטל של זוגות מאירופה ואמריקה .
הודעה סגורה
6.ליוסי תגובה ל - 5
הי יוסי-אני חושבת שזה רעיון טוב להכיר אנשים ולהעניק לך את הכבוד השבוע.
זוכרת את הערותיך הענייניות ורצונך לעזור לי טרם ובזמן נסיעתי לתאילנד. לא הגעתי לפאטייה, מן הסתם עוד אגיע בפעם הבאה, וכן ,תהיה כזו פעם הבאה במהרה בקרוב בימינו-אמן.
אשמח לשמוע עוד על טיוליכם ומקומות אליהם אתם מגיעים ויותר על העיר שלכם וחיי היום יום בה.
וחוצמזה, אשתך פשוט יפה ,מאחלת לכם המשך חיים טובים ומלאי חוויות וכל טוב Smile
הודעה סגורה
8.ליוסי ולכולם ... תגובה ל - 7
אמרתי את זה ליוסי כשניפגשנו בת"א - אני מכיר הרבה מאד זרים בתאילנד ובמשך הזמן רואים הרבה סוגי טיפוסים. ישנם זרים שחיים זמן ממושך מאד בתאילנד אך חיים בה עם מנטליות של תייר.

אני מאד מעריך את יוסי ואשתו על הסקרנות והעצמאות והדרך בה הם מתנהלים בתאילנד...ישנם מעטים כאלה. דווקא אני, שלידי תאילנדית שמתקתקת, מסדרת ומחליקה כל דבר, יכול מאד להעריך אותם.

מסיר בפניהם את הכובע ... ובאמת - כל הכבוד !!!!
הודעה סגורה
9.יוסי תגובה ל - 2
יוסי שלום,
איך כתב ארז : החלום שלנו - החיים שלכם.... תשמע , מזה כשלוש שנים שאני קורא בשקיקה כל מה שנאמר פה בפורום. לאחר נסיעה אחת ועוד אחת בקרוב ,אני חושב כבר תקופה ארוכה לעשות צעד דומה לשלך, כמובן בעתיד כשיתאפשר. קודם כל צריך אומץ על קבלת ההחלטה!! זה לא פשוט וכל הכבוד לכם על ההחלטה ללכת עם הלב. Thumbs Up
בתגובות שלך רואים עד כמה אתה אוהב את תאילנד בכלל ואת פטייה בפרט ודואג לשמה הטוב. הייתי שמח אם היית מפרט לנו , אפילו קצת, על סדר היום והחיים השוטפים של אדם מערבי שבא לגור בפטייה לתקופות ארוכות.
באיזה קשיים נתקלת (אם בכלל), איך אתה מתגבר על הגעגועים לארץ (אם יש בכלל כשנמצאים שם...)? האם מתכננים כל יום מה עושים מחר או פשוט "זורמים"?איך המקומיים מתייחסים למערביים שמגיעים לגור אצלם במדינה?
אתה יודע , כשאנחנו מסתכלים על זה מכאן (בקנאה רבה צריך לציין...)אנחנו נזכרים בטיולים הקצרים (של חלק מאיתנו לפחות..)וזוכרים רק את הדברים הטובים. בדמיוני , אתה קם כל בוקר ושוכב בסבבה תחת עץ הקוקוס .... Smile
האם יש גם צדדים פחות טובים לצעד המשמעותי הזה?
אני יודע שתשובתך תהיה מנקודת מבט אישית ויתכן שאחרים חושבים אחרת ,אבל מעניינת אותי נקודת המבט שלך על הנושא.
בתקווה שגם אנו נגשים את החלום!!
תודה
נתי
הודעה סגורה
10.icon7.gifהיי יוסי, שמחתי להכיר. תגובה ל - 9
למרות שאנו מכירים מהפורום זמן לא קצר, עוד לא התאפשר לנו להיפגש פנים מול פנים.
שמחתי לקרוא עליך בשרשור הזה, וכמובן שמספר שורות לא יכולות להכיל את סיפור חייו של אדם, אבל גם מספר שורות היו מאוד נחמדות.
עכשיו היה לי הכבוד להכירך במעט מעט.
אני מאחל לך ולאישתך עוד הרבה שנים של אושר ונחת.
לילה טוב (בישראל).
נדב.
הודעה סגורה

נכון כמו בכל דבר בחיים צריך לקבל החלטה ולבצע.
זה לא פרויקט המאה. זה בסך הכל לחיות כמה חודשים בתאילנד כאשר אתה מגיע לגיל שאתה יכול לעשות את זה.
אם יש לך את הרצון אתה יכול בקלות לבצע הבעיה שזה מתחיל ונגמר בכסף.
חושבים שצריך מליונים , החיים בכל מקום עולים כסף ובכל מקום צריך לשלם עבור אוכל לינה נסיעות וכו'. ידוע שבתאילנד החיים לתושבי המקום מאוד זולים ואם אתה הופך לתושב החיים עבורך לא יקרים.
אנחנו עשינו חשבון שאם אנחנו נמצאים פה שלושה חודשים העלות היא בדיוק כמו בארץ כולל כרטיסי הטיסה.
סדר היום הוא בדיוק כמו בארץ. יש לנו דירה שצריך לנקות ולסדר, להוריד זבל, לחבר לאינטרנט ולכבלים, להכין משהו לאכול ותחזוקה רגילה.
אנחנו יוצאים לקניון לאכול והולכים לפעמים לים או לאיזה שוק לילה או יוצאים לשתות קפה . יש לקנות מתנות , פוגשים חברים שמגיעים מפעם לפעם, נוסעים לבנגקוק, החיים הרגילים רק שהם בתאילנד, אוירה אחרת אוכל אחר ריחות אחרים ואנשים נהדרים.

שאלת על קשיים. כל דבר ניתן לפיתרון. כמובן שיש קשיי שפה ועליהם מתגברים בעזרת אנגלית תאילנדית והידיים. לא ניתקלנו בקושי שאי אפשר לפתור. עשינו שיפוץ יסודי בשתי דירות עם קבוצת עבודה תאילנדית , לא היה בקבוצה איש אחד שדיבר מילה אחת אנגלית והכל זרם ועבד יפה בעזרת ידיים חיוכים ורצון טוב של שני הצדדים.
החיים זורמים, יש לנו מכונית ואנחנו גם מטיילים הרבה. קמים בבוקר ומחליטים שנוסעים ונוסעים לא מתכננים הרבה מראש. אנחנו בפנסיה.

יחס המקומיים אלינו הוא תעלומה שלא הצלחנו לפתור. התאילנדים מאוד נחמדים, אדיבים ומאוד נעימים. אנחנו מקווים שזה אמיתי. ברב המיקרים זה נראה אמיתי.

לגבי עץ הקוקוס.

נכון, זה נשמע נהדר לשכב מתחת לעץ הקוקוס עם שייק ביד אחת ואננס ביד השניה אבל....... נורא חם בתאילנד וכמה אפשר לשכב מתחת לעץ קוקוס בחום הזה.
אנחנו הולכים לים, נשארים שם שעה, שעה וחצי וחוזרים לדירה הממוזגת.

געגועים מחזירים אותנו לארץ. יש להם כח אדיר. יש לנו נכדים ואי אפשר לעמוד מול הגעגועים אליהם. אחרת היינו נשארים פה לתקופה ארוכה, החברים מגיעים אלינו.

בשבוע הבא מגיעים אלינו זוג חברים לשבועיים, הם ילונו בדירה נוספת שיש לנו כאן, נטייל נבלה ונעשה חיים.

אלה החיים פה , כמו שאומרים החברה "זורמים".

הודעה סגורה
12.תודה נדב ובוקר טוב תגובה ל - 10
הודעה ללא תוכן
הודעה סגורה
13.כפי שאמרתי ... תגובה ל - 9
יש מעט זרים שמשתלבים כל כך יפה וטוב כמו יוסי ואשתו. אני תמיד מביט בהשתאות ומאד מכבד ומעריך את זה. רוב הזרים מתנהגים בתאילנד כמו תיירים (יותר משוכללים אולי, אבל עדיין ברמת תייר מנוסה). יוסי מכיר את בנגקוק יותר טוב מהרבה זרים שגרים בעיר, שלא לדבר על תאילנד.

אני חושב שרק מי שמבין מה זה לחיות בתאילנד יכול להעריך מאד את הצורה שיוסי ואשתו השתלבו וחיים בה. אני גם חושב שהם קיבלו החלטה נכונה לגור בפאטאיה - עיר הרבה יותר מזמינה וקלה לעיכול מאשר בנגקוק.
נכתב ב-13/06/2009 09:02[עודכן ב-:13/06/2009 09:08]
הודעה סגורה
14.אולי עוד תמונות...? :) תגובה ל - 2
נתחיל מזה שנעים להכיר, תכל'ס אתם אנשים עם אומץ, לסגור את הבאסטה כאן בארץ ולחיות את החלום שלכם, כל הכבוד!

אולי תעלה עוד כמה תמונות ממקומות שהייתם בהם? אוהבת תמונות...
שבת מקסימה לכולם Smile
הודעה סגורה
15.תמונות+.. תגובה ל - 14
את יוסי הכרתי רק מהפורום וכאשר נסעתי בפעם האחרונה לתאילנד,לפני 3 חודשים ביקשתי ממנו את המספר טלפון מכיוון שסיקרן אותי לפגוש אותו.
אכן נפגשנו,אני וחברי לטיול, עם יוסי ואשתו אלי, ומכיוון שהיה לנו כייף כל כך,נפגשנו כל יום שהיינו בפטאיה..
וכמובן כאשר השיחה מתגלגלת גם מצאנו שים משותפים ששנינו מכירים מירושלים..עולם קטן..!
Laughing
יוסי ואלי התגלו כאנשים חמים,מפרגנים ,נחמדים מאין כמותם ומכניסי אורחים לבבים ביותר! נהנינו להתארח אצלם בדירת סטודיו המדהימה שלהם המשקיפה אל מפרץ פטאיה ונהנינו לשמוע את קורותיהם בארץ ובתאילנד.
אנשים מעניינים,צעירים בראש וברוח!
יוסי ואלי,כן תזכו לשנים רבות ובריאות!
יוסי ואשתו אלי איתי ועם חברי לטיול(אני השמאלי)הנוף מהדירה של יוסי ואלי בפטאיה
נכתב ב-13/06/2009 13:11[עודכן ב-:13/06/2009 13:21]
הודעה סגורה
16. אילניתש תגובה ל - 14
הבאסטה בארץ לא נסגרה , היא חיה ונושמת ואפילו ההשקיה האוטומטית עובדת. גם אמרתי שמה שמחזיר אותנו לארץ זה הגעגועים לנכדים. אנחנו מחלקים את הזמן בין הארץ לתאילנד עם עדיפות קטנה לתאילנד.

הודעה סגורה
17.שאפו! תגובה ל - 16
הודעה ללא תוכן
הודעה סגורה
18. איתן אנחנו מסמיקים, תודה על המחמאות. תגובה ל - 15
הודעה ללא תוכן
הודעה סגורה
19.שאפו! תגובה ל - 17
לי עדיין לא יצא לפגוש את יוסי, כן קרה שדיברנו פעמיים או שלוש.
להתרשמותי זה איש שלקח את חייו למקום הנכון, כמו גם אשתו, ומלא נכונות לעזור.
כן ירבו.
הודעה סגורה
20.שאפו! תגובה ל - 19
יוסי, מרגש, מרתק ומעניין לקרוא על החיים שלכם שם ועל ביצוע המעבר. (לא בשמיים מסתבר מעברים כאלה) ויותר מכך, לי זה עוזר בהתלבטות מסויימת אישית שלי לגבי הלאה בחיים מה עושים, ונתתם לי כיווני חשיבה.
מאושרת בשבילכם ,רוצה לשמוע עוד תשובות לשאלות שואלים אתכם כי הן מרתקות לא פחות.ו"מתה" להכיר אתכם. Smile
הודעה סגורה
21.שאפו! תגובה ל - 20
טלי וכולם מוזמנים תמיד לשאול להיתייעץ ולבקר בכיף
הודעה סגורה
22.ליוסי - בהערכה.. תגובה ל - 21
יוסי ר. שלום,
שמחתי לקרוא את מה שמצאת לנכון לספר על עצמך ועל המעבר, שלך ושל אשתך, לתאילנד.
שינוי מעין זה שעשיתם, מלבד מימונו, מצריך קבלת החלטה אמיצה שכרוכה בוויתורים ובמחירים, עליהם רומזים דבריך.
חרף המחירים, המון שביעות רצון, שמחה וסיפוק ניכרים מדבריך.
אדם קרוב, מטבע הדברים, אצל עצמו וקורא בדברים מהרהורי לבו. כך יצא שדבריך פגשו אותי בפרשת דרכים, בה אני ניצבת היום. אמנם לא הייתי בתאילנד, אך הייתי בהודו ובנפאל פעמיים בשנתיים האחרונות. הודו בפרט והמזרח בכלל - חדרו לי למחזור הדם, אחרי שניערו אצלי תפיסת חיים, שעד אז מצאתי אותה ראויה.
רציתי לשאול אותך -
מה המחירים ששילמתם/ שעודכם משלמים עבור השינוי שעשיתם ?
האם תאילנד מאפשרת קניית רכוש ע"י זרים, תוך רישומו ע"ש הקונה (מה שהודו אינה מאפשרת אלא בעסקה מפותלת, באמצעות אזרח הודי שהרכוש רשום על שמו)?
מה הסטטוס האזרחי שלכם בתאילנד -תושב קבע או בעלי אשרת שהייה ? איך קבלתם אותו ומה משך תקפותו?
אשמח לתשובה.
בהמון הערכה,
נילי.

נכתב ב-14/06/2009 06:31[עודכן ב-:14/06/2009 06:34]
הודעה סגורה
23.נילי תגובה ל - 22
מה המחירים ששילמתם/ שעודכם משלמים עבור השינוי שעשיתם ?

**** אין מחיר. אנחנו חושבים נושמים ומתרגשים מנסיעה לנסיעה

האם תאילנד מאפשרת קניית רכוש ע"י זרים, תוך רישומו ע"ש הקונה (מה שהודו אינה מאפשרת אלא בעסקה מפותלת, באמצעות אזרח הודי שהרכוש רשום על שמו)?

**** התשובה חיובית . קניית דירה בקונדומיניום אפשרית וקלה מאוד לביצוע. הייתי משווה את זה לקניית קילו עגבניות בארץ. נכנסים למשרד תיווך או משרד של חברה קבלנית, חותמים על חוזה בן שני עמודים שכתובים באותיות גדולות עם רווחים גדולים ביו השורות משלמים ,מעבירים את הדירה ב LAND OFFICE וזהו. תהליך כזה לוקח יומיים אם אין בעיות ומשכנתא על הדירה. הבעיה העיקרית היא הצגת טופס מהבנק המוכיח שהכנסת את סכום התשלום מחוץ לארץ כלומר התשלום על הדירה ייתבצע בכסף שהוכנס לתאילנד ולא מכסף שנוצר בתאילנד.
קניית בית על אדמה מצריכה הקמת חברה עם שותפים תאילנדים.

מה הסטטוס האזרחי שלכם בתאילנד -תושב קבע או בעלי אשרת שהייה ? איך קבלתם אותו ומה משך תקפותו?

**** אנחנו תיירים כמו כולם. ויזה אנחנו עושים בשגרירות תאילנד לשלושה חודשים כמו כולם לאחר מכן אפשר להאריך אותה על ידי יציאה מגבולות המדינה וחוזר חלילה.
ניתן לקבל ויזה לפנסיונר לגילאי 50 ויותר לשנה אבל זה לא רלוונטי בשבילך לפי הבנתי.
הודעה סגורה
24.יוסי תגובה ל - 23
לא הבנתי משהו.
אם אתה מעל גיל 50 למה אתה לא מוציא ויזה לשנה?
הודעה סגורה
25.icon10.gifיוסי תגובה ל - 24
כיף לקרוא ולחלום שזה אפשרי
מה קורה עם עסק חייבים חברה או מספיק שותף מקומי
אל תחכה לשאלות ספר מה בראש Very Happy זה שבוע שלך
הודעה סגורה
26. avicohen5 תגובה ל - 25
לא הסברתי עד הסוף.
בשביל לקבל ויזה לפנסיונר לא מספיק רק להיות בן 50 ומעלה , יש עוד כמה שלבים בדרך שצריך לעבור. מילוי טפסים הצהרות ותעודת יושר והכי כבד, הוכחה על חשבון בנק עם 800000 (שמונה מאות אלף) באט בחשבון וזה כל שנה מחדש.
אבל הסיבה האמיתית שאנחנו לא עושים את הויזה הזו היא שהויזה שמקבלים בשגרירות בהרצליה + הויזה שאפשר לקבל בתאילנד מספיקה לנו בהחלט. אנחנו לא נשארים בתאילנד יותר משלושה - ארבעה חודשים רצוף.
הודעה סגורה
27. יעקבס תגובה ל - 26
בתאילנד אמרת חברה אמרת שותף מקומי והוא תמיד יחזיק 51 אחוז ממניות החברה.
לפני שנים יכולת לקנות מעו'ד מקומי חברת מיגרה שבה השותפים התאילנדים היו אנשים שלא הכרת ולא תכיר מימך והם ויתרו מראש על כל זכות הצבעה והחלטה בחברה. היום (וזה משמועות בלבד) השלטונות רוצים לראות את השותפים ולקבל אישור על יכולתם הפיננסית. זה הופך את הסיפור לקשה ומסובך יותר, מי ירצה שותף תאילנדי אמיתי בחברה.
מכשול נוסף הוא שצריך להחזיק מספר קבוע של עובדים תאילנדים בחברה
הודעה סגורה
28.תוספת קטנה תגובה ל - 26
יש כל מיני סוגי ויזות - ויזות עבודה, ויזות לימודים, ויזות נישואין ועוד ויזות שונות ומשונות.

אחד היתרונות בויזת פנסיונר היא שלאחר 3 שנים ניתן לקבל תושבות קבע.

לגבי קניית דירה - הדבר הכי קרוב לזה בארץ מבחינת פרוצדורה היא קניית רכב מיד שניה - מאד דומה מבחינה פרוצדוראלית.

בגדול - אין כמעט משהו שהוא בלתי אפשרי בתאילנד - בתנאי שיש לך כסף וקשרים - ואז כל מכשול יוסר בפניך בדרך זו או אחרת. אין גבול להמצאות שלהם.

אולי כדאי לדעת שבעלי תפקידים בכירים בתאילנד רוכשים בכסף את המשרות שלהם. למשל - מפקד תחנת משטרה במקום טוב - כ- 3 מיליון באט. תפקיד בכיר באימיגריישן - 5-10 מיליון באט
נכתב ב-14/06/2009 17:28[עודכן ב-:14/06/2009 17:33]
הודעה סגורה
29.דודו תגובה ל - 28
נתי 300000 ש"ח תחנה גדולה תקן ת"נצ...שווה... Laughing Laughing Laughing
אני אפילו מוכן להיות שוטר מקוף "בבנגלה"... Laughing
הודעה סגורה
30.נתי ... הגזמת .... תגובה ל - 28
אתה מצפה מהם לחיות מהמשכורת ?????????????? איך ידאג לאשתו? איך יאכיל כמה ילדים ? איך יחזיק 10 פילגשים ?? .... אלו חברה רציניים Shocked

אומר לך - תמיד ברישיון יש לי 200 באט. .... ותאמין לי, יותר נעים לראות פנים ולדעת למי הולך הכסף, הוא לפחות מחייך, מצדיע ואומר תודה .... בארץ גונבים אותך ואין לך מושג מי זה אפילו
נכתב ב-14/06/2009 17:49[עודכן ב-:14/06/2009 17:50]
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | ויזה ושגרירויות | מזג אוויר למטיילים

דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו