נא להמתין...

מה יותר נפלא מלחוות את הטיול בחו"ל עם האנשים שאתם הכי אוהבים? בפורום טיולי משפחות תוכלו למצוא את כל המידע שחשוב לכם לגבי טיול עם הילדים - באירופה, בארצות הברית ובעולם כולו. מנהלת: יונית
1.טיול בת מצווה:פארקים.....
בוקר טוב ונעים.
אז הנה נכנסתי לכאן, לפורום חברתי זה לפני כמה חודשים כדי ללמוד לאן אתם נוסעים עם הבר/בת מצווה הפרטים שלכם.
לאחר מחשבות רבות, ובעיקר בגלל דיונים שהיו כאן, ולחץ מכל הצדדים, בפעם הראשונה בחיי הלא קצרים:טיול מאורגן, נכדתי ואני , שתנו לבד, מתנה נהדרת שנכדתי הסכימה להעניק לי Razz
היא רוצה לבקר בבית של אנה פרנק, אז כמובן חייב להיות הולנד בחבילה, כל הזמן הייתי בטוחה שגם "חייבים" ארודיסני, אבל עכשיו שהתחילו לפרסם טיולי משפחות לקייץ, אהבתי יותר את הטיול שעובר מגרמניה, אז בינקומו מבקרים בפנטזילנד, ולפי תמונות הוא נראה מרתק,
אז זאת השאלה, מה אתם אומרים על החלפת בין שני פארקים אלה, שבנוסף הטיל גם זול יותר, כי יש חיים גם אחרי, ינואר 2010 טיול גדול וארוך, עם בעלי הפעם, כמובן, לארגנטינה, ארץ מולדתנו.
להגנתי אומר שרציתי לקחת אותה לתאילנד, מקום שקל לי מאוד להסתדר ולשם הינו טסות באופן עצמאי אך לא נותנים לי אותה לזמן ארוך יותר, וכמו שאמרתי היא סגורה על ביתה של אנה פרנק, זאת היתה בקשתה היחידה.
סליחה על הבירבורים, ותודה מראש
שושי.
נכתב ב-19/02/2009 10:24[עודכן ב-:19/02/2009 10:26]
3.טיול בר מצוה, סבתא ונכדה - איזה כיף תגובה ל - 2
כל הכבוד, לך ולנכדה. זה הולך להיות טיול מיוחד מאד.
אז הייתי מתבלת אותו גם במקום לינה אחד מיוחד מאד.

איך תגיעי מאמסטרדם למרכז גרמניה, ברכב, ברכבות? מאיפה הטיסה חזרה ?
הודעה סגורה
4.אניגמה, מאורגן!!! תגובה ל - 3
לא זוכרת כרגע, חושבת שנוחתים בקלן.
מה שקשה לי להחליט האם לא להגיע ליורודיסני, אסון גדול?
הודעה סגורה
5.אניגמה, מאורגן!!! תגובה ל - 4

שושי, איזה צוות נפלא אתן - סבתא ונכדה. באמת מתנה קיבלת מהנכדה שהיא רוצה לטייל איתך.

היא ביקשה אנה פרנק, אז למה לקלקל אותה?
בהולנד אפשר ללכת גם לפארקים משלימים. ישנו אפטלינג המקסים, ואם רוצים מתני אקסטרים הולכים ל"ווליבי". לא הייתי בפנטזילנד. שמעתי עליו כך וכך, כל מיני דברים. את בטוחה שלנכדה שלך טיול בת מצווה עם סבתא מתחבר באופן אוטומטי עם פארקים? מי אמר?
אני לא יודעת מתי אתן מתכוונות לנסוע אבל תדעי לך שבאוגוסט (בטח גם ביולי) התורים ביורודיסני מטורפים ובלתי נסבלים.

לא הבנתי אם תטיילו באופן עצמאי או בטיול מאורגן. אם מדובר בטיול מאורגן, יש תכנית. מה ההתלבטות? את רוצה עידוד וחיזוק לקחת אותה באופן עצמאי? מה הציפיות שלך בעצם?

פארק פנטזילנד הכי קרוב לקלן, אבל אפשר להגיע אליו גם מהולנד.
הודעה סגורה
6.טיול בת מצווה:פארקים..... תגובה ל - 1
שושי שלום

אם הבנתי נכון(ויתכן שאני טועה) אתן מתלבטות בין טיול מאורגן אחד שעושה מסלול צרפת-דרך בלגיה להולנד(או הפוך,לא משנה)
ובין טיול שעושה גרמניה-הולנד.
כן?

השאלה להשוואה בין שני טיולים מאורגנים (של אותה חברת טיולים? של חברות שונות?) אינה רק מהו הפארק המבוקר אלא הרבה מאד מדדים אחרים
כמו-שעת הנחיתה וההמראה-כמה ימים בפועל יש?
כמה קלומטרז' גומאים(ככל שנוסעים יותר מטיילים פחות)
מהם סיורי הבחירה במסגרת הטיול אם יש.
מהו המסלול בכללותו?

כי בין פנטזילנד ליורודיסני השני הרבה יותר מוצלח ,גדול,עשיר וחוויתי,מה עוד שהוא מצטרף בוודאי לביקור או גיחה לפריז עצמה.
בעוד פנטזילנד פארק חביב (וזהו) ואינו באותו סדר גודל ומשמעות כמו יורודיסני.
אבל מה שבעיניי לפחות חשוב לא פחות-מה חוץ מפנטזילנד רואים בגרמניה? את הקתדראלה של קלן? ואז נוסעים להולנד?
בקיצור -מה התוכן?
כי פארקים כבודם במקומם מונח,אבל טיול יש בו יותר מרק פארקים.
הודעה סגורה
7.טיול בת מצווה:פארקים..... תגובה ל - 6
זיווה ויונית, אכן מתלבטת בין שני טיולים המאורגנים, שניהם כוללים את אפטלינג.
יונית, הטיול דרל גרמניה, יש יותר תוכן, טיולים מעבר לפארקים, יש עומס מהם, כי מבקרים גם בווליבי, ימים גדושים ביותר.
אני מהמטיילים בנחת, יכולה לעמוד שעה להסתכל על ברווזים, זה הסיגנון שלי, אך מה לעשות....
בינתיים שלחתי לנכדתי את שני התוכניות במייל, בשבילה, פעם ראשונה בחו"ל, הכל יפה.
מבחינת ימים, זה שעובר מגרמניה, מטיילים יום נוסף, היום הראשון, אך לבטח זה אומר טיסת לילה, לא ממש אהובה עלי.
אמתין עוד, כי עדיין לא כל החברות יצאו אם מחירים ומסלולים.
שורה תחתונה , לא בטוחה האם לוותר על יורודיסני, האמת גם בגלל הנפש של ילדה שבי, היינו הקייץ במערב ארה"ב, ובגלל שללא ילדים לא ביקרנו שם בדיסני, לא שלמה אם זה.
הודעה סגורה
8.טיול בת מצווה:פארקים..... תגובה ל - 7
כשיהיו לך את התוכניות ספיציפית נוכל לסייע ב"קריאה ביקורתית" של המסלולים.
הודעה סגורה
9.טיול בת מצווה:פארקים..... תגובה ל - 8
יופי יונית, תודה לך, יופי ל פורום יש לכם כאן...
הודעה סגורה
10.טיול בת מצווה:פארקים..... תגובה ל - 9
הי שושי,

איזה כיף לשתיכן.

בהמשך לדבריה של ינוית: לפני חשמ שנים חמותי לקחה את הבן הבכור שלי והבן דוד לטיול בר מצווה (מאורגן) בצפון איטליה. היה טיול די עמוס עם נסיעות לא קצרות, הרבה החלפות של בתי מלון ולא מעט ימים שהגיעו לבית המלון רק מאוחר בלילה. לחמותי הקצב הזה היה לא פשוט בכלל.

בקיץ שעברה בעקבות הבר מצווה של הבן השני (+ בן הדוד השני-אצלנו במשפחה יש צמדים!) היא חזרה על החוויה. גם הפעם נסעו לצפון איטליה, אבל הפעם במסלול יותר רגוע, עם שני מקומות לינה בלבד ועם פחות נסיעות. יכול להיות שבטיול השני הם "הספיקו" פחות, אבל אני לא חושבת שחווית הילדים נפגעה וחמותי ודאי נהנתה יותר.

בקיצור, כמו שאת אומרת, הנכדה תהנה מכל מסלול שתבחרי, ביציאה ראשונה לחו"ל, כך שנראה לי חשוב להתאים את הטיול גם לסגנון ויכולות שלך. עוד פראמטר חשוב הוא גדול הקבוצה (האם יש התחייבות למקסימום?) וגם הרכבה, עם כי בזה אין לך שליטה.

בשני הטיולים הילדים ביקרו בפארק גארדהלנד. כפי שכבר נכתב, אם מדובר בקיץ, אז כל הפארקים באירופה עמוסים ופועל "מבלים" הרבה יותר זמן בהמתנה בתור למתקנים מאשר על מתקנים עמצם, כך שאני לא בטוחה שזהות הפארק צריך להיות שיקול מכריע בבחירת הטיול.

בהצלחה ותבלו בטיול.
הודעה סגורה
11.טיול בת מצווה:פארקים..... תגובה ל - 10
היי ג'ני, תודה על תשובתך,
קודם כל נהניתי מאוד מהסיפורום ותמונות שלך על תאילנד, כל כך אוהבת את הארץ היפיפיה הזאת, בכלל מסתדרת יותר בבנגקוק מאשר בתל- אביב, היתי כמה פעמים, מזרח הרחוק בהחלט המקום המועדף שלי בכדור הארץ.
אז לא לדאוג ליכולות שלי, לא סבתא רגילה, תשאלי את ערבה שעכשיו מבקרת כאן, היא אומרת שאני צעירת הפורום של צפון אמריקה Embarassed ,
יהיה לי קשה עם אופן הטיול כי אוהבת להנות מהרגעים הקטנים, ומבינה שבטיול מסוג זה לא יהיה זמן.
לא היה לי בעיה עם הטיול, ג'מוס אשם, הוא שלח סירטון על יורודיסני, פשוט מקסים.
אבל את צודקת, בין שני הטיולים שעד עכשיו פורסמו, אעדפתי זה שעובר מגרמניה, יחסית יותר רגוע.
הם נפלו על הראש עם הטיולים האלה, אחד מפרסם, בבוקר מבקרים בבריסל, בבוקר מבקרים במיני ארופה, בבוקר מבקרים באפטלינג, ושתביני, הכל באותו בוקר!!!
נחפש אחד רגוע, במידת האפשר.
הודעה סגורה
12.יונית תגובה ל - 11
מנצלת את הצעה שלך לראות את המסלול, נכדתי צלצלה, היא אוהבת את המסלול דרך גרמניה.

http://www.natour.co.il/html/tours/2004/DFK/1.html
הודעה סגורה
13.טיול בת מצווה:פארקים..... תגובה ל - 11
הי שושי,

תודה על הפרגון.
לרגע לא "חשדתי" בך שאת סבתא רגילה -אני לא מכירה הרבה סבתות שיש ביכולתן לתת טיפים ומידע רב כל כך על תאילנד כמו שנתת לי במהלך הכנת הטיול!

עד כמה שזכור לי, חמותי סגרה את הטיולים רק לקראת הקיץ. לדעתי את יכולה לחכות בשקט עד שחברות נוספות יוציאו עוד חוברות של טיולי משפחות לקיץ (בסביבת פסח) ולבחור בנחת את הטיול שהכי מתאים לכן.

ג'ני
הודעה סגורה
14.טיול בת מצווה:פארקים..... תגובה ל - 13
ג'ני, כמובן אמתין, רק שמוזר לי, טיולים שלנו תמיד באופן עצמאי, מכינה אותם חודשים רבים מראש, אך בינתיים, זה מה שבחרנו, מקדישים יום שלם לכל מקום, כבר טוב.
הודעה סגורה
15.יונית תגובה ל - 12
ברור לך שאני הולכת ל"הרוג" את המסלול?

אולי עדיף שלא אגיב?

זוהי הערת אזהרה,אם תרצי תגובה-בהחלט אני יכולה להגיב גם ל"מסלול" הזה.
הודעה סגורה
16.יונית, תודה, ברור לי תגובה ל - 15
Sad Crying or Very Sad Crying or Very Sad
בואי נעזוב את זה כך....
נמתין ונראה, מה אני אעשה....
הודעה סגורה
17.טיול בת מצווה:פארקים..... תגובה ל - 14
לי אישית נראה הרבה יותר מידי פארקים והרבה יותר מידי מדינות בשביל שבוע גם מתיש מאוד וגם ותכלס חוץ מפארקים כמעט לא רואים כלום.
אם לילדה הכי חשוב זה בית אנה פראנק, כנראה שמדובר בילדה בוגרת עם תחומי התענינות עמוקים. מגיע לה טיול של יותר מסתם פארקים (ואין לי שום דבר נגד פארקים). אני הייתי מחכה ובודקת עוד אופציות אני בטוחה שיש גם טיולים מאורגנים שמתאימים לילדים שהם פחות עמוסים ורואים בהם דברים מעבר לפארקים.
הודעה סגורה
18.טיול בת מצווה:פארקים..... תגובה ל - 17
הי שושי,
ראיתי את השאלה שלך בשעות הבוקר,חייכתי לעצמי רק הייתי עסוקה מידי .
קודם כל רציתי לספר לך שלפני כמה שנים עשינו טיול מאורגן בני מצווה עם חברה או נכון להגיד מדריכה מעולה.פריז-בלגיה-הולנד 10 ימים.כן זה לא מעט לפרק זמן קצר.היה מעולה בזכות הקבוצה והילדים-כולם בני מצווה והמדריכה.הכי חשוב: היתה בטיול סבתא עם נכדה,התחברנו מאוד. התברר שעם כל נכד היא נוסעת לטיול כזה או אחר.אפילו הנכדים הקטנים עמדו כבר בתור(לדבריה).היה מקסים לראות אותן.ומייד הבעתי משאלה שיום אחד אעשה טיולים עם הנכדים שלי,נו כולנו קצת "פולנים" Laughing
לדעתי רוב הפארקים באירופה נפלאים.רק שמזג האויר יהיה טוב.דיסני,אסטריקס,אפלטינג מקסימים כולם.אני נהנינתי לא פחות מהילדים.
חשוב מאוד,בטיולים מאורגנים,לקרוא טוב בין השורות: עד איזה שעה הסיור?מה כלול בסיור? ומה אפשר?אפשר=תשלום נוסף,גם מילה ניתן=תשלום נוסף.אם יודעים מראש אז 1.פחות כואב.2. אפשר להערך ולתכנן פעילות נוספת לשעות המתות,כך עשינו בספרד.באמסטרדם למשל מדאדם טוסו לא היה כלול אבל החלטנו להיכנס על חשבון הזמן הפנוי-שופינג או סתם מסעדה.
המלצה חשובה לא פחות:במאורגנים נותנים זמן מסויים לאוכל.המסעדות באירופה,במיוחד בבלגיה והולנד משרתות לאט מאוד.לכן להזמין ארוחה קלילה,שלא לוקחת זמן רב בהכנתה וניתנת ללקיחה איתכן.זכור לי איך החבר'ה הזמינו מרק ביום גשום ועד שקיבלו הצטרכו לעזוב Sad .פיצה היתה פתרון קל-לקחנו איתנו Laughing .קחי את הטיול בקלות,להיות במסגרת עם אנשים לא מוכרים לא קל.אבל אתן ביחד וזה העיקר.
טיול מקסים לכן,
אמה
הודעה סגורה
19.טיול בת מצווה:פארקים..... תגובה ל - 18
שושי, גם אני ראיתי את ההודעה בבוקר ורק עכשיו התאפשר לי להגיב...

קראתי את המסלול, ואני שואלת - למה בעצם מאורגן? נשמע שאת מורגלת בטיולים בחו"ל, נראה לי שאת והנכדה יכולות ליהנות אחת מהשניה, אז למה בעצם?
גם אם תסעו "רק" לאמסטרדם, עם גיחה לאפטלינג ונגיד עוד מקום אחד, ובתחבורה ציבורית, יכול להיות לכם טיול מקסים! ויהיו לכם מלא ברווזים וברבורים להאכיל בוולנדאם פארק...

רבקה
הודעה סגורה
20.טיול בת מצווה:פארקים..... תגובה ל - 19
אמה: גם ריגשת אותי וגם נרגעתי, אני יודעת להנות מהחיים, מוצאת את החלק הטוב שבדברים. ולעתידך, קשר טוב עם הילדים מבטיח אותו המשך עם הדור הבא, גם את תהני מנכדיך, בעוד הרבה שנים, כמובן, אבל הזמן עובר כל כך מהר, צ'יק ועוברים מהילדים לנכדים, רק שהפעם זה רק החלק הנעים , בלי לחנך ובלי סיפורים, רק נישוקים ופינוקים.

רבקה: עוד כלום לא סגור, אבל יש לי לחץ חזק מהבעל ומהבן שניסע מאורגן, צריכה עוד ליבדוק האם יש בארופה טיולים מקומיים מאורגנים, כמו שיש בכל העולם.
בוייטנאם למשל, יגענו עצמאי ומשם לקחנו כל פעם טיול מאורגן למקומות שרצינו.
הטיול המאורגן עם ילדים בגילה, נרא לי רעיון יפה, רק לא מבינה למה הם עמוסים וגדושים בפארקים.
בכל אופן אין מצב ששתינו נתחיל עם המזוודות בין אוטובוסים ורכבות.
כבר אמרתי איזה יופי של פורום יש לכם כאן? אם כן, לא חשוב, אומרת שוב, ותודה מכל הלב.
הודעה סגורה
21.טיול בת מצווה:פארקים..... תגובה ל - 20
שושי, לילה טוב.

אם תתעקשי, אשמח ש"תאמצי" אותי לשבוע כנכד שלך ותקחי אותי לתאילנד. מתאים לי מאוד Laughing Cool Laughing תאמיני לי, אף אחד לא ישים לב..

קראתי את הדברים שלך כאן וגם בין השורות. אני מודה שאני לא חסיד נלהב (בלשון המעטה) של טיולים מאורגנים. בטח לא של טיולים שבשבוע אחד מכסים מספר מדינות, אינספור פארקים ואינספור אטרקציות ומרוב "תפסת מרובה, לא תפסת".. לא נהנים ולא חווים שום מקום על באמת.

מבלי להכיר אותך ואך ורק על סמך "המנגינה" של דברייך נראה לי "תפור" עליכן שבוע זוגי לא מאורגן באמסטרדם ושות'... מה זה תהנו שם.. חבל על הזמן.. בנחת, עם אפטלינג כמובן וגם עם בית אנה פרנק ועוד המון מקומות יפים ושווים באמסטרדם וסביבותיה (וקצת מעבר לסביבותיה...). אחלה טיול בת מצווה... אני הייתי שמח אם היו מארגנים לי טיול בת מצוה כזה...וגם בר מצווה...

בכל מקרה, נראה לי שיהיה לכן כיף ביחד היכן שלא תטיילו (צריכות מלווה/סוחב מזוודות/נהג/מקפל כביסה/מדריך וכדומה?? Shocked Very Happy Laughing )

ביי,
אורן

הודעה סגורה
22.אורן תגובה ל - 21
מה זה????
אתה רומז שרוצה לברוח מהחיטולים ובכי בלילה??
סתם, סתם, בין השורות מאז שאני כאן יודעת שאתה "ילד טוב"
בסדר, נדבר עם הנכדה, בכלל לא שאלתי אותה האם היא רוצה מלא פארקים, או רק טיולים.
בשנה אחרונה אני בפורום של הצפונים, ושם לוקחים את הרכים לשבוע או אפילו 10 יום לסיבוב יום-יומי של פארקים באורלנדו, היה לי בראש שנהנים מזה, בוא לא נחשוב בינתיים על הכאב ראש שאקבל בהם, מה יש לי לצפות שם:מוזיקה רועשת? רעש מטורף?
מתאים לי מאוד לטייל שבוע בלי ריצות בהולנד, נראה מה הצד השני חושב, כי עם בעלי אני מחליטה לשננו, כאן צריכה לרצות "טין אייג'ר"
הודעה סגורה
23.אורן תגובה ל - 22
שושי

בחייך, שבוע, לא יותר... מה כבר ביקשתי? מה רציתי? קצת, להתאוורר ולראות איך זה לטייל עם סבתא בתאילנד... אף פעם לא יצא לי... Laughing Laughing מה, זה מוגזם? בקשה חריגה? אני בטוח שלא תהיה התנגדות אצלי במשפחה. נהפוך הוא, ישמחו לקצת שקט ממני.. Shocked Rolling Eyes Laughing

לגבי הולנד והנכדה: אני חושב שהכל תלוי גם איך מציגים ו"עוטפים" את ההצעה. אני יכול לומר לך מניסיון אישי שאצלנו הילדים הגדולים שביקרו בהולנד (גילאי 12.5, 8.5, 5.5) פשוט "חולים" על הולנד, אמסטרדם, אפטלינג ויתר המקומות. היינו שם כבר שלוש פעמים בטיולים משפחתיים לאורכה ולרוחבה של הולנד (ושל אמסטרדם), בפעם האחרונה במאי 2007, ותמיד כיף ענקי. קבענו "כלל" שכל ילד צריך ליהנות מאפטלינג לפחות פעם אחת, אז כשעפרי תגדל קצת, "ניאלץ" Very Happy לקפוץ שוב לביקור.. Smile

אם וכאשר, אשמח לתרום מנסיוננו במקומות, אתרים, אטרקציות ודברים כייפים ושווים לילדים. בנוסף, רשת התחבורה הציבורית/רכבות שם מאוד נוחה, יעילה ומפותחת וכמובן שיש כל מיני "ימי טיול מאורגנים"...

אני בטוח שהנכדה שלך ואת כמובן תהנו מאוד שם... אם את צריכה סיוע בשכנוע, את יודעת היכן למצוא אותי וכמו שאת רואה, אין הרבה שעות שינה... בין הנקה להחלפה, נשמח לסייע ולשכנע.. Laughing Laughing

אורן
הודעה סגורה
24.זה נראה כמו טיול גמילה מפארקים תגובה ל - 13
יתר מדי פארקים, מה נשאר לעתיד?

אני בטוחה שיש לחברות אחרות גם טיולי ברמצווה בלי יותר מדי פארקים - אם את בוחרת בכך.
איכשהו ממה שאת כותבת נראה לי יותר טיול של אחד על אחד.
חמותי נסעה בחנוכה עם הבן שלי לפאריז, הסתדרו ללא בעיה גם עם המזוודות.
אולי באמת תשקלי טיול לבד איתה (או שתמצאי עוד סבתא מקסימה כמוך+נכדה).
הודעה סגורה
25.יונית, תודה, ברור לי תגובה ל - 16
היי שושי
התחלתי לכתוב אמש ואז הבחנתי שטריקו במשמרת ועזבתי לטובת הכדורסל המותח (ברכות לחולוןעל הזכיה בגביע , לענת ולגברים שלה בבית שבטח קרעו את הבית משמחה ) והנה ציטוט ממה שהתחלתי:

"אני לא עוזב בכלל בכלל.אני חושב שמדובר בטיול גרוע ביותר"

אבל בינתיים הגיעו עוד כמה אנשים שפויים לכאן וכתבו כבר את מה שרציתי ומכיוון שאני משתדל גם למצוא פתרונות לדברים שאני פוסל אז אם תחליטו לשקול טיול עצמאי לאמסטרדם ואולי מעבר רכבת לפריז אז הנה פתרון לחלק של אמסטרדם:
http://www.sababa.nl/hb/excursions/
ואם עוברים לפריז אני מניח שלא תהיה בעיה להסתדר עם תחבורה ציבורית.
הבעיה עם הבחור ההולנדי הזה(מירון) שהיו עליו (כאן באתר למטייל)המלצות לא טובות גם.שהוא לא הגיע לשדה התעופה בזמן וכד'.אני מניח שניתן למצוא פתרון בדמות פיצוי הולם שיוסכם מראש במקרה של שרות לקוי.....

זה נכון שבטיול מאורגן הילדים (וגם הסבתות Shocked Rolling Eyes ) יכולים למצוא חברים חדשים אבל כמות הנסיעות היא ממש בלתי נסבלת בטיול הנ"ל וממש אין זמן לנשום אז אפשר גם אחרת - החלטה שלכם.

שבת שלום וכמובן יופי שאת כאן.

הג'מוס
נכתב ב-20/02/2009 06:11[עודכן ב-:20/02/2009 06:14]
הודעה סגורה
26.לסבתא שושי תגובה ל - 22
קודם כל לאור התאור שלך את הניסיון שלך בחלקים יותר אקזוטים של העולם אין לי ספק שלא תהיה לך שום בעיה גם בהולנד או יעד אחר.
אם השיקול הוא שהילדה תהיה בחברת ילדים אחרים ולא רק מחוברת לסבתא ואין לכם בסופרמרקט של הסבתות הנחמדות עוד אחת שרוצה לטייל עם נכדתה באופן דומה-אז יש סיבה לקחת טיול מאורגן.
אבל-חסרונם של המאורגנים הוא "ההתאמה" לילדים כאילו שכמה שיותר פארקים נותן כמה שיותר חוויה.
היכרות קלושה עם היעדים,מסלולים אוטומטיים משנה לשנה(בדקי חוברת טיולים של 1990 זה אותו המסלול כמעט) והעדר דמיון (ובכך סיימתי את מכסת ההתייחסות שלי לטיולי משפחות מאורגנים בהם גם הדרכתי לדאבוני בעבר).
מכאן -מה כן אפשרי עם ילדה בת 12 ב"אופן פרטני"
ראשית-כל הצעה תהיה מבוססת על נסיעה בתחבורה ציבורית
כל הצעה תהיה מבוססת על התניידות מהשדה לעיר ללינה אחת לכל הטיול בלי טלטולי מזוודות במהלך הדרך.
פריז והסביבה היא קלאסית מחד בהיקף האתרים המתאימים לסבתא וילדה (ואם היא מהססת נסי להציע לה את מוזיאון האופנה,אולי לראות אפילו תצוגת אופנה,לעוף בבלון פורח, לבקר את מארי אנטואנט לאורך נקודות חייה ועוד) וכמובן יורודיסני,ופארק אסטריקס ואפשר גם מיניפרנס ויער וינסן ויער בולון ו...עצרתי כאן.
לינה במלון בפריז
העברות מהשדה למלון וחזרה יש 1001 חאפרים ישראלים יורדים שעובדים בכך.
ואם חוזרים לאופציה ההולנדית-על בסיס לינה באמסטרדם/או מחוץ לעיר (ליידן למשל) הקרובה לתחנת הרכבת.
נסיעה ברכבת לאפטלינג,לדולפינריום,לכפרי הדייגים ובקיצור- לכל מקום במרחב של מרכז/צפון הולנד וכמובן העיר עצמה.
יש גם היסע כמובן מהשדה לעיר.
ויש גם אפשרויות ל"קנות" חלק מהטיולים מאורגנים על ידי לשכת התיירות ההולנדית או גורמים אחרים באמסטרדם(למשל טיול לכפרי הדייגים).

פעם הילד שלי רצה לטייל בסקוטלנד טיול אמא-בן,רק מה ?אמא שלו פחדנית די גדולה ולא נוסעת עם ילד ומכונית ועוד מהצד ההפוך של הכביש. אז נסענו ללונדון משם לסקוטלנד(רכבת,לא ממליצה) ומשם חלק מהיעדים נסענו בתחבורה ציבורית וחלקם בטיול מקומי מאורגן של"מיטב סקוטלנד" עם מדריך דובר סקוטית(לא אנגלית) והמון סבאים נחמדים באוטובוס. לא היה מיועד "למשפחות" ואולי דווקא ככה הוא הרוויח המון פינוק מכל הסבאים שם, וגם מסלול טיול שהיה לי קשה להגיע אליו בתחבורה ציבורית בריטית.

כך שבהחלט אפשר הולנד ברכבות(עשיתי גם,ועם אותו ילדון) פריז כמובן או כל עיר אחרת (ברלין חשבתן?אם הקטע של ההיסטוריה מעניין אותה בהיבט השואה אין עיר "נכונה" יותר לחוות זאת מאשר ברלין עם כל הקושי בה).
בקיצור -יש אפשרויות- של סבתא-נכדה מחוץ למסלול השחוק והלא מספק של "טיול" משפחות מאורגן, שהוא בעיקרו הסעות בין פארקים וקצת יעדי צאן ברזל חיצוניים (ראי סיור דן האג,קלן וכו).
הודעה סגורה
27.תודות ותשובות תגובה ל - 24
ג'מוס: הלינק שמור, תודה.ועכשיו נזכרתי שפעם בין טיסות נשארתי לבד כמה ימים בלונדון ולקחתי טיולים מאורגנים מחוץ לעיר, לבטח יש בכל מקום.
האמת בהתחלה רציתי פריז וטיולים בהולנד, עצמאי, מאוד רציתי לקחת אותה לפוטורוסקופ, פעם בטיול באזור עשיתי הפתעה לבעלי, לא סיפרתי לו כלום על המקום, תראה, אי אפשר להסביר במילים, חוויה עצומה, אבל צריך להמתין שהקטנים קצת יגדלו, בהרבה מקומות שם צריך גובה מינימלי.
אבל אז הבן והבעל עשו יד אחד שניסע בטיול מאורגן.
אמשיך לבדוק, אולי טיול מאורגן רגיל, לא במיוחד למשפחות, וביום חופשי אפשר לקפוץ למקום שרוצים, אתחיל לעבוד לכל הכיוונים.

יונית: לא חייבת שיהיו ילדים בקבוצה, מסתדרות נהדר לבד, רק חשבתי שזאת תוספת נחמדה.
פחדתי מעיניין המזוודות, אבל כמו שכבר עשיתי במקומות אחרים בעולם, אפשר למשל לנסוע ברכבת המהירה לפוטורוסקופ, להשאיר למשמרת את מזוודות בפריז, כי לשם נחזור ולנסוע רק עם שני תרמילים קטנים.
כמו שכבר אמרתי, אשב לעבוד, כבר תכננתי טיולים מסובכים מזה, צריכה לבוא עם תוכנית מגובשת לגברים (הבעל והבן), הנכדה רק בית של אנה פרנק, כל מה שמסביב ישמח אותה.

אורן:ביליתי לילה נהדר על ידך, מלא הומור וצחוקים Embarassed
הצחיק, בגילך קל לישון, אך קשה עם הקטנים,
בגילי , שקט בבית אבל לא נרדמים, יכולה לבוא לעזור בלילות, גם כך ישנה מעט.
לולכולכם, תודה על הרצון לעזוא, אשב על כל האפשרויות.
הודעה סגורה
28.תודות ותשובות תגובה ל - 27
שושי,

גם אני נהניתי מהלילה ביחד (אוי, זה נשמע חשוד.. Rolling Eyes Rolling Eyes ... Laughing Laughing Laughing Shocked Very Happy )

מאחר והצעת, "נעתרנו והסכמנו" לקבל את הצעת הסיוע שלך.. טוב, אז מתי את מגיעה לעזור בלילות? אם קשה לך, אפשר להתחיל בפעמיים בשבוע, משמרת של שמונה שעות "בלבד" (משהו כמו 23:00 עד 07:00)... כדי לא להפריע לך באמצע שבוע, אפשר בשישי שבת... Laughing Laughing מה דעתך? כדי לא להפריע לך עם הקטנה, אנחנו פשוט לא נהיה בבית שנינו (אל תדאגי, אנחנו לא כאלה קשים, את הילדים הגדולים נשלח לסבים וסבתות האחרים..)

סגרנו? אני יכול להזמין לאלה ולי מקום לשני לילות לזוג עייף בסוף השבוע הבא? Cool Razz Laughing

שבת שלום שתהיה לך, את אחלה! Smile

אורן
הודעה סגורה
29.טיול עצמאי תגובה ל - 27
היי שושי,

גם אני חושבת שלאור ניסיונך בטיולים במקומות אחרים בעולם, טיול עצמאי שאת תתכנני לך ולנכדה יהיה הרבה יותר מוצלח מכל טיול מאורגן. גם אם תחליטו רק על אמסטרדם אני בטוחה שבסיום החופשה לא תביני איך היא כבר נגמרה ולא הספקתם כלום, וגם שילוב עם פריז בטוח יהיה כייף.
מכיוון שזה טיול רק של שתיכן, ולא בהרכב משפחתי מלא, לדעתי, אפשר להתפנק עם מלון במרכז אמסטרדם ולטייל כל היום בתעלות היפות שלה.

מצרפת לך קישור לאתר עם סיורי יום מאמסטרדם. יש דרך אותו אתר סיורי יום ופעילויות בהרבה ערים בעולם, כולל פריז.
http://www.viator.com/Amsterdam-tours/Day-Trips-and-Excursio ns/d525-g5
הייתי פעם דרכם ומאוד נהניתי בסיור יום (שנקרא Holland tour או משהו דומה) שכלל את בורסת הפרחים באלסמיר, סיור במפעל קדרות בדלפט כולל הסברים על שלבי הייצור, וביקור במדורודם (עם זמן חופשי ואפילו חוברת בעיברית).

ועוד אתר על אמסטרדם (שלא ישעממם לך בסוף שבוע... Smile )
http://www.amsterdam.info/il/

תכנון נעים,

אור
הודעה סגורה
30.תודה אור תגובה ל - 29
שמרתי, המוזר זה שמכירה חצי עולם, בעיקר יעדים רחוקים ביותר, אך לא מכירה את הולנד, מושך אותי מאוד לבלות שם שבוע איתה,
עכשיו מלחמה , בעיקר עם הבעל שנכנס לו ג'וק ש"רק מאורגן", כי נוסעות לבד.
צריכה לבנות מסלול לרצות אותו, וגם שהנכדה תיהיה מרוצה.
מי אמר שהחיים זה פיקניק Rolling Eyes
קשה, קשה, וכמובן הלוואי שאלו יהיו כל צערותינו בחיים.
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | ויזה ושגרירויות | מזג אוויר למטיילים

About Lametayel ; דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני ; צור קשר

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו