בחזרה לפורוםלתצוגה מדורגת

פורום צפון אמריקה

עזרה בתכנון טיול צפון מזרח ארהב וילוסטון

שלום לכולם

מתכננים טיול לארבעה עד 5 שבועות בצפון מזרח ארהב ומעונינים לשלב גם את ילוסטון.אנו זוג בני כ 50 וביתנו בת 17. זו פעם ראשונה באמריקה. האם מישהו יהיה סבלני לתת לנו בנקודות מסלול אפשרי ומקומות אטרקטיבים וכן איפה לבצע את הטיסות הפנימיות. הטיול יהיה ממחצית יולי -אוגוסט

אין בעיה בנהיגות ממושכות. רוצים טיול באיזי. לא לרוץ ממקום למקום. יחד עם זאת להנות מהאתרים של כל אזור אפילו במחיר של פחות מקומות.

אוהבים טבע והליכה נעימה בטיולים חד יומיים (לא טרקים קשים). רוצים לראות את האטרקציות העירוניות המיוחדות בכל מקום במסלול וכמובן להשאיר מקום לשופינג. הסטוריה ומוזיאונים פחות מעניין אלא אם יש משהו שיוצא דופן בעניין שלו. ילוסטון זה חלום .לא ברור כמה זמן להקדיש לפארק ומה דרכי הגישה אליו ואם יש עוד דברים לידו ששוים. 

מה החומר שצריך ללמוד ממנו? ספרים?

ממש תודה למי שיענה על הסבלנות

נכתב ב-12/01/2018 07:46[עודכן ב-:12/01/2018 07:49]
2.תגובה ל: עזרה בתכנון טיול צפון מזרח ארהב וילוסטון תגובה ל - 1

ילוסטון הוא אחד המקומות הכי מעניינים בארה”ב. אבל הפארק ממוקם במקום קצת נידח בצפון מערב ארה”ב. דרכי הגישה לשם לא קלות והעיר הגדולה הקרובה היא סולט לייק סיטי, מרחק של כיום נסיעה… יש שדות תעופה קטנים יותר וקרובים יותר אבל שם קשה יותר לשכור רכב למסלול לא מעגלי.

ילוסטון פארק ענקי – בערך חצי מגודל מדינת ישראל. מקובל להקצות לפארק 4-5 ימים ועוד לפחות יום אחד לפארק הצמוד (טטון). לנו למשל היה בטיול רק 3 ימים עבור ילוסטון והרגשנו קצת פיספוס כי ויתרנו על הרבה דברים.

מקובל לשלב את ילוסטון בטיול ארוך יותר בצפון מערב – למשל יחד עם טיול במדינת קולורדו, טיול במונטנה (פארק גליישר הנהדר) וגם טיול במדינת וושינגטון. פחות מקובל לשלב גיחה אל ילוסטון מתוך טיול שמתרכז בצפון מזרח.

3.תגובה ל: עזרה בתכנון טיול צפון מזרח ארהב וילוסטון תגובה ל - 1

היי ,

קצת קשה לענות בלי לדעת היכן תרצו להיות בטיול כה ארוך.

לגבי יילוסטון-רצוי מינימום של 3 ימים .

אם אין ברירה אז אפשר ביומיים -יומיים וחצי אבל זה אומר להיות  ב”היילייטס”.

אפשר לטוס לג’קסון מדרום ליילוסטון ולשכור רכב לטיול חד כיווני ,לא הייה פשוט אבל עשיתי זאת ביוני האחרון.

4.תגובה ל: עזרה בתכנון טיול צפון מזרח ארהב וילוסטון תגובה ל - 1

ראשית, אני מצטרף לעמיחי בדעה שמדובר בטיול מעט לא שגרתי.  זה כמובן לא אומר שיש בכך בעיה כלשהי, בהנתן מספיק זמן לטיול וכמובן בידיעה שתצטרכו לשלב טיסות פנים ממרכז הטיול (צפון מזרח ארה”ב) למערב (נניח, לסולט לייק סיטי) וחזרה.

יש מספר שאלות שעליכם לענות עליהם לפני שניתן לתת הצעות:

• למתי מתוכנן הטיול?  העונה יכולה להשפיע על כדאיות הביקור בילוסטון וגרנד טטון.
  • איזה איזורים אתם רוצים לכסות במזרח ארה”ב?  ערים?  מחשבות ראשוניות?

בהנחה שאתם נמצאים בזמן ה”קפיצה” למערב ליד נמל תעופה מרכזי, כלומר שיש לכם משם טיסה לסולט לייק סיטי, אז לקטע ה”מערבי” אני ממליץ להקצות 6-7 ימים.  החלוקה אז היא:

יום 1 – נחיתה בסולט לייק סיטי ונסיעה לכוון ילוסטון.  לינה בווסט ילוסטון., אם הנחיתה מספיק מוקדמת.  אם לא, ניתן ללון דרומה יותר משם לאורך כביש I-15.  ללא ידיעת שעת הנחיתה, קשה לבוא עם הצעה ספציפית

יום 2 – יום 4 – ילוסטון.  לינה בווסט ילוסטון או בגארדינר

יום 5- גרנד טטון – לינה בג’קסון

יום 6 – נסיעה חזרה לסולט לייק סיטי (על כביש 89 – רצוי)

יום 6 בערב או יום 7 בבוקר – טיסה למזרח.

חומר תוכלו למצוא בפורום, באתר למטייל, לגבי ילוסטון וגרנד טטון, כמובן באתר של הפארקים הלאומיים של ארה”ב.  יש לי סיכומי טיולים שלי בחלק מהמקומות, אבל אין טעם לשתף אותם כרגע, לפני שברור לי מה המסלול שלכם בדיוק.

כמובן שיש מדריכי תיירות לצפון מזרח ארה”ב, למשל של ה- Lonely Planet וגם של מו”לים אחרים.

מידע נוסף אפשר יהיה לתת לאחר שתענו על השאלות ששאלתי בתחילת תשובתי.

5.תגובה ל: עזרה בתכנון טיול צפון מזרח ארהב וילוסטון תגובה ל - 4

הי

כאמור הטיול מתוכנן לאמצע יולי עד מחצית שניה של אוגוסט.

אני בקריאה ראשונית של החומרים ואני הולכת לאיבוד בים מידע.

אשמח למסלול מקובל למתחילים באמריקה בחוף המזרחי. נראה לי שננחת בניו יורק ומשם נתחיל עפ ההמלצות המקובלות בוסטון, ניאגרה גם בצד הקנדי אולי ניאגרה און דה לייק, וחזרה אגמי האצבעות וושינגטון... ועדיין אין לי מספיק בקיאות…אוהבים להיות בטבע, אבל ברור שנרצה גם ערים לתיבול.

לגבי ילוסטון -ההמלצה שקראתי בהרבה מקומות היא לקחת טיסה מבאפלו לסולט לייק סיטי וכנראה שנחזור לניו יורק איכשהו.

אולי שווה לשלב את שבוע בילוסטון באמצע הטיול ולהמשיך לטיסה ביעד במזרח עד חזרה לעיר ניו יורק

טירונים באמריקה אבל טיילים מנוסים ביבשות אחרות... צריכים שלד אפשרי גם אם לא מקובל.

המון תודה וממש מחמם את הלב התגובות הרוצות לעזור.

שבת שלום

6.תגובה ל: עזרה בתכנון טיול צפון מזרח ארהב וילוסטון תגובה ל - 5

לגבי מסלול בצפון מזרח, אני ממליצה להעזר בספר מסידרת המסלולים של נטע דגני, זה יכול לתת שלד ראשוני לטיול. לטיול בילוסטון והסביבה הייתי מקדישה שבוע כפי שפורט בפוסטים קודמים בשרשור, לילוסטון מומלץ להקדיש לפחות 3 ימים מלאים. מבחינת עלויות כדאי לכם לבדוק את האפשרות לצרף את הטיסה לסולט לייק סיטי או חזור מסולט לייק סיטי לטיסה הבינלאומית. 

7.תגובה ל: עזרה בתכנון טיול צפון מזרח ארהב וילוסטון תגובה ל - 5

מדוע בחרתם דווקא את צפון המזרח כמוקד לטיול הזה?

אין ספק שזה איזור נפלא. 

אבל

מערב ארהב (כולל המדינות המדבריות יותר) מעניין ומרשים הרבה יותר. (אלא אם כן נוסעים בשלכת ואז זה סיפור אחר לחלוטין. אבל זה לא העונה שלכם(. 

אני יכול להבין את המשיכה לקבוע כמוקד את המזרח בשל ניו יורק (בעיני - חובה בטיול ראשון) ואת מפלי הניאגרה. אבל ניתן גם להיות באלו בטיול שהמוקד שלו הוא במערב יותר. 

8.תגובה ל: עזרה בתכנון טיול צפון מזרח ארהב וילוסטון תגובה ל - 1

היי, 

אנחנו טיילנו כ-30 יום בצפון מזרח ארה”ב- בזמן השלכת.

אני נוטה להסכים עם imeshy שהאיזור מרשים יותר בתקופה זו של השנה.

מצרפת את הבלוג שלי- נמצא מתחת לחתימה. אולי יעזור קצת... 

9.תגובה ל: עזרה בתכנון טיול צפון מזרח ארהב וילוסטון תגובה ל - 5

היי ,אני בדעה שעדיף למצות אזור מסוים ואז לעבור הלאה .

וזה נכון אף שאתם “קשישים” בני 50.

אני מתחבר יותר לטיול במערב בשילוב יילוסטון מאשר לחבר את יילוסטון לחוף המזרחי.

אם לא , אז הייתי ממצה את החוף המזרחי לעומקו וכולל בו:

ניאגרה.

בוסטון וניו אינגלנד.

ניו יורק

וושינגטון.

פלורידה עם או בלי פארקים ואולי גם קרוז.

אתרים נוספים בדרכים כמו  קורנינג,חבל ההיימיש וכו’.

אם אין ברירה ואתם לחייבים חוף מזרחי ורוצים יילוסטון ואני מאד בעד יילוסטון אז אפשר לחבר את זה בדרך כזו או אחרת.

10.תגובה ל: עזרה בתכנון טיול צפון מזרח ארהב וילוסטון תגובה ל - 7

הי בוקר טוב

השאלה המרכזית שלי היא אם אנו משנים צד ומקדישים את רוב הזמן לחלק המערבי. מה תנאי מזג האוויר בפארקים בקיץ? וגם שם אם מישהו יכול להציע משהו שילדי. האמת שאנחנו מתחברים יותר לנוף הזה. פשוט חשבנו להתחיל במסלול המקובל ולאט לאט לתפוס "בטחון".

אם נלך על האופציה הזו כמה זמן בכל זאת להקדיש לניאגרה וניו יורק.

תודה על התגובות. אין ספק שחוכמת ההמונים תורמת.

11.תגובה ל: עזרה בתכנון טיול צפון מזרח ארהב וילוסטון תגובה ל - 10

בגדול ילוסטון מאד מבודד, ולכן הרבה פעמים משולב בטיסה.

ברגע שהוא משולב בטיסה, אז זה פחות קריטי איזה טיול משלבים איתו.

אלא אם כן אתם מדברים על מקיף צפון מערב (כלומר 2-3 שבועות של טבע).

כלומר בהנחה שלא מדובר על מקיף צפון מערב יש לכם בעצם שני טיולים מחוברים. סדר גודל של 3 שבועות במקום אחד, ועוד 10 בילוסטון והאיזור (כולל טיסות).

ואם זה המצב, אז אותם 3 שבועות יכולים להיות בצפון מזרח, דרום מערב, או כל מקום אחר, על פי מה שמושך אתכם.

עמיחי עשה ריכוז יפה של מסלולים יחסית קלאסיים יותר (אותו רעיון של הספר של נטע דגני, אבל פחות מפורט ובחינם Smile) – המסלולים של אמריקה

שני מסלולים מאד קלאסיים למזרל הם E1 ו E2. כל אחד מהם לוקח סדר גודל של שבוע עד שבועיים (לא כולל הימים של ניו יורק עצמה). ביחד אפשר לעשות מסלול מאד מקיף ב-3 שבועות. אגב, ברור שאפשר מסלולים הרבה יותר מעמיקים גם במשך חצי שנה, אבל ב-3 שבועות תקבלו מסלול טוב למדי.

המסלול הקלאסי לדרום מזרח W4 הוא גם מאד קלאסי ולוקח סדר גודל של 3 שבועות. גם פה אפשר בהרבה יותר, אבל 3 שבועות זה די טוב.

3 המסלולים שהזכרתי הם קלאסיים ומאד מתאימים למטיילי הפעם הראשונה. הם מתאימים למסגרת ה-3 שבועות שרבים מחפשים, מציעים שילוב טוב של כמה מהערים הגדולות והמרשימות, קצת טבע, קצת ירוק, קצת נסיעות ארוכות (שזה חלק מהחוויה) אבל לא יותר מדי, קצת אפשרויות לפארקי שעשועים, וכמובן שפע אפשרויות לשופינג. השילוב הזה שהוא יחסית מאד מאוזן מאד קורץ לרבים.

יחד עם זאת אם אתם לא משפחה קלאסית ברור שאפשר למשוך לכל כיוון שמושף אתכם. למשל הרבה יותר טבע.

12.תגובה ל: עזרה בתכנון טיול צפון מזרח ארהב וילוסטון תגובה ל - 10

מזמין אתכם לעיין כאן, אולי יעזור: המסלולים של אמריקה

למשל מסלול W5 שעובר בילוסטון ומשלב גם את גליישר, הר רנייר, קולורדו וכו. זה מסלול ל3-5 שבועות, תלוי במידת ההתעמקות בכל מקום.

אפשר לטייל במערב ארה”ב גם בלי לבקר במזרח בכלל. לא חסר כלום במערב… זה גם אולי יוזיל את עלות הטיסות. אם בכל זאת מתעקשים על ניו יורק, כדאי להקדיש לעיר בביקור ראשון כ5 ימים. על ניאגרה הייתי מוותר במקרה כזה ומצרף לטיול עתידי בצפון מזרח.

מבחינת מזג אוויר בקיץ – במדינות הדרום-מערב (בגדול: קליפורניה, נוואדה, אריזונה, יוטה) חם מאוד בקיץ. במדבר הטמפרטורות מגיעות בקלות ל40 אבל יבש. לתיירים מישראל שמטיילים בארץ בקיץ לא צריכה להיות בעיה קשה. יוצאי דופן הם הרי הסיירה נוואדה שם יותר נוח ועמק המוות ששם… מוות.

במדינות צפון-מערב (בגדול קולורדו, וויומינג, מונטנה, איידהו, וושינגטון, אורגון) מזג האוויר יותר “אירופאי” ונוח מאוד בקיץ.

13.תגובה ל: עזרה בתכנון טיול צפון מזרח ארהב וילוסטון תגובה ל - 12

רק עוד משהו קטן לגבי מזג האויר – סאן פרנסיסקו והחלק של כביש 1 שקרוב אליה בדרך כלל נעימים עד קרירים גם בקיץ. 

צולם ביולי בפוינט לובוס
צולם ביולי בפוינט לובוס
14.תגובה ל: עזרה בתכנון טיול צפון מזרח ארהב וילוסטון תגובה ל - 5

ראשית, מבחינת מזג האויר צריך לצפות למזג אויר חם ובחוף המזרחי גם לח, כאשר יכול לרדת גם גשם בצפון מזרח.  במערב יהיה חם ויבש, כאשר כמובן שבמקומות הגבוהים, כמו ילוסטון, יותר נעים.

לו זה לא היה הטיול הראשון שלכם בארה”ב, הייתי ממליץ לכם בעיקר על צפון מערב ארה”ב, וניתן לשלב את ילוסטון וגליישר בטיול הזה  טיול כזה גם היה יותר בכוון של טבע ופחות עירוני.   בצפון מערב ארה”ב יורד רוב השנה גשם, ואילו הקיץ הוא התקופה היותר יבשה.  מזג אויר ממש נפלא.

בכל אופן, זה לא המצב.  אתם בטיול הראשון לארה”ב והבחירה בחלק הצפוני שלה הוא בחירה נכונה לדעתי.  איזור זה מאפשר שילוב טוב של טבע וערים יותר טוב מצפון מערב ארה”ב.  בסתיו האחרון טיילתי בצפון מזרח ארה”ב והמסלול שעשיתי בחלקו יכול להתאים לכם.  אמנם לא התעכבתי בבוסטון ולא הייתי בעיר ניו יורק, וגם הגעתי לאיזורים שודאי לא מתאימים לטיול שלכם, אבל בחלקו הוא יכול להתאים לכם (עד מפלי הניאגרה).

סיכום טיול לצפון מזרח ארה"ב בסתיו 2017

הנה הצעה לשלד טיול בצפון מזרח ארה”ב.

טיסה לבוסטון.  בילוי של יומיים בעיר.  מבוסטון לניו המפשייר, ההרים הלבנים.  משם לורמונט.  איזור stowe, ברלינגטון.  חצית אגם שמפליין.  ה- Ausable Chasm, עליה להרי האדירונדאק, המשך לכוון Alexandria Bay לשיט באיזור 1,000 האיים.  חציית הגבול לקנדה ונסיעה לאוטבה.  המשך למונטריאול.  ממונטריאול לטורונטו ומשם לאיזור הניאגרה.  ביקור ב- Niagara on the lake, נסיעה לאורך ה- Niagara Parkway עד Port Erie  וחזרה למפלי הניאגרה, חציה לצד האמריקאני של המפלים. נסיעה ל- Letchworth Park  ומשם לכוון Ithaca.  המשך ל- Watkins Glen ומשם ל- Corning.

כניסה לפנסילבניה לאיזור Scranton ומשם ל- Poconos על גבול מדינת ניו יורק,

המשך דרומה לכאורך הדלאוור עד לאיזור פילדלפיה.  ביקור בפילדלפיה (יום, יומיים) ניתן לבקר ב- Valley Forge ליד King Of Prussia וגם בגטיסברג.  ביניהם אני ממליץ יותר על גטיסברג שחשיבותו גדולה יותר.  משם המשך לוושינגטון.

טיסה מוושינגטון לסולט לייק סיטי והטיול בילוסטון וגרנד טטון.  בסוף הביקור, טיסה מזרחה לניו יורק.  ביקור בעיר.  חזרה לבוסטון לטיסה הביתה (אם לא טסים חזרה מניו יורק).

15.תגובה ל: עזרה בתכנון טיול צפון מזרח ארהב וילוסטון תגובה ל - 8

תודה על כל התגובות

אעשה קצת הרבה שעורי בית.

בכל מקרה אם למישהו יש עוד רעיונות והארות אנא כתבו. זה מלמד מאוד

נראה לי שנחלק את 30 ימי החופשה שלנו בין המזרח למערב בצפון המדינה. אנחנו נמלטים מהחום שלנו. רוצים מזג אויר נעים וממוזג.

16.תגובה ל: עזרה בתכנון טיול צפון מזרח ארהב וילוסטון תגובה ל - 1

לכל קטע ילוסטון יש להקדיש באזור השבוע-עשרה ימים, כולל זמני טיסות ונסיעות, וכולל גרנד טיטון הסמוך.

הייתי טסה מניו יורק לסולט לייק סיטי ולא מסתבכת עם חיפוש טיסה ליעדים פחות נפוצים שאמנם קרובים יותר אבל הטיסות אליהם מוגבלות מאוד.

כפי שכתבו לכם, חמישה שבועות זה פרק זמן שמאפשר לכם לקחת את הטיול לכל מיני כיוונים.

אישית לא הייתי מבלה את יתר הזמן כולו בחוף המזרחי אלא מחלקת חצי חצי.

האם כבר הזמנתם את הטיסות הלוך חזור לארץ? האם הכוונה לנחות בניו יורק וגם להמריא חזרה מניו יורק?

לגבי ספרים, ממליצה מאוד על הספרים של נטע דגני, אבל הם מחולקים לאזורים ותתי אזורים ויש גם ספרונים שמתמקדים רק בפארקים לאומיים (לי יש, למשל, ספר שלה רק על טיטון, ילוסטון וגליישר, עם פירוט של כל אופציות מסלולי ההליכה, לינות וכיוב). אבל תרכשו רק אחרי שתבנו מסלול כללי, כדי לדעת איזה ספרים בדיוק נחוצים לכם.

';