בחזרה לפורוםלתצוגה מדורגת

פורום אירופה

איזה יעד מומלץ באירופה לטיול בזול (חוץ מרומניה)

שלום רב,

מחפשת יעד משפחתי בקיץ לאירופה לטיול זול.

לא במקום חם (אז לא יוון) , לא ברומניה – זה מקסים וזול אבל כבר היינו.

לא בסלובניה/קרואטיה – מקסים והיינו ולא כל כך זול כמו רומניה.

הונגריה ??   סלובקיה ??

טיול של שבועיים, ילדים בגילאי: 16, 13 ו – 6.  אוהבים הכל. אבל צריכים גם משהו שהוא לא רק טבע (פארק מים/חבלים )

המון תודה לכל עצה.

נכתב ב-07/12/2017 10:51[עודכן ב-:07/12/2017 11:34]
2.תגובה ל: איזה יעד מומלץ באירופה לטיול בזול (חוץ מרומניה) תגובה ל - 1

פולין

יש טיסות זולות ללובלין קראקוב וקטוביץ'

3.תגובה ל: איזה יעד מומלץ באירופה לטיול בזול תגובה ל - 2

תודה רבה.

טיילת שם עם משפחה ?   יש לך במקרה גם מסלול מומלץ ?

מבחינת עלויות – ברומניה האוכל עולה שליש מבארץ. מקומות לינה ברמה גבוהה בין שליש לחצי .

איך בפולין ?   

תודה על כל מידע

נכתב ב-07/12/2017 11:29[עודכן ב-:07/12/2017 11:36]
4.תגובה ל: איזה יעד מומלץ באירופה לטיול בזול תגובה ל - 3

פולין בהחלט יכולה להיות יעד של הכלל. ללובלין בקייץ ישארו רק טיסות לוט.

אפשר לשלב טיסות בין הערים,בין החברות.כדי לא לעשות טיולי כוכב ענקיים.

אפשר לשלב סלובקיה עם פולין.קרקוב (קטוביץ) -קושיצה למשל. טיסות ישירות.

אפשר לשלה הונגריה עם סלובקיה-טיילנו כך ללא ילדים. קצת יותר נסיעות.

בודפשט נהדרת לכולם גם ילדים.

בטוחה שהשנה פולין תככב בטיולי משפחות. סלובקיה כבר התחילה שנה שעברה לתפוס את המפה..בקייץ גם היו טיסות לפופרד(סלובקיה)  ישירות.

5.תגובה ל: איזה יעד מומלץ באירופה לטיול בזול (חוץ מרומניה) תגובה ל - 1

בולגריה

אם אתם רוצים טבע תטוסו לסופיה

אם את רוצים בטן גב תטוסו לוארנה

6.תגובה ל: איזה יעד מומלץ באירופה לטיול בזול תגובה ל - 4

תודה רבה.

איך העלויות בהונגריה ובסלובקיה ?   מבחינת אוכל ולינה.   לא מדברת על כרטיסי טיסה. 

7.תגובה ל: איזה יעד מומלץ באירופה לטיול בזול תגובה ל - 6

בכל המקומות האלו מחירי הלינה זולים משמעותית מהמחירים בארץ, גם במלונות גם בדירות כשכמובן דירות יצא לכם יותר זול.

הייתי כמה פעמים בפולין הונגריה סלובקיה אבל תמיד בהרכב של מבוגרים, כך שלכם זה לא רלוונטי.

אני באופן אישי יותר אוהב את פולין יש שם את כל סגנונות הטיול שאני אוהב, ערים עתיקות הרים ועוד.

תחפשי באינטרנט יש לך ים מידע, ותרכיבי לעצמך מסלול במפות גוגל. 

תקחי בחשבון שבקיץ ממש תצטרכי כנראה מזגן במלון/דירה

8.תגובה ל: איזה יעד מומלץ באירופה לטיול בזול (חוץ מרומניה) תגובה ל - 5

בולגריה בהחלט. 

גם עלויות זולות וגם יש בה מהכל. סופיה עיר נחמדה מאוד, אזור רילה לטיולים, וכו’

9.תגובה ל: איזה יעד מומלץ באירופה לטיול בזול תגובה ל - 7

המון תודה לך.

בהחלט עזרת לי. 

10.תגובה ל: איזה יעד מומלץ באירופה לטיול בזול (חוץ מרומניה) תגובה ל - 8

אני מסתייגת מעט מההמלצה על פולין. כמובן ייתכן שפספסתי אותה בגדול, אבל מבחינת טבע לטעמי היא לא מלהיבה מאד למעט בדרום, שזה בגבול עם סלובקיה, ואם כבר אז סלובקיה יותר מלהיבה.

אז סלובקיה זו המלצה אחת שאני סומכת עליה 2 ידיים בחום. נהדרשם – טבע מהמם ויש גם פארקי מים, פארקי חבלים, מגלשות הרים וכו’.

בולגריה עוד יותר זולה ממנה אבל מעט יותר קשה לטיול. אטרקציות יש יותר באיזור החוף וטבע יפהפה יותר במערב המדינה. אבל יש כביש מהיר טוב מסופיה לבורגאס כך שאפשר לשלב. אהבתי מאד את בולגריה, התושבים היו סופר נחמדים, האוכל טעים, והמחירים ממש נעימים לכיס..

11.תגובה ל: איזה יעד מומלץ באירופה לטיול בזול (חוץ מרומניה) תגובה ל - 10

היינו בסלובקיה בקיץ שנה שעברה, ולטעמנו היא יעד מעולה למשפחות.

• יולי/אוגוסט – לא חם.
  • מגוון מקומות לינה – אנחנו בחרנו במלון, שהיה גם במיקום מצויין לטיול כוכב, אך יש גם צימרים רבים במגוון מחירים.
  • מבחינת פעילות למשפחות – יש פארקי מים וחבלים, מערות ומפלים, רכבלים, מסלולי טבע, ראפטינג ועוד ועוד.
  • שילבנו עם וינה כי רצינו לונה פארק שווה ושופינג Smile אך אפשר להשוות מחירי טיסה גם לסלובקיה עצמה (פופארד, או ברטיסלבה) וכן לבודפשט.
    במאמר מוסגר אציין כי היינו שבוע בבודפשט עם הילדים, וגם זו עיר שמאוד מתאימה לטיול משפחות, כך שאין בעיה לשהות בה מספר ימים בסוף או בתחילת הטיול לסלובקיה (פוסט הסיכום המפורט מופיע בבלוג שלי).

מצרפת לך את התכנון היומי שהכנתי לפני הנסיעה, וגם את פוסט סיכום הטיול, בכדי שתוכלי לבדוק אם זה כיוון שמתאים לכם.

בהצלחה !

12.תגובה ל: איזה יעד מומלץ באירופה לטיול בזול (חוץ מרומניה) תגובה ל - 11

בקושיצה יש 2 קניונים גדולים ושופינג ממש נחמד. יש דקטלון כמובן..

אם משלבים עם בודפשט,גם מוזילים וגם מקבלים עיר גדולה יותר עם שפע אפשרויות.

בסלובקיה יש הרבה מלון דירות וחוות,דרך בוקינג. מחירי לינה היו סבירים מאוד עד זולים. אוכל יש בשפע ולא יקר בכלל. סופרים גדולים בכל יציעה מהעיר/עיירה.

פולין ,עדיין לא מסופר אליה הרבה,במיוחד בלמטייל.

שווה לעשות קצת חפירות ולבדוק טיסות,לינה..

13.לענתנת תגובה ל - 10

מנצלש”ת ענתנת---

למה פולין נראתה לך פחות בהיבט טיולי טבע?

איזה שמורות אכזבו אותך?

או מה אכזב?

(ותחסכי לי גם אכזבה)?

14.תגובה ל: איזה יעד מומלץ באירופה לטיול בזול (חוץ מרומניה) תגובה ל - 10

הסיבה שאני ממליץ על פולין היא 

שלדעתי היא יותר מפותחת מסלובקיה

ונכון שנופים זה בדרום,

שימי לב ששדות התעופה שהמלצתי לך הם בדרום פולין

15.תגובה ל: לענתנת תגובה ל - 13

אף שמורה לא איכזבה אותי בפועל, אלא שכשחרשתי עליה כלום לא הלהיב אותי בכלל. אז כבר לא נתתי שום צ’אנס בפועל.

תכלס, זה מאד תלוי מה את אוהבת. אני אוהבת הרים ונחלים זורמים עם מפלים – בקיצור בדיוק הנופים של סלובקיה. אגם קטן מוקף גבעות כמו אגם דדינקי החלומי – נהדר. סתם אגם גדול – פחות מלהיב.

לפולין יש נופים לטעמי בדרום אבל בגלל שזה קטן יחסית אני התרשמתי שהכל די צפוף, וגם באמת לא מצאתי סיבה לטייל שם ולא בסלובקיה (טסתי לקאטוביצ’ה כך שכן היתה מוטיבציה תיאורטית לטיול בפולין עצמה).

בטיול נפרד טסתי לורשה ורציתי לטייל באיזור האגמים אבל אלה נופים הרבה יותר רגועים, מישוריים, שאותי אישית קצת משעממים (גם הולנד משעממת אותי, אז אם את אוהבת אותה, אולי את לא צריכה להקשיב לי Smile)). אפילו בתמונות הכי שיווקיות של האגמים לא מצאתי שום דבר מושך. כמובן שזו העדפה אישית, כמו כל המלצה שנותנים פה, כן?
בדקתי גם שמורות נוספות, בעיקר יערות בצפון מזרח פולין למיטב זכרוני. 

אני תמיד לוקחת בחשבון שתמונות באתרים המקצועיים של האיזור יציגו אותו במיטבו. אפילו יותר טוב ממה שאני אראה בפועל (עניין של עונה וראות וכו’). אז אם זה סתמי בעיני, מה הטעם לנסוע לשם?

אני כן נהניתי מערי בפולין – אהבתי את קראקוב כמובן. בגדאנסק הייתי יומיים ואני מתה לחזור אליה. חיבבתי את ורשה וגם את טורון שלנו בה לילה אחד בדרך.

אני מאד רוצה לבקר בוורוצלאב וזה יקרה מתישהו.
אבל זה לא טבע.

16.תגובה ל: לענתנת תגובה ל - 15

אהבנו את 

Roztocze National Park‏ וגם את Stawy Echo אין הרים..אבל יפה ונעים.בקייץ יש פעילות רבה.מתמונות אגמים התלהבתי במיוחד..לא הספקנו את 

Poleski National Park

17.נצל"ש לטובת טבע פולני? תגובה ל - 15

תודה.

אכן ההגדרה “טבע” היא רחבה.

ואני חובבת ארצות השפלה (גם)חופים (ים, אגם)

החלק ההיסטורי, והחלק העירוני- ברור ומוכר למי שטייל

אבל גם בספרי הדרכה הפירוט הוא יותר עירוני ופחות בטבע.

וכן אני יודעת שתמונות שיווקיות תמיד “יצבעו” בצבעים יפים יותר יעדים סתמיים.

אני מנסה למצוא מידע (לא פרוספקטים שווקים) ממי שהיה בשמורת Słowiński?

(ליד הים, צפון פולין כשעתיים מערבה מגדנסק)?

ואם כבר אולי התרשמות ומידע על-

אזור האגמים המאזוריים בהיבט הטבע- לא שיט, ולא עיירות או אתרי הסטוריה?

אזור האגמים סביב טורן?

ותודה רבה על ההשוואה- כי באמת לא פעם תשובה כדאי שתהיה השוואתית ונותנת פרופורציה וקנה מידה.

18.תגובה ל: איזה יעד מומלץ באירופה לטיול בזול (חוץ מרומניה) תגובה ל - 12

אני גם מצטרף להמלצות על קושיצה כיעד זול ונעים.

מוזמנת לקרוא כאן על קושיצה

19.תגובה ל: איזה יעד מומלץ באירופה לטיול בזול (חוץ מרומניה) תגובה ל - 18

את יכולה לנחות בלובלין.

יש שם עיר עתיקה נחמדה, יש שם באיזור שמורת טבע יפה זה בערך יומיים.

אחרי זה קראקוב עם הרובע היהודי והארמון המלכותי עוד יומיים  אחרי זה מכרות המלח ואושוויץ יום וחצי יומיים .

אחרי זה זקופנה שזו עיירת נופש מקסימה בהרי הטטרה עם  מדרחוב תיירותי. יש שם מסלול הליכה לאגם שנקרא מורסקיה אוקו, זה נקרא אחד מהאגמים היפים בעולם.

אפשר לעלות ברגל או עם עגלה וסוסים.

אם אתם בכושר אתם יכולים להתחיל את המסלול מסלובקיה, משאירים את הרכב בזקופאנה ונוסעים  בתחבורה ציבורית לאגם שנקרא Štrbské Pleso. ישנים שם לילה 

יש שם שתי מלונות על האגם עם נוף מטורף. בבוקר על הבוקר ממש מתחילים את הטיפוס על ההר.

בפסגה ממש זה הגבול של פולין סלובקיה את המסלול גומרים במורסקיה אוקו ולוקחים את הסוסים בשביל לגמור את המסלול.

ברגע שעוברים את הגבול את מייד תשימי לב להבדל בין פולין לסלובקיה, הכבישים לא מושקעים והבתים והרחובות מוזנחים.

בכל מקרה את יכולה להחזיר רכב בקרקוב או בקטוביץ בשתיהן יש טיסות ישירות לארץ  או להחזיר בזקופאנה ולהמשיך לסלובקיה ולחזור לארץ מקושיצה.

20.תגובה ל: איזה יעד מומלץ באירופה לטיול בזול (חוץ מרומניה) תגובה ל - 18

אם ההגדרה של זול זה חצי מחיר בלינות ואוכל מישראל, אז גם גרמניה והולנד יתאימו. ואולי עוד מקומות במערב אירופה.

גם בגרמניה וגם בהולנד לא בעיה למצוא מקומות לינה אטרקטיביים ב 100 יורו ללילה לכל המשפחה, הסופרים זולים מאוד ומסעדות במחיר כמו בארץ.

21.תגובה ל: איזה יעד מומלץ באירופה לטיול בזול (חוץ מרומניה) תגובה ל - 20

אם את רוצה עוד אופציות,

את יכולה לבדוק גם לגבי סרביה, ליטא ואסטוניה.

שלושתן בעלות טבע מדהים, ערים יפות והן לא יקרות מדי.

אם אתם בעניין של טבע, הייתי הולך על ליטא, ואם אתם יותר בקטע אורבני הייתי הולך על אסטוניה, למרות שהטיסה לא תהיה טיסה ישירה ויכולה מעט לייקר את הטיול, הכל תלוי בהגדרה שלכם לזול-יקר.