בחזרה לפורוםלתצוגה מדורגת

פורום צפון אמריקה

תכנון טיול למזרח קנדה - 24 יום בספטמבר 2018

שלום, 
אנו משפחה צעירה, זוג+תינוק שיהיה בספט’ בן שנה ו-4.

היה לנו טיול מאוד מוצלח באירופה עם התינוק וצברנו קצת בטחון לטיול בקנדה.
ניקנו כבר כרטיסים לקנדה ל-2018, הלוך:טורנטו (עם עצירה במונטריאול) חזור מונטריאול בספטמבר. 

לאחר קריאה בפורום ומקורות אחרים באינטרנט בנינו את המסלול הראשוני הנוכחי,
נשמח לשמוע על “אופטימיזציות” במסלול והמלצות על מקומות עצירה לתצפית/ארוחת צהריים במסלול, וטיפים אחרים שיש לכם עם טיול עם תינוק בקנדה.

יום1: הגעה לטורנטו

-נחיתה בנמל תעופה טורנטו בערב

- לקיחת רכב

-לינה באזור נמל תעופה

יום 2: נסיעה  מפלי ניאגרה

-123 ק"מ 1:15

-לינה במפלי ניאגרה

יום 3: ניאגרה על הנהר

נסיעה לטורנטו

-לינה בטורנטו

-133 ק"מ 1:40

יום 4: טורנטו

נסיעה לקיגנסטון

-לינה בקינגסטון

-265 ק"מ 2:45

-יום 5: קינגסטון

-לינה בקינגסטון

יום 6 -  אומגה פארק

נסיעה לפארק אומגה ולינה באזור

• 276 ק"מ 3:00

יום 7:   נסיעה לקויבק סיטי דרך Trois-Rivières

-  240 ק"מ 2:25 עד ל"שלושת הנחלים"

- עצירה לצהריים ומנוחה

130 ק"מ 1:30 לקויבק סיטי

• לינה קויבק סיטי

יום 8:  לינה בקויבק סיטי

יום 9: לינה בקויבק סיטי

יום 10:

• 14 ק"מ 20 דקות -  Montmorency Falls

• 222 ק"מ 02:30 נסיעה לרבייר דה לופ

• לינה ב-Riviere Du Loup

יום 11- נסיעה לפארק לאומי ביק

• 1:00 90 ק"מ

• הפארק הלאומי ביק

• לינה באזור הפארק הלאומי

יום 12- נסיעה לפארק הלאומי גספזי

• לינה באזור הפארק הלאומי גספזי

• 200 ק"מ 2:20

יום 13- לינה באזור הפארק הלאומי גספזי

יום 14 - נסיעה לפארק הלאומי פורליון

• לינה באזור פורליון

• 230 ק"מ 3:00

יום 15 - לינה באזור הפארק פורליון

יום 16- נסיעה לפארק הלאומי פרסה

• 94 ק"מ 1:20

• לינה בפרסה

יום 17 - לינה בפרסה

ישיט לאי " איל בונאבאנטור "

יום 18 - לינה בפרסה (השלמות)

יום 19- נסיעה לפארק מיגאושה

224 ק"מ 3:10

נסיעה לעמק מטאפדיה ולינה

60 ק"מ 45 דקות

יום 20-  נסיעה לרימוסקי

• 185 ק"מ 2:15 קניון הגהנום

יום 21- נסיעה לאזור קויבק סיטי ולינה באזור

-320 ק"מ 3:20

יום 22-  נסיעה למונטריאול

• 3 שעות 255 ק"מ

• החזרת הרכב

•  לינה מונטריאול

יום 23: לינה מונטריאול

24 - מונטריאול

• טיסה חזרה (11:45 החזרת רכב בנמל תעופה)

נכתב ב-27/10/2017 00:41[עודכן ב-:27/10/2017 00:46]
2.תגובה ל: תכנון טיול למזרח קנדה - 24 יום בספטמבר 2018 תגובה ל - 1

בחלק מהמקומות הייתי (בין הניאגרה לקוויבק) בקיץ האחרון.

אבל כמה הערות כלליות:

הפעוט יהיה בקיץ שנה ו-4. זה גיל קשה ביותר (כן, כל גיל הוא קשה Smile) קשה להשליך מטיול שעשיתם כשהיה בן 3 חודשים לטיול בגיל שנה ו-4.

בגיל 3 חודשים התינוק הוא לא הרבה יותר ממטען. הוא ישן עשיין המון שעות. כשהוא ער הוא מסתפק בעגלה ומנשא. הוא אוכל רק ציצי או בקבוק. אפילו אפשר לפעמים לצאת לערב למסעדה כל עוד הוא ישן בעגלה לידכם.

בגיל שנה ו-4 כבר יש לו יכולות מסויימות (ללכת, לדבר קצת, לאכול לבד עם הידיים), רצונות משלו, ודרך להביע אותם. הבעיה היא שהרצונות שלו זה לא בהכרח הרצונות שלכם, והיכולות שלו מתסכלות. הוא הולך לבד, אבל בקצב של צב חולה ולא בכיוון שאתם רוצים. הוא מתעקש על לאכול לבד ומלכלך את כל הסביבה שלו ועוד.

תזכרו גם שבגדול זה לא גיל למנשא חזה (אם כי אולי כן – זה תלוי בכם). למסלולי הליכה רציניים יותר לוקחים מנשא גב. לטיולים בעיר – עגלה. אבל יש את “באמצע”, כלומר מקומות שלא בטוח שהם כך או כך.

לגבי מרחקים וזמנים – נראה שלקחץ זמנים ממפת גוגל. צריך לזכור שזה מאד מאד מאד לא מדוייק.

בוא ניקח לדוגמא את הנסיעה הראשונה שהזכרת – משדה התעופה בטורונוטו למפלי הניגאגרה. גוגל אומנם כותב שעה ורבע. אבל – מה עם פקקים בעיר? אתם יוצאים בבוקר בשעות העומס (אגב, באיזה יום בשבוע?). נסיעה ראשונה עם האוטו, הפעוט יהיה ער כי זו נסיעה בבוקר ועשוי לחפור לכם במוח כל הנסיעה. אולי צריך עצירה בדרך – רענון, לסדר שוב את המזוודות שזזו ומסתירות את המראה. נסיעה ראשונה בקנדה ולוקח זמן להתרגל לחוקי התנועה ולרמזורים המשונים. אולי תעצרו בדרך לראות משהו או לצלם. אולי בתחנת דלק לקנות נשנושים. נסיעה כזו בקלות תיקח שעתיים.

באופן דומה גם שאר המרחקים שמנית. עוד דוגמא – מפלי מונטמרסי מחוץ לקוויבק כתבת 20 דקות נסיעה. 20 דקות זה תלוי איפה תשנו. אנחנו למשל בחרנו לישון מחוץ לעיר מעבר לנהר אז הנסיעה הייתה טיפה יותר ארוכה. אבל יותר חשוב – נתקענו בפקק באיזור החניה של עוד למעלה מ-10 דקות. כלומר סך הכל בילינו באוטו קרוב ל-40 דקות.

לגבי הקצב – עד יום 10 לפחות (שזה החלק שאני מכיר) הקצב בהחלט נראה סביר והגיוני. איטי, אבל לא מדי.

3.תגובה ל: תכנון טיול למזרח קנדה - 24 יום בספטמבר 2018 תגובה ל - 2

הקצב נראה לי סביר, אבל גם אני חושבת שלא לקחתם בחשבון את הקשיים הייחודיים לגיל שנה וארבעה חודשים. החלפת מקומות לינה תדירה, נסיעות לא קצרות בעוד אתם עדיין לא יודעים איך הוא בנסיעות, שבירת שיגרה....לא יהיה לו קל ולכן גם לכם.

4.תגובה ל: תכנון טיול למזרח קנדה - 24 יום בספטמבר 2018 תגובה ל - 1

אין לי אלא להצטרף למתריעים...אכן, עד גיל חצי שנה ככה זה "חלון ההזדמנויות", בו עם רוב התינוקות זה הזמן המושלם לנסוע. כל צרכיו בשלב זה יכולים להיות מסופקים בכל מצב ומקום, במיוחד אם הוא גם יונק. חלום. כיף. קשה מאוד לדמיין את אותו תינוק בעוד שנה, אבל זה יהיה עולם אחר לחלוטין, זה בטוח. תינוק בן שנה ו-4 חו' לא יכול לשבת שעות בסלקל בנסיעות, טיסה כזו ארוכה זה בכלל גהנום, מתחרפן מישיבה ארוכה מדי בעגלה, הוא זוחל או כבר מתחיל ללכת וחייב מרחבים...אני יכולה להמשיך, אבל נראה לי שתבין כבר את הרעיון.

בוער לכם לנסוע? המלצתי החמה, לכו על טיול כוכב ליעד קרוב! קנדה תחכה.

5.תגובה ל: תכנון טיול למזרח קנדה - 24 יום בספטמבר 2018 תגובה ל - 4

אינני רואה כל בעיה לטוס עם ילדים, או תינוקות בכל גיל.

כמי שיש לו 3 ילדים קטנים וטס אתם בגילאים שונים, כולל חודש במערב ובמזרח קנדה, שכלל טיולים רגליים רבים בני מספר שעות, אין כל בעיה לטוס עם ילדים, בכל גיל.

לטעמי- אין גיל קשה, ואין כל בעיה לטוס עם ילדים, כל עוד מתחשבים בצרכיהם, גם אין שום בעיה לצאת לטיולים של מספר קילומטרים ומספר שעות עם ילדים בטבע.

הילדים שלנו מטיילים ברגל מגיל צעיר, אם יש מנשא טוב- אין שום בעיה לטייל.

ההמלצה שלי- לטוס עם הילדים, אין שום צורך לבצע טיולי כוכב.

ילדים הם ברכה ולא עונש, או  מגבלה והם  לא צריכים להגביל אתכם ביעדי הטיול- בין אם זה צפון אמריקה, מזרח רחוק, או אפריקה.

6.תגובה ל: תכנון טיול למזרח קנדה - 24 יום בספטמבר 2018 תגובה ל - 1

ב- 2010 טיילתי באיזורים בהם תבקרו . אני מצרף קישור לסיכום הטיול בפורום וכן קישור לתמונות הטיול.  בין היתר יש שם גם את רשימת מקומות הלינה עם חוות דעת עליהם.

סיכום טיול לקוויבק (בעיקר)  הסתכלו בעיקר החל מהודעה 14.

אלבומי תמונות מהטיול (החלוקה על פי מדינות/פרובינציות)

7.תגובה ל: תכנון טיול למזרח קנדה - 24 יום בספטמבר 2018 תגובה ל - 1

יום 5: קינגסטון

מה התכנון לגבי קינגסטון?

יום 18 - לינה בפרסה (השלמות)

אני חושב שיום וחצי אמור להספיק לכם בפארסה

8.תכנון טיול למזרח קנדה - 24 יום בספטמבר 2018 תגובה ל - 7

לגבי קינגסטון, אני מניח שהכוונה לשיט ב- 1,000 האיים.  שיט כזה, כולל ביקור ב- Boldt Castle או משהו דומה יכול לקחת בשקט חצי יום, וגם יותר (יש שיט של שעה, שעתיים וגם שיט ארוך יותר, והביקור בטירת בולט, כולל המתנה ל”הסעה” חזרה יכול בשקט לקחת 3 שעות).

לגבי פרסה, האטרקציה העיקרית היא השיט לאי Bonneaventure.  אני הסתפקתי בלילה אחד לינה במקום, כאשר הביקור עצמו היה מהצהריים ועד אחה”צ המאוחר (נניח 18:00).  יום וחצי נראה לי מופרז.

נכתב ב-04/11/2017 09:25[עודכן ב-:04/11/2017 09:27]
10.תגובה תגובה ל - 9

תודה על התגובות, 
פרס 3 ימים כיוון שזה אחד מהמקומות שאני רוצה להגיע אליהם וbuffer במידה ויהיה מזג אוויר לא טוב (תמיד אפשר לצאת לעוד יום לפורליון, או שיט לוויתנים)

לאחר מחקר מעמיק, הנה התכנון:

טורנטו

מפלי ניאגרה

טורנטו

קינגסטון

סנט ג'רום (הגעה מפארק אומגה)

קויבק סיטי

קויבק סיטי

ריבייר - דו - לופ

רימוסקי (פארק ביק)

פארק גספה

פארק גספה

גספה

גספה

פרס

פרס

פרס

מיגאושה

רמוסקי

ריבר דה לופ

סיינט סיימון

סיינט סימון

קוובק

מונטריאול

מונטריאול

חזרה

אשמח לטיפים בגספה חוץ מהפארקים הלאומיים.

נכתב ב-03/12/2017 23:13[עודכן ב-:03/12/2017 23:17]
11.תגובה ל: תגובה תגובה ל - 10

שלום

בנוסף לדיווח של DHZ על חצי האי גאספה הנה קבל הפנייה לשרשור של הגולשת ofuxs תחת הכותרת-קוויבק-חצי האי גאספה-סיכום מסע

http://forum.lametayel.co.il/forum_threadt/frm_id-43/msg-276 3171/srch-#msg_2763171

גם לי לא ברורה כמות הימים המוגזמת שהקצבת לחצי האי גאספה?

בכל מקרה מאחל לך הנאה מרובה.

מוני

נכתב ב-05/12/2017 09:02[עודכן ב-:05/12/2017 10:16]
12.תגובה ל: תגובה תגובה ל - 10

מה יש בסיינט ג’רום ? יש איזה אטרקציה חוץ מהכלא שברחו ממנו ? או שזה סתם נקודה לניווט ?

13.תגובה ל: תגובה תגובה ל - 12

עבורנו סיינט ג’רום היוותה סך הכול נקודת עגינת לילה בדרך מקוויבק סיטי להרים הלורנטיים קרי מונטרנבלנט,ותו לא.

מוני

15.תגובה ל: תגובה תגובה ל - 14

אנחנו בבוקר נצא מ”אלף האיים” לפארק אומגה,
המטרה היא לישון קרוב יחסית לפארק אומגה לפני הנסיעה הארוכה לקויבק סיטי.

בסנט ג’רום יש מספר מלונות במחיר סביר שמספקים עריסה לתינוק.