בחזרה לפורוםלתצוגה מדורגת

פורום מרכז אמריקה

שבועיים וחצי במרץ לגוואטמלה, פעם ראשונה ביבשת..

שלום לכולם וכולן.

אנשי המזרח אנחנו ולראשונה אנחנו מתכננים לטייל ביבשת של קולומבוס. בחרנו בגוואטמלה כי מזג האוויר עדיף בתאריכים הרלוונטים (אמצע עד סוף מרץ).

נשמח ליד מכוונת, טיפים, המלצות ואפילו מסלול לשבועיים וחצי יתקבל בברכה.

אנחנו קשישים- כמעט בני 50 תרגישו נוח לתמוך בנו. 

תודה גדולה.

איתי 

2.תגובה ל: שבועיים וחצי במרץ לגוואטמלה, פעם ראשונה ביבשת.. תגובה ל - 1

מה אתם אוהבים לראות/ לעשות.. כבר ראיתם אני מניח דבר או שניים בעולם.. ככה שאני מניח שאתם יותר מודעים למה יעשה את הטיול שלכם מוצלח יותר... האם אתם כאלו שמתמקדים בהיי לייטס או מוכנים לוותר עליהם ולהתמקד במשהו שיותר מעניין אתכם?

ההיי לייטס למסלול של שבועיים שמתחיל ונגמר בגווטמאלה סיטי יהיו: אנטיגואה- אגם אטיטלן- אנטיגואה- סמוק שמפיי- טיקל- ריו דולסה... אם חלוקת ימים ופעילויות מאפשרת.. אפשר אולי אחרי באנטיגואה הראשון להגיע גם  לשלה

3.תגובה ל: שבועיים וחצי במרץ לגוואטמלה, פעם ראשונה ביבשת.. תגובה ל - 1

בגוואטמלה  תרגישו כמו בבית, למרות קצוות העולם השונים, מדובר בתרבות אינדיגנית הררית (כלומר מתרחצים בצינור מים מחוץ לבית עם עז ותרנגול על עיקול הכביש עם בגדים צבעוניים שתלויים על חבל) בדומה לאלו באסיה.
חמים ביום לרוב, קריר בלילות במיוחד בגבהים.
רוב התחבורה מתבצעת בשאטלים תיירותים שמארגנים על המקום ליום למחרת.
שבועיים וחצי תכסו את רוב המקומות התיירותיים בקלות, בחישוב של יומיים-שלוש לכל מקום.

4.תגובה ל: שבועיים וחצי במרץ לגוואטמלה, פעם ראשונה ביבשת.. תגובה ל - 2

היי גדליהו.   גם אנחנו בני גרעין.

דבר ראשון וחשוב- תודה על הזמן שהקדשת.

דבר שני ויותר חשוב- אחלה שם גדליהו.   נדיר עד נדיר מאוד במחוזותנו.

מעולם לא היינו באמריקה, אנחנו סקרנים ורוצים מהכל. אנחנו מאוד אוהבים נוף אנושי. שווקים, כפרים, לראות עולם שלישי  לראות היסטוריה מקומית ולהרגיש את המקום.

כאנשים נשואים ומחוייבים (לנשים שונות כמובן) מסיבות ובילויים פחות ימלאו את הטיול שלנו (אפשר לשלב יומיים של “נופש”). 

אכדי לתאר אתכיוון הטיול אז אשווה לתאילנד- אנחנו מעדיפים את המקבילה של טיול לצפון תאילנד כולל טרק נחמד, ועוד יומיים “באיים בדרום כדי לנפוש”.

אם תוכל להשקיע בזוגיות החדשה שלנו כמה דקות כדי להציע מסלול מגניב המשלב אנשים, אינדיאנים, היסטוריה, שווקים   אני מאוד מאוד אעריך את זה.   אנחנו לא אוהבים להימרח אלא אוהבים טיול בתנועה עם קצב.

פרטת את המקומות הבאים, אודה לך אם תוכל להוסיף מה האטרקציות בכל מקום:

אנטיגואה-

אגם אטיטלן-

אנטיגואה-

סמוק שמפיי-

טיקל-

ריו דולסה-

ושוב- תודה! איתי  

5.תגובה ל: שבועיים וחצי במרץ לגוואטמלה, פעם ראשונה ביבשת.. תגובה ל - 4

אמנם לא ביקרתי בגואטמלה, אבל נראה לי שלביקור ראשון ביבשת אולי כדאי דווקא להתחיל מקוסטה ריקה

6.תגובה ל: שבועיים וחצי במרץ לגוואטמלה, פעם ראשונה ביבשת.. תגובה ל - 4

האמת שהכל פיקטיבי ( השם הבנאלי כבר היה תפוס, והגרעין בכלל לא היה בקיבוץ… אבל גם בכזה הייתי...)

בגווטמאלה אין ממש חופים לנפוש- בשביל זה תצטרכו להמשיך לבליז… קצת סטייה מהמסלול…

אנטיגואה- העיר אליה רוצים להגיע אחרי הנחיתה ( כי גווטמאלה סיטי זה מבחילה ולא סימפטית).. מה יש בה?- הרבה מבנים עתיקים בני מספר מאות שנים, כפרים מעניינים בסביבה ואפשרויות לטרקים בני חצי יום עד יומיים להרי געש.. מאחר ותצטרכו לחזור אח”כ חזרה- אני חושב שכדאי להעביר בה ליל הסתגלות ראשון ולחזור לאיה אח”כ..

אגם אטיטלן- בואו נגיד שזה איזור- סביב האגם יש כפרים שונים שאפשר לנוח בהם ( לא נופש בחוף אבל חופש אחר...), יש המון כפרים עם שווקים- מתוירים יותר או פחות סביב האגם וההרים מצפון-מזרח לו… ממליץ בחום לבלות גם איזה לילה או שניים במקומות אחרים כמו נבאח או צ’יציקסטננגו בלילה לפני השוק התיירותי הגדול.

ליד העיירה פנחצ’ל יש גם שמורה קטנה לטייל או /ו לעשות זיפ ליין..

אם אתם בכושר אתם גם יכולים אחרי אנטיגואה להמשיך לעיר קטצלטננגו ומשם לצאת למסלול של 3-4 ימים רגלית לאגם…

סמוק שמפיי- האתר המרכזית הוא נהר ש”נבלע” באדמה ובדרך גם יותר בריכות יפות… אפשר להגיע רק אליו ואפשר לעשות סיור יום שהיום גם משלב סיור במערה… ליותר הרפתקנים יש עוד אופציות למערות יותר מרוחקות מסמוק שמפיי.

טיקל- אתר המאיה הבולט של גווטמאלה שיושב בתוך ג’ונגל.. יציאה מהעיירות פלורס/סנטה הלנה.. אפשר גם לבלות עוד יום בשייט על אגם פטן

אם אתם בעניין של אתרי מאיה- אפשר לנסות לבקר בכמה פחות חפורים לפני כדי לייצר “מתח”.. אני הייתי במספר אתרים שבהרבה מהם הייתי המבקר היחיד ואני אולי לא זוכר עד תומם את המבנים אבל כן זוכר את החוויות שקרו לי בדרך. גווטמאלה משופעת באתרים קטנים- רק צריך לבחור.

ריו דולסה- יש מבצר עתיק ויפה, יש ליד העיר אל אסטור מפל מים חמים. אפשר לעשות סיור על אגם איזבל עד העיירה ליוינגסטון ( לה דרך אגב יש חוף קטן ולא מרשים), שבה יש תושבים מהקריבים. העצירה פה היא לשבור נסיעה ארוכה מטיקל לגווטמאלה סיטי.

אם תעשו חישוב ימים ותראו שאתם עם עודף- אתם יכולים אחרי פלורס להיכנס לבליז לבקר באי קי קולקר לבטן גב ואז לרדת את כל בליז ובסוף לקחת סירה לליוינגסטון… צריך רק לוודא ימים ומועדים של סירות- כדי לא לפספס..