בחזרה לפורוםלתצוגה מדורגת

פורום צפון אמריקה

בעיות בהגירה - תייר בודד?

שואלת עבור בתי:

מגיעה לבדה מאירופה ישירות לטקסס לטיול מתגלגל שיימשך כחודש וחצי.

זו הפעם השלישית בארה" ב בשנתיים האחרונות. בפעם הקודמת פשוט עשו לה את המוות בכניסה היבשתית מקנדה לארה"ב (כולל ירידה לפרטים פרטים). גם בשל כך וגם בשל העובדה שהיא לבד, קיים אצלה החשש מ"תחקיר" קשה (מה גם שמאז הפעם הקודמת התחלף השלטון).

אשמח לשמוע את דעתם של בעלי הנסיון.

2.תגובה ל: בעיות בהגירה - תייר בודד? תגובה ל - 1

שלום,

נכנסתי לארה”ב ארבע פעמים- פעמיים לבד ופעמיים לא, אבל איזו דעה את רוצה לשמוע? אף אחד כאן לא יכול להרגיע אותך או להלחיץ אותך. גם לא ברור לי איך חילופי הממשל אמורים להשפיע. בפעם הלפני אחרונה נכנסתי לפני 7 שנים (לא לבד)- שאלו אותי כמה שאלות. בפעם אחרונה נכנסתי לפני ארבעה חודשים (לבד)- לא שאלו אותי כלום. מה המסקנה? לא יודע. 

אם בתך תתושאל או לא- זה תלוי בקצין ההגירה בכניסה. 

נכתב ב-12/10/2017 18:15[עודכן ב-:12/10/2017 18:18]
3.תגובה ל: בעיות בהגירה - תייר בודד? תגובה ל - 2

מניסיון של המון כניסות , תמיד דרך קנדה היו הרבה יותר מעיקים וקשוחים , אפילו עקבו אותי פעם אחת וגרמו לי לפספס את הטיסה

4.תגובה ל: בעיות בהגירה - תייר בודד? תגובה ל - 2

היי חן,

התכוונתי לשאול אם ידוע לכם על שדות תעופה שבהם ההגירה יותר מחמירה.

ידוע שב JFK, אולי בגלל העומס, היא מקלה וכמו שאמרה איילת שמענו ונוכחנו שבגבול הקנדי מחמירים במיוחד.

5.תגובה ל: בעיות בהגירה - תייר בודד? תגובה ל - 4

אז גם יצא לי לעבור את הגבול לקנדה יבשתית (פעם אחרונה לפני ארבעה חודשים), ודווקא השוטרת הקנדית שאלה שאלות (בנימוס ונחמדות) ואילו בדרך חזרה לתוך ארה"ב, זה האמריקאי התבדח איתי יותר מאשר שאל. שוב, הכל תלוי בקצין ההגירה ובמצב רוח שלו באותו רגע. חוויות אנקדוטליות לא אמורות להלחיץ או להרגיע אתכן, אבל באופן כללי אם ביתך מעולם לא הפרה את תנאי הויזה, נשארה תקופות זמן סבירות בכל פעם שנכנסה וגם הפעם מגיעה למטרות טיול בלבד, גם כמה שאלות לא אמורות להוות מכשול גדול. 

נכתב ב-12/10/2017 20:48[עודכן ב-:12/10/2017 21:09]
6.תגובה ל: בעיות בהגירה - תייר בודד? תגובה ל - 1

מניסיון ממש מהטיול האחרון – 

במעבר הגבול מקנדה לארה”ב עיכבו אותנו שעה תמימה עם שאלות שחזרו על עצמן.  

במעבר הגבול מארה”ב לקנדה שאלו כמה שאלות כשאנו ישובים במכונית ובזה זה נגמר.

כל פקיד הגירה והקטע שלו. לא לקחת את זה קשה ולא לעשות את זה קשה. 

7.תגובה ל: בעיות בהגירה - תייר בודד? תגובה ל - 6
8.תגובה ל: בעיות בהגירה - תייר בודד? תגובה ל - 7

אני בחור יחסית צעיר (29) ונכנסתי לארה״ב בספטמבר שנה שעברה, לא תחקרו אותי ב jfk…. לפני חודשיים נכנסתי לארה״ב בבוסטון, והפקיד תיחקר אותי, ושיחרר אותי…. כעבור כמה ימים עברתי לקנדה (מעבר יבשתי בניאגרה פולס), לא תחקר, רק שאל לכמה זמן אני מגיע לקנדה… בחזור דרך אותו מעבר, הבחור האמריקאי כן תיחקר אותי ושיחרר כעבור מספר דקות.

הכי חשוב לא להיות לחוצים, לענות על מה ששואלים. 

9.תגובה ל: בעיות בהגירה - תייר בודד? תגובה ל - 8

תודה על תשובתך, כמו על שאר התשובות והבנו שבעצם הכל תלוי במצב רוחו של פקיד ההגירה.

הבעיה היא שההתנהגות שלהם לפעמים הזויה והשאלות יורדות לפרטי פרטים כגון: מה עלות החדר במלון.…

כשהתייר עומד לבדו מול הפקיד ההרגשה לא בדיוק נעימה.

10.תגובה ל: בעיות בהגירה - תייר בודד? תגובה ל - 9

זה מה יש. אתה בידיים שלהם...

11.תגובה ל: בעיות בהגירה - תייר בודד? תגובה ל - 10

כל התשובות שניתנו נכונות….

הכלל הוא שאין כלל.  אין תלות במקום הכניסה. הכל תלוי במצב רוחו של

שוטר ההגירה.

אותי פעם שאלו האם אני יודע מה מגבלת המזומן שניתו להכניס לארה”ב….

ברוב הפעמים נשאלתי למטרת הביקור, כמה זמן והיכן אשהה.

דוקא בכניסה מקנדה, היה די חפיף.

העיצה היחידה, להסתכל בעינים של הפקיד, לחייך אבל לא להסתחבק.

נכנסתי לארה”ב מעל 10 פעמים בשנים האחרונות, לא זוכר שראיתי מישהו שנתקל בבעיה רצינית, למעט זוג (לא ישראלים) שלא ידעו מילה באנגלית.

יהיה בסדר !

12.תגובה ל: בעיות בהגירה - תייר בודד? תגובה ל - 9

לפני תשע שנים, בתהליך הגירה שעשינו אותו עוד בשארל דה גול בפאריז בדרך לבוסטון, פקיד ההגירה ממש שאל אותנו איפה קנינו את המזוודות שלנו…………

ממש היינו צריכים לתת לו שם של חנות (רכשנו בארץ, ליד הבית) ובמקרה זכרנו …….

אז מה זוכה בתואר השאלה הכי הזויה? 

13.תגובה ל: בעיות בהגירה - תייר בודד? תגובה ל - 1

הכל עניין של גישה לדעתי, נכנסתי לארהב לבד ועם ילדות אין ספור פעמים (הרוב לבד, הרוב בטיסה)

לפעמים שואלים יותר לפעמים פחות, אני תמיד מקבלת את זה בחיוך (לא מתבדחת עם הפקידים אבל מאוד נחמדה אליהם!) מוכנה לענות על כל שאלה – הרי אין לה מה להסתיר… אם היא בסדר, לא מתכוונת לעבוד, לא מתכוונת להשאר מעבר לזמן – שישאלו מה שרוצים – הרי לא ימצאו כלום ויתנו את הויזה להכנס.

זו צריכה להיות הגישה 

(הרי לא שללו ממנה את הכניסה באף אחת מהפעמים האילו, נכון?)

בקיצור – לקבל הכל בחיוך ויהיה בסדר

14.תגובה ל: בעיות בהגירה - תייר בודד? תגובה ל - 1

אני רואה שזה הפך לסיפור חוויות הגירה.  מנסיוני בתור תייר מאז 2005 (9 כניסות בשדות תעופה ועוד 4 כניסות יבשתיות מקנדה).

עד השנה, בשדה התעופה היו מספר שאלות פשוטות ולקיחת פרטים ביומטריים.  תמיד החתימו לי את הדרכון באישור ל- 6 חודשים.  השנה, טסתי לארה”ב עם טורקיש אירליינס ועשיתי צ’ק אין באתר שלהם.  במהלכו התבקשתי להשאיר מספר פרטים כמו מטרת הנסיעה ואורך הביקור לצורך האמריקאנים.  בכניסה לארה”ב כבר לא נשאלתי כלום על ידי אשת ההגירה שרק לקחה את הנתונים הביומטריים.  יצאתי ממנה אחרי 5 דקות.  אגב, היא גם לקחה את טופס המכס (בעבר הטופס נחקח על ידי עובד המכס ביציאה מאיזור המזוודות).

בכניסות לקנדה עברתי תמיד רק תשאול קצר, החתמה של הדרכון ודרך צלחה.

בכניסות לארה”ב מקנדה, בפעם הראשונה שעברתי (2009), עיכבו אותי בתחנת הגבול 30 דקות, כאשר הם חיפשו במכונית ובמזוודות שלי ושלא בנוכחותי.

ביתר הפעמים הסתפקו בתשאול קצר.  הפעם, כאשר נשאלתי מה אורך השהות שלי בארה”ב (לאחר החזרה מקנדה) בטעות התחלתי להגיד חודשיים במקום שבועיים, איש ההגירה שאל אותי חודשיים?  אמרתי לו שבועיים והוא נתן לי להמשיך לדרכי.  אני חושב שכל הפרטים כתובים לו במחשב, כך שהוא ידע הכל לפני שעניתי.