בחזרה לפורוםלתצוגה מדורגת

פורום אוסטרליה ניו-זילנד

סיוע בתכנון האי הדרומי למשפחה באפריל

שלום לכל מומחי ניו זילנד ,

מתכננים לנחות באי הדרומי בסוף מרץ, מבינים שזה סוף העונה, ומקוויים להפיק מכך גם יתרונות. אנחנו עם שלושה ילדים (6,8,10) ולרשותנו כחודש וחצי. מגיעים לניו זילנד לאחר כחודשיים פיליפינים ומתכננים מניו זילנד לעבור לארה״ב. בכוונתי להזמין טיסה בימים הקרובים וזה הזמן להיוועץ בניסיונכם, אז להלן מספר שאלות: 1. היכן הכי נכון לנחות ולהתחיל את הטיול באי הדרומי? כריסטיצ׳רצ׳ או קווינסטאון? אחר?

2. רכב או קראוון? כיצד נכון לתכנן שהוא לא יעמוד ריק במשך שלושה ימי טראק לדוגמה?

3. בגדול, ממה שקראתי נראה לי שחודש אפריל נהיה באי הדרומי ובחציו הראשון של מאי באי הצפוני. אשמח להתייחסות בעניין בדגש על מזג אוויר.

4. אם מטיילים עם רכב, האם ניתן לעצור באתרי קמפינג ולפרוס אוהל שניקנה?

5. האם אתרי הקמפינג נותנים מענה למי שמגיע עם רכב ורוצה ללון בבונגלו או אוהל שלהם או פתרון נוסף?

6. האם ניתן לטייל עם רכב ולעצור ספונטנית במוטלים/ אתרי קמפינג בדרך? זה לא שיא העונה.

7. נשמח להמלצה לטראקים של 3-4 ימים, המתאימים למשפחה, בחודש אפריל. הקטנה בת 6.

תודה רבה למתייחסים

2.תגובה ל: סיוע בתכנון האי הדרומי למשפחה באפריל תגובה ל - 1
  1. היכן לנחות- בהתאם לתוכניות שלכם ולאפשרויות מבחינת השכרת הרכב. בזמן כלכך מועט שהקצבתם לאי הדרומי הייתי ממליצה לנחות בקווינסטאון ולהשאר באזור הזה
  2. רכב או קראוון – תלוי בציפיות שלכם ובסגנון הטיול שתבחרו. לא לכל משפחה מתאים להיות “תקועים” ביחד בצורה אינטנסיבית כלכך. שים לב שטיול ברכב מצריך יותר תכנון מראש לגבי מקומות לינה (בהנחה שתתבססו על הוסטלים בעיקר).  איזה אלטרנטיבה יש לרכב בזמן שאתם בטרק כדי לא לעמוד ריק? (יצא לי לראות פרסומים של אנשים שמסבלטים רכב\ קמפרוואן אבל לא נפוץ במיוחד ואבני לא יודעת אם היו קליינטים...) סגנון ועלות הטיול שונה מאוד בין רכב לקראוון.
  3. צא מנקודת הנחה שמזג האוויר בניו זילנד לא צפוי. תמיד. בעונה ומחוצה לה. במיוחד באזורים ההררים ובמערב האי הדרומי . למרבה הצער (וההגיון) אלה האזורים הכי “נחשקים” ומטויילים. זה אומר שצריך להיות גמישים, מצויידים היטב, לא להתקבע על מסלולים מראש ובעיקר להשאיר הרבה ימי בטחון לאזורים האלה. 
  4. בהחלט אפשר לפרוס אוהל באתרי קמפינג
  5. יש קמפסייטים עם קבינות \ חדרים\ בונגלו למיניהם שאפשר לישון בהם, רצוי להתקשר לפחות יום-יומיים קודם לוודא שיש מקום. לא בטוחה שזה יוצא יותר משתלם מהוסטל, אבל שווה בדיקה
  6. אפשר, קצת תלוי באיזה אזור , מן הסתם יש מקומות עמוסים יותר ויש פחות. גם לא בשיא העונה… אם אתם בקראוון יש לכם אפשרות לעצור לישון בכל מקום (רק מבחינת טעינה והשלכת פסולת צריך קמפסייט מוסדר) 
  7. קצת קשה להמליץ בלי להכיר את הרגלי ההליכה שלכם ושל הילדים. עשיתם טרקים כאלה בעבר?  הרוטברן אחלה של מסלול לילדים מיטבי לכת ב3 ימים. 3 נקודות לשים לב אליהן לגביו- זה גרייט ווק ולכן צריך להזמין מקום מראש (מה שאומר שאולי תצטרכו לטייל במזג אוויר רע), זה לא זול ל5 אנשיםX 2 בקתות , והוא מסתיים רחוק מנקודת ההתחלה מה שמצריך שאטל\ החלפת מפתחות. אם אתם מנוסים בטרקים יותר “קשוחים” יש עוד הרבה מה להציע...
3.תגובה ל: סיוע בתכנון האי הדרומי למשפחה באפריל תגובה ל - 2

תודה רבה avielyada היקרה על התשובה המושקעת.

ראשית, אני מתחיל לחפש טיסה לקווינסטאון בעקבות המלצתך ובנוסף נאריך את משך השהייה בשבועיים, תודה. ברשותך מספר שאלות נוספות:

1. למה התכוונת בעניין עלות קרוואן לעומת רכב שכור? מה יקר יותר קרוואן או רכב (בטוטל כמובן).
  2. אני מנסה להבין, אני מניח שחלק מהטיול יהיה בקרוואן, בכל זאת סוג של התנסות ראשונה עם הילדים, נגיד כשבועיים… האם את יכולה להמליץ על פרק זמן שיותר מתאים לקרוואן? על פניו, מבלי להיתמצא כלל, מאחר וציינת שיש הרבה עניין באיזור קווינסטאון, האם יתאים יותר לדוגמה לשהות שם עם רכב שכור ולאחר מכן, במהלך ההצפנה לכיוון כריסטצ’רצ’ יותר מתאים קרוואן להתקדמות?
  3. האם יש צורך לשכור קרוואן מראש ודרך חברה ישראלית או שבאפריל אין לחץ?
  4. אגב, האם באפריל יש פחות אטרקציות וטראקים ביחס למרץ?
  5. האם חודש מאי מתאים לחלק הצפוני?
  6. שוב תודה לך על הסיוע.
4.תגובה ל: סיוע בתכנון האי הדרומי למשפחה באפריל תגובה ל - 3

קשה לי להגיד מה יותר יקר כי לא טיילתי בקראוון וגם לא ברכב שכור. עלות ההשכרה נטו של קראוון היא הרבה יותר מאשר רכב משפחתי רגיל, השאלה אם זה מתקזז מבחינת התשלום על מקומות לינה , דלק , ביטוח וכו’. את זה שווה לבדוק

ממליצה לך לחפש באינטרנט (יש פה בלמטייל לא מעט) סיפורי דרך וטיפים של משפחות שטיילו עם ילדים בצורה הזו, זה יעזור לך להבין מה יותר מתאים למשפחה שלך ולאופי הטיול שאתם מתכננים. וגם להתנהלות הכללית בקראוון

1. לדעתי אין טעם לעבור מכלי רכב אחד לשני, זה גם מייקר וגם לא נשמע לי נוח במיוחד. אלא אם כן אתם מאוד רוצים להתנסות בחווית הקראוון אך לא למשך כל הטיול. אם ככה, אולי תנסו לעשות את האי הדרומי ברכב והצפוני בקראוון או להפך (שוב, לא נשמע לי נוח לשנות באמצע הטיול , במיוחד עם ילדים אבל אם חשובה החוויה זה מעל הכל) .אגב, כשכתבתי אזור קווינסטאון הכוונה לכל חלקו המערבי של האי הדרומי.
  2. כדאי לשכור מראש ולברר על מחירים ותנאים, יש פה בלמטייל טיפים חוות דעת על חברות שונות. מה הכוונה חברות ישראליות?
  3. אין פחות טרקים ואטרקציות אבל מזג האוויר עלול להתאים פחות 
5.תגובה ל: סיוע בתכנון האי הדרומי למשפחה באפריל תגובה ל - 4

אישית לא טיילתי בקראוון ואני מצטרפת לקריאה לקרוא סיפורים של משפחות שעשו את זה – גם פה וגם בפורומים האחרים (בצפון אמריקה יש כמה. בטח גם בפורום טיולי משפחות). הטענה החוזרת היא שאם זה טיול ראשון שלכם אז לא כדאי לקחת קראוון לפחות משלושה שבועות. הסיבה היא שכל ההתארגנות והתפעול הם דברים שלוקחים יחסית הרבה זמן, ושווה להשקיע בהם אם הטיול ארוך. לדוגמה – לקחת קראוון ולקבל עליו הדרכה יקח לכם יום. לנקות אותו לפני שתחזירו יקח עוד כמה שעות טובות (שלא לדבר על זה שתצטרכו לנקות תוך כדי, שזה פשוט משהו לקחת בחשבון). תצטרכו קניות של דברים לקראוון – מצעים, כריות, שמיכות, דלי ומגב, חומרי ניקוי וכו׳. אלה דברים שגוזלים זמן, לכן אין טעם להשקיע 3 ימים בלארגן קראוון בשביל לטייל איתו שבוע.

קראוון כמעט אף פעם לא חוסך כסף. עושים טיול כזה בשביל החוויה, לא בשביל החיסכון הכספי. בנוסף, בניו זילנד אסור לחנות ללינת לילה בצידי הדרך. מותר לחנות רק במקומות שהוגדרו מראש ככאלה. יש כמה שהם בחינם אבל זה לא הרוב.

6.תגובה ל: סיוע בתכנון האי הדרומי למשפחה באפריל תגובה ל - 1

לגבי טרקים נוספים,

האבל טסמן פופולרי מאוד בקרב משפחות ועשוי להתאים לכם.

אפשרות נוספת היא טרק באזור נלסון לייקס, אולי אפילו את האנג'לוס האט. אמנם ישנה עליה לכיוון הרידג' אבל יכול להיות בסדר גם לילדים והטרק עצמו מדהים. כמובן שהכל תלוי במצב הכושר והחשק של הילדים. פגשתי משפחות שעשו טרקים ארוכים בהרכב מלא אפילו בנפאל כך שאם הילדים שלכם אוהבים את זה ומסוגלים אז בטוח תהנו.

7.תגובה ל: סיוע בתכנון האי הדרומי למשפחה באפריל תגובה ל - 6

ממש תודה רבה לכל המתייחסים, אני ממש בתחילת הדרך, מנסה לא לטעות בהזמנת כרטיס הטיסה מהפיליפינים לניו זילנד בסוף מרץ,אגב ממש עכשיו אנחנו באמצע טראק האנפורנה עם הילדים בנאפל

8.תגובה ל: סיוע בתכנון האי הדרומי למשפחה באפריל תגובה ל - 7

אם כך, ללא ספק תוכלו לעשות הרבה טרקים בניו זילנד…

תעשו חיים!

9.תגובה ל: סיוע בתכנון האי הדרומי למשפחה באפריל תגובה ל - 8

רק שים לב שלהבדיל מהאנאפורנה, בניו זילנד תצטרכו לסחוב יותר משקל על הגב. ציוד בישול ואוכל ואין פורטר...

תהנו!

10.תגובה ל: סיוע בתכנון האי הדרומי למשפחה באפריל תגובה ל - 9

אבל אין בעיית גבהים, וחוץ מזה, ההורים על תקן פורטר blush