בחזרה לפורוםלתצוגה מדורגת

פורום צפון אמריקה

התלבטות במסלול במערב

התלבטות...זוג + 3 מתבגרים ..תכנון מקורי לצאת ב 23.8 בבוקר מלוס אנגלס

הגעה ב 25.8 בערב לסן פרנסיסקו,בדרך לילה אחד בפיזו ביץ ולילה במונטריי.

שוקלים לשנות ובאותם תאריכים לוותר על כביש 1 ולשלב את יוסמיטי,

האם ממולץ? אפשרי?

תודה ענת.

2.תגובה ל: התלבטות במסלול במערב תגובה ל - 1

היי ,

אם הבחירה היא בין כביש 1 ליוסמיטי אני בעד יוסמיטי.

טכנית זה אפשרי רק שיש נסיעה לא קצרה ליוסמיטי .

תצאו מוקדם בבוקר ויהיה לכם חצי יום לבלות ביוסמיטי ועוד יום למחרת.

3.תגובה ל: התלבטות במסלול במערב תגובה ל - 2

תודה...עוד דעות?

4.תגובה ל: התלבטות במסלול במערב תגובה ל - 3

גם אני בעד יוסמיטי. לצאת מוקדם מ-LA (כמעט 6 שעות נהיגה נטו, אולי 8 עם עצירות למונחה והתרעננות) ויש לכם יום וחצי בפארק.

5.תגובה ל: התלבטות במסלול במערב תגובה ל - 4

אני מסכים לגבי העדיפות של יוסמיטי.

אם אתם מטיבי לכת שמתכוונים לעשות מסלולי הליכה ארוכים ביוסמיטי אין ברירה אלא לעשות את כל הדרך ביום הראשון ואז רצוי לישון בתוך הפארק וכדאי להזמין מוקדם ככול האפשר.

אם לא, אפשר לשקול נסיעה ביום הראשון לסקויה וקינגס קניון ואז לינה לכיוון הכניסה הדרומית ליוסמיטי. למחרת נסיעה לא ארוכה לתוך הפארק ועדיין יהיה לכם מספיק זמן לכול נקודות החובה ביוסמיטי

6.תגובה ל: התלבטות במסלול במערב תגובה ל - 5

לפני שאתה מחליט אני ממליץ לך לחפש מלון ביוסימיטי. 

אני מתכנן להגיע ליוסמיטי ב1/9. כל המלונות מלאים. בלית ברירה הזמנתי מלון במריפוסה (לפני שבועיים)כרוך בנסיעה של שעה לכל כיוון.

בארה״ב כמעט ואין מקום לספונטניות.מציע לך לרדת מהעניין.

בהצלחה

7.תגובה ל: התלבטות במסלול במערב תגובה ל - 6

מריפוזה זה לא מקום כ״כ גרוע לישון בו. יצא לי לעשות את זה משהו כמו 3 פעמים. כן, יש נהיגה עד העמק, אבל זו לא נהיגה מכוערת, והפרס תמורת המאמץ הוא אחד המקומות היפים בארה״ב.

מה שכן, נסיעה כל הדרך מלוס אנג׳לס, זה לא קל בכלל.

8.תגובה ל: התלבטות במסלול במערב תגובה ל - 7

יובל בוקר טוב

אנו שומרים שבת.  מגיעים למריפוזה לשישי שבת

ע״פ נטע דגני מריפוזה במרחק של שעה נסיעה ליומיטי.

ביום א ו ב׳ תכננתי למצוא מקום בעמק. כל המלונות מלאים, ללא הצלחה.

אתה מעודד אותי ואני מבין שלא נורא לעשות את הדרך הלוך ושוב.

אם כך כך פני הדברים את אתמקם ליומיים נוספים.

לתגובתך אודה 

9.תגובה ל: התלבטות במסלול במערב תגובה ל - 8

אני הייתי ביולי ביוסמיטי והתארחנו באל פורטל במלון cedar lodge .יצא לי לעשות 3 פעמים את הדרך מהמלון אל העמק וחזרה. בצהריים של היום השלישי נסענו לכיוון פארק סקויה ועברנו דרך מירופסה, ומתוך ניסיוני אומר שזה יהיה מבחינתכם סיוט לנסוע הלוך חזור משם אל העמק .מדובר בנסיעה מאוד ארוכה עם טיפוס חד בהר ועליות רבות לכיוון מירופסה מכיוון העמק. וחום ששרר אז באזור היה מעל 40 מעלות... הדרך ממש לא נוחה לנסיעה וזאת לאחר פקקים עצומים שיש בתוך העמק ועם ילדים זה יהפוך לסיוט... אפשר לנסות למצוא חדר פנוי באל פורטל ברגע האחרון יש ביטולים ככה בדיוק אנחנו עשינו -לא היה מקום פנוי ושבועיים לפני הטיול הצלחנו למצוא חדר פנוי ל2 לילות .צריך לעשות חיפוש בכל אתרי המלונות לא רק בbooking. אחרת החוויה שלכם תפגע משמעותית. בהצלחה!

10.תגובה ל: התלבטות במסלול במערב תגובה ל - 9

תודה על ההארה וההערה. 

אמשיך לחפש ללא לאות. 

11.תגובה ל: התלבטות במסלול במערב תגובה ל - 1

לדעתי האופציה של יוסמיטי ממש ממש  גרועה באילוצי הזמן שלכם.

חצי יום נסיעה מ LA (לפחות). וגם ביום השני נסיעה לא קצרה ל SF (שלוש-ארבע שעות, נסיעה לא קלה בחלק הראשון). 
נשארו בקושי שני חצאי ימים. לדעתי לא שווה את הלחץ והנסיעות הארוכות.

12.תגובה ל: התלבטות במסלול במערב תגובה ל - 11

אני בניגוד לדעה הקודמת חושב שכן שווה להגיע ליוסמיטי גם בלו"ז שצויין אך התנאי הוא למצוא לינה באל פורטל ל2 לילות במקום 2 הלילות שתוכננו בפיזו ביץ’ ובמונטריי.

זה לא כל כך פשוט אבל אפשרי כי יש ביטולים של הרגע האחרון במלונות שבאל פורטל (בעמק עצמו הכול הוזמן ושוריין בטווח של 8 חודשים מראש אז שם חבל לנסות...)

צריך לבדוק כל הזמן בכל אתרי המלונות ובכל אתרי החיפוש -לילה אחד בוודאות ניתן למצוא ו2 לילות ברצף בתאריכים הללו צריך מזל אבל שווה לנסות...

אם מצאתם לינה אז מדובר אמנם ביומיים של נסיעות ארוכות אבל גם מי שעושה את הדרך מלאס וגאס אל סן פרנסיסקו דרך מעבר טיוגה צריך לנסוע את אותם מרחקים פחות או יותר.

ביום הראשון מLA עד ליוסמיטי זה ייקח 7-8 שעות כולל עצירות ומומלץ להגיע תחילה בשעות אחה"צ לתצפית הגליישר פויינט ולהמשיך משם ללינה ולמחרת לבלות יום שלם בעמק.

ביום השלישי להשלים מה שלא הספקתם יום קודם ואז לנסוע לSF נסיעה של עוד 4-5 שעות כולל עצירות .

אני הייתי ביולי האחרון בארה"ב וטיילתי גם בכביש מס' 1 ולאורך חופי האוקיינוס (לינות בסן לואיס אוביספו ומונטריי )בדרך ל SF וגם ביוסמיטי בדרך חזרה מSF לLA

הייתי אומר שהשנה בעקבות החורף הסוער חבל להחמיץ את היוסמיטי – המראות שם חד פעמיים: שלג בפסגות ההרים, נחלים שוצפים, וזרימה אדירה במפלים (אני מאמין שהמראות שאני ראיתי שם קיימים גם כעת אולי לא בעוצמות של תחילת יולי אבל עדיין שווה ביותר בהשוואה לאותה תקופה בכל השנים האחרונות )

לעומת כביש מס' 1 שם בעקבות החורף הסוער והמפולות שהיו הכביש נחסם בנקודות היפות ביותר שלו באזור ביג סר מה שמכריח נסיעה במעקף דרך כביש 101 מסן לואיס אוביספו עד החופים של מונטריי-כרמל גם שם הנסיעה תיקח כמה שעות אבל המראות הם רגילים כמו כל שנה ולא ייחודיים השנה כמו ביוסמיטי .

בקיצור אם תצליחו למצוא לינות בסמוך לעמק אז ממליץ על היוסמיטי- המאמץ משתלם!

13.תגובה ל: התלבטות במסלול במערב תגובה ל - 12

קראתי שוב והבנתי שטעיתי בהבנה.  יש בעצם שלושה ימים, ולא רק שניים. 

במצב הזה גם אני בעד יוסמיטי.  למעשה, עשיתי משהו מאד דומה לפני שנתיים:

יום ראשון - יציאה מ LA,  ביקור קצר בסקויה. לינה בפרסנו. 

יום שני - נסיעה (קצרה יחסית)  ליוסמיטי. מסלול או שניים (גליישר פוינט והאיזור) לינה בלי-וינינג. (כן,  יציאה מזרחית) 

יום שלישי - נסיעה חזרה מערבה, טיול באתרים לאורך כביש טיוגה.