בחזרה לפורוםלתצוגה מדורגת

פורום טיולי משפחות

מונגוליה - הגשמת החלום של אמא

31.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 30

חזרנו לרכב ולאחר כשעתיים נסיעה עצרנו לארוחת צהריים בטבע. ג'ימי ובימבה הקימו תוך דקותיים ציליה עם שולחן פיקניק טעים המכיל סלטים מפנקים וכריכי סלט טונה ומסביב ירוק וסוסים surprise

32.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 31

לאחר ששבענו ושאפנו קצת את הטבע חזרנו ל-5 שעות נסיעה נוספות במרחבים של מונגוליה... בדרך עצרנו למספר דקות ליד נחל לטובת מתיחת איברים... 

המדריך ג
המדריך ג'ימי
33.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 31

רוביייייייייי!!!!!!

כבר עשרה חודשים אני מחכה לסיפור ולרגע שבו אני אשים לך את השיר המיתולוגי שלנו surpriseblush 

אז קודם כל – מי אם לא המשפחה המקסימה שלכם תתאים לטיול מקורי ומלא הרפתקאות שכזה! כל הכבוד לאישה שמאחורי התכנון! אני גאה בה surprise

ודבר שני – מה זה אתם מעתיקים מאיתנו עם מזוודות שלא מגיעות…?!? מזל שזה לקח זמן לא רב ועכשיו אני יכולה להמשיך אתכם ברוגע.

וחוץ מזה – כבר הכל נראה מבטיח – מרהיב ומקסים ומרתק yes

והמזרקה שם למעלה מתאימה בדיוק לאווירה האירוויזיונית שלא נחמוק ממנה 

מוקדש לכם באהבה 

שירלי 

34.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 32

לאחר סה"כ 8 שעות נסיעה הגענו למקדש  amarbayasgalant - המקדש נבנה בשנות ה-30 של המאה ה-18 ואחד מהמקדשים הגדולעם ששרדו את הפרעות האנטי דתיות בשנות ה-30 של המאה ה-20. 

בתוך המקדש חיים ולומדים כ-60 נזירים. 

המקדש מורכב מ-29 ביתני תפילה וכל ביתן שונה מקודמו. 

אחד המוטיבים הבולטים במקדשים המונגוליים הוא הדרקון. ג'ימי הסביר לנו את ההבדלים בין הדרקון הסיני לדרקון המונגולי.... וכשרואים דרקון עם 3 אצבעות זה סיני ועם 5 אצבעות זה מונגולי... וכך ניתן לזהות מי בנה את המקדש...

המקום כל כך שליו והנוף מרהיב surprise

מה שמדהים היא העובדה שכל הגגות בנויים כפאזלים ואין עליהם אפילו מסמר אחד broken heart

בסיורנו במקדש הופתענו לגלות כי השפה המונגולית נכתבת באותיות ערביות מלמעלה למטה - כלומר יש כאן השפעה ערבית וסינית.

(ג'ימי טען כי האותיות הערביות של היום לקוחות מהכתב המונגולי ולא להיפך... )

לאחר הכיבוש הרוסי, הוחלט בתחילת שנות ה-60 של המאה ה-20 לכתוב את השפה המונגולית באותיות קיריליות ונאסר השימוש בכתב המונגולי...  

בשנים האחרונות יש תחיה מחודשת של הכתב המונגולי... והיום כל תלמיד בכיתה ה' לומד את הכתב המונגולי. 

הכתב המונגולי- השפעה סינית וערבית
הכתב המונגולי- השפעה סינית וערבית
בנייה ללא מסמר אחד
בנייה ללא מסמר אחד
35.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 34
הודעה ללא תוכן
36.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 35

לאחר הסיור במקדש החלטנו לטפס למקדש נוסף שנמצא במעלה ההר והנוף ממנו היה wow!!! (אני מתנצל מראש על שימוש היתר במילה wow!!! ומתריע שהמילה תופיע עוד המוווון פעמים במהלך הטיול wink)

מרחוק- המקדש אליו טיפסנו
מרחוק- המקדש אליו טיפסנו
הנוף
הנוף
37.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 36

נלהבים מהנוף המטריף מסביב surprise ירדנו לרכב לנסיעה של חצי דקה למחנה האוהלים בו נלון הלילה. המחנה נמצא נמצא בסמוך למקדש amarbayasgalant והתשלום על הלינה מועבר כתרומה לנזירים במקדש. 

התוודענו לראשונה לאוהל המונגולי (ger) ושמחנו שהלילה כולנו ישנים באותו אוהל... (בעת תכנון הטיול רון הכין אותנו שיהיו לילות שבהן נישן באוהלים זוגיים... ומראש קבענו שאני אהיה עם הילדה הקטנה ואשתי עם הילדה הגדולה...)

באוהל המונגולי (ger) של הערב  היו 5 מיטות.... 

המחנה שלנו
המחנה שלנו
הירוק מסביב
הירוק מסביב
ה-ger שלנו
ה-ger שלנו
פנים ה-ger
פנים ה-ger
38.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 37

אכלנו ארוחת ערב טעימה במחנה הכוללת אוכל מונגולי מסורתי - פסטה עם ירקות (אני, אשתי והילדה הקטנה) וכופתאות ממולאות בשר כבש (המדריך, הנהג והילדה הגדולה)  היה טעים!!! surprise

שבעים ומרוצים מתארגנים לקראת שינה בפעם הראשונה כמשפחה באוהל... 

נכתב ב-13/08/2017 00:01[עודכן ב-:13/08/2017 00:07]
39.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 38

Wow Wow Wooooow

איזה יופי של מקום

איזה יופי של סיפור

מחכה להמשך

40.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 39

וואו...גם אני רוצה….laugh מיד שומרת את הסיפור שלך (אתה יכול גם להוסיף קישור לסיפור של רויטל?)

איזה כייף לכם, מחכה להמשך הסיפור המרתק.

41.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 38

בהחלט WOW

כל הכבוד על האומץ!

42.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 41

רובי היקר,

איזה טיול ענק!!!

שאלה טכנית: האם כול הטיול במונגוליה הוזמן דרך הישראלי שחיי בה?

הייתה לי התלבטות קשה כיצד לטייל בויטנאם, שהיא כמובן הרבה יותר מודרנית ופופולרית ממונגוליה- האם באמצעות סוכנות מארגנת או באופן עצמאי. יש המון מידע על ויטנאם בפורום אסיה ובבלוגים, אבל האם יש מידע , מלבד מה שרויטל כתבה, על מונגוליה?

הדבר העיקרי שמטריד אותי, זו המקלחת… יש מקומות לינה ללא מקלחות?

נילי

43.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 42

פששש קיבלתם את הפרס של הקייץ למקוריות.|
ניראה אם התחלת אופנה ( כמו האלפים הצרפתיים )|
יופי של תמונות.

44.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 43

רובי,

שאפו ענק על תכנון מאתגר וטיול שמעטים זוכים להגשימו.

המרחבים הטבעיים והסוסים , פשוט לקנא.

מחכה להמשך וגם למענה לשאלות של נילי, והמקום כבר קורץ לי לטיול לפני צבא עם הבת האמצעית בשנה הבאה, אבל רק את עניין האוכל צריך לפתור כי היא טבעונית..

תוכל לשתף גם את פרטיו של הבחור שתיאם לכם את כל סידורי הקרקע?

45.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 44

תודה על התגובות crying

שירליייייי- איזה כיף לכתוב כשברקע השיר האדיר הזה שעד הטיול הזכיר לי את אחד האירוויזיונים הכי טובים אם לא הכי הכי ever...surprise אך כעת יזכיר לי גם את מונגוליה המהממת 

צביקה- מבטיח שקריאות ההתפעלות יתגברו בהמשך wink

יפה- זה הטיפ המעולה שרויטל כתבה בשנת 2013. 

חן- תודה laugh

נילי- את הטיסות הזמנתי עצמאית...כל השאר בוצע על ידי רון. שילמנו שליש מהסכום כמקדמה במהלך אפריל 2017 והיתרה מספר ימים לפני הטיסה. רון מוציא טיולים באותו אופן למדינות רבות באסיה... אין לי ספק שבעתיד אשתמש שוב בשירותיו לאור הנסיון המוצלח מאווווד. כמעט ולא מצאתי מידע על מונגוליה (זאת מדינה עם ממוצע של 150 אלף תיירים בשנה בלבד). עונת התיירות בה קצרה בין יוני-ספטמבר כשהעדיפות ליולי-אוגוסט. מיד לאחר השיחה עם רויטל קניתי את הלונלי פלאנט למונגוליה לטובת הרחבת מידע אודות היעד. כשדיברתי עם רון במהלך יולי 2016...הוא התאים לנו מסלול בהתאם לדרישות והבקשות שלנו (דגש על טיולי טבע והכרת תרבות ושיתאים לגילאי הבנות). ההתמחות של החברה בהתאמת טיול בהתאם לצרכים ולדרישות של המטייל. 

לגבי מקלחות- בכל המחנות היו מקלחות ציבוריות- בחלקן היו תאים פרטיים והיה נעים יותר וחלקן היו ממש ציבוריות ואז קצת פחות נעים. בחלקן היה מים חמים ובחלקן לא... בחלקן היה זרם טוב ובחלקן טפטופים (פרטים בהמשך... )... לציין שידענו מראש על אופי המקלחות בהתאם לכתוב ב"מדריך למטייל במונגוליה" כך שמבחינתנו כל יום עם מקלחת עם תא פרטי/מים חמים/זרם טוב הייתה הפתעה לטובה wink

איילת- מקווה שיותר ויותר ישראלים יגלו את המדינה הנפלאה הזאת  רק צריך לבוא בראש אחר ובציפיות נמוכות לגבי התנאים... וכבר הטבע והנופים יעשו את שלהם no

יורם- מתנת גיוס נפלאה broken heart לדעתי אין בעיה לטבעונים להסתדר בה... אבל כדאי לבדוק מול רון באמצעות יצירת הקשר דרך אתר החברה - Mongolian ways

רובי

נכתב ב-13/08/2017 23:31[עודכן ב-:13/08/2017 23:33]
46.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 45

יום שבת- 29/7:

התעוררנו לבוקר שמשי  וזאת פעם ראשונה בחיינו שהתעוררנו לקולות צהלות סוסים...surprise

הזריחה כאן בסביבות 05:30 וזאת השעה שהתעוררנו...כיוון שהאור חודר מגג ה-ger. מסתבר שלמונגולים הישנים ב-ger אין צורך בשעון כיוון שבגג יש חורים דרכם חודרות קרני השמש ולפי מיקום השמש ב-ger יודעים מה השעה. זאת הסיבה שתמיד דלת ה-ger פונה לכיוון דרום.

אמנם התעוררתי בשעה 05:30, אך די מהר חזרתי לישון.... אני והבנות ישנו כל כך טוב בלילה עד כדי כך שלא ידענו מה עבר על אשתי במהלך הלילה...frown הייתה יותר זמן בשירותים מאשר באוהל...קיווינו שחטפה "רק" קלקול קיבה yesושלא מדובר בוירוס/חיידק כלשהו שעלול להשבית אותה ובהמשך גם אותנו cool

אכלנו ארוחת בוקר שהוגשה במחנה ויצאנו לדרך (דקת נסיעה)  למקדש הנוסף (השלישי)  שנמצא ליד המחנה... טיפסנו במדרגות וראינו את הנוף המרהיב  מצד אחד ואת הפסלים המרשימים מצד שני…

בעודנו יורדים חזרה במדרגות עדר עזים גדול חוצה ממש לידנו surprise

47.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 46

לקראת השעה 09:30 יצאנו ליום נסיעה נוסף ארוך מאוווווד... תחילת הדרך (שעתיים ראשונות) הייתה חזרה על הדרך של אתמול - דרכי עפר כשמסביב המווון ירוק וסוסים surprise

ההמשך כבר בכביש סלול... לאחר כשעתיים נוספות עצרנו באמצע שום מקום ופתחנו שולחן… וגם כאן סוסים באו לבקר אותנו laugh

סוסים בדרך
סוסים בדרך
פותחים שולחן
פותחים שולחן
סוסים עוברים בזמן ארוחת הצהריים
נכתב ב-13/08/2017 23:56[עודכן ב-:14/08/2017 00:01]
48.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 47

לאחר כ-3 שעות נסיעה (רובה על כביש סלול) הגענו למסלול העליה ללוע הר הגעש uran togoo. 

הטיפוס קצר וקליל - תוך כרבע שעה כבר היינו בפסגה... ואז הלכנו כחצי שעה סביב לוע הר הגעש ונהנינו מרטח נעימה ומנוף מרהיב surprise

הנוף מלמעלה
הנוף מלמעלה
הנוף מלמעלה
הנוף מלמעלה
לוע הר הגעש
לוע הר הגעש
הנוף מלמעלה
הנוף מלמעלה
נכתב ב-14/08/2017 00:08[עודכן ב-:14/08/2017 00:09]
49.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 48

לאחר עוד כשעתיים נסיעה על כביש סלול (ובסה"כ 9 שעות נסיעה) הגענו למלון שלנו בעיר murun. 

היומיים הראשונים היו מתישים מבחינת נהיגה אך לשמחתי הפעם לא אני הנהג... laughידענו מראש על היומיים המתישים הללו והייתה לנו אפשרות לחסוך אותם בטיסה מ-ulaanbaatar ל-murun...אך העדפנו לוותר על טיסה בגלל המוניטין הגרוע של מונגוליאן איירליינס... (יותר מדי התרסקויות... 

הגענו למלון והתמקנו ב-2 חדרים...אני עם הילדה הגדולה ואשתי עם הילדה הקטנה... אכלנו ארוחת ערב טעימה במלון, שהמסעדה שלו נבחרה בטריפאדוויזר לטובה ביותר בעיר murun... נהנינו ממקלחת פרטית חמה ונעימה וצנחנו למיטות... 

50.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 49

במילה אחת – מדהים,

אתה ויובל דואגים לפתוח בפנינו עולמות חדשים, קסומים, מושא לטיולים עתידיים.

בהחלט מעמידים בפנינו התלבטויות קשות – מה יהיה היעד ל – 2018??

לאחר שכבר סיכמנו על האיים האזוריים האם יש מקום לחשיבה חדשה?

מחכה להמשך

דורון

51.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 50

רובי,

תמונות הסוסים מרהיבות.

אלה סוסי פרא שחופשיים לגמרי?

52.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 51

מונגוליה ????

(לכמה זמן נעדרתי מכאן ?..)

אתה לא מפסיק להפתיע! 

נדחפת פה לשורה האחורית... סיפור שלך אין סיכוי שאחמיץ !

כל הכבוד על החלום המקורי שלה וידוע הרי שחלומות נועדו כדי להגשים !

53.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 40

רובי יקירי ערב טוב!!!

איזה סיפור משובח ומרהיב!!!

ככל שאני רואה את המקדש אני רואה את הדמיון לזה שבטיבט. מעניין מאדֱֱֱ

המקדש עם המדרגות הרבות שעליתם אליו נראה באמת וואוו.

מהם הגבהים מבחינה טופוגרפית במקומות שטיילתם?

אהבתי את הגאר שלנתם בו. הוא מיוחד לתיירים או שגם בני המשפחה לנים בו?

רחל  לבון

מקדש בשנגרילה
מקדש בשנגרילה
54.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 53

תודה על התגובות 

דורון- אצלי גם האיים האזוריים על הכוונת בעקבות יובל...ההתלבטות שלך בכל מקרה תוביל אותך בסופו של דבר ליעד נהדר 

יורם- עד כה צירפתי תמונות של הסוסים המבויתים... את סוסי הפרא נפגוש לקראת סוף הטיול ומבחינתי המפגש עמם היה אחד משיאי הטיול 

עדי- שמח לראות שהגעת wink

רחל- טופוגרפית מונגוליה אינה גבוהה (פרט למערב המדינה ולשם לא הגענו). הגובה המירבי שהגענו אליו היה בסביבות 1500 מטר. 

במהלך ההדרכה שקיבלנו בהמשך באחד המקדשים ניכר שלטיבט השפעה עצומה מבחינה דתית על מונגוליה ומעריצים בה את הדלאי למה. 

המחנה הראשון בו ישנו מיועד לתיירים ובקצהו מתגוררת המשפחה ב-ger דומה... ובכלל האוהלים המונגוליים דומים מאוד האחד לשני הן מבחינה חיצונית והן מבחינה פנימית. 

רובי

55.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 54

יום א'- 30/7:

התעוררנו לבוקר שמשי

אכלנו ארוחת בוקר טעימה שהוגשה במלון ויצאנו לדרך   כחצי שעה נסיעה על דרך עפר יפיפיה כשפתאום ראיתי מולי אופנוע והתמונה עם הנוף מסביב הזכירה לי את הסרט "דרום אמריקה על אופנוע"(למרות שאנחנו במרכז אסיה כרגע blush) ... והגענו לאחד האתרים העתיקים במונגוליה - עמודי קברים שנבנו לפני כ-3000 שנה...

מדובר בעמודים מגולפים עם צורות שונות כשהמוטיבים הבולטים הינם שמש, ירח, צביים... עמוד אחד היה בולט בצבעו כיוון שנעשה מסלע השונה משאר העמודים. עמוד נוסף מיוחד ויחיד היה בעל גילוף פני אדם...

הנוף מסביב היה מדברי surprise

ממש מזכיר את הסרט
ממש מזכיר את הסרט
מדהים איך הצבע נשמר גם לאחר 3000 שנה
מדהים איך הצבע נשמר גם לאחר 3000 שנה
גילוף פני אדם
גילוף פני אדם
נכתב ב-14/08/2017 23:27[עודכן ב-:14/08/2017 23:28]
56.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 55

משם חזרנו לכיוון הדרך הסלולה ונסענו כשעתיים לשבט איילי הצפון - שבט המורכב מכ-300 משפחות שגרות בהרים ומגדלות איילי צפון. בעונת הקיץ השבט יורד לעמק ומתפרנס מתיירות. התארחנו באוהל של אחת ממשפחות השבט - אוהל tipi. 

ג'ימי הסביר לנו על אורח החיים של המשפחה...והיה מעניין מאוד no לאחר מכן הצטלמנו עם בני המשפחה, קנינו קצת מזכרות והצטלמנו עם האיילים...

האמת שהיה יותר נחמד לראות את החיות בטבע ולא את החיות המסכנות הללו  קשורות לעץ indecision

פנים האוהל
פנים האוהל
המשפחה שאירחה אותנונ
המשפחה שאירחה אותנונ
57.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 56

המשכנו בנסיעה של כחצי נסיעה לפארק הלאומי אגם khuvsgul. ברגע שנכנסים לשטח הפארק כבר אין כבישים והדרכים הינן דרכי עפר בלבד. הפארק מרהיב ביופיו עם המוווון ירוק ואגם ענק!!!! הצבעים שהשתקפו באגם היו מרהיבים בין כחול לטורקיז ותכלת 

נסענו כשעה בשטח הפארק עד שהגענו למחנה האוהלים שלנו ל-2 הלילות הקרובים. במלנה יש אוהלים מסוג tipi ואוהלים מסוג ger. אנחנו קיבלנו ger wink

המחנה נמצא ממש צמוד לאגם no

לציין כי הפארק מאוווד מתוייר (בעיקר תיירות פנים) אך העובדה שהמחנה שלנו נמצא באזור מבודד יחסית לשאר המחנות שראינו בדרך  הוסיפה תחושת שלווה ורוגע למקום surprise 

58.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 57

אכלנו ארוחת צהריים טעימה שהוגשה במחנה surprise

59.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 58

נחנו קצת ב-ger ולאחר מכן יצאנו לסיבוב קטן ליד האגם....  בעודנו יושבים ונהנים והבנות משכשכות רגלים הגיע ענן חולף שהוריד גשם שוטף....  זה היה מחזה הזוי שמש חזקה עם ענן בודד (ממש כמו בסרט מצוייר devil) שהוריד גשם שוטף!!! היינו ללא ג'ימי שכנראה מרחוק ראה שאנחנו תקועים ליד האגם בגשם ורץ אלינו עם מטריות ענקיות... 

קשת לאחר הגשם
קשת לאחר הגשם
הגשם יורד כשמסביב השמיים כחולים
הגשם יורד כשמסביב השמיים כחולים
נכתב ב-14/08/2017 23:59[עודכן ב-:15/08/2017 00:01]
60.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 59

הגשם נרגע וחזרנו למנוחה ב-ger... אך מרחוק כבר ראינו עננים כבדים שמתקרבים אלינו ואכן לאחר כשעה הייתה סופה חזקה של רעמים ברקים וגשם זלעפות במשך שעה!!!!  ה-ger שלנו בנוי כל כך טוב שמלבד טפטופים קלים שחדרו, עמד איתן ויציב broken heart

לאחר שהגשם נגמר השמיים חזרו להיות בהירים ושמשיים כאילו לא היה כלום... 

המקלחות היום ציבוריות עם תא פרטי ויש מים חמים... אך הזרם סביר בלבד. 

בשעה 19:00 אכלנו ארוחת ערב טעימה שהוגשה במחנה. 

בשעה 21:00 ראינו הופעה של שירים וריקודים מונגוליים- המופע היה נהדר וחלק מהשירים הכרנו מההופעה שהייתה בתיאטרון ב-ulaanbaatar.  בסוף ההופעה הצטלמנו עם הנגנים והזמרים ואף לבנות ניתנה ההזדמנות לנגן בכלי מונגולי מסורתי והן כל כך שמחו laugh

שמחים ונלהבים חזרנו ל-ger והדליקו לנו את ההסקה עם העצים והיה חם מאוווד ב-ger... אך באמצע הלילה כשהאש כבתה היה קפוא!!! 

עוד יום נהדר הסתיים לו במונגוליה היפה 

המנה הבשרית של ג
המנה הבשרית של ג'ימי ובימבה
המנה הצמחונית שלנו
המנה הצמחונית שלנו
הקינוח
הקינוח