בחזרה לפורוםלתצוגה מדורגת

פורום טיולי משפחות

מונגוליה - הגשמת החלום של אמא

שלום חברים,

אתמול חזרנו, זוג + 2 ילדות (7.5, 9.5)  מטיול של שבועיים במונגוליה והיה WOW!!!!! surprise surprise

כיצד הכל התחיל?

יוני 2010:

יום אחרון לפני טיסה מבאזל לישראל...אנחנו נכנסים לאכול במסעדה מונגולית עם 2 ילדות קטנטנות (2.5, 5 חודשים) בעיירה הצרפתית סנט לואיס על גבול שוויץ...

התמונות שתלויות במסעדה מהממות!!!!  אשתי אומרת wow!!! לשם אני רוצה לטוס...  אני חובב היסטוריה מתחיל לנאום על האימפריה המונגולית של ג'ינגיס חאן ועל כך שבהרכב המשפחתי הנוכחי זה בלתי אפשרי... ומיד מצנן  את התלהבותה של אשתי…

חוזרים לארץ ובמשך יום יום, לילה לילה, אשתי חולמת  על הגעה מתישהו למונגוליה.… yes

מאי 2016:
אשתי (שכבר 6 שנים חולמת על מונגוליה) המכהנת כראש הקבינט בטחוני-כלכלי אצלנו בבית, מודיעה לי בשעת לילה מאוחרת שיש לה החלטה דרמטית בנוגע לטיול לחו’'ל  

אני כבר מגלגל בראש "על איזה טיסה אני אמור עכשיו לוותר..." cool frown

ואז מראה לי תמונה של מונגוליה -פרסומת של חברת magma המוציאה לפועל טיולי נשים ביעדים מיוחדים ואומרת לי:

"אם יש טיולי נשים אז יש מצב שגם כמשפחה ניתן לטייל במונגוליה...ואם לא אני טסה לבד עם magma.... תברר האם אפשר להוציא אל הפועל טיול משפחתי במונגוליה..."  

ואני שמיד רואה טיסה חדשה באופק laugh מתחיל לעבוד ועורך חיפושים באינטרנט ואז מגיע לטיפ שגולשת בשם רויטל כתבה בשנת 2013 על טיול מאורגן עצמאי עם נהג ומדריך שביצעו בהרכב של 3 זוגות ושניתן לטייל ללא חשש גם כמשפחה... מיד שולח הודעה לרויטל שכותבת לי חזרה שבהחלט ניתן לטייל כמשפחה ומוסיפה מספר טיפים כולל החברה עמה ביצעו את הטיול... 

במהלך יולי 2016 אני שולח הודעה לרון (ישראלי המתגורר בבירת מונגוליה) מנהל חברת mongolian ways ויומיים לאחר מכן משוחח עמו שיחה טלפונית ארוכה (שעה וחצי) שהמטרה של השיחה מבחינת רון היא לבדוק האם אנחנו בנויים לטיול במונגוליה... 

אחרי השיחה רון הבין שבהחלט אנחנו בנויים לטיול שכזה ומכאן ועד ההוצאה אל הפועל נותר רק להזמין טיסה ולהתקדם...ועד הזמנת הטיסה אני ורון התכתבנו אודות המסלול המתאים לנו וביולי 2016 היה לנו כבר מסלול מוכן... בספטמבר 2016 הוזמנו הטיסות (חברת אירופלוט עם קונקשיין במוסקבה) ועתה נותר להמתין 10 חודשים עד להוצאה אל הפועל של הטיול....  

טרם היציאה לדרך רוצה לומר תודה ענקית!!!! לרויטל שהודות לטיפ שרשמה באתר "למטייל" הטיול שלנו למונגוליה יצא אל הפועל... 

הדקו חגורות, תכינו את עצמכם לטיול חווייתי, שונה, מיוחד ומאתגר (בדגש על לינה, מקלחות שירותים ואוכל...) 

הודעה סגורה תודה 2 שלח
2.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 1
עם תכנון הטיול רון שלח לנו את "המדריך למטייל במונגוליה" המכיל 20 עמודים ובהם תיאום הציפיות לטיול במונגוליה...דוגמאות: אוכל לא טעים, כמעט ואין ירקות, רוב הטיול הלינה באוהלים מונגוליים (=ger), שירותים ומקלחות משותפים, יש ימים ללא חשמל או ללא מים חמים או ללא שניהם, נסיעות ארוכות ועוד ועוד דברים קשים על היעד...

כמובן שכל מה שרון כתב לא הזיז ולו במעט את ההתעקשות של אשתי להגשמת החלום ואני בתוך תוכי ידעתי שגם אם יהיה קשה, אשתי לא תישבר שכן הרעיון שלה והחלום שלה...ולכן מבחינתי זאת תעודת ביטוח להצלחת הטיול) wink

החשש הגדול מבחינתי היה האוכל – הבנתי שרוב המזון של המונגולים מורכב מחלב סוסים/עזים ולכן יש חשש גדול שאני ארעב בטיול הזה שכן חלב עזים אני לא מסוגל לשתות ועל אחת כמה וכמה חלב סוסים… (אך מה לא עושים בשביל הגשמת החלום של אשתי ) ולכן מזוודה שלמה כללה בעיקר אוכל יבש – קרקרים, חטיפי אנרגיה, ביסקוויטים, בייגלה ועוד ועוד…

אז האם כל מה שנכתב ב”מדריך למטייל במונגוליה” התממש בסופו של דבר???
(תחזיקו לי אצבעות שלא… לפחות בעניין הרעב blush)

הודעה סגורה תודה 0
3.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 2

שנה בדיוק לאחר יצירת הקשר עם רון, הגיע היום לו חיכינו....טסים למונגוליה

זאת הפעם הראשונה שטסים עם אירופלוט- הדיילים היו אדיבים, הטיסה יצאה בזמן... אך הבנות התאכזבו שהמסכים בכל המטוס לא פעלו עקב תקלה טכנית, אך  אנחנו דווקא היינו מרוצים כי אמרנו שכך נוכל לישון ללא הפרעה….

בפועל הטיסה הייתה קשה מאוד כיוון שממש מאחורינו התיישבה משפחה עם 2 ילדים קטנטנים ואנרגטיים שרוב הטיסה צעקו, בעטו לנו בכיסאות, דחפו עלינו מגשים ובקיצור לא איפשרו לנו לישון... frown הבנות נרדמו קצת במהלך הטיסה... וכל כך שמחתי שיום לפני הטיסה ולאחר חיפושים רבים מצאתי מלון  ליד שדה התעופה שמאפשר לשכור חדרים לפי שעות...נחתנו ב-05:00 והיו לנו ברוטו 14 שעות במוסקבה.

לשמחתנו יצאנו מהטרמינל בדיוק בזמן שהגיע השאטל של המלון (מגיע פעם בשעה) ובשעה 06:30 כבר היינו במלון.. שמנו שעון מעורר לשעה 10:30 והזמנו שאטל לשדה התעופה בשעה 11:00 וגם כאן הגענו בתזמון מושלם לרכבת של 11:30 וחסכנו המתנה של שעה (בדרך כלל כל חצי שעה יוצאת רכבת חוץ מהשעה 12:00)...

בשעה 12:15 היינו במטרו ולקח לנו כמה דקות להתאפס כי השילוט ברוסית.... לאחר 3 תחנות מטרו הגענו למרכז מוסקבה ולאתר הכי מפורסם בה - הכיכר האדומה...

ברגע שיצאנו מהמטרו ראינו שוק חמוד בו היו דוכני פרחים, שווארמה ומתוקים.

הרכבת שיוצאת משדה התעופה
הרכבת שיוצאת משדה התעופה
השוק ביציאה מהמטרו
השוק ביציאה מהמטרו
השוק ביציאה מהמטרו
השוק ביציאה מהמטרו
הודעה סגורה תודה 2
4.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 3
המשכנו מספר דקות הליכה לסניף מקדונלדס כי הבטחנו לילדה הגדולה כי לפני מונגוליה שבה צפוי לה קושי קולינארי נאכל במקדונלדס...

לאחר מכן המשכנו לכיוון הכיכר האדומה. המקום מרהיב ונעים ושמחנו שסוף סוף הגענו לאתר המפורסם ביותר של העיר surprise

חזרנו לשוק הדוכנים לגלידה ואז המשכנו לכיוון פארק החייל האלמוני הצמוד לקרמלין והכיכר האדומה שם מוצבת שמירה קבועה על אנדרטה לזכר החיילים האלמוניים של צבא רוסיה. המשכנו ללכת בפארק הנעים עד שהתעייפנו והחלטנו לחזור חזרה לשדה התעופה. 

הודעה סגורה תודה 1
5.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 4
הגענו לשדה התעופה בסביבות 16:30 ונהנינו מקפה ומאפה בסטארבקס. הופתענו לראות מספר סניפי קופיקס במוסקבה. 

הטיסה ל-Ulaanbaatar בירת מונגוליה, הייתה צפויה לצאת ב-19:00 אך היה עיכוב קל של כ-40 דקות... עם זאת נחתנו בכל זאת בשעה המקורית - 06:00. 

לאכזבת הבנות גם הפעם לא היו מסכים.... והזוי שמאחורינו התיישבה משפחה עם חתול שלא הפסיק ליילל כל הטיסה (פרט לרגעים בהם שחררו אותו מהכלוב… )

לקראת נחיתה ראינו ממעוף הציפור את הנופים והמרחבים של מונגוליה שכבר עשו לנו חשק לטייל במדינה...surprise

הופתענו לגלות שדה תעופה קטנטן שחוץ מהמטוס שלנו היה מטוס נוסף אחד בלבד ועוד מטוס קטן.... בלתי נתפס שלמדינה עצומה בגודל יש שדה כל כך קטן... smiley

טרם הירידה מהמטוס הטייס התנצל על כך שחלק מהמזוודות לא הגיעו מסיבה לא ברורה...וקיווינו שהמזוודות שלנו כן הגיעו yes

הפקידים המונגולים הוכיחו יעילות רבה ותוך מספר דקות הגענו למסוע המזוודות... broken heart no

המזוודות הוזרמו למסוע... אנחנו מחכים ומחכים ומחכים ואין זכר למזוודות שלנו... frown עוד סיבוב ועוד סיבוב ועוד סיבוב ובינתיים רואים על המסכים מספרי מזוודות שנתקעו במכס... לאחר דקות ארוכות הגיעה אחת המזוודות ונרגענו חלקית... מחכים ומחכים ומקווים שהמזוודה הנוספת תבצבץ לה אך פתאום עצר המסוע והבנו שהמזוודה כנראה לא הגיעה כיוון שגם על המסך המספר שלה לא הופיעה כמזוודה שתקועה במכס... עמדנו עם לא מעט אנשים בתור של האבדות והמציאות ובהקלדה במחשב הפקיד ראה שהמזוודה שלנו לא הועלתה בכלל על המטוס וקיווה שתגיע בטיסה של מחר בשעה 06:00... frown frown אך הכין אותנו לכך שיש מצב שתגיע גם במועד מאוחר יותר frown frown

המזוודה לא הגיעה????????? ומה עם האוכל???? אני אשאר רעב??? (גם את האוכל פיצלנו ל-2)… ואם המזוודה לא תגיע מחר אנחנו בבעיה קשה!!! כי מחר כבר עוזבים מוקדם בבוקר את עיר הבירה ומתחילים לטייל ברחבי מונגוליה… ואין לנו מספיק ביגוד להמשך…. (רובו נמצא במזוודה שלא הגיעה) indecisionindecisionindecision 

מבואסים יצאנו מהשדה שם קיבל את פנינו המדריך ג'ימי עם חיוך גדול שכבר העביר לנו את הבאסה... השעה הייתה 07:30 ג'ימי והנהג מוגי (הבנות קראו לו מוגלי wink) הסיע אותנו למלון הנהדר להתארגנות והתרעננות- אכלנו ארוחת בוקר עשירה וטעימה במלון ובמקביל ניסינו להשיג את פספורטכארד.  בלתי אפשרי היה להשיגם טלפונית ממונגוליה וניסינו לתפוס אותם דרך "צור קשר" באתר ולשמחתנו תוך 5 דקות (השעה בישראל הייתה 03:00) חזרה אלינו נציגת שירות אדיבה שתוך מספר דקות הטעינה לנו את הכרטיס בסכום של 150 דולר להצטיידות בסיסית….

כל הכבוד לפספורטכארד על השירות broken heart broken heart

שדה תעופה ריק ממטוסים
שדה תעופה ריק ממטוסים
הודעה סגורה תודה 0
6.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 5

רובי!!!

קמתי בחמש בבוקר לתפוס מקום בשורה הראשונה! (אין ברירה, בגילנו כבר לא רואים כל כך טוב מהשורות האחוריות blush

ברוכים השבים, וכל הכבוד על החריצות! יום אחרי שחוזרים מתחילים לכתוב סיכום? תקדים מסוכן…

מונגוליה נשמעת כמו יעד מרתק – מחמאות לאשתך! עם כל הכבוד למוסקבה, העינים שלי נדלקו כשראיתי את הגבעות האפורות-ירוקות האלה בתמונה של שדה התעופה…

עובר להאזנה…

יובל

הודעה סגורה תודה 0
7.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 6

רובי!!

נכנעתי רק ליובל אבל זו לא חוכמה .. הוא כבש את הקילימנג׳רו wink

אתה הרי יודע כמה אני אוהב לקרוא על הטיולים הנהדרים של המשפחה הנהדרת שלכם וכעת גם נוסף היעד המדהים הזה כך שלא אחמיץ מילה או תמונה בעד שום הון שבעולם. 

ממתין בציפייה להמשך (ומחיאות כפיים סוערות על החריצות). 

שמוליק

הודעה סגורה תודה 0
8.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 6

רובי, ברוכים השבים!!!

גם אני הצלחתי לתפוס מקום מקדימה…

סיפורי טיול שלך חייבים לראות מקרוב…

שאפו לכם על היעד המרתק והמסקרן.

ממתין בקוצר רוח להמשך.

הודעה סגורה תודה 0
9.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 8

רובי יקירי בוקר טוב!!!

ברוכים השבים והמאד שווים!!!

אתה פשוט תותח!!!

גם מתקתק טיול למונגוליה.

רק נוחת וכבר מתחיל לספר.

ואיזה עונג של סיפור+מתח .

בינתיים מתענגת על מוסקבה שטעמתם וממתינה להמשך בעודי יושבת בחברה טובה.

רחל  לבון

הודעה סגורה תודה 0
10.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 9

בוקר טוב רובי

ברוכים השבים!!

איזה כיף שעוד נשאר מקום בשורה הראשונה no מיד תופסת אותו

(מקווה שמגיע לי אחרי שקצת זייפתי הפעם בנושא תליית הדגלים surprise ...) 

כל הכבוד לאשה שאיתך על הנחישות והעיקביות ברצון לנסוע למונגוליה ואולי טוב שהכל התעכב והבנות קצת גדלו וכעת בגיל שיזכרו את החוויה השונה והמדהימה של מונגוליה. בהחלט יעד מרתק ולא שגרתי. 

מהקצת שראיתי מונגליה מזכירה את טיבט שהייתי ומאוד אהבתי. 

אז כרגיל אני פה מלווה אותך ובטוחה שימשיך להיות פה מעניין וכיף.

לימור

נכתב ב-11/08/2017 08:31[עודכן ב-:11/08/2017 08:31]
הודעה סגורה תודה 0
11.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 9

בוקר טוב,

השארתי בכוונה לבוקר שישי..

איזה טיול שונה ומיוחד,שילוב של כלי תחבורה ותזמון מדויק…

יעד בהחלט לא מוכר,למרות שכל יצאי ברית המועצות שמעו וראו לפחות בשידורים את מונגוליה כל הזמן..בהחלט לא יעד משפחתי  “מקובל”no

מקווה שלא הצטערת על ביטול יעדים אחרים (בראש)angel

הודעה סגורה תודה 0
12.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 4

רובי איזה כיף!! אין כמו סיפורי הטיולים שלך! ועוד על מונגוליה 😱 מחכה בקוצר רוח להמשך 🌸

רק בעיה אחת… כל סיפור טיול שלך מכניס עוד יעד לרשימה, שממתין לביצוע- קוסטה ריקה, דרום אפריקה, ניו זילנד, עכשיו גם מונגוליה תיאלץ לחכות??? 😜

הודעה סגורה תודה 0
13.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 12

רובי,

ברוכים השבים.

בהחלט – WOW!!!!!

איזה יעד מרתק.

ממתינה בקוצר רוח להמשך .

טל

הודעה סגורה תודה 0
14.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 13

גם אני הצלחתי למצוא מקום טוב, גם אם לא באמצע.
כל הכבוד לגברת על הרעיון, ולאדון על הארגון, ולבנות – עליהן בכלל אין לי מלים. 
מחכה בקוצר רוח להמשך

הודעה סגורה תודה 0
15.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 14

ממש מעניין

הודעה סגורה תודה 0
16.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 5

גם אני פה בשורה הראשונה

מחכה להמשך

הודעה סגורה תודה 0
17.emoji-E057.pngתגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 16

הי רובי,

שאפו על היעד הבלתי מוכר נשמע מסקרן, מחכה לשמוע את ההמשך במיוחד הקולינרי laugh

שבת שלום. 

הודעה סגורה תודה 0
18.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 17

אתעמק כשנחזור ארצה.. לפני כעשר  שנים תכננו גם טיול למונגוליה – ללא ילדים עדיין ולא יצא. נשמע מאתגר, בעיקר קולינרית.. מקווה שייצא לי לעשות את זה, בטח אצטרך מזוודת מזון יותר גדולה משלך...איזה כיף לכם!!!

הודעה סגורה תודה 0
19.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 18

תודה על התגובות crying

יובל- כשחשבנו על משפחות שמונגוליה מתאימה להם...השם הראשון שהעליתי זה אותך... מדהים שאתה הראשון שהגיב... כנראה זה סימן לכך שבעתיד הקרוב נראה כאן סיפור שלכם במונגוליה 

שמוליק- איזה כיף שאנחנו משדרים עכשיו בסטריאו...אתה מהולנד הקסומה no

לימור- אני מקווה שאי תליית הדגלים זאת מעידה חד פעמית... היה מוזר להגיע ארצה ולא לראות את הדיגול המסורתי שלך devil

אדי- שכחת להוסיף לרשימה גם את דרום קוריאה blush

אמה- נהג המונית שהחזיר אותנו מנתב"ג הינו יוצא חבר העמים... כשאמרנו לו שחזרנו ממונגוליה זה הפתיע אותו  אך במקביל הופתענו מהידע הרב שלו על מונגוליה... ואמר לנו שאת כל מה שיודע אסף מצפייה בטלוויזיה הרוסית broken heart אני מבין שתכנים איכותיים היו/יש בה wink

Oggi- מווה שאתם אוהבים את בולגריה yes המשך טיול מהנה 

אלון, רחל, טל, ריקי, ari, צביקה, כמי- שמח שתפסתם מקום ושאתם כאן laugh

הודעה סגורה תודה 0
20.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 19

קבענו עם המדריך ג'ימי בשעה 10:00... 

ג'ימי לקח אותנו ליעד הראשון להיום - מקדש  gandan שנחשב למקדש הגדול ביותר בעיר הבירה ulaanbaatar.

מבחוץ ביתני המקדש נראים פשוטים מאוד, אך כשנכנסים לתוך המקדשים זה מרהיב!!! surprise הגענו בדיוק בשעת התפילה והנזירים שרו בקולי קולות והייתה תחושת קדושה...  לצערי אסור היה לצלם ולכן לא יכול להמחיש את מה שראינו וחווינו ... frown

הודעה סגורה תודה 2
21.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 20

בהמשך נכנסנו לביתן שמבחוץ לא חשבנו לרגע שנראה את ה-wow הזה בפנים-  פסל ענק של אחת הקדושות לבודהיזם שנקראת janaraysag - מדובר בפסל נחושת בגובה של 26 מטר והינו אחד הפסלים הבודדים ששרד את הפרעות והטיהור  האנטי דתי שבוצעו בשנות ה-30 של המאה ה-20... 

גם כאן חבל שאסור היה לצלם frown אז מצרף תמונה מהאינטרנט ותמונה שאנחנו צילמנו מבחוץ.... 

הפסל הענק
הפסל הענק
המבה עם הגג הירוק שמבחוץ נראה פשוט ביותר
המבה עם הגג הירוק שמבחוץ נראה פשוט ביותר
הודעה סגורה תודה 0
22.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 21

משם המשכנו לשוק השחור של העיר... מאות דוכני בגדים, כלי בית, תיקים, נעליים, ועוד... שם הצטיידנו בכל מה שהיינו צריכים…

ועם כל הבאסה על אי הגעת המזוודה...דווקא היה נחמד להסתובב  בין  הדוכנים לטובת קניות... במצב אחר תוך 10 דקות כבר היינו נוטשים את המקום.. כי קניות לא ממש מעניינות אותנו.... 

הודעה סגורה תודה 0
23.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 22

המשכנו לארוחת צהריים - בופה מונגולי. הארוחה הייתה נחמדה בעיקר הודות לאווירה הנעימה והקליק המיידי שנוצר בינינו לג'ימי המדריך.... האוכל היה פחות טעים....

משם המשכנו למוזיאון הלאומי של מונגוליה. היה מרתק!!! 9 חדרים המציגים 9 תקופות מבריאת העולם דרך תקופות האבן והברונזה, השושלות השונות, האימפריה המונגולית בראשותו של ג'נגיס חאן, הקומוניזם ומונגוליה הדמוקרטית של היום (החל מתחילת שנות ה-90). אני ואשתי ממש אהבנו!!!!surprise כל המיצגים מקוריים (כולל אלה מתקופות האבן וברונזה). הבנות כבר איבדו עניין באולם ה-5 בעיקר בגלל קשיי השפה.. והילדה הגדולה חזרה להתעניין כשג'ימי דיבר על מונגוליה של היום…

נלהבים חזרנו רגלית למלון דרך רחבת הפרלמנט- רחבה גדולה ומרשימה no

הפרלמנט המוגולי
הפרלמנט המוגולי
הודעה סגורה תודה 0
24.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 23

נחנו במלון כשעתיים ובשעה 17:30 הלכנו עם ג'ימי כ-20 דקות לתיאטרון הלאומי המציג כל יום בשעה 18:00 מופע מונגולי. המופע כולל ריקוד, שירה מונגולית המאופיינת בשירת גרון, נערת גומי וקונצרט...

המופע מרשים וצבעוני ואורכו כשעה וחצי.... אני מאווווד אהבתי ונהניתי surprise וגם הילדה הגדולה surprise הילדה הקטנה נרדמה כבר אחרי 3 ריקודים/שירים ואשתי גם נרדמה חלק קטן מהמופע - העייפות מהיומיים האחרונים ללא שינה אמיתית נתנה את אותותיה 

לצערי גם כאן לא איפשרו לצלם אבל אצרף דוגמית מיוטיוב - https://youtu.be/UEYnHYfynk4

התיאטרון הלאומי מבחוץ
התיאטרון הלאומי מבחוץ
התיאטרון הלאומי מבפנים
התיאטרון הלאומי מבפנים
הודעה סגורה תודה 0
25.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 24

לאחר המופע הלכנו עם ג'ימי לארוחת ערב... המסעדה הייתה מלאה והאוכל היה טעים 

no 

במסעדה נפגשנו עם רון ששאל לשלומנו והרגיע אותנו בעניין המזוודה האבודה- הבטיח שגם אם לא תגיע מחר...הוא ידאג לכך שתגיע למקום בו נהיה במהלך הטיול ושבכלל נעביר את האחריות מאיתנו אליו ובמידה והמזוודה תגיע מחר אז גם ידאג להעבירה אלינו... no

במהלך הפגישה תהינו לגבי כמות המכוניות העצומה של טויוטה פריוס ברחבי עיר הבירה ואז קיבלנו תשובה לעניין- המונגולים קונים מכוניות יד 2 מיפן ושזאת אחת המכוניות האהובות על המונגולים בגלל מחירה האטרקטיבי... הייבוא מיפן גורם לתופעה מוזרה ברחבי מונגוליה- הנהיגה הרשמית היא כמו בישראל (ההגה בצד שמאל), אך כיוון שיש ייבוא מכוניות יד 2 מיפן אז ברוב הרכבים שעל הכביש ההגה בצד ימין... עובדה שהופכת עקיפת משאיות לעניין מאתגר שכן הנהג לא יכול לראות האם יש מכונית בנתיב מולו, אלא רק אם מישהו שיושב לידו יעדכן אותו על כך smiley

סיימנו את היום הראשון עייפים אך מלאי תיאבון וציפייה לקראת הבאות... כיוון שההתחלה הייתה מרתקת ומעניינת surprise

תחזיקו אצבעות שהמזוודה תגיע אלינו בטיסה של מחר בבוקר yes

נכתב ב-12/08/2017 02:13[עודכן ב-:12/08/2017 02:13]
הודעה סגורה תודה 0
26.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 25

רוביייי 
ברוכים השבים  למונגולים החדשים,  ולקונקשיין שבסהרה המשוונית  

מזל שאני ציפור לילה  כולם נרדמו ואף אחד לא מסתיר לי פה 

אני רק שאלה  – מה למוסקבה ולשוארמה 

עם התחלה במזרקה שמשפריצה קונפטי צבעוני, בא צמא לעוד מהטובבב הזה שחוויתם 

משפחה כלבבי כבר אמרתי ?surprise

ממתינה לסיפורים הטובים שלך broken heart

טובה 

הודעה סגורה תודה 0
27.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 26

רובי בוקר טוב!!

יופי שהגעת כבר למונגוליה.

אהבתי את המזרקה בהודעה 20.

המקדש עם הפסל של הקדושה – מהמם!!!

הקשבי לסרטון עם המוסיקה המונגולית והזכירה לי קצת מופע טיבטי שראיתי בסין.

נהנית מכל רגע איתכם.

רחל  לבון

הודעה סגורה תודה 0
28.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 27

הי רובי,

מרתק, מסקרן, מרשים- כבר אמרו? חותמת על כל מילה!

כשקראתי מיד שמתי לב ומאוד הופתעתי מכמות הג’יפים בתמונה בהודעה 21 (שלא היתה מביישת את צפון תל אביבblush) והינה בא ההסבר המעניין שלך, שבזכותו למדתי שנוהגים בצד שמאל ביפון- קוריוז היסטורי שלא הייתי מודעת אליו.

אני מבינה שאתה מתכוון להשאיר אותנו עוד זמן מה במתח לגבי הגעת המזוודה, אז בינתיים מצטרפת לקהל הוולך וגדל של הממתינים להמשך.

הודעה סגורה תודה 0
29.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 28

תודה על התגובות 

טובה- אנחנו לא ציפורי לילה...פשוט חיים לפי שעון ניו יורק blush ולגבי השווארמה במוסקבה אין לי מושג smiley יכול להציע 2 הסברים:

1. מהגרים תורכים/ערבים שייבאו את השווארמה למוסקבה. 

2. יהודים שיש להם משפחה בארץ וייבאו את השווארמה למוסקבה…

אגב היו גם שיפודים wink

רחל- גם את וגם לימור ציינתם את טיבט כמזכירה את מונגוליה... לאור זאת חייב לסמן לי את טיבט כיעד yes

ג'ני- תודה על התוספת המעניינת שחדשה גם לי... גם אני תהיתי כל הזמן מדוע נוהגים ביפן בצד שמאל..  אך אף פעם לא בדקתי... עכשיו אני יודע no

נכתב ב-12/08/2017 22:38[עודכן ב-:12/08/2017 22:38]
הודעה סגורה תודה 0
30.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 29

יום ו'- 28/7:

התעוררנו לבוקר שמשי 

אכלנו ארוחת בוקר טעימה ועשירה שהוגשה במלון... קבענו עם ג'ימי המדריך בשעה 09:00 וקיווינו שיבשר לנו שהמזודה הגיעה בטיסה של 06:00... 

לא היינו אופטימים...אך ג'ימי בישר לנו בחיוך שהמזוודה מחכה לנו במשרדי אירופלוט הנמצאים מספר דקות נסיעה מהמלון...  שמחנו שאוטוטו מתאחדים עם המזוודה האבודה laugh

ג'ימי עדכן שהחליפו לנו רכב ונהג כיוון שמוגי לא הצליח לתקן את התקלה במזגן... ואז הכרנו את בימבה הנהג החדש שלנו...וזה היה כל כך חמוד ומצחיק שלנהג יש שם של מכונית צעצוע blush  פירוש השם בימבה במונגולית- יום שישי. 

לאחר איסוף המזודה התחלנו בנסיעה הארוכה צפונה והתוודענו לראשונה למרחבים האין סופיים של מונגוליה... surprise

לאחר כשעה נסיעה עצרנו ליד משהו שבתחילה נראה לנו כדחליל...אך ג'ימי הסביר לנו שמדובר ב-awa - מעין מקום תפילה של בודהיסטים... יש להסתובב 3 פעמים סביב ה-awa ותוך כדי הסתובבות יש להתפלל ולבקש בקשות... ניתן לזרוק לכיוון ה-awa גרגירים וחלב כמתנה לאלים... 

באותו רגע לא הבנו שנראה בהמשך awa כמעט בכל מקום... 

awa
awa
הודעה סגורה תודה 1
31.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 30

חזרנו לרכב ולאחר כשעתיים נסיעה עצרנו לארוחת צהריים בטבע. ג'ימי ובימבה הקימו תוך דקותיים ציליה עם שולחן פיקניק טעים המכיל סלטים מפנקים וכריכי סלט טונה ומסביב ירוק וסוסים surprise

הודעה סגורה תודה 1
32.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 31

לאחר ששבענו ושאפנו קצת את הטבע חזרנו ל-5 שעות נסיעה נוספות במרחבים של מונגוליה... בדרך עצרנו למספר דקות ליד נחל לטובת מתיחת איברים... 

המדריך ג
המדריך ג'ימי
הודעה סגורה תודה 0
33.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 31

רוביייייייייי!!!!!!

כבר עשרה חודשים אני מחכה לסיפור ולרגע שבו אני אשים לך את השיר המיתולוגי שלנו surpriseblush 

אז קודם כל – מי אם לא המשפחה המקסימה שלכם תתאים לטיול מקורי ומלא הרפתקאות שכזה! כל הכבוד לאישה שמאחורי התכנון! אני גאה בה surprise

ודבר שני – מה זה אתם מעתיקים מאיתנו עם מזוודות שלא מגיעות…?!? מזל שזה לקח זמן לא רב ועכשיו אני יכולה להמשיך אתכם ברוגע.

וחוץ מזה – כבר הכל נראה מבטיח – מרהיב ומקסים ומרתק yes

והמזרקה שם למעלה מתאימה בדיוק לאווירה האירוויזיונית שלא נחמוק ממנה 

מוקדש לכם באהבה 

שירלי 

הודעה סגורה תודה 0
34.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 32

לאחר סה"כ 8 שעות נסיעה הגענו למקדש  amarbayasgalant - המקדש נבנה בשנות ה-30 של המאה ה-18 ואחד מהמקדשים הגדולעם ששרדו את הפרעות האנטי דתיות בשנות ה-30 של המאה ה-20. 

בתוך המקדש חיים ולומדים כ-60 נזירים. 

המקדש מורכב מ-29 ביתני תפילה וכל ביתן שונה מקודמו. 

אחד המוטיבים הבולטים במקדשים המונגוליים הוא הדרקון. ג'ימי הסביר לנו את ההבדלים בין הדרקון הסיני לדרקון המונגולי.... וכשרואים דרקון עם 3 אצבעות זה סיני ועם 5 אצבעות זה מונגולי... וכך ניתן לזהות מי בנה את המקדש...

המקום כל כך שליו והנוף מרהיב surprise

מה שמדהים היא העובדה שכל הגגות בנויים כפאזלים ואין עליהם אפילו מסמר אחד broken heart

בסיורנו במקדש הופתענו לגלות כי השפה המונגולית נכתבת באותיות ערביות מלמעלה למטה - כלומר יש כאן השפעה ערבית וסינית.

(ג'ימי טען כי האותיות הערביות של היום לקוחות מהכתב המונגולי ולא להיפך... )

לאחר הכיבוש הרוסי, הוחלט בתחילת שנות ה-60 של המאה ה-20 לכתוב את השפה המונגולית באותיות קיריליות ונאסר השימוש בכתב המונגולי...  

בשנים האחרונות יש תחיה מחודשת של הכתב המונגולי... והיום כל תלמיד בכיתה ה' לומד את הכתב המונגולי. 

הכתב המונגולי- השפעה סינית וערבית
הכתב המונגולי- השפעה סינית וערבית
בנייה ללא מסמר אחד
בנייה ללא מסמר אחד
הודעה סגורה תודה 1
35.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 34
הודעה ללא תוכן
הודעה סגורה תודה 1
36.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 35

לאחר הסיור במקדש החלטנו לטפס למקדש נוסף שנמצא במעלה ההר והנוף ממנו היה wow!!! (אני מתנצל מראש על שימוש היתר במילה wow!!! ומתריע שהמילה תופיע עוד המוווון פעמים במהלך הטיול wink)

מרחוק- המקדש אליו טיפסנו
מרחוק- המקדש אליו טיפסנו
הנוף
הנוף
הודעה סגורה תודה 1
37.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 36

נלהבים מהנוף המטריף מסביב surprise ירדנו לרכב לנסיעה של חצי דקה למחנה האוהלים בו נלון הלילה. המחנה נמצא נמצא בסמוך למקדש amarbayasgalant והתשלום על הלינה מועבר כתרומה לנזירים במקדש. 

התוודענו לראשונה לאוהל המונגולי (ger) ושמחנו שהלילה כולנו ישנים באותו אוהל... (בעת תכנון הטיול רון הכין אותנו שיהיו לילות שבהן נישן באוהלים זוגיים... ומראש קבענו שאני אהיה עם הילדה הקטנה ואשתי עם הילדה הגדולה...)

באוהל המונגולי (ger) של הערב  היו 5 מיטות.... 

המחנה שלנו
המחנה שלנו
הירוק מסביב
הירוק מסביב
ה-ger שלנו
ה-ger שלנו
פנים ה-ger
פנים ה-ger
הודעה סגורה תודה 0
38.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 37

אכלנו ארוחת ערב טעימה במחנה הכוללת אוכל מונגולי מסורתי - פסטה עם ירקות (אני, אשתי והילדה הקטנה) וכופתאות ממולאות בשר כבש (המדריך, הנהג והילדה הגדולה)  היה טעים!!! surprise

שבעים ומרוצים מתארגנים לקראת שינה בפעם הראשונה כמשפחה באוהל... 

נכתב ב-13/08/2017 00:01[עודכן ב-:13/08/2017 00:07]
הודעה סגורה תודה 0
39.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 38

Wow Wow Wooooow

איזה יופי של מקום

איזה יופי של סיפור

מחכה להמשך

הודעה סגורה תודה 0
40.תגובה ל: מונגוליה - הגשמת החלום של אמא תגובה ל - 39

וואו...גם אני רוצה….laugh מיד שומרת את הסיפור שלך (אתה יכול גם להוסיף קישור לסיפור של רויטל?)

איזה כייף לכם, מחכה להמשך הסיפור המרתק.

הודעה סגורה תודה 0
';