בחזרה לפורוםלתצוגה מדורגת

פורום סקי - סנובורד

Aosta והסביבה - מספר שאלות

המנהלת אישרה לי סוף שבוע נוסף לפני החופשה המשפחתית, מהר הזמנתי טיסה למילאנו ב 110 יורו, ועכשיו נשאר לתכנן לאן להגיע.

קראתי כאן די הרבה הודעות על האזור ונשארתי עם מספר שאלות.

- איפה בדיוק Monterosa שמוזכרת פה לטובה? גוגל לא ממש מוצא (אני כנראה מכניס שם לא נכון) ולא מוצא ברשימות האתרי סקי באזור.

- מה הבדל המרחק/זמן בין האתרים היותר מזרחיים למערביים בעמק? אני נוחת באמצע הלילה וזה יכול להיות משמעותי.

- אם כבר נהיגת לילה, גם בחזרה זה יהיה לילה, יש בעיות מיוחדות? אתרים שיותר קשים?

מתכוון בכל מקרה להזמין בבוקינג בכמה מקומות ולראות ברגע האחרון האפשרי לאן עדיף.

נכתב ב-12/08/2017 19:16[עודכן ב-:12/08/2017 19:16]
2.תגובה ל: Aosta והסביבה - מספר שאלות תגובה ל - 1

מונטרוזה אכן איזור סקי מעולה. לא גדול אבל כל מסלול בצבע.

חפש champoluc, gressoney, alagna, אלה העיירות המרכזיות באיזור. לטעמי הכי כדאי לגור מעל Gressoney, באיזור שנקרא Staffal, אבל אם אתה מוצא מקום במלון jolanda ב-Gressoney זה גם טוב – אחלה מלון שיושב ממש על המעלית.

מבחינת זמן נהיגה, אין הבדל משמעותי בין שלושת אזורי הסקי שלדעתי הם היחידים ששווים את הנסיעה בעמק אאוסטה – צ’רוויניה, מונטרוזה ו-La Thuile. כולם כשעתיים-שעתיים וחצי ממלפנסה. הנהיגה חזרה קצת יותר קלה מלה-טוויל, שהוא המערבי מבין השלושה, כי הדרך ההררית קצרה, בשני האחרים זה כחצי שעה בפיתולים אחרי הירידה מהאוטוסטרדה. בכל אופן, אם אין בעיית שלג או קרח על הכביש, זה לא משמעותי.

3.תגובה ל: Aosta והסביבה - מספר שאלות תגובה ל - 2

עוד שאלה:

יש חברת השכרת רכב שפועלת אחרי חצות ב Malpensa?

נראה שכולם סגורים שם.

4.תגובה ל: Aosta והסביבה - מספר שאלות תגובה ל - 3

בחורף שעבר שכרנו ביורופקאר דרך אופרן.
הגענו באיזיג’ט קצת לפני חצות והם אמרו שניתן לאסוף עד שעה אחת.
כמובן שאם הטיסה מאחרת, אוספים בבוקר.
אגב, אנחנו שכרנו את הרכב, השארנו אותו בחנייה של ההשכרה והלכנו לישון במלון MOXY הצמוד לטרמינל.
בבוקר בשש וחצי יצאנו לדרך.

5.כמה הארות: במלפנסה יודעים בדיוק מי מגיע, ואם הטיסה תגובה ל - 4

נועדה להגיע לפני 12 בלילה, הם ימתינו לכם גם אם מדובר בשעה מאוחרת יותר. מנסיון.

נהיגת לילה באוטוסטרדות של מילנו ואאוסטה יכולה להיות קלילה ונעימה למרות שהדרך לא מוארת. הסתייגות אחת יש לי אם יש ערפל, שאז המהירות יורדת מ 130-140 קמ”ש גם ל 60 קמ”ש בשל ראות לקויה מאד. הפתרון של לישון השדה הוא מצויין במקרה של עייפות או רצון לנהוג ביום. פעם הייתי עושה את זה, היום כבר לא בגלל הכרות ונסיון. נהיגה לאזור אאוסטה לוקחת לי כשעה וחצי ואני מגיעה בד”כ לקראת 12 בלילה וישנה במלון שהצ’ק אין שלו פתוח 24 שעות ביממה.

אני אוהבת לגלוש במונטהרוסה מהצד של שמפולוק, ואז לעבור לגרסוניי ואלניה ולחזור. אם ישנים בסינט וינסנט או באיזור, אפשר לעבור לשם דרך הכביש של קול די ז’ו- לוקח חצי שעה של שכרון חושים של סללומים, אבל זה עדיין כייף אם לא מושלג מדיי.

לטעמי, פילה הוא אתר מעולה לבינוניים. ואם יורד שלג באותו יום, אז החוויה היא ממש קולורדואית, כיוון שלא מחליקים את המסלולים לאורך היום.

נכתב ב-14/08/2017 06:51[עודכן ב-:14/08/2017 06:54]
6.תודה. תגובה ל - 5

נוחתים ב 23:55, טיסת איזיג’ט שהאמת חוץ מבעיית הרכב בתזמון מעולה כי לא מפסידים יום עבודה. עברתי על האתרי השכרת מכוניות וכולם טוענים שסגורים אחרי 24:00 למעט אירופקאר שרוצים עוד כ 50 יורו על הזמן החריג.

אנסה באמת באופרם, שלחתי להם מייל.

מעדיף אם אפשר לא לישון ליד השדה כי חבל לי על שעות הבוקר (כולו 3 ימי גלישה) אבל אם באמת לא נמצא פתרון טוב לרכב וצ’ק אין במלון לפנות בוקר נלך על זה.

עוד לא סגורים על אתר, אחד החבר’ה ממש רוצה את Cervinia אז נראה לי שניגיע לשם.

7.השכרת רכב במלפנסה תגובה ל - 6

אספנו רכב מטרמינל 2 מספר פעמים בשעות האלה (בין חצות ל1 בלילה). הם תמיד מחכים ללקוחות שמגיעים עם טיסות של איזיגט. אם מזמינים דרך אתר של איזיגט ביורופקאר מקבלים גם הנחה של איזיגט וגם התחייבות שיחכו לכם.

בכל מקרה ניתן להזמין השכרה בטרמינל 1 גם בשעות מאוחרות ולהגיע עם שאטל חינמי שעובר בין הטרמינלים תוך כ10 דקות. בלילה התדירות שלו כל חצי שעה אז צריך לקחת את זה בחשבון.

8.תגובה ל: השכרת רכב במלפנסה תגובה ל - 7

תודה, בדקתי באמת דרך האתר של איזי’ט ונראה שעובד.

לא יודע עם קשור אבל ברגע שאני מסמן שאני מישראל הם כבר לא מוצאים לי רכב – אנטישמים כולם Smile

9.תגובה ל: השכרת רכב במלפנסה תגובה ל - 8

אני ממליץ שלא 

שנה שעברה נחתנו בטיסה הזו. היא התעכבה חצי שעה, ואז נחתנו יחד עם עוד 2-3 טיסות לתור ביקורת דרכונים עם שני פקידים כך שיצאנו מהטרמינל ב1 וחצי בלילה.

במקרה שלך זה אומר לנהוג עד 4 בבוקר, ואתה לא מרוויח כלום מלבד סכנות רבות. 

לקחנו את הרכב ב8 בבוקר וב11 כבר היינו על המעליות באתר. 

לדעתי לא שווה לסכן חיים בשביל שעתיים גלישה 

מה גם שהיה כיף ללכת לישון ישר אחרי הטיסה והיום הארוך ולנהוג בבוקר לעבר האלפים פשוט תענוג 

10.תגובה ל: Aosta והסביבה - מספר שאלות תגובה ל - 1

גם לי יש שאלה – כנראה שרוזמאר תענה טוב מכולם .

אני מבין שאתרי מונטה רוזה לא מקושרים לצרוויניה , מה שהיה מאפשר גלישה ארוכה מאוד מאלניה ועד צרמאט ( קראתי באינטרנט שיש תכנית שלא מומשה עד כה לחבר בין שמפולוק לצרוויניה ).

בהיעדר חיבור כזה , עד כמה ריאלי מבחינת הזמנים למי שמתאכסן בגרסוניי-סאן-ז’אן לצאת מוקדם בבוקר ברכב לכיוון צרוויניה , לחנות במגרש ליד המעלית בואלטורננש ( בצרוויניה החניה לא נוחה וגם יכול להיות בעייתי לטפס אליה בלי צמיגי שלג ) ,לעלות מואל טורננש  עד הקליין מטרהורן , לרדת לצרמאט ולחזור באותו יום ?

ושאלה נוספת – האם כרטיס הסקי-פס המורחב של מונטה רוזה כולל את צרוויניה ?

ואם כן , מה התוספת ליום גלישה בודד בהרחבה לצרמאט ?

רקע לשאלות : בחורף 2018 נגיע לדירה בגרסוניי לשבוע עד 10 ימים .

11.דווקא ריאלי מאד, תשאל את הכנופיה של אדו תגובה ל - 10

שהגיעו למעלית בצ’רביניה בפברואר השנה בשמונה בבוקר וחיכו המון זמן למטה עד שיפתחו. קח בח-ן שצריך לצאת מוקדם, והשמש זורחת בסביבות שבע וחצי כך שמתחיל להיות מואר רק אז. יקח לכם כשעה ורבע להערכתי להגיע. אם אתם עולים מצ’רביניה או מואלטורננש תגיעו באותו זמן לפלאטו רוזה. בדוק. התוספת בנהיגה שווה את זמן הגלישה מפה לשם. 

זה יום צפוף מאד (עשיתי אותו פעם- בלתי נשכח לחיוב וגם לשלילה באספקט הלחץ לחזור).

אבל בדגש על גלישה נטו, זה כייף לא נורמלי, ובשלג איכותי זו חוויה מצויינת. רק חשוב לוודא שהמעברים בין האתרים פתוחים, כי רוח עזה יכולה להרוס לכם את כל התוכניות.

הסקי פאס המורחב כולל את צ’רביניה אבל לא את צרמאט (מדובר בסקי פאס הבינלאומי). פעם אמרו לי במעליות שלא ניתן להרחיבו, ופעם אמרו לי שאפשר. הייתי בודקת שוב ובכל מקרה, זכור לי שהרחבתי אותו בעבר.

13.ועוד דבר: הריאליות עולה בשולי העונה כיוון תגובה ל - 11

שהשמש שוקעת מאוחר יותר ושעות פעילות האתר מתארכות. באמצע העונה – דצמבר- ינואר – שעות סגירת האתר קצרות וצריך לקחת את זה בחשבון. צריך לחזור משוויץ לאיטליה בסביבות 14:00 וזה כבר קצת צפוף.

אבל עכשיו, פה, מהחום הישראלי, אני נזכרת בירידה לכיוון שווייץ מהפלאטו רוסה וחושבת כמה גן עדן שם כשהשמש זורחת, השלג מושלם וקר להפליא. תחילת העונה הבאה נראית לי מאד רחוקה.