בחזרה לפורוםלתצוגה מדורגת

פורום אירופה

תפיסת לקוחות בהזמנת טיסה דרך מנועי חיפוש

לתשומת לב

לפני שבוע הזמנתי טיסה בטרווליסט דרך איזי גו . ההזמנה היתה בשעת ערב לפני זמן סגירת המשרדים של הסוכן. בגמר ההזמנה קבלתי הודעה כזו:

היי ….
לצערנו לא היה ניתן לאשר את הזמנתך.

מספר פניה בטרווליסט: ….
העברנו את פרטי הזמנתך לסוכן הנסיעות להמשך טיפול, ייתכנו שינויים בזמינות ובמחיר הטיסה.

אני הבנתי שאולי בגלל השעה המאוחרת. א”א לסגור . חכתי בסבלנות למחרת שיתקשרו אלי. למחרת בשעה 11 אני התקשרתי אליהם, (אחר המתנה ארוכה)  , נאמר לי שיחזור אלי הנציג שמטפל בבקשה שלי. אחר הצהרים שוב התקשרתי ושוב אמרו לי שיחזרו אליי.. אני כמובן לא חכתי להם וקניתי ישירות אצל סוכן אחר.

מה שבינתיים קרה הוא: שהמחיר לכרטיס עלה בכמעט 100 דולר…

אז נפל לי האסימון שיש פה בעצם שיטה של סחיבת זמן ותפיסת לקוח…

אגב הם חזרו אליי לאחר 3 ימים עם הודעה כזו:

שלום רב,

קיבלנו את פנייתך מאתר טרווליסט.

לצערנו כפי שנכתב בהודעה שקיבלת, לא ניתן היה לאשר מקומות במחיר שצוין.

תוכל לחזור לאתר ולבצע הזמנה בשנית.

מה שמקומם בהודעה הזו . איפה צוין בהודעה הקודמת “שלא ניתן לאשר מקומות במחיר שצוין”

מסקנה: אם לא נסגרת הזמנה. לא לחכות אלא לסגור מיידית במקום אחר...

הודעה סגורה תודה 0 שלח
2.תגובה ל: תפיסת לקוחות בהזמנת טיסה דרך מנועי חיפוש תגובה ל - 1

גם אני הזמנתי מאיזיגו דרך טרווליסט, וקיבלתי הודעה שלא ניתן לאשר את ההזמנה.

אבל להבדיל ממך, ההזמנה אושרה למחרת במחיר שהיה נקוב יום קודם. לא התקשרתי אפילו, פשוט קיבלתי מייל שזה אושר וטלפון מנציגה לאחר מכן.

אני מציע לא לבנות תאוריה שלמה על סמך מקרה אחד בודד.

הודעה סגורה תודה 0
3.הם עושים את זה גם אם אתה מתקשר ישירות, אין קשר למנועי חיפוש תגובה ל - 1

ישנן סוכנויות גם פיסיות וגם אינטרנטיות שמאשרות את כרטיס הטיסה הלינה וכו’ מיידית או תוך דקות, במקרים קשים אולי שעות.

ישנן סוכנויות שלוקחות את פרטי האשראי שלך ואולי פעם בע”ה יאשרו את ההזמנה, ואולי לא.

תברך את מזלך הטוב שנפלת על צדיקים, תעשה חיפוש באינטרנט וגם פה בפורום ותראה שיש פרקטיקה ידועה בה מחייבים את כרטיס האשראי שלך ויום לפני החופשה אחרי שלקחת חופש מהעבודה, דאגת לסידור לחתול והשקיה לעציצים מודיעים לך שאין את העסקה שלך ויש אחרת (שתנאיה כמובן הרבה פחות טובים), אתה רשאי לקבל את העסקה הטובה פחות או לקבל את הכסף בחזרה (מתישהו, בע”ה, כשדפה ממחלקת הנהלת חשבונות תתפנה….).

אני לא ממליץ להזמין ממקומות שאתה אמור לשלם מיד אבל לקבל את הסחורה מתישהו בעתיד – אולי.

לא בקניית מכונית, לא בקניית ארונות מטבח, ולא בהזמנת חופשה

הודעה סגורה תודה 0
4.תגובה ל: הם עושים את זה גם אם אתה מתקשר ישירות, אין קשר למנועי חי תגובה ל - 3

צריך לבדוק מי הסוכן.

פותח השרשור ציין אותו במפורש – איזי גו. יש להם המלצות טובות בטרווליסט, ולי אישית קרה מקרה שהתחיל כמו שלו, אבל הסתיים מהר וטוב.

לכן כתבתי את מה שכתבתי.

אני חושב שאפשר לסמוך על מקומות עם הרבה המלצות, אפשר גם ליפול איתם, אבל הסבירות נמוכה יותר.

הודעה סגורה תודה 0
5.תגובה ל: הם עושים את זה גם אם אתה מתקשר ישירות, אין קשר למנועי חי תגובה ל - 4

מעניין שבטרווליסט יש להם המלצות לרוב. ובהמלצות של גוגל הם בקושי מקבלים 2 כוכבים…. מי האוביקטיבי תחליטו אתם?!

הודעה סגורה תודה 0
6.תגובה ל: הם עושים את זה גם אם אתה מתקשר ישירות, אין קשר למנועי חי תגובה ל - 5

הזמנתי הרבה פעמים מאיזיגו כי המחיר שלהם זול יותר מאשר להזמין ישירות באלעל.
זכור לי שלקח להם יום לאשר את ההזמנה אבל תמיד במחיר שסוכם.

הודעה סגורה תודה 0
7. הם עושים את זה גם אם אתה מתקשר ישירות, אין קשר למנועי חיפוש תגובה ל - 3

דרקון, אתה צודק כמעט ב-100%. למה כמעט? כי בקנית מכונית הספק צריך לשחרר את המכונית מהמכס, וזה מתאפשר רק שהם משלמים את מלאו המחיר כולל מיסים.  מהשחרור עד קבלת הרכב יכולים לעבור מספר ימים. לא מכיר סוכנות נסיעות שמוכן לשלם את הכסף לפני שהם קיבלו אותו.

הודעה סגורה תודה 0
8.תגובה ל: הם עושים את זה גם אם אתה מתקשר ישירות, אין קשר למנועי חי תגובה ל - 5

אז גם אנחנו לפני כשבועיים הזמנו דרך טרווליסט מאיזיגו, גם אנחנו קיבלנו את אותה ההודעה.

למחרת התקשרתי , לאחר שחיכיתי זמן רב בטלפון נאמר לי שאם זה מה שכתוב אז כנראה שאין מקום והעיסקה לא תקפה ושנחפש משהו אחר.

אז זה מה שעשינו והזמנו חבילה אחרת בחברה אחרת.

לאחר יומיים קיבלנו אישור לחבילה הראשונה..

נתקענו עם שתי חבילות.…

שעות הטיסות של החבילה הראשונה התאימו לנו יותר אז החלטנו לבטל את החבילה השניה.

כמובן שהיו דמי ביטול.…

אז בסופו של דבר זול זה לא יצא.…

ואז נזכרתי למה אני כל כך אוהבת את סוכנת הנסיעות שלי.

הודעה סגורה תודה 0
9.תגובה ל: הם עושים את זה גם אם אתה מתקשר ישירות, אין קשר למנועי חי תגובה ל - 8

הכי פשוט להזמין ישירות באתר של חברת התעופה. כל המתווכים עושים תרגילים כאלה של פרסום של כביכול טיסה זולה וכשמתקשרים הן מציעים משהו אחר במחיר אחר. בשביל מה?

הודעה סגורה תודה 0
10.תגובה ל: הם עושים את זה גם אם אתה מתקשר ישירות, אין קשר למנועי חי תגובה ל - 9

לא נכון. טיסות אלעל למשל אצל מתווכים זולים בכ 5% מהאתר של אלעל. ואני תמיד קיבלתי את המחיר הנקוב.

הודעה סגורה תודה 0
11.כוונתי לאישור סופי של העסקה והתחייבות של הספק תגובה ל - 7

לא הייתי בהיר מספיק.

הרי גם בנסיעה לחו”ל משלמים את כל הסכום או לפחות חלקו לפני מימוש החופשה.

אם ניקח את הטיסה כדוגמה אם אני רוכש את הטיסה ישירות מחברת התעופה דרך האינטרנט אני משלם מיידית וחברת התעופה מנפקת לי כרטיס מיידית. יש התחייבות הדדית.

עד הטיסה בפועל יכולים לעבור חודשים ארוכים, אבל יש לי התחייבות של חברת התעופה להטיס אותי בטיסות מסויימות בתנאים מסויימים.

כנ”ל לגבי רכב, הוא לא ברשותי אבל יש לי חוזה שבו הסוכנות התחייבה לספק לי רכב מסויים בתנאים מסויימים.

לעומת זאת במודל השני של ההזמנה ההתחייבות היא רק של הלקוח. הלקוח מוסר מספר כרטיס אשראי ומתחייב לשלם. הספק/סוכן לא מתחייב לכלום. אם יצליח לו – יופי ואם לא יצליח לו מבחינתו גם כן יופי. אין אפילו הגדרת זמן עד מתי יבחן אם יצליח לו.

אני לא מוכן לנהל עסקאות במודל הזה ולא ממליץ לאחרים להתנהל כך, גם אם יש עדויות שלא פעם העסקה יצאה לפועל בתנאים הרשומים יש המון עדויות לכך שפעמים רבות לסוכן לא הצליח והעסקה לא יצאה לפועל – מבחינת הלקוח לפעמים הרבה אחרי הרגע האחרון.

אבל מדינה חופשית, אנשים יכולים לא להתחשב בהמלצתי ולשים את כספם כמה שנראה לי על קרן הצבי. אני מאחל להם שההימור שלהם יצליח.

נכתב ב-20/05/2017 09:49[עודכן ב-:20/05/2017 09:51]
הודעה סגורה תודה 0
12.אבל.... תגובה ל - 10

כשמזמינים טיסה (או שירותי קרקע, או דיל) אצל מתווך 

אין לו שום מחויבות כלפי הלקוח

התשלום התבצע על ידי הלקוח (אפילו אם זול יותר מ5% או 7% מתשלום ישיר)

ואז-

אולי תהיה עסקה?

אולי לא.

אולי הלקוח ידע על כך בטווח זמן מיידי?

ואולי לא.

לעיתים (קרובות מדי, לצערי) אנחנו שומעים על לקוחות שהפכו להיות לקוחות”שבויים” של חברות התווך השונות- ובנקודת הזמן שהלקוח כבר נעול הטיסה והדיל , לקח חופש מהעבודה, מצא סידור לילדים ובמחשבה הוא כבר נמצא בטיול ביעד--- זה לקוח שבוי שישלם עבור “שינוי” של העיסקה מחירים לא מעטים .

הודעה סגורה תודה 0