בחזרה לפורוםלתצוגה מדורגת

פורום טיולי משפחות

טיול משפחתי באוקטובר בפרובאנס ובריביירה הצרפתית

היי

אנחנו שוקלים טיול עם המשפחה המורחבת באיזור של פרובנס והריביירה הצרפתית בסוכות, תחילת אוקטובר. המשפחה כוללת מגוון של גילאים. החל מילדים בני שלוש ועד סבתא וסבא בני 75 פלוס. 

כמה שאלות:

1. האם ניתן לעשות טיול כוכב בן כשבוע ולהתמקם למשל באזור של אקס אן פרובנס?
  2. האם מזג האוויר מתאים?
  3. האם היעד מתאים מבחינת הרכב המשפחה?
הודעה סגורה תודה 0 שלח
2.תגובה ל: טיול משפחתי באוקטובר בפרובאנס ובריביירה הצרפתית תגובה ל - 1

על הסף- לא אפשרי בכוכב “שפוי” לטייל גם בפרובנס וגם ברביירה.

מכאן צריך לבחור ולתעדף את היעד 

פרובנס או רביירה.

שנית- לגבי מבוגרים- מיקום ועיתוי נכון.

לגבי ילדים- תלוי מה הציפיות ? (חלק מהפעילות נסגרת ב1.10 , וחלק פתוחה רק שבת-ראשון מה שמתנגש במיטב השווקים להורים, ובכל מקרה לא אזור שופע “פארקים” -בריביירה יותר , אבל חלקם מבוססי מים …. )

אם הכוונה האם ילדים ישמחו ללכת בצוקים אדומים? או לראות איך מייצרים שמן זית?- אז גם מתאים לילדים (מינוח כללי, תלוי גיל- מתבגרים דינמיים-פחות).

הודעה סגורה תודה 1
3.תגובה ל: טיול משפחתי באוקטובר בפרובאנס ובריביירה הצרפתית תגובה ל - 2

האם התמקמות ליד אקס אן פרובנס לא מאפשרת כוכב שמגיע גם לרייבירה וגם לחלק מהפרובאנס?. לא חייבים את כל הפרובנס.

הודעה סגורה תודה 0
4.תגובה ל: טיול משפחתי באוקטובר בפרובאנס ובריביירה הצרפתית תגובה ל - 1

האם רומניה עדיפה מבחינת הרכב המשפחה והעיתוי?

הודעה סגורה תודה 0
5.: טיול משפחתי באוקטובר בפרובאנס ובריביירה הצרפתית תגובה ל - 3

היי,

איפה ברביירה ובפרובאנס תרצו לבקר? מאקס לניס למשל 180 ק”מ וכמעט שעתיים וחצי נסיעה. מתאים לכם?

אבל לאתרים רבים בפרובאנס-מתאים מאד ללון שם. 

אם הדגש על הריביירה אז כדאי ללון מזרחה משם, לדעתי. ובכלל אני חושבת שקודם כדאי להחליט איפה מטיילים ואז לקבוע את הלינה בהתאם.

נכתב ב-19/05/2017 16:24[עודכן ב-:19/05/2017 16:24]
הודעה סגורה תודה 1
6.תגובה ל: : טיול משפחתי באוקטובר בפרובאנס ובריביירה הצרפתית תגובה ל - 5

הי,

בפסח האחרון היינו בהרכב של שתי אחיות ושתי בנות 8 ימים בריביירה ובפרובאנס על פי החלוקה הבאה:

3 ימים באזור ניס טיולנו בניס, מונקו, איז, וטיילנו לאורך קו החוף של הריביירה באזור שקרוב לניס. ביקרנו בוילה של רוטשילד ובמוזיאון הימי במונקו. מומלץ מאוד.

יום נוסף בקניון ורדון. שווה ביותר וגם מעבר בין אזור הריביירה לפרובאנס. שטנו באגם המרהיב סנט קרואה. לנו בסוף היום בעיירה מקסימה. מוסטייה סאן מארי.

4 ימים נוספים באזור פרובאנס. כחצי שעה מזרחית לאביניון בצימר מקסים. בו גם אכלנו עימם שתי ארוחות ערב עם אורחים נוספים. חוויה מקומית מיוחדת במינה. אם תרצי אכתוב המלצה. הספקנו לטעום ואף יותר מפרובאנס: היינו באקס אן פרובאנס המקסימה יום שלם, ביקרנו באביניון היפה. טעמנו מכפרי הלוברון: גורד, איל סור לה סורג, פונטיין דה וקלוז. רוסיון ומסלול אדמות האוקר. על עיירה זו לא הייתי מוותרת.

נ פ ל א. 

ביקרנו בלה בו דה פרובאנס היפייפיה כולל החיזיון המרהיב במחצבה.

ביומנו האחרון  הספקנו לבקר בקאסיס היפה שנמצאת על קו החוף דרומית למרסיי. על פי המלצתה של זיוה.

על אף שהטיול כלל המון אתרים, הוא לא היה מאוד אינטנסיבי, נהננו מא. בוקר ממושכות כל יום ויצאנו רק ב 10. כמו כן טיילנו להנאתינו בשווקים ובעיירות כמה שרצינו.

היינו גם בשני פארקי חבלים.

כמובן שטיול כזה דורש רכב צמוד.

מזג האוויר היה מושלם. חמים.

היה מ ק ס י ם.

זה המקום להודות ליונית וזיוה על העצות והעזרה.

ליאת

הודעה סגורה תודה 1
7.תגובה ל: : טיול משפחתי באוקטובר בפרובאנס ובריביירה הצרפתית תגובה ל - 6

אני מבינה שהיו לכם שני מקומות לינה. אחד באזור של הריביירה והשני בפרובנס. לקניון ורדון נסעתם ממקום הלינה הראשון?

האם קניון ורדון מתאים למבוגרים ולילדים? האם מדובר במסלול הליכה?

יש לך המלצות מבחינת דברים שמעניינים ילדים?

הודעה סגורה תודה 0
8.תגובה ל: : טיול משפחתי באוקטובר בפרובאנס ובריביירה הצרפתית תגובה ל - 7

הי אתי

היו לנו 3 מקומות לינה: ניס, קניון ורדון וסנט אנדיול בפרובאנס.

קניון ורדון בעיקר נסיעה ועצירה בנקודות תצפית. ניתן לעשות מסלולים. אנחנו לא עשינו. כשסיימנו שטנו באגם סנט קרואה. השייט מהנה מאוד ובהחלט אטרקציה מבחינת ילדים בכל הגילאים והנוף מהאגם עוצר נשימה. השייט הוא בין צוקים. ממש ממש יפה  וטיילנו בעיירה בה ישנו מוסטייה סאן מארי. עיירת אומנים מקסימה.

מבחינת אטקציות לילדים. תלוי בגיל הילדים. הבנות בנות 12 אז נהנו מאוד בשווקים ובשני פארקי חבלים. בפארקי החבלים מסלולים ברמות קושי שונות.

המוזיאון הימי במונקו מומלץ לילדים קטנים וגדולים! וגם למבוגרים.

בכפר רוסיון מסלול אדמת האוקר בהחלט אטרקציה לילדים

זה לא טיול של לונה פארקים ובריכות עם מגלשות. אם זו המטרה, יש מקומות יותר מתאימים. אני פחות מכירה

הודעה סגורה תודה 1
9.תגובה ל: : טיול משפחתי באוקטובר בפרובאנס ובריביירה הצרפתית תגובה ל - 8

המון תודה. המידע שנתת לי בהחלט יעזור בהמשך התכנון.

הודעה סגורה תודה 0
10.תגובה ל: טיול משפחתי באוקטובר בפרובאנס ובריביירה הצרפתית תגובה ל - 2

שאלה ליונית,

לגבי הילדים אין לנו ציפיות לאטרקציות בסדר גודל של הולנד או גארדה. אבל חשוב לי לבנות את המסלול כך שהילדים לא ישתעממו. שיהיה מגוון, שלא יהיו יותר מדי כפרים ועיירות שדומים זה לזה. האם זה אפשרי לדעתך? האם היית ממליצה להתמקד רק באזור הריבירה כי אולי שם יש יותר מוקדי עניין לילדים?

הודעה סגורה תודה 0
11. טיול משפחתי באוקטובר בפרובאנס ובריביירה הצרפתית תגובה ל - 10

היי,

שמי נורית ואני גרה באקסן פרובאנס. אז אני עונה לך על השאלות בתור מישהי שמטיילת המון עם 3 ילדים בגילאי 4/7/10.

1. האם ניתן לעשות טיול כוכב בן כשבוע ולהתמקם למשל באזור של אקס אן פרובנס?- ברור- ישנם מקומות מדהימים שמשלבים פעילויות לכל הגילאים. 
  2. האם מזג האוויר מתאים? כמו בארץ, האקלים ים תיכוני לכן יכול להיות שהיו לכם ימים שמשיים ולעיתים ימים גשומים. 
  3. האם היעד מתאים מבחינת הרכב המשפחה? בוודאי- עם תיכנון ראוי את יכולה להרכיב טיול שיהיה מושלם לכל המשפחה.

תהני ואני כאן לכל שאלה

נכתב ב-09/06/2017 01:25 [עודכן ב-09/06/2017 08:18 על ידי מנהל]
הודעה סגורה תודה 0