בחזרה לפורוםלתצוגה מדורגת

פורום אוסטרליה ניו-זילנד

שבועיים באוסטרליה אחרי חודשיים בניו זילנד - כדאי?

שלום חברים, 

אני ובת זוגתי מתכננים טיול גדול בניו זילנד לקראת סוף השנה (דצמבר 17 עד פברואר 18). 

אנחנו מתכננים להשקיע את מרב זמננו בניו – זילנד, אבל מתלבטים האם כדאי להשקיע עוד עשרה ימים עד שלושה שבועות באוסטרליה. 
האם כדאי? מחד, אולי מדובר במעט מדי זמן ליבשת גדולה כמו אוסטרליה שמצדיקה טיול בפני עצמו – ומצד שני, אולי חבל לוותר אם אנחנו כבר מגיעים לאזור הזה בעולם.. 

לעצתכם אודה, תודה! 

2.תגובה ל: שבועיים באוסטרליה אחרי חודשיים בניו זילנד - כדאי? תגובה ל - 1

יש הבדל גדול בין מה שאפשר להספיק ב-10 ימים ובין מה שאפשר ב-3 שבועות. בעיני כדאי שתחליטו מה אתם רוצים לעשות בזמן הזה ואז תבדקו מה העלויות הנוספות – ויזה, טיסה נוספת וכד׳ ותחליטו אם זה שווה לכם את המחיר.

3.תגובה ל: שבועיים באוסטרליה אחרי חודשיים בניו זילנד - כדאי? תגובה ל - 2

הי, תודה על התגובה. 
ההתלבטות היא פחות מחיר אלא יותר האם צריך להקדיש טיול נפרד לאוסטרליה – או שגם טעימה קצרה יחסית יכולה להספיק.

4.תגובה ל: שבועיים באוסטרליה אחרי חודשיים בניו זילנד - כדאי? תגובה ל - 3

זו שאלה של מה אתם רוצים לראות, איך תנצלו את הזמן וגם יש הבדל עצום בין עשרה ימים לשלושה שבועות. אוסטרליה היא בגודל ארה”ב ללא אלסקה – יש אנשים שמבחינתם זה שהם היו בניו יורק, ואולי גם לאס וגאס וסן פרנסיסקו, הם ראו את אמריקה. אני טיילתי חצי שנה בארה”ב-קנדה, בעיקר באתרי הטבע של החוף המערבי, ולדעתי יש לי עדיין המון מה לראות. גם בסדר גודל קטן יותר, יש אנשים שבריטניה מבחינתם זה לונדון וזהו.

בקיצור, זו שאלה שרק אתם יכולים לענות עליה.

מה מעניין אתכם באוסטרליה ששווה להשקיע בה זמן מבחינתכם? האם היא מעניינת אתכם מספיק כדי להגיע אליה במיוחד בעתיד או לא?

5.תגובה ל: שבועיים באוסטרליה אחרי חודשיים בניו זילנד - כדאי? תגובה ל - 3

מחיר הוא בהחלט חלק מהשאלה. אם לבקר בסידני ובמלבורן זו תוספת של 3000₪ לכל אחד, זה שווה לכם? במחיר הזה אתם יכולים לנסוע לעיר הרבה יותר מעניינת באירופה בטיול נפרד. 

זה נכון שאוסטרליה מאוד רחוקה מישראל וכן יש הגיון בזה שאם אתם כבר טסים ב-1700$ לניו זילנד אז אולי שווה להוסיף קצת גם בשביל אוסטרליה. אבל האם זה שוו זה תלוי בכם, בהעדפות שלכם ומה תעשו בזמן הזה. וכן, כמה זה עולה. אם כסף זה בכלל לא שיקול בשבילכם זה אשריכם. מצד שני, אם זה ככה אז בטח תוכלו להקדיש טיול נפרד לאוסטרליה.

6.תגובה ל: שבועיים באוסטרליה אחרי חודשיים בניו זילנד - כדאי? תגובה ל - 5

לטעמי, זה לא שווה את המאמץ וההשקעה הכלכלית לטוס לאוסטרליה לעשרה ימים. שלושה שבועות זה כבר סיפור אחר, אבל זה יקצר לכם את הזמן בניו זילנד (או את הכסף לעשות דברים בניו זילנד).

קשה לי להגיד מה הייתי מחליט אבל אם אתם יותר בקטע של נופים, טבע וטרקים, הייתי מנצל את מלוא החודשיים לניו זילנד. אולי שווה לשלב יעד “קצר” יותר ומיוחד לא פחות כמו פיג’י או איי קוק (זה לא בהכרח יהיה זול). 

10 ימים זה פשוט לא מספיק לאוסטרליה ויחס העלות-תועלת נמוך מאוד. בשלושה שבועות כבר אפשר לעשות משהו יותר נורמלי, כמו את החוף המזרחי או את האאוטבק (לא כל כך העונה בפברואר). 

7.תגובה ל: שבועיים באוסטרליה אחרי חודשיים בניו זילנד - כדאי? תגובה ל - 6

הייתי מוסיף את ה-10 ימים עד 3 שבועות לניו זילנד (-: