בחזרה לפורוםלתצוגה מדורגת

פורום אפריקה

דעתכם על תכנון טיול ספארי בטנזניה

שלום,

אנחנו משפחה של 5, הילדים בגילאי 8,6.5,3.5

מתכננים כשמונה ימים בטנזניה, 

נגיע לארושה בסביבות 17:00 של היום הראשון, למחרת נתחיל.

זו התוכנית שלנו כרגע, נשמח לדעתכם ולהצעות.

1. טרנגירה , לינה בקרטו (Karatu)

2. סרנגטי, לינה בסרנגטי

3. סרנגטי, כולל ביקור באגם Eyasi, לינה בסרנגטי

4. מכתש נגורונגורו, לינה בKaratu

5. ציד בוקר עם hadzabe, ביקור בשבט datoga, לינה ב karatu

6. הליכה קצרה ל mto wa mbu וחזרה לארושה, משם טיסה לזנזיבר ללילה ויום.

*הטיסות שלנו מישראל הן לזנזיבר, ואז טיסות פנים לארושה.

תודה למי שקרא ולמי שיגיב.

יום טוב

2.תגובה ל: דעתכם על תכנון טיול ספארי בטנזניה תגובה ל - 1

על פניו, נראה לי מאוד מאוד צפוף, בייחוד אם אתם עם ילדים כל כך צעירים.

לא הייתי מנסה כלל להגיע לסרנגטי (זמן הנסיעה מארושה לסרנגטי הוא בין8 ל10 שעות, תלוי במצב הדרך וכמה פנצ’רים תחטפו)

גם נושא הצייד לא נראה לי מתאים לילדים צעירים כך כך. עליכם להיות במקום לפני 6 בבוקר. ז”א להעיר אותם ב5 והם לא יאכלו עד הצהרים. לרוץ (ורצים) עם הציידים הם לא יוכלו.

הייתי מציע לשנות (והרבה)

לצאת לפארק ארושה הרגוע. אמנם אין בו אריות, אבל הוא ילהיב ילדים (בייחוד אם תקחו אותם לספארי בקייאק. (היחיד בטנזניה)

משם הייתי ממשיך לשלושה ימים (שני לילות) לפארק טראנגירי בציפיה לראות הרבה פילים וגם אריות. משם הייתי ממשיך ליום וחצי לפארק מניארה (כולל לילה) לראות אריות והרבה ציפורים. הייתי מטפס למכתש הנגורונגורו עושה את המכתש ליום אחד (אולי תראו קרנפים) וחוזר לארושה. כל השאר זו ריצה מטורפת אחר הזנב!

נכתב ב-18/04/2017 10:51[עודכן ב-:18/04/2017 10:52]
3.תגובה ל: דעתכם על תכנון טיול ספארי בטנזניה תגובה ל - 2

אני מאוד מודה לך, ממש חשיבה שונה ממה שהציע המדריך המקומי (למרות שהדגשתי שיש גם ילדה קטנה) – תודה על תשומת הלב.
מה אנחנו ‘מפספסים’ שיש בסרנגטי ואין במקום אחר?
כי תמיד הבנתי שהוא הכי נחשב, אמנם אין לי עניין להטלטל עם הילדים כל כך הרבה שעות נסיעה, אבל קצת יהיה לי חבל להפסיד משהו מאוד מיוחד, עד שכבר מגיעים לטנזניה.
ושוב- באמת תודה

4.תגובה ל: דעתכם על תכנון טיול ספארי בטנזניה תגובה ל - 1

אישית אהבתי מאוד את הסרנגטי, ובעיניי כדאי להשאיר אותו – אבל לקחת בחשבון שמדובר בהרבה זמן ברכב בהלוך-חזור. שני לילות בפארק הם חובה, אי אפשר פחות מכך.

אנחנו בחמישה ימים עשינו בראשון את כל הנסיעה המתישה ואז מה שהספקנו באותו יום בסרנגטי, למחרת יום שלם בסרנגטי, בשלישי רוב היום בסרנגטי ואז אחרי ארוחת צהריים נסיעה לנגורונגורו, ביום הרביעי נגורונגורו עם נסיעה לכיוון מאנייארה, וביום האחרון אגם מאנייארה. וזה לבד עמוס ומתיש דיו – אז כן, כדאי לרווח את התוכנית שלכם.

אני גם הוספתי כדור פורח בסרנגטי מוקדם בבוקר – חוויה מדהימה, אבל מאוד יקרה, וכדאי להזמין זמן רב מראש כשמדובר במשפחה.

מה שלא הבנתי – אם יש לכם 8 ימים בטנזניה איך תספיקו את כל זה ואת זנזיבר? או שב”טנזניה” התכוונתם לא כולל זנזיבר? (כי אתם מודעים לעובדה שזנזיבר הוא במדינת טנזניה, כן?)

בעיניי אין שום טעם לנסוע לזנזיבר אם זה ליום אחד או שניים. כבר עדיף לטוס מהארץ הלוך-חזור לשדה התעופה קילימנג’רו שנמצא ליד ארושה. אם כל הטיול כולו הוא 8 ימים, אתם סתם מבזבזים זמן ואנרגיה על טיסות מיותרות, בטח ובטח כשאת כל הלוגיסטיקה הזו עושים עם ילדים.

5.תגובה ל: דעתכם על תכנון טיול ספארי בטנזניה תגובה ל - 3

המדריך המקומי רוצה למכור. אם יש קונים, הוא מוכר. אכפת לו אם הקונים הם עוורים או לא?

בסרנגטי יש מרחבים עצומים עם חיות רבות. 

אם אינכם בסרנגטי בתקופת הנדידה, אין משמעות רבה לביקור בסרנגטי. 

אם את גם רוצה לבקר בסרנגטי אבל לא רוצה להטלטל שעות ברכב עם ילדים קטנים, תטוסו מארושה ישר לתוך הסרנגטי. (וגם חזרה)

6.תגובה ל: דעתכם על תכנון טיול ספארי בטנזניה תגובה ל - 5

למה רק בתקופת הנדידה??? אומנם זה השיא אבל הייתי כשהעדרים הגדולים פשוט נמצאים בסרנגטי וגם היה חוויה מרשימה. כמובן כשהם נמצאים במסאי מארה

בקניה אין טעם לבוא. נדמה לי שזה בין יוני לאוקטובר אם אינני טועה.

7.תגובה ל: דעתכם על תכנון טיול ספארי בטנזניה תגובה ל - 6

עודד

היית מטלטל ברכב עם הקטנים שלך, 8 שעות בשביל ‘החוויה המרשימה’? 

ותענה בכנות בבקשה.

8.תגובה ל: דעתכם על תכנון טיול ספארי בטנזניה תגובה ל - 7

באמת תודה לכולכם,

זה מאוד עוזר לי, כי נכנס לי הג׳וק הזה של טנזניה, וזה יקרה כנראה מאוד בקרוב בטיסה ספונטנית, כלומר אין הרבה זמן הכנה. הסיבה שבחרנו בטיסה לזנזיבר היא המחיר האטרקטיבי. והעובדה שלא עוצרים באתיופיה מסייעת בעניין החיסונים, כך נאמר לי. 

Keves, אני סקרנית, האם המסלול שעשית, היית עם ילדים צעירים? בני כמה?

כי האמת שאני כרגע מצמצמת את המסלול בהשראתכם.

תודה

9.תגובה ל: דעתכם על תכנון טיול ספארי בטנזניה תגובה ל - 7

תמיד בכנות:)

האמת שלא אבל אני התייחסתי בתגובתי רק

לעונה ולא לענין הילדים.

נכתב ב-19/04/2017 11:38[עודכן ב-:19/04/2017 11:40]
10.תגובה ל: דעתכם על תכנון טיול ספארי בטנזניה תגובה ל - 8

לא, נסענו בטיול תרמילאים (אני+חברת ילדות).

למען האמת, בהמשך למה ש-eytanin אמר, אני אישית לא הייתי מנסה להביא ילדים קטנים כמו גיל 3.5 לאפריקה. “הסיוע” בנושא החיסונים בטנזניה על פני אתיופיה לא ברור לי – גם לטנזניה צריך חיסונים, כמו גם העובדה שסכנת המלריה קיימת בה. אולי יש איזה הבדל של חיסון אחד פחות ביניהן, וגם זה לא בטוח. בטנזניה בכל זאת אין שירותי תברואה טובים, ואומנם זה רק ממבט מהצד על אחייניי – אבל נראה לי שהם ממש יתקשו עם הישיבה הארוכה מאוד ברכב לכל אורך היום בספארי בטנזניה. בשמורות רבות אסור לרדת מהרכב, גם לא לעצירת שירותים, אלא במקומות מאוד ספציפיים כמו המחנות והמלונות.

ושוב – אם אתם מדברים על טיסות השכר הישירות, כמו שיש כאלו לזנזיבר, יש לרוב במקביל גם ל-KIA, שהוא שדה התעופה קילימנג’רו ליד ארושה. לי כאדם בוגר כל כך הרבה טיסות ושעות במטוס ובשדות תעופה נשמעים כמו עונש בנסיעה של בערך שבוע (וכל כך הרבה זמן מהתקופה הקצרה הזו מתבזבז!), אז עם ילדים זה גם לא תענוג גדול… אם אתם נוסעים לספארי, טוסו לספארי. אם אתם רוצים זנזיבר, תישארו שם ליותר זמן כדי להצדיק את זה – יום וחצי זה כלום.

11.תגובה ל: דעתכם על תכנון טיול ספארי בטנזניה תגובה ל - 9

עודד

אני תמיד מכוון ועונה לפי ההרכב המשפחתי, הרצונות של כולם כפי שהם משתקפים בשאלות ושאפשר לקרוא בין השורות והעונה בשנה.

12.תגובה ל: דעתכם על תכנון טיול ספארי בטנזניה תגובה ל - 11

קיבלת עצות מצויינות, וכל הכבוד על הראש הפתוח והנכונות לשנות… ממש לא מנסה לרפות את ידייך, באמת שכבר סחבתי את ילדיי לכל מיני ״חורים״, אבל שתהיו מודעים... 

- הילדים הצעירים, בייחוד בת ה-3.5, יכולים לקחת כדורים נגד מלריה? 

- כשאתם מתכננים את הספארי, קחו בחשבון שהשעות הכי טובות הן מוקדם בבוקר ולפני השקיעה, כשלא חם והחיות פעילות. זה לא טריוויאלי עם ילדים צעירים, יום אחרי יום, במיוחד בבוקר. שווה מחשבה והתארגנות.

- הייתי שוקל לפרסם במדור הטיפים אזהרה מנומקת על המדריך המקומי שתפר לכם את ההצעה הראשונית שהעלית… במקרה הטוב אין לא מושג מה זה לטייל עם ילדים. במקרה היותר סביר הוא ראה חבילת שטרות מול העיניים. נכון שסוכנים ומדריכים תפקידם למכור, אבל בהחלט יש ביניהם מקצוענים, ובטח כאלה שדואגים לשמם הטוב לאורך זמן.

13.תגובה ל: דעתכם על תכנון טיול ספארי בטנזניה תגובה ל - 7

באמת תודה לכולכם,

זה מאוד עוזר לי, כי נכנס לי הג׳וק הזה של טנזניה, וזה יקרה כנראה מאוד בקרוב בטיסה ספונטנית, כלומר אין הרבה זמן הכנה. הסיבה שבחרנו בטיסה לזנזיבר היא המחיר האטרקטיבי. והעובדה שלא עוצרים באתיופיה מסייעת בעניין החיסונים, כך נאמר לי. 

Keves, אני סקרנית, האם המסלול שעשית, היית עם ילדים צעירים? בני כמה?

כי האמת שאני כרגע מצמצמת את המסלול בהשראתכם.

תודה

14.תגובה ל: דעתכם על תכנון טיול ספארי בטנזניה תגובה ל - 13

כדי לענות יותר ברור לשאלה של keves160 בנוגע לזנזיבר, מאחר שהטיסות שלנו יוצאות משם ולשם, חשבתי שאת היום האחרון עד טיסת הערב נבלה שם, כדי לנוח קצת ולהרגע לפני החזרה לשגרה.

האם יש טיסות ישירות לסרנגטי? איך נקרא השדה? 

הבנתי שיש קילימנגרו ויש ארושה, אך אני לא בטוחה שלזה התכוונתם.

תודה

15.תגובה ל: דעתכם על תכנון טיול ספארי בטנזניה תגובה ל - 14
הודעה ללא תוכן
16.תגובה ל: דעתכם על תכנון טיול ספארי בטנזניה תגובה ל - 14

יש מישראל במועדים מסוימים טיסות שכר ישירות לטנזניה – גם לזנזיבר וגם לשדה התעופה הבינלאומי קילימנג’רו, שהוא בסמוך לארושה, ממנה יוצאים לספארי.

אם המטרה של הטיול היא ספארי, קנו מלכתחילה טיסות מישראל לקילימנג’רו במקום לטוס עוד דרומה בשביל לחזור ממילא בטיסות פנימיות צפונה ושוב חזרה דרומה. חבל על הזמן והכסף.

הרי גם אם הטיסה מזנזיבר לאזור ארושה (לשדה הקילימנג’רו או לשדה לטיסות פנימיות שנקרא ארושה) היא ישירה, כלומר כשעה, אתם מבזבזים זמן על נסיעות לשדה וממנו, עמידה בתורים, צ’ק אין וכו’, והכל עם שלושה ילדים. מה גם שיש מצב שייצא יותר זול מלכתחילה לקנות טיסות מהארץ למקום שאליו אתם רוצים להגיע!

בזנזיבר נרגעים בחוף. אחרי כל בליל הטיסות וההמתנות לא תהיה לכם סבלנות (ולא זמן) לבלות עוד זמן בדרכים כדי להירגע בחוף. תוכלו פשוט להיות בעיר האבן, וזהו, ולמרות שהיא חביבה מאוד, כל זה לא שווה הגעה לזנזיבר בשביל יממה.

וכאמור – רוצו למרפאת מטיילים בהקדם האפשרי, כי כמו שאמרתי זה שלא נוסעים לאתיופיה לא מבטל את זה שאתם עדיין צריכים חיסונים, עדיין צריכים להיזהר ממלריה, ואת החיסונים צריך להתחיל לפחות חודש וחצי מראש. אתם צריכים לדבר עם רופא מטיילים מוסמך ולעשות את ההחלטה איך זה משפיע על בריאות ילדיכם.

17.תגובה ל: דעתכם על תכנון טיול ספארי בטנזניה תגובה ל - 14

יש טיסות ישירות (פעמיים ביום) מהשדה הבי”ל בארושה (נמצא ממזרח לעיר, נקרא קילימנג’ארו וסימנו KIA) ישר אל תוך הסרנגטי (בדרך כלל נוחת בשדה של ‘מרכז הסרנגטי’ סימניו SCR וגם SRCׂׂ)

באותן פעמיים שהמטוס נוחת שם, הוא גם חוזר בטיסה לארושה. 

השדה השני בארושה (ממערב לעיר) סימנו ARK.

החברה שטסה באופן מסחרי לסרנגטי נקראת COASTAL AVIATION והם טסים עם מטוסי קרוואן שיכולים להטיס 13 נוסעים. אי אפשר להעלות לטיסות אלו מזוודות גדולות אלה רק טרולי אישיים או צ’ימידאנים רכים. (בגלל נושא ההעמסה וגודל הפתח)

18.תגובה ל: דעתכם על תכנון טיול ספארי בטנזניה תגובה ל - 11

Eytanin אין ספק שאתה צודק. אני רק התייחסתי להערה שכתבת שרק בנדידה כדאי ואמרתי שגם באמצע כשהעדרים נמצאים בסרנגטי כדאי. לא התכוונתי להמליץ לו לנסוע לשם עם ילדים קטנים.

נכתב ב-19/04/2017 15:23[עודכן ב-:19/04/2017 15:24]
19.תגובה ל: דעתכם על תכנון טיול ספארי בטנזניה תגובה ל - 14

לגבי זנזיבר אכן זמן קצרצר מאוד אבל אם אתם כבר שם אז למה לנוח??? אם אתם צריכים להעביר זמן עג הטיסה בערב לכו ל- stone town וסיירו בה. בדיוק לפני קצת יותר משבוע כתבתי שרשור על ביקור בזנזיבר

לפני יותר מחודש ויש בו מידע גם על העיר. השרשור עדיין מופיע בדף הראשון של פורום אפריקה.

נכתב ב-19/04/2017 15:29[עודכן ב-:19/04/2017 15:43]
20.תגובה ל: דעתכם על תכנון טיול ספארי בטנזניה תגובה ל - 19

מסתבר שכל התגובה הארוכה שכתבתי איכשהו פורסמה כתגובה ריקה.

תודה לכולכם, 

זה מאוד עוזר לי.

בעניין החיסונים, כבר הלכנו וקבלנו מה שצריך. כולל מרשם למלרון, שנאמר לנו שאפשר לרסק ולמוסס.

לא מצאתי טיסות ישירות מישראל לקילימנג׳רו בכלל, כך שנשאר כנראה עם זנזיבר ואז פנימית.

הסיבה שחשבתי לבקר יום בזנזיבר היא כמנוחה לקראת החזרה לשגרה, עודד- אקרא מה שכתבת (היית ממש עכשיו? באפריל? איך היה מזג האויר?). היינו כבר בתאילנד 3 שבועות, שבענו חופים, ומעדיפים ספארי.

לגבי המדריך, הוא קיבל כאן המלצות, אני עוד לא בטוחה שהוא ממש לא בסדר, יתכן שהטא הניח שלא נוותר על הסרנגטי. אני אתן לו עוד הזדמנות בכל אופן, אם יש לכם המלצה על מדריך, אשמח (כמובן שקראתי את ההמלצות בטיפים, אבל אם זה מישהו מכם, שאפשר לשמוע ממנו המלצה ישירה, זה אפילו טוב יותר)

ושוב, תודה

21.תגובה ל: דעתכם על תכנון טיול ספארי בטנזניה תגובה ל - 20

כאמור, אני בעד הסרנגטי (פחות בעד לקחת ילדים קטנים לטיול כזה כפי שהסברתי קודם, אבל זו החלטה שלכם), פשוט להוריד דברים אחרים כדי לרווח את הטיול העמוס מדי. עבורי הסרנגטי היה הפסגה של הספארי, מה גם ששילבתי טיסה בכדור פורח מעליו, והיו הרבה עדרים באותה תקופה. גם אני ממעדיפי הספארי ונופים על חופים בלי שום צל של ספק, אם כי זנזיבר היה מאוד שונה לטעמי מתאילנד, לפחות בחוף בו הייתי דאז, וסיפק יותר טבע וחוויה אנושית ולא כפרי נופש הומי אדם. ובכל זאת, הטבע מנצח (:

ביום בזנזיבר לא מספיקים לעשות הרבה. להסתובב קצת בעיר האבן הקטנה, פחות או יותר. מכיוון שאתם טסים בערב, תפסידו את שוק האוכל הלילי המהנה (אך הזעיר למדי). בעיניי זו די נפילת מתח אחרי הספארי, ומנגד לא מספיק זמן באמת למנוחה מהנה. אבל אם אין טיסות אחרות וזה יותר קצר מלטוס לקילימנג’רו דרך אתיופיה, אז זה כנראה מה שיש.

22.תגובה ל: דעתכם על תכנון טיול ספארי בטנזניה תגובה ל - 20

הייתי שם בתחילת מרס השנה. זה נחשב כהתחלת עונה גשומה אבל בפועל לא היה גשם והיה חם מאוד.

תיקראי מה שכתבתי בשרשור. בזנזיבר אומנם יש חופים יפים אבל לא רק. בכול אופן

יש כבר שניים שממליצים לך להעביר את היום בזנזיבר בסטון טאון אז תיקראי בכתבה ותחליטי. אני חושב שחבל להעביר יום מטיול

של כמה ימים בלבד במנוחה.

23.תגובה ל: דעתכם על תכנון טיול ספארי בטנזניה תגובה ל - 20

אפריל: החודש הגשום ביותר בזנזיבר. בעשרת הימים האחרונים, יורד בזנזי יום יום גשם.

הייתי ממליץ לך לפנות למדריך בשם ג’ורג’ מלאי.

24.תגובה ל: דעתכם על תכנון טיול ספארי בטנזניה תגובה ל - 23

תודה, אבל לא הבנתי איך לחפש את ג׳ורג׳ מלאי באתר. דפדפתי קצת בטיפים, אבל יש מאות.

25.תגובה ל: דעתכם על תכנון טיול ספארי בטנזניה תגובה ל - 24

שלחי לי את כתובת המייל שלך בפרטי בבקשה

26.תגובה ל: דעתכם על תכנון טיול ספארי בטנזניה תגובה ל - 1

היי 

השבוע חזרנו מטיול  בטנזניה  עם ילדים 7. 10. 12

8 ימים .

אומנם טיול של קבוצה  קטנה 3 רכבים  מה שנקרא טיול בוטיק עם הדרכה  מהארץ   .

אבל ניתן להסתדר עם מדריך מקומי שמשמש את החברות בארץ ועובד כפרי לאנסר...

ממליץ על יציאה  מארושה לlake maniara 

אנגורו גורו ומשם לסרנגטי 

לטפס  לאט לאט צפון מערבה עם הילדים זה בסדר אפשר לוותר יל השבטים זה לא לילדים ...בכל מקרה תעברו דרכם בדרכים.

אבל  לקחת טיסה חזרה מלב שמורת הסרנגטי לארושה ואז לחסוך  את הנסיעה  חזרה של 8 שעות .

גם חוויה נוספת במקום כדור פורח...טיסה מעל הסרנגטי במטוס קל  ומעל הר הגעש הפעיל היחיד  בטנזניה…

יכול להמליץ על נהג מדריך מעולה שיכול לתאם לכם הכל שם …

חביב מאוד עם ילדים אנגלית מצויינת.…

אפשר לצאת כל יום ב8  לא צריך 6  בבוקר.

אתם והילדים תהנו  בכל מקרה.

היו לנו שעה של גשם אוליי ביומיים האחרונים .אבל זה עלול לתפוס אתכם .

המדריך שלנו בשם פרדי מאוד ממולץ