נא להמתין...

אין יותר קלאסית מאירופה: הרומנטיקה של איטליה , האוכל של צרפת , האיים של יוון , הירוק של סלובניה - והכל כל כך קרוב... אירופה כולה - ממזרח ועד מערב נפרשת לפניכם בפורום הזה. מנהלת: יונית
1.עזרה בבחירת מסלול לברלין

היי כולם!

אני ועוד 4 חברות טובות נוסעות לטיול לפני צבא לברלין בתאריכים 26.8-2.9 (כןכן ממש אוטוטו)  כשהנחיתה שלנו היא ב9 בבוקר וההמראה גם כן מוקדם חסית בבוקר ככה שנותרו לנו 7 ימים שלמים לטיול.

מרוב מידע אני כבר מבולבלת לגמרי, אני לא יודעת כבר באילו ימים ללכת לאן ועד כמה נספיק בכל יום.

מכיוון שאנחנו נערות הדגש העיקרי הוא על שופינג ואנחנו רוצות להקדיש לו מספיק זמן, אבל אנחנו רוצות גם לטייל ולראות את ברלין ואני מרגישה שהמסלול שתיכננו לא ממצה את העיר הענקית הזאת, אם תוכלו לעזור לי בשיפוץ המסלול\שינוי שלו\ המלצה על מקומות שלא כתבנו וכל דבר אחר שעולה בדעתכם.

המלון שלנו ממוקם רובע מיטה הצטלבות של שני הרחובות "פרידריך שטארסה" ו"ליפצינגר שטראסה" (אני מקווה שכתבתי נכון).

המסלול שלנו:

יום שני 26.8: נחיתה בברלין, הגעה למלון, נסיעה באוטובוס תיירים, כיכר אלכסנדרפלאץ, מגדל הטלויזיה (ארוחת ערב במגדל הטלויזיה) וביקור בקניון אלקסה.

יום שלישי 27.8: ריכסטאג, שער ברנדבורג, אנדרטת השואה, פודמארפלאץ, סוני סנטר, שדרות אונטר ד לינדן, צ'ק פוינט צ'ארלי, פרידריך שטראסה. (כל האתרים האלה מתאימים ליום אחד? אולי כדאי לחלק? וקל לטייל בהם אותו יום מבחינת התמצאות?).

יום רביעי ה28.8: ביקור בגן החיות, פיקניק בפארק טירגארטן ו(?)

יום חמישי ה29.8: Tropical Island

יום שישי ה30.8: קו-דאם, שיט על נער השפרה, אי המוזאונים והאקשה מרקט.

יום שבת 31.8: פוצדאם ו(?)

יום ראשון 1.9: המוזאון היהודי, בית הכנסת ושופינג אפשהו(?)

יום שני 2.9: חזרה הבייתה

תודה מראש על העזרה.

2.עזרה בבחירת מסלול לברלין תגובה ל - 1

לרייכסטאג הוזמן מקום??

ביום א' בבוקר מתקיים שוק פשפשים בפארק מאוור.. אולי במקום המוזאון היהודי.

כדאי מאוד להזמין מראש כרטיסים למופע מרהיב בתיאטרון בפרידריכשטראסה

ביום של פוסטדאם אפשר לשלב אח"כ ביקור בוילה ואנזה, ושייט על האגם (כלול בכרטיס נסיעה).

מומלץ בחום להצטרף לשני סיורים "המיטב" "היהדות".. במחיר סמלי, מעשיר ויסייע לכן בהתמצאות.

תיהנו

נכתב ב-16/08/2013 20:33[עודכן ב-:16/08/2013 20:40]
הודעה סגורה
3.עזרה בבחירת מסלול לברלין תגובה ל - 1

אנונימית יקרה,

את מדברת על טיול של 4 בנות 18 ומתכננת לזוג בני 60 (או לחילופין- לזוג בני 40 עם 4 ילדים קטנים). ממתי אנשים בגיל 18 מתכננים טיול מראש? ברלין היא עיר לצעירים לא בגלל המוזיאון היהודי, לא בגלל בית הכנסת, לא בגלל הסוני-סנטר ואפילו לא בגלל הרייכסטאג. היא עיר לצעירים בגלל פרנצלאואר ברג, בגלל פרידריכסהאיין, בגלל קרויצברג.

בקיצור- תגיעו להוסטל, תדברו עם צעירים אחרים, תצאו לבלות, תקומו מאוחר. תעזבו אתכם משטויות כמו "סיורי יהדות", דחפו לכן את זה מספיק בבית ספר.

לגבי האי הטרופי- נחמד מאוד אם את ברלינאית בפברואר אחרי חודשיים של טמפרטורה מתחת לאפס. למי שנחתה אתמול ממדינה טרופית- בזבוז זמן. רוצה טרופי- תשארי בארץ.

הודעה סגורה
4.עזרה בבחירת מסלול לברלין תגובה ל - 3

כדי שיהיה לכן סדר בטיול ממליצה לכן לקחת שני סיורים מודרכים  של נדב גבלינגר המיטב של ברלין ויהדות ברלין כל סיור כחמש שעות. הסיורים מקיפים ויחסכו לכם המון ריצות וירכזו לכם את כלל אתרי החובה בעיר.  לאחר מכן תוכלו להחליט אם תרצו לחזור למי מהאתרים .
ממליצה לכן לנסוע לחצי יום אחד לפוסדאם  אפשר בחצי השני לחזור לאלכסנדר פלאצ ולקניון אלכסה.
וד מוזיאון נחמד קליל  ומומלץ מאדאם טוסו באונטר דן לינדן 74 קרוב מאוד לשער ברנדנבורג.
מבחינת קניות מאוד  נחמד גם רחוב הקודאם להסתובב וגם קניון אלכסה . כמובן שכל הישראלים רצים לחנות הבגדים הזולה  פרימרק בברלין בייחוד הצעירות . אז כדי להגיע לחנות יש לרדת בתחנת הרכבת    תחנת walter schreiber platz קו כתום 9   U מתחנת הגן חיות.
ממליצה לבקר בארמון שרלוטנבורג ובגנים ומשם אחכ  ניתן לקחת שייט לאורך כל העיר (השייט יוצא משם פעמיים ביום בסביבות השעה 1000 ובשעה 1400 ) מאוד נחמד.
לגבי ההאקשה מרקט ממליצה לטייל בשעות הערב מאוד נחמד שם.  תבלו

הודעה סגורה
5.עזרה בבחירת מסלול לברלין תגובה ל - 4

אני לא רואה מה רע בלתכנן,כאשר בפועל חייבים להתחשב במזג האויר,וברצונות או תחושות האון ליין.אני אצרף לכן לינק לטיול של  2 זוגות "זקנים",כי הוספתי לינקים למרכזי קניות חוץ מפרימרק והקניונים גם חנות שהומלצה לי ע' בת דודה הברלינאית,שם קונים המקומיים.אולי פחות מתאים לצעירים,למרות שבטיולי הדרכה שלקחנו היו צעירים גם וגם ילדים.דווקא מבוגרים פרשו כי התעייפו ולא עיניין אותם.

הבן שלי טייל לפני שנתיים (20) לקחו רק סיור ברלין אלטנטיבית והיתר רצו לבד.שבוע ימים, חזר עם שברי מאמץ על באמת,לא בצחוק.חשבו  להמנע מתחבורה ציבורית וטיילו המון המון ברגל.ברלין גדולה,היא בעצם שתי ערים שחוברו חזרה כאשר בכל חלק היו מקומות עיניין משלה.

את מוזיאון היהודי,סליחה,הייתי משאירה לפעם אחרת.הרבה הוא לא יחדש לכן .

אלקסנדרפלטץ,להתעלף?ממש לא.יש סביבה כמה חנויות ורשתות לא יקרות,כמובן קניון אלקסה,רשת ניו יורקר ועוד.. בניין הטלויזה...מקווה שעבר נקיון יסודי מסביבו,קיבלתי די גואל מאיך נראה,לרגע חשבתי אם אנו בכלל בגרמניה??

כן ממליצה לקחת סיורי נדב לברלין המיטב,אלטרנטיבית,יהדות אם בא לכן,היו איתנו כמה צעירים שדי הופתעו אפילו מעצמם.והיה יום מאוד חם וקשה.

למה המלצה?כי כך תעברו על כל אותם המקומות שמראש תכננתן,תקבלו הסברים.ההדרכה באמת איכותית ,טובה,לא מעיקה,יש הפסקה לאוכל,שתיה,המדריכים נשארים לתת הסברים,ועזרה .תכננתי אחד אולי שניים,ובסוף חבל שלא לקחנו עוד.

לאחר הטיול כ5 שעות,ישאר לכן זמן נטו לבילוי,קניות,סתם הסתובבות.

שייט בעיר-טוב זה לא שייט בפריז,או שטראסבורג,שטנו כמובן,אבל כדי לתת לרגליים מנוחה.לא חובה ממש.

יום שישי/שבת סביב הקשה מרקט דוכני שווקים עם אוכל,אומנות,פירות נמחד מאוד,וסביב המונים באים לאכול .הקשה הופה,יותר תוסס בערב.

פוטסדאם,לא הספקנו לסיור של נדב וחבל.אפשר להסתובב לבד.חייבים כרטיב לאזור C הוא כולל גם אוטובוס פנימי בפוטסדאם וגם למעבורת שייט.יש אוטובוס עם אוזניות אפשר לרדת לעלות במקומות עיניין.אפשר להגיע לאי הטווסים,לוילה ונזי.

בסיור של נדב,בסופו מדריכים היכן לרדת לוילה ונזי.אנו טיילנו שם  לבד.

שבוע ברלין שלנו-אומנם "זקנים" הרבה יותרlaugh

באשכול תוכלי  להתרשם משוק יום ראשון במאופארק,שוק בסגנון הפשפשים ביפו,המזללות נחמדות והמון אנשים.שוק דומה יותר "רציני" ברחוב 17 ביוני.

סיורים של נדב-מחיר לכן 10 יורו  או עם כרטיס 9

http://www.berlinhebrew.com/tour3.php

תבדקי ימים ושעות האם יתאים לכן.

נחמד מאוד ולא יקר לשבת בקה.דה.וה על בופה ארוחת בוקר/צהריים,הנוף נחמד מאוד,בתנאי שמוצאים מקום קרוב לחלונות,עוברים עם מגש מעמיסים,יש מחירים על הכול ,המבחר מדהים וישבו שם המון אנשים-אנו לא הספקנו.לעבור בקומות החנות להתרשם-חוויה.

תהנו,

אמה

הודעה סגורה
6.emoji-E056.pngעזרה בבחירת מסלול לברלין תגובה ל - 5

תודה רבה, אכן אנחנו מתכננות את הטיול אבל לא מבטיחות לעמוד בו, המסלול הוא רק כדי שיהיה לנו משהו "בטוח" ביד וכמובן נעשהמה שמתחשק לנו באותו הרגע ואל נצמד יותר מידי למסלול.

אנחנו ישנות בית מלון ולא בהוסטל והסגנון של הטיול הוא לא טיול מועדונים אלא טיול שופינג בעיקר, עם רצון מאוד גדול להכיר את העיר.

עזרתם לנו מאוד, תודה! 

הודעה סגורה
7.עזרה בבחירת מסלול לברלין תגובה ל - 6

Y Y Y - התמוגגתי מכל מילה!!! אם אפשר לבקש מיונית לשים את התשובה הזו שלך בקוביה משמאל שתשאר קבועה!!

עכשיו לאנונימית - כנראה שאתן לא עונות לפרופיל שלמעלה, אז אנסה לענות לך לפי רוח דבריך:

1. שופינג יש לאורך כל רחובות ברלין, לא צריך להפריד אותו לזמן מוגדר אלא, לפתוח את העיניים בכל מקום אליו תגיעו.
  2. אם בשופינג עסקינן - שלבו את השווקים של יום א', תיהנו בהם מאוד.
  3. תשמעו ל- YYY - אל תלכו לאי הטרופי, כן בקרו יותר בפרנצלאואר ברג בקרויצבורג ובפרידריכסהיין - השופינג שם הרבה יותר מגניב - באחריות!!!
  4. למרות שגן החיות והטירגרטן קרובים גיאוגרפית, יש גדר הפרדה בינהם כמעט לכל האורך ואי אפשר לעבור בינהם. כדאי לדעת.
  5. פוטסדאם??? אתן בטוחות??? 

אני מצרפת את שני סיפורי הטיולים שלנו, תמצאי שם גם טיפים בענייני שופינג.

1

2

תיהנו

רבקה

הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | מזג אוויר למטיילים

About Lametayel ; דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני ; צור קשר

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו