נא להמתין...

מה יותר נפלא מלחוות את הטיול בחו"ל עם האנשים שאתם הכי אוהבים? בפורום טיולי משפחות תוכלו למצוא את כל המידע שחשוב לכם לגבי טיול עם הילדים - באירופה, בארצות הברית ובעולם כולו. מנהלת: יונית
1.סלובקיה ואוסטריה באוגוסט
חברים יקרים שלום,

הקדמה:
היות ושתחייה (רעייתי) החליטה כי הקיץ נטייל באירופה ה"חבוטה" ומאחר ונאלצתי לוותר הפעם, יוצאים לטיול בסלובקיה (הרבה בזכות טיולו של ליאור)ובאוסטריה.
מי נוכח?
אנוכי ושתחייה עם 4 ילדינו.בנים בני 8 ו 15 ובנות בנות 11 ו 4.
הילדים חובבי טבע , הליכות ואקסטרים(בדיוק כמו אביהם)והקטנה 20 קילו במנשא.יכולות הליכה גבוהות מהממוצע כך שה 20 קילו אינה תירוץ לויתור כלשהו.אמרנו סולמות? צמודים אלינו משפחה נוספת (שומרי כשרות ושבת)באותו פורמט כולל ילדים באותם הגילאים .
נוחתים בוינה ב2/8 8:00 בבוקר לוקחים את הרכב שהוזמן וחוצים את הגבול לסלובקיה.הוזמן כבר לינה בצימרים דדינקה ליפטוב ליד רוזומברוק ל 7 לילות כך שהתכנון הוא לטיול כוכב.אין לנו שום בעייה עם נסיעות כך שאין זה שיקול לויתור על אתר כלשהו.
עוזבים את סלובקיה ב 9/8 בבוקר עם הפנים לנסיעה הארוכה מאוד(כן אנחנו מודעים לה)לסיבוב קצר בוינה ומשם לצימר שהוזמן בזלצבורגלנד בפלכאו.

ימי טיול מתוכננים בסלובקיה בסדר אקראי:

יום ה :נסיעה מוינה לברטיסלבה,סיור בעיר.נסיעה לכיוון הצימר.(אשמח מאוד להצעות ליום זה).

יום ו: אגם סטרבסקה,מסלול הליכה(האם יש משהו מומלץ?)פארק שעשועים קטן,רכבל.(אולי שייט?)

יום שבת:החברים שומרים שבת נשארים באיזור הצימר.מסלול מלון diery (טירת אורבסקי?)ואח"כ פארק המים בדלוני קובין.

יום א : jasna (מגלשות,רכבל),פסגת החופוק,מגלשות בפגיצה לאוטה.

יום ב : ביום שימשי tatranska lomnica ,מגלשות,רכבל לאגם,ירידה רגלית אל הכפר stary ,מסלול אבובים יבש וירידה בקורקינט.

יום ג : טירת אורבה ופארק המים טטרלנדיה.

יום ד : גן העדן הסלובקי.מערת הקרח ומסלול הדירי.חילוץ עצמות ב .aqua park popard

יום ה :עזיבה מוקדמת ונסיעה לוינה.

אשמח להערות והארות ככל העולה ברוחכם.האם מישהו(אולי ליאור)רואה מקום להכניס רפטינג? אולי במקום משהו אחר? תוספת?

מה מתוך הימים כדאי לעשות בשבת כך שהמשפחה שאינה מטיילת ביום זה תפסיד פחות? (לא לצעוק אגם אגם)

מחר אכתוב את המסלול הגולמי המתוכנן ל 8 ימים נוספים באיזור זלצבורג.

תודה וערב נפלא.

מוטי.
נכתב ב-08/05/2012 16:55[עודכן ב-:08/05/2012 16:57]
2.סלובקיה ואוסטריה באוגוסט תגובה ל - 1
הי מוטי,

על סלובקיה אין לי הרבה מה לומר, כי טרם ביקרתי בה...
אבל אם אתם בענייני טבע והליכה רגלית, יכולה להמליץ מאד מאד על הכתבה שאני מצרפת. כתבה אותה רונית בין, טרקרית שגם יודעת לכתוב את הטרקים כך שאחרים יוכלו ללכת בעקבותיה. מניסיוני (בדולומיטים) - אפשר ללכת אחריה ברגל בעיניים עצומות.

בהצלחה וטיול נעים,
אורה
הודעה סגורה
3.סלובקיה ואוסטריה באוגוסט תגובה ל - 2
אורה תודה

מקוה שזה מעודכן למרות שבטח המסלולים אינם משתנים.

מוטי.
הודעה סגורה
4.סלובקיה ואוסטריה באוגוסט תגובה ל - 2
הי מוטי

אגיב באריכות מאוחר יותר

תכתוב בבקשה איפה בדיוק נמצא הצימר שלכם,מה לא מעניין אתכם (ראיתי למשל שלא הכנסת בכלל פארקי חבלים ויש כמה טובים,כפרים משוחזרים מענין אתכם ?? פארקי מיים הכנסתם שלושה האם אתם מ"השרופים " על הזאנר ?? )

נשתמע בהמשך

ליאור
הודעה סגורה
5.סלובקיה ואוסטריה באוגוסט תגובה ל - 4
ליאור

מצרף לינק לצימר http://www.dedinkaliptov.sk נמצא דרומית לרוזמברוק.

כל הצעה תתקבל בברכה.אם הכפר המשוחזר שוה את הזמן אז בהחלט כן.גם איזה שוק שיגרום אושר לבנות מתאים.

לא שרופים על הז'אנר של פארקי מים אבל אם אפשר להכניס בסוף יום מתיש קצת מים זה נראה לי סיום טוב.

חייבים פארק חבלים.איפה להכניס את זה שביאסנה או tale?

תודה.
הודעה סגורה
6.סלובקיה ואוסטריה באוגוסט תגובה ל - 1
איזה כייף שעוד משהו נוסע לסלובקיה! (גם אנחנו בחרנו לנסוע ליעד זה בקייץ בזכות הפורום)
גם אנחנו מתכננים מסלול כוכב של 10 ימים בסלובקיה (סליחה שהמקומות לא מאיותים נכון היות ואני בלי המחברת טיול)
1/ . טירת BOJNICE (דווקא לא הייתי בחורת בה לולא היה פסטיבל ביום הזה בטירה), כפר ציצמרי, "בית לחם".
2. המערה ביאנסה- DEMOSKA (לא זוכרת אם זאת הנטיפים או הקרח), רכבת CICERY BELOG, רכבת הרים ב LEHOTA, בערב מיקולש
3. מסלול בטטרה עליונים (TATRASK LUMNICA- רכבל+מפלים), LEVOCA (גם שם יש פסטיבל)
4. KLASTOR שייט ברפסודה, ZIDAR, אחה"צ STRBSKEE PALSO
5. מסלול היוצא ממלון גראנד, רכבל לחופק, פארק חבלים, מוזיאון הפתוח VLKONA
6. המסלול היוצא ממלון DIERY, שייט באורטובה (יש פסטיבל פטירות בעיירה)
7. המסלול של HUTY ופארק המיים טרנדיאלה
8. גן העדן הסלובקי (לא ברור איזה מסלול היות ולנולא מתאים הסוחה בלה וגם לא ZEJMARSKA ) מערת קרח/נטיפים, אגם דדינק

אציין כי אנו מטילים עם ילדים קטנים יותר (8 5 ו2.5 ) עצלנים אף יותר מהוריהם העייפים....
הודעה סגורה
7.סלובקיה ואוסטריה באוגוסט תגובה ל - 6
ממליצה מאד על roachka dolina, יכול גם להיות נחמד לישון בבקתת הרים popradske pleso ומשם הליכה יפיפיה לאגם.
מצורף לינק של הטיול שלנו, אם כי הינו עם קטנות יותר(אבל קרביות).
הודעה סגורה
8.סלובקיה ואוסטריה באוגוסט תגובה ל - 7
תודה גם ממני על המסלול המצורף. Smile
הודעה סגורה
9.סלובקיה ואוסטריה באוגוסט תגובה ל - 7
טלי תודה.האם הטירה שהזכרת תעניין ילדים בגילאים שלנו? אומנם שאלה כללית ותלויי בילד, אני יודע , אבל בכל זאת?!

קרן ,נחמד שחשבת שיש מקום בעולם שבקיץ תטיילי בו ללא ישראלים?בטוח שתפגשי רבים ומניח שרובם יהיו גם טובים.נחכה ביחד לתגובות של חברים שכבר טיילו ונסיים את בניית המסלול.

מוטי.
הודעה סגורה
10.סלובקיה ואוסטריה באוגוסט תגובה ל - 9
לא כולם יהיו ביער השחור?

בטירת אורווה יש פסטיבל לילדים גדולים (תכנס לאתר שלהם- תחת ארועים) צריך למצוא יום שבו יש ארוע של רוחות דרוקלה וזוועות נוספות

לטירת BOJNICE לא הינו הולכים לולא היה פסטיבל - גם את זה היתי בודקת באתר.

הודעה סגורה
11.סלובקיה ואוסטריה באוגוסט תגובה ל - 10
אני מאוד שמחה שסלובקיה סוף סוף מתחילה לקבל כאן בפורום את היחס המגיע לה.

בקייץ סלובקיה גדושה אירועים שונים ומשמחים. כדאי לחפש

הינה אחד שנראה נחמד ביותר
http://www.hradneslavnosti.sk/

אפשר לחפש גם פה http://www.vt.sk/en/summer/

וכאן יש רשימה מרכזת http://www.sacr.sk/en/slovakia/strongtop-events-of-slovakia- in-2012strong/

בילוי נעים בסלובקיה הנהדרת!
נכתב ב-09/05/2012 10:23[עודכן ב-:09/05/2012 10:26]
הודעה סגורה
12.סלובקיה ואוסטריה באוגוסט תגובה ל - 11
בוקר טוב

להלן התיחסות ראשונית למסלול שלך מוטי
קרן מציע שתפתחי שרשור נפרד למסלול שלך כי קשה התייחס במקביל

1- יום חמישי-ממליץ בחום רב לוותר על ברטיסלבה ולנסוע ישר לאיזור רוזנבורק (הצימר שלכם ממוקם מעולה),להתארגן שם ולבלות את שארית היום באתר הסקי של רוזנבורק יש שם רכבל,מסלולי טבע,פארק חבלים,אגם.
אני מצרף לך את הלינק של הצימר שלנו כנס שם ללשונית אטרקציות ותראי קישורים לכל מה שיש באיזור של אתר הסקי וכן קישורים לאטרקציות נוספות. בדרך לרוזנבורק ניתן לעצור בטירת בשקוב כמו שאנו עשינו

2- יום שישי- סטרבסקה יכול בהחלט להיות מקום ליום שלם ואז מטיילים סביב,שטים,עולים ברכבל לפסגה,יורדים ברגל ומבלים בפארק השעשועים הקטן. אבל יש כאלה שאחרי חצי יום ממצים. ואז ניתן לבקר בכפר המשוחזר ויקוליניץ (צמוד לרוזנבורג) או בקארטינג ב Závažná Poruba
(שמור אותו גם כאופציה ליום גשם) (מצ"ב קישור)

3- יום שבת- מסלול מצויין ומה שיפה בו שיש שם דרגות קושי שונות,גם פארק המיים נהדר (קטן אבל חביב)

4- יום ראשון- שים לב שבאיזור היאסנה יש גם את מערת הנטיפים ומערת הקרח שצמודות יחסית. לא זוכר בדיוק את הסדר נדמה לי שמתחילים במגלשות הרים ואח"כ הקרח והנטיפים ובסוף יאסנה. תחפש באשכול תכנון סלובקיה שלי יש שם הסבר מדויק שנתנו לי. דמנובסקה זה השם לדעתי

5- יום שני- לעשות זאת ביום השמש הראשון,להתחיל ברכבל של לומינסקה לרדת ברגל (מסלול נהדר) לעשות את מסלול האבובים ואח"כ לרדת לכפר ברכבת או בקורקינטים (שים לב שהבת שלי שברה כתף שם,לשיקולך) ולסיים במגלשות ההרים (טטרהבוב)

6- יום שלישי הייתי מוותר גם על אורבה וגם על טטרלנדיה (בהנחה שתהיו בדלי קיובין ובפארק המים של פופארד). במקום זה הייתי נוסע למצודת ספיסקי הארד (נסיעה של שעתיים לערך) משלב אותה עם העיר העתיקה לבוצה וגם עם פופארד ומסיים בפארק המיים שם.

7- אופציה נוספת ליום שלישי ראפטינג עם ליפטוב ואח"כ פארק המיים טאטרלנדיה או לנסוע למסלול של רכבת קיטור Čierny Balog
ואז ניתן לשלב עם פארק חבלים TALE. (לינק לרכבת הקיטור ולמפת פארקי חבלים טטרלנדיה תמצא בלינק של הצימר שלי בלשונית אטרקציות)

8- גן העדן הסלובקי- אנחנו לא היינו בסוף. תבדוק טוב טוב האם הסוחהבלה מתאים לכם לי עם ילדים זה נראה טיפה מסוכן. יש שם גם מסלול ששכחתי את שמו שעולים ברכבל ויורדים ברגל לאגם דדנקי נראה לי יותר קל עם ילדים.

כמובן שיש עוד מסלולים כמו המנסרה של הוטי ואחרים אבל אי אפשר בשבוע לראות הכל.....

ליאור
הודעה סגורה
13.סלובקיה ואוסטריה באוגוסט תגובה ל - 7
היי, קראתי את סיפור המסלול שלכם, ממש עושה חשק.
כמה זמן סה"כ הייתם? אם אנחנו מתכננים על שבועיים וחצי-שלושה: כדאי להשאר באותו מקום או להמשיך הלאה? הזמנתם מקומות מהארץ?
הודעה סגורה
14.סלובקיה ואוסטריה באוגוסט תגובה ל - 1
מוטי שלום

אנחנו מתכננים מסלול דומה להפליא לשלכם, בתחילת יולי.
גם אנחנו מתוכננים ללון באותו מקום.... בקיצור אנחנו מבצעים סיור הכנה לטיול שלכם.
נשמח להעביר לכם תובנות ולקחים

משה
הודעה סגורה
15.סלובקיה ואוסטריה באוגוסט תגובה ל - 12
jenn, תודה על הלינקים,הדפסתי ושמרתי.מקווים גם אנחנו שאכן סלובקיה ראוייה לתפוס מקום של כבוד.מבטיח להשתדל.

קרן,כשכולם ביער השחור אנחנו בסלובקיה.דוקא נשמע לא רע.

עידו,אשמח לקבל תובנות מהטיול שלך,אל תשכח אותנו.

ליאור תודה.

שמח מאוד על מיקום הצימר שלנו,השקעתי מחשבה והרבה מיילים עד שסגרתי.מקוה שהוא גם יהיה כפי שהוא נראה.

המסלול בגן העדן עם ירידה לאגם דדינקי אני חושב שנקרא zejmarska rokina.אני עדיין בהתלבטות לגבי הסוחה בלה.אנחנו גם חובבי אתגרים ובעיקר מעדיפים קשה ויפה על קל ונחמד.הייתי שמח אם מישהו שעשה את 2 המסלולים ייתן דעתו.

קיבלתי בשמחה את המלצתך ליום הראשון.תמיד מעדיף הרים על פני ערים.
נראה לי שיום שישי קצת מבוזבז.יש לך רעיונות אחרים?

לפי מה שהבנתי מערת הקרח ביאסנה היא קצת ביזבוז זמן?????ביקרת שם בפארק חבלים? גם היום הזה עדיין דרוש ליטוש.רעיונות?

קראתי על מקרה הקורקינט זה מכבר.זה הסיוט שאף מטייל לא רוצה שיקרה לו ובטח שלא לילדים.אדאג להסביר הסכנות בטרם ירידה.

יודע משהו לגבי מחירים? כרטיסים בהנחה? קומבינה ישראלית טובה אחרת?

תודה רבה

מוטי.

נכתב ב-09/05/2012 17:26[עודכן ב-:09/05/2012 17:34]
הודעה סגורה
16.סלובקיה ואוסטריה באוגוסט תגובה ל - 15
היי אלף,
רק עכשיו ראיתי.
לגבי היום הראשון- המרכז העתיק של ברטיסלבה יפיפה! תראה אם יש לכם זמן לכניסה ולעצירה בעיר. נחמד אף לטפס עם הילדים למצודת העיר.
לגבי היום השני לטיול-ישנם מספר מסלולים היוצאים מסטרבסקה פלסאו. תחפש את הטוריסט אינפורמשן במקום. תקבל מפה ותחליט. אנחנו עשינו באותו יום שני מסלולים: בכל מסלול הלכנו הלוך ושוב. המסלול למפל, שבו צעדנו, יכול להיות מעגלי, אבל אם זכרוני אינו מטעה אותי, נאמר לנו שהוא לוקח בין 7 ל-8 שעות על פי הזמן הסלובקי, שזה לא היה בדיוק הזמן שלנו... אם תגיעו מספיק מוקדם, הוא ניתן לביצוע.
לגבי המסלול שמתחיל ליד מלון diery- הוא קליל ונחמד. אפילו בת ה-4 שלך תהנה.
אינני מכירה את הדירי, שליד גן העדן הסלובקי.
לגבי הסוחה בלה-זה לא מסלול קשה להליכה. כל האטרקטיביות של המסלול גלומה בהליכה על גשרוני העץ (שלעיתים חסרים בהם שלבים)ובטיפוס על הסולמות הגבוהים. כל המסלול, שהוא מסלול מעגלי ייקח כשעתיים וחצי. אני מציעה שתיקח אליו רק את הילדים הגדולים. תחפש תמונות של הסוחה בלה ותתרשם מגובה הסולמות. כמו כן תראה לזוגתך ולזוג האחר את התמונות כדי שיתרשמו ויחליטו מי מבין הנוכחים יוצא לטיפוס. תיקח בחשבון שזה מסלול חד סטרי, ולא ניתן לשוב לאחור, אם אחד הילדים ייכנס לפניקה.
כמו כן יש לקנות כרטיסי כניסה למסלול. יתכן ויש הגבלת גיל. אני לא ראיתי שילדים צעדו במסלול.
לגבי הרפטינג- לא הצלחנו לקחת חלק, כי כאשר הגיע תורנו נפתחו ארובות השמיים, אך צפיתי באלו ששטו לפני כן. נראה שלו וחביב למדי, אבל שלא תצפה לאיזה רפטינג מלא הרפתקאות.
מאחלת לכם שהשמים יחייכו אליכם. אלינו הם חייכו חלקית.
נילי
הודעה סגורה
17.סלובקיה ואוסטריה באוגוסט תגובה ל - 9
הטירה מדהימה, תנסו להכין אותם לפני זה עם סיפורי אבירים ונסיכות.
הודעה סגורה
18.סלובקיה ואוסטריה באוגוסט תגובה ל - 16
הי מוטי

בהמשך לשאלות שלך ולהערות של נילי

א- הכי חשוב-תכנן דברים לימי גשם כל מי שטייל שנה שעברה ביולי חווה המון ימי גשם,אבל גשם מבול שמקשה מאוד.
ב-היום שמתחיל במגלשות הרים ועובר ליאסנה למערות ולמלון דאיירי הוא נהדר ומלא פעילות.מצ"ב אשכול של סיגל שאני ואורן ואחרים הצטרפנו.אורן שטייל שם שבועים (תקרא את הסיכום שלו) מסביר בפרוטרוט על האיזור. הוא פיצל זאת ליומיים ומאוד נהנה אז יום אחד זה בהחלט מכסה.אחד הימים הטובים

לגבי יום שישי- יש גם כאלה שמוסיפים את אגם שרבסקה ליום של טטרנסקה לומינסקה כי הם מאוד קרובים.לדעתי ה פספוס.אגם נפלא עם רכבל אחד הגבוהים שיש ומסלול טיול יפה.אפשר באם מסיימים אותו לחבר את פןפארד והפארק מיים אליו וביום של הסוחה בלה לסיים באגם דדינקי במקום

לענין הסוחה בלה-חפש את התכנון שלי,ראנצי שהוא מחזיק תיק סלובקיה בפורום והאיש שדחף אותי לשם הסביר לי על זה בפרוטרוט.

כמו שנילי אמרה כנס ליו טיוב ותראה בעיינים את הגשרים שצריך לעבור ואחר כך תחליט

לגבי הנחות-חפש בטיול של אורן הוא נתן לי שם של בחורה דוברת עברית שממוקמת באחד המלונות שביאסנה. תנסה לברר דרכה נדמה לי ששמה אדריאנה
הודעה סגורה
19.סלובקיה ואוסטריה באוגוסט תגובה ל - 18
טלי,ניסית להכין נערים ונערות בני/בנות 15 ו 12 בהתאמה לסיפורי אבירים ונסיכות? לי זה נשמע כמו התגרות בגורל. Laughing

נילי,כבר דאגתי שכל כך מהר איבדת בי עניין.תודה על ההצעות הם יבחנו בקפידה.לא מחפש את המסלול הכי קשה,מטריד אותי שעד כה לא הצלחתי להבין מהו המסלול הכי אטרקטיבי מבחינת נופים,מפלים וכו"ד.גם לגבי הרפטינג,אם את חושבת שהוא בקנה מידה כמו בארץ אני מוותר מראש.האם למישהו יש מידע אחר?

ליאור תודה.שמתי לי בצד אופציות לימי גשם.אעשה שיעורי בית אחרי שאסיים עם המדורות ואחזור עם חפירות נוספות.ה"בעייה" שלנו שאנחנו מטיילים עם קוצים בישבן,היום מתחיל ב 8 ומסתיים ב 12 בלילה והוא צריך להיות עמוס אחרת נחלום על נסיכות. Embarassed

מוטי.

הודעה סגורה
20.סלובקיה ואוסטריה באוגוסט תגובה ל - 19
היי אלף,
שאני אזנח אותך???
זה סרטון מהימן על הסוחה בלה.
נראה לי קצת מטורף לקחת ילדה בת 4 במנשא גב במסלול זה, אבל אתה חובב אקסטרים.
תבטיח שתראה לשתחייה את הסרטון. אולי היא תכניס בראשך בינה.
לגבי הרפטינג בנקודה שאנחנו היינו- זה לא הירדן. בכל זאת זורם שם נהר אמיתי.לא ראיתי אשדות או מפלונים...אבל הייתי רק בנקודת ההתחלה. תיכנס לבלוג של רנצ'י, ותקרא את התיאור. אתה יכול אף להתייעץ עם רנצ'י.
נילי
הודעה סגורה
21.סלובקיה ואוסטריה באוגוסט תגובה ל - 12
הי

עשינו שנה שעברה מסלול דומה מאד למסלול של ליאור (ילדים בגיל 5 עד 10)
הכפר המשוחזר ליד רוזנבורק היה אכזבה גדולה
בגן העדן הסלובקי בחרנו את המסלול שיורד לאגם דדינקי. הסולמות מספיק גבוהים והמסלול מקסים. לא יכולה להשוות לסוחה בלה כי לא עשיתי אותו. מה שכן הקושי נובע בחלקו מרמת התחזוקה של הסולמות שהיא לא מהטובות Confused
אהבנו גם מאד את המסלול ליד מלון diary, כישראלים כל מסלול ליד נחל זורם הוא גן עדן Very Happy וזה גם קרוב יחסית לרוזנבורק.

תהנו, מצטרפת לחובבי סלובקיה
השנה נהיה בסלובניה ...
הודעה סגורה
22.סלובקיה ואוסטריה באוגוסט תגובה ל - 20
ליאת ,תודה על הטיפ למסלול נראה לי שאין ברירה כי......

נילי,
לא נוהג לראות תמונות וסירטונים על מקומות בהם טרם טיילתי אבל הפעם......

אותי זה שכנע.יפה,יפה כמו שאני אוהב.שתחייה טוענת שהיא מעדיפה שהכינויי שלה לא יהפוך לוירטואלי.
צריך לראות מה אומר המסלול השני.

תודה

מוטי.
נכתב ב-09/05/2012 22:38[עודכן ב-:09/05/2012 22:43]
הודעה סגורה
23.סלובקיה ואוסטריה באוגוסט תגובה ל - 21
שלום חברים
בתור "בוגר" סלובקיה נותר לי רק לקנא בכם.
כמה תובנות קצרות משלי, תוספות ודגשים לכל מה שצויין פה.

מוטי- לגבי הצימר בדדינקה. בחירה מצויינת-אנחנו מאוד נהננו שם. כפר קטן לא רחוק מהציר הראשי של רוזמברוק פופרד: חסרון יחיד שהוא קצת מרוחק מהאתרים שבמזרח הטטרה(מבצר ספיסקי זדיאר וכו)

טירת אורבה מרשימה אך הבעיה שאפשר להכנס רק בסיור מודרך (שלרוב הוא לא באנגלית).אי אפשר להסתובב חופשי. לא מתאים לכולם.
אנחנו נהננו יותר במבצר ספיסקי- אפשר להסתובב בו חופשי אין הדרכה נוקשה והנוף ממנו מרהיב, כאמור הוא די מרוחק מדדינקה אך שווה בהחלט.

לעניני פארקי מים. טטרלנדיה הוא הגדול והמגוון מכל פארקי המים. פתרון מצויין ליום גשום. אם אתם מתכננים להיות בכמה פארקים אל תלכו לטטרלנדיה בהתחלה , השאירו אותו לסוף. הכל מתגמד לידו.
גן עדן סלובקי.מסלול הסוחה בלה כמו שצויין הינו חד כיווני ובאופן רישמי מיועד לגיל 14 ומעלה (לא היינו בו). בזמננו הרכבל של אגם דדינקי לא עבד במקרה שהוא פעיל המסלול היורד ממנו הינו אופציה מצויינת.

מערות קרח: אנחנו הבנו שזו של גן העדן הסלובקי מרשימה יותר מזו של יאסנה. ולכן ויתרנו על האחרונה.

מסלול מלון דיארי חובה. מאוד יפה.קצר וקולע.

פארקי חבלים :היינו בשניים יאסנה ו TALE השייכים ל"רשת" טרזניה. זה שביאסנה הינו פארק אותנטי ופראי יותר -אין בו מסלול לילדים מתחת גובה מסויים (130 ס"מ כמדומני- אל תתפוס אותי על הס"מ!) בן 8 שלנו היה מאוד גבולי ולא הצליח לסיים את המסלול.
פארק החבלים של TALE מסודר וגדול יותר יש בו רמות קושי רבות יותר. ויש בו גם מסלול מעגלי לקטנטנים (גיל 5) שיכולים להנות בו מאוד.
יש עוד הרבה פארקי חבלים, ליד הצימר של ליאור ובטטרלנדיה וכו..

רכבלי הטטרה הגבוה ומסלולי ההליכה בהם -לב הטיול ללכת ביום הבהיר והנוח היותר.

לענייני פסטיבלים:

JENN איזה יופי של קישור !!!
היינו בשניים- זה שב VYCHODNA מופיע בקישור ההודעה של JENN. הוא תמיד בתחילת יולי . השנה מ 29.6 עד 1.7 . אנחנו בעיקר נהננו מהדוכנים שלצידו לא נכנסנו להופעות ולריקודים.
השני שב KEZMAROK- אליו הגענו במקרה. מומלץ מאוד מאוד אם מסתדר לכם בתאריכים . יוצא להבנתי ב 13-15/7 . יש בו מופעי פולקלור תצוגות בעלי מקצוע דוכנים ועוד. הכל בלבוש מסורתי חגיגה לעיניים.

ממליץ לנסות לדלות עוד מידע מאדריאנה (אני מקווה) שהיא עדיין עוד שם(מצרף קישור )
בטוח ששכחתי עוד דברים. אנסה להזכר עם שוך המדורות.

אורן

הודעה סגורה
24.סלובקיה ואוסטריה באוגוסט תגובה ל - 23
למוטי
רק כרגע שמתי לב שאתם נוחתים בתחילת אוגוסט כך שפסטיבל קזמרוק לא רלבנטי לגביכם. אולי רלבנטי לאחרים.

אורן
הודעה סגורה
25.סלובקיה ואוסטריה באוגוסט תגובה ל - 24
היי אלף,
אני מניחה שכל משפחה נוסעת ברכב משלה.
לפיכך אתם יכולים להתפצל. קח את החברה הגדולים חובבי האקסטרים משתי המשפחות למסלול של הסוחה בלה.
הרכב השני יכול להמשיך לנסוע לאגם דידינקי. יש שם חוף רחצה. אם הרכבל פועל, הם אף יכולים לעלות עמו וללרדת ברגל.
נילי
הודעה סגורה
26.סלובקיה ואוסטריה באוגוסט תגובה ל - 25
מוטי תוספת קטנה

לא יודע על איזה רפטינג נלי דיברה
אנחנו היינו בראפטינג עם חברת ליפטוב -מצ"ב קישור

הוא בחור קופרטיבי להפליא,תקשר איתו במייל

יש ראפטינג בכמה דרגות,צניחה חופשית והרבה אקסטרים
אנחנו מאוד נהננו מהרפטינג

ואם אתה כזה שצריך לטייל מבוקר עד ליל יש עוד מלא מסלולים

מנסרה של הוטי,ערוץ קוצנקה וכיוצ"ב
הודעה סגורה
27.ליאור - רפטינג תגובה ל - 26
האם צריך לתאם איתו מראש ? קצת קשה להתחייב על יום במגבלות מזג אוויר.

איך בוצעה ההזמנה ?

איריס
הודעה סגורה
28.ליאור - רפטינג תגובה ל - 27
הי איריס

קוראים לבחור מירוסלב

קובעים איתו טנטטיבית יום (אני הזמנתי חודשיים קודם)

שמגיעים לסלובקיה ויודעים פחות או יותר מה יהיה מזג אוויר מתקשרים אליו ומזיזים במידת הצורך. (כמובן שלא משלמים כלום)

אנחנו גם תיאמנו מועד לצניחה חופשית ובסוף זה לא יצא לפועל

הייתה מישהיא (לדעתי סיגל) שהוא סיפר לי שתיאם איתה יום אחר יום ובכל יום המזג אוויר לא איפשר לבצע זאת.

הוא מאוד חביב ויותר חשוב מקצועי
הודעה סגורה
29.ועוד תגובה ל - 28
הרפטינג שאליו רצינו להגיע היה בהרי פניני , קרוב יותר לגבול הפולני.
דרך אגב, אם אתה מחפש עוד אתרים, אתה יכול לקפוץ לזקופנה הפולנית...לא שאני ממליצה, אבל אולי למישהו מכם יש סנטימנטים פולניים.

לגבי מסלול הסוחה בלה- טעיתי. לנו לקח 4.5 שעות. הדירי לקח שעתיים וחצי. אל תחמיצו את הדירי . יתאים לכולם.
לגבי הסוחה בלה- היופי הוא בערוץ . האטרקטיביות בטיפוס. הדרך חזרה למגרש החנייה היא בחלקה על גבי מסלול כבוש מתפתל, שרכב נוסע עליו.

אם חשקה נפשך בנופים נפלאים, חפש מסלול היורד מאחד הרכבלים.

תחפש גם בטיפים של למטייל את הטיפ של הבחור שהלך במסלול הצהוב והמעגלי שכולל את המפל בשטרבסקה פלסו.

המסלול המרהיב בנופיו המדהימים, שאנחנו עשינו מסקלטה פלסו לאגם האזמרגד היה ממש קשה. הטיפוס היה סביר, אבל הירידה הייתה קשה- בטח לא מומלצת עם מנשא שבתוכו ילדה ששוקלת 20 ק"ג, אלא אם הטיול הזה הוא הכנה לקראת שירות באחת הסיירות המובחרות.
נילי
הודעה סגורה
30.סלובקיה ואוסטריה באוגוסט תגובה ל - 26
ליאור, תודה על הקישור למירוסלב,אשלח לו מייל ונראה אם יש לו רעיונות נוספים,בינתיים נראה לי שנלך בכל זאת על הרפטינג ואולי נמצא מסלול קצת יותר סוער.אני מבין שגם אתה לוקה באקסטרים?

נילי,תוך כדי מסע לפולין שעשינו קבוצת מבוגרים הגענו גם לזקופנה.
התגובה של כולם למקום הייתה ואני מצטט " יפה ימח שמם".
כמה זמן הליכה מסלול הדירי ומהיכן נכנסים אליו?
ימי הסיירת תמו חלפו אבל הרצון להמשיך להרגיש ולעשות כאילו אנחנו שם לא חולף כנראה לעולם.

אורן שיחקת אותה עם הצימר.לא ידעתי שהיית שם. יש מגבות? סדינים? מחליפים אותם בזמן השהות? צריך להביא לשם משהו?
תודה על הטיפים,נכנסים מיד לתוכנית.

מוטי.
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | ויזה ושגרירויות | מזג אוויר למטיילים

דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו