נא להמתין...

אין יותר קלאסית מאירופה: הרומנטיקה של איטליה , האוכל של צרפת , האיים של יוון , הירוק של סלובניה - והכל כל כך קרוב... אירופה כולה - ממזרח ועד מערב נפרשת לפניכם בפורום הזה. מנהלת: יונית
1.טיול שורשים עם ההורים
שלום רב,הייתי שמחה לקבל עצות לגבי טיול ביוני לאיזור הצפוני ברומניה בוטאשן או יאסי(דורוחוי, סבן ).
1)אנו נוחתים בבוקארשט ומשם ישר לצפון לסוצב'ה נניח.מה האפשרות של טיסה או רכבת מבחינת זמינות ועלות?
2)היינו רוצים להגיע למוגילב -פודולסקי זה היה הגיטו שהמשפחה גורשה לשם.האם יש מה לראות שם ?
3)אני מבינה שלהגיע למוגילב דרך אוקראינה זה מאוד ארוך,כדי לחסוך זאת להוריי,ניתן לעשות ויזה למולדובה בחודש וחצי שנותרו לנסיעה? והאם דרך מולדובה זה מקצר מאוד את הדרך?
אשמח לקבל עזרה או הפניה לשם כך. תודה צביה.
2.טיול שורשים עם ההורים תגובה ל - 1
שלום צביה!
ראשית ממליץ לך לרשום את שמות המקומות בלועזית כדי להקל על כוונת המשוררת. Smile
שנית IASI היא בדרך צפונה ודי מרוחקת מי SUCEAVA, BOTOSANI ו- DOROHOI.
חברת התעופה הרומנית TAROM מבצעת טיסות פנים ליאשי וסוציאבה משדה התעופה BANEASA.
רכבות תוכלי למצוא באתר הרכבות שבקישור.
ההתנהלות מי המטוס/רכבת לכפרים באמצעות רכב שכור או נהג מקומי.
הודעה סגורה
3.טיול שורשים עם ההורים תגובה ל - 2
שלום צביה,
אני אתחיל מהחלק האוקראיני.
אמרת מוגילב-פודולסקי,אמרת בית של אמא,הילדות שלי וגם מה לעשות הגטו היהודי.אמא שלי ומשפחתה ממוגילב פודולסקי,הם נשארו בגטו,אבא מחלק הרומני של novoselitzi ,הובאו לגטו מוגילב.היה בין בוני הגשר מעל דניסטר בין אטאקי המולדובית לבין מוגילב(למרות גילו הצעיר)
אם תרצי אוכל להעביר לך צילום דפי ספר הקהילה ועל הגטו בעיירה.הספר הודפס בעזרת יוצאי נובוסליצי,לפני שנים רבות ואינו למכירה.
אישית לא יודעת איך העיירה נראת היום.היא גדולה ושופצה מאוד.
בני דודים שלי ביקרו בה לפני כמה שנים,יש להם קשר עם הקהילה,יכולה לבדוק לך.
מצד שני,המרחק בין צפון רומניה,סוצאבה למוגילב רב מאוד.לא יודעת איך יותר נכון לעבור אותו.וגם ההורים וודאי לא צעירים בדיוק למסע ארוך שכזה
יותר נכון אולי מIASI, שלוש שעות בכבישי רומניה גם זה לא מעט,אבל אפשרי יותר.
ממליצה להיות בקשר עם הקהילה או מדריך מקומי במוגילב,לפנות במייל /טלפון לפני זה,כדי למצות את מה שרוצים בעיירה.
לפני שנה,חברות השכרה לא הרשו להוציא רכב רומני לאוקראינה,לכן זנחתי רעיון ביקור באוקראינה מרומניה.
אולי יהיה כדאי לכם לקחת נהג מקומי רומני לכול הטיול כולל מוגילב?
במיוחד אם תעשו את הדרך מבוקרשט לצפון בטיסה.
לכמה זמן חשבתם לטייל ברומניה והיכן עוד חוץ מצפון בוקובינה?
מצרפת לך לינקים על מוגילב,אפשר לתרגם ע' גוגל תרגום.
אם יהיה צורך,שילחי לי מייל דרך האתר.
אמה
הודעה סגורה
4.טיול שורשים עם ההורים תגובה ל - 1
שלום לך!
יש לי חבר מדריך שמגיע תדיר לאזור.אבדוק אתו.
בכל מקרה, אם המטרה היא האזור,לא כ"כ כדאי לטוס לרומניה.אפשרי לטוס לקישינב למשל.אם רוצים לשלב רומניה, בהחלט טיסה עד יאסי-עדיפות לטיסה טארום.הפתרון נוח יחסית מאחר שהטיסות הפנימיות ובינלאומיות יוצאות מאותו שדה.בד"כ הטיסה ליאסי יוצאת בבוקר מוקדם לכן אפשר לקחת טיסה לילה לרומניה.ליאסי יש יותר טיסות מאשר לסוצ'בה ויותר נגיש מבחינת שילובי לו"ז טיסות לרומניה.לא יודע על אפשרות השכרת רכב שמאפשרת כניסה למולדובה ואוקראינה במיוחד שאינן חברות האחוד האירופי.

הודעה סגורה
5.טיול שורשים עם ההורים תגובה ל - 4
טיסה לקישנב תסבך אותם בצורך בויזות מיותרות ושוב יהיה צורך לעבור ממולדודה לאוקראינה שהיום הן שתי מדינות לא בדיוק חברות טובות.גם עם מגיעים לעיירה OTACI שמעבר לגשר על הנהר דנייסטר מצד מולדובה עדיין צריכים אישורים.
לאוקראינה כבר אין צורך בויזה לישראלים.לכן קל לעבור מצד רומניה לצפון בוקובינה האוקראינית.
טיסה לקייב או לבוב,גם היא פחות מתאימה,יהיה צורך ברכבת לשעות רבות.

הכי נכון באמת לשלב עם טיול ברומניה,כך נהנים מטיול,והשורשים(ההורים מרומניה אני מבינה,במוגילב היו רק בגטו)ומיאסי לעבור עם נהג מקומי רומני ליומיים בעיירה.יותר מזה אין להם צורך,וגם זה אחרי בחירת לינה וארגון הביקור בעיירה.
אשתדל לבדוק לך לגבי קהילת העיירה.יודעת שיש מי ששומר ומחדש את בית הקברות היהודי.לצערי ההורים כבר לא במצב לעזור או להיזכר Sad
אמה
*למולדובה,אין צורך בויזה לישראליים שנולדו במולדובה ויכולים להוכיח(תעודת מעבר שהנפיקו ביציאה ממולדובה,תעודת לידה...)בגלל זה בעלי עדיין לא מוכן ליסוע,אני אמורה לשלם,והוא...לחפש את המסמכים.
הודעה סגורה
6.טיול שורשים עם ההורים תגובה ל - 5
לפי מה שכתוב באתר של משרד החוץ MFA.GOV.IL החל משנת 2010 אין צורך באשרה לאזרחים ישראלים. למולדובה הכי כדאי לעבור במעבר הגבול סקולני הנמצא כ 23 ק"מ מהעיר יאסי.
הודעה סגורה
7.טיול שורשים עם ההורים תגובה ל - 6
דרך אגב הטיסות הפנימיות של טארום יוצאות מאוטופני ולא בניאסה כפי שנכתב כאן באחת התגובות.
הודעה סגורה
8.טיול שורשים עם ההורים תגובה ל - 7
נכון, הטיסות של טארום יוצאות מאוטופני.
החל מתאריך 23.3.12 גם טיסות הלאו-קוסט הועברו מבאניאסה לאוטופני במסגרת השלב השלישי של פיתוח השדה. הכוונה שאוטופני יכפיל את נפח הטיסות.
מקווה שזה לא יפגע בשרות לנוסעים.
נכתב ב-01/05/2012 12:41[עודכן ב-:01/05/2012 12:41]
הודעה סגורה
9.טיול שורשים עם ההורים תגובה ל - 1
כפי שנרשם כאן , עדיפות היא לטיסות.
אם הרעיון כפי שרשמת טיול ביוני לאיזור הצפוני ברומניה יחד עם
גיחה ל- mogilev-podolski

אז טיסה של טארום מתל אביב לאחת מן היעדים בצפון ברומניה בהחלפה באוטופן .

ברומניה תמצאו לכם נהג שיקח אתכם ל- mogilev-podolski .

הטיסות כיום זולות יחסית בתוך רומניה אם מזמינים מראש,
תבדקו באתר של טארום.

תמונה שלי מיאשי ב- 2002 [גרתי 3 חודשים בעיר]
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | ויזה ושגרירויות | מזג אוויר למטיילים

About Lametayel ; דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני ; צור קשר

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו