נא להמתין...

צפון אמריקה הגדולה, עם הערים האדירות של ארה"ב והנופים הנפלאים של קנדה - אין טיול יותר מספק מזה. כל מה שאתם צריכים על טיול ביעד נמצא ממש כאן בפנים. מנהל: מוני
1.מסן פרנסיסקו ליוסמיטי
שלום לכולם
יש לנו שלד של מסלול, כאשר השאלה כאן הינה לגבי חלקו הראשון.
ברצוני להגיע מסן פרנסיסקו ליוסמיטי, קראתי על הכניסות השונות וגם על המסלולים בתוך הפארק ושאלתי היא האם כדאי לצאת מסן פרנסיסיקו לכיוון ג'ימסטאון וממנה על כביש 108 ו-395 עד אגם מונו, ללון בלי- וינינג ואז להכנס לפארק דרך מעבר טיוגה ,לישון לילה בעמק יוסמיטי ולמחרת לטייל בעמק ובחורשת מריפוסה, כאשר התחנה הבאה הינה מונטריי?
האם הנסיעה מסן פרנסיסיקו עד לאגם מונו אפשרית ביום אחד? האם את הבוקר להקדיש לאגם מונו ואז להכנס למעבר טיוגה זה סביר? האם כדאי 2 לילות לינה בעמק היוסמטי ?
דרך אחרת הינה כנראה דרך כביש 120 , אבל אז ניסע את מעבר טיוגה הלוך ושוב אם רוצים לראות אותו, זה נראה לי פחות הגיוני אבל אולי כן...אם תגידו שכביש 108 משעמם והינו בזבוז זמן.
בקיצור, אשמח לכול תגובה, אני מניחה שרבים היו ועשו.
המון תודה !
סמדר
2.מסן פרנסיסקו ליוסמיטי תגובה ל - 1
סמדר שלום,

לא ציינת לאיזו עונה מתוכננת הנסיעה, אבל אם מדובר מתחילת הקיץ ועד סוף הסתיו אז מזג האוויר יתאים מאוד למעברים היפים בהרי סיירה נבאדה.

כביש 108 הוא אחד הכבישים הנופיים המומלצים ובו נמצא מעבר סונורה.
http://forum.lametayel.co.il/forum_msg/goto-3429185/srch-%D7 %9E%D7%A2%D7%91%D7%A8+%D7%A1%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%A8%D7%94#m sg_3429185

בעבר אספתי חומר על האיזור אך לא הכל נכנס לתוכנית, כך שהתשובה היא תיאורטית. לי נראה אפשרי להגיע ביום אחד מס.פ לאגם מונו ובדרך לעבור באיזור 'הבהלה לזהב' וכביש 108
http://g.co/maps/882tv

לינה בלי וינינג או אפילו ממות' לייקס, עצירה וביקור קצר באיזור מונו לייק (ע"פ הטיפ של אורי לגבי סאות' טופה) ואז כניסה דרך מעבר טיוגה וטיול של יום שלם לאורך האתרים על כביש 120. לינה בעמק.

אם יש לכם זמן
היום השני בפארק יוקדש לעמק ואז לינה נוספת שם. אחרת, אפשר לקצר את היום הראשון ולעצור בכביש הטיוגה לתצפיות כדי להספיק חלק מהעמק עוד ביום הראשון.

בתחילת היום השלישי נסיעה לגליישר פוינט, ביקור בחורשת הסקויות ויציאה בשעות הצהריים המאוחרות לכיוון מונטריי. לינה במונטריי

בהצלחה
הודעה סגורה
3.מסן פרנסיסקו ליוסמיטי תגובה ל - 2
הי vovka ותודה על תשובתך
אנחנו זוג עם 3 ילדים , הגדול לפני גיוס.
ולכן כול הטיול בסימן שאלה, לפי התאריך שיקבל, אבל אני בלי לתכנן לא יכולה...אז תוכנית יש ועם הטיסות נחכה לרגע שנדע מה קורה איתו.
מדובר על אמצע יולי, בין הבגרות האחרונה לבין הגיוס.
לפי הצעתך כדאי לילה אחד על יד אגם מונו ואז 2 לילות בתוך הפארק ומשם למונטריי.
זה נשמע לי הגיוני, ראיתי ששושי כנראה נסעה את המסלול הזה מסן פרנסיסיקו ליוסמיטי- האם יש עוד מישהוא שהיה ויכול לחזק את vovka ? אשמח לכול תגובה ורעיון
המון תודה
סמדר
הודעה סגורה
4.מסן פרנסיסקו ליוסמיטי תגובה ל - 3
שלום,

אקדים ואומר שלא עשיתי את הציר הזה על כביש 108 למונו לייק. גם ב4.5 שנים שאני כותב בפורום לא זכור לי דיווח של מישהו על ציר זה. שושי למיטב זכרוני אכן עברה בג'יימסטאון אבל לא נסעה בקטע ההררי של כביש 108.

עם זאת, למיטב היכרותי את המקום ואת המפות, זאת נראית לי תכנית הגיונית מאד. זה יום של לא מעט נהיגה, אבל במסגרת ההגיוני, וביום יפה של אמצע הקיץ אני מאמין שתהנו מנוף נהדר.
הודעה סגורה
5.מסן פרנסיסקו ליוסמיטי תגובה ל - 1
אנחנו עשינו את מעבר טיוגה הלוך ושוב. נסענו מסן פרנסיסקו עד לי וינינג ביום אחד ולמחרת נסענו בחזרה ונכנסנו לביקור בעמק (ועוד נסענו בחזרה עד סן פרנסיסקו באותו היום...).

התיעוד נמצא כאן -
http://gosite.co.il/westcoast/?p=4423

הודעה סגורה
6.מסן פרנסיסקו ליוסמיטי תגובה ל - 4
תודה על תגובתך!!
אם לא עשו זה כנראה אומר משהוא.
נכון שלא תמיד, אבל יתכן שזה יום ארוך לנהיגה ואולי לא אטרקטיבי מספיק.
בלילה המשכתי לחשוב ואולי כדאי להכנס ליוסמטי מהכניסה המערבית ולנסוע לכיוון מעבר טיוגה לתצפיות ומה שנספיק באותו יום, אולי כן כדאי להזמין לינה בלי וינג ולהחליט בבוקר האם להקדיש שעתיים בבוקר לאגם מונו ואז לחזור שוב את מעבר טיוגה עם עוד מסלולי הליכה ותצפיות ולסיים בלינה בעמק יוסמיטי, למחרת כול היום עמק יוסמיטי ואז לילה נוסף ולמחרת בבקר לחורשת מריפוסה ויציאה ממנה לכיוון מונטריי.
לכאורה טיפשי לנסוע את אותו הכביש פעמיים אבל מצד שני אולי בתוך פארק יפה כמו היוסמיטי זה לא כול כך נורא...
מה דעתכם?
סמדר
הודעה סגורה
7.מסן פרנסיסקו ליוסמיטי תגובה ל - 5
ilraelimom תודה על תשובתך
היא נשלחה בו זמנית עם התגובה שלי ואני שמחה שכתבת שעשיתם את הכביש הזה פעמיים
אני כמובן אקרא את הלינק שצרפת-המון תודה!
ואחזור מן הסתם עם שאלןת נוספות
ושוב המון תודה
סמדר
הודעה סגורה
8.מסן פרנסיסקו ליוסמיטי תגובה ל - 7
גם אנחנו עשינו את טיוגה פס הלוך ושוב - אנחנו עשינו את שני הכיוונים באותו יום (וכך לנו שני לילות רצופים בסמוך לכניסה המערבית לפארק - לפני ואחרי יום הנסיעה בטיוגה)
ביום הבא היינו בוואלי + גלשייר פוינט ולנו בכניסה הדרומית, ביום השלישי שבנו למריפוסה לשעות הבוקר ובסיום הסיור בחורשה נסענו דרך גילרוי למונטריי.
החלוקה הזו סך הכל הקצתה שעות נסיעה סבירות לכל אחד מהימים כולל שבירת רצף הנסיעה (מה שהיה חשוב לנו במיוחד כי טיילנו עם ילדה בת שנה וחצי)
הודעה סגורה
9.מסן פרנסיסקו ליוסמיטי תגובה ל - 7
israelimom תודה על הקישור לסיפור הטיול שלכם
הספקתי לקרא חלקים ממנו עכשיו ואמשיך להעמיק, אני מבינה שחזרתם ממש לא מזמן, טיול מרשים וארוך! אני עוד מנסה להבין איך לראות את הימים הראשונים שלך, משום מה כישוריי הטכנולוגיים מביאים אותי רק לחלקו האחרון של הטיול.
אני אבלה איתך כנראה הרבה בשעות הקרובות!
תודה סמדר
הודעה סגורה
10.מסן פרנסיסקו ליוסמיטי תגובה ל - 8
הי segev ותוד על תשובתך
האם ישנתם על יד הכניסות בתוך הפארק או מחוצה לו?
הודעה סגורה
11.מסן פרנסיסקו ליוסמיטי תגובה ל - 10
ישנו מחוץ לפארקים בגלל שלא היו מקומות בפנים במחיר סביר בתנאים שמתאימים לתינוקת עמה טיילנו.
אבל המקומות שלנו בהם היו ממש קרובים לכניסות כך שזה ממש לא היה נורא

מצד מערב: YOSEMITE WESTGATE LODGE - מקום סביר ופרקטי, לא הרבה מעבר. אבל מיקום טוב ומסעדה מצויינת במרחק הליכה (לא בבעלות המוטל)
http://www.yosemitewestgate.com/

מצד דרום לנו ב- BW ב- Oakhurst - מלון מצוין עם חדרים קרובים לבריכה ולובי יפהפה.
http://www.yosemitegatewayinn.com/

הערה: אם יש עדיין מקום לינה בפארק עצמו (בוואלי) שמתאים לכם אז אני ממליץ בלילה השני (לאחר הטיוגה פס) ואולי גם השלישי ללון בוואלי עצמו.
הערה נוספת - גם אנחנו הגענו ליוסמיטי מסן פרנסיסקו ויצאנו מיוסמיטי לכיוון מונטריי (ובדרך עצרנו באאוטלט בגילרוי).
נכתב ב-13/11/2011 11:28[עודכן ב-:13/11/2011 11:31]
הודעה סגורה
12.מסן פרנסיסקו ליוסמיטי תגובה ל - 6
סמדר בוקר טוב,

ההחלטה היא בידיכם בסופו של דבר, אבל העובדה שלא נכתב על הכביש הזה דבר בפורום לא אומר שהוא אינו אטרקטיבי.
באתרים אמריקאיים, חשובים לא פחות מהפורום הזה, הדרך הזו נחשבת כדרך נופית מומלצת מאוד.

רובנו מעדיפים 'ללכת על בטוח' ולראיה-כמות הבקשות בפורום למסלולים מוכנים מראש. ניתן להבין זאת, מפני שלא קל לתכנן טיול במקום זר ורחוק שגם עולה לא מעט.

לא מעט מהגולשים שגם חזרו לדווח, עשו מסלול מעגלי והגיעו למעבר טיוגה מלאס וגאס. אחרים עשו מסלול קוי, ובד"כ מפאת חוסר זמן, טיילו רק בחלק המערבי של הפארק, בדרך מס.פ למונטריי.

באופן אישי, ושוב-בלי לנסות לשכנע או לכפות דעתי, אם ישנה אופציה שלא לנסוע הלוך ושוב על אותו הכביש וכך לגלות מקומות ונופים מרתקים לא פחות מכביש 120 הייתי בוחרת בה.

בכלל, החלק המערבי של ארה"ב מחייב, בנקודות מסוימות לנסוע מרחק לא קטן ביום אחד. בד"כ, נסיעה כזו היא חלק מהחוויה של הטיול.

אגב, נסיעה דרך הטיוגה, טכנית ע"פ גוגל, אורכת אותו הזמן
http://g.co/maps/txksr

בהצלחה בכל שתבחרו
הודעה סגורה
13.מסן פרנסיסקו ליוסמיטי תגובה ל - 12
segev תודה על הלינקים!אני בהחלט בשאיפה להזמין בוואלי עצמו אבל אני משתהה יותר מדי ובסוף לא יהיה.

vovka את כול כך צודקת לגבי כול מה שאמרת ובעיקר לגבי המרחקים, ממש הפרש זעום של 10 מייל בהשוואה בין שתי הדרכים!
נראה לי שכשאזמין , אזמין בלי ויניג בכול מקרה , כך או כך נראה לי סביר לישון שם לילה אחד.
אכן גם אנחנו מנסים לדחוס לשלוה שבועות כמה שאפשר...ממש מבאס שהטיסה כול כך יקרה ואורכת המון זמן כך שאין לי ברירה אלא לנסות ולתפוס ככול יכולתי...
ושוב אלפי תודות
סמדר
הודעה סגורה
14.מסן פרנסיסקו ליוסמיטי תגובה ל - 6
למען הסר ספק - הבאתי את העובדה שלא היה דיווח על כביש 108 לא כעדות על הכביש עצמו או על האטרקטיביות שלו, אלא כעדות על הפורום. את שאלת "האם יש עוד מישהו שהיה..." ואני השבתי שלמיטב זכרוני לא (ואולי מישהו ימצא כאן דיון נשכח, מה שבעיקר יעיד על טיב זכרוני). מה לעשות שרוב רוב רוב רובם של האתרים, הפארקים וכבישי הנוף בצפון אמריקה לא זכו שמישהו ייתקע בהם דגל פורום צפון אמריקה.
הודעה סגורה
15.מסן פרנסיסקו ליוסמיטי תגובה ל - 9
כיוון שמדובר בבלוג, צריך לנווט אחורה בתאריכים. בצד שמאל של כל עמוד יש "לוח שנה" - הטיול שלנו מתחיל ב-16 למאי (לפני זה יש פוסטים הקשורים בהכנה לטיול). מקווה שעוזר Smile
הודעה סגורה
16.מסן פרנסיסקו ליוסמיטי תגובה ל - 14
הי אורי
כן, הבנתי למה התכוונת.
יש לי ניסיון כול כך טוב עם הפורום הזה שאני שואלת לכאן ןלכאן ולבסוף תמיד מצליחה לגבש דיעה. אני בטוחה שיש המון כבישים מדהימים שהעונים בפורום לא חוו, בד"כ לחץ הזמן שיש עלינו הינו אותו לחץ זמן שיש לאחרים.בכול אופן אני מאד מעריכה את תשובתך!
סמדר
הודעה סגורה
17.מסן פרנסיסקו ליוסמיטי תגובה ל - 15
הי israelimom והמון תודה על התשובה הסבלנית
על פי ההנחיות שלך אכן הצלחתי לדפדף ולמצא הכול
המון המון תודה!!
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | ויזה ושגרירויות | מזג אוויר למטיילים

דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו