נא להמתין...

אין יותר קלאסית מאירופה: הרומנטיקה של איטליה , האוכל של צרפת , האיים של יוון , הירוק של סלובניה - והכל כל כך קרוב... אירופה כולה - ממזרח ועד מערב נפרשת לפניכם בפורום הזה. מנהלת: יונית
1.מבקש עזרה בטיול בצפון יוון, מסלולים ועלויות
אני ואשתי חושבים לעשות טיול ביוון. אנחנו רוצים לראות את אתונה והאקרופוליס (רק יום אחד להתרשמות) ובערך 10 ימים להרים גבוהים, דרכים מפותלות, חופים צלולים, כפרים, וכו'.
האם יוון היא מקום מתאים לראות נוף יפה?
יש איזה מסלול טוב ל10 ימים עם שבת באמצע? (אנחנו שומרים שבת).
מחפשים לא מסלול "מרוח" מידי משהו עם הרבה נסיעה.
יש מצב לטרק נחמד של יום- יומיים באמצע?
לגבי עלויות: האם יוון היא מקום מפותח? כמה יעלה רכב ליום?
האם ממולץ לעשות קאמפינג? כמה עולה חדר הכי פשוט שאפשר למצוא בכפרים קטנים בדרך?
מאד אשמח לעזרה!!
2.מבקש עזרה בטיול בצפון יוון, מסלולים ועלויות תגובה ל - 1

צפון יוון - אזור נפלא לנסיעות נוף.

האם המדינה מפותחת?
יוון היא יוון, כפי שהכרנו מהתקשורת. אבל הכבישים מצוינים, השילוט טוב. באזורים הרריים אין רכבלים, ומי שרוצה לעלות 1000 מטר בגובה צריך לעשות את זה ברגל. אבל זה חלק מהקסם.

הטברנות תחת צל העצים בכפרים ובעיירות - נפלאות. היוונים הם גננים מצוינים וחצרות הבתים יפהפיות.

אפשר ללכת ברגל כמעט בכל מקום.

מסלולים יש למכביר כאן באתר, בעיקר במדור "1001 טיפים", אבל גם בכתבות.

באחת העיירות לנו במלון סביר מאוד ב-45 אירו לחדר זוגי. אבל ברוב המקומות שילמנו יותר (בין 60 ל-80 אירו) וזכינו בחדרים יפהפיים, בעיצוס מסורתי ואותנטי, ובאירוח חם.

לגבי רכב - אני לא זוכרת. האוטוסטרדות הן כבישי אגרה.

אכלנו טוב ובזול יחסית, בכל אופן בהרבה פחות מאשר בארץ או במערב אירופה.

צריך לקחת בחשבון שמחיר הלינה משתנה לפי העונה (טיילנו במאי) ועלות המסעדות לפי המרחק מאתונה. באתונה כפי הנראה יקר למדי.

טיול בצפון יוון אינו כולל הרבה כניסות לאתרים, ובסופו של דבר, אחרי חישוב כל העלויות, אני חושבת שאפשר לטייל ביוון בקצת פחות מאשר בטיול מקביל ברוב ארצות מערב אירופה. אבל אני לא בטוחה שההפרש דרמטי.
הודעה סגורה
3.מבקש עזרה בטיול בצפון יוון, מסלולים ועלויות תגובה ל - 1
אני חושב שאיזור הפלופונז בדרום מערב יוון תפור על הצרכים שלך. יש שם גם הרים גבוהים, גם מפרצים יפפיים, כפרים, ערים עתיקות שוות (לא חורבות אבנים) אנו עשינו שם טיול שארך 11 יום ועוד יום באתונה כפי שגם אתה רוצה. אם יש לך לפחות 12 יום לך על זה. אם תחליט על הכיוון הזה אוכל לעזור לך מניסיוני. האיזור השני שאפשרי זה צפון יוון אבל בתנאים שלך הייתי מעדיף יותר את הפלופונז. אם תבחר בכל זאת בצפון גם אוכל לעזור לך.
הודעה סגורה
4.מבקש עזרה בטיול בצפון יוון, מסלולים ועלויות תגובה ל - 3
עודד וזיוה תודה רבה!
שאלה: האם יש אפשרות להוזיל את הטיול ע"י לינה בקאמפינג במקומות מסודרים? יש בכלל דבר כזה בצפון יוון?
עודד- יש לך אולי מסלול "תפור" באיזור שדיברת עליו?
הודעה סגורה
5.מבקש עזרה בטיול בצפון יוון, מסלולים ועלויות תגובה ל - 3
אני יכול לתת לך תקציר של המסלול שלי ואז אם תירצי אז אפשר להכנס
לפירוט יתר.

לאחר שנחתנו ועברנו בגשר מעל תעלת הקורינתוס המדהימה הגענו לאמפיתיאטרון אפידוורוס המיוחד. לנו בכפר פלאו אפידוורוס שנמצא במפרץ יפה בצד המזרחי של הפלופונז.
ביום השני טילנו לכיוון האי אידרה ואח"כ שברנו חזרה צפונה לעיר נפפיליו שם לנו ובילינו למחרת יום שלם. העיר נחשבת לאחת היפות ביוון.
ביום הבא נסענו לאורך הים דרומה ובליאונידיו שברנו מערבה ועברנו
בקניון צר ומדהים. בסוף היום הגענו ליד מונמווסיה שזה סלע ענק בים
קרוב לחוף ועליו שוכנת עיר ביזנטית עתיקה. למחרת ביקרנו שם וזה
מקום יפפה ומדהים. אחה"צ עזבנו ונסענו ללינה ליד חבל מאני היפפה והנידח. כל יום המחרת הוקדש לטיולים באצבע של חבל מאני. אחד המקומות הנידחים באירופה אבל מרהיב ביופיו.
ביום שאחרי עלינו צפונה לאורך הים ובקלמטה (המפורסמת בזכות זיתי קלמטה) שברנו מערבה בעוברנו בעוד קניון יפפה ובסיגנון אחר מהקודם
עד לספרטי. בדרך ביקרנו בעיר הביזנטית המדהימה על צלע של הר ששמה מיסטרס. בבוקר אחרי טיילנו קצת בסביבה ואז חזרנו מערבה דרך הקניון
לבקר במצודות הונציניות מתוני וקורוני שבאצבע המערבית.
יום אחרי עלינו עוד צפונה ועלינו להרים ולכפרים שבהם. פה אין מסלול אחד. פשוט בוחרים מבין הכבישים הירוקים ונוסעים. ביום הבא גם טיילנו בהרים ובסיום הגענו לדיאקופיו שעל הקורינתיאנס בצפון הפלופונז. למחרת עלינו ברכבת הזיזים דרך הקניון היפפה עד לקלווריטה
וגם חזרנו ברכבת ואז נסענו לקלווריטה ברכב בדרך יפפיה שבסופה מתלכדת עם קו מסילת הרכבת. המשך טיול בהרים ולבסוף מעבר בגשר שליד
פטראס ויציאה מהפלופונז. כל זה לקח 11 יום. אם מעניין אותך אז הקדשנו זמן לדלפי ונסענו משם ללינה באתונה לה הקדשנו את כל יום המחרת לפני הטיסה הביתה. אם זה תפס אותך נא שבי על המפה והכירי את המומות שציינתי ותחזרי עם שאלות. אשמח לעזור.

הודעה סגורה
6.ובנוסף תגובה ל - 5
אני נותן לך קישור לשרשור תמונות שעשיתי כשחזרתי מהטיול. לצערי רוב המלל נמחק כניראה במהלך החלפת תוכנה של למטייל אז רק התמונות יתנו לך מושג על הפלופונז.
וסליחה שפניתי אליך בהודעה הקודמת בלשון נקבה. זה בטעות כי קודם עניתי תשובה למישהי בנושא אחר וזה נשאר לי בשוונג Laughing
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | ויזה ושגרירויות | מזג אוויר למטיילים

דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו