נא להמתין...

אין יותר קלאסית מאירופה: הרומנטיקה של איטליה , האוכל של צרפת , האיים של יוון , הירוק של סלובניה - והכל כל כך קרוב... אירופה כולה - ממזרח ועד מערב נפרשת לפניכם בפורום הזה. מנהלת: יונית
1.עזרה: טיול בן יום אחד באיזור האגמים באוסטריה
אשמח לקבל את עזרתכם בארגון טיול שליום אחד באיזור האגמים הלשטט וכו'

יש לי יום פנוי מבוקר ועד ערב לסיור וטיול באיזור הדאכשטיין.

אנחנו לנים ב Schladming - שלאדמינג ובערב למחרת אנחנו לנים ב זאלבך-הינטרגלם (Saalbach-Hinterglemm)

מה הכי כדאי והכי מעניין לעשות באותו יום

המליצו לי על טיול בעיירה שלאדמינג ובהלשטט ובקרחון הדאכשטיין

האם אתם יכולים לתת לי הנחיות יותר מדויקות מה כדאי לעשות ומה לא,
היכן כדאי לסייר ועל מה עדיף לדלג.

אנחנו קבוצה של 14 מבוגרים (יחסית צעירים)

תודה
2.עזרה: טיול בן יום אחד באיזור האגמים באוסטריה תגובה ל - 1
להלן מסלול טיול אפשרי . כמובן שיש אין סוף אפשרויות אחרות .
משלדמינג נסיעה לאגם GOSAO, הליכה סביב האגם ועליה ברכבל .
הנוף מהתחנה העליונה ברכבל בגוסאו על העמק יפה מאוד .
מגוסאו נסיעה להלשטט ולמערת הקרח .
מהלשטט נסיעה לאגם ST. WOLFGANG ולעירה סנט וולפגנג .
משם נסיעה לזאלבך ללינה .

לדעתי זה מסלול עם נוף יפה וממצה את אזור האגמים ביום אחד .

אם אפשר לשאול, איך אתם מתניידים בטיול ? אתם שוכרים מיניבוס עם נהג או נוסעים בכמה מכוניות שכורות ?

טיול מהנה
אגם גוזאו מהרכבל.jpgעמק גוזאו מהרכבל.jpg
הודעה סגורה
3.עזרה: טיול בן יום אחד באיזור האגמים באוסטריה תגובה ל - 2
תודה דורון על ההתייחסות.

אנו מתניידים עם מיניבוס + נהג, כך שבכל מקום אנחנו יכולים לרדת הכי קרוב למקום בו אנו צריכים להגיע והנהג ממתין לנו בנקודת היציאה.

לדעתי זה חוסך זמן רב.

בנוגע למסלול שכתבת, אז כך, מספר שאלות.

בשלאדמינג עצמו יש גם מה לעשות והיכן לטייל ?

בהלשטט יש מקומות מיוחדים לביקור או כל העיירה היא אתר טיולים ?

מערת הקרח שציינת האם התכונת לקרחון בדאכשטיין ?

בעירה סנט וולפגנג יש אטרקציות מיוחדות או מדובר בעיירה יפה ומדהימה שכיף לטייל בה ?
נכתב ב-22/04/2011 13:41[עודכן ב-:22/04/2011 13:42]
הודעה סגורה
4.עזרה: טיול בן יום אחד באיזור האגמים באוסטריה תגובה ל - 3
גם לפי דעתי כשמטיילים בקבוצה כל כך גדולה, להתנייד עם מיניבוס ונהג זה הכי יעיל . הנהג גם אמור להכיר את האזור ויחסוך זמני נסיעות .

בעירה שלאדמינג לא הייתי כך שאין לי מושג מה יש לעשות בה .

הלשטט זו עירה עתיקה מאוד וציורית (אחת היחידות שהתאור הזה באמת מתאים לה) . מטיילים בעירה, בכנסיה בהלשטט יש חדר מיוחד שבו שומרים את הגולגלות של תושבי העירה .

כשכתבת על קרחון בדאכשטיין, אני בטעות הנחתי שמדובר על מערת הקרח בהלשטט .
אני לא מכיר את הקרחון הזה . אני גם לא הייתי במערת הקרח בהלשטט .
אם אתם מתכננים להכנס למערת הקרח ליד וורפן, אז עד כמה שאני הבנתי היא יותר מרשימה מזו שבהלשטט .
אין טעם להכנס לשתי מערות הקרח (כמובן זו דעתי האישית).
מערת הקרח בוורפן ממש מרשימה והסיור בה שווה את המאמץ שבעליה למערה .

העירה סנט וולפגנג היא אכן עיירה יפה שכיף לטייל בה . בקשר למדהימה זו קצת הגזמה . זו עירה ממוסחרת ברמות גבוהות . הרבה יותר ממוסחרת מהלשטט .

אם יש עוד שאלות שאדע לענות אשמח להשיב .
בית הגולגלות בכנסיה בהלשטט.jpgהלשטט מהמקום שכל התירים מצלמים.jpg
הודעה סגורה
5.עזרה: טיול בן יום אחד באיזור האגמים באוסטריה תגובה ל - 4
אם אתם בשלדמינג, כדאי באמת לעלות לפסגת הדאכשטיין, לקרחון ולתצפית היפה על הנוף. לא מדובר במערת הקרח, אליה עולים מהאלשטט.

זה טיפ שכתבתי בזמנו.

http://www.lametayel.co.il/%D7%A7%D7%A8%D7%97%D7%95%D7%9F+%D 7%94%D7%93%D7%9B%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%99%D7%9F+dachstein+

אם אתם גרים באיזור, יתכן ומגיעה לכם כניסה חינם לרכבל. תבדקו עם המלון. אחרת מדובר בעלות גבוהה.

הודעה סגורה
6.עזרה: טיול בן יום אחד באיזור האגמים באוסטריה תגובה ל - 5
פסגת הדאכשטיין נמצאת בשלאדמינג עצמה או במקום אחר ?

וכן בהלשטט אנו כן רוצים להכנס למערת הקרח ששם (טעות שלי, אין קשר בין הקרחון לבין המערה).

למערת הקרח השניה אנו לא מתכוננים ללכת, הבנתי שזה כרוך בדי הרבה מאמץ וגם לוחות הזמנים שלנו לא מאפשרים זאת.

מכיון שאני קצת מבולבל בסדר של כל העיירות הנ"ל

אשמח לקבל מידע יותר מדויק מאיפה להתחיל ולאן להמשיך

כששוב אני אחזור על כך שהלינה היא בשלאדמינג עצמה ואולי נספיק לטייל שם קצת בערב שלפני הלינה ואם לא אז יש לנו את כל היום שלמחרת.

כשהסיום הוא בזאלבאך הינטרגלם.

משלאדמינג כדאי לצאת להלשטט או הקרחון יותר קרוב וכן הלאה.

ושוב תודה מראש לכולכם.

הודעה סגורה
7.עזרה: טיול בן יום אחד באיזור האגמים באוסטריה תגובה ל - 6
פסגת הדאכשטיין קרובה לעיירה שלדמינג. תוכל לראות מה המרחק המדויק באתר של העיירה או של ההר. לכן, אם אתם ישנים בה, ובמיוחד אם אתם מקבלים כרטיס אזורי של הנחות שמאפשר עליה מוזלת או חינם לרכבל, ואם יש יום יפה, כדאי לעלות ברכבל. במיוחד גם אם אין לכם פסגה נוספת בטיול המתוכנן.

לא זכור לי שבעיירה שלדמינג עצמה יש משהו מיוחד ששוה לראות. לא נראה לי שאפילו יש מה "לטייל בערב" בעיירה הזו, אבל אולי אני כבר לא זוכרת טוב.

האלשטט יפה ומומלצת. במיוחד אם רוצים לעלות משם גם למערת הקרח.

כדאי לשבת מול מפה מפורטת כדי להחליט איך לבנות את היום וחצי שיש לכם, לפי מה שאתם רוצים לראות ולאן שאתם צריכים להגיע אחר כך. אין לי מפה כרגע, אז לא אוכל לעזור לכם מעבר לכך.
כמובן שהכל גם תלוי במזג האויר. בהאלשטט אפשר לבקר גם אם מטפטף או מעונן.

אולי קניון ליכטנשטיין מעניין אותכם? הליכה בנקיק נחל, לא קשה מידי.

הודעה סגורה
8.עזרה: טיול בן יום אחד באיזור האגמים באוסטריה תגובה ל - 7
ביום טיול אחד בודד לא תספיקו את הכל .
אתם צריכים לקבוע סדר עדיפויות, ולעשות תכנון לפיו .
אתה גם צריך לקחת בחשבון שטיול עם 14 איש זה לא פשוט . אם לא יהיה מישהו סמכותי שיקבע לאן הולכים\נוסעים ויקצוב זמנים, אז יתבזבז הרבה מאוד זמן .
יש גם תורים לפעמים ארוכים מאוד, ואם תגיעו להלשטט אחרי 10 בבוקר, כנראה שיהיה תור רציני לכניסה למערת הקרח .

לפי הטיפ של תמי, כדאי מוקדם בבוקר לסוע לקרחון דאכשטיין ולעלות ברכבל לתצפית . משם לסוע להלשטט ולמערת הקרח .
אני מניח שכבר תגיעו לשעות אחרי הצהריים ותצטרכו לסוע לזאלבך . זו דרך לא קצרה שתקח לפחות שעה וחצי אפילו אם תסעו ללא עצירות ביניים.

ממומלץ שתכין תוכנית גם על ביקור בגוסאו-סיי ובסנט וולפגנג, למקרה שהתוכניות ישתנו, כמו למשל אם תחליטו לדלג על משהו כמו הקרחון או מערת הקרח וכ"ו .

קניון ליכטנשטיין באמת יפה מאוד ומומלץ, אבל הוא יותר קרוב לזאלבך ולדעתי לא תספיקו אותו ביום של האגמים .
יש לקחת בחשבון שבשעה 5 אחרי הצהריים הכל נסגר באוסטריה .
בעירות קטנות אפילו לא תמצאו מסעדה פתוחה בערב .
הודעה סגורה
9.עזרה: טיול בן יום אחד באיזור האגמים באוסטריה תגובה ל - 8
שוב תודה לכם תמי ודורון

אז כך יש מי שיקבע לאן הולכים ומתי

מדובר במשפחה אחת ואין בעיה עם "קריזות" של בן אדם זה או אחר, קובעים מראש לאן הולכים ומתי עוזבים ועם זה אין לי בעיה.

אם אנחנו לנים בשלאדמינג, אין שום בעיה לצאת מוקדם בבוקר (8 בבוקר) לכיוון קרחון דאכשטיין, ומשם להמשיך להלשטט ולטייל שם (כולל מערת הקרח).

השאלה היא לאן להמשיך הלאה, אנחנו צריכים להגיע לזאלבך בשעת ערב לארוחת ערב במלון, אנחנו לא צריכים שוב דבר עד אז וניתן גם לצאת בשש שבע בערב לכיוון זאלבך ולהגיע לשם בשמונה וחצי תשע.

האם אחרי הלשטט כדאי לבקר גוסאו-סיי ובסנט וולפגנג או אולי ישנם רעיונות נוספים על אם הדרך לכיוון זאלבך ?

לגבי קניון ליכטינשטיין, האם זה באמת מצדיק את הליכה והמאמץ ? האם זה לא כמו כל מסלול אחר בגולן ומפליו, או אולי זה שונה לחלוטין ומסלול באוסטריה שונה לחלוטין ממסלול בגולן.

כל רעיון יתקבל בברכה.

ושוב ושוב תודה רבה לכולכם.

שבת שלום
נכתב ב-22/04/2011 16:49[עודכן ב-:22/04/2011 16:51]
הודעה סגורה
10.עזרה: טיול בן יום אחד באיזור האגמים באוסטריה תגובה ל - 9
הכל תלוי מתי תצאו מהלשטט .אם תצאו בצהריים אז יש זמן לאגם גוסאו .
אם תצאו בסביבות 4 אחרי הצהריים אז תכנסו בדרך לסנט וולפגנג .
כשאני הייתי, גמרנו את הסיבוב בסנט וולפגנג בערך ב- 5 אחה"צ, החנויות התחילו להסגר והתחיל לרדת גשם, אבל עדיין הגיעו אוטובוסים של קבוצות מטיולים מאורגנים .

לכן אני מציע שתכין תוכניות מגרה לכל מצב .

בקשר לקניון ליכטינשטיין, אין משהוא דומה לזה בישראל .
זה נחל שזורם בין שני קירות סלע בקניון צר . הדרך חצובה ומסודרת . זה לא דורש שום מאמץ מיוחד . בהחלט שווה ביקור .

הודעה סגורה
11.עזרה: טיול בן יום אחד באיזור האגמים באוסטריה תגובה ל - 10
אם ישאר לכם מספיק זמן עד ארוחת הערב אז כדאי לבקר בסנט וולפגאנג,
העיירה חביבה, אנחנו היינו שם לפני כשנה וחצי וסנט וולפגאנג
הייתה חלק מהמסלול שלנו אחרי הביקור בהאלשטט,
גם סנט גילגן עיירה חמודה וקרובה מאוד לוולפגאנג.
מסנט גילגן עלינו ברכבל להר והיה שווה, הנוף והמבט לאגם היו מדהימים והפסגה הייתה מושלגת, בהחלט מומלץ.

מצורפות תמונות, תבלו...

סנט גילגן.jpgפסגת ההר בגילגן.jpg
הודעה סגורה
12.עזרה: טיול בן יום אחד באיזור האגמים באוסטריה תגובה ל - 11
מה דעתכם על המסלול הזה, הוא הגיוני, הוא מעניין, הוא סביר ?

נקודת יציאה שלאדמינג (שבע או שמונה בבוקר, לפי הצורך)

1. נסיעה לקרחון דאכשטיין (22 דקות)
2. משם להלשטט (שעה ועשרים וחמש דקות)
3. משם לאגם גוסאו (25 דקות)
4. משם לקניון ליכטינשטיין (שעה נסיעה)
5. משם למלון בזאלבך (שעה נסיעה)

צירפתי כאן את המסלול.

אשמח לחוות דעתכם

משלאדמינג לזאלבך.jpg
הודעה סגורה
13.עזרה: טיול בן יום אחד באיזור האגמים באוסטריה תגובה ל - 12
כל התכנונים על הניר טובים מאוד .
העניין הוא שאתה לא יודע בדיוק (אולי אפשר לתכנן בערך) כמה זמן תהיו בקרחון דאכשטיין (שעה או שעתיים) ובהלשטט אתה יכול לתכנן נגיד שעתיים טיול בעירה . אבל אין לך שמץ מושג איזה תור יהיה בכניסה למערת הקרח . בקלות יכול לקחת שעתיים מהרגע שמחליטים ללכת לכיוון המערה ועד הרגע שתכנסו למערה .

בגלל זה אני ממליץ לתכנן תוכנית, ובשטח לבצע התאמות .
אם יהיה זמן אז תכנסו לאגם גוסאו ואם לא יהיה זמן אז תדלגו .
כנ"ל לגבי אגם וולפגנג .

דרך אגב במשך כל הטיול אני מניח שתאלצו לעשות התאמות (גדולות או קטנות) במסלול על פי הזמן והאילוצים השונים .
נכתב ב-24/04/2011 15:47[עודכן ב-:24/04/2011 15:49]
הודעה סגורה
14.עזרה: טיול בן יום אחד באיזור האגמים באוסטריה תגובה ל - 13
ברור שהתכנונים הם בעיקר על הנייר

לכן אני שואל האם התכנון שלי (לפחות) על הנייר הוא תכנון נורמלי וסביר.

או גם על הנייר זה לא סביר ואין בכלל סיכוי לממש אותו בשום מקרה.
הודעה סגורה
15.עזרה: טיול בן יום אחד באיזור האגמים באוסטריה תגובה ל - 14
התכנון, כרגיל, עמוס מידי ליום אחד. אבל כבנק של אפשרויות, הוא נראה לי בסדר. משהו בודאי ירד ממנו בסופו של דבר, ואתם יכולים להחליט באותו היום, גם לפי מזג האויר מה תעשו, ועל מה תוותרו.

נדמה לי שקניון ליכטנשטיין הוא ממש על הדרך שלכם, אז בעיני, יש לו עדיפות. אפשר לטייל בו גם כשמטפטף כי מידי פעם, הקירות מלמעלה עושים קצת חסימה.
הלשטט, מאוד יפה, מיוחדת ומומלצת. גם אם לא עולים למערה.
לגבי קרחון דכשטיין, האם ביררת אם יש לכם כניסה חינם, או מוזלת? בעיני זה שיקול משמעותי. חוץ מזה, רק במזג אויר טוב.
הודעה סגורה
16.עזרה: טיול בן יום אחד באיזור האגמים באוסטריה תגובה ל - 15
אין לי בעיה שמשהו ירד ממנו אם לא יהיה מספיק זמן.

החשש שלי הוא יותר, מזה שיהיה זמן פנוי ולא יהיה לי מה לעשות בו ולחילופין שמטרות הבנק לא יהיו מענינות ואטרקטיביות.

אני בעיקר רוצה לוודא שבאופן תיאורטי המסלול הזה הוא נכון ויהיה מעניין לבקר בו ולתייר באתרים שרשומים בו.
הודעה סגורה
17.עזרה: טיול בן יום אחד באיזור האגמים באוסטריה תגובה ל - 16
מוטי, איך נוכל לדעת מה יעניין אותכם? ההמלצות שקיבלת לגבי היום המסוים הזה הן על מקומות שאנשים רבים, מכל העולם, נהנו בהם. לא נראה לי שהם טועים בגדול... אם תנסה להגיע לכל המקומות הללו, זה בהחלט ימלא לכם יום שלם, ומעבר.

עכשיו קבלת ההחלטה צריכה להיות שלכם - אפשר להסתכל על תמונות של המקומות, לקרוא קצת, ולהחליט אם זה מה שימצא חן בעיני הקבוצה, שאתה מכיר הכי טוב... ובכלל, יש להניח שכשמדובר בקבוצה גדולה, לאנשים יהיו דעות שונות, וממילא לא תוכל להשביע את רצון כולם...
הודעה סגורה
18.עזרה: טיול בן יום אחד באיזור האגמים באוסטריה תגובה ל - 17
תמי

זו הבעיה מדובר באנשים שרובם לא היו עדיין באוסטריה ואנחנו משקיעים כל כך הרבה כסף בטיול שהפחד שלי הוא שהם יגידו שלקחתי אותם למקומות משעממים...

לא מדובר באנשים שאוהבים לסייר בעיירות ולחוות את האוירה...

אלא אנשים שרוצים לראות מקומות חדשים ולהנות מהאטרקציות שיש במקום ולכן אני שואל (שוב ושוב)

האם מסלול כמו שתיארתי לכם נראה שיתאים להם והם יהנו מזה.

אך לא נראה לי (לצערי) שיש מישהו שיוכל לענות על זה במאת האחוזים...

לכן רק אתם מנסיונכם הרב יכולים איכשהו לעזור לי בתכנון הטיול על הצד הטוב ביותר.
הודעה סגורה
19.עזרה: טיול בן יום אחד באיזור האגמים באוסטריה תגובה ל - 13
בהנחה שאני מטייל גם בדאכשטיין וגם בהלשטט.

הבנתי שישנה מערת קרח בדאכשטיין ואחת ב Obertraun שליד הלשטט.

האם ישנה עדיפות מסויימת לאחת המערות לעומת השניה או לא ?

מכיון שהלינה שלנו היא בשלאדמינג, המקום הקרוב ביותר אליה, היא דאכשטיין ושם אני לא מתכונן לוותר על תצפית "חמש האצבעות" ולכן השאלה היא האם לבקר כבר שם במערת הקרח שנמצאת שם או להמתין להמשך בו נגיע להלשטט ושם לסייר במערת הקרח אשר ב Obertraun.

תודה מראש לכל המגיבים...
הודעה סגורה
20.עזרה: טיול בן יום אחד באיזור האגמים באוסטריה תגובה ל - 19
מה קרה לכל כרישי אוסטריה ?

קרסתם תחת עומס העבודה שהנודניקים (כמוני) פה מפילים עליכם ?

עזרתם כל כך הרבה עד כה.

תנו עוד טיפונת עזרה ואוכל לסגור כבר את הטיול שמתחיל כבר להעיק עלי....
הודעה סגורה
21.עזרה: טיול בן יום אחד באיזור האגמים באוסטריה תגובה ל - 20
אגם וולפגנג מאוד יפה, אבל לנסוע במיוחד על מנת לבקר בעירה, לא חושב שיש טעם.
האטרקציה המדהימה בוולפגנג היא העליה ברכבת קיטור להר לא זוכר את שמו שם יש תצפית על 13 אגמים. אם הראות יפה זה כדאי רק קחו בחשבון שזה לוקח חצי יום, ומיד בעליה צריך לתפוס מקום לרכבת חזור.
הודעה סגורה
22.עזרה: טיול בן יום אחד באיזור האגמים באוסטריה תגובה ל - 20
נדמה לי שאתה מבלבל בין מערות שונות, בגלל השם דאכשטיין. (בלי להעליב...)

יש מערת קרח ליד האלשטט. שעליה המליצו לך.

אם אתה מתכוון להשוות אותה למערת קרח שיש בקרחון הדאכשטיין, ליד שלאדמינג, אז אין בכלל מקום להשוואה. לא באמת מדובר שם במערה, מדובר במנהרה קטנה, חצובה על ידי אדם,בתוך הקרחון, עם פסלים מקרח. ביקור של 5-10 דקות. זו לא תופעת הטבע הטבעית שיש במערת הקרח ליד האלשטט.

הודעה סגורה
23.עזרה: טיול בן יום אחד באיזור האגמים באוסטריה תגובה ל - 19
מוטי אנסה לעשות לך סדר במערות הקרח.
יש מערת קרח אחת שנמצאת דרומית לזאלסבורג בירידה לעיירה WERFEN פונים שמאלה ומתחילים לעלות בשביל עד החניות .
ההליכה ברגל למערה לא קלה בכלל עורכת דקות ארוכות כמו כן בתוך המערה 700 מדרגות לעלות ולרדת לא קל אבל שווה כל מאמץ מערה נהדרת.
השם שלה : Eisriesenwelt
המערה השניה נמצאת ב- Winkl 34, 4831 Obertraun (לא ביקרתי בה כי ביקרתי בראשונה) כך שלא אוכל למסור לך אינפורמציה.
מצרף לך את שני האתרים שלהם עם המון אינפורמציה כולל 5 אצבעות
יוסי
בית הקפה בדרך למערת הקרח.jpgפתח מערת הקרח.jpg
הודעה סגורה
24.עזרה: טיול בן יום אחד באיזור האגמים באוסטריה תגובה ל - 23
אוקיי

אז כך, על מערת Eisriesenwelt ויתרתי מכיון שזה כרוך במאמץ די גדול.

אך באיזור דאכשטיין הבנתי שיש מספר מערות קרח וכאן אני כבר די מבולבל.

ישנה מערה אחת ב Obertraun שנמצאת ליד הלשטט (שרחוקה מקרחון דאכשטיין מרחק של שעה ורבע נסיעה).

בקרחון דאכשטין עצמו ישנו ארמון קרח.

אך לפי מה שהבנתי ותקנו אותי אם אני טועה, יש בדאכשטיין עוד מערות קרח ולכן שאלתי איזו מערה עדיפה, זאת שליד הלשטט או זאת שבקרחון עצמו.

באם אני טועה ומדובר אך ורק במערה אחת, אשמח לדעת זאת.

אסביר לך מה ההתלבטות שלי, מכיון שאני לן בשלאדמינג שקרובה לקרחון דאכשטיין ורחוקה מהלשטט, אני מתלבט האם שווה לי הנסיעה הארוכה הזאת להלשטט רק בכדי לראות את העיירה (מדובר בשלש שעות הלוך וחזור של נסיעה).

אך אם גם מערת הקרח נמצאת שם אז ההתלבטות מעט יורדת.

ושוב תודה לכולם על העזרה.
הודעה סגורה
25.עזרה: טיול בן יום אחד באיזור האגמים באוסטריה תגובה ל - 24
קודם כל נראה לי שאתה טועה או אני Laughing נראה לי שהמערה בדאכשטיין היא נמצאת ליד אוברטורן שזה כ-75 ק"מ מהלינה שלכם זו אותה המערה .
והמרחק למערה Eisriesenwelt שנמצאת דרומית לזאלסבורג הוא כ-50 ק"מ Confused
אין להשוות בין המערות שציינתי לא מכיר אחרות .
עכשיו לשיקולכם
יוסי
הודעה סגורה
26.עזרה: טיול בן יום אחד באיזור האגמים באוסטריה תגובה ל - 25
האמת שמרוב קרחונים ומערות לא רואים שום דבר.

רק עכשיו סוף סוף הבנתי מה נמצא בכל מקום.

מערת הקרח נמצאת ליד הלשטט ב Obertraun וגם התצפית של חמש האצבעות.

ולכן אם אני לא טועה המסלול אמור להתחיל בעיירה הלשטט ומשם ממשיכים לכיוון Obertraun ואחרי הסיור במערה עולים לתצפית למעלה.

בלי קשר לכל זה יש מקום שנקרא "קרחון דאכשטיין" שם יש איזה ארמון קרח שנוצר בידי אדם ולא שווה את המחיר, אך יש שם למעלה תצפית יפה.

מכיון שאני אמור ללון בשלאדמינג ומשם לקרחון דאכשטיין המרחק לא רב, אני מבין ששוה לעלות לשם ולראות את הקרחון והתצפית ומשם להמשיך לכיוון הלשטט.

השאלה היא האם עדיף לוותר על קרחון דאכשטיין ובכלל על הלינה בשלאדמינג וישר מוינה לחפש לינה באיזור הלשטט ושם להתחיל את הטיול.

מה דעתם חברי הפורום היקרים ?
הודעה סגורה
27.עזרה: טיול בן יום אחד באיזור האגמים באוסטריה תגובה ל - 26
נו חבר'ה החג נגמר... Rolling Eyes

אתם חייבים לעזור... Embarassed

נכתב ב-11/05/2011 00:09[עודכן ב-:11/05/2011 00:10]
הודעה סגורה
28.עזרה: טיול בן יום אחד באיזור האגמים באוסטריה תגובה ל - 27
כן, לאור כל מה שכתבת בעבר, השיקולים שלכם, והרצונות של חברי הקבוצה, וגם לוח הזמנים, נראה לי הגיוני לבטל את העליה לקרחון הדאכשטין וארמון הקרח, ולבטל את הלינה בשלאדמינג כפי שאתה כותב.

הודעה סגורה
29.עזרה: טיול בן יום אחד באיזור האגמים באוסטריה תגובה ל - 28
הייתי לפני שנה באיזור האגמים ודעתי היא:
1. להיות בגיליגן - לדעתי הרבה יותר יפה ופחות ממוסחרת מוולפגאנג. הייתי מציע לעשות סיור בכרכרה עם סוס ברחובות הקטנים והמצויירים או באופן רגלי. עוד הייתי מציע לעלות ברכבל הסמוך - התצפית היא ממש יפה!

2. להיות באגם גוסאו - אגם מדהים לדעתי! אפשר ללכת מסביבו, לשבת מולו בבית הקפה (הבית קפה לא משהו אבל הנוף מדהים) ולעלות ברכבל להשקיף עליו מלמעלה.

3. אני לא התלהבתי מהלשטט - אם כבר מטיילים שווה לקחת את השיט שכן התצפית מהאגם לעיירה יותר יפה מאשר כשנמצאים בתוך העיירה שלדעתי, שוב (בתוך העיירה) , לא משהו. אפשר שם גם לעלות ברכבל למערת המלח (לא הייתי אבל שמעתי שנחמד שם).אומר שהעיירה די יפה מרחוק אבל לא משהו מקרוב Smile

4. להתעדכן בנוגע פסטיבלים באיזור באותו הזמן. הייתי בפסטיבל של פרות מקושטות שהיה מאוד נחמד.

5. בנוגע לבית הקפה המפורסם בבאד אישל - לא זכור השם כרגע. באתי עם המון ציפיות ודי התאכזבתי. לדעתי לא שווה עצירה ואם כבר בית קפה שץ ברחוב גטריידה בזלצבורג שווה הרבה יותר.
הודעה סגורה
30.עזרה: טיול בן יום אחד באיזור האגמים באוסטריה תגובה ל - 28
נכון לרגע זה המלונות באיזור הלשטט (במחירים סבירים) די קלושים, יש שם איזו הופעה יומיים אחר כך והכל די תפוס.

ראיתי שבקרחון דאכשטיין יש גם את ארמון הקרח וגם תצפית מרהיבה במעלה ההר (נראה לי שזה אפילו יותר גבוהה מהתצפית של חמש אצבעות)

השאלה היא האם בגלל שאני לן בשלאדמינג שזה רבע שעה נסיעה לקרחון דאכשטיין מספיק לטייל רק שם ולוותר בכלל על הלשטט (שזה שעה ורבע נסיעה), או אולי כן שווה להקדיש את השעתיים וחצי נסיעה (הלוך וחזור) ולא לוותר על הלשטט ומערת הקרח שם ואת תצפית חמש אצבעות ?

ושוב תודה לכולם

אני מרגיש שאני נודניק, אבל אין לי ברירה... Sad
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | מזג אוויר למטיילים

About Lametayel ; דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני ; צור קשר

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו