נא להמתין...

מה יותר נפלא מלחוות את הטיול בחו"ל עם האנשים שאתם הכי אוהבים? בפורום טיולי משפחות תוכלו למצוא את כל המידע שחשוב לכם לגבי טיול עם הילדים - באירופה, בארצות הברית ובעולם כולו. מנהלת: יונית
91.רשמים והחופשה שלנו בעמק ריין ועמק המוזל תגובה ל - 90
הודעה סגורה
92.רשמים והחופשה שלנו בעמק ריין ועמק המוזל תגובה ל - 91
הודעה סגורה
93.רשמים והחופשה שלנו בעמק ריין ועמק המוזל תגובה ל - 92
בכניסה לעיר שושה ראתה אוטובוס תיירים. היא בקשה שנעלה על אחד כזה. עבורי ועבור בעלי אוטובוס תיירים זה דבר מיותר לחלוטין, אבל בטיול זוגי כמובן.
עבור שושה וצ'וצה מסתבר שאוטובוס שאפשר לשבת בקומה השניה שלו זאת אטרקציה בפני עצמה. לצ'וצה כמובן לא משנה מה רואים ומה מספרים כי בדיוק אחרי 10 דקות נסיעה היא נרדמת. שושה מלאה התלהבות מהאוזניות , היא יושבת ומקשיבה ומסתכלת לצדדים כשמדריכה באוזניות אומרת להסתכל. היא מחזיקה מעמד בדיוק חצי שעה, הנסיעה באוויר צח (קומה שניה פתוחה) , וקפיצות על אבני מרצפות עושה את שלהם והיא נרדמת גם כן.
הנסיעה לוקחת כשעה.
כמובן שיש תחנות שונות בדרך שניתן לרדת ולעלות בתחנה הבאה. שזה מה שהייתי ממליצה לעשות עם רוצים גם להיסתובב ברגל.
בדיעבד, הנסיעה באוטובוס תיירים היה דבר מאוד מוצלח. הלכנו הרבה מאוד ברגל באותו יום, ולכן הנסיעה איפשרה לנו מנוחה של שעה והתרשמות מהעיר המקסימה
P9231533.jpg
הודעה סגורה
94.רשמים והחופשה שלנו בעמק ריין ועמק המוזל תגובה ל - 93
לאחר שאנו חוזרים מהסיור, אנו בוחרים לסיים את הביקור בטרייר לגן הארמון Palastgarten . זהו גן עם פסלים ומזרקה. מאוד מטופח. יש המון ברווזים, אנו כמובן מאכילים את כולם.
ביציאה מהפארק יש מתקנים לילדים , לקטנים ולגדולים. לבנות כייף גדול. פה אנחנו מרגישים כמו בגינה ליד הבית: אנו מדברים עם ההורים האחרים (לכולם אנגלית לא רעה בכלל), הבנות מוצאות להן פרטנרים למשחקים, זה מדהים איך שהן מסתדרות ללא ידיעה של השפה ומתחברות לילדים אחרים
P9261873.JPGP9231594.jpg
הודעה סגורה
95.רשמים והחופשה שלנו בעמק ריין ועמק המוזל תגובה ל - 94
התמונה 873 לא קשורה לטריר 
הודעה סגורה
96.רשמים והחופשה שלנו בעמק ריין ועמק המוזל תגובה ל - 95

24.9.10

אתמול בערב כשחזרנו לדירה התחיל לרדת גשם , יותר נכון מבול. בבוקר כשאנו מתעוררים הגשם ממשיך לרדת.
היום אנו נוסעים למכרת אבני חן ב Idar Oberstein .מכרת אבני חן – עם 5 אבנים אגט - אמטיסט - קוורץ - קוורץ סמוקי- ג 'ספר.
במקום יש סיור מודרך במכרה וגם מחנה לחיפוש עצמאי של אבנים.
המקום נמצא בשכונה algenrodt והמקום נקרה edelsteinminen . יש שילוט מאוד ברור למקום, כך שלא ניתן לפספף אותו.
הקישור: http://www.edelsteinminen-idar-oberstein.de/welcom.html
מחנים את רכב בחניה. יש הליכה נעימה ביותר כ 5 דקות ביער מקסים. גשם לא מפסיק. אנחנו נהנים מהליכה בגשם , בנות במיוחד.
הודעה סגורה
97.רשמים והחופשה שלנו בעמק ריין ועמק המוזל תגובה ל - 96
משלמים 12 יורו לכולנו , ומקבלים קסדות צהובות ונכנסים לסיור. הסיור בגרמנית. מקבלים דף מתורגם לאנגלית. אני מסבירה לשושה והיא פשוט מהופנטת. זה אחד הדברים המוצלחים שבטיול עבורה. היא מתענינת המון, שואלת אין סוף שאלות, מזהה אבנים מבצבצות מהסלעים ונדהמת איך מאבנים ומסלעים כה מכוערים יוצאים דברים כל כך יפים. המדריכה שמה לב להתלהבות שלה ואומרת לי אם יש שאלות אני אנסה לענות בשמחה. מאוד הערכנו את הרצון הטוב שלה. האנגלית שלה הייתה מאוד בסיסית , אבל זה לא היה כבר לא היה משנה בכלל.
דבר חשוב, הסיור מתאפשר עם עגלה (ביררתי במייל). כך שגם צ'וצ'ה מרוצה מאוד לנסוע במערה חשוכה ולראות דברים חדשים.
הסיור מסתיים. שושה עדיין מלאה התלהבות, אנו חוזרים לחניה לא לפני שנפרדים מדי הרבה כסף בחנות של האבנים. באופן עקרוני לא כדאי לקנות בחנות שבמקום , היות ובמדחוב של העיירה יש המון חנויות אבנים שהמחירים שם יותר זולים.
P9241711.JPGP9241643.JPG
הודעה סגורה
98.רשמים והחופשה שלנו בעמק ריין ועמק המוזל תגובה ל - 97
אנו ממשיכים לצהרים במדרחוב של העיירה. אוכלים במסעדה Вadischer hof . אנו טועמים ממנה שהיא התמחות של העיירה: סטייק שמכינים אותו על אש מדורה – נחמד ולא יותר. מהמסעדה לא נפלנו.
במדרחוב אנו מוצאים את C&A kids. אין בחנות איש מלבדנו. אנו עושים קניות מאוד מוצלחות לבנות.
אהה, כן נזכרתי, אם זה מעניין כאן מישהו - בעיירה הזאת נולד ברוס ויליס.
הודעה סגורה
99.רשמים והחופשה שלנו בעמק ריין ועמק המוזל תגובה ל - 98
25.9.10
היום מעבירים באיזי איזי איזי. הולכים למגרש משחקים של פארק לנדל ב Mont Royal שבטרבן טררבך . צמוד (דקות בודדות ברכב) מכפר נופש יש פארק חבלים
הקישור : http://www.adventureforest.de/klettern-mosel/index.html. יש מסלולים מגיל 5. באותו יום הפארק נפתח רק ב 14. זאת שעה לא לפה ולא לשם. אנו מגיעים להתרשמות. נראה קצת מפחיד בשביל שושה. נזכרים שאתמול ירד גשם וחושבים שאולי עלול להיות מחליק, ומסבירים לה שאנו לא כל כך רגועים שהיא תשתתף וממשיכים לעיירה Neumagen Dhron . בעיירה הזאת יש היום את פסטיבל יין.
הרעיון: סוגרים רחוב אחד לתנועת הרכבים. מעמידים דוכנים של טעימות יין, נקניקיות, בירות, ועוד יין וקרוסלות לילדים. יש גם להקה שמנגנת בכל מיני כלי זמר , הם עושים מאוד שמח וגם נראים כמו כאלה שטעמו מכל היין שיש בדוכנים של הרחוב. האווירה שמחה מאוד, אבל אנו ממצאים די מהר את העניין.
מחליטים להגיע ב 17 למסעדה שלנו (של בעלי הבית) . ושוב , איזה הנאה, האוכל הטעים מאוד מאוד עם אווירה שאין לתאר. המונים של סועדים, שוב אין שולחן אחד פנוי. בזכות המשחקים שבמסעדה אנו מצליחים לבלות בה די הרבה זמן ופורשים לדירה מאוד שבעים ומרוצים.
אנחנו גם מדברים קצת עם קריסטינה. שמספרת לנו שהבת שלה התחתנה עם אנגלי וחיה באנגליה. ושאין מה להשוות את החיים שם לחיים פה. פה לזוגות הרבה יותר קל, הבתים שקונים בגרמניה לא משתווים לבתים באנגליה. במחיר של בית בגרמניה שם קונים דירה של 60 מטר וכו'. ובקיצור הבת רוצה מאוד לחזור, הנכדים במקום לענות לקריסטינה בגרמנית עונים לה באנגלית. החיים פה הרבה יותר טובים , היא מסכמת ,וגם מאוד זול אצלנו.
לא נתפס ולא יאומן מחר זה יום לפני אחרון. אנחנו מרגישים שהינו יכולים להמשיך לטייל פה עוד הרבה זמן.
P9251814.JPGP9251803.JPG
הודעה סגורה
100.רשמים והחופשה שלנו בעמק ריין ועמק המוזל תגובה ל - 99
הודעה סגורה
101.רשמים והחופשה שלנו בעמק ריין ועמק המוזל תגובה ל - 100
26.9.10
בשעה 10 עוזבים את הדירה ונוסעים לכיוון הלינה ב Holliday Inn בשדה התעופה בדיסלדורף. יש לציין כי באופן עקרוני מיותר לחלוטין להזמין לינה כשטיסה חזרה בשעות הערב. אנו עשינו זאת מטעמים של אולי נרצה לישון צהרים לפני הטיסה ורק אז להגיע לשדה באיזי. דבר שלא עשינו אותו ובדיעבד הבנו שיכלנו לוותר על הלינה הזאת. המלון לא מומלץ
בדרך חזרה היו מספר אפשרויות עצירה.
אפשרות שעלתה : אגדות של אחים גרים ביער. דבר שיכול להיות מאוד נחמד. רק שיש מצג של סצנה מסוימת מהספר ודמויות מ 13 אגדות שמדברות בגרמנית. אצלנו זה נפסל על הרקע הזה. חוץ מזה למי שזה לא מפריע נראה מקום נחמד
הקישור http://www.maerchenwald-bad-breisig.de/anfahrt.html
הודעה סגורה
102.רשמים והחופשה שלנו בעמק ריין ועמק המוזל תגובה ל - 99
ג'נקה
חיכיתי שתחזרי ונמשיך מאיפה שהפסקנו
איזה טיול מקסים
קוראת אותך בעניין ובהנאה רבה
תודה יקירתי
יעל
הודעה סגורה
103.רשמים והחופשה שלנו בעמק ריין ועמק המוזל תגובה ל - 101
אנו עוצרים ב Konigswinter -אזור Siebengebirge – שבעת הרכסים.
מחנים את הרכב בצמוד לתחנת הרכבת ולוקחים רכבת שעולה להר הדרקון. http://www.drachenfelsbahn-koenigswinter.de/
עם הרכבת עולים לתצפית על ריין ומתחילים לרדת בחזרה למטה עד לחניה. כשגולת הכותרת עצירה בארמון דרכנבורג http://www.schloss-drachenburg.de/. היום יום ראשון, ככה שהמון משפחות עם ילדים עולים איתנו ברכבת.

הליכה בחזרה מאוד נעימה וקלה במין יער שכזה (לא ממש יער אמיתי) . אנו הולכים ונהנים מהאוויר המדהים עד שרואים מולנו ארמון מרשים ויפה. הארמון די חדש (משנת 1884) , הוא נבנה תוך שנתיים , נהרס במלחמת העולם השנייה ושופץ .

הוא נראה מאוד מצועצע אבל מאוד יפה . בנו אותו עבור ברוקר גרמני ברון סטפן פון סרטר. הברון לא גר שם אפילו יום אחד
P9261824.JPGP9261865.JPG
הודעה סגורה
104.רשמים והחופשה שלנו בעמק ריין ועמק המוזל תגובה ל - 102
יעלי
תודה לך על הסבלנות
עם כל הטירוף היום יומי כבר כמעט והתייאשתי.  
עכשיו תוך כדי כתיבה והקטנת התמונות אני מטיילת שוב בטיול שלנו Razz
הודעה סגורה
105.רשמים והחופשה שלנו בעמק ריין ועמק המוזל תגובה ל - 103
הודעה סגורה
106.רשמים והחופשה שלנו בעמק ריין ועמק המוזל תגובה ל - 105
יש עוד 2 תחנות עצירה בדרך מהתצפית למטה: מכוורת (ביתן הדבש) ומוזיאון שכל מיני זוחלים , נחשים ושות' .

בהמשך אנו נוסעים לאקווריום של חברת Sea life שנמצא גם בעיירה. לחברת סי לייף אקווריומים ברחבי אירופה.

הינה הקישור
http://www.sealifeeurope.com/local/index.php?loc=konigswinte r

פה אני חייבת להגיד שזה היה מיותר לחלוטין. נראה לי שזאת הפעם הראשונה בטיול (איזה מזל שזה קרה ביום לפני האחרון) שהדעה שלנו שונה מדעה של שושה וכניראה גם של צ'וצה.
הן נהנות בצורה שאין לתאר, שושה מאוד מתעניינת ושואלת הרבה שאלות וצ'וצה מצביעה אין סוף ומוחה כפיים. בחוץ יורד גשם די חזק, ומקום כזה מהווה פתרון נחמד.
אנחנו מרגישים שזה פשוט בזבוז של כסף , לגמרי מתחת לרמה שציפינו לה, ובטח ובטח לא שווה 36 יורו ואפילו רבע מזה. באילת הרבה יותר מוצלח, אבל הרבה יותר.
אנו נוסעים אל הולידיי אין שנמצאת בשדה תעופה של דיסלדורף.
בערב האיש ושושה הולכים לנסות את הבריכה של המלון.
הודעה סגורה
107.רשמים והחופשה שלנו בעמק ריין ועמק המוזל תגובה ל - 106
27.9
זהו יום האחרון של הטיול. אנו מתלבטים בין לנסוע לקלן (50 דקות נסיעה) או לדיסלדורף (20 דקות נסיעה). מחליטים ששופינג הוא בכל מקום שופינג ואין טעם לנסוע רחוק והכי חשוב לקלן גם מגיע יחס מיוחד שהיא תזכה לו בטיול נפרד. בעיה נוספת-עבודות בכבישים. אתמול בדרכנו לבית מלון עמדנו המון זמן בפקק שנוצר עקב עבודות בכביש והוא היה בדיוק באזור של קלן.
ואכן שופינג בדיסלדורף מוכתר כמוצלח מאוד.

אנו מסתובבים באיזי איזי איזי , אוכלים צהרים בפיצה האט (מנות עסקיות ומנות ילדים – מאוד טעימים ושמינים וזולים). גם כאן גישה נהדרת לילדים: דפי ציור, הפתעות ומנות ילדים נהדרות – שונה מפיצה האט בארץ

P9271975.JPGP9271973.JPG
הודעה סגורה
108.רשמים והחופשה שלנו בעמק ריין ועמק המוזל -זהו תגובה ל - 107

זהו חברים

בניגוד לשנים קודמות, השנה החלטתי שאני כותבת על הטיול שלנו.

I did it.

מאוד מאוד מאוד נהנו ואהבנו את האזורים הציורים בהם טיילנו . הייתה לנו חופשה נהדרת.

תודה לכל הקוראים

מי שיהיה מעוניין בפרטים נוספים מוזמן לפנות אליי

הודעה סגורה
109.סוף הטיול תגובה ל - 108
אני מוסיפה עוד משהו שתכננתי ולא עשינו , אבל לאוהבי טבע מסלולי הליכה אלה יכולים מאוד להתאים

מדובר באזור La Petite Suisse במדינה לוקסמבורג- כשעה וקצת נסיעה מהמקום לינה שלנו במוזל (טרבן טררבך)

יש מסלולי הליכה בדרגות קושי שונים

מצ"ב קישור של המסלולים וכתבה עם תמונות האזור שתאפשר לכם להתרשם.

http://www.travel-wonders.com/2009/11/little-switzerland-mul lerthal-trail.html

http://www.mullerthal-trail.lu/

הודעה סגורה
110.סוף הטיול תגובה ל - 109
ג'ני,

איזה יופי שסיימת את סיפור הטיול.
גם אני הייתי בין אלה שחיכו בסבלנות להמשך.

תודה על סיפור מהנה ותמונות מקסימות, בהחלט עשית לי חשק, נשמר במועדפים, בתקווה לממש בעתיד הקרוב.

עדי Smile
הודעה סגורה
111.סוף הטיול תגובה ל - 110
ג'ני,

תודה רבה!!!

אורנה
הודעה סגורה
112.סוף הטיול תגובה ל - 111
הי ז'ניה

יום שבת בבוקר
יום טוב לטייל איתך בעמקים של הריין והמוזל
ד"ש לשוצ'ה
היה כיף וצבעוני
ולשאלה הבלתי נמנעת זול ?? יקר ??
בקיצור כמה ??

ואצלך זה בטוח כבר מוכן באקסל Laughing Laughing

ליאור
הודעה סגורה
113.סוף הטיול תגובה ל - 112

היי ג'ני,
טוב שחזרת לסיים את הסיפור. הייתי סקרנית.

התפעלתי מטיול האופניים שלכם ב-Cochem. נראה מקסים וחוויה נהדרת לילדות.

הטיולים ששיתפת אותנו בהם נהדרים, העיירות מרהיבות. הצטערתי קצת שלא נהניתם בלוקסמבורג אבל קורה שמפספסים. למען הדורות הבאים - אני חושבת שצריך לתת קצת יותר זמן גם לעיר הבירה וגם לויאנדן. בויאנדן יש חלק מאוד יפה המתפתל בין הנהר לטירה. הכוונה לחלק האורבני ולא לזה המיוער, שהוא בטח נעים ויפה. יש שם גם מוזיאון צעצועים, שלא נכנסנו אליו, אבל עשוי להחזיק ילדים כשבאים איתם למקום כזה שמדבר אולי יותר למבוגרים.
בלוקסמבורג סיטי לא זכורה לי כלל חוויית האוכלוסייה הזרה. בכל מקרה הנוף היפה דרך פתחי ההצצה במערות היה יכול להיות נעים יותר לילדות וגם חווייתי. הנסיעה ברכבת הקטנה מאוד מוצדקת בעיר הזו כי הייחוד שלה הוא בנופיה ובמרחביה ולא בסנטר הקטן, שהוא חמוד אבל פחות מיוחד. גשרי האבן מאוד יפים. נו, טוב, מילא. גם לנו יש פספוסים. למי לא? זה בסדר שאמרתי?
אלונוצ'קה, מה את מוציאה אותי מכשפה? לא יפה Confused Evil or Very Mad Embarassed

ליאור,
אם היית קורא הכול היית מבין שזה יעד יחסית זול. מחירי הדירות שג'ני נקבה בהן נוחים ונאים. על הטיסות של אייר ברלין דובר כאן רבות. מחירי גרמניה באופן כללי נוחים לכיס. מה עוד?
הודעה סגורה
114.סוף הטיול תגובה ל - 113
זיוה
דווקא בניגוד למקומות אחרים כאן קראתי הכל Laughing Laughing
אבל אצלנו במקצוע קצת קשה להבין זול יחסית (יחסית למה,יחסית למי ??)
עדיף תמיד לקבל (אם כותב האשכול מסכים ) סיכום של עלויות

איך אמרה רבקה

כל אחד והשריטות שלו

ליאור
הודעה סגורה
115.סוף הטיול תגובה ל - 114
הי ג'ן, באתי ואפילו לא ידעתי שליאור קרא לי...

היה לי בוקר נפלא איתך במחוזות מקסימים! מאוד נהניתי מהפטריות, מהנופים - אבל בעיקר נהניתי משתי המקסימות שלך ומהאופן בו טיילתם איתן! אם אגיד שבא לי למוזל ולריין כבר לא יאמינו לי... Laughing Laughing Laughing כי בא לי לכל המקומות שמתוארים כאן...

תודה גדולה
רבקה
הודעה סגורה
116.נראה לי שמצאתי יעד לשנה הבאה תגובה ל - 86
התלבטתי לאן לנסוע שנה הבאה ואזור זה בגרמניה היה אחד מהאפשרויות. אחרי שקראתי את סיפור הטיול שלכם נראה לי שאין כבר מה להתלבט Smile
הודעה סגורה
117.תשובות תגובה ל - 116
עדי
נהדר שהסיפור עשה לך חשק. יעד זה מאוד זמין ונוח.

אורנה
תודה לך

ליאור
אכן כן גליון אסקל זה must במקרה שלנו – אי אפשר בלעדיו
Smile -
בקשר לעלויות.
באזורים האלה של גרמניה אתה יכול לשלוט על עניין העלויות, ובהחלט להוזיל אותן במידת הצורך. הוזלה משמעותית יכולה להיות בלינה.

לינה זה דבר שעליו לא הייתי מוכנה להתפשר ולכן אצלנו זה היה עוד יחסית גבוהה לאזור הזה. אבל אני מצאתי גם מקומות שהיו זולים יותר.
למשל: באזור הריין לא היה מקום בדירה אחרת שמצאתי בגלל פסטיבל ריין בלהבות שמגדיל את ביקוש שגם ככה רב. המחיר בדירה ההיא היה כ 50 € ללילה. גם אצל בעלת הדירה שלנו הייתה דירה נוספת מקסימה גם כן שעלותה 42 יורו ליום.

הלינות שלנו היו במחירים גם מאוד סבירים 70 € לילה ו 66 € לילה.

טיסה:. הרעיון להזמין ביום שבו מתפרסם לוח זמנים לקייץ הבא. במקרה שלנו 570 € (דרך טואי ) – מחיר טוב מידי כדי להיות אמיתי ולגמרי הזוי לרמת טיסה שהייתה לנו .

באייר ברלין אין מחירים בסדר גודל כזה.

עוד נקודה בקשר אייר ברלין: מאוד חשוב כשמזמינים לעשות "כאילו" הזמנת מקומות. ככה תדעו באיזה מטוס תטוסו – זה עוד נקודה חשובה לגבי בחירת יעד הטיול וחברת תעופה.

רכב : אופל זמפירה (הזמנו קבוצה של וולקסווגן פאסט סטיישן , אך לצערי קיבלנו אופל) 576 € לשבועיים מלאים + 234 ₪ עמלת סוכן.

בזבוזים ליום – גם כאן זה גמיש מאוד- 100-150 € ליום.

קניות-גרמניה גן עדן לאוהבי קניות- מזל שאנו נוסעים עם בנות קטנות – עובדה זה מהווה מעצור בנושא מרתק שכזה.

שער חליפין € - 5 – גורם הנוסף להוזלת הטיול.

יש גם כרטיסי הנחה משפחתיים לאזור, למי שזה מעניין אותו. בהחלט מוזילים עלויות.

זיוה
בטח ובוודאי שזה בסדר שאת אומרת את זה.
ההרגשה שמתלווה לביקור במקום זה או אחר היא חלק בלתי נפרד מהרושם המתקבל. משהו שלא ניתן להיתעלם ממנו- הכימיה שלך עם המקום.
בשום עיר אחרת באירופה בה הינו לא הרגשנו כך לגבי האוכלוסייה הזרה. למעשה בשום מקום אחר זה לא הפריע כמו שבלוקסמבורג.
לי היה מאוד חשוב להדגיש את הנקודה הזאת. את צודקת לגבי רכבת תיירים, זה משהו שתיכננתי שנעשה והאטרקציה הזאת אכן כיכבה אצלנו בטיול, אבל פה , בגלל ההרגשה , בסופו של דבר לא עשינו.

בויאנדן אכן החלק בין הטירה לנהר יפה מאוד. ובכלל העיירה נעימה מאוד.

בקשר למוזיאונים של צעצועים: יש הרבה אפשרויות , ולאו דווקא בויאנדן. אני חושבת שכדאי ללכת למוזיאון שכזה בעיירה בה הכי פחות מוקדי עניין.

בשני האזורים בהם טיילנו כמעט בכל מקום יש מוזיאון צעצועים – מוזיאון בובות וטדי בר (דובים) . אנו מבחירה שלנו בחרנו שלא להיכנס לאחד כזה בכלל העדפה ברורה של להיות יותר בטבע. והייתה עוד סיבה. במוזיאון שחשבתי לבקר בו (בהתחלה) ב St.Goar בקומה השלישית שלו יש בית חולים לבובות – מעיין אינקוויזיציה ספרדית – לא הייתי מוכנה בשום אופן לחשוף את הבנות לזה.

אבל מי שזה כן מעניין אותו אשמח לפרט ולצרף קישורים. הגדול בין כולם כאמור באזור הריין נמצא בעיירה St.Goar מוזיאון של 3 קומות. באוזר המוזל יש גם בברקסטל וגם בטרבן-טררבך.

רבק'לה:
תודה רבה לך. אני באמת חושבת שאופן החופשה זה מה שעשה אותה כל כך מוצלחת. אם תבחרי ביעד הזה לחופשה, מה שבטוח מעבר להנאה שצפויה לך, תוכלי לצלם הרבה -בדיוק כמו שאת אוהבות. האזורים פוטוגניים עד מאוד.

מיכל: איזה יופי. אתם תיהנו מאוד. אין ספק בכלל. אם יהיו שאלות, את מוזמנת.

הודעה סגורה
118.לג'ן תגובה ל - 117
הי ג'ן,

סוף סוף השלמתי את הקריאה של הסיפור שלך Smile ,

שבתה את לבי במיוחד Bernkastel-Kues, דגמתי אותה בגוגל earth ובאמת נראה קסם של מקום,

תודה על כל הסיפור, התמונות והשיתוף, במיוחד שנדמה לי שמדובר באזור שלא קיבל חשיפה רבה כאן בפורום,

תודה,

הגר.
הודעה סגורה
119.לג'ן תגובה ל - 118
ג'ניה.
זאת היתה באמת נחיתה איטית כמעט חודש. בסוף חייבים לנחות אחרת איך תתכנני את הטיול הבא?
היה מאד כיף לטייל איתך בריין ובמוזל, ואני שמחה שנתת לי עוד מקומות חדשים בשביל לחזור לשם. זה בהחלט יעד לא יקר וכל החברות החדשות שטסות לאזור מוזילות הרבה את הטיסות ברגע האחרון.
החברות ביקשו ממני לארגן טיול בנות לקלן לסיילים של ינואר, אולי בסוף זה עוד יצא לפועל Razz .
בכל מקרה אהבתי.
בקשר לעוגת גבינה אני מסתפקת במתכון Razz Razz .
שיהיה המשך ערב מקסים.
תודה על החוויות
ונשיקות לבנות.
הודעה סגורה
120.לג'ן תגובה ל - 119
הגר- ברנקסטל היא משהו, הרגשנו שיכולנו להיות בה עוד ועוד. לא מיצינו.
מאוד הצטערתי שלא תבואי למפגש...אולי בכל זאת?

גלי-אין, גן עדן לקניות הגרמניה הזאת. תיקים, נעלים ועוד פעם תיקים, ואיזה מגפיים!!! סיילים זה דבר מבורך, אבל גם אם לא אני בטוחה שתארגני לבנות כבר איזה נסיעת שופינג. מה זה משנה ינואר או חודש אחר, כשהכל כל כך מזמין?!
מסרתי נשיקות לקטנטושות.

תודה רבה על הפירגונים.

ג'ני
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | ויזה ושגרירויות | מזג אוויר למטיילים

About Lametayel ; דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני ; צור קשר

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו