נא להמתין...

מה יותר נפלא מלחוות את הטיול בחו"ל עם האנשים שאתם הכי אוהבים? בפורום טיולי משפחות תוכלו למצוא את כל המידע שחשוב לכם לגבי טיול עם הילדים - באירופה, בארצות הברית ובעולם כולו. מנהלת: יונית
31.אני אישית מעדיף את סאן דור תגובה ל - 14
הנסיון שלי איתם כצ'ארטר הוא טוב יחסית.
אבל אם ארקיע היו מציעים לי כרטיס ב 200$ פחות הייתי עורק בקלות.
הפרמטר העיקרי שלי הוא טיסה שתתאים לי מבחינת זמנים ועמידה בלוחות הזמנים.
בטיסה של שעה וחצי מה שקורה במטוס עצמו משני.
סאן דור מאפשרים טיסה גם לכיוון אחד, אני לא בקיא לגבי שאר הטיסות.
בשנה שעברה הם טסו בבוקר ויכול להיות שהשילוב האידיאלי הוא טיסת בוקר מתל אביב בסאן דור וחזרה אחה"צ/ערב בחברה אחרת.

קחי את כל ההמלצות בעירבון מוגבל כי טעם אישי מאוד קובע.
למשל אנשים מאוד אהבו את אגם קורנס, אני ממש לא התלהבתי ואפילו התאכזבתי.
אז אגם קורנס לא טוב? יכול להיות שמצויין, רק לא לי.
לכן מה שמתאים לי או לליאור לא בהכרח מתאים לך.
מכסימום משנים תוכניות. אם למשל קורה הגרוע מכל ואתם באמצע הטיול בכרתים מחליטים שמיציתם אתם יכולים בקלות לקפוץ ליום/יומיים לסנטוריני.

לכן כדאי לקחת ספרי טיולים טובים ומכסימום חומר ולאו דווקא להנעל על מסלול מסויים.

לינה:
בגלל שיחסית לארופאים אנחנו מגיעים ברגע האחרון להמלצות אין הרבה ערך. צריך לבחור את הוילה הטובה ביותר בין אלו שנשארו.
לא להבין אותי לא נכון, אלו שנשארו יכולות להיות מדהימות אבל ראש פתוח ישחק לטובתכם.
למה אני מתכוון בראש פתוח? לא להנעל אפילו על איזור מסויים בכרתים, לחפש בכל האי. אם יש משהו טוב באיזור רתימנו/חאניה מצויין, ואם יש וילה מצויינת באיזור איוס ניקולאוס גם כן יופי.

לדעתי לכרתים שבוע לא מספיק במיוחד אם מטיילים באיזי.
שלושה שבועות עד חודש (לא חייבים בבת אחת כמובן, במיוחד אם מדובר ביעד קרוב) בהחלט נראים לי כמתאימים.
הודעה סגורה
32.גם אני וגם נירה רוסו צדקנו תגובה ל - 13
דרום מערב כריתים.

בהחלט איזורים שקטים.

אנחנו נוסעים לכריתים בד"כ בסוף אוגוסט, בד"כ לחופשת מנוחה ולכן מקומות שקטים בשילוב עם ימים או חצאי ימים של טיול מתאימים לנו.

האזורים האלה ממש רחוקים ושקטים ולכן מתאימים לחופשה שהיא ממש מנוחה ויכול להיות שבאוגוסט הבא (הקרוב כבר נתפס לנו ליעד אחר) יתאים לנו.
הודעה סגורה
33.אני אישית מעדיף את סאן דור תגובה ל - 31
הי תמיר,

טסנו פעם אחת להולנד עם סאן דור והיה מצויין Smile
אני קוראת כל מה שאתה כותב, ומודה לך על כל התובנות שאתה משתף בהן.

גם אנחנו עם "ראש פתוח"...

התחלנו לעקוב אחר טיסות, ברגע שיהיה משהו מתאים ניקח.
ואחר כך נחפש לינה.

או שלהתחיל לחפש כבר, אם אנחנו יודעים תאריכים שמתאימים לנו?
אני מבינה שיש טיסות מראשון עד ראשון. מה אתה אומר?

אני מתכוונת לרכוש מפה טובה של כרתים, ולהתחיל לסמן מקומות.
בטוח שאי אפשר למצות בשבוע, אבל ננסה לתכנן טיול מהנה.

ענת

הודעה סגורה
34.אופניים בכרתים תגובה ל - 30
אורי,

רשמתי לפני Smile

ענת
הודעה סגורה
35.עניתי לעצמי בינתיים :) תגובה ל - 33
מה פתאום כבר להזמין לינה ???

קודם שיהיו כרטיסי טיסה ביד, שכח מהשאלה.

ענת
הודעה סגורה
36.מאיר שפירא שם פעם ברשת מפה עם המון מידע תגובה ל - 33
כדאי שתעשי חיפוש או פשוט תשאלי אותו, אולי עוד קיים.

טיסות יהיו יותר מאשר ראשון עד ראשון, אפילו רק לסאן דור יהיו יותר ימים.

אני משתדל לשמור על ראש עוד יותר פתוח. מציין לעצמי הרבה יעדים שמעניינים אותי והולך לפי מחיר.
יש מחיר טוב לכרתים? יהיה כרתים. לסלובניה? יהיה סלובניה. לקופנהגן? דנמרק הנה אנחנו באים.

לכן השנה לא נגיע לכרתים, יעד אחר הקדים אותם.
נכתב ב-14/04/2010 13:49[עודכן ב-:14/04/2010 13:51]
הודעה סגורה
37.מאיר שפירא שם פעם ברשת מפה עם המון מידע תגובה ל - 36
זה אחלה שיש פתיחות ולא ננעלים על יעד מסויים.

נראה לי שכרתים זה הכיוון הפעם. ככל שקוראים יותר מוצא חן יותר Smile

אנסה למצוא את המפה הזו, וגם אם לא אמצא - לא נורא.

עכשיו בראש סדר העדיפויות למצוא טיסות Smile

שוב תודה על הכל

ענת
הודעה סגורה
38.מאיר שפירא שם פעם ברשת מפה עם המון מידע תגובה ל - 37
ענת הי
במקרה חיפשתי בשביל עצמי במנוע חיפוש של איסתא
ונזכרתי בך אז עשיתי סימולציה בשבילך
בחרתי סתם תאריכים באוגוסט ויש טיסות גם של ארקיע וגם של ישראייר וגם של סאן דור.

לגבי המחיר והאם ימכרו לך רק טיסה בלי מלון ,את זה תבדקי לבד

ליאור
הודעה סגורה
39.מאיר שפירא שם פעם ברשת מפה עם המון מידע תגובה ל - 37

הי ענת
טוב, סבבה, לפחות החלטתם על משהו, אחרי ההתלבטויות השונות.
קחו בחשבון שכרתים נחמדה מאוד, אך היא ים תיכונית, הן במזג האוויר והן בנופים, ובסגנון הטיול כדאי ורצוי לשלב טיול עם מנוחה וחופים.
כדאי לבדוק דילים של טיסה + מלון. מה שלא תמיד משתלם ליעדי אירופה, מתאים, ויוצא יותר זול בכרתים.
לנו יצא לפני שנתיים יותר משתלם לקחת דיל של לינה ומלון חצי פנסיון.הדיל היה לשבוע. אנחנו בחרנו במלון כרתה מאריס ללא מגלשות ובלאגאן של הכל כלול. סגנון יותר סולידי, עם חוף ים פרטי ובריכות וישנו בבונגלוס, דירות באווירת כפר יווני. מלון מעולה, אוכל מצויין, ומיקום מצויין, קרוב לטיילת השוקקת עד שעות מאוחרות.
משם יצאנו לטיולי כוכב.
אם יהיו לך שאלות, אני כאן כמובן. Smile

הודעה סגורה
40.ליאור ושירלי תגובה ל - 39
הי ליאור,

תודה על הקישור Smile

שירלי הי,

עדיין לא סגורים בנושא הלינה, למרות שאנחנו כן נוטים ללכת על בית ולא מלון.
לא יודעת מה ההפרש בין טיסה+מלון , לבין רק טיסה ולינה בנפרד.

בהחלט נבדוק. רשמתי את שם המלון!

תודה

ביי

ענת
הודעה סגורה
41.ליאור ושירלי תגובה ל - 40
הי ענת ,

לשימושך מפה של כרתים (כאשר לוחצים היא נפתחת בקנה מידה מפורט) שעזרה לי מאוד בתכנון.
הודעה סגורה
42.ג'ני תגובה ל - 41
איזו מפה!!

כזו לא מצאתי לבד באינטרנט.

קניתי היום מפה בריקושט בקנה מידה מעולה, ממש גדולה.
בצד אחד יש החלק המזרחי של האי ובצד השני את החלק המערבי.

עכשיו אני מסודרת.
במפה של המחשב אעזר בזמן שאני גולשת, ואחר כך אסמן במפה שקניתי.

(אני קצת מיושנת. לא מוותרת על מפה מנייר. חוץ מזה שזה טוב לצאת לטיולים עם מפה כזו).

תודה

ענת
הודעה סגורה
43.icon3.gifהשרשור הזה עשה לי ממש חשק לנסוע לכרתים תגובה ל - 1
כבר בשנה שעברה פינטזתי על זה בקיץ אבל בסוף החלפנו את זה בחו"ל מסוג אחר: חופשה בירושלים..
הפנטזיה היא לעשות שבוע עם הרבה בטלה. טיילתי פעמיים בכרתים וזו לא המטרה. כמה שיותר ים ורצוי במקום נידח כמו מטלה (שיתרונה בקרבתה היחסית להרקליון כי היא במרכז הדרום), או אולי באחד המקומות בקצה הדרום מערבי שהוזכרו בשרשור (את פלאוחורה אני זוכרת היטב, השמדתי שם מצלמה שנפלה לי לים...).
שאלה למומחי האי - האם בסוף ספטמבר, נגיד אחרי 20.9 (קרי סוכות) עדיין יש שם מזג אויר טוב ללכת לים בד"כ? הבחירה היא בין סוכות לסוף אוגוסט, ומבחינת עומס תיירים אוגוסט זה פחות מוצלח..
דבר שני, המחירים של טיסות צ'רטר ממש גבוהים כרגע, סביב 450-500$. זה מחיר סביר לשם? נראה לי המון בשביל צ'רטר לכרתים, אני חיה באשליות?
בסוף אני אטוס ליער השחור רק כי כל כך הרבה יותר זול לטוס עם אייר ברלין?
הודעה סגורה
44.השרשור הזה עשה לי ממש חשק לנסוע לכרתים תגובה ל - 43
הי נתנת
לא מומחה אבל אחרי מסע הקסם המסתורי לדורדון אשמח לנסות לעזור.
מזג האוויר-גם לפי המידע שזכרתי וגם לפי האתר שאני מצרף זוהי תקופה מצויינת לטיול (כמו בארץ).
לגבי המחיר-זהו בדרך כלל בעיה עם איי יוון-הטיסות יקרות כרגע בסימולטור ששלחתי לענת הכי זול זה 439 דולר.

מה שכן יתכן וחבילה תוזיל את המחיר ,במרכז לתיירות בינ"ל יש גם חבילות לאזורים יותר שקטים,אנחנו בזמנו לקחנו מלון באיזור של חאניה והיה יחסית שקט.מה שכן לפי מה שתיארת המלונות שהופיעו בכתבה של נירה רוסו במערב כריתיים נשמעים מתאימים לך אולי תנסי שיהיה לנו המלצה נוספת ?

עוד רעיון זה לחפש אי אחר אנחנו בזמנו במשך שנתיים טסנו כל פעם לאי שארקיע גילו באותה שנה פעם זקינטוס ופעם לסבוס והיה פשוט חגיגה

ליאור
הודעה סגורה
45.תודה! בינתיים חשבתי גם על קפריסין תגובה ל - 44
הטיסות לשם הרבה יותר זולות (אייר קפריסין, בדקתי לאוגוסט ויוצא 400 אירו כלומר כ-550$ לשני כרטיסים (מבוגר וילד).
הבעיה שקפריסין סובלת למיטב זכרוני (גם שם הייתי פעמיים) מהבעיה הישראלית, בעיה של מדינה קטנה - אין ממש חופים שקטים ופשוטים כאלה כמו בדרום כרתים. כרתים היא בגודל של ישראל אבל היא חלק ממדינה גדולה עם המון המון חוף ואין להם סיבה להרוס את כל החוף..

אני באמת אבדוק את האופציה של איים אחרים, למרות שנעים לי בכרתים ובקפריסין שישנה בכל זאת האופציה לטייל קצת אם נמאס ללכת מהחדר לחוף למסעדה וחזרה כל יום. שאר האיים המוצעים הם בד"כ קטנים וממצים את אפשרויות הטיול בהם ביום אחד בקושי Razz .
הודעה סגורה
46.תודה! בינתיים חשבתי גם על קפריסין תגובה ל - 45
נתנת בסוף יחשבו שיש לי אחוזים על טיסות ליוון Laughing Laughing

אבל אלה לא איים קטנים בכלל,לסבוס הוא השלישי בגודלו ובזקינטוס חיים כמה עשרות אלפי אנשים.

אנחנו היינו עם ילדים קטנים ומאוד נהננו בכל אי בערך יומיים נשארנו בחוף או בבריכה ושאר הזמן (5 ימים טיילנו) בחופים אחרים,טברנות,כפרים קטנים,עיר הבירה הצבעונית,יערות וטירות (לסבוס),המערה הכחולה (זקינטוס) ועוד...

מה שכיף שם זה השקט (גם הישראלים שבאים לשם הם קצת שונים מאלה של תורכיה),האוכל,הנופים,החופים הפראיים

פשוט כיף

רק תבדקי שארקיע עדיין טסים לשם...

ליאור

הודעה סגורה
47.בילינו את פסח בכריתים תגובה ל - 1
יש בהחלט בכרתים אופניים להשכרה וכבר ראיתי ישראלים רבים רוכבים ברחבי האי, אבל מחוץ לעונה נושאי התיירות בהחלט סגורים ברובם המוחלט.

לא מומלץ לצאת לאי המצורעים מאיוס-ניקולאוס, כיוון שהשייט הוא בים שברוב השנה הוא גלי ולא נעים למי שלא מורגל בשייט עם ספינה קלה מאוד בים. לכן מומלץ או מאלונדה שיש שייט מסודר או מהכפר פלאקה שנייהם השייט בתוך לאגונה. בימים אלו מצולמת באי סידרת טלויזיה בשם "האי" (השם המקורי של הספר שאצלנו נקרא "האי של סופיה").

היתרון בכרתים שאפשר בנסיעה נינוחה ליהנות מנופים ואתרים כמעט אין סופיים (בספר שלי מנויים 1072 אתרים בכרתים, כך שאפשר לתכנן לבקר באי פעמים רבות מאוד).
הודעה סגורה
48.הטיפים שלך פורסמו תגובה ל - 4
גם בשיא העונה אין סביב המלון משהו מיוחד, הוא פשוט יושב על רצועת מלונות ומעט חנויות לתיירים ומסעדות.

שם עיירת התיירות הוא לימאני-חרסוניסוס.

לגבי השכרת רכב מומלץ להזמין מראש מסוכנות מקומית, זו הדרך הטובה והזולה ביותר. (פרטי הסוכנות בפורום כרתים, מי שרוצה שישלח לי דוא"ל ויקבל את הכתובת, פה מוחקים).

לגבי השימוש בהעברות.
מי שמגיע מוקדם לכרתים לא מרוויח דבר ולא חוסך דבר אלא מבזבז את היום הראשון שלו בחינם.
אם טסתם בטיסה של 0500, הרי בשעה 0630 בערך אתם בכרתים ואם הזמנתם את הרכב לשדה התעופה, מכסימום אתם בשעה 0730 בדרך. לפני היציאה לדווח לנציג הישראלי שהגעתם ויודיע למלון שתגיעו אליו אחר הצהרים.

וכך כשכל האחרים נדחסים לאוטובוס מטילטלים ממלון למלון (במקרה שמדובר המלון הזה הוא מהראשונים) אני לא יודע מתי מקבלים את המפתחות כי המקובל הוא בשעה 1300 אבל יש כאלו שנותנים מוקדם יותר אם הם מוכנים. כולם נדחקים לדלפק הקבלה רעש ומהומה ואחר כך הולכים לחדר.....

בעוד אתם כבר מטיילים וסופגים את האוירה של כרתים בוחרים למשל את המסלול למטלה שהיתה אחד ממעוזי ההיפים והביטניקים בכרתים בשנות השישים והשבעים, בדרך מבקרים באתרים מעניינים שונים. אחרי ארוחת צהרים ורחצה במפרץ היפה (או מי שמעדיף, הולך לחוף האדום שם לא צריך בגד ים...)נוסעים צפונה ומסיירים בכפרים ההרריים בדרך צפונה ואחר כך למלון. ואתם מגיעים נינוחים ומלאי חוויות בעוד כל אלו שניצלו את ההעברה, החמיצו את היום הראשון.

לא לשכוח שמנוחה היא גם מנוחה לנפש, ואין מנוחה לנפש כמו טיול במקום אחר, צבירת חוויות ומפגש עם אנשי האי טובי הלב, ולא פלא, כי האי הוא אי של שקט ושלוה ובטחון אישי מוחלט.
הודעה סגורה
49.סויה ופליאוחורה תגובה ל - 32
ככלל ביוונית ברבים משמות המקומות האות ג איננה מבוטאת כי למשל קדוש הוא איו ולכן העיר היא איוס ניקולאוס לדוגמא.

מי שמטייל בסגנון מחנה נודד, יכול בהחלט ליהנות העיירה פליאוחורה ומהכפר סויה. בין שני הישובים אין חיבור ישיר, אבל החיבור העקיף דרך הכפר ההררי אזוגירס הוא בנסיעה בדרך נופית בהחלט יפה מאוד.

אם באים מחאניה, הדרך לכפר סויה עוברת באיה איריני שבאפריל הערוץ פורח כולו ואפשר לבצע מסלול של 8 ק"מ אם יש מי שיקפיץ את הרכב, יש אפשרות לבקר באתרי גבורה גבוה בהרים, וכמובן בסויה עצמה נמצאת הכנסיה היחידה המרוצפת בציורים באמצעות מוזאיקה/פסיפסים.

בדרך אפשר לעצור באזוגירס ולבקר באתרים השונים הכוללים עתיקות ומים מערות ומנזר נטוש (סגור לרוב) ולרדת לפליאוחורה שיש בה מספר אתרים מעניינים כמו בית הממשל הונציאני הכנסיה המיוחדת המצודה הונציאנית.

אפשר ללון בפליאוחורה שלה חופי חול רחבים משני הצדדים ובתי המלון עד רמת 4*, ואפשר לטייל בכפרים שמצפון בתת נפת סקאלאבוקאמבוס (הכפרים הסלאביים) שבהם צפיפות של כנסיות מתומשחות (פרסקות) כולל תיאור הגיהנום, ויש גם אפשרות לנסוע בדרך העפר לאלאפוניסי שם החוף כמו בטנטורה, ולעלות למנזר הלבן המיוחד קריסוסקאליטיססאס, ויש עוד המון מה לראות בדרך.
או לצאת מהעיירה לצפון מערב דרך מערות קונדרה ולאורך הנהר.

ממש לפני זמן מה כתבתי מסלול "מחנה נודד" שהוא המסלול ה-212 בספר, אליו גם מצורפת מפה 1:100.000 על דפי אי-4 ויש גם פורום כרתים עם המון מידע. פנו אלי בדואל.
הודעה סגורה
50.למאיר שפירא תגובה ל - 47
תודה לך על כל התוספות המעניינות והתובנות.

ענת

הודעה סגורה
51.לענת תגובה ל - 16
אמנם נכון, הספר השני שלי על כרתים הוא "שפירא מטייל בכרתים" הספר מתעדכן כל העת (הוא על תקליטור כתוב ב-PDF) ומצורפת אליו מפה מעודכנת, אני גם מנהל פורום כרתים רק שאני לא יכול לכתוב את מיקומו כי מיד מוחקים מה שאני כותב, אפשר לשלוח לי מסר ואפנה את השואל כיוון שיש שם המון חומר לטובת המטיילים.

לגבי הדרך למצות את הטיול לכרתים, יש עוד דרך.
למי שבא בפעם הראשונה מוטב לקחת דיל של טיסה ומלון במרכז לשש לילות, ובאחד הימים לנסוע מערבה, לטייל עד חאניה, שם לקחת שני לילות אקסטרא במלון קטן (30-40 יורו ללילה לחדר זוגי).

למחרת לנסוע דרומה לתצפית הסמאריה, ביקור באתרי גבורה וכפרים עתיקים בדרך לסויה ובכפר הכנסיה היחידה שיש בה רצפת פסיפסים, לנסוע דרך אזוגירס לפליאוחורה וביקור באתריה, נסיעה מערבה לאלאפוניסי (כמו טנטורה)דרך כפרי הסלאבוקאמבוס עם הכנסיות המעוטרות תמשיחים (פרסקות) מעניינים, צפונה לאורך החוף, ביקור בחוף היפה ביותר באירופה "באלוס לאגון".
צהריים מאוחרת אצל פאפאדאקיס בחוף קסטלי-קיסמו וחזרה לחאניה (יום עמוס).

למחרת לנסוע לחצי האי אקרוטירי לראות את המנזר העשיר איה טריאדה, הכפר סטאברוס בו צולם הסרט "זורבה היווני" (הבית מהסרט הוא היחידי שנשאר מאז) ואחר כך לטייל גם בחצי האי אפוקורונה ולבקר אצל נופחי הזכוכית ומנהרות המסתור הגרמניות בקוקיני חוריו, כפר האבן ליד קאליבס, לעלות לתצפית ממצודת אפטרה על מפרץ סודה והאי סודה שצולם בסרט הראשון של ג'ימס בונד בזכות הנמל הת ימי של הצוללות הגרמניות, ולבקר במנהרות התותחים הגרמניות (השראה לסרט תותחי נברון שצולם ברודוס), לבקר אצל טוות המשי בכפר קלמיטסי אמיגדלי, לרדת לג'ורג'ופולי ולרוץ משם על הכביש המהיר למלון המקורי במרכז.

בכביש המהיר הארצי לא לעבור את ה-80 קמ"ש ורק בקטעים שמותר 90 לנסוע כך, (מיד אחרי תמרור סוף הדרך ל-90 קמ"ש יש צפי לניידת תנועה עם ממא"ל) כי יש מלכודות מהירות. הרי אין פשע בכרתים ויש זמן לעברייני תנועה.
הקנסות 300-800 יורו על מהירות, ונסיעה בלי חגורה לכל נוסע הקנס 195 יורו והנהג מקבל דוח עבור כולם.
הודעה סגורה
52.לגבי אופניים לילדים אני לא יודע תגובה ל - 11
לגבי אופניים יש לכל הגילאים, והכל יהיה פתוח החל מפתיחת העונה ב-15.5 ומשפחות שלמות רוכבות על אופניים גם במסלולים הרריים. אין שבילי אופניים מיוחדים.
המקום האחד הוא בחצי האי אפוקורונה (צפונית לג'ורג'ופולי) יש מספר כבישים שחצי מטר בצד ימין מסומן כדרך לאופניים בלבד. וכן מקום שני בעמק לסיטי יש מסלולי אופניים לרוב בדרכי עפר, כך שמגיעים לשם עם הרכב עד לחברה המשכירה אופניים, ומטיילים.

לגבי "רכבות הכביש", הן נעשו נפוצות בכל הערים והעיירות בכרתים עד כדי כך שיש אפילו "תחנות מרכזיות" לרכבות למשל בסטלידה ובמאלמה.
התחנה בחאניה היא מעבר למוזיאון הימי, בהרקליון בנמל, ברתימנו, ברחוב וניזלו על החוף, באיזור איוס ניקולאוס התחנה בצפון נמל אלונדה, ויש בעוד מקומות לא מעטים. חלק מרכבות הכביש עושות סיור עירוני וחלק גם יוצאות מחוץ לעיר.
בנמל חאניה יש גם אפשרות לנסיעה בכרכרות לאורך הנמל.

לגבי השכרת בתים/וילות/צימרים, מומלץ רק דרך סוכן מקומי אמין, כיוון שאם שכרתם ישירות מול הבעלים, אם יצא טוב זה נהדר, ואם יש בעיה אז אתם בבעיה, כשדרך סוכן, תמיד יש עם מי לדבר.

אגב, ברוב המקרים המחיר זהה (מה שאני בדקתי משך השנים) כי אם זה דרך סוכן, הוא מקבל את הבית במחיר סוכן שזה מוזל וההפרש הוא הרווח שלו.
הודעה סגורה
53.למאיר תגובה ל - 51
בשבוע האחרון אני מוצאת את עצמי קוראת על כרתים כמו שלא קראתי בכל החיים שלי.
אני מתרשמת שיש המוןןןןןןןן מה לראות באי.

מראש נקודת ההנחה שלנו היא שלא נוכל וזה בלתי אפשרי לבקר בהרבה מקומות בשבוע אחד.

אין לנו כוונה למצות את האי בשבוע (תמיד אפשר לחזור...)

אנחנו כן רוצים לטייל בחלק של האי שבו נלון (אולי המזרחי).
וכן פעם אחת לנסוע לחאניה.

קראנו את הסיפורים של עודד מפורום אירופה שחזר לא מזמן, ראינו בתמונות את הכבישים המפותלים האלה. נראה מדהים.
עדיין לא בדקנו לעומק מול המפה, לא יודעים היכן הכבישים הללו.
אולי הם בכלל חלק מהמסלול שהצעת כאן?

המסלול שאתה מציע נראה לי מרתק מאד, ואם משולבים בו אתרים שבו צולמו סרטים, אז בכלל... (זה בשביל הבעל שלי).

אבל אולי לא כדאי בפעם הראשונה שמגיעים לכרתים להתפרס על פני שטח גדול כל כך?

לגבי ספינלונגה. קראתי את הספר "האי של סופיה" לפני כמה חודשים בהמלצתה של שירלי, ויש לי חשק עז לבקר בספינלונגה.
האם המקום פתוח למבקרים בזמן שמצלמים שם סרט? (אם לא, מעניין אם עד אוגוסט יסיימו)

יש לי מלא שאלות, אבל אני בטוחה שעל חלקן אקבל תשובות בחומרים שהתאספו אצלי במהלך השבוע האחרון.

אנחנו קונים את הרעיון של שכירת רכב מהחברה המקומית, וקבלת הרכב בשדה התעופה.
גם תמיר הציע כך.
כשנגיע לשלב הזה אשאל איך בדיוק לעשות את זה.

בינתיים תודה על כל ההערות, התובנות, התוספות וכו'.

ענת

הודעה סגורה
54.חופים בכרתים תגובה ל - 46
לכרתים 1050 ק"מ חוף (בישראל חוף הים התיכון כ-210 ק"מ) ולכן כיוון שרק מיעוטו תפוס על ידי ישובים ואתרים, הרי רוב החוף פנוי. חלק מהחוף חולי, חלק סלעי עוקצני מה שהיה פעם אבקת לבה שהגיעה מסנטוריני ב-1450 לפנה"ס, וחלק חלוקי נחל זעכירים בגודל 2-5 מ"מ, מאוד נעים למדרך.

ישנם לכן חופים רבים בהם ניתן להתבודד, למצוא חוף פרטי משלך, והרחק מההמון הסוער.
הודעה סגורה
55.למאיר תגובה ל - 53
מאיר קטונטתי אבל שתי שאלות עלו לאחר קריאת מה שכתבת

א- אני זוכר שהיינו בחאניה בנמל סיפרו לנו שהסרט צולם שם,וגם בכתבה של גילי חסקין שאני מצרף (ענת תקראי אותה יש שם הרבה מידע) כתוב כך.תוכל להבהיר ?? אולי הסרט צולם בשני מקומות ??

ב- כולם ממליצים על אלפוניסי וגם אני זוכר אותה לטובה אבל זכור לי שהיינו גם בפלאסארנה שגם הוא היה שהיינו חוף פרא מאוד יפה,מה דעתך עליו ??

ליאור

נ.ב אני גם מתכנן לשוב לשם השאלה רק מתי ?
הודעה סגורה
56.ובכן תגובה ל - 53
תאספי את התגובות שלי פה בשירשור שיש בהן הרבה חומר.
המסלול של עודד הוא מסלול עמוס ולא מתאים למי שרוצה איזי איזי. ואם הוא מספר שהספיק רק 70% אז זה יופי, כי הוא נשאר עם טעם של "עוד".
מזכיר לי את התיירים בארץ שמשרד התיירות תומך במסלולים שלהם= מהאוניה בנמל חיפה, לנצרת וחנויות, טבריה וחנויות, ירושלים וחנויות, בית לחם וחנויות, חזרה לספינה בנמל אשדוד. מה אומר התייר בחזרו לארצו? "ישראל קטנה מאוד, עובדה שעברנו את כולה ביום אחד".....

מה שהצעתי לקחת דיל של שבוע וממנו שתי לילות אקסטרא בחאניה אידאלי למי שרוצה לראות ולטעום מכל האי, כמו שאומרים שעם האוכל יבוא התיאבון לעוד נסיעות, ואמנם יש משפחות שאחרי פעמיים-שלוש החליטו על כרתים כמקום הנופש שלהם הקבוע (וזה מקובל גם באירופה למצוא מקום שמתאים למשפחה, לנופש קבוע).

כמות האתרים האדירה בספר שלי (1072) היא פרי מחקר של 21 שנים, וטרם סיימתי.
המוטו שלי הוא שככל שתרבה הכמות, כך יהיה לאנשים ממה לבחור, וכל אחד וטעמו עימו מה ימצא חן בעיניו ומה לא, ועם הכוונה מסויימת, הבחירה פשוטה.

יש אמנם כאלו שכרתים לא לטעמם, זה יכול להיגרם מאו שהם מעדיפים נופים ואתרים אחרים, או שאין להם המידע המספיק כדי לדעת מה יש לראות והיכן.
כי אם מישהו סיפר לי שהיה בקנוסוס מקום בו היה הלבירינט, הרי ברור שהמידע שלו חסר ממש, גם מכיוון שקנוסוס היא כרתה בלוף וחוץ מהאבנים והכדים, הכל שם בנוי ומצוייר על ידי ארתור אוואנס ויש לי כמובן הוכחות לכך, אבל מי שבאמת רצה להגיע ללבירינט של כרתים (בוודאי שהוא קיים) יכול היה להגיע אליו צפון-מערבית מגורטינה, ולהיכנס לאולם הגדול שב-"ברך" המינהרות שנחשף לפני כמה שנים.

את מזרח האי תשאירי למקרה אחר, תרכזו במרכז עם גיחה בת יום או יומיים למערב.
הודעה סגורה
57.תשובות תגובה ל - 55
ובכן הסרט רובו ככולו צולם בכפר סטאברוס, ולפני 21 שנה הוא היה באמת כמו בסרט, היום הכל כבישי אספלט וכל הבתים העתיקים נעלמו למעט הבית בו צולם הסרט וגם עליו ראיתי כבר שלט של חברת נדל"ן (אם היה לי כסף...)
למעט.
שלוש סצנות קצרות צולמו בנמל חאניה.
הסצנה הראשונה הפותחת את הסרט כביכול בנמל אתונה ובבית קפה בנמל, צולם בנמל חאניה. כשמגיעים לנמל פונים שמאלה ואחרי הגלידריה מסעדה שהקיר שלה לא מטוייח,שם.
סצנה שניה- זורבה מצולם מציץ מהחלון לנמל, זה היה באותו מקום קומה שניה.
וסצינה שלישית- כשהוא הולך עם הזונה, הם עולים במעלה רחוב קנאוארו (כשמגיעים לנמל לא שמאלה אלא ימינה).

עד לאירוע ידידי טנאסי קומאדוראקיס מהכפר סקינס שהיה ניצב בסרט בהיותו סטודנט וקיבל שכר יומי 1000 דרכמות שלמות (פחות משלושה יורו).

לגבי האמירות של גילי חסקין, לצערי כבר נתקלתי באתר בו כתב שבית הכנסת עץ חיים נמצא ברתימנו (בחאניה ברחוב פאר קונדילאקי ברובע היהודי-ונציאני לשעבר, קיים עד היום) או שהוא מדבר על הכפר יאוריואופוליס ומדובר בכפר ג'ורג'ופולי.
קראתי את המאמר:
מקור הדמות של זורבה הוא פועל יווני של קזנצקיס במכרה ביוון.
(אגב אנטוני קווין יליד הכפר צ'יוואווה במקסיקו בן למשפחת מהגרים מאיטליה).
אירופה לא נולדה בכרתים אלא נחטפה אליה
מינוס לא שלט על יוון אלא על כרתים בלבד והסתייע בשני אחיו זקרוס ורדמנטיס.
על יוון שלט המלך אגיאוס.
שם הכפר קולימבארי, שם האי גראמבוסה.
החניון מעל באלוס לגון לא מאולתר אלא בנוי על ידי המשרד לשימור נופים (קק"ל של כרתים).
שם המנזר הוא קריסוסקאליטיססאס והוא יפה מאוד ובוהק למרחקים והכנסיה שלו מעניינת (היום הכניסה בתשלום)
הכפר אנדופוליס? אין דבר כזה , השם אנופולי.
קניון "הגיה איריני"? אין מילה כזו ביוונית. קדושה היא איה, "הקדושה איריני" היא "איה-איריני".
הבעיה שאם אתה אומר לכפרי כרתי שם משובש, הוא יענה שאינו מכיר מקום כזה, אפילו מקומות שבמקום במלרע תאמר את השם במלעיל, אתה להיתקל באי זיהוי.

חוף פאלאסארנה הוא חוף בהחלט יפה, אבל חוף אלאפוניסי נראה אחרת לגמרי, כמו חוף טנטורה בארץ.

על באלוס לאגון אל תוותר, אפילו רק לתצפית מלמעלה (לרדת לחוף רק עם שני בקבוקי מים לאיש ושימשיה. מים ניתן לקנות גם בקנטינה "או באביס" במגרש החניה).
הים כחול כהה מאוד מאוד כמו כחול כביסה, אבל מול החוף ישנו אי קטן שיש חיבור אליו וכך יש שני מפרצים קטנים, לאגונות, עם מים בצבע ירקרק שקוף עד כדי כך שאם עוגנת שם ספינה, היא נראית כאילו היא צפה באויר.....
P6192947_resize.JPGP6192952_resize.JPG
הודעה סגורה
58.השרשור הזה עשה לי ממש חשק לנסוע לכרתים תגובה ל - 43
הי ענת(נת Razz ),

לשאלתך על מזג האוויר- אנחנו היינו בשנה שעברה מ15-20 בספטמבר.

לי- בתור אחת רזה שרגישה לקור- המים, הן באגם קורנוס, הן בים והן בבריכה של הוילה היו קרים מדי בכדי לאפשר לי שלחות בנחת, ויצאתי מהר. גם לשאר בני המשפחה, שיותר עמידים ממני בענין הזה, הטמפרטורה של המים כבר היתה די גבולית, כך שאני לא יודעת עד כמה אפשר לבנות על חופשה שכוללת הרבה בטן גב בסוף ספטמבר.

כרטיסי הטיסה נקנו לספטמבר בסוף יולי, ב400 $ לכרטיס (צ'ארטר) לאחר שראיתי שהמחירים לא ממש יורדים ונלחצתי כי רציתי כבר לסגור את הלינה.

כמובן שכשבועים לפני הנסיעה המחירים לאותן טיסות ירדו פלאים, מה שאומר שאם יש לך עצבי ברזל (שאלה רטורית אחרי דיווח הטיול לצרפת- בטח שיש!) ומוכנה להמתין לתחילת ספטמבר, אחרי שכולם כבר חזרו מהחופש הגדול, יש סיכוי למחירים יותר טובים. זה אומר שצריך להתארגן ברגע האחרון עם הלינה, אבל נדמה לי שחדר לשניים (אני מניחה שמדובר בנסיעה עוד פעם עם החמוד), באזורים מחוץ למסלול ומחוץ לשיא העונה ניתן למצוא.

בהצלחה.
הודעה סגורה
59.אני לא מחפשת ממש להתבודד תגובה ל - 54
מה שאני ממש לא רוצה זה את המקומות הרועשים הם הרבה בתי מלון מפוארים. לא עיר גדולה ולא מקום כמו חרסוניסוס (שם ישנתי בטיול השני שלי בכרתים שהיה דיל. בראשון היינו ילדים בני 20, שכרנו סוזוקי אלטו והסתובבנו באי כ-10 ימים והיה נהדר).
אני זוכרת מאד לטובה משני הטיולים שלי את ה"חור" שנקרא מטלה, ומהצצה באינטרנט זה עדיין נראה כמו שאני זוכרת - מלונות פשוטים/פנסיונים וכו', חוף מקסים. בטח יש עוד מקומות כאלה.

לג'ני: בעניין הזה באמת שלא מדובר בעצבי ברזל אלא שאני לא ממש "חייבת" לנסוע לחו"ל בקיץ או בחגים. זה לא כמו עם ילדים גדולים שאחרי שהבטחת להם נסיעה זו בעיה לבטל. גם דרישות הלינה שלי באמת פשוטות יחסית, חדר זוגי בסה"כ. זה נחמד אם יש אפשרות בישול אבל זה לא MUST. נסתדר איכשהו גם בלי. אז כנראה שכדאי לי לחכות לקיץ ולהחליט מה בא לי לעשות.
בעניין מזג האויר אני חושבת שאת צודקת, כנראה עדיף בכל זאת לנסוע באוגוסט. נדמה לי שבשבוע האחרון של אוגוסט יש כבר קצת פחות ביקוש ועומס, לא? (מעניין למה, האם צריך להיערך לשנת הלימודים? לגן אין צורך Smile).
הודעה סגורה
60.מאיר תגובה ל - 57
רוצה להגיד לך המון תודה על המידע העשיר שאתה משתף אותנו.

התמונות שצירפת מהממות ומושלמות.

ענת, זה יהיה טיול מושלם-אני אחריך.
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | מזג אוויר למטיילים

About Lametayel ; דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני ; צור קשר

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו