נא להמתין...

אסיה, היבשת הגדולה בעולם, הפכה מזמן להיות המקום לטיולים. מסין והודו ועד אוזבקיסטן, בעזרת הפורום הזה המזרח הרחוק מעולם לא היה קרוב יותר! ואם אתם בראש של תאילנד, הכנסו לפורום תאילנד, שמוקדש כולו למדינה הנפלאה. מנהל: תאי
1.המלצות לאיי אנדמן
שלום,
בתאריך 1.4 אני נוסעת עם בן זוגי לאנדמן ל- 3 שבועות, יש לי מספר שאלות:
1. איך מזג האוויר בתקופה זו?
2. האם יש דרך להגיע לאי הבהלוק בסירה פרטית? אם כן מאיפה וכמה זה עולה?
3. באילו שעות יש מעבורת לאי?
4. האם יש המלצה על מקום לינה מפנק: מסעדה טובה, אוכל טוב, חדרים עם מזגן? מכלל איפה מומלץ לישון באי?
5. טיולים מומלצים באי, צלילות?
נכתב ב-17/03/2010 16:12[עודכן ב-:17/03/2010 16:13]
2.המלצות לאיי אנדמן תגובה ל - 1
3. שעות המעבורת להאבלוק (כמו גם ליתר האיים) אינן קבועות, ובימים שונים יש שעות שונות ומספר שונה של מעבורות.
5.
- אם אתם בעניין של לקחת קטנוע, שווה לנסוע לכפרים 8 ו-9, שמרוחקים מהאזור המתוייר (חופים 5 ו-7 וכפר 3). בדרך אפשר לעצור בחוות האימון לפילים, או בחופים השקטים שקטים.
- יום נוסף אפשר להשקיע בטיול לחוף הפילים, יש שם אתר משובח למדי לשנירקולים והדרך עוברת בג'ונגל (20-30 דקות הליכה).
- בשלושה שבועות הייתי מקדישה שלושה או ארבעה ימים לאי ניל. האי קטן בהרבה מהאבלוק, כמעט ולא מתוייר וקצת הזכיר לי את האווירה בכפרים בצפון הודו. גם שם יש אתרי שנירקול מוצלחים. מה שעוד יש בניל - וגם בחוף 7 בהאבלוק - זה זבובי חול וצריך להזהר. יש תכשירים נגד יתושים שפועלים גם נגד זבובי חול, והמקומיים משתמשים בשמן קוקוס שלטענתם מונע מהזבובים לעקוץ. בכל מקרה, אם נעקצתם, בית המרקחת בהאבלוק מחזיק משחה נגד זבובי חול. לא צריך להסביר להם אפילו - אני ניגשתי למקום, הצבעתי על הרגליים המנוקדות שלי, והם ישר הבינו במה מדובר (לי, לעומת זאת, לקח יומיים וחצי להבין שלא מדובר בעקיצות יתוש).
- יש ששה (?) מועדוני צלילה בהאבלוק, וכל אחד מהם נותן הנחה קטנה אם צוללים מספר פעמים (למיטב זכרוני, 10,000 רופי לשש צלילות, אבל אני כבר לא זוכרת במדוייק), ככה ששווה להשוות בין המועדונים לפני שמחליטים על אחד, ולהשאר איתו. אישית צללתי ב"אנדמן באבלס". הם נמצאים בסמוך לסאן רייז (חוף חמש), והייתי מאד מאד מרוצה מהם. הם אמנם לא הכי זולים (אבל גם לא יקרים במיוחד), אבל כשמדובר בצלילות יש דברים חשובים יותר מאשר המחיר, ולטעמי מדובר במועדון מקצועי ורציני שלא מחפף (בניגוד למועדון אחר שהציע מחיר מעט יותר זול ועשה עלי רושם נורא ואיום). מבחינת האתרים, זה תלוי כמובן אם את מחזיקה ברשיון צלילה OW או AOW, אבל יש אתרים משגעים גם רדודים יחסית וגם בעומק.
נכתב ב-17/03/2010 16:37[עודכן ב-:17/03/2010 16:42]
הודעה סגורה
3.המלצות לאיי אנדמן תגובה ל - 2

אני זוכרת מקומות יותר מפנקים בחוף 7 (בשאר החופים יש יותר חושות של תרמילאים)

אי אפשר להגיע לאוולוק עם סירה פרטית

יש מעבורת של 3-4 שעות, יוצאת כל יום מפורט בלייר בבוקר

יש טיולים ימיים כמו שיט לאי אחר, דייג וצלילה.

טיולים באי עצמו אפשר לעשות לבד עם אופנוע

באוולוק לא נתקלתי בזבובי חול אבל הבנתי שבאי ניל יש הרבה זבובי חול ולאחר שראיתי על אנשים עקיצות של זבובי חול החלטתי לוותר על האי ניל

אתם נוסעים באפריל - זו לא העונה. נראה לי שזו עונה חמה מאוד, אבל באתר אפשר לבדוק זאת.
הודעה סגורה
4.המלצות לאיי אנדמן תגובה ל - 3
מצטרף להמלצות של גלית ורוצה להוסיף(בעניין הצלילה):
וראשית אציין רק כי לפני כ 3 שבועות הייתי כשבועיים באנדמאן שבהם הקדשתי את רוב הזמן לצלילה Smile
יש באי 5 מועדוני צלילה אבל גם אני באופן אישי ממליץ בחום על Bubbles - זהו מועדון מאד מקצועי וגם יש לו מחירים תחרותיים: 3000 ר' לשתי צלילות לעומת 3500 אצל המתחרים, וכמובן שאם לוקחים חבילה של יותר ימי צלילה - מקבלים הנחה נוספת. אני צללתי שם כ 16 צלילות ומאד נהניתי. הנוף התת מימי באנדמאן עשיר ביותר ובהחלט יכול להתחרות בסיני, עם הרבה מאד אלמוגים חיים וגם דגה עשירה ביותר. הראות לעומת זאת אינה תמיד במיטבה.
אם אתם מעוניינים לראות קצת דיווחים על צלילות באנדמאן - חפשו בפורום צלילה בתפוז - תחת מילת המפתח "אנדמאן" - יש שם מספר דיווחים נחמדים Smile
הודעה סגורה

אתרי למטייל: טיולי - טיולים בישראל | משפחות - טיול עם ילדים | שלג - סקי וסנובורד | עפתי - אתר למטייל לתרמילאים | ציוד טיולים (הקטלוג הוירטואלי) | ביטוח נסיעות לחו"ל
מידע מיוחד למטיילים: טיולי 50 פלוס | נסיעת עסקים | ויזה ושגרירויות | מזג אוויר למטיילים

דרושים ללמטייל ; עידכוני RSS ; מפת אתר ; תקנון האתר ; דיוור אלקטרוני

Copyright © 1999 - 2014. Created by Lametayel.co.il * למטייל ברשת 1999 - 2014 © כל הזכויות שמורות.

פרסמו אצלנו